Zdravie a wellness

25 najlepších výhod Turmeric (Haldi) pre pokožku, vlasy a zdravie

25 najlepších výhod Turmeric (Haldi) pre pokožku, vlasy a zdravie

Nemáme vyzdvihnúť výhody kurkuma špecificky. Už od chvíle, kedy sme sa narodili, niekto im bolo spievať v našich ušiach.

A teraz sme to my.

Prečo?

Vzhľadom k tomu, že je čarovná bylina. Takmer. Zoznam ochorenie sa môže liečiť je pomerne dlhý. Budete vedieť, že ako budete čítať tento príspevok.

Kráľovstvo Rastliny
Rod Kurkuma
Druhy C. Longa
Binomické meno Curcuma longa
Bežné mená Kunyit, haridra, haldi, indická šafran a aršína
Indické mená Haldi (hindi), pasupu (telugu), manjal (tamil), manjal (malajalam), arasina (kananda), haldar, halud a halát,

load...

Obsah

 • Čo je kurkuma?
 • Aká je história kurkumy?
 • Čo je kurkuma dobré?
 • Aký je nutričný profil kurkumy?
 • Aké sú prínosy pre zdravie kurkumy?
 • Ako sa kurkuma prospech koži?
 • Aké sú výhody pre vlasy?
 • Nejaké Kurkuma recepty?
 • Ako je to s výberom a skladovanie?
 • Akékoľvek iné použitie kurkumy?
 • Má Kurkuma nejaké vedľajšie účinky? Čo sú zač?
 • Aké sú kurkuma doplnky? Ako spoľahlivé sú zač?
 • Kde kúpiť kurkuma?

Čo je kurkuma?

Kurkuma je pravdepodobne najdôležitejšia korenie v indickej kuchyni. A možno aj najmocnejší bylina na planéte. Nazývané tiež haldy v hindčine (a pasupu v Telugu, manjal v Tamil a Malayalam a arisina v kannadčina), kurkuma je jedným z najviac študovaných bylín vo vede.

Vedecky nazýva kurkumy Longa (čo je názov rastliny rastlina pochádza), rastie v Indii a niekoľkých ďalších krajín juhovýchodnej Ázie. Vysušený Koreň rastliny Curcuma longa melie, aby sa prášok kurkuma.

Mletá kurkuma je žltá. Prášok je tiež používaný ako farbivo v juhoázijských kuchýň. Listy rastlín kurkuma tiež zaistiť výraznú chuť. Tieto listy sa používajú zabaliť a variť jedlo.

load...

Výhody kurkumy sú z veľkej časti kvôli jeho fytochémia. Zlúčeniny v kurkuma, volal kurkuminoidy (ako kurkumínu, demethoxycurcumin a bisdemethoxycurcumin), majú niekoľko výhod pre ľudské zdravie - ktoré budeme diskutovať podrobnejšie v tomto príspevku. Kurkuma obsahuje éterické oleje zvanej turmerone, atlantone a zingiberene. Ostatné zložky kurkuma sú proteíny, živice, a cukry.

Početné štúdie hovoria o veľkých výhod kurkumu. Jedna takáto štúdia bola publikovaná v Oxford Academic, v ktorom sa uvádza, ako kurkuma mohol preraziť chemorezistence a pomôcť pri liečbe rakoviny pankreasu (1). Ďalšie štúdie hovoria o tom, ako táto bylina môže oneskoriť nástup diabetu, vzhľadom k jeho protizápalové a antioxidačné vlastnosti (2).

Tieto štúdie sú veľa. Ale faktom je, to - to korenie pridať do takmer každého pokrmu si pripravíte doma, to štipka kurkumy, nie je možné považovať za samozrejmosť.

Než budeme pokračovať, poďme hovoriť trochu o histórii tejto byliny.

Späť na obsah

Aká je história kurkumy?

Táto bylina sa používa v Ázii po tisíce rokov a tvorí významnú časť Ayurveda, tradičnej čínskej medicíny, Siddha medicíny a Unani.

Existujú rôzne verzie, pokiaľ ide o pôvod názvu kurkuma. Niektoré pramene uvádzajú názov by mohol byť latinského pôvodu Terra Merita (čo znamená, zaslúžilý uzemnenie).

Názov génov rastliny, kurkuma, je odvodený zo sanskritského termínu kuṅkuma, ktorá sa týka ako kurkuma a šafrán, ktoré sú používané v Indii už od staroveku.

Príchod na dôležitú otázku, čo je kurkuma dobré?

Späť na obsah

Čo je kurkuma dobré?

Jedna unca kurkuma vám dáva 26% svojej dennej potreby mangánu a 16% svojej dennej potreby železa. Bylina je tiež skvelý zdrojom vlákniny, draslíka, vitamínu B6, horčík a vitamín C (3).

Kurkuma zlepšuje schopnosť tela tráviť tuky. Znižuje plyn a nadúvanie rovnako. Bylina zaobchádza ďalšie ochorenia kože, ako je lupienka, akné a ekzém.

To robí divy pri zápaloch - vzhľadom na to, že jest bol použitý ako silný protizápalový prostriedok a to ako v indickej a čínskej medicíne po tisíce rokov. Ešte dôležitejšie je, kurkuma môže pomôcť zabrániť vážne ochorenie, ako je rakovina a diabetes artritídou - a dokonca pomáha pri liečbe určitých podmienok mozgu, ako je Alzheimerova choroba a depresia.

Dokonca kurkuma vody môže pomôcť rôznymi spôsobmi. Všetko, čo potrebujete sú filtrovanej vody, pol lyžičky kurkumy a med (voliteľné). Môžete pridať kurkumu po ohriatí vody málo - pridáme med, ak chcete. Pitie tejto zmesi v dopoludňajších hodinách si môžete dať zdravú dávku antioxidantov a postarať sa o svoje celkové zdravie v dlhodobom horizonte.

Raw kurkuma môže pomôcť tiež. Zabraňuje zápal a zaháňa srdcových ochorení a mŕtvice. Pre tento účel je kurkuma koreň extrakt je vo veľkej miere používa v indickej kuchyni. Môžete zlepšiť vstrebávanie kurkumy konzumáciou ho celé jedlo. Aj pri koreň kurkuma môže zvýšiť absorpciu - ako prírodné oleje prítomných môže zvýšiť biologickú dostupnosť kurkumín mnohonásobne.

A prichádza na živiny v kurkuma...

Aký je nutričný profil kurkumy?

Fakty o výživovej hodnote

Veľkosť porcie 6 g

Čiastka na jednu porciu
Kalórie 24
Kalórie z tuku 6
%Daily Value
Celkový obsah tuku 1 g 1%
Nasýtený tuk 0 g  1%
Trans tuku
Cholesterol 0 mg  0 %
Sodík 3 mg  0 %
Celkový obsah sacharidov 4 g  1%
Vláknina 1 g  6%
Cukry
0g
Proteín
1 g

Vitamíny
Sumy na vybranú porciu
% dv
Vitamín a 0,0 iu 0%
Vitamín c 1.73%
Vitamín d  ~ ~
Vitamín e (alfa tokoferol) 0,2 mg  1%
Vitamín k 0,9 mcg  1%
Tiamín 0,0 mg 1%
Riboflavín 0,0 mg 1%
Niacín 0,3 mg 2%
Vitamín b6 0,1 mg 6%
Folát 2,6 mcg  1%
Vitamín b12 0,0 mcg  0%
Kyselina pantoténová ~~
Cholín 3,3 mg
Betain 0,7 mg
Minerály
Sumy na vybranú porciu
% dv
Vápnik 12,4 mg 1%
Železo 2,8 mg 16%
Horčík 13,0 mg 3%
Fosfor 18,1 mg 2%
Draslík 170 mg 5%
Sodík 2,6 mg 0%
Zinok 0,3 mg 2%
Meď 0,0 mg 2%
Mangán 0,5 mg 26%
Selén 0,3 mcg  0%
Fluorid ~
* percentuálna denná hodnota je založená na 2000 kalóriovej diéte.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs
Zdroj: údaje o živinách pre tento záznam poskytla usda sr-21.

Náročné kurkuma denník je jeden spôsob, ako môžete zlepšiť svoje zdravie. Ale v čom? Čo je to, čo sa budeme zaoberať teraz.

Späť na obsah

Aké sú prínosy pre zdravie kurkumy?

1. Má protizápalové účinky

Podľa početných štúdií, kurkumín, je účinná zlúčenina v kurkuma, môže znižovať zápal v tele. Jeden spôsob, ako zvýšiť príjem kurkumy je pridaním do jedál pri varení - ktoré by vás mohli robiť už. Môžete piť čaj kurkuma rovnako - len varí štyri šálky vody a pridajte jednu lyžičku mletej kurkumy. Môžete tiež pridať citrón alebo med podľa chuti.

Podľa nadácie Arthritis, kurkumín v kurkuma môže pomôcť pri liečbe artritídy. Zlúčenina modifikuje odpovede imunitného systému, a to pomáha zabrániť zápal kĺbu (4).

Dôležitejšie je, že fungovanie kurkuma je bezpečné a prirodzené. Na rozdiel od ibuprofén alebo aspirín, kurkumínu v kurkuma bojoch zápal prirodzene bez poškodenia obličiek alebo pečene (5). V skutočnosti, niektoré úrovne zápalu je nevyhnutné pre optimálne fungovanie organizmu. Je to len vtedy, ak tieto úrovne zápalu ísť von kontroly (ktorý, bohužiaľ, je to, čo sa deje vo väčšine prípadov), že to je problém. V jednej nedávnej štúdii, pacienti osteoartritída pridaním 200 mg kurkumínu denne skúsený znižuje bolesť a zvýšenej mobility. Kurkumín tiež zabraňuje uvoľňovaniu proteínu, ktorý vyvoláva opuch a bolesť.

Protizápalové vlastnosti kurkumínu sú tak silné, že je rovnako účinný ako určité lieky používané na podmienku (6). Tieto protizápalové účinky kurkumy sú tak silné, že to môže pomôcť pri liečbe rakoviny, ako (7). Ďalšie zaujímavé, že nedošlo k žiadnej dlhodobej štúdie, do dátumu, ktoré hovoria o nepriaznivých účinkoch kurkumín. Food and Drug Administration vyhlásila kurkumín ako GRAS (všeobecne považované za bezpečné).

Jedna nevýhoda by mohla byť zlá biologická dostupnosť kurkumínu - zistilo sa, že sérová koncentrácia tejto zlúčeniny sa obvykle vrcholy 1 až 2 hodiny po perorálnom podaní, a postupne klesá počas 12 hodín. Už sme videli, ako zlepšiť biologickú dostupnosť kurkumín. Ďalší spôsob, ako by bolo možné kombinovať zlúčeniny podľa vynálezu s piperín (a zlúčenina odvodená z korenia) (8). Kurkuma s čiernym korením je zdravá kombinácia.

Kurkuma sa používa aj na liečbu gastrointestinálnych problémov spojených s syndróm dráždivého čreva, ktorá je spôsobená zápalom (9). Podľa University of Maryland Medical Center, kurkumín znižuje hladiny dvoch enzýmov v ľudskom tele, ktoré sú zodpovedné za zápal (10).

V prípade, že užívate kurkumín artritídy, to je dávka odporúčaná nadácie Arthritis - 500 miligramov kurkumínu, dvakrát denne. Ale odporúčame, aby ste sa poraďte so svojím lekárom predtým, než idete na doplnkoch.

Podľa inej štúdii, extrakty obsahujúce kurkuminoidy sú oveľa výhodnejšie k ústupu artritídy než extraktov s obsahom iných kurkuma zlúčeniny, ako aj (11). A áno, kurkumín je jedným z mála kurkuminoidy v kurkuma.

2. Ponúka vynikajúce antioxidačné vlastnosti

Kurkuma je známe, že odstraňujú voľné radikály, inhibujú peroxidáciu a zníženie komplex železa - z ktorých všetky sú priamym dôsledkom jeho antioxidačné vlastnosti (12). A nie len mletej kurkumy, ale aj jeho olej má antioxidačné vlastnosti (13).

V inej štúdii na krysách, kurkuma bol schopný zabrániť diabetom indukovaného oxidačného stresu - vďaka svojim antioxidačným vlastnostiam (14).

Iná štúdia ukazuje, že antioxidačné vlastnosti kurkumínu môžu zlepšiť uchovanie pamäte u ľudí. V ešte inej štúdii bola zlúčenina mala tiež inhibujú apoptózu (smrť buniek ako súčasť vývoja organizmu) - prisudzovať účinky na antioxidačné vlastnosti kurkumín v (15).

3. Podporuje zdravie mozgu a bráni neurologickým ochorením

Kurkumín v kurkuma môže tiež podporiť regeneráciu mozgových buniek. A aromatické-turmerone, ďalšie biologicky aktívne zlúčeniny v kurkuma, môže zvýšiť neurónových kmeňových buniek rast v mozgu až o 80%.

Vzhľadom k silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti kurkuma, bylina môže tiež ponúknuť celkovú ochranu do mozgu. To môže dokonca zabrániť hromadeniu beta-amyloids, deštruktívne agentov prítomných v mozgu pacientov s Alzheimerovou chorobou. A pretože u pacientov s Alzheimerovou chorobou mávajú vyššie hladiny zápalu v ich mozgu, kurkuma môže byť priame pomoci (16).

Tiež, kurkumín môže prekročiť bariéru krv-mozog (semipermeabilnou membránu, ktorá oddeľuje bariérovú extracelulárnej tekutiny v mozgu z cirkulujúcej krvi) - schopnosť, ktorá sa významným neuroprotektívne činidlo činí. Ďalšie zaujímavé, štatistiky ukazujú, že riziko vzniku Alzheimerovej choroby je v Indii o 25 percent nižšie ako v Spojených štátoch, s ohľadom na rozsiahle užívanie kurkumy v kuchyniach bývalej. Krysy, ktoré boli kŕmené kurkumu vyvinuté menej amyloidní plaky (v súvislosti s Alzheimerovou chorobou), než u potkanov, ktoré neboli. Môžete jednoducho pridať kurkuma, aby niektorý z vašich karí pokrmov a šalátov. Kropenie štipku kurkumy v polievke môže tiež divy.

A tu je ďalší ohromujúci štúdie - vedci zistili, že kurkuma môže brániť novým strach spomienky stále uložená v mozgu (17). Kurkumínu v kurkuma mohol tiež odstrániť už existujúce strach spomienky, ktoré pripravujú cestu k prevratnej možnosti liečby psychických stavov, ako sú posttraumatické stresové poruchy. Podľa výskumníkov, protizápalové vlastnosti kurkumínu môže byť dôvodom.

Jeden z mexických štúdia preukázala, že kurkumín obnovuje množstvo neurotrofního faktora odvodený od mozgových buniek pri diabete a obezity pacientov (18). Mozgu odvodený neurotrofická faktor, alebo BDNF, je zásadný proteín, u ľudí, ktoré prispievajú k prežívaniu buniek nervového a fungovanie.

Kurkumín tiež zabraňuje neurotoxicitu spôsobenú kovy ako olovo alebo kadmium. Zlúčenina tiež meškanie degradácii neurónov u pacientov s Alzheimerovou chorobou (19). Početné ďalšie štúdie ukázali, že myši kurkuma nielen pomáha zvrátiť Alzheimerovou symptómy, ale tiež znižuje riziko, neurodegeneratívnych ochorení (20).

Kurkumín v kurkuma môže tiež pomôcť pri liečbe depresie, dyskinéza (znehodnotenie dobrovoľného pohybu) a diabetická neuropatia (21). V iných štúdiách na zvieratách, kurkumín sa tiež vykazoval priaznivé účinky voči chronického stresu.

Zlúčenina sa ukázala prospech pacientov so sklerózou multiplex, čo je ochorenie, ktoré ovplyvňuje centrálny nervový systém (mozog a miechu). Kurkumín dosahuje tým, že regulácia zápalové cytokíny. Roztrúsená skleróza zahŕňa tiež členenie hematoencefalickej bariéry a autoimunitné útok - a podľa štúdie, neuroprotektívne prístupov (ako je príjem kurkumy) pracujú lepšie pred začatím poškodenia (22).

4. Zabraňuje Ochorenie srdca

Antioxidačné vlastnosti kurkuma je známe, že poskytujú ochranu srdca, najmä v prípade cukrovky. Kurkumín v kurkuma tiež pomáha znižovať hladinu cholesterolu v sére, a tým prispieť k zdraviu srdca (23).

Výskum ukazuje, že kurkuma sa používa na liečbu bolesti na hrudníku v starovekej indickej a čínskej medicíne. V ostatných prípadoch obezity, bylina znížil koncentrácia cholesterolu v krvi - a čo je dôležitejšie, zvýšil hladinu dobrého cholesterolu. Kurkumín sa tiež preukázalo, že zabraňuje mnohých srdcových porúch, najprominentnejších z nich je infarkty myokardu (obštrukcie prekrvenie tkanív v srdci) (24).

Podľa správy z Michigan State University, kurkumín môže tiež zabrániť upchatie tepien (25). Ďalšie štúdie uvádza výhody karí, s kurkuma je jedným z jej hlavných zložiek. Často zažívame prudký nárast našich hladiny cukru v krvi Pre pridanie jedlo. Toto náhle cukru spech môže viesť k nahromadeniu plaku v tepnách, nakoniec spôsobí infarkt. Kari prášok s kurkuma, ako jednej zo zložiek by mohli zvýšiť prietok krvi jednotlivca, odvrátenie nebezpečenstva (26).

V ešte ďalšie štúdie na University of Indonesia, kurkumín znížil hladiny cholesterolu u pacientov s akútnymi koronárnymi syndrómami (27).

5. Preventívne proti rakovine

Kurkumín vystavovala protirakovinové účinky v mnohých štúdiách (28). V skutočnosti bolo zistené, že krajiny, ktoré spotrebujú asi 100 až 200 miligramov kurkumy každý deň majú nižší výskyt rakoviny. U niektorých pacientov s nádorovým ochorením, ktorí dostali kurkumu, nádory klesol. V niekoľkých ďalších, chemikálie imunitného systému, ktoré ničia rakovinové bunky sa stali viac koncentrovaná.

Laboratórne štúdie ukázali, že kurkumín v kurkuma môže spomaliť rast rakoviny a dokonca chemoterapie účinnejšie. To tiež chráni zdravé bunky pred poškodením žiarenia (29). Ďalší výskum je v plnom prúde.

Je tiež zistilo, že kurkumín potlačiť začatia, progresia a metastáz početných druhov nádorov (30). Kurkumín rovnako využíva početné mechanizmy pre zabíjanie rakovinových buniek, ktoré, pretože bunky nemusí vyvinúť akýkoľvek druh odporu proti zlúčeniny (31). Ďalšie štúdie preukázali, že kurkumín je dobre znášaný aj pri vyšších dávkach (32). Je známe, že poskytujú ochranu proti rakovine mozgu, prsníka, kosti a tráviaceho systému.

V jednej čínskej štúdii bolo zistené, že kurkumín, že sú účinné pri liečbe rakoviny prsníka (33). Bolo tiež zistené, že zlúčenina na ochranu proti kolorektálneho karcinómu v ďalšej štúdii. To dosahuje tým, že senzibilizácia rakovinových buniek k chemoterapii, ktorá pripravuje cestu k ich hladšie eliminácie (34). Kurkumín môžu pracovať tiež v ústach pacientov trpiacich krku a hlavy malignít a znižuje rast rakoviny. Bolo tiež zistené, že kurkumín sa viaže na enzým s názvom IKK, a bráni jeho fungovanie (enzým podporuje rast rakoviny) (35).

Kurkumín má neuveriteľnú silu, rozprávanie z pohľadu liečenia rakoviny. Jeden metabolit v kurkumínu, ktoré by mohli byť k dispozícii vo veľmi malom množstve v krvi pridanie jeho požití, by mohlo ešte pozoruhodné anti-metastatické účinky (36). Kurkumín môže tiež zabrániť vzniku rakoviny prostaty.

A čo je ešte zaujímavejšie je, že kurkumín tiež aktivuje určitých proteínov v tele, ktoré potláčajú nádory. To môže dokonca rozlíšiť zdravú gén z chorého génu, a tak úžasne, môže zmeniť expresiu génu chorého. To jednoducho znamená, že kurkumín môže meniť DNA, zmeniť priebeh génov, a úplne otočiť zdravie buniek.

Ďalší čínsky štúdia zistila, že kurkumín môže inhibovať asociovaných s rakovinou fibroblasty (spojivového tkaniva, ktoré produkujú kolagén a iné vlákna) -, ktoré môžu viesť k rakovine prostaty (37). Zlúčenina tiež preventívne proti rakovine prostaty metastázy. To je nádorové bunky syntetizujú menej cytokínov, ktoré podporujú metastáz. To vedie k zníženej početnosti tvorby metastáz.

Hoci to nie je klinicky testované ešte kurkumín tiež vyzerá veľmi sľubne pri liečbe melanómu (alebo rakovinu kože) (38). V štúdiách, prestalo laboratórne kmene melanómu a vyvolali rakovinové bunky k samovražde (39).

Kurkuma Bolo tiež zistené, odtieniť DNA z vonkajších znečisťujúcich látok, ktoré môžu spôsobiť leukémiu. V skutočnosti, korenie môže tiež znížiť riziko detskej leukémie rezaním účinky niektorých rizikových faktorov (40).

6. Oneskorenie starnutia

Kurkuma obsahuje curcuminoid pigmenty, ktoré sa ukáže na gény, ktoré zvyšujú syntézu tela antioxidantov. To chráni bunky mozgu a kože pred poškodením voľnými radikálmi, zlepšuje koncentráciu, a to aj spomaľuje tvorbu jemných línií a vrások.

V jednej štúdii na zvieratách sa zistilo, že kurkumín a jeho metabolit (tetrahydrocurcumin) pre zvýšenie životnosti. Bolo zistené, že má dosiahnuť reguláciou odpoveďou na oxidačný stres a génov súvisiacich s vekom (41). Starnutie je tiež spôsobená náhodnými chybami v replikáciu DNA - a kurkumín môže tieto chyby opraviť, spomaľujú proces starnutia (42). Ďalšia štúdia uvádza možnosť kurkumínu sa predlžuje životnosť človeka (43).

7. Možno môžu pomôcť pri liečbe cukrovky

Podľa vedeckej hodnotenia, kurkumín môže znižovať hladinu glukózy v krvi, a tým pomáha prevencii cukrovky (44). V inej štúdii sa zistilo, že ľudia s prediabetes, ktorí dostali dávku kurkumínu po dobu 9 mesiacov, aby bolo menej pravdepodobné, že k rozvoju ochorenia (45). Zlúčenina môže tiež zmeniť, ako hyperaktívne imunitný systém pracuje u pacientov s diabetom 1. Typu. To môže tiež zvýšiť imunomodulačnej prípravky predpísané pre pacientov s diabetom 1. Typu. V inej štúdii, kurkumín suplementácia znížil oxidačný stres u diabetických krýs (46).

Kurkumín v kurkuma môže tiež pomôcť pri liečbe porúch pečene spojených s diabetom. To bolo potlačené diabetickej katarakty u potkanov v ďalšom štúdie uskutočnenej Pekinskej univerzite v čínskej medicíny (47).

Bolo zistené, požití 6 gramov kurkuma k zvýšeniu postprandiálnej hladiny inzulínu (48). To môže byť v dôsledku stimulácie pôsobenia beta-buniek u kurkumín v kurkuma. Kurkuma môže byť tiež doplnená ako adjuvans, aby sa zabránilo molekulárnej komplikácií u diabetu 2. Typu.

Podľa jednej iránskej štúdie kurkumín môže podporiť kostnú resorpciu u diabetických zvierat (49). To môže byť výhodné aj pre indukovanej diabetom endoteliálny dysfunkcie. Kurkumín Suplementácia sa tiež preukázané, že znižuje inzulínovú rezistenciu, zlepšenie fungovania pankreatických beta-buniek a zlepšiť glukózovú toleranciu (50).

8. Zlepšuje imunitu

Protizápalové vlastnosti kurkuma môže pomôcť zvýšiť imunitu do značnej miery. Bolo zistené, že kurkumín zastaví nábor určitých imunitných buniek, ktoré, keď hyperaktívne, môžu viesť k ochoreniu, ako sú srdcové choroby a obezita.

Bolo tiež zistené, že kurkumín k stimulácii imunitného systému a ničia baktérie, ktoré spôsobujú rezistentné tuberkulózy. Je tiež indukuje apoptózu (mechanizmus ľudské imunitné bunky používané na zabíjanie baktérií) (51). Kurkumín tiež zmení spôsob, akým imunitné bunky komunikovať medzi sebou navzájom, zvýšenie celkovej imunity jedinca.

Tieto kurkuminoidy v kurkuma tiež modulujú odozvu rôznych typov imunitných buniek - Patrí medzi T lymfocyty, B lymfocyty, neutrofily, makrofágy, dendritické bunky, a NK NK bunky. Táto akcia zlepšuje imunitný systém človeka (52).

9. Pôsobí ako prírodné antiseptikum

Kurkuma zobrazuje vynikajúci antibakteriálne vlastnosti proti rôznym druhom baktérií, niektoré z nich, ktoré patria E. Coli, Staphylococcus aureus, Salmonella typhi a - zdôraznenie jeho antiseptickými vlastnosťami (53).

V ďalšom štúdiu, kurkuminoidy v kurkuma preukázal inhibičnej aktivity proti 8 druhov nebezpečných baktérií. Aplikácia vodného extraktu kurkumínu na syr sa znížil počet baktérií S. Typhi baktérie. Zlúčenina sa tiež preukázala synergický účinok v kombinácii s niektorými antibiotikami. A nielen baktérie, ale kurkuma vystavovala svoje ochranné vlastnosti proti rôznym druhom húb a vírusov, rovnako (54).

Ďalšie štúdie uvádza, že kurkuma bola široko používaný po stáročia pre svoje antiseptické vlastnosti. Je to dokonca pomáha liečiť bolesti zubov a ďalších parodontálnych problémy (55).

10. Detoxikuje pečeň

Podľa University of Maryland Medical Center, kurkumín v kurkuma stimuluje produkciu žlče do žlčníka. Pečeň, ako vieme, používa žlč k vyplaveniu toxínov. Žlč tiež obnovuje bunky v pečeni, že rozbitie škodlivé zlúčeniny.

Detoxikačné účinky kurkumínu sú tak dobré, že zlúčenina môže byť tiež použitý na liečbu ortuti intoxikácii (56).

11. Znižuje menštruačné bolesti

Podľa jednej iránskej štúdie bolo zistené, že kurkumín v kurkuma znížiť závažnosť príznakov PMS. Tento účinok je možné pripísať na svoje protizápalové účinky (57).

Podľa správy Evergreen State College, kurkuma môže byť použitá na liečbu menštruačné bolesti - ako bol používaný starovekých čínskych a indických liečiteľov (58).

12. Funguje ako prírodný Painkiller

Vzhľadom k tomu, že to pomôže zmierniť zápal, kurkuma môže pôsobiť ako prírodný liek proti bolesti. To platí najmä pre artritída bolesti (59). Kurkuma tiež zlepšuje krvný obeh, ktorý môže pomôcť odstrániť bolesť. Stačí zmiešať dve polievkové lyžice kurkumy s vodou tak, aby pastu a aplikovať na postihnutú oblasť.

13. Zaobchádza poruchy zažívania

Podľa jednej štúdie, žalúdočné problémy, ako je GERD môže byť spôsobené zápalom a oxidačným stresom a musí byť zaobchádzané s protizápalovými a antioxidanty (60). Čo je dôvod, prečo kurkuma môže byť skvelá voľba. Kurkuma môže tiež znížiť citlivosť pažeráka na kyselinu, zmierňovaní príznakov GERD.

V početných predklinických štúdiách, kurkuma ukázal na ochranu zažívacieho traktu, pretože jeho protizápalové účinky. Môže tiež zlepšiť príznaky dyspepsia (poruchy trávenia) a udržiavanie remisie u pacientov s ulceróznou kolitídou (61).

Štúdie ľudských tkanivách ukázali, že kurkumín v kurkuma prednostne dostane nahromadené v čreve, pečene a hrubého čreva. To by mohlo byť ďalším dôvodom pre jej sľub v liečbe porúch trávenia. Kurkumín môže tiež pomôcť predísť rakovine hrubého čreva. To tiež poskytuje príležitosť na liečbu alebo dokonca znemožniť ochorenie pečene (62). Kurkuma tiež znižuje nadúvanie a zemného plynu u ľudí, ktorí trpia zažívacie ťažkosti (63).

14. Pomôcky Chudnutie a metabolizmus

Viete, že obezita vedie k zápalu v tele, ktoré nakoniec vedie k diabetu a srdcových ochorení? Protizápalové vlastnosti kurkuma vysporiadať s týmto právom na začiatku. To pomáha zabrániť cholesterolu a vysoký krvný cukor, ktorý taktiež prispieva k obezite. Keď sa vaše telo nie je obsadené bojuje príliš zápal, to je ľahšie sa zamerať na chudnutie.

Tiež, keď ste priberanie na váhe, vaše tukové tkanivá expandovať a nové cievy tvoriť. Bolo zistené, že kurkumín, aby sa zabránilo tvorbe týchto ciev - a mohlo by prispieť k nižšej zisk tuku. Táto štúdia bola vykonaná iba na myšiach, a preto potrebujeme viac štúdií s cieľom potvrdiť podobné možnosti u ľudí.

Ďalšie kórejská štúdia zistila, že kurkuma zmeny biely tuk na hnedé tukového tkaniva. Je dokonca zlepšuje metabolizmus a potláča tvorbu nových tukov. Kurkuma môže tiež znižujú hladinu cholesterolu v krvi, propagáciu priberanie na váhe (64). Kurkuma rovnako znižuje hladiny niektorých proteínov, ktoré môžu prispieť k produkcii tuku. Dôkazy naznačujú, že kurkumín môže vyvolať stratu hmotnosti a prevenciu chorôb s obezitou (65). Hoci kurkumín Nezdá sa, že vplyv na chuť k jedlu, je preukázané zníženie tukové bunky (66).

Kurkuma tiež zvyšuje telesnú teplotu, čo môže zlepšiť váš metabolizmus. Kurkumín reguluje metabolizmus lipidov, ktorá má úlohu pri obezite a súvisiacich komplikácií (67).Čo sú výhody pre vlasy?

Späť na obsah

Ako sa kurkuma prospech koži?

15. Pomáha liečbe lupienky

Podľa výskumníkov, kurkuma mohli brániť zápalové enzýmy spojené s psoriázou. To môže tiež znížiť hladinu cytokínov, ktoré stimulujú zápal buniek a môžu nakoniec viesť k lupienky.

Používanie kurkumu psoriázy je veľmi jednoduchý. Môžete si vziať pol lyžičky práškovej kurkumy a pomaly pridávať vodu k tomu. Za stáleho miešania, kým sa dostanete pastu. Naneste tenkú vrstvu tejto masti na psoriatických lézií. Veko s nejakým priedušného materiálu a nechajte ju cez noc. Vyberte tkaniny a opláchnite pokožku teplou vodou budúci ráno.

Protizápalové vlastnosti kurkuma môže mať vynikajúce výhody v liečbe psoriázy (68).

16. AIDS v liečbe akné

Antibakteriálne vlastnosti kurkuma pomôcť pri liečbe akné. A jeho protizápalové vlastnosti liečiť zápal spôsobený pupienkov. Kurkuma môžu byť použité pre mastnú pleť ako umývanie tváre alebo pleťová maska.

Môžete tiež použiť kurkuma mlieko je určené na tento účel. Kurkuma a mlieko má veľké liečivé vlastnosti, ktoré môžu pomôcť liečiť akné. Všetko, čo potrebujete, sú 1 lyžička kurkumy a 3 lyžice mlieka - spolu s 2 lyžice múky a niekoľkými kvapkami medu. Dobre premiešajte a naneste tenkú vrstvu tejto zmesi na vašej tvári. Vysuší sa po dobu 20 minút. Môžete potom opláchnite masku v sprche a po kúpeli aplikovať svoj obľúbený krém.

Kurkuma mlieko môže tiež pomôcť liečiť suchú pokožku. Rovnaký tvárová maska ​​môže slúžiť účelu.

17. Zabraňuje Vrásky

Podľa japonskej štúdie, kurkuma môže zabrániť tvorbe vrások a melanínu. To tiež zabraňuje zníženiu elasticity kože spôsobené chronickou expozíciou UVB (69).

18. Lieči Stretch Marks

Kurkumy funguje skvele strií. To je opäť vďaka kurkumínu - ktorý preniká do bunkových membrán. Kurkumín je známe, mení fyzikálne vlastnosti bunkovej membráne - a tým by sa mohlo liečiť strie rovnako.

Môžete tiež použiť kurkumu s hustou smotanou alebo tvaroh. Pred kúpeli jednoducho použiť túto pastu do svojho pása a brucha. Počkať asi 20 minút - umožňuje liečbu k namáčanie v kúpeli umyte pasty..

A mimochodom, kurkuma môže liečiť jazvy taky. Podobná úprava by mala pomôcť.

19. Zmierňuje Burns

Protizápalové a antiseptické vlastnosti kurkuma pomôcť upokojiť popáleniny rovnako. Tiež popáleniny (aspoň väčšina z nich) nebude nabehnúť pri používaní kurkumu. Môžete tiež zmiešať kurkumu s inými druhmi olejov pre zlepšenie liečby. Jednoducho použiť zmesi do postihnutých oblastí.

Tieto adstringentné a antioxidačné vlastnosti kurkuma pomôže hojiť rany a obmedziť zjazvenie (70).

20. Zaobchádza Pigmentácia kože

Vlastnosti Bielenie kurkuma môže pomôcť liečiť kožné pigmentácie. Bylina môže tiež udržiavať pokožku bez infekcie. Jediné, čo musíte urobiť, je zmiešajte jednu lyžičku každej z kurkumy prášku a citrónovou šťavou. Naneste zmes na postihnuté miesto a nechať to na dobu 20 minút. Nechoďte von na slnku po dobu aspoň jednej hodiny. Opláchnite studenou vodou. To možno vykonať raz denne pred sprchovaním.

Kurkuma tiež pomáha znižovať opálenie. Vezmite štipku kurkumy spolu s niektorými surového mlieka a citrónovou šťavou. Aplikovať toto riešenie do postihnutých oblastí. Potom, čo mu umožňuje riadne vysušiť, prepláchnite studenou vodou.

Môžete tiež použiť kurkuma nočný krém pre zlepšenie vašej pleti. Budete potrebovať niekoľko premočený (a lúpané) mandle, a jednu lyžičku každej z kurkumy, tvaroh, citrónovou šťavou, šafran, a santalového dreva prášku. Zmiešajte všetko v poriadku a uchovávať v chladničke. Zmes aplikovať každý večer, a umyte si ich po ranu.

21. Zaobchádza Hirzutizmus

To je stav, kedy fúzy dostane nadmerná - a je to dôsledok hormonálna nerovnováha. Lokálna aplikácia kurkuma pomáha v tomto ohľade. Aj keď vezmeme do kurkumu ústne môže liečiť hormonálna nerovnováha, ktoré spôsobujú nadmerné ochlpenie.

22. Lieči popraskané nohy

Na sťahujúce vlastnosti kurkuma pomôcť liečiť popraskané nohy rovnako. Môžete kombinovať rovnaké množstvo ricínového oleja a kokosového oleja a pridajte štipku mletej kurkumy, aby pastu. Použiť túto pastu na vaše popraskané päty a nechať to na dobu 15 minút. Opláchnite studenou vodou.

23. AIDS v Odlupovanie

Si môžete pripraviť kurkuma peeling, ktorý pomáha olúpať kožu. Zmiešajte lyžicu kurkuma lyžicou vody a jablčného octu (alebo ružovej vody). Masírujte zmes do opatrne sa problémových oblastí. Nechaj to na dobu 15 minút a potom opláchnite dobre. Pat suché. Môžete použiť jemný čistiaci prostriedok v prípade, že žltá farba zostáva. Použitím tohto drhnúť dvakrát trikrát týždenne pomáha odstrániť odumreté bunky z kože.

Späť na obsah

Aké sú výhody pre vlasy?

Strata 24. Zabraňuje vlasov

Niektoré štúdie hovoria, že kurkuminoidy v kurkuma môže pomôcť zabrániť vypadávaniu vlasov. Aj keď nie je k dispozícii dostatok dôkazov pre to, používať kurkumu na vlasy nemá žiadne škodlivé účinky.

25. Pomáha liečiť lupy

Zmes kurkuma a olivového oleja môže odstrániť lupiny a zlepšiť vlasovej pokožky zdravie. Len sa zmiešajú rovnaké diely obidvoch a nechajte ju na vlasoch 20 minút pred šampónovanie.

Späť na obsah

Nejaké Kurkuma recepty?

1. Kurkuma Tea

Čo potrebuješ
 • 1 lyžička kurkumy
 • 4 šálky vody
 • 1 lyžička surového med či čerstvou citrónovou šťavou a nastrúhaným zázvorom
Inštrukcie
 1. Obrátiť na sporáku a priviesť vodu do varu.
 2. Dal kurkumu do vriacej vody a dusíme

Po dobu 10 až 15 minút.

 1. Potom si ju preč od tepla a preceďte tekutinu.
 2. Pred konzumáciou pridajte med alebo citrónovú šťavu alebo nastrúhaný zázvor.

2. Kurkuma koktail (kurkuma + mrkva + Ginger)

Čo potrebuješ

Pre mrkvová šťava

 • 2 šálky mrkvy
 • 1 a pol šálok filtrovanej vody

Pre smoothie

 • 1 veľký zrelý banán, olúpané a nakrájané
 • 1 šálka čerstvého ananásu
 • ½ lyžice olúpané čerstvého zázvoru
 • ¼ lyžičky mletej kurkumy
 • ½ šálky mrkvovej šťavy
 • 1 lyžica citrónovej šťavy
 • 1 šálka mandľové mlieko, nesladené
Inštrukcie
 1. Make mrkvovej šťavy pridaním mrkvy a filtrovanú vodu do vysokorýchlostného mixéra. Udržujte prelínanie, až sa dostanete pyré a hladkú zmes. V prípade potreby pridať viac vody.
 2. Prikryť veľký (a tenký) utierku cez misy a zalejeme šťavou nad ním. Zdvihnite rohy uteráka a krútiť a stláčať, kým sa extrahuje všetky šťavy. Vyňatie pôdy z buničiny pre smoothies alebo pečiva.
 3. Preneste mrkvovej šťavy na keramickej nádobe.
 4. Pridajte smoothie prísady do mixéra a zmes dokiaľ nie je zmes krémová a hladká. Pridať ďalšie mrkvovej šťavy alebo mandľové mlieko v prípade potreby. Scrape dole semená, ako a kedy je potreba.
 5. Ochutnajte a upraviť chuť, ako je požadované.

To je s receptami. Ale ako si vybrať ten správny typ kurkuma? A ako ho uložiť?

Späť na obsah

Ako je to s výberom a skladovanie?

Výber

V týchto dňoch, sušené byliny a koreniny sú široko dostupné v supermarketoch. Ale je lepšie je kúpiť od miestnych obchodoch korenia vo svojej oblasti, pretože ich zbierku sušených bylín a korenia sú v tej najvyššej kvalite a relatívne čerstvejšie ako tie, ktoré ponúka pravidelné trhy. Pri nákupe kurkumu, vždy prednosť organické kurkumu, pretože nemá prísady.

Farba kurkuma značne líšia, a to je dôležité zvoliť správnu kurkuma prášok. Často, kurkuma sa zmieša s ostatnými zložkami, aby to žlto-červené zafarbenie. Keďže sa jedná o prirodzené farbivo, to je tiež používa pracovníkov v priemysle na odvrátenie rizík, ktoré môžu vzniknúť pri použití umelého farbení materiálu. Kurkumu v kari má najvyšší obsah kurkumínu, v priemere hmotnosti o 3,14%. Kurkuma je k dispozícii ako v bloky, rovnako ako prášok a musia byť zakúpené po overení čerstvosť a kvalitu.

skladovanie

Kurkuma prášok by mal byť v pevne uzavretom obale a skladované v suchom a chladnom mieste, chránené pred svetlom. Čerstvé kurkuma podzemok by mali byť umiestnené v chladničke. Príliš veľa tepla je potrebné sa vyhnúť, pretože môže odparovať a rozptýliť jej aromatické silice, zatiaľ čo vysoká vlhkosť vzduchu spôsobí, že sa koláč. Slnečné svetlo, na druhej strane, môžu strácať svoju farbu. Nádoby musia byť tesne uzavreté po použití, a starší nutnosti by mal byť použitý ako prvý. Vystavenie vplyvu vzduchu po dlhšiu dobu spôsobí chuť a strate arómu.

Má kurkuma nejaké iné využitie? To si píš!

Späť na obsah

Akékoľvek iné použitie kurkumy?

 • Kurkuma koreň môže byť jeden jasný. Všetko, čo musíte urobiť, je umyte pod tečúcou studenou vodou, aby sa odstránili všetky nečistoty a zvyšky a olúpať kožu off s nožom. Môžete jesť surové.
 • Kurkuma prášok môže byť pridaný do šalátových zálievok, aby oranžovo žltý odtieň. Kurkuma koreň môže byť tiež použitý v šalátoch. Za týmto účelom sa šupkou a preháňajú čerstvý koreň kurkumy a pridať ju do akéhokoľvek šalátu.
 • Môžete kombinovať hnedá ryža s hrozienkami a kešu a sezóny s kurkuma, rasce a koriandra.
 • Nasekané koreň kurkuma môžu byť pridané do sendviča, aby chuť, bez toho by bol neznesiteľný.
 • Možno pripraviť smotanovú, nízkokalorický dip zmiešaním niektoré kurkuma a sušené cibuľa s niektorými majonézy, soľ a korenie. To môže byť doručená so surovým karfiol, zeler, paprika, jicama a ružičky brokolice.
 • Kurkuma prášok je vynikajúci s restovanou jablkami a dusená karfiol alebo zelených fazule a cibule. Kurkuma je skvelý korenie na chuť šošovkou.
 • Nie je to len karí, kurkuma prášok môže tiež výrazne dopĺňať rôzne druhy polievok. Môžete tiež pridať olúpané a nakrájané kurkumu do polievok.
 • Kurkuma môže byť použitý pre prípravu lahodný pokrm s karfiolu. Rezané karfiol kvietky na polovicu a soté s kurkumou po dobu 5 minút. Premiešame s olivovým olejom, soľou a korením po vybratí z tepla.
 • Čerstvý koreň kurkuma možno pridať do svojej obľúbenej smoothie. Blend olúpané kurkuma koreň s inými čerstvé ovocie a zeleninu, aby sa chutné a zdravé smoothie.
 • Môžete tiež zmiešať kurkumu s ricínového oleja pre brilantné detox kože. Alebo dokonca použiť ako akné gél alebo upokojujúce tvárovou maskou.

Videli sme všetko dobré v kurkuma. Ale ako neuveriteľné, ako to môže znieť, tento div korenie má niektoré nežiaduce účinky.�

Späť na obsah

Má Kurkuma nejaké vedľajšie účinky? Čo sú zač?

 • Problémy počas tehotenstva

Keď konzumovaný orálne s liečivými množstvách v priebehu tehotenstva, kurkuma môže spustiť menštruácie alebo dokonca stimulovať maternicu. To môže dať tehotenstvo ohrozené (71).

 • Spôsobí žalúdočná nevoľnosť

Keď sa užíva vo veľkých množstvách, kurkuma môže narušiť tráviace zdravie. V niektorých prípadoch to môže stimulovať žalúdok produkovať viac žalúdočnej kyseliny, čo vedie k nepohodlie.

 • Obličkové kamene

U citlivých jedincov, existuje zvýšené riziko vzniku obličkových kameňov. Z tohto dôvodu, ľudia trpiaci obličkových kameňov musí poradiť so svojím lekárom pred použitím kurkuma (72).

 • Zvýšené riziko krvácania

Kurkuma mohlo spomaliť zrážanlivosť krvi, čo môže zvýšiť riziko krvácania u jedincov s poruchami zrážanlivosti krvi. Tiež, prestať používať kurkuma najmenej 2 týždne pred operáciou.�

 • Možno Urobiť Blood Sugar príliš nízky

Je možné, aby hladina cukru v krvi príliš nízka u ľudí, ktorí už užívajú cukru v krvi alebo diabetes lieky.

 • Neplodnosť u mužov

To by mohlo znížiť hladinu testosterónu a znížiť pohyb spermií, ak je konzumovaný orálne muži. Preto korenie musí byť používaný s opatrnosťou u ľudí, ktorí sa snažia mať dieťa.

 • Nedostatok železa

Nadbytočné množstvo kurkumy by mohlo zabrániť vstrebávanie železa. Jedinci s nedostatkom železa je potrebné použiť kurkumu s opatrnosťou.

A keď už hovoríme o dávkovaní, je to, ako to chodí:

- sušený koreň, 2 až 2,5 g za deň

- kurkuma prášok, 1200 až 1800 mg za deň

- kurkuma čaj, pol unce koreňa kurkumy v 4 a pol unce vriacej vody (je potrebné vziať dvakrát denne)

- na vodnej báze extraktu, 30 až 90 kvapiek vodnej kurkuma extraktu denne

Všetko v poriadku. Ale my sme boli v poslednej dobe počul o kurkuma doplnky. Čo je s nimi?

Späť na obsah

Aké sú kurkuma doplnky? Ako spoľahlivé sú zač?

Kapsuly obsahujúce kurkuma prášok - to je všetko, čo je. Ich spoľahlivosť je diskutabilné. To je preto, že dávka kurkuma líši od osoby k osobe, (v závislosti na ich zdravotný stav). Ale kurkuma doplnok má pevnú dávku - niečo, čo nie je možné meniť (na rozdiel od prípadu z kurkumy prášku).

Aj niektoré kurkuma doplnky by mohli interagovať s liekmi, ktoré už mohli byť užívajú (73). Poraďte sa s lekárom v tomto ohľade.

Ale inak, kurkuma doplnky majú podobné výhody prášku. Môžete si kúpiť kurkuma kapsule tu.

Späť na obsah

Kde kúpiť kurkuma?

Môžete si kúpiť kurkuma prášok na svojho najbližšieho obchodu s potravinami alebo supermarket. Ak chcete nakupovať online, môžete si nechať kurkuma prášok tu.

A ak je to konkrétne organický kurkuma, si to tu. Tento typ kurkumy by boli len pestuje prirodzene.

Vieme, že máte niekoľko otázok. No, tu to máte!

Späť na obsah

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je kurkuma nootropikum?

Áno. Videli sme, že sa na výhodách. Kurkuma je prospešné pre pamäť a kognitívne zdravie, a teda je to nootropic.

Aké sú zdravotné výhody jesť surové kurkumu každý deň?

Rovnaké ako to, čo ste videli v tomto príspevku.

Môžem jesť príliš veľa kurkumu?

Ak ste sa začlenením kurkumu v bežných množstvách v potrave každý deň, to je nemožné, aby sa príliš veľa. Ale áno, zdržať príliš veľa - palica dávkovanie sme spomenuli.

Aké ďalšie korenie kurkuma môže nahradiť?

Šafrán a zázvor môžu byť dva dobré alternatívy.

Záver

Kurkuma má vynikajúce výhody. O tom niet pochýb. To je nielen váš život lepšie, ale tiež dodáva chuť do jedla. Nech je to súčasť vašej každodennej stravy.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Zanechať svoje pripomienky v nižšie uvedenom poli.

Referencie:

Oxford Akademické Časopisy - (1)

US National Library of Medicine National Institutes of Health - (2), (6), (7), (8), (9), (12), (13), (14), (15), (18), (19), (21), (22), (23), (24), (27), (30), (31), (32), (33), (34), (36), (37 ), (38), (41), (42), (43), (44), (45), (46), (47), (48), (49), (52), (53), (54), (55), (56), (57), (60), (61), (62), (63), (65), (67), (69), a (70).

Michigan State University - (25)

Americké ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb - (11)

University of Maryland Medical Center - (10)

Daily Mail - (17) a (51)

Dr. Mercola - (3), (5), a (16)

Artritída nadácie - (4)

SEUFire Bádatelia - (20)

UF Zdravotné podcasty - (26)

Cancer Research UK - (28)

MayoClinic - (29)

WebMD - (40), (71) a (73)

University of California, Los Angeles - (35)

ScienceDaily - (39)

Oregáno State University - (50)

TIME - (59)

Evergreen State College - (58)

Expresné - (64)

Tufts University - (66)

ScienceDirect - (68)

Drugs.com - (72)

load...