Zdravie a wellness

25 účinných domácich liekov na gastroenteritídu

25 účinných domácich liekov na gastroenteritídu

Sú tie brušné kŕče, nevoľnosť a zvracanie, aby vaše života peklo? Ste s najväčšou pravdepodobnosťou trpí infekciou známeho ako gastroenteritída. Gastroenteritída môže zasiahnuť každého, a keď sa to stane, budete robiť pomlčku do kúpeľne a valcovanie na posteli s žalúdočné kŕče a zároveň sa snaží bojovať proti tej hroznej zle od žalúdka pocit. Známy tiež ako žalúdočná chrípka, gastroenteritída môže vysaje vás a budete cítiť mizerne. Tieto výrobky OTC môže zmierniť niektoré z príznakov, ale tiež môže predĺžiť zotavenie. To je dôvod, prečo by ste mali vyskúšať niektoré testy domáce opravné prostriedky pre gastroenteritídy. Nielen, že oni sa budete cítiť lepšie, ale to tiež pomôže liečiť príčinu.

Čo spôsobuje gastroenteritída?

Gastroenteritída je bakteriálna alebo parazitárne infekcie, ktoré môžete získať tým, že jej kontaminované potraviny. Tento stav spôsobuje gastrointestinálny trakt zapáliť. To je sprevádzané nevoľnosťou, zvracaním a hnačkou. Obvykle gastroenteritída lieči samo o sebe, ale tam je vždy dôvod na obavy, pretože časté zvracanie a hnačka môžu viesť k dehydratácii.

Príznaky gastroenteritídy:

Vaše príznaky sa prejavia do dvoch až troch dní od nákazy infekcie. Obvykle gastroenteritída trvá asi 10 dní a príznaky môžu byť často zamieňaná s tými chrípky. Aj keď existujú určité podobnosti v príznaky, gastroenteritída negatívne ovplyvňuje váš zažívací trakt a nie váš dýchací systém.

load...

Niektoré z týchto príznakov, ktoré dostanete u gastroenteritídy patrí:

  • Bolesť brucha
  • Žalúdočné kŕče
  • Riedka, vodnatá stolica (hnačka)
  • Nevoľnosť
  • Zvracanie
  • Bolesť telo
  • Low-grade horúčka

Hlavné prostriedky pre gastroenteritídy:

Gastroenteritída môže skutočne priniesť vám nadol. Keď ste udrel, budete automaticky prestať jesť ťažké jedlá a držať sa piť veľa tekutín a dostať pokoj na lôžku. To je rozumné, ale môžete urýchliť vaše zotavenie tým, že tiež integrovať niektoré domáce opravné prostriedky. Tie budú vyradení po dobu troch až štyroch dní, ale bude cítiť oveľa lepšie s prírodnými prostriedkami, ktoré ste s najväčšou pravdepodobnosťou mať vo vašej kuchyni.

Tu sú top 25 domáce opravné prostriedky pre gastroenteritídy, ktoré môžete kombinovať, ak ste nejako skončiť s žalúdočná chrípka.

1. Pokoj na lôžku:

Niet pochýb o tom, že najlepšia forma liečby gastroenteritídy je pokoj na lôžku. Tie by mali byť, ktorí chcú zostať v posteli celý deň, ako sa budete cítiť slabá a rozkývanú kvôli častému očistenie a hnačka. Samozrejme, že nebudete robiť to z domu kvôli hnačky a vracanie, ale to je iný príbeh úplne.

load...

2. Domáce elektrolytu:

Aby sa predišlo dehydratácii, mali by ste byť pitie formuláciu elektrolytu. Môžete urobiť to doma. Päť lyžičiek cukru sa rozpustí v pohári vody. Pridajte štipku soli a dobre premiešame. Môžete urobiť chuť chutnejšie žmýkaním citrón do neho. Zachovať popíjanie tento nápoj nahradiť stratené tekutiny a minerály.

3. Jan balenia:

Môžete zmierniť vaše problémy s použitím ľadový obklad na bruchu a krku. S gastroenteritídy, budete mať žalúdočné kŕče a zvracanie môže vytvoriť svoj krku cítiť surové a bolesť. Ľad pack nielen odniesť nepohodlie, ale tiež bude poskytovať úľavu od časté zvracanie. Nedovoľte, aby ľad pack pobytu na viac ako 20 minút na žalúdka alebo krku.

4. Soda:

Jedlej sódy je známy pre svoje antibakteriálne vlastnosť. Môžete konzumovať ju zmierniť infekcie. Mix štipku sódy bikarbóny v pohári čistej vody. Popíjať vodu pravidelne upokojiť svoj tráviaci trakt a získať úľavu od príznakov.

5. Harmanček:

Harmanček má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti. Funguje tiež ako mierne sedatívum a môže uvoľniť vás, ktorý môže byť nebo, keď sa spracuje a vystresovaná kvôli svojej chorobe. Môžete piť harmančekový čaj získať úľavu. V prípade, že ste alergický na to, môžete získať rovnaké účinky ambrózie čaju, ale piť tento čaj so zvýšenou opatrnosťou. Nie viac ako používať tieto prírodné prostriedky pre gastroenteritídy.

6. Mint:

Mäta sa používa po stáročia na liečbu niekoľko žalúdočných ochorení. Môžete použiť catnip, pretože je voľne k dispozícii v Severnej Amerike. Prípadne môžete použiť mäta pieporná, Wintergreen, medovka alebo mäta pieporná, ktorá je súčasťou rodiny mincovne. Mint má antimikrobiálne vlastnosti a môžete relaxovať. Je tiež proti kŕčom a mierne sedatívne. Urobiť mierne mätový čaj a popíjať pomaly zmierniť príznaky gastroenteritídy. Uvariť čaj a konzumovať s čajovou lyžičkou medu, pretože med tiež má antibakteriálne vlastnosti.

7. Lemon:

Kyslé ovocie sa neodporúčajú na vašej stravy, keď máte žalúdočné neduhy. Citrón je výnimka. Skúste piť lyžičku čerstvého citróna pridaného do pohára vody džúsu. Citrónová šťava môže eliminovať patogény spôsobujúce hnačku. To je tiež bohatá na vitamín C, ktorý pomôže zvýšiť vašu imunitu, takže vaše telo môže bojovať účinnejšie proti žalúdočná chrípka.

8. Banana:

Existujú vedecké dôkazy o tom, že zelené a zrelé banány môžu zastaviť hnačku. Toto ovocie je ľahko stráviteľné a môže pomôcť poskytnúť svoje telo životne horčíka a draslíka, ktoré sú potrebné na udržanie rovnováhy elektrolytov v tele a pomáhajú pri správne fungovanie srdca.

9. Bujóny a polievky:

Vzhľadom k tomu, nemali by ste byť pri pohľade na jesť tuhú stravu, keď ste sa s gastroenteritídy, najlepší spôsob, ako nahradiť straty tekutín a zbaviť sa slabosťou je konzumovať výživné vývary a polievky. Jedná sa o pohodlie potraviny, ktoré sa budete cítiť lepšie, a to nielen fyzicky, ale aj psychicky. Pridajte štipku soli do svojho vývaru, lebo pomôže doplniť elektrolyty stratíte kvôli hnačky a zvracanie.

10. Ryža Voda:

Uvariť ryžu v hlbokej-bottom panvici. Kmeň a nastaviť vodu necháme vychladnúť. Šálka ​​ryža vody každú hodinu, aby pomohli zmierniť dopady hnačky. Môžete urobiť vodu chutnejšie ryža pridaním trochu práškového škoricou a medom. Ak ste trpia nevoľnosťou, použite práškový zázvor miesto škorice.

11. Applesauce:

Drž sa od čerstvých jabĺk, pretože môžu zhoršiť vašu hnačku. Namiesto toho, jesť nejaké jablčné, jeden z účinných gastroenteritídy opravných prostriedkov. Omáčka obsahuje pektín, ktorý je vo vode rozpustná vláknina a pomáha udržať vodu a hromadne stoličku, čím sa znižuje hnačka.

12. Toasty a sušienky:

Ak váš žalúdok dvíhajúce a chcete nevoľnosť zmierniť, skúste jesť suchý toast a sušienky. Akonáhle je váš žalúdok usadil, budete môcť konzumovať vývary, polievky a bylinných čajov, ktoré urýchli vaše zotavenie.

13. Kurkuma:

Kurkuma sa používa už dlhú dobu v ázijských kultúr pre svoje antibakteriálne a liečivé vlastnosti. Pridajte štipku kurkumy na polievku alebo ryžu vody a pomôže zničiť baktérie spôsobujúce vašu gastroenteritídy.

14. Cesnak:

Pre niektorých ľudí, silný, štipľavý zápach cesnaku môže zhoršiť nevoľnosť a zvracanie. Avšak, ak si môžete vziať na zápach, budete ťažiť z antibakteriálne a antimikrobiálne vlastnosti cesnaku. To sa upokojiť svoj žalúdok a črevá a poskytnúť úľavu od pretrvávajúcich kŕčov. Rozsekať strúčik čerstvého cesnaku a pridať ju do lyžičkou medu. Žuť a prehĺtať.

15. Prírodné jogurt:

Vaša bolesť a zápal gastrointestinálneho traktu potrebuje dobré baktérie rýchlo uzdraviť a obnoviť normálny trávenie. Môžete jej poskytli dobré baktérie spotrebováva prírodný jogurt. Môžete zlepšiť chuť pridaním applesauce, čučoriedky a / alebo banánov v jogurte. Môžete pridať med, ak sa vám páči.

16. Čučoriedky:

Po stáročia boli ľudí, ktorí používajú sušené čučoriedky zmierniť hnačka u detí. Má vysoký obsah vlákniny a antioxidantov. Čučoriedky obsahujú zlúčeninu zvanú anthocyanoside, ktorý môže zabiť baktérie E. Coli, ktoré sú známe, že spôsobujú niekoľko žalúdočné infekcie. Čučoriedky tiež pomáhajú udržať vodu a hromadne stolice znížiť frekvenciu hnačky.

17. Water Bag Hot:

Ak ste sa stretli s extrémnou bolesť a kŕče, môžete získať úľavu použitím sáčok horúcu vodu na bruchu. Bude poskytovať dočasnú úľavu, ale tieto momenty úľavy budú javiť ako požehnanie!

18. Ginger:

Ginger má protizápalové vlastnosti a môžu zmierniť nevoľnosť. Urobiť mierne zázvorový čaj a osladiť ju s trochou medu. Med má antibakteriálne vlastnosti, ktoré vám pomôžu zničiť baktérie spôsobujúce gastroenteritídu. Popíjať to pomaly získať úľavu. Môžete tiež žuť čerstvý kus koreňa zázvoru pre zmiernenie nevoľnosti. Ak môžete položiť ruky na zázvorové pivo vyrobené z pravého zázvoru, piť.

19. Rooibos Tea:

Tiež známy ako červený čaj, Rooibos čaj môže upokojiť svoj tráviaci trakt a poskytnúť úľavu od kŕče. Uvariť čaj a necháme lúhovať 15 až 20 minút predtým, než spotrebuje to vlažná s niektorými medu.

20. Výberové konanie kokosová voda:

Nájsť súťažných kokos, a vnútri piť vodu. Táto kvapalina je naplnená životne dôležitých živín a soli, ktoré zabránia dehydratácii. Skúste popíjanie kokosová voda v pravidelných intervaloch, aby bolo jednoduché si na brucho.

21. Chia Semená:

Chia semienka majú schopnosť absorbovať vodu a sypkých svoj stoličku, čím uľahčuje hnačka. Zmiešajte semená v nejakom prírodnom jogurte a nechať ho sedieť na chvíľu. Môžete si všimnúť, semená rozvojové rôsolovitej vrstvy. Keď sa to stane, môžete konzumovať jogurt alebo si koktail s banánmi a piť.

22. Rasca Tea:

Akonáhle bude vaša nevoľnosť a vracanie je pod kontrolou, môžete jesť niektoré rasca zmierniť bolesti brucha a kŕče. Namočte jednu polievkovú lyžicu semien v šálke vriacej vody. Prikryte a nechajte stáť asi 10 minút. Kmeň a piť. Uistite sa, že pomaly usrkávať čaj.

23. Majorán:

Majorán je ďalší bylina, ktorá možno použiť na zmiernenie bolesti v žalúdku a svalov. Vezmite čajovú lyžičku čerstvým majoránom a strmé, takže v šálke vriacej vody po dobu asi 10 minút. Kmeň a piť. Piť čaj majorán trikrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

24. Lemon Grass:

Aromatické oleje v citrónovej trávy majú protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Môžete využiť týchto vlastností zmierniť vaše ťažkosti. Namočte citrónovú trávu do vriacej vody. Uistite sa, že pokrytie pohár zachovať aromatické oleje. Vyčkajte po dobu troch minút. Rozpustiť med v citrónovej trávy čaju a napätie. Drink it up pre okamžitú úľavu.

25. Jablkový ocot:

Ako odporný a odporný to môže znieť, budete prekvapení, ako efektívne jablčný ocot je pri liečbe vašu gastroenteritídy. To môže zmierniť nevoľnosť a kmeňových svoju zvracanie. Tiež sa zbaviť plynu a nadúvanie. Zmiešajte dve čajové lyžičky octu v pohári vody a vypiť. Zriedený jablčný ocot začne konať Pronto a budete sa cítiť oveľa lepšie počas 15 až 20 minút.

Body na zapamätanie:

Je nutné, aby zostali ďaleko od tuhé látky, ak ste zvracanie a zvracanie. Kľúčom k úspechu je najprv získať kontrolu nad svojím nevoľnosť a hnačka, než začnete jesť. Takže držať so spotrebou vývary, elektrolytov nápojov a bylinných čajov. Akonáhle je hnačka a vracanie zastaví, mali by ste to brať s nadhľadom. Budete mať hlad a môže ísť cez palubu. Držať jednoduché, bez tuku stravy, ako je toast, polievky, sušienky, holý varenej ryže a jogurt. To bude dať svoj gastrointestinálneho traktu možnosť liečiť a zotaviť.

Tiež nevyzerajú konzumovať mlieko a ovocné šťavy, keď ste trpia gastroenteritídy. Cukor a kyseliny mliečnej v týchto nápojoch bude dráždiť žalúdok ešte ďalej a zhoršiť svoje príznaky.

Akonáhle je váš hnačka a vracanie Abate, môžete zmierniť vaše bolí a unavené svaly tým, že namáča v teplej kúpeli alebo s teplú sprchu. To vás osvieži a zároveň upokojiť boľavé svaly. Snažte sa vykúpať a zároveň má hnačku, pretože horúca voda bude fungovať ako uvoľnenie svalov a tie by mohli skončiť umazávání vašu vaňu.

Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 2 až 3 dni, a to aj potom, čo sa snažia tieto gastroenteritída domáce opravné prostriedky, je potrebné poradiť sa s lekárom. Tie by mohli byť uvedenie sami zbytočnému riziku, ak to neurobíte. Tiež, ak užívate lieky na predpis, neskúšajte týchto domáce opravné prostriedky bez súhlasu lekára. Liečivá pre gastroenteritídy môžu interferovať s účinnosti liekov alebo viesť k nežiaducim interakciám.

load...