Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na zníženie telesného zápachu

25 účinných domácich liekov na zníženie telesného zápachu

Máte kontrolu telesného pachu každý druhý minúta? Je váš telesný pach svoj najhorší nepriateľ pri pohovoroch, večierky a stretnutia? Páči sa vám vyhýbať noseniu určité tkaniny, strihy a dizajny len preto, že neskrývajú svoj telesný pach? Nie si sám. Približne 60% ľudí pociťuje zlý telesný pach v určitom okamihu v priebehu dňa a takmer všetci z nich nemá tušenie, že tento nepríjemný problém je liek!

Než sa dostaneme k telesný pach opravných prostriedkov, je dôležité vedieť, prečo máte telesný pach. Telesný pach je prirodzená vec a každý má. Ale často sa dostane odporný, pretože naše vlastné životný štýl a potravín voľby. A vedia, že tu nie je hanba pripojená k hľadaniu liečby a opravné prostriedky. Tu sú niektoré základy telesný pach.

Príčiny telesný pach / Zápach:

Pot vylučovaný telom nie je zlý-voňajúce samo o sebe. Je telu vlastný spôsob ochladzovania. Premýšľajte o tom, ako vaše telo vlastné klimatizáciu! V skutočnosti je to baktérie, ktoré sa živia na prítomnosť tuku v pote, ktoré spôsobujú telesný pach. Silný zápach hovoríme telesný pach je vlastne spôsobené zápachom odpadového materiálu v baktériách.

load...

Hlavnými príčinami telesný pach, a to bez ohľadu na pohlavie, sú nasledujúce:

  • Zlou hygienou, ktorá vedie k nahromadeniu zápachu spôsobujúcich baktérií.
  • Korenené jedlá, ktorá sa stane súčasťou vášho spotený pach.
  • Nadmerné potenie, čo vedie k hromadeniu baktérií v pote náchylných oblastí tela.
  • Kofeínové nápoje, prebytok, ktorý spôsobuje väčšie potenie.
  • Konzumácia alkoholu, ktorý robí telo stráca viac tekutín.
  • Non šetrné k pokožke tkanina, ktorá neumožňuje pot ľahko odparuje, čo spôsobuje hromadenie vlhkosti a baktérií
  • Cukrovka
  • Problémy so štítnou žľazou
  • Niektoré lieky

Okrem toho je druh podnebie jeden žije v hrá tiež dôležitú úlohu v tom, ako veľmi budete potiť a tým aj rozvoj telesný pach. Horúcom a vlhkom klímy bude prirodzene robiť jeden pot skôr ako potenie, je spôsob, akým vaše telo udržiava teplotu v horúcom počasí. Ľudia žijúci v tropických krajinách majú prirodzene väčšie problémy, telesný pach, a tak nie je divu, že predaj dezodorantov a antiperspirantov v týchto krajinách oblohe rakety v priebehu leta!

Najlepšie Hlavné prostriedky pre telesný pach:

1. Get On The Clean Team:

Kúpanie často, najmä ak žijete v tropických oblastiach, bude výrazne znížiť baktérií, ktoré obsahujú pot z potných oblastiach náchylných na koži. Vezmite základná starostlivosť pre udržanie správnej hygieny, aj keď to trvá až 3 kúpeľov denne. Výskum hovorí, že teplá voda je účinnejšia v prevencii telesný pach skôr než studenou vodou. Môžete si vybrať dobrý anti-bakteriálne alebo dezodoračné mydlá ľahko dostupné v obchodoch. Santalové mydlo je obzvlášť dobré pre boj s telesný pach.

load...

2. Znížiť späť na Korenie:

Ak máte telesný pach, odroda rozhodne nie je korením života. Ak zahrniete druhov teplých korenia vo vašej strave (chilli, cesnak, jalapenos, nakladaná zelenina), ktoré sú veľmi pravdepodobné, že k rozvoju telesný pach, pretože ich výrazný zápach sú absorbované v tele. Zachovať tieto horúce deti na uzde a vy by ste mohli ľahko vyriešiť vaše problémy, telesný pach.

3. Soda:

Tento malý zlúčenina má veľký absorbujúci vlastnosti, veľmi podobne ako púder. Je to prírodný hypoalergénny zlúčenina a dobrý domáci liek na telesný pach. Naneste jedlú sódu priamo na najviac potu oblastiach náchylných (podpazušie a triesla) po kúpeli. To bude absorbovať prebytočný pot, jasný a uzavrieť otvorené póry a úspešne utlmiť vôňu tela v zárodku. Jedlá sóda môžu byť taktiež použité v zmesi s kukuričným škrobom.

4. Biely ocot:

Táto jednoduchá krása prírody dar pre mnoho problémových oblastí pokožky. Pre obete telesný pach, ocot pôsobí ako veľký anti-bakteriálne a zvieravý činidlá. Pridajte 50 - 60 ml ňou do svojho vaničkou alebo jednoducho aplikovať priamo s vatový tampón do postihnutých oblastí. Biely ocot zničí akýkoľvek zápach spôsobujú baktérie a tiež zabrániť nové baktérie z rozvojových. Môžete tiež skúsiť jablčný ocot podobným spôsobom.

5. Citrónová šťava:

Kyslé, osviežujúci a pikantné - zázrak tohto druhu môže veľmi efektívne riešiť svoje problémy s telesný pach. Má prirodzený antibakteriálne a peelingové vlastnosti. Pridáme šťavu z dvoch citrónov do svojho vaničkou. Bude to ako zabiť baktérie a odstránenie odumretých kožných buniek v potných oblastiach náchylných ktoré môžu viesť k zápach neskôr. Priama aplikácia citrónov tiež funguje, ak ste práve oholila alebo navoskované. Skúste holenie v noci a uplatnenie citrón priamo na kožu v dopoludňajších hodinách.

6. Nenechajte výroby tohto Fabric:

Zjednodušene povedané, nosiť prírodnú látku, rovnako ako je to možné. Rovnako ako sú atraktívne a ľahko sa udržiava, syntetické vlákna, ako je nylon a froté lôžku bráni prirodzenému procesu odparovanie potu. Výsledkom je, že pri nadmernom potení buduje a vyzýva viac a viac baktérií hodovať na ňom. Prírodné látky, ako je bavlna a hodváb, aby vzduch, aby sa do kontaktu s potom, a preto umožňuje proces odparovania.

7. Spoločná Soľ:

Soľ má vlastnosti, dezinfekčné, že väčšina z nás nevie o. Pre telesný pach lokalizované v nohách, An 8-10 minút namáčanie zasadnutí v teplej slanej vode robí trik. Soli a teplú vodu dať dohromady zabije väčšinu zápach spôsobujú baktérie v nohách. Vôňa dôvodom stôp je, pretože oni sú uzavretí v topánky a ponožky po celý deň, ktoré sa stávajú nádherne teplý, vlhký útočiskom pre baktérie.

8. Prestať fajčiť:

Áno, na rozdiel od všetkých desivých chorôb, ktoré vyvoláva, fajčenie ovplyvňuje telesný pach vo veľkom taky. Niekedy skúsiť sedí blízko k fajčiar? Je pravdepodobné, že ste nezostala dlhšie ako minútu. Takže prestať fajčiť získať túto prirodzenú vôňu a zbaviť zápachu ten hrozný štipľavý fajčiara.

9. Ďalej bez kofeínu:

Kofeínové nápoje (káva, čaj a kolesami) sú potné induktormi. Hovoria, že telo stráca vodu, takže si všimnete viac potenie a močenie, ak budete konzumovať kofeín. Obmedziť kofeín len 2 šálky za deň a ísť na nízkej potu.

10. Be Hairless:

Pravidelné holenie alebo voskovanie podpazušie a ochlpenia je ďalší spôsob, ako znížiť potenie a telesný pach. Vlasy zvyšuje plochu pre pot musí byť vystavené vzduchu, takže môže ľahko vyschnúť. Ale tiež zvyšuje šance na potu uviazla dlho čo vytvára telesný pach. Z tohto dôvodu, ak trpíte telesným pachom, muž alebo žena, ísť na holé telo cítiť bez zápachu.

11. Witch Hazel:

Použitie hamamelu zmiešané s vodou v spreji bude fungovať ako prírodná antiperspirant a dezodorant. Sprej na po kúpeli alebo kedykoľvek počas dňa a byť bez zápachu po celé hodiny. To pôsobí ako prírodné zvieravý a vymaže a uzatvára otvorené póry na spotené oblastiach tela. Uzavreté póry zníži potenie.

12. Wheat Grass:

Skúste pridať pšeničné trávy alebo doplnenie chlorofylu vašich vitamínov. Tie fungujú ako dezodoranty zvnútra a nechať cítite prekvapivo svieži. Pšeničných klíčkov čaj tiež pôsobí rovnakým spôsobom. Avšak, niektorí ľudia cítia miernu nevoľnosť po konzumácii pšenice trávy čaju. K tomu, aby sa čaj, ktorý dostane sa postupne silnejšie.

13. Tea Tree Oil:

To je prirodzene antibakteriálny a bude bojovať proti baktériám faul pach spôsobujú v oblastiach náchylných potu tela. Použitie tohto tea tree olej tela zápach prostriedok, ako toľko, koľko chcete, pretože je úplne hypoalergénne, bezpečná a ľahko k nájdeniu.

14. Detox K pachu:

Detoxikácia je proces, ktorý vyplavuje všetky toxíny z tela, ktoré vybudovať v dôsledku zlé stravovacie návyky, nedostatok pohybu a znečistenia. Zoberme si detoxikačné na odstránenie telesný pach, ako by to mohlo byť spôsobené tým, vytvorených chemikálií vo vašom systéme.

15. Kukuričný škrob:

To je silný vlhkosti absorbér a bude nasávať pot, zatiaľ čo vy nasiakli slnka! Aplikovať priamo na kožu kedykoľvek v priebehu dňa. To môže byť tiež použitý v zmesi s jedlou sódou. Avšak, kukuričný škrob môže sama o sebe priťahovať prebytočnej vlhkosti zo vzduchu, takže sa odporúča pravidelné umývanie.

16. Aromatické oleje:

Oleje borovice, levandule a mäty piepornej sú rýchloschnúce a antibakteriálne. Môžu byť použité väčšina ľudí, bez toho by to vyvolalo nejaké kožnú reakciu. Skúste niektorý z nich na malom kúsku kože. Ak nie je alergia videli, že môžu byť použité v boji proti telesný pach. Budú tiež nechať s pretrvávajúcou, prírodné vône.

17. Sage:

Tinktúra zo šalvie, šalvie a šalviový čaj sú zbehlí v boji proti baktériám a znižujú pot. Skúste tento príjemne voňajúci bylinku v niektorej z týchto foriem a rozlúčiť sa telesný pach. Pomáha pri detoxikácii organizmu zvnútra a redukuje zadok zápach spôsobuje chemikálie.

18. Petržlen:

Táto svieža voňajúce bylina môže tiež bojovať telesný pach. Použitie je žuť surové alebo ako čaj na zníženie potenie a znížiť telesný pach. Čaj môže byť zmes petržlenu a zeleného čaju. Je to nielen deodorizes ale aj detoxikuje telo.

19. Voda sania:

Čím viac vody pijete, tým viac toxínov ste odplaviť z tela. Je to tak jednoduché, ako to. Snažte sa vypiť 8 - 10 pohárov vody denne, k udržaniu zdravého, detoxikovalo telo, ktoré je prosté nahromadenie zápach spôsobujú chemikálií.

20. Listerine:

Zrejme nemusí chcieť pripustiť, aby ktokoľvek, ale potrite neriedený Listerine na oblastiach náchylných potu tela po kúpeli. Listerine má sťahujúce a antibakteriálne vlastnosti, ktoré znížia aj potenie a telesný pach.

21. Horečnaté mlieko:

Kto by si predstaviť, že! Ale mlieko z magnézia aplikovaný na podpazušie s vatových tampónov pôsobí ako prírodný dezodorant. V skutočnosti zoznamu ho niektorí dezodorantov značky ako jednu zo svojich zložiek. Ľudia sa tiež uvádza, že aplikácia calamine funguje rovnako ako mlieko magnézia.

Okrem týchto telesný pach domáce opravné prostriedky, môžete tiež skúsiť byť vegetariánom alebo rezanie späť na mäso na chvíľu uvidíme, či to funguje u vás. Vysoké proteíny sú ťažko stráviteľné a zostávajú v čreve dlhšie, teda pridanie do telesného pachu. Tiež vyskúšať rezanie späť na mliečnymi výrobkami, ale tiež môže spôsobiť telesný pach u niektorých ľudí.

Telo Zápach: Keď je to vážny problém?

V zriedkavých prípadoch telesný pach môže znamenať vážny zdravotný stav a môžu vyžadovať riadnu lekársku starostlivosť. Bromhidrosis, apokrinné bromhidrosis, osmidrosis, ozochrotia sú niektoré mená pre nadmerné potenie. Ďalej, telesný pach môže signalizovať kolísanie hormónov, a to najmä počas puberty a menopauzy. Diabetici sa môže vyvinúť výrazný telesný pach, ktorý je uvedené nesprávne hladiny cukru v tele. Hyperhidróza alebo nadmerné potenie je zdravotný stav, ktorý vyžaduje liečbu. Často problémy so štítnou žľazou a zlé metabolizmus tiež viesť k telesným pachom.

Vo všetkých týchto prípadoch sa domáce opravné prostriedky, akonáhle ich priebeh. Čo je potrebné, je správna liečba základného problému. Ak váš telesný pach je odlišná naraz alebo zvýšenie drasticky v krátkom časovom úseku sa poraďte s lekárom.

Telesný pach, často zlikvidovať za smiechu môže vážne oslabujú človeka sebavedomie. Použitie chemických dezodoranty a antiperspiranty, môže dôjsť k zastaveniu tohto problému, ale môže produkovať pigmentáciu pokožky a alergie. Z tohto dôvodu, skúste niektoré z týchto jednoduchých domáce opravné prostriedky pre telesný pach. Všetci sú ľahko dostupné zložky; môžete dokonca mať niektoré z nich vo vašej kuchyni práve teraz. Sú cenovo dostupné, nespôsobujú alergické reakcie a môže byť pripravená čerstvá. Niektoré alebo mnoho z nich vás a váš životný štýl by mohol vyhovovať.

Experimentovať s nimi a môžete dokonca prísť s špeciálny liek, ktorý pracuje práve pre vás. Môžete získať späť svoje stratené sebavedomie pri riešení tejto veľmi nepríjemné, ale veľmi liečiteľné problém.

load...