Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na liečbu osteoporózy

25 účinných domácich liekov na liečbu osteoporózy

Ako starneme, naše telo stráca svoju mladistvú neviazanosť. To je prirodzený beh života. My ženy, a to najmä, budú musieť vysporiadať s mnohými, pokiaľ ide o starnutí, a menopauza je najväčší zmena! Ďalšie zdravotný problém, ktorý sa často objavuje so starnutím je osteoporóza.

Osteoporóza je termín daný stav kostí, v ktorom začnú zhoršuje. V tomto stave, niečí kostnej hmoty sa znižuje, nakoniec končiť oslabené kosti.

U ľudí, ktorí trpia touto podmienkou, tvorba kostí je pomalší, než je obvyklé, čo vedie k väčšej strate hustoty, čo kosti náchylnejšie k zlomeninám. Kosti stávajú pórovité v dôsledku osteoporózy. Tento stav sa tiež nazýva tichú choroba, pretože tam nie sú žiadne zjavné príznaky dávať pozor. Pretože neexistujú žiadne zjavné príznaky, je pravdepodobné, že osoba trpí stave dokonca ani nemusí vedieť o tom.

load...
Poďme sa pozrieť na top 25 domáce opravné prostriedky pre osteoporózu:

Našťastie existuje celý rad spôsobov, ako bojovať proti tomuto stavu. Je vždy lepšie začať pracovať na tento stav čo najskôr. Nižšie sú uvedené niektoré z domáce opravné prostriedky na liečbu osteoporózy:

1. Pridajte Sesame do svojho jedálnička:

Čierna sezamové semienka sú považované za bohatý na vitamín D. Semená sú využívané v omladzujúci toniká, najmä pokiaľ ide o ochorenie kostí. Pražená sezamové semienka môže rozomlieť a pridané do vášho denného pohár mlieka. Toto mlieko môže potom byť konzumované v boji proti osteoporóze.

Sacie 2. Vápnik:

Spotreba vápnika je veľmi dôležité pre prevenciu osteoporózy. Mandle môžu byť konzumované v boji proti stave, pretože sú veľmi bohaté na vápnik. Jeden skvelý spôsob, ako konzumovať mandle je pridať mandľové pasty na mlieko. Ak chcete mandľové pasty, najprv namočte cez noc do vody a potom brúsiť im druhý deň ráno po ich lúpanie. Jemná mandľová pasta môže byť zmiešaný s sóje, kravou alebo aj kozieho mlieka. Táto zmes mandlí a mlieka ponúka požadované množstvo vápnika v tele, čo kosti silné a zdravé.

load...

3. Jedzte Banana:

Banana môžu byť obsiahnuté v potrave, aby kosti silnejšie. Výskum ukázal, že bedra a chrbtice kosti sú silnejšie v prípade žien, ktoré konzumujú draslík bohatej stravy. Banán je veľkým zdrojom draslíka, ktorý udržuje krv vyvážená a zdravé tak, že obsah vápnika skeletu nie je spotrebovaná v tele.

4. Fosforu a vitamínu D:

Fosfor a vitamín D sú životne dôležité pre vybudovanie hustotu kostí a liečiť osteoporózu. Vitamín D a fosforu môžu byť získané z mliečnych výrobkov, ovocia, rýb a zeleniny.

5. Klíčky Spotreba:

Vitamín K je nevyhnutný pre udržanie hustoty kostí. A klíčky sú plné vitamínu K, spotreba, ktorá môže pomôcť zbaviť sa osteoporózy.

6. Konzumujte Amalaki:

Amalaki je ovocie, čo prispieva doplňovanie stratených kostného tkaniva. Ovocie môže byť prijaté v akejkoľvek forme, ako v prášku, sladkosti alebo odvary.

7. Použitie Triphala:

Triphala je bylinný Ajurvédske formula. Používa sa predovšetkým pri liečbe rôznych ochorení kostí. Hrubé črevo je zodpovedné za výživu kostí a Triphala je skvelý tonikum pre hrubého čreva.

8. Použite sójové produkty:

Vybudovať hustotu kostí, zvyšujú spotrebu sójové. Sójové výrobky sú vynikajúce v prevencii osteoporózy, pretože vyrovnáva hladinu estrogénu v tele a tiež zvyšuje hustotu kostí.

9. Pravidelné cvičenie:

Pravidelné cvičenie je veľmi užitočné pre boj proti osteoporóze. Cvičenie buduje kostnú hmotu a robí je silnejší.

10. Prestať fajčiť:

Fajčenie je jedným z dôvodov pre predčasné menopauzy u žien, ktoré môžu zhoršiť šancu na osteoporózy. Fajčenie zvyšuje riziko straty dôležitých minerálov, čo môže mať za následok zníženie hustoty kostí. Tak, to je vždy vhodné, aby prestali fajčiť, aby zostali fit.

11. Masáž olejom:

Použitie oleja do tela zabraňuje hromadeniu, vata 'prvkom, ktorý podľa Ayurveda, je hlavnou príčinou osteoporózy. Takže, kosti môže byť zdravý s pravidelnými olejové masáže.

12. Zahrnúť Estrogény:

U žien, hustota kostí je úzko súvisí s úrovňou estrogénu v tele. Kolísanie hladiny estrogénu v menopauze môže viesť k poškodeniu kostí. Ak chcete prekonať nedostatok hladiny estrogénu v systéme, jeden by mal zahŕňať šošovica, cícer, sójové bôby a fazuľa, ktoré sú bohaté na fytoestrogénov v strave.

13. Nápoj púpava čaj:

Piť čaj púpava zlepšiť hustotu kostí. Mali by ste ju konzumovať 2 až 3 krát denne. Púpava čaj možno pripraviť varom púpava listy vo vode.

14. Apple Náprava:

Vápnik je nevyhnutný pre budovanie pevnosti kostí. Bór je kľúčom minerál, ktorý pomáha telu v držia vápnik. Pôsobí tiež ako mierne náhrada estrogénu. Apple je naplnená bóru. Takže s tým, jablko do svojho jedálnička môže pomôcť predchádzať osteoporóze.

15. Jogurt Náprava:

Jogurt má vysokú úroveň obsahu vápnika. Ľudia, ktorí sú s neznášanlivosťou laktózy, môžu tiež využívať výhody jogurtu ako cukor a laktóza sú už rozdelené. Môže byť použitý ako kyslej smotany náhrady alebo jedia s čerstvým ovocím.

16. Bylinný Náprava:

Prichádza jeden z najlepších bylinných prípravkov pre osteoporózu. Urobte si lektvar s 5 dielmi shatavri, 3 diely Vidar a 2 diely divokého jamu. Pridať KAMA dubda ako 1 - 8 častí. Take tento lektvar dvakrát denne s teplým mliekom. Pomáha pri prevencii osteoporózy.

17. Konzumovať arašidové maslo:

Štúdie preukázali, že horčík je nevyhnutnou zložkou pre zachovanie, obnovu a posilnenie kostí. Pridaním 2 Tb z arašidového masla, možno získať asi 50 miligramov tohto veľkého komponenty. Takže, vrátane arašidové maslo môže pomôcť v boji proti osteoporóze.

18. Tofu v strave:

Ako už bolo spomenuté predtým, sója je veľká kosť posilňovač. Sója je bohatá na proteíny, ktoré fungujú ako mierne estrogény pre telo. Tieto fytoestrogény sú veľmi užitočné pri znovuzískaní pevnosti kostí a môže pomôcť pri liečbe tohto stavu.

19. Zahrnúť ananás:

Ananásovej šťavy poskytuje dôležité mangán k telu. Štúdie ukázali, že nedostatok mangánu môže byť jednou z príčin osteoporózy. Takže tým, že pije ananásový džús pravidelne, môže byť zabránené nedostatok tejto zložky.

20. Ocot sania:

Môžete pridať malé množstvo octu do svojho jedálnička pre boj osteoporózy. Ak chcete zahrnúť ocot do svojho jedálnička, používať ho s zelených šalátov ako obväzu alebo naliatím do polievok.

21. Margarín sania:

Splash lyžičku margarínu na toastu pridať trochu vitamínu D do svojho jedálnička! Vitamín D pomáha telu vstrebávať vápnik a je považovaný za hlavnú zložku pre zdravie našich kostí.

22. Pridajte pomarančový džús:

Na splnenie potrebu vitamínu C v tele, vypiť pohár pomarančového džúsu denne. Vitamín C je nevyhnutný pre prestavbu kosti.

23. Zelená listová zelenina:

Zelenina, ako je špenát, kel, hlávkový šalát a collards sú veľmi prospešné v boji proti tomuto stavu.

24. Piť mlieko každý deň:

Jedna poháre mlieka denne môže poskytnúť dostatok vápnika udržať kosti silné. To robí skvelú prácu pri ochrane organizmu proti osteoporóze.

25. Jedzte Brokolica:

Denná potreba vitamínu K, môže byť pokrytý tým, že má pol šálky brokolice každý deň. To môže ísť dlhú cestu na tom, aby naše kosti zdravé a udržanie osteoporózy v šachu.

Na rozdiel od týchto domáce opravné prostriedky pre osteoporózu, to je veľmi dôležité dodržiavať zdravý životný štýl pre udržanie dobrého zdravia. Obsahovať nejaké cvičenia a fyzickej aktivity do svojho denného rozvrhu stráviť zdravú, bez stresu a radostný život.

Viete o akékoľvek iné prírodné prostriedky pre osteoporózu, ktoré fungujú? Podeľte sa o svoje tipy s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...