Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na tinnitus

25 účinných domácich liekov na tinnitus

Počuješ zvonenie, bzučanie a šumenie v ušiach? Je to znižuje schopnosť správne počúvať a sústrediť sa na činnosti, zo dňa na deň? Máte stav známy ako tinnitus. Kým nie je tam žiadny liek na tinnitus, budete mať prospech z používania niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky. Existuje niekoľko domáce opravné prostriedky pre tinnitus, ktoré môžete použiť na zníženie všetky tie otravné a frustrujúca zvuky vychádzajúce z vašich uší.

Príčiny Tinnitus:

Tinnitus môže vyvíjať potom, čo ste boli vystavení hluku. To je dôvod, prečo by ste nemali byť počúvanie iPodu v plnom objeme. To môže tiež dôjsť v dôsledku akéhokoľvek poranenia nervových zakončení a ušné infekcie.

Ďalšími príčinami tinnitus patria:

 • Ušný maz nahromadenie
 • Niektoré lieky
 • Zvýšený krvný tlak
 • Letecká doprava
 • Nádory vo vnútornom uchu

Ak už máte hučanie v ušiach, stres môže zhoršiť Váš zdravotný stav. Mali by ste tiež vedieť, že táto podmienka bola spojená so stratou sluchu. Ak trpíte hučanie v ušiach, môžete trpieť stratou sluchu neskôr vo svojom živote. To je dôvod, prečo je najlepšie použiť domáce opravné prostriedky na zmiernenie príznakov. Mnoho z tinnitus domáce opravné prostriedky môžu dokonca pomôcť zlepšiť vaše celkové zdravie.

load...

Najlepšie Tinnitus domáce opravné prostriedky:

Existuje niekoľko domáce opravné prostriedky pre tinnitus, ktoré môžete použiť. To je najlepšie mať multipronged prístup pri používaní týchto prostriedkov. Inými slovami, mali by ste mať záujem použiť niekoľko domáce opravné prostriedky súčasne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

1. Glycerín a soľ:

Zmiešajte jednu čajovú lyžičku každej z glycerínu a soli asi pol litra vody. Zmesi do nosový sprej fľaše naliať a sprej do nosa trikrát denne. Tento domáci liek na tinnitus pomáha zlepšiť zvonenie ste sa stretli.

2. Ananás:

Ak váš tinitus je kvôli infekcii, môžete znížiť zápal a zvonenia s ananásom. Spotrebujú 250 ml ananásovej šťavy raz denne. Použitie tohto domáci liek po dobu jedného mesiaca a uvidíte výrazné zlepšenie svojho stavu.

load...

3. Jablkový ocot:

Jablčný ocot má protizápalové vlastnosti. Môže byť použitý ako tonikum, ako sa zbaviť infekcie a zápal ucha. Zriediť octu v teplej vode a konzumovať ho ako tonikum každý deň.

4. Gingko biloba:

Táto bylina pomáha zvyšovať prietok krvi do oblasti hlavy a tiež znižuje zápaly v cievach. Gingko biloba môže pomôcť znížiť zvonenie v ušiach. Tento bylinný liek na tinnitus je najlepšie používať v kombinácii s inými domáce opravné prostriedky, ako to vyžaduje určitý čas ukázať výsledky.

5. Kostihoj, škorice a harmančeka čaj:

Vezmite rovnaké množstvo kostihoja, harmančeka a škoricou a obchodu vo vzduchotesnej nádobe. Vezmite jednu čajovú lyžičku zmesi a pridajte do šálky horúcej vody. Nechajte ho lúhovať asi 10 až 15 minút a potom sa scedí. Piť tento bylinný čaj trikrát denne do zmiernenie príznakov tinnitu.

6. Sezamovým olejom:

Zohrejte olej a masírovať ju jemne za ušami. Urob to dvakrát denne a uvidíte zlepšenie svojho stavu.

7. Cesnak olej:

Cesnak olej je k dispozícii v obchodoch so zdravou výživou. Aplikujte 2 až 3 kvapky oleja v každom uchu pred spaním. To vám pomôže s bzučanie a zvonenie zvuky, ktoré počuje.

8. Cesnak:

Naliať jednu lyžičku horčičného oleja na panvici a pridať jeden strúčik cesnaku. Pečené ju. Nechajte strúčik cesnaku vychladnúť a potom stlačiť, že je ťažké predstaviť olej do vašich uší. To pomôže eliminovať zvuky, ktoré sú vychádzajúcich z vašich uší.

9. Cibuľa:

Nastrúhajte cibuľu a stlačte, aby sa extrahovať šťavu. Zmiešajte šťavu s šálku varenej ryže a konzumovať to. To pomôže zmierniť zvonenie v ušiach. Môžete tiež stlačiť dve kvapky cibule šťavy do každého ucha. Urob to raz za deň a uvidíte okamžité zlepšenie svojho stavu.

V tomto videu - Ako Cibuľa pomáha Pre Tinitus: - 3 výkonné domáce prostriedky pre Tinnitus Liečba

10. Kokosový olej:

Naliať dve kvapky vlažnej kokosového oleja do každého ucha. To sa upokojiť vaše uši a tiež pomáhajú zmierniť príznaky hučanie v ušiach, a to hučanie a zvonenie.

11. Semená pískavice:

Ak tinitus robí vám to nepríjemné, rozdrviť jednu čajovú lyžičku semien senovky gréckej a pridajte do normálneho šálke čaju. Uistite sa, že nechcete pridať mlieko do čaju. Konzumujú ju zmierniť nepohodlie. Ak ste tehotná, nepoužívajte tento domáci liek na tinnitus.

12. Listy bazalky:

Vezmite hrsť lístky bazalky a aby pastu. Spustiť pasty cez jemné sito na extrakciu šťavy. Zahrievať túto šťavu, až je vlažnej a naliať dve kvapky do postihnutého ucha. To vám pomôže s príznakmi.

13. Witch Hazel, Goldenseal a Calendula Tea:

Ponorte loptu bavlny v hamamelu, nechtíka čaju a Goldenseal, a umiestniť ho na svojom vonkajšieho ucha. Jedná sa o bylinný liek na tinnitus spôsobený ušné infekcie. Čarodejnica lieska pomôže vyschnúť sekréciu, zatiaľ čo nechtíka čaju a Goldenseal zmierni infekciu.

14. Ginko extrakt:

Umiestnite 20 mg extraktu ginko do postihnutého ucha. To vám pomôže s príznakmi.

15. Suché Plody:

Munch na suché plody, kedykoľvek máte pocit, hlad i medzi jedlami. Tieto plody pomôcť k zvýšeniu krvného obehu do ucha, ktorý pomáha zmierniť príznaky hučanie v ušiach.

16. Aeróbne cvičenie:

Mali by ste sa snažiť robiť aeróbne cvičenie každý deň po dobu asi 30 minút. To pomôže zlepšiť krvný obeh a znížiť dopady svojho stavu. Je to tiež skvelý spôsob, ako bojovať proti stresu skúsený kvôli hučanie v ušiach.

17. Wolfberry:

Hoci bylina pôvodom z Číny, môžete ľahko dostať ju vo väčšine obchodov, ktoré predávajú čínske byliny a lieky. Wolfberry má vysokú úroveň antioxidantov. To môže pomôcť pri obnovení prietoku krvi do uší, liečenie hučanie v ušiach. Urobiť nálev kustovnice a raz konzumovať denne.

18. Semená:

Tieto semená majú protizápalové účinky a tiež obsahujú dôležité vitamíny, ktoré zlepšujú zdravie drobných kostí a chrupaviek prítomných v ušiach. Môžete jesť slnečnicové semienka každý deň zmierniť vaše hučanie v ušiach. Prípadne si môžete urobiť čaj so semenami a piť raz denne.

19. Ricínový olej:

To je jeden z ďalších účinných tinnitus domáce opravné prostriedky, ktoré môžu byť veľmi účinné proti bzučanie a zvonenie ste sa stretli. Má tiež antibakteriálne, protizápalové a antivírusové vlastnosti, ktoré posilňujú imunitný systém v boji proti Váš zdravotný stav. Naliať dve až tri kvapky ricínového oleja do problému ucha a potom pripojte ucho s kúskom vaty. Použitie tohto domáci liek každý deň a uvidíte váš tinnitus znižuje počas niekoľkých dní.

20. Oregano:

Táto rastlina má antivírusové, protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. To pomáha znížiť zápal ucha, čo zmierňuje príznaky hučanie v ušiach. Strmé šálka sušeného oregano v šálke teplej vody po dobu 15 minút. Kmeň a konzumovať túto zmes raz denne získať úľavu.

21. Skorocel:

Tento prírodný liek na tinnitus môže očistiť svoje ucho a tiež znížiť vyzváňacie a bzučanie zvuky. Mash up skorocel; vziať dve polievkové lyžice kaše a zmiešame v šálke vody. Piť to trikrát denne po dobu 8 týždňov k zlepšeniu vášho zdravotného stavu. Môžete si tiež vziať do rovnakej rieky, aby očistil svoje uši. Len namočiť loptu bavlny vo vode a umiestniť ho na uchu. Nechaj to zostať na svojom mieste po dobu 5 minút a potom zlikvidujte bavlnu.

22. Mučenka:

Mučenka sa používa v alternatívnej a celostnej medicíny na liečbu kardiovaskulárnych a obehové problémy, ako aj problémy spojené s nervami. To môže tiež upokojiť nervy a znížiť hladinu stresu. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku sušeného mučenky v šálke vriacej vody. Nechajte ho lúhovať asi 15 minút pred namáhaniu. Piť tento lektvar pred spaním na zmiernenie vášho tinnitus.

23. Mistletoe Tea:

Imelo môže zlepšiť krvný obeh, takže viac kyslíka a živín môže dosiahnuť svoj poškodené ucho. To uľahčuje hojenie a pomáha k liečbe príznakov. Pridať tri lyžičky imela asi tri šálky vody. Nechaj to cez noc na strmé. Nasledujúceho rána kmeň kvapaliny a konzumovať ho bez pridania med alebo cukor. Piť čaj trikrát denne k zlepšeniu symptómov.

24. Finger bubnovanie:

Táto technika je známe, že znižujú príznaky hučanie v ušiach takmer okamžite. Položte dlaň na postihnutého ucha, prsty spočívajúci na zadnej časti hlavy. Položte ukazovák cez prostredný prst a následne ho oddeliť rýchlo, takže cvaknutie je vyrábaná na lebke. Urobte to asi 50 krát a budete okamžite všimnete veľké zlepšenie.

25. Zelený čaj:

Všetci vieme, že zelený čaj je plná antioxidantov, ktoré pomáhajú ničiť voľné radikály v tele. Namočiť vrece zelený čaj v šálke vriacej vody. Dovoliť ju strmé po dobu 5 minút a potom ho konzumujú. To pomôže zbaviť sa voľných radikálov, ktoré sú zastavenie ucho z rán. Tiež sa tým zlepší symptómy.

Ďalšie tipy pre ľahkú Tinnitus:

Tu je niekoľko ďalších tipov, ktoré vám pomôžu zmierniť tú strašnú zvonenie a hučanie v uchu.

 • Vyvarujte sa konzumácia alkoholu, pretože sa rozširuje vaše cievy, čo spôsobuje prúdiť do vnútorného ucha, zhoršujú vaše príznaky viac krvi.
 • Zníženie alebo prestať fajčiť, pretože nikotín sťahuje cievy a zabraňuje dostatočný prísun krvi do vašich uší. To umožní, aby Váš zdravotný stav horší.
 • Znížiť príjem NSAID, ako je ibuprofén a naproxén, pretože je známe, že spôsobujú hučanie v ušiach, keď sa rozmaznávať.
 • Ak pracujete v hlučnom prostredí, chrániť vaše uši s špunty do uší.
 • Ušný maz usadeniny môžu spôsobiť tinnitus. Ak máte vosk v ušiach, poradiť sa s lekárom a dostať ju odstrániť.
 • Kým spí, majú biely šum v pozadí, ktoré vám pomôžu dobre spať a bez rušenia.
 • Niektorí ľudia majú úžitok z akupunktúra a hypnózy. Môžete nahliadnuť kvalifikovaného lekára a zistiť, či hypnózy a akupunktúra môže zmierniť vaše príznaky.
 • Snažte sa relaxovať rozhodli pre aromaterapiu použitie éterických olejov, ako je citrón, ruža, rozmarín a cyprusy. Tie budú zmierniť vaše nervy a tiež pomôcť pri znižovaní príznakov.
 • Počas dňa sa snažia maskovať príznaky hučanie v ušiach pri počúvaní jemnej hudby alebo mať beh ventilátora v pozadí. Tieto biely šum vás upokojí a tiež pomáhajú maskovať zvonenie a hučanie v ušiach.
 • Spotrebováva veľké množstvo soli môže spôsobiť krvný tlak stúpať, a to v poradí, by mohlo viesť k hučanie v ušiach. Znížte príjem soli v okamihu, keď sú diagnostikované s hučanie v ušiach. Ak je váš tinnitus spôsobený vysokým krvným tlakom, s časom si všimnete príznakov zlepšuje.

Tinnitus nie je podmienkou, že by ste mali mať vlastné diagnostiku. Uistite sa, že by ste sa poradiť audiologa Ak máte podozrenie, má ju. Tiež, ak vaše tinnitus stáva horšie a máte pocit závrate alebo zle, mali by ste okamžite poradiť s lekárom. Tinnitus môže viesť k trvalej strate sluchu, takže neberte túto podmienku na ľahkú váhu. Lekár vám povie, ako najlepšie zaobchádzať s podmienkou a môžete tiež využiť domáce opravné prostriedky pre tinnitus v spojení. Len aby to miesto, aby informoval svojho lekára o domáce opravné prostriedky, ktoré používate na liečbu hučanie v ušiach.

Niet pochýb o tom, že domáce opravné prostriedky môžu byť veľmi účinné pri liečbe hučania v ušiach. Ale môžu len pomôcť minimalizovať akútne formu tinnitus. Tieto tinitus opravné nepomôže s chronickým tinnitus. Ak váš tinitus je bolestivá, skúste použiť bylinky na zmiernenie bolesti, skôr než s použitím liekov, ktoré môžu zhoršovať príznaky ochorenia v dlhodobom horizonte.

load...