Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na liečbu uvoľneného pohybu

25 účinných domácich liekov na liečbu uvoľneného pohybu

Vedeli ste práve vrátiť z jedálneho pocitu rozlúčku chorý v žalúdku? Kým bolesti brucha sám o sebe môže byť trochu nepríjemné, keď sprevádzal s voľnými pohybmi, to môže nechať pocit vyprchala a mizerne. Ak ste trpia uvoľnených pohybov cítiť úľavu, že si môžete dopriať s radom prírodných prostriedkov ako doma! Zoberme si vás prostredníctvom komplexný zoznam domáce opravné prostriedky pre voľné pohybu.

Loose Návrhy - prehľad:

Loose pohyb je častý priechod stolice, ktorá je voľná alebo vodnatá. Vodnatá stolica raz za čas je úplne bežné a nie je čoho báť. To môže byť spôsobené infekciou v čreve alebo nejaké zlé jedlo, ktoré by spotrebované. Je to svojím spôsobom odplavovanie toxínov z tela. Obvykle hrubého čreva absorbuje prebytočnú vodu do fekálií a zanecháva pevných odpadov, ktoré majú byť vylúčené. Loose pohyb nastane, keď ďalšie tekutiny prechádzajú črevom, bez toho aby sa vstrebáva. Elektrolyty dostať narušený, a ďalšie tekutiny prechádzajú hrubého čreva spôsobí uvoľnený pohyb.

Loose pohyb je znepokojujúce, keď miniete stoličky viac ako trikrát za deň. Vzhľadom k tomu, telo je vylučovanie viac tekutín, môže to spôsobiť nerovnováhu vody v organizme dehydratácia (1). Dehydratácia môže byť život ohrozujúce, ak sa nelieči včas.

load...

Príčiny Loose Návrhy:

Loose pohyb má rôzne príčiny. Oni sú:

1. Otrava jedlom:

Keď nejaké jedlo rozčuľuje tráviaci systém. Vírusy, baktérie a parazity spôsobiť riedku stolicu. Norovírusy, rotavírusu, sapoviruses, astroviry, a niektoré adenovírusy, Salmonella, Staphylococcus aureus, Shigella druh, meňavka úplavičná, Cryptosporidium, Giardia, to všetko môže spôsobiť riedku pohyby.

Nadmerný príjem cukru môže zvýšiť obsah vody v stolici spôsobuje voľnej pohyby. Tenké črevo má len obmedzenú schopnosť tráviť určité druhy cukru a príjmu veľkého množstva týchto cukrov môže spôsobiť voľné pohyby.

load...

2. Neznášanlivosť laktózy:

Rôzni ľudia trpia neznášanlivosťou laktózy, pretože majú nízke hladiny črevnej laktázy. Príjem veľkého množstva mlieka alebo mliečnych výrobkov, môže spôsobiť voľné pohyby (2).

3. Prejedanie:

Prejedanie môže byť tiež hlavnou príčinou pre sypké pohyby (3). Príliš veľa jedla, čo je unabsorbed v tele, sa vylučuje vo forme voľného pohybu.

4. Stresu a úzkosti:

Keď je človek trpí stresom a úzkosťou, kladie dohodu tlaku na telo a hormónov. To zase ovplyvňuje trávenie a pôsobí voľné emócie (4).

5. Žiarenia alebo chemoterapia:

Loose pohyb je mnohokrát jedným z vedľajších účinkov chemoterapie alebo ožarovania (5). Aj keď nikto nemôže zastaviť liečbu, niekoľko malých zmien v stravovacích návykov a stravy môže pomôcť kontrolovať voľné pohyby.

6. Malabsorpčný poruchy:

Niekedy je potreba narušiť odbúravanie tukov v potrave, škrobov a bielkovín v dôsledku zníženej produkcie alebo uvoľňovanie pankreatických tráviacich štiav. To spôsobí, malabsorpcia a voľný pohyb. Cystická fibróza a zápal pankreasu sú tiež dôvody pre vstrebávanie.

Uvoľnené pohyby môžu byť sprevádzané žalúdočné kŕče, bolesti žalúdka, nadúvanie a strata chuti do jedla, nevoľnosť, vracanie alebo horúčka. Ak je horúčku, znamená to, že infekcia. Ak sa nelieči, môže to viesť k rôznym komplikáciám, ktoré môžu byť fatálne.

Ako zaobchádzať s Loose Motion doma?

Niekedy voľný pohyb lieči sama. Po absolvovaní riedka stolica 2 - 3-krát, zastaví sa na jeho vlastné. V prípade, že voľná pohyb nezastaví po trikrát, a to pokračuje, potom existujú rôzne domáce opravné prostriedky, ktoré môžu pomôcť. Tieto domáce opravné prostriedky sú prírodné liečby s látkami, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v domácnosti. Sú pomerne bezpečné a pomôcť zastaviť riedka stolica ľahko, ak je príčinou nie je príliš vážne.

V prípade, že frekvencie uvoľnené pohybu je viac, potom sa stáva absolútne nevyhnutné, aby ju okamžite zastaví, aby sa zabránilo dehydratácii, ktorá môže byť život ohrozujúce. Je dôležité zmeniť diétu vzor, ​​ak trpíte uvoľnených pohybov.

Vyhnúť sa všetky druhy pikantné, príliš slaný, príliš sladké a olejovité potravín, ktoré ju môžu zhoršiť. Príjem vody by sa mala zvýšiť, aby sa zabránilo dehydratácii. Kokosová voda, cmar alebo citrónová šťava je tiež užitočné.

Hlavné prostriedky pre Loose Motion:

Tu sú niektoré domáce opravné prostriedky, ktoré si môžete vyskúšať:

1. ORS:

WHO odporúča ORS alebo perorálny roztok rehydratácia, ktorý pomáha zastaviť miernej prípady sypaný pohybu a pomôže v boji proti dehydratácii (6). ORS je jednoduché. Kombinovať 1 liter vody, ¾ lyžička soľ, 1cup pomarančovej šťavy, a 1 prášok lyžička pečenia. Ak nemáte pomarančový džús, vždy môžete pridať lyžičku cukru roztoku. Popíjanie riešenia po celý deň pomáha hydratovať telo a zastaví voľné pohyby. Spotreba ORS je jedným z najlepších domáce opravné prostriedky pre voľné pohybu v deti.

2. Banány:

Uvoľnené pohyby môžu byť prekonané tým, že jednoducho jesť plný banán. Vzhľadom k tomu, že je škrobnatých a dužinaté, pomáha viazať stoličky. Banán je možné sa pri šálke tvarohu taky. Priateľské baktérie vo zrazenine produkujú kyselinu mliečnu, ktorá zabíja zlé baktérie a bojuje proti infekcii.

3. Mierne Burnt Toast:

Konzumovať mierne spálenú hrianku keď máte voľné pohyby. To poskytuje rozpustnej a nerozpustnej vlákniny do tela, ktoré uľahčujú pohyb čriev bez podráždenia. Uhlie v spálenej hrianky pomáha bojové škodlivé toxíny a spláchne ich von z tela.

4. Cmar:

Cmar so štipkou soli je veľmi dobré pre voľné pohyby. Môžete konzumovať toľko ako 4-5 poháre cmar pre rýchlu úľavu od riedku stolicu. Kyselina v cmar bojuje baktérie a choroboplodné zárodky (8). Môžete tiež pridať karí pastu list v cmar, pretože tieto lístky zlepšiť fungovanie žalúdka a čriev, a nastavte ju späť k normálu!

5. Granátové:

Granátové jablko je dobrý liek na uvoľnené pohyby. Sťahujúce vlastnosť ovocie pomáha zastaviť voľné pohyby v okamihu. Piť šťavu z granátového jablka pomáha rozptýliť slabosť kvôli voľným pohybom. Granátové jablko šupky sú rovnako účinné pri liečbe voľné pohyby. Môžete tieň, suché šupky a držať ich na neskoršie použitie príliš. Varí sa 3 - 4 z týchto šupiek v dvoch šálok vody na miernom plameni, kým sa voda je polovica jeho pôvodné množstvo. Môžete tiež pridať cukrík cukor alebo med osladiť zmes. Vypijem to 2 - 3 krát denne. To je celkom účinná liečba.

6. Harmanček čaj:

Šálka ​​harmančekový čaj pomáha pri liečbe zápalu čriev (9). Harmančekový čaj sáčky sú ľahko dostupné. Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný elixír pridaním niektorých kvety harmančeka a 1 lyžičku mäty lístky v šálke vriacej vody po dobu pätnástich minút. Piť 3 šálky denne, aby si svoje bruško vráti do normálu.

7. Čučoriedkové Roots:

Od nepamäti naturopaths boli pomocou čučoriedkové korene pre liečbu voľných pohybov. V niektorých európskych krajinách, lekári odporúčajú polievka vyrobená zo sušených čučoriedok na liečbu tohto problému. Tieto čučoriedky sú bohaté na antokyanozidy a trieslovín. Tie majú antibakteriálne a antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe Loose Návrhy prirodzenou cestou!

8. Orange Peel:

Ďalšie domáce liek používa pravidelne ľudových ľudí uvoľnené pohyby je pomarančová kôra. Chop pomarančovou kôrou a pridať litra vriacej vody. Prikryte a nechajte odstáť, kým voda, ochladzuje. Môžete pridať med osladiť riešenie ako pitie. To pomáha na podporu trávenia.

9. Semien senovky gréckej:

Pískavica semená majú anti-bakteriálne a protiplesňové vlastnosti (10). Práškové senovka semená zmiešaná s vodou alebo cmar je účinný liek na voľné pohybu.

10. Mrkva:

Mrkva je veľmi dobrá pre liečenie voľné pohyby. Je bohatým zdrojom pektínu, a to pomáha, aby nasiakli prebytočnú vodu v tele. Môžete urobiť čerstvú šťavu z mrkvy a piť niekoľkokrát počas dňa. Môžete tiež jesť surové alebo variť a pyré ju a majú niekoľkokrát za deň.

11. Psyllium Seeds:

Uzemnenie psyllium semeno je veľmi účinný liek. Zmiešajte jeden až tri lyžice vo vode a nápoje; sa pohltí prítomný prebytok tekutiny v čreve a činí stolice objemnejšie.

12. Jablkový ocot:

Jablko jablčný ocot je dobrý domáci liek na uvoľnené pohyby. Je dobrým zdrojom pektínu a pomáha upokojiť podráždenú žalúdok. Bojuje baktérie, ktoré spôsobujú riedka stolica. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku jablčného octu v pohári vody a vypiť po každom jedle.

13. Ginger:

Veľakrát voľný pohyb je spôsobený tým, poruchy trávenia (11). V takých prípadoch, zázvor prináša dobré úľavou. Zmiešajte čerstvé alebo suché zázvoru s kamennou soľou a trochou Jagger a vziať v lyžicu nej. Zázvor je nadúvanie. To podporuje trávenie zažívacom trakte a pomôcky. Môžete tiež konzumovať suchý zázvorový prášok s cmarom. To pomáha upokojiť bolesti brucha a kŕče.

14. Bottle Gourd:

Ak ste trpia voľným pohybom, pitie nejaké fľaša tekvica šťavy môže pomôcť. Rastlinné napomáha zadržiavanie vody v tele a zabraňuje dehydratácii. Blend čerstvo olúpané a nakrájané fľaša tekvica v mixéri a šťavu. Vypiť pohár 2 - 3x denne.

15. Mint a med:

Kombinácia mäty a medu je najlepší liek na uvoľnené pohyby. Mincový má antibakteriálne vlastnosti a trávenie pomôcky. Môžete tiež žuť na čerstvou mätou. Môžete extrahovať čerstvý džús, pridáme med a citrónovú šťavu k nej a piť 2 - 3 krát denne nájsť úľavu od voľné pohybu.

16. BAEL Leaf Prášok:

BAEL list a ovocie (ovocie tiež známy ako drevo jablko) divy v boji proti voľné pohyby. Pomáhajú upokojiť brušné svaly a zastaviť voľné pohyby. Žuť nejaký BAEL list prášku s medom, ako sa zbaviť bolesti a voľné pohyby. Môžete si vziať Táto zmes 3 - 4 krát denne.

17. Tvaroh a kurkuma zmes:

Tvaroh má antibakteriálne vlastnosti, zatiaľ čo kurkuma má antiseptické vlastnosti, a kombinácia týchto dvoch je skvelý liek na uvoľnené pohyby. To pomáha upokojiť bolesti a kŕče spojené s voľnými pohybmi. Zalejeme dve lyžice tvarohu na panvici, pridajte ¼ lyžičky kurkumy prášku, karí listy, štipka ločidlo Čertovo lajno, soľ a variť po dobu piatich minút. Piť tento lektvar, akonáhle sa ochladí. Konzumovať 2 - 3 krát denne získať okamžitú úľavu od uvoľnených emócií.

18. Škorica a med:

Škorica a med je prastarý liek na voľnom pohybe. Škorica pomáha upokojiť bolesť a zmierniť mnoho vedľajších účinkov, ktoré sprevádzajú voľné pohyby. Jednoducho zmiešajte drvené škorice v mede a majú lyžicu alebo dve ráno s trochou teplej vody pre efektívnu a rýchlu úľavu od chorého žalúdka.

19. Brown Rice:

Hnedá ryža je dobré, keď ste trpia zlou prípade voľných pohybov. Hnedá ryža má vitamín B a pomáha zmierniť voľné pohyb a sprievodné príznaky. Uistite sa, že ryža sa varí až do veľmi mäkká, pretože je ľahké v systéme. To tiež pomáha odplaviť škodlivé toxíny z tela. Môžete pridať aj tvaroh alebo banán ryže.

20. Mango Osivá:

Vedeli ste, že mango osivo, ktoré všeobecne zbaviť, môže pomôcť liečiť voľné pohyby? Mango semená môžu byť zhromažďované, kedy v období, vysuší sa a vo forme prášku na neskoršie použitie. Vezmite lyžicu tohto prášku s medom pre úľavu od voľnej pohybu.

21. Pečené alebo varená jablká:

Apple je zdravé a prírodný liek na uvoľnené pohyby. Piecť alebo variť jablko a pyré ju. Pektín vo jablká odvádza prebytočnú tekutinu v čreve. Alebo jednoducho Munch jablko denne a budete sa diviť, ako váš celkový zdravotný stav zlepší.

22. Stehno Listy:

Varené stehno ponecháva príliš môžu pomôcť zmierniť zlý bruško. Má antioxidačné vlastnosti (12). Môžete tiež extrahovať šťava z čerstvých listov stehno, pridáme med a konzumujú ju. Môžete konzumovať tento bylinný liek, 2 - 3 krát denne. Ak prehĺtal dole šťava z listov znie nepríjemný, môžete tiež karí listov, ktoré sa dobre hodia ryže a Rotis.

23. Guava:

Jesť 1 - 2 tropického ovocia denne, keď trpia uvoľnených pohybov. Sťahujúce zlúčenina guava pomáha viazať riedka stolica. Má dezinfekčné a antibakteriálne vlastnosti. Pomáha v boji proti rastu mikróbov počas voľných pohybov.

24. Bran:

Jedna lyžica nespracovaných otrúb s tým, čo budete konzumovať pomáha absorbovať prebytočnú tekutinu v čreve. Integrovať nejaké otruby vo svojej každodennej jedlo. Môžete ich pridať do svojho Rotis, alebo jednoducho priniesť domov nejaké otrubový sušienky!

25. Jahody:

Náročné jahôd je dobrý spôsob, ako zastaviť voľné pohyby. Jahody pomáhajú zahustiť stoličku. Môžete tiež odvar z nej a piť. Kto nemá rád vychladeného pohára na jahodový koktail? A ak to môže pomôcť dostať svoje bruško v poriadku, potom môžete požiadať o viac?

Domáce opravné prostriedky sú spôsob, ako ísť, ak máte voľné pohyby. Nielen, že sú prírodné spôsoby, ako dať váš žalúdok v pohode, oni sú tiež lacné a robiť prácu na ktorá vás vráti do normálneho stavu v žiadnom momente. Ponuku adieu na drahé lieky a sa vracia k všeobecnému lekárovi nabudúce váš žalúdok začne kymácať. Namiesto toho postupujte podľa nich a vidieť okamžitú úľavu!

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje v poli nižšie!

load...