Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na liečbu celulitídy

25 účinných domácich liekov na liečbu celulitídy

Má vaša koža bude výberové konanie a červená? Máte tiež opuchnuté a teplý stav kože? Ak áno, potom ste možno trpí celulitídou.

Celulitída je veľmi časté ochorenie kože, ale ak sa nelieči, môže to byť potenciálne smrteľné. Lekári vo všeobecnosti poradiť antibiotiká pre liečbu celulitídy.

Avšak, tam sú niektoré domáce opravné prostriedky, ktoré môžu liečiť celulitídu. Chcete sa dozvedieť viac o celulitíde a jeho domáce opravné prostriedky? Potom dať tento post pre čítanie!

load...

Čo je to celulitída?

Celulitída je spoločný bakteriálne kožné infekcie, ktorá je v prvom rade spôsobená baktérie Streptococcus a Staphylococcus. Niekedy celulitída by dokonca mohlo dôjsť v dôsledku ťažkej antibiotiká rezistentný kmeň Staphylococcus aureus. Celulitída môže dôjsť v ktorejkoľvek časti tela. Avšak, to je viac prevláda na nohách, a to najmä v členkov a holennej oblastí.

V extrémnych podmienkach, celulitída môže spôsobiť pľuzgiere, horúčka, zvýšené srdcovej frekvencie, bolesti hlavy, zimnica a dokonca aj nízky krvný tlak. Celulitída postihuje lymfatické cievy. Za prísnych podmienok, lymfatické cievy poškodiť natrvalo.

Zvyčajne chirurgické stránky, rezné rany, bodné rany; vredy, športové nôh a dermatitídy sú hlavné vstupné body baktérií. Na druhej strane, pavúkov a bodnutí hmyzom môže tiež transportovať baktérie do tela, ktorý spôsobuje infekciu.

load...

Aké sú rizikové faktory celulitídu?

Ľudská koža normálne ubytuje mnoho typov baktérií. Ak je prestávka v koži tieto baktérie vstupuje do krvného obehu, čo spôsobuje začervenanie, bolestivosť a opuch kože. Nižšie sú uvedené niektoré z rizikových faktorov celulitídy.

 • Rany v koži sú jedným z najčastejších rizikových faktorov celulitídy.
 • Chirurgické miesta, vredy a dermatitídy sú niektoré z ďalších rizikových faktorov.
 • Dlhodobé užívanie kortikosteroidných liekov alebo liekov, ktoré ovplyvňujú imunitný systém.
 • Vredy v dôsledku civilizačných chorôb, ako je cukrovka alebo ciev.
 • História akýchkoľvek cievnych ochorení.
 • Hmyzie uhryznutie alebo uštipnutie, pohryznutie zvieraťom alebo ľudské uhryznutie sú niektoré ďalšie rizikové faktory celulitídy.
 • Chronické opuchy, narodené infekcie a existujúce kožné infekcie, ako je impetigo a mykózy nôh.
 • Poškodenie kože spôsobené ošetrenie žiarenia.
 • Ďalších chronických kožných ochorení ako je lupienka a ekzémy.

Aké sú bežné Indikácia celulitídy?

Celulitída v počiatočnej fáze nemusí byť jasne uvedené s výnimkou niektorých začervenanie, mäkkosť a opuch kože. Ako podmienku postupuje, indikácia sa do popredia, ako sú:

 • Na rozdiel od začervenanie, nehy a opuch, koža sa stáva teplý v zamorenej oblasti.
 • Celulitída je zvyčajne spojená s zapareniny alebo vyrážky, ktorá sa vyskytuje náhle sa vyvíja veľmi rýchlo.
 • Bolesti, horúčky a všeobecného choroba.
 • Akonáhle sa zvýši infekcie, môžu sa vyskytnúť zimnica, únava, svalové bolesti a potenie.
 • Za extrémnych podmienok, ktoré si všimnete, stuhnutosť kĺbov, opuchy tkaniva nad kĺbov, nevoľnosťou a zvracaním.

Aké sú rôzne typy celulitídy?

1. Orbitálna celulitída:

V tomto type celulitídy, kože vnútri pätice očí je zvyčajne ovplyvnená. Ujma, do očí alebo infekcie v stredného ucha alebo tváre alebo zubov môže byť príčinou orbitálneho celulitídy. Je považovaná za lekársku pohotovosť a vyžaduje hospitalizáciu.

2. Facial Celulitída:

To môže mať vplyv na ľudí všetkých vekových kategórií. Infekcia sa, keď nie je správne liečený, môže šíriť okolo stredného ucha, horné dýchacie cesty a lymfatický systém.

3. Periorbitálny Celulitída:

Tento typ celulitídy je častejšia u detí a rozvíja okolo viečka. Spoločné príznaky tohto typu celulitídy sú sčervenanie vnútri oka kvôli zápalu a horúčky.

4. Perianálny celulitída:

V tomto type celulitídy, análny oblasť je ovplyvnená. To je celkom bežné u detí. Deti s týmto typom celulitídy často sťažujú na bolestivé čriev, krvavé stolice, svrbenie a nehy v Anal.

5. Prsníka celulitída:

Tento typ celulitídy má vplyv na kožu na prsiach. Je častejšia u žien trpiacich rakovinou prsníka alebo tí, ktorí majú v anamnéze lumpektomii.

Aké sú rôzne možnosti liečby k dispozícii pre celulitída?

Pravidelná liečba

Celulitída je druh kožné infekcie, ktorá rozhodne požaduje, aby lekára. Je veľmi potrebné dodržiavať odporúčania lekára a brať predpísané lieky pravidelne. Liečba celulitídy je zameraná predovšetkým na jej prevenciu. Keďže sa jedná o bakteriálnu infekciu, by mala byť dostatočne dbať, aby baktérie nevstupujú do tela prostredníctvom akéhokoľvek otvorené rany na koži. To znamená, že všetky otvorené rany na koži by mali byť riadne čistené s lokálnou antibiotiká. Tým sa zabráni šíreniu baktérií a zároveň zabraňuje vzniku celulitídy.

Najbežnejšia liečba celulitídy je podanie antibiotík, ako je cefalexín spolu s nad analgetikom čítač, a paracetamol, aby sa úľavu od spojené horúčku a bolesti. U ľudí, ktorí majú zlý krvný obeh, ako v prípade cukrovky alebo cievnych ochorení, viac starostlivosti je potrebná s ohľadom na koži. Pravidelné používanie hydratačné a rýchlej akcii proti otvorené rany alebo boláky vyčistením, bandážovanie a uplatnenie aktuálne antibiotiká sú nutnosťou.

Alternate Liečba

Aj keď antibiotiká sú dôležitým prostriedkom na liečbu bežných typov celulitída, existuje celý rad domácich prostriedkov a zmeny životného štýlu, ktoré môžu byť prijaté, aby sa zabránilo jeho šíreniu. Tieto domáce opravné prostriedky môžu byť tiež považovaná za alternatívna liečba s cieľom zlepšiť imunitný systém a udržať celkový zdravú pokožku. Nižšie sú uvedené domáce prostriedky pre celulitídy!

1. Vyvážená strava:

Diéta hrá dôležitú úlohu pri liečbe celulitídy. Je to skôr pomáha pri prevencii infekcie šíri v tele posilnením až tela self-obranný mechanizmus. Nasledujúce body je potrebné vziať do úvahy, ak sa chcete zbaviť celulitídy.

Konzumovať potraviny bohaté na vitamín C a proteíny, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri oprave poškodeného tkaniva v tele. Vitamín C posilňuje nielen imunitu, ale tiež znižuje riziko vzniku rôznych typov infections.Stay od sladkostí a sladkých potravín, ktoré spomaľujú prirodzený proces rany healing.Boost up príjem žltá, oranžová a zelená zelenina, ktoré sú príjemcami pomoci v posilňovaní immunity.Drink dostatočné množstvo vody v priebehu celého dňa. To pomáha pri očiste von škodlivé toxíny a organizmy z tela, ktoré tvoria zdroj infekcie pre cellulitis.Include potraviny naloží s flavonoidy, ako sú hrozno, čučoriedky, citrusové plody, cibuľa, a dokonca aj červeného vína, ktoré sú veľmi prínosné v boji proti bakteriálnym infekciám.

2. Stredná Cvičenie:

Pravidelné cvičenie, ako je chôdza, jazda na bicykli a plávanie je výborná udržať zdravú pokožku a bez akejkoľvek infekcie.

3. Lokálna aplikácia:

Goldenseal koreň a brestu majú protizápalové, anti-bakteriálne a antiseptické vlastnosti. Zmiešajú sa rovnaké množstvo oboch práškov s malým množstvom vody a doplní jemné pasty. Táto pasta sa môže aplikovať rovnomerne na postihnuté oblasti dvakrát denne. Táto lokálna aplikácia môže byť veľkým prínosom pre liečbu celulitídy.

4. Tea Tree Oil:

To tiež má antibakteriálne, antimykotické a protizápalové vlastnosti. Tea tree oil je veľmi prínosné pre liečbu celulitídy. Vezmite vatový tampón a navlhčite ho s dvomi až tromi kvapkami vody. Aplikujte vatovým tampónom na infikované oblasti a nechajte ju po dobu niekoľkých hodín. Teraz pomocou iného vatový tampón platí asi dve až tri kvapky oleja Tea Tree na postihnutú oblasť dvakrát denne. Požadované výsledky budú viditeľné behom niekoľkých dní.

5. Kokosový olej:

Kokosový olej má kyselinu laurovou, ktorá pomáha bojovať proti bakteriálnym infekciám. To tiež pomáha pri vyhladzovaní začervenanie a citlivosť kože kvôli celulitíde. Aplikovať kokosový olej na infikované oblasti a nechajte ju po dobu niekoľkých hodín. Môžete použiť kokosový olej niekoľkokrát denne, kým tam je nejaká úľava.

6. Kurkuma:

Pre deti od kurkumy je považovaná za prírodné antibiotikum a antiseptikum, ktorý zabraňuje veľa kožných porúch. Účinná látka v ňom, známy ako kurkumínu, poskytuje protizápalové vlastnosti. Kurkuma môže byť aplikované lokálne, alebo to môže byť konzumované s mliekom a medom vyčistiť bakteriálnych infekcií. Pre lokálnu aplikáciu, vezmite 1 lyžičku kurkumy prášku a pridá sa asi tri kvapky oleja Tea Tree a robiť jemnú pastu. Použiť túto pastu na postihnuté miesto a necháme asi 20 minút. Umyte teplou vodou.

7. Calendula:

Nechtík je dobre známy pre svoje vyhladzovacie účinky na koži. To môže tiež v boji proti infekcii a podporuje prekrvenie postihnutej oblasti, a tým hojenie kožných rán. Môžete použiť buď nechtík krémy aj niekoľkokrát denne, pokiaľ neuvidíte určité zlepšenie. Alternatívne môžete tiež pridať dve čajové lyžičky nechtíka kvetín v šálke horúcej vody a pomocou vatovým tampónom aplikovať riešenia v zamorenej oblasti a necháme asi 20 minút. Tento postup sa opakuje najmenej 3 až 4 krát denne, nepretržite po dobu troch týždňov.

8. Cesnak:

To je tiež bežné prírodné antibiotikum pre boj s infekciou kože. Aktívna zlúčenina nazýva allicín má silné antimikrobiálne vlastnosti, ktoré pomáhajú zmierniť zápal a bakteriálne infekcie. Kým použitie lokálne rozdrviť strúčiky cesnaku na postihnuté oblasti a nechá sa po dobu niekoľkých minút. Starostlivosť je nutná u ľudí s citlivú pokožku. V prípade nepokoja, prerušiť liečbu. Môžete konzumovať 3 až 4 rozdrvené surové strúčiky cesnaku denne, pokiaľ nie je narušený jeho výraznou a prenikavou vôňou a chuťou.

9. Echinacea:

Táto rastlina obsahuje flavonoidy s antimikrobiálne a antibiotické vlastnosti. Echinacea má tiež anti-alergické vlastnosti. Možno ho aplikovať topicky vo forme gélu alebo krému pre zníženie podráždenia a zápaly. V opačnom prípade môžete dokonca vziať túto bylinu vnútorne s teplou vodou.

10. Aktívne uhlie:

Aktívne uhlie je veľmi známy pre odstránenie toxínov a chemické nečistoty prítomné v tele. Zmiešajte pol lyžice mletej ľanové semienko a 1 lyžice aktívneho uhlia v prášku s niekoľkými kvapkami vody, aby sa jemné pasty. Túto pastu nenanášajte priamo na kožu. Šíriť túto pastu na papierovom obrúsku a zakryte ho s ďalším papierovým uterákom. Teraz dal tento dokument na infikované oblasti a zaistite antiseptickým páskou. Nechajte ju cez noc. Ak nie sú žiadne vedľajšie účinky, pokračovať v tejto liečbe po dobu niekoľkých dní až uvidíte nejaké zlepšenie.

11. Yarrow:

Yarrow bol nájdený veľmi užitočné pri liečení rôznych druhov kožných chorôb. Usporiadať vaňu sčítaním 100 g rebríčka a 5 litrov teplej vody. Ponorte svoje telo v tomto kúpeli po dobu asi 15 až 20 minút, aby sa zmierniť zápal a podráždenie kvôli celulitíde. To je vynikajúci domáci liek na boj proti bakteriálnej infekcii ako celulitída.

12. Pískavice

Pískavica má dostatočné množstvo flavonoidov, ktoré hrajú dôležitú úlohu v boji proti bakteriálnym infekciám, ako je celulitída. Namočiť niektoré semená pískavice cez noc. V dopoludňajších hodinách pripraviť pasta s trochou teplej vody. Použiť túto pastu nad postihnutú oblasť a necháme asi pol hodiny. Ak existuje nejaký druh podráždenia, odstráňte pastu s vatovým tampónom. Pasta zo semien senovky gréckej je prospešný v boji nielen proti infekcii, rovnako ako zápal.

13. Pycnogenol:

Táto bylina sa získava z kôry borovice. Táto bylina je možné tiež zakúpiť od akéhokoľvek bylinného obchode. Vziať 200 mg Pycnogenol pridal do šálky horúcej vody každý deň. Spotreba Pycnogenol podporuje zdravé a žiariace pleť. Bojuje ďalej akékoľvek bakteriálne alebo plesňové infekcie.

14. Tymian:

Je ľahko dostupný bylina takmer vo všetkých rastlinných obchodoch. Má antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú pri kontrole rastu baktérií. Avšak, je potrebné prijať preventívne opatrenia pri konzumácii tejto byliny. Človek by nemal konzumovať svoju ropu, pretože môže byť toxický, a tiež zabrániť jeho užívanie spolu s zrážanlivosti krvi liekmi. Možno konzumovať 1 až 2 g tymianu za deň v 3 alebo 4 dávok. Pokračovať v tejto liečbe po dobu niekoľkých dní, alebo kým infekcia ustúpila.

15. Gotu Kola:

Určite ste počuli o tomto divu bylinu. To je zvyčajne spojená s liečbou infekcie kože. Vo väčšine rastlinných krémy na bakteriálne infekcie, táto bylina je účinnou látkou, ktorá pomáha v boji proti infekčným baktériám. Spotrebujú 60 mg byliny Gotu Kola dvakrát denne. Má stimulačný účinok na kožu. Je potrebné vyhnúť sa Gotu Kola v prípade, že majú strach, alebo vysoký krvný tlak.

16. Kadidlo Esenciálny olej:

Uplatnenie kadidlo esenciálneho oleja mierne nad postihnutú oblasť zmierni bolesť, začervenanie a opuch, ku ktorému dochádza v dôsledku celulitídy. Tento olej možno použiť tri-štyrikrát denne pravidelne asi mesiac.

17. Vitamín D:

Jedná sa o veľmi potrebné k udržaniu zdravej pokožky a žiariace. Vitamínu D pomáha bojovať zvnútra a tým podporujú prirodzenú imunitu organizmu. Telo so silnou imunitný systém zabráni bakteriálne infekcie prirodzene. Z tohto dôvodu bude expozícia slnečnému žiareniu denné a konzumácia potravín bohatých na vitamín D pomáha pri prevencii celulitídy.

18. Olej z Oregano:

Byť antibiotiká prírody, olej z oregana je ďalší účinný domáci liek na liečbu celulitídy. Obsahuje fenolové zlúčeniny, ako je tymol a karvakrolu s antivírusové, antibakteriálne, antifungálne a protizápalové vlastnosti. Štúdia zverejnená v Journal of Drugs v dermatológii zistené, že použitie 3 percent oregano extraktu masti zníži bakteriálnej kontaminácie a následné infekcie u pacientov s post-chirurgických rán.

19. Manuka Honey:

Manuka med sa pestuje na Novom Zélande včiel, ktorý opeľuje domorodý manuka Bush. Predpokladá sa, že na liečbu infekcie rán a ďalších podmienok. Med chráni pred poškodením spôsobeným baktériami. Niektoré druhy medu tiež stimulujú produkciu špeciálnych buniek, ktoré môžu opraviť tkanivá poškodené infekcií.

Okrem toho, zlato má protizápalový účinok, ktorý môže rýchlo znížiť bolesť a zápal, akonáhle je aplikovaný. Je bohaté na fytochemikálie, ktoré sú účinné pri kontrole Staph infekcií. Účinné zlúčeniny v tejto mede bolo tiež zistené, že inhibujú rezistentné na antibiotiká MRSA (meticilín-rezistentný Staphylococcus aureus). Šíriť manuka medu na postihnutú oblasť. Nechaj to na niekoľko hodín pred praním ju. Tento postup sa opakuje po dobu niekoľkých dní.

20. Ginkgo biloba:

Ginkgo biloba je nádherné liečivých bylín, ktoré zlepšuje krvný obeh, stimuluje metabolizmus, a pomáha pri prírodná liečba celulitídy. Aj keď táto bylina je všeobecne dobre prijatý, mal by byť používaný opatrne u ľudí, ktorí majú poruchy zrážanlivosti, alebo tých, ktorí používajú lieky na riedenie krvi.

21. Sladký ďatelina:

To je populárny bylina pre liečbu ochorení kože. Kvety a vetviaci listy sa používajú na prípravu tejto byliny. Sladký ďatelina má určité zložky, ktoré majú schopnosť riedenie krvi a tým aj pomoc pri hojení rán. Sladký ďatelina je všeobecne bezpečné pre väčšinu ľudí. Avšak, ak budete používať sladký ďatelina, stihnúť vaše pečeňové testy, tým skôr, ak máte ochorenie pečene alebo už existujúce poškodenie pečene. Konzumujú 2 - 3 šálky sladkého ďateliny čaju denne. Šálka ​​sladký ďatelina čaju sa pripraví pridaním 1 - 2 čajové lyžičky jemne nasekané sladký ďatelina asi šálky vriacej vody po dobu 5 - 10 minút a potom sa namáhanie.

22. Indian Chestnut:

Olej, získaný zo semien sa používa pre kožné problémy a ochorenia, a keď je ovocie prerušený a varí vo vode, voda sa používa na umývanie tela. Aktuálne štúdia ukázala, že extrakt z listov, keď vybral čerstvé a potom sa sušia a melie na prášok, môžu pomáhať riadiť imunitný systém a má silu aj vyhýbať rakovinové bunky. Predpokladá sa, že flavonoidy obsiahnuté v listoch a semenách sa ukázala ako účinná proti rakovine. Ale ďalší výskum je ešte potrebné vykonávať, pretože štúdie tu spomenie bola vykonaná na laboratórnych zvieratách. Ktorý je bohatý na polyfenolických a flavonoidov antioxidanty, gaštany majú antibakteriálne, antivírusové, protirakovinové a antioxidačné vlastnosti.

23. Dandelion:

Listy tohto stromu obsahujú vysoké hladiny dvoch silných antioxidantov, vitamínu C a luteolín. Antioxidanty pomáhajú v prevencii poškodenia voľnými radikálmi do buniek v tele. Pasta z púpavy sa aplikuje lokálne do oblasti, za účelom odstránenia kožných nečistôt. To môže byť konzumovaný orálne, rovnako ako na čistenie krvi. Púpava zlepšuje funkciu pečene a zabraňuje vnútornej toxicitu.

24. White Birch:

Môžu byť použité ako zdravý nápoj, ako to pomáha pri čistenie krvi. Infúzia listov a púčikov z breza tiež pomáha pri potláčaní bakteriálnych infekcií. Trvať asi 10 ml tejto zmesi spolu s teplou vodou dvakrát denne. Byť na čistenie krvi, čajové, vetvičky a kôry môžu byť užitočné pre vredy a boláky, ak sú užívané vnútorne rovnako ako použitý ako umývanie.

25. Podzemok a korene Knee Holly:

Podzemok alebo Zázvor je prírodná protizápalová látka. Podzemku zázvoru, má antioxidačné vlastnosti, rovnako, obsahujúce účinné antioxidanty vrátane Gingeroly, kurkumín a zingerone. Odvar môžu byť pripravené s podzemky a korene koleno Holly. Tento krém môže byť použitý pre lokálnu aplikáciu a bude stimulovať tkanív, podporuje žilový obeh a odbúravanie celulitídy.

Vzhľadom k vyššie boli niektoré z navrhovaných domáce opravné prostriedky pre liečbu celulitídy prirodzenou cestou. Podľa University of Maryland Medical Center, celulitída je kožné ochorenie, ktoré nemožno liečiť sám s domáce opravné prostriedky a potrebuje zásah všeobecných liečiv - väčšinou podanie antibiotík ako predpísané lekármi. Avšak, zdravotné stredisko sa Vám, že prírodné a domáce opravné prostriedky môžu byť užitočné v prevencii šírenia infekcie v závislosti na vlastnostiach použitej látky.

To je široko veril, že celulitída sa dá zabrániť tým, že zdravý životný štýl s väčším dôrazom na osobnú hygienu. Avšak, niekedy dokonca aj po vykonaní všetkých opatrení by sa dalo ešte zmluvu celulitídu. Preto sa nespoliehajte na prírodnej liečby a domáce opravné prostriedky sama, pokiaľ ide o túto podmienku. Táto infekcia môže premeniť vážne veľmi rýchlo a štandardnými antibiotikami sú skutočne veľmi dôležité.

Poznáte inú alternatívnej liečbe celulitídy? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...