Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na liečbu suchého úst

25 účinných domácich liekov na liečbu suchého úst

Už ste niekedy pocit vaše vyschlo v ústach? Zabralo to, aby celý váš deň pokaziť? Nebojte sa, pretože nie ste sami.

Sucho v ústach, je stav, kedy produkcia slín v tele výrazne znižuje. Ak sa nelieči ihneď, mohlo by to viesť k podvýžive alebo iným smrteľným chorobám.

Takže to, čo môžete urobiť, ako sa zbaviť sucho v ústach? Tam nie sú nejaké jednoduché prostriedky, ktoré ju hoja rýchlejšie a efektívnejšie? Samozrejme, že existujú! A prečítajte si tento príspevok vedieť všetko o nich!

load...

Príčiny sucho v ústach:

Predtým, než sme sa skočiť do domáce opravné prostriedky na liečbu sucho v ústach, poďme sa najprv zistiť, čo presne spôsobuje tento problém.

  1. Mnoho časov, môžu sa vyskytnúť sucho v ústach ako vedľajší účinok lieku, ktorý nie je vhodný svoje telo. Tým sa zníži produkciu slín vo vašom tele.
  2. Iné príčiny sucho v ústach môže byť ošetrenie žiarenia sa používajú na liečbu rakovinové nádory nachádzajú v okolí oblasti krku a hlavy.
  3. Hormonálna nerovnováha by tiež mohla viesť k tomuto stavu.
  4. Ak ste v strese alebo depresii po dlhú dobu, sucho v ústach môže byť nepríjemný vedľajší efekt.
  5. Uistite sa, že budete piť veľa vody. Ľudia, ktorí nemajú piť dostatok množstvo vody, často nakoniec dostať dehydrovaná, čo v konečnom dôsledku vedie k sucho v ústach.

Domáce lieky na liečbu sucho v ústach:

Teraz, keď viete, ako sucho v ústach je spôsobený, naučiť sa zaobchádzať rovnako! Nižšie sú uvedené jednoduché domáce prostriedky pre sucho v ústach.

1. Pokúste sa určiť príčinu:

Po prvé a predovšetkým, je vždy dôležité poznať príčinu sucho v ústach. Mohlo by dôjsť v dôsledku zlej hygieny alebo inými chorobami, ktoré už majú, ako je diabetes, anémia, artritída, alebo dokonca reumatoidná. Zistiť príčinu a podľa toho zaobchádzať s ňou.

load...

2. Hydrát sami seba:

Vedeli ste, že 70 percent z vášho tela sa skladá z vody? A zakaždým, keď sa potíme alebo navštíviť toalety, sme vypúšťanie vody z nášho tela. To je dôvod, prečo je pre nás veľmi dôležité, aby často piť vodu. Keď sa vaše telo vyčerpá vody, začnete cítiť dehydratácii. Vaše ústa a pery vyschne. Dokonca aj v krku u toho môže dôjsť k vysušeniu. To rozhodne nie je dobré pre vaše zdravie. Môžete zmeniť scenár, ak budete mať tento jeden jednoduchý krok. Vypiť asi 2 až 3 litre vody denne, aby vypláchnuť toxíny a liečiť problémy spojené so suchými ústami.

3. Zohnať ústne vody:

Ďalšia vec, ktorú musíte urobiť, je zohnať správnej ústnej vody, ktorý bol navrhnutý pre použitie v suchom problémom úst. Môžete vyhľadávať on-line, alebo dokonca poradiť s lekárom alebo odborníka, než si vytvoriť svoj konečný výber. To bude chrániť vaše ústa a tiež prevencii zubného kazu.

4. Chew Gum:

Žuvanie na žuvačky je skvelý pocit sucha v ústach domáci liek. Teraz, nemusíte ísť na niečo, čo má umelé sladidlá v ňom. Ísť na niečo, čo je bez cukru. Chlormint by to skvelá voľba. To vám dá svieži a čistý dych na oplátku.

5. Dýchajte nosom:

Väčšina ľudí robia tú chybu, dýchanie ústami. To rozhodne nie je ten správny spôsob, ako dýchať. Keď dýchate nesprávnym spôsobom, môžete povzbudiť sucho v ústach. Takže, dýchať nosom a zabrániť sucho v ústach!

6. Použitie fluoridu zubná pasta:

Ďalším skvelým spôsobom, ako sa zbaviť sucho v ústach, je tým, že mení svoju zubnú pastu. Áno, niekedy budete musieť zmeniť najmenšie vecí k videniu najväčšie zmeny. Ak používate bežnú zubnú pastu, chcel by som vás požiadať, aby ju okamžite zmeniť. Múdra voľba pre vás bude používať zubnú pastu, ktorá má fluorid v ňom. Keď ste nakupovanie na mart, uistite sa, že prejsť celý obsah napísaný na zadnej strane výrobku. To vám pomôže vidieť množstvo fluoridu nájdené v zubnej paste. Ak si čistiť zuby pomocou tejto pasty dvakrát denne, ste povinní vidieť pozitívne zmeny.

7. Zbavte sa kyslých potravín:

Ak chcete zabrániť sucho v ústach, budete musieť vykonať niektoré obete! Budete musieť zbaviť tých položiek, ktoré sú s vysokým obsahom kyselín. Potraviny, ako sú tieto, sa práve chystá, aby sa cítite nafúknuté. Uistite sa, že nechcete konzumovať nadmerné množstvo vyprážaný alebo mastnými predmety. Jesť čisté a jesť zdravo, aby byť bez sucho v ústach!

8. Zbaviť alkoholu a kávy:

Ďalším účinným domáci liek na sucho v ústach, je tým, že sa zbaví alkoholu alebo kávy. Ako všetci vieme, alkohol je zlé pre naše zdravie. Ešte nikdy to urobil ničomu a pravdepodobne nikdy nebude. Dalo by sa eliminovať sucho v ústach po celý zvyšok svojho života, ak odstránenie alkoholu z vášho zoznamu obľúbených nápojov. Káva je tiež niečo, čo je zlé pre vaše zdravie, ak sú užívané v prebytku. Takže vyhnať alkohol a kávu zo svojho života a byť istí, sucho v ústach príliš zostane na míle ďaleko od vás!

9. Nápoj Ovocné šťavy:

Teraz, keď ste povedal, že nie na alkohol, čo by ste mali piť? Na rozdiel od vody, ktorá je! Ako sa o ovocných štiav? Môžete piť veľa ovocných štiav pravidelne na liečbu a prevenciu sucho v ústach. Odšťavovanie bol vždy veľký liek na väčšinu problémov súvisiacich so zdravím. Uistite sa, že vybrať ovocie, ktoré sú bohaté na vitamín C. To bude iste obnoviť svoje zdravie a pomôže vám vidieť veľké zmeny. Jedna poháre čerstvého ovocného džúsu denne by malo stačiť, aby sucho v ústach na uzde!

10. Jogy alebo cvičenie:

Vedci vyhlásili, že joga a cvičenie môže postarať o polovicu svojich zdravotných problémov. A sú úplne správne. Jóga je skvelý pre váš celkový zdravotný stav. Je to duchovná prax, ktorá má svoj základ v Indii tisíc rokmi. To je známe pre starostlivosť o zdravotných problémov a je jedným z najúspešnejších domáce opravné prostriedky na liečbu nepreberné množstvo chorôb. Ak budete cvičiť jogu na pol n hodinu každý deň, nebude môcť rozlúčiť sa sucho v ústach, ale aj ďalšie zdravotné problémy len. Na rozdiel od jogy, môžete tiež skúsiť cvičiť. Ak by ste mohli jednoducho urobiť 40 minút kardio každý deň, budete nikdy čeliť akýkoľvek problém súvisiaci s sucho v ústach.

11. Návšteva zubára:

Tak, to nie je práve domáci liek, ale tam sú časy, kedy ste sa dostali vidieť odborníka. Zubní lekári sú profesionáli. Sú to odborníci a presne vedieť, čo budete potrebovať, aby sa postarať o taký problém. Nebojte sa vyjadriť, čo cítite a získať dokonalý liečebný plán.

12. Oil Vytiahnutie:

Jedným z najúčinnejších prostriedkov pre problémy s ďasnami je olej ťahom. Dalo by sa to pomocou kokosový olej. To sa bude starať o suché problémov úst normalizácii hladiny pH v ústach.

13. Aniseed:

Ako všetci vieme, prírodné zložky, ako aníz, sú plné zdravotné výhody. Jedným z plusové body, ktoré prichádzajú s aniseeds je jeho schopnosť postarať sa o suché problémy v ústach a jeho symptómy. Dalo by sa žuť na aníz každý deň, aby sa zbaviť zlého dychu, ktoré často sprevádza pocit sucha v ústach. V skutočnosti existuje mnoho indických reštaurácií, že dnes vám ponúkame misu aníz na konci jedla, aby váš dych nesmrdí po jedle všetko zlé jedlo. Dalo by sa miešať niekoľko lyžíc aníz a fenikel pre úľavu taky.

14. Cayenne Pepper:

Elegantný a prirodzený spôsob, ktorým by ste mohli rozlúčiť sa sucho v ústach po celý zvyšok svojho života, je kajenské korenie. To pomôže pri stimulácii produkcie slín a pomôže vám zotaviť rýchlejšie. Jednoduchý spôsob, ako používať kajenské korenie je pridaním do jedla. Keď pripravujete zeleninový karí, pridajte kajenské korenie do neho. Nielen, že to pridať chuť do jedla, ale tiež stimulovať vaše slinné žľazy okamžite.

15. Fenikel:

Ďalšie populárne domáci liek, ktorý bol navrhnutý pre použitie v suchom problémov v ústach je použitie semien feniklu. To bude bojovať zlý dych, a pomôže odstrániť tento problém po celý zvyšok svojho života. Take tento dvakrát denne po obede a večeri sa iste bude vidieť zmeny.

16. Rozmarínu:

Rosemary je veľká zložka, ktorá by mohla byť pridaná do bylinné ústnej vody. Tým sa účinne liečiť suché problémy v ústach a dá vám osviežujúci pocit naraz. Rosemary je schopný bojovať zárodky, zatiaľ čo mäta a aniseeds pomoc pri odovzdávaní svieži dych. Môžete kombinovať jednu polievkovú lyžicu sušeného rozmarínu s polievkovou lyžicou mäty a varte pol šálky vody. Pokryť a nechajte ju zostať po dobu 15 až 20 minút. Teraz kmeň a umiestniť riešenie v chladničke. Dvakrát ju použiť denne na kloktanie.

17. Zatvorte ústa:

Legrační, ako to môže znieť, je dôležité si uvedomiť, že udržať pusu dokorán počas spánku vedie k vysušeniu problémy v ústach. Predtým, než idete spať v noci, aby sa vedomé úsilie dýchať nosom, a nie ústa. To je jeden z najčastejších chýb väčšina ľudí a často čudujú, prečo sa dostali sa do tohto stavu. Tomu sa môžete vyhnúť účinne tým, že mení svoje spánok v noci.

18. Správnej hygienickej praxe:

Je veľmi dôležité, aby správnej hygienickej praxe, ak chcete zostať na míle ďaleko od sucha v ústach problémy. Uistite sa, že čistenie dvakrát denne a pravidelne dentálnou niťou. V skutočnosti, aby bolo miesto, čistiť zuby po každom jedle. To bude bojovať všetky zubné a ústne problémy a zabrániť nebezpečnej choroby súčasne.

19. Petržlen:

Keď príde na liečbu sucho v ústach, ako nemôžeme spomenúť petržlen? Jedná sa o jednu z najobľúbenejších vegetariáni a je známy pre jeho mnohých výhod. Dalo by sa pridať petržlen, aby vaše jedlo pri varení alebo jednoducho pridať do šalátu. Je to prírodné sladidlo, ktoré obsahuje vitamín A a C v hojnosti. Vápnika a železa je tiež nájdený v petržlen. Žuvanie na tomto vegetarián vám pomôže vidieť rýchle zmeny pre istotu.

20. Zeler:

Ďalšie populárne vegetarián, ktorý bol používaný na liečbu sucho v ústach je zeler. To bude stimulovať slinné žľazy a pomôže vám rýchlo obnoviť. Munch na ne dvakrát denne ako zdravú desiatu, a tiež, aby sa zabránilo sucho v ústach.

21. Kvapaliny:

Teraz, keď hovoríme o kvapalín, nie sme len s odkazom na vodu. Sme tiež hovorí o polievok, rezancových pokrmov a nápojov. Dalo by sa tiež piť bylinné alebo zelený čaj, ak sa vám páči. Ale uistite sa, že príjem je pravidelná. Čím viac likvidné budete mať, tým lepšie je to pre sucho v ústach.

22. Soda:

Jedlá sóda je tiež základným produktom, ktorý bol použitý niekoľkokrát vysporiadať s sucho v ústach. Vezmite jednu lyžičku soli, pol lyžičky sódy bikarbóny, ďalšie polievkovú lyžicu cukru a šálku vody. Zmiešajte to dobre a pridať trochou vápna k nemu. Piť ho každý deň vidieť zmeny.

23. Suck Cestoviny:

Teraz to môže znieť trochu absurdné, ale to vlastne funguje. Výskumníci hovoria, že sania na pevný kus cestovín vám môže pomôcť zmierniť príznaky sucho v ústach. To zvýši sliny do vášho systému a pomáhajú pri liečbe sucho v ústach.

24. Zvlhčovač:

Ďalšie populárne domáce liek je použitie zvlhčovača doma, zatiaľ čo spí. To bude pridať vlhkosť vzduchu, a pomôže vám lepšie spať v noci, to zase pomôže liečiť a predchádzať sucho v ústach.

25. Hydratačný gél:

Môžete si tiež pripraviť dobrý hydratačný gél doma s cieľom efektívne čeliť túto podmienku.

Jednalo sa o niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky a tipy na liečbu sucho v ústach. Nič z toho nie je žiadna veľká veda, ale funguje to ako kúzlo pre istotu! Takže až sa nabudúce budete cítiť sušenie ústa hore, viete, čo robiť!

Poznáte inú domáci liek na sucho v ústach? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...