Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na liečbu očných infekcií

25 účinných domácich liekov na liečbu očných infekcií

Musíte mať počul mnohokrát, že oči môžu hovoriť viac než slová. Ale niekedy, naše oči môžu byť tiež príčinou podráždenia a bolesti!

Očné infekcie môže postihnúť kohokoľvek. Väčšina očné infekcie sú spôsobené baktériami, vírusmi, huby alebo iné antimikrobiálne prostriedky. Tieto patogény môžu spôsobiť očné začervenanie, svrbenie a opuch. Niektoré z bežných typov infekcií oka zahŕňajú očné spojivky, očné histoplazmózy syndróm (SHS), herpessimplex a bakteriálne keratitída. Symptómy, ako je opuch a začervenanie očí, rozmazané videnie, svrbenie očí, slzenie atď, sú vlastnosti infekcie oka. Bez ohľadu na to, čo spôsobuje tieto infekcie, najlepší spôsob, ako chrániť naše najcennejšie orgán, je udržať hygienu a zabrániť baktérie a plesne preniknúť do nášho tela.

Top 25 Hlavné prostriedky pre očné infekcie:

Avšak, ak trpíte niektorou z týchto chorôb, tu sú top 25 domáce prostriedky pre očné infekcie, ktoré vám môžu pomôcť, aby účinne bojovať nich.

load...

1. Tea:

Čajové lístky obsahujú mnoho antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť liečiť infekciu očí. Čaj pomáha pri znižovaní začervenanie a opuch v očiach. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, použite čierny čaj. Ak chcete čaj, varí sa sáčok čaju v horúcej vode. Uistite sa, že ochladenie pred použitím vaku na postihnuté miesto po dobu 10 - 15 minút. Môžete použiť aj čaj umyť oči vlažnou zmesou, ak to nedráždi ani dáva pálenie očí.

2. Med:

Med má antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zabiť infekcie spôsobujú baktérie. Vezmite rovnaké množstvo medu a vody. Variť vodu a zmiešajte med v ňom. Akonáhle sa ochladí, aplikovať zmes čistou handričkou alebo vatových tampónov do postihnutých oblastí. Medu čistí a dezinfikuje žiadnu ujmu, ktorá by mohla byť príčinou infekcie v očiach.

3. Harmanček čaj:

Harmančekový čaj môže byť použitý na dosiahnutie úľavy od očnej infekcie. To môže byť tiež použitý ako očné kvapky. Variť harmančekový čaj alebo čajové vrecúška vo vode. Priniesť čaj pre bežnej izbovej teplote, a potom použiť čaj s čistou handričkou získať úľavu od svrbenia, bolestivé oči.

load...

4. Kyselina boritá:

Kyselina boritá je mierne a je často používaný ako antiseptikum pri liečbe miernych vetrov. To môže tiež pomôcť liečiť očné infekcie. Môže byť použitý vo forme očných kvapiek vymazať a liečiť sietnicu.

5. Ľanové semienko:

Ľanový je plodina vlákno a potraviny, ktorý sa používa pre svoje ropy. Môže byť použitý na zníženie svrbenia pocit v očiach. Pomáha znižovať zápaly a poskytuje úľavu od bolesti taky. Vezmite šálku vody a priviesť ju do varu. Pridajte lyžicu plnú ľanové semienko a miešajte obsah po dobu 10 - 15 minút a potom sa odvádza prebytočnú vodu. Teraz vytiahnuť všetok obsah v kuse čistou handričkou a aplikovať priamo do očí. Opakovať proces 2 - 3 krát za deň získať úľavu od bolesti.

6. Jazmínových kvetov:

Jazmín kvet je ďalší účinný spôsob, ako znížiť zápal a podráždenie spôsobené očných infekcií. Vezmi džbán destilovanej vody a pridať nejaké kvety jazmínu. Nechať cez noc a používať vodu ako výplach očí druhý deň. To môže byť tiež použitý ako očné kvapky 2 - 3 krát denne k účinnejšiemu boju proti infekcii.

7. Potato:

Rez zemiakov na plátky a miesto plátky cez očné viečka. To bude dať relaxačný účinok na oči. Zemiakové plátky zmierni pálenie v očiach a tiež dať úľavu od začervenanie.

8. Rosewater:

Rosewater je vynikajúci čistiaci prostriedok pre oči. Čistí všetky prachové častice a iné nečistoty z oka. Niekoľko kvapiek ružovej vody denne pomôže udržať vaše oči čisté.

9. Koriander:

Koriandra poskytnúť úľavu od zápalu v postihnutých oblastiach so svojimi protizápalovými vlastnosťami. Trvať aj niekoľko koriandra a uvaríme vo vode. Akonáhle zmes dosiahne príjemnej teploty, vypustite kvapalinu z listov. Použitie kvapaliny ako očné kvapky. To zníži opuchy v oku a začervenanie rovnako.

10. Kurkuma:

Kurkuma je dobre známy bylina pri liečbe Aurvedic a je známy pre svoje antiseptické, protizápalové vlastnosti. Pre liečenie infekcie oka, zmiešajte 2 lyžice kurkumy prášku vo vriacej vode a ochladenie. Aplikovať na postihnuté miesta s pomocou suchého a čistou handričkou. To pomôže v procese hojenia.

11. Semien feniklu:

Varí sa niekoľko semien feniklu vo vodovodnej a odpadovú vodu extrahovanie semená. Táto voda môže byť použitá na umývanie oči na liečbu začervenanie.

12. Aloe-Vera:

Na liečbu infekcie oka, použite suchú a čistú handričku alebo vatový tampón. Namočte ju s aloe vera gél a aplikovať ich na postihnutú oblasť. Dá relaxačné pocit nervov postihnutých infekciou.

13. Jedlá sóda:

Jedlej sódy nám nielen pomáha pri varení, ale môže byť použitý ako očné kvapky pre poskytnutie úľavy od očnej infekcie. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy s 1 šálku vody. Miešajte to dobre, a potom použiť na umývanie oči po dobu 2 - 3 krát denne.

14. Kokosový olej:

Kokosový olej obsahuje vitamíny a minerály, ktoré bojujú proti pocit svrbenia a začervenanie spôsobené očných infekcií. Aplikovať kokosový olej cez čistou handričkou na očné viečka z postihnutej oblasti. To prinesie nejaký odpočinok pre oči.

15. Cesnak:

Okrem svojej silnú arómu a inej chuti, cesnak je tiež známe, že majú protizápalové vlastnosti. Trvať nejaký cesnak šťavu a aplikovať ju na postihnutú oblasť. To bude dať upokojujúci účinok na pálenie očí.

16. Indický egreše (Amla):

Indický egreše, bežne známy ako amly v Indii, je jedným z najlepších doplnkov, ktoré posilňuje imunitný systém. Piť šťavu z tohto ovocia je efektívny spôsob, ako bojovať s infekciou spôsobenou baktériou alebo plesní.

17. Soľ Voda:

Mnohé kultúry používajú soľ ako účinný spôsob, ako vyliečiť veľa chorôb. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu soli v šálke vody a použiť ako očné kvapky získať úľavu od infekcie oka.

18. Ricínový olej:

Ricínový olej funguje efektívnejšie, ak máte ružové očné infekcie. Použitie ricínového oleja denne 2 - 3 časy môžu pomôcť liečiť očné infekcie.

19. Charcoal Prach:

Charcoal prach je dobrý čistiaci a používa sa na čistenie vody v mnohých rôznych filtrov. Zachytáva škodlivé chemikálie a baktérie, ktoré môžu poškodiť naše telo. Zmiešajte lyžicu dreveného uhlia prachu s ¼ lyžice soli v šálke vriacej vody. Necháme vychladnúť a utopí všetok obsah a použiť kvapalinu vo forme očných kvapiek denne.

20. Detská Shampoo:

Umývanie oči s jemným detský šampón je možné vymazať oka a zmyje prach, ktorý môže spôsobiť podráždenie alebo začervenanie.

21. Jogurt:

Používanie živého kultivovanú jogurt môže pomôcť pri znižovaní začervenanie v očiach. Namočte čistú handričku v jogurte a priamo aplikovať na postihnutú oblasť.

22. Calendula Flower:

Nechtík kvet pôsobí ako účinný bylina v očnej infekcie. Variť niektoré z kvetín a využiť svojho tekutinu ako očné kvapky 2 - 3 krát denne.

23. Čistiace Eyes s jednoduchými Voda:

Striekajúcej oči s jednoduchým vodou 2 - 3 krát denne, je tiež účinný prostriedok pre očné infekcie. Umývanie oči čistou vodou môže pomôcť upokojiť oči a znižuje pocit svrbenia a začervenanie taky.

24. Cvičenie Oči:

Otáčajúce sa oči v smere hodinových ručičiek a potom proti smeru hodinových ručičiek po dobu 10 - 15 minút, môže zvýšiť krvný obeh a pomôže v boji proti infekcii očí.

25. Jesť zdravo:

Posledný, ale rozhodne v neposlednom rade, jesť zdravá strava môže pomôcť zlepšiť váš imunitný systém a bojovať proti očné infekcie príliš.

Oči sú zrkadlom našej osobnosti. Bez nich život bude tak temné a ponuré. Je dôležité, že sa staráme o naše oči a držať ich v top zdravia. Pomocou týchto jednoduchých domáce opravné prostriedky, môžete teraz kopať očnú infekciu zo svojho života a vychutnať krásu tohto sveta bez bolesti alebo strach!

Máte nejaký tip pre liečbu infekcie oka? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie.

load...