Zdravie a wellness

25 efektívnych domácich prostriedkov pre tenisové lakeť

25 efektívnych domácich prostriedkov pre tenisové lakeť

Je vaša koleno bolestivé, bolesť a citlivá na dotyk? Myslíte si, že je ťažké vykonávať jednoduché úlohy, ako je trasenie rúk alebo otvoriť dvere? Ak vaša odpoveď znie áno, môžete byť trpí tenisový lakeť.

Zápal šliach a svalov pripojených k lakťu dôjsť v dôsledku opakovanej otáčanie alebo skrúteniu paže. Táto podmienka je medicínsky známy ako laterálna epikondylitída. Budete vedieť, lepšie ako tenisový lakeť. Aj keď to môže byť bolestivé zranenia majú, to môže byť zaobchádzané veľmi efektívne. Ak však nerieši problém, budete mať bolesti niekoľko rokov a udržať zranenia rovnaké šľachy a svaly, čím sa predlžuje svoju agónii.

Príznaky tenisový lakeť:

Ako viete, že ste trpí tenisový lakeť? No, pozrite sa na tieto príznaky. Ak trpíte od nich, budete určite mať tenisový lakeť.

load...
  • Bolesť sa rozsvieti postupne zhoršuje s časom
  • Vonkajšia časť lakťa je jemná na dotyk
  • Bolesť sa rozprestiera z vonkajšej strany lakťa k predlaktia
  • Pri pokuse otočením gombíka dverí alebo potriasť rukou s kamarátom alebo známeho, bolesť sa zhoršuje

Dokonca aj keď nechcete hrať tenis, stále sa môžete dostať tenisový lakeť. Športy ako badminton, jazda na kajaku, baseball, kanoistika a rybárčenie muchy a pomocou skrutkovača alebo kladivo nadmerne môže mať za následok tenisový lakeť. Dokonca aj pomocou rotačná kefa maľovať svoj strop môže spôsobiť zranenie.

Čo môžeš urobiť?

No, máte dve možnosti. Môžete ísť do ortopedického lekára a dostať injekcie kortizónu alebo sa môžete rozhodnúť pre domáce opravné prostriedky. Nezabudnite, že domáce prostriedky pre tenisový lakeť je vždy vhodnejšie, pretože používať prírodné produkty a nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Našťastie existuje niekoľko domáce opravné prostriedky, ktoré nielen Hästens zotavenie z tenisového lakťa, ale tiež pomáha zmierniť bolesť, ktorá prichádza s touto podmienkou. Takže bez veľkých okolkov, tu sú top 25 domáce prostriedky pre tenisový lakeť, ktoré môžete použiť na liečbu tenisový lakeť.

load...

Zistiť, aký tenisový lakeť Náprava je najlepšie pre vás pracuje?

1. Zvyšok Poškodený Rameno:

Snáď najdôležitejšou súčasťou uzdravenie tenisový lakeť, je, aby mohol odpočívať, takže hojenie môže dôjsť hladko. To znamená, že sa zabráni akejkoľvek opakovaný pohyb, ktorý by mohol ďalej zraniť šliach a svalov. Stále by ste mali robiť každodenné životné funkcie, aby sa zabránilo svaly z oslabenia. V opačnom prípade, pokúsiť sa minimalizovať používanie tohto ramena tak ďaleko, ako je to možné.

2. Jan balenia:

Tenisový lakeť znamená, opuch a bolesť. Môžete získať úľavu od oboch použitím ľadový obklad do lakťa. Nepoužívajte ľadový obklad na dobu dlhšiu ako 15 minút naraz. Avšak, môžete použiť toto balenie každé 2 až 3 hodiny na zmiernenie bolesti a zníženie zápalu. Pamätám si, keď opuch ide dole kvôli ľadový obklad, vaša ruka začne hojenie.

3. Compress:

Prvá vec, ktorú by ste mali urobiť na udržanie zranenia tenisový lakeť je aplikovať obklad. To bude nielen urýchliť proces hojenia, ale aj prispieť k zníženiu opuchu. Zabaliť lakeť obväz. Uistite sa, že to nie je príliš tesný, pretože bude brániť krvný obeh. Krvný obeh v oblasti je nevyhnutné, pretože so sebou nesie dôležité živiny do poranenej časti na urýchlenie hojenia.

4. Jedzte Omega - 3 Rich Potraviny:

Omega - 3 esenciálne mastné kyseliny pomáhajú, aby sa vaše svaly a kosti silnejšie. Kyseliny tiež znižujú zápal. Pozrite sa teda jesť potraviny, ktoré sú bohaté na omega - 3 mastné kyseliny. Môžete pridať Edamame syr, divokú ryžu, orechy, ľanové semienko, fazuľa, tuniaka a lososa do svojho každodenného jedálnička, kým lakeť hojí úplne.

3. Masáže:

Môžete masírujte zraneného lakťa sami, skôr ako utrácať peniaze ísť do fyzioterapeuta. Existujú dva druhy masáží, a to hraničný bod masáže a masáže trenie, ktoré sa používajú predovšetkým na liečenie tenisový lakeť. Prvý z nich musí byť vykonaná odborníkom, aby boli účinné. Avšak, môžete tak urobiť trenie masírovať sami. Stačí použiť svoj palec a jemne trieť boľavé koleno dopredu a dozadu. Masírovať oblasť, ktorá je najbolestivejšie.

4. Používajte Sling:

Keď máte tenisový lakeť, musíte ju znehybniť pomáhať hojenie. Slučka vám zabráni používať vaše ruka zbytočné. Ak máte aj naďalej používať svoju ruku po úraze, bude to zhorší. Avšak, nie držať ruku celý deň v závese. Odstráňte ju často a natiahnuť ruku. Tým sa zabráni vaše svaly paží od zakrnět.

5. Zdvihnite Váš Zranenie ramena:

Keď trpíte tenisový lakeť, jeden z najlepších spôsobov, ako vyliečiť rameno rýchlo sa zvýšením ho. Keď sa zdvihnúť ruku, krv môže prúdiť ľahšie, než sa usadil v predlaktí. Môžete zdvihnúť ruku tým, že drží ho nad srdcovej úrovni a oprel ju na mäkkú vankúš alebo vankúš. To pomôže znížiť opuch a tiež zmierniť bolesť.

6. Naťahovacie cvičenia pre vaše ruka:

Jedným z hlavných dôvodov pre tenisový lakeť nie je strečing pažu. Strečing môže tiež pomôcť vaše paže sa zotaviť. Akonáhle si všimnete, že ustupuje od bolesti, je na čase začať naťahovacie cviky, ktoré zvyšujú flexibilitu vašej paže a tiež posilnenie predlaktia svaly. Môžete narovnať a ohnúť ruku striedavo. A používať zdravý rukou tlačiť dole na postihnutú stranu, kým môžete cítiť svaly na predlaktí naťahovanie.

7. Avokádový olej:

Avokádový olej je známe, že znižujú zápal, a preto je najlepší liek na tenisový lakeť. Tak vyzerajú jemne masírujte zranené koleno s týmto olejom každý deň. Skúste masírovanie niekoľkokrát počas dňa pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

8. Potato:

Nie, nemusíte jesť zemiaky. Namiesto toho, piecť zemiaky a miesto do uteráka. Umiestnite tento teplý zemiakový balíček na vašu zraneného lakťa. To pomôže zmierniť bolesť a je známe, že je primerane efektívny.

9. Pískavice:

Pískavica má protizápalové vlastnosti, a to pomáha znižovať opuch, takže vaše koleno môže začať hojenie. Zmiešajte semien senovky s nejakým mliekom. Použiť túto pastu liberálno na túto chybu lakeť a nechať to zostať tak dlho, ako je to možné.

10. Kurkuma:

Kurkuma bol používaný v ázijských kultúr od nepamäti pre svoje liečivé účinky. Kurkuma obsahuje kurkumín, ktorý pracuje protizápalové činidlo. Okrem toho, kurkumy je bohatý na antioxidanty, ktoré eliminujú voľné radikály z poranenej časti tela. Môžete pridať kurkuma do vášho jedla, alebo aby pastu s vodou a aplikovať ich na lakeť. Nezabudnite, že kurkuma môže zašpiniñ vašu pokožku a oblečenie, takže buďte opatrní pri jej uplatňovaní. To pomôže znížiť opuch a bolesť. Kurkumín je k dispozícii vo forme tabliet, ktoré si môžete vziať trikrát denne aj keď nie ste záujem o používaní kurkumu

11. Boswellin:

Mnoho praktici alternatívnej medicíny používať extrakt z Boswellin byliny na liečbu niektorých zápalových stavov. Aj vy môžete použiť tento extrakt zmierniť opuch a uľahčiť hojenie. Extrakt je k dispozícii vo forme kapsúl. Budete schopní nájsť vo veľkých prírodných zdravotných obchodoch. Vezmite dve kapsule denne s vodou.

12. Ginger:

Ginger je tiež známy pre svoje protizápalové vlastnosti. Máte možnosť varenia zázvorový čaj a konzumovať ho zmierniť opuch, alebo si môžete urobiť pastu zázvoru s trochou vody a aplikovať ju na lakti.

13. Zeler Seeds:

Zeler semená sú považované za jednu z najúčinnejších domáce opravné prostriedky pre tenisový lakeť. Odstráňte šťavu zo semien a zriedi vodou. Tie by mali mať záujem, aby sa pridá asi 5 až 10 kvapiek zeler semien šťavy v pohári teplej vody. Konzumovať tento nápoj pred každým jedlom urýchliť proces hojenia.

14. Nechtík Oil:

Trvať niekoľko kvapiek Calendula olej a masírujte lakeť. To pomôže znížiť opuch a urýchliť svoj lakeť liečiť. Tiež si všimnúť zníženie bolesti. Masírovať koleno dvakrát denne s olejom pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

15. Ananás:

Ananás obsahuje zlúčeninu známu ako bromelainu. Táto zlúčenina má protizápalové účinky a môže pomôcť znížiť bolesť a opuch v lakti. Môžete jesť ananás každý deň alebo piť jeho džús. Byť istí, že to bez pridania cukru.

16. Zelený čaj:

Všetci vieme, že zelený čaj je plná antioxidantov. Keď máte tenisový lakeť, bude existovať voľné radikály v mieste poranenia, aby sa zabránilo hojenie. Takže šálku zeleného čaju denne, a to najmä v ranných hodinách, odstrániť voľné radikály a urýchliť vaše zotavenie. Okrem toho, zelený čaj tiež obsahuje mnoho živín, ktoré vám pomôžu rýchlo a bez námahy liečiť lakeť. To je jeden z najúčinnejších prírodných prostriedkov pre tenisový lakeť.

17. Listy kapusty:

Namočte pár listy kapusty vo vode a aplikovať ich na lakeť. Použite obväz zabezpečiť listy a nechať prenocovať. To bude nielen zmierniť bolesť, ale tiež pomôže znížiť opuch v lakti.

18. Brokolica:

Už viete, ako zdravý brokolica je, inak prečo by vaša matka vás nútený jesť? Brokolica je bohatá na vápnik, vitamíny a fytonutrienty, ktoré udržujú telo zdravé. Môžete zmierniť bolesti a posilniť svoj lakeť nanesením pasty brokolica na ňom. Nechajte pasta stáť po dobu 20 minút pred praním ju.

19. White Willow Bark:

Kôry bielej vŕby funguje ako prírodný liek proti bolesti v dôsledku prítomnosti zlúčeniny známe ako salicínu. Môžete konzumovať sušené kôry vŕby bielej s vodou, ktoré pomáhajú znižovať bolesť svojho tenisového lakťa. V skutočnosti je to oveľa lepšia alternatíva k správe bolesti než pri OTC alebo lieky proti bolesti, ktoré by mohli mať škodlivé vedľajšie účinky.

20. Zeler Listy:

Rovnako ako semien zeleru, dokonca zeler listy ukázať ako účinný liek na tenisový lakeť. Varte 10 zeler listy asi šálky vody. Simmer vodou na pol hodiny a potom sa prefiltruje s. Piť tento lektvar dvakrát denne po dobu jedného mesiaca. Začnete si všímať zlepšenie príznakov do jedného týždňa od tejto domáci liek na tenisový lakeť.

21. Ľubovník bodkovaný:

Použite suché ľubovník bodkovaný variť bylinné čaje. Dovoliť ju strmé po dobu 10 minút predtým, než napínanie a pitie. To prispeje k zníženiu bolesti a tiež upokojiť vás. Môžete zvýšiť chuť čaju pridaním lyžičku medu. Avšak, ľubovník bylina môže zvýšiť fotosenzitivitu. Tak aby bolo miesto používať opaľovací krém liberálno, keď vystúpil. Nepoužívajte túto bylinu, ak ste na akékoľvek lieky na predpis. Poraďte sa s lekárom.

22. Horčicový olej a cesnak:

Cesnak je známy pre svoje protizápalové vlastnosti a môžete použiť tieto vlastnosti k svojmu prospechu. Rozdrviť štyri strúčiky cesnaku a teplo je v dvoch lyžiciach horčičného oleja, kým sa zase tmavo hnedej farby. Nechajte olej otočiť vlažná a potom aplikovať ju na lakti. To pomôže zmierniť bolesť a znížiť zápal.

23. Čierna sezamové semienka:

Ak váš tenisový lakeť, je veľmi bolestivé, budete určite mali skúsiť túto domáci liek. Namočiť lyžicu čiernych sezamových semienok cez noc vo vode. Nasledujúce ráno konzumujú semená a piť vodu. Použite tento liek každý deň a uvidíte zníženie bolesti po niekoľkých dňoch.

24. Jamaican Dogwood Tea:

Jamajský dogwood je nájdený v Severnej Amerike a je vyhľadávaný pre svoje upokojujúce a relaxačné vlastnosti. To tiež pomáha pri bolestiach nervov. Variť jamajský Dogwood čaju u máčanie sušený koreň v šálke horúcej vody. Pomaly privedie vodu do varu a necháme povariť asi 10 minút. Kmeň a konzumovať tento čaj na zmiernenie bolesti a znižuje príznaky tenisového lakťa. Vypiť 2 šálky tohto čaju denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

25. Unscented:

Ďalším účinným liekom tenisový lakeť, levanduľový éterický olej môže pomôcť zmierniť bolesť a zápal. Jemne vmasírujte olej do postihnutého lakťa. Máte tiež možnosť dolievania oleja do kúpeľa vody a kúpanie v ňom.

The Final Verdict:

Niet pochýb o tom, že domáce opravné prostriedky sú účinné pri liečbe tenisový lakeť. Avšak, väčšina prostriedky robiť nejakú dobu trvať. Tak, to je vo vašom záujme, aby boli trpezliví a vytrvať sa opravných prostriedkov. Všeobecne platí, že tenisový lakeť môže trvať od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov, ak nie niekoľko rokov, sa hojiť, v závislosti na tom, ako vážne zranený vaše svaly a šľachy sú.

Takže buďte trpezliví a budete radi, že ste sa rozhodli pre domáce opravné prostriedky pre tenisový lakeť, skôr než dostať kortizón injekcia alebo chirurgický zákrok.

load...