Zdravie a wellness

24 vedľajších účinkov zeleného čaju, ktoré by ste si mali byť vedomí

24 vedľajších účinkov zeleného čaju, ktoré by ste si mali byť vedomí

Bude zelená je kľúčom, hovorili. A to je to, čo sme verili taky.

A my sme začali brať zelený čaj. Všetko dobre, kým sa nejakým chlapom v nejakej laboratóriu, robí nejaký výskum a prichádza s niečím nie tak atraktívne.

Že zelený čaj má vedľajšie účinky.

A mali by sme veriť, že taky. Vzhľadom k tomu, áno, zelený čaj má vedľajšie účinky.

A musíš poznať ich. Všetky. Ale je zelený čaj zlé pre zdravie? Pokračuj v čítaní!

Zelený čaj (a predovšetkým, jeho výhody) - Krátky

V istom zmysle by to mohlo byť najzdravšie nápoj na svete. A všetky tieto tvrdenia o zeleného čaju, ktoré boli chytanie oči (a uši), celé tie roky, dobre, že sú pravdivé.

load...

Aspoň väčšina z nich.

Bolo zistené, že čaj zlepšiť funkciu mozgu a zabrániť problémy s pamäťou s vekom. To tiež pomáha predchádzať rakovine a je účinnou látkou, ktorá ide do väčšiny diéty chudnutie.

Antioxidanty, ak sa ma pýtate. To je to, čo táto vec je vyrobená z. Doslovne.

Medzi ďalšie výhody patrí zlepšenie zdravia zubov a zvýšenú odolnosť. Možno tiež pomáhajú pri liečbe cukrovky.

V skutočnosti, dostanete bod, nie? Početné výhody.

Ale je tu ďalší bod, ktorý by mohol chýbať. Mne sa to stalo taky. Nežiaduce účinky. Veci o zelenom čaji ste nesmeli vedieť.

Ako môže zelený čaj byť zlé pre vás?

Ako? Mám na mysli, ako na to?

Po prvé, je to o kofeínu. Zelený čaj je, viete, čaj. A ako každý čaj obsahuje kofeín. To je niečo, čo musíme prijať ako prvý. Nadmerný príjem kofeínu bolo spojené s nervozita, triaška a úzkosť. A ľudia, ktorí sú netolerantný kofeínu trpieť ďalej - u nich objavia príznaky i pri malých množstvách kofeínu (alebo zeleného čaju, kontextovo rozprávanie).

load...

Tiež zelený čaj môže zraniť vaše telo schopnosť absorbovať železo. Teraz, to je problém. Nedostatok železa môže prepožičať na vás celý rad vážnych problémov. Nechcete, aby to. Zelený čaj tiež spolupracuje s určitými liekmi a následky sú bolestne nepríjemné.

Jedna štúdia niekedy vykonáva v predchádzajúcom desaťročí naznačuje, že väzba medzi zeleného čaju a rakovinou prevencia bola slabá a rozporuplné (1). Tak je to s demenciou a Alzheimerovou chorobou.

Iná štúdia zistila, docela slabý vzťah medzi zeleným čajom príjmu a zníženie hladiny cholesterolu.

V skutočnosti, dostanete bod, nie? Početné rozpory.

Pitie zeleného čaju v prebytku môže mať za následok preťaženie kofeínu, čo následne spôsobuje nespavosť, žalúdočná nevoľnosť, tras, nepokoj, a tak ďalej. Samozrejme, že to je výraznejší u ľudí, ktorí majú tendenciu konzumovať v nadbytku naraz (2). Inými slovami, ak ste citliví na kofeín, ste náchylnejší k vedľajším účinkom. Podľa štúdie, a to až do 400 mg kofeínu za deň, je bezpečný pre väčšinu dospelých. Čo je zhruba suma, 4 šálky uvarenej kávy alebo 10 plechoviek coly či energetických nápojov.

Alebo 10 až 12 šálok zeleného čaju (3).

Poriadku. Teraz ku skutočnému riešeniu. Vedľajšie účinky zeleného čaju, v detaile. Ale skôr, než budeme pokračovať, je tu jedna vec, ktorú chcem, aby úplne jasné - nie sú tam žiadne prípady zeleného čaju, ktoré spôsobujú problémy pri konzumovať s mierou. A kvalita záleží taky.

Preto, ak niekto má vedľajšie účinky zeleného čaju, je to buď preto, že ju konzumované v prebytku, alebo mali nekvalitné čaj si, alebo sú kofeín citliví. S najväčšou pravdepodobnosťou.

Vedľajšie účinky zeleného čaju

Existujú nejaké vedľajšie účinky zeleného čaju? Možno sa čudujete, prečo zeleného čaju je zlé pre vás, rovnako vyskúšať sami tu. Tu uvedené sú niektoré z prekvapivých zeleného čaju zdravotnými rizikami.

1. Žalúdočné problémy

 Kofeín by mohol byť najčastejším vinníkom. Hoci to má nižšie množstvo kofeínu ako iné druhy čaju, ale stále môže spôsobiť problémy. To je preto, že kofeín zvyšuje množstvo kyseliny sa podieľajú na trávení. To môže spôsobiť bolesť alebo nevoľnosť.

Tiež, keď zelený čaj bol ponúkaný k prevencii rakoviny, rakoviny žalúdka najmä štúdie hovoria, že neexistuje dostatok informácií v tejto oblasti (4).

Podľa správy zverejnenej na University of Rochester Medical Center, ak sa objaví bolesť brucha po pitie zeleného čaju, navštívte svojho lekára ihneď (5).

2. Nedostatok železa a anémia

 Podľa taiwanskej štúdie konzumovať príliš veľa zeleného čaju by mohlo viesť k nedostatku železa anémia (6). Ešte dôležitejšie je, s zeleného čaju po jedle bohaté na železo môže hlavný zlúčeniny v čaji sa viažu na železo. Ak sa tak stane, zelený čaj strácať svoj potenciál ako antioxidant (7).

EGCG je hlavný zlúčenina v zelenom čaji. Táto zlúčenina je známe, že inhibuje enzým zvaný myeloperoxidáze, čo môže spôsobiť zápal. Ale keď je čaj spotrebovaná spolu s železom bohatých potravín, EGCG stráca svoju schopnosť inhibovať zápalové pôsobenie myeloperoxidáze, čo vedie k zápalu (8). Inými slovami, nejde len o to, čo jete, ale tiež to, čo budete jesť s, čo určuje výhody.

Zelený čaj obsahuje triesloviny, ktoré blokujú vstrebávanie železa z potravín a potravinových doplnkov. Niektoré pramene uvádzajú, že pridanie citróna do zeleného čaju alebo pitie medzi jedlami môže zvrátiť tento problém. Ďalší výskum dodáva, že konzumácia čaju môže znížiť vstrebávanie železa z rastlinných zdrojov založených (až o 64%). Pre zmiernenie tohto efektu je možné piť čaj aspoň jednu hodinu pred jedlom alebo po jedle; a tiež zahŕňať ďalšie potraviny bohaté na vitamín C (ako vitamín C napomáha vstrebávaniu železa).

Ďalšie Taiwanský Štúdia tiež spojená nadmernú spotrebu TEA (zelený čaj, najmä) na zníženú absorpciu železa a výsledný anémia (9). A podľa správy PennState University, polyfenolu antioxidanty v zelenom čaji môže inhibovať absorpciu železa (10). To sa stane, keď polyfenoly viažu na železo v črevných buniek a proti jeho vstupu do krvného riečišťa. Tento polyfenol-komplex železa je nakoniec vylučuje z tela.

3. Bolesti hlavy

 Opäť platí, že kvôli kofeínu, zelený čaj môže spôsobiť mierne až závažné bolesti hlavy (11). A bolesti hlavy môže byť tiež spôsobená nedostatkom železa, ktorý, ako sme videli už mohla nastať cez nadmerný príjem zeleného čaju.

Na rozdiel od bolesti hlavy, zelený čaj môže tiež spôsobiť závraty. A podľa štúdie, je maximálna tolerovaná dávka zeleného čaju u ľudí je 9,9 g denne - čo je zhruba ekvivalent 24 šálok nápoje za deň (12). Jeden dôležitý bod je potrebné uviesť, že aj keď extrakt zo zeleného čaju je uvedený vo viac ako 100 viac ako-the-counter bylinných doplnkov a prípravkov, jeho použitie ako liek na všetky možné choroby nie je prísne regulované FDA. Tiež nie je jasne definovaná bezpečnosť dlhodobého užívania zeleného čaju.

Zelený čaj môže robiť človek cíti nervózny a neistá, čo nemusí byť prípad bez kofeínu zelený čaj produktov (13).

4. Mohla spôsobiť nespavosť

Ďalším možným zlý vplyv zeleného čaju je problém s spanie (14). To môže byť odvrátená obmedzením zelený čaj spotreby, ako fatálne dávku kofeínu v zelenom čaji sa odhaduje na 10 - 14 g za deň.

Užívanie zeleného čaju príliš neskoro môže tiež spôsobiť tento efekt. Jedným z veľmi zrejmý dôvod pre toto je kofeín, ktorý stimuluje nervový systém a môže rušiť niečí spánku. Ešte dôležitejšie je, tehotné a dojčiace ženy musia obmedziť svoj zelený čaj príjem, ako to môže dostať do materského mlieka a spôsobiť nespavosť v dojčiat.

Správa Southern Illinois University tvrdí, že zelený čaj môže mať aj rad ďalších porúch spánku rovnako ak sa vezmú v nadbytku (15).

5. Nepravidelný srdcový tep

Je kofeín, znova. Kofeín je známe, že stimulujú srdce rovnako. To spôsobí, že vaša tepová frekvencia, aby urýchlili, čo nepravidelne zrýchlenie srdcového rytmu - tento stav sa nazýva tachykardia. Táto podmienka môže vyvolať pocit, ako by vaše srdce búši v hrudníku. Ste viac vedomí vášho srdcového tepu, ako je obvyklé. Tiež volal búšenie srdca, táto podmienka by mohla dokonca viesť k bolesti na hrudníku alebo angínu (inou intenzívna lokalizovanú bolesť). Zmena normálne srdcovej frekvencie by mohlo predstavovať vážnu hrozbu.

Podľa inej správy zdravotníctva University of Utah, plotové zo zeleného čaju kapsuly, musí byť znovu v prípade, že trpíte ochorením srdca alebo nepravidelný srdcový rytmus (16).

6. Zvracanie

Podľa jedného indického štúdii polyfenoly zo zeleného čaju môžu v skutočnosti spôsobujú oxidačný stres. A nadmerný príjem kofeínu, vrátane toho, že zo zeleného čaju, môže vyvolať nevoľnosť a zvracanie (17).

Mierne množstvo kofeínu sú uvedené na 300 až 400 mg denne. Ak množstvo prekročí, môže to mať za následok určité vedľajšie účinky, vrátane zvracania (18).

7. Hnačka

Hnačka môže dôjsť, ak ste na zelený čaj. Riedka stolica by mohlo byť jedným z miernych nežiaducich účinkov (vzhľadom na obsah kofeínu), čo môže nakoniec opadnú, ako si zvyknúť na nápoje.

Hnačka môže sa tiež stať, s nadmerným príjmom zeleného čaju. Jeden spôsob, ako zastaviť to je znížiť spotrebu. Ďalším spôsobom, ako je zabezpečiť, nemusíte piť zelený čaj na lačný žalúdok. Namiesto toho môžete mať čaj spolu s plným jedla. To je preto, že majú potravu v žalúdku môže potenciálne znížiť škodlivé účinky kofeínu, hnačka hotela.

Môžete tiež skúsiť brať zelený čaj neskôr počas dňa, najlepšie v popoludňajších hodinách. To je menej pravdepodobné, že spôsobí, že vedľajšie účinky ako zažívacie efektov v popoludňajších hodinách aj mimo neho nie sú také výrazné ako v dopoludňajších hodinách.

V prípade závažného hnačky, zastaviť zelený čaj príjem a poraďte sa s lekárom okamžite. Mierna hnačka môže byť časté. Ale závažný prípad nie je. Tiež, opýtajte sa svojho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti na vylúčenie možnosti, dráždivého ochorenia čriev alebo zápalové črevné syndróm.

Podľa amerického National Library of Medicine, zelený čaj je jedným z mnohých bylín, ktoré obsahujú kofeín (19). A to je hlavný dôvod, prečo to môže vyvolať hnačku.

Okrem hnačky, zelený čaj môže tiež spôsobiť žalúdočné plyn (20). Kofeín tiež zistené, že stimuluje svaly v tráviacom trakte. To môže spôsobiť problémy u ľudí s citlivou hrubého čreva (21). Čo je dôvod, prečo, ak máte nejaké anamnéze problémy hrubého čreva, je potrebné vziať odbornú radu predtým, než spotrebuje zelený čaj.

8. Triaška A Kontrakcie

Nadmerná konzumácia kofeínu bola tiež spojená s svalové kŕče a zášklby. A osoby s abnormálnym sínusového rytmu je nutné obmedziť príjem kofeínu.

Kofeín bola tiež spojená so syndrómom nepokojných nôh. Ak ste fyzická osoba s miernou až stredne závažnosti tohto stavu, je to lepšie skontrolovať svoj príjem zo zeleného čaju (alebo kofeín). Bežnou charakteristikou syndrómu nepokojných nôh je symptómy vyskytujúce sa, keď je jedinec je neaktívny. K tomu môže dôjsť v noci, keď idete spať, alebo zhoršené bolesti v noci, alebo zášklby nôh v noci. Kofeín by mohol zhoršiť niektorý z týchto príznakov, vrátane svalových kŕčov (22).

240 ml zeleného čaju obsahuje asi 25 mg kofeínu, a podľa jednej správy, to kofeín môže tiež spôsobiť tras (23).

9. Pálenie záhy

Zelený čaj je kyslá, a preto môže dráždiť pažeráka obloženie, čo spôsobí spätný tok kyseliny alebo pálenie záhy. Tento stav by sa mohol zhoršiť, ak je jedinec už trpia pálením záhy (alebo pálenie záhy). Hoci normálne varí zelený čaj nemohol byť tak silný je balenú zeleného čaju, ktorý tak často nájsť na trhoch by mohlo byť skutočnou hrozbou. To je preto, že väčšina zelených čajov, ktoré prichádzajú vo fľašiach sú obohatené s kyslým konzervačným činidlom, ako je kyselina askorbová. Tento ochranný môžu uvoľniť dolného pažerákového zvierača, ktorá inak udržuje žalúdočnej kyseliny z stúpa hore do pažeráka.

Niektoré fľašové zelené čaje prísť s citrusovou príchuť, čo je o to viac kyslý.

A v prípade, že dávate prednosť ísť zeleného čaju kapsuly, poradiť so svojím lekárom, akonáhle. Vzhľadom k tomu, extrakt zo zeleného čaju v kapsuliach mohol tiež vyvolať pálenie záhy príznaky. Tiež kúpiť len kvalitné tabliet v správnej obchode so zdravou výživou.

Podľa japonskej štúdie, zelený čaj spotreba bola spojená s GERD alebo gastroezofageálny refluxnej choroby (24). Bolo tiež zistené, kofeín v zelenom čaji k zvýšeniu žalúdočnej kyseliny, čo môže viesť k žalúdku (25).

10. Závraty

 Bolo zistené, že dlhodobé kofeínu dávky vyššie ako 1,5 gramov na deň, môže viesť k určitým nešpecifickými príznakmi, niekoľko z nich je závrat a závraty (26).

11. Tinitus (zvonenie v ušiach)

Podľa Americkej asociácie Tinnitus, nápoje, ktoré obsahujú kofeín je známe, že zhoršiť tinnitus. Zeleného čaju, ktorý je zdrojom kofeínu, môže viesť k podmienke.

 12. Kŕče

Podľa jednej štúdii bolo zistené, extrakt zo zeleného čaju, aby významne urýchliť nástup kŕčov u myší, ktoré boli testované na. Čaj bol vždy zvýšil trvania kŕčov (27).

Tiež zelený čaj by mohol držať kyselinu listovú v práci tak, ako to musí. To môže viesť k stavu veľmi podobné k deficitu kyseliny listovej (28). Nadbytok kyseliny listovej bol spojený k záchvatom. Hoci sa to môže zdať, že zelený čaj, a to spôsobom, by mohol pomôcť v boji proti záchvatom - neexistuje žiadny dôkaz, že to vlastne robí.

Ďalší výskum tiež naznačuje, že vysoké dávky zeleného čaju môže viesť ku kŕčom (29).

13. Krvácavé stavy

Kofeín v zelenom čaji môže zvýšiť riziko krvácania. Čo je dôvod, prečo musíte držať ďalej od neho, ak máte poruchu krvácavosti (30).

Podľa University of Maryland Medical Center, zelený čaj, pri zmiešaní s aspirínom, by mohlo zabrániť zrážanie krvi. Použitie dvoch naraz môže zvýšiť riziko krvácania (31).

14. Diabetes

Hoci existujú štúdie, ktoré upozornili na výhody zeleného čaju pre diabetes, existujú štúdie, ktoré neustanovuje inak taky. Malý počet štúdií za použitia zeleného čaju, extrakt, a katechíny (hlavné zložky v zelenom čaji) preukázali iba neuspokojivé výsledky pri liečení cukrovky 2. Typu (32). Rovnakých výsledkov nastal, keď to prišlo k ochrane zdravých jedincov z tejto choroby.

15. Glaukóm

Čierny čaj obsahuje kofeín. A tak sa zelený čaj. Ale keď jeden používa dvaja spolu, je riziko vedľajších účinkov kofeínu len násobí. Pitie čaju drasticky zvyšuje tlak v oku. K tomu dochádza počas 30 minút po vypití čaju a trvá tak dlho, ako 90 minút (33).

Ďalší výskum úplne odrádza ženy s glaukómom z užívania zeleného čaju alebo jeho extrakt (34).

16. Vysoký krvný tlak

Flavonoidy v zelenom čaji, ktoré sú vychvaľovaná byť zdravý (ktoré sú) sú absorbované v tele rýchlym tempom. To, spolu s obsahom kofeínu v čaji, by mohlo viesť k náhlemu (ale len dočasný) vzostup hladiny krvného tlaku. Početné štúdie zistili, zelený čaj povýšiť hladinu krvného tlaku. Aj keď je vzostup hladín nevyvoláva žiadne zdravotné problémy, jedna vec je jasná - zelený čaj nemusí byť najbezpečnejší a najspoľahlivejší spôsob, ako regulovať hladinu krvného tlaku.

Podľa ďalšej čínskej štúdii vyššia dávka zeleného čaju obsahuje viac kofeínu, ktorý vždy spôsobuje zvýšenie krvného tlaku (35).

A austrálska štúdia ponúka iný uhol pohľadu. Štúdia bola vykonaná otestovať, či zelený čaj môže znížiť krvný tlak účinky kofeínu. Výsledky naznačujú, že čaj požití spôsobila vyššia zvýšenie krvného tlaku, než samotný kofeín (36).

Podľa inej štúdie, zelený čaj môže znížiť blahodarné účinky nadololom, lieky používané pri liečbe vysokého krvného tlaku. To, čo sme pochopili, z výsledkov je, že pacienti užívajúci lieky na krvný tlak lieky, a to najmä tých, ktoré sa nadololom, musí sa vyhnúť zelený čaj spotreby (37). Bolo zistené, Zelený čaj zasahovať do vstrebávanie lieku (a podobné lieky, potenciálne) v čreve.

Kofeín môže spôsobiť krátke ale dramatické zvýšenie vašej úrovne krvného tlaku. Odborníci sú presvedčení, sa to stane, pretože kofeín blokuje hormón, ktorý inak udržuje vaše tepny sa rozšírili. To je tiež veril, že kofeín vyvoláva vaše adrenalínové žľazy produkovať viac adrenalínu, čím zvyšuje krvný tlak (38).

Takisto sa zistilo, že ľudia, ktorí konzumujú kofeín pravidelne majú vyšší priemerný krvný tlak než tí, ktorí pijú nič. Tento účinok kofeínu je najsilnejší medzi obéznych mužov alebo osoby staršie 70 rokov.

Jeden dobrý spôsob, ako zistiť, či kofeín v zelenom čaji sa zvyšujúcej hladinu krvného tlaku je zmerať svoje Hodnoty krvného tlaku od 30 do 120 minút potom, čo ste si vzali nápoj. Ak sú vaše hodnoty zvýši o 5 až 10 bodov, ste citliví na kofeín. A to znamená, že je potrebné znížiť späť na zelený čaj a iné formy kofeínu. Ale počkajte, aby vám znížiť späť na kofeín postupne v priebehu niekoľkých dní, len preto, aby sa zabránilo abstinenčné príznaky, ako sú bolesti hlavy.

17. Ochorenie pečene

V dnešnej dobe, zelený čaj extrakty sa energicky na trh ako chudnutie doplnky. Aj keď je malý dôkaz podporujúci účinnosť zeleného čaju v tomto smere, niektoré závažné vedľajšie účinky, vrátane akútne zlyhanie pečene, sú hlásené (39). Podľa štúdie v New Yorku, extrakt zo zeleného čaju je jedným z mnohých rastlinných a potravinových doplnkov spojených s pečeňovým oderu.

Tieto katechíny v zelenom čaji priniesť obrovské výhody, ako je zníženej hladiny cholesterolu a zníženým rizikom rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení. Ale ak sú užívané vo vysokých dávkach, najmä podobné dávkovanie pri chudnutí doplnky, tieto katechíny spôsobiť pečeňové toxicitu.

Zeleného čaju doplnky obsahujú veľké množstvo polyfenolov, najznámejší z nich je EGCG (tiež nazývaný epigallocatechin gallát). Podľa niektorých kazuistiky, spotreba 700 až 2000 mg EGCG denne viedla k závažné problémy s pečeňou. Preto, ak ste na riziko vzniku akýkoľvek druh ochorenia pečene, obmedzte príjem zeleného čaju. A priekopa stravy. Naprosto.

Ďalšie štúdie New York sa zameriava na prípad akútneho zlyhania pečene u jedinca po príjme chudnutie produktu, ktorý obsahuje extrakt zo zeleného čaju (40). V jednom takom chudnutie rastlinný produkt, ktorý bol spojený s akútnou poškodenie pečene, bolo zistené, extrakt zo zeleného čaju, že jedným z hlavných zložiek (41).

Aj keď existuje niekoľko štúdií, ktoré hovoria o ochrannom efekte zelený čaj môže mať na pečeň, je ale fakt, že iba rozsiahle randomizovanej chodníky môže dať riadne potvrdenej závery (42). Spojené štáty National Library of Medicine hovorí o niektorých ďalších produktov chudnutie, ktoré obsahujú zelený čaj extrakty, ktoré boli nakoniec spojené s otázkami pečene (43).

Podľa ďalšieho kanadskej štúdii, je stále väčšie množstvo literatúry podporovať, čo by mohlo mať vážne vedľajšie účinky (pečeňové toxicita, najmä) spôsobené extrakt zo zeleného čaju doplnky (44).

18. Osteoporóza

Bolo zistené, kofeín inhibuje vstrebávanie vápnika. To môže tiež zvýšiť rýchlosť vylučovanie vápnika v tele. To má za následok lúhovanie vplyv na hladinu vápnika v kostiach, aj keď len dočasne. Ale s rozšíreným spotreby, mohlo by to viesť k ochoreniu kostí, ako je osteoporóza.

Podľa jednej štúdie uskutočnenej na University of Connecticut, spotreba extrakt zo zeleného čaju viedla k nižšej dĺžkou stehennej kosti. To tiež viedlo k nižší objem, obsah minerálnych látok, kortikálna objem a hrúbky kosti (45). To naznačuje, že konzumácia veľkého množstva zeleného čaju môže viesť k zníženiu miery akumulácie kostí počas formatívne rokov jedinca.

Príliš vysoká dávka zeleného čaju môže tiež stať zdrojom prooxidants, negatívne ovplyvňuje kostnej matrix (46).

19. Kožné alergie

Najčastejšie alergie spojené so zeleným čajom spotrebe sú ekzémy a žihľavka. Jednotlivec môže tiež zažiť pocit mravčenia v tvári, pier, jazyka, alebo v hrdle.

Hoci vzácny, jeden závažné alergické reakcie zelený čaj môže spôsobiť je anafylaktický šok. To je, keď v krku zväčší hladiny krvný tlak náhle poklesnúť, žihľavka vypuknúť, brucho by mohla začať bolieť, a jednotlivec môže dôjsť závrat a úzkosť.

20. Obličkové problémy

Prehľad štúdií ukázalo, že práve polyfenoly, ktoré sú pripísané na prevenciu rakoviny a srdcových ochorení môže tiež spôsobiť poškodenie obličiek ak sa vezmú v nadmernom množstve (47). Podľa odborníkov ľudia konzumovať zelený čaj doplnky musia byť opatrní, zvlášť.

21. Problémy s štítnej žľazy

Štúdie ukázali, že katechínov v zelenom čaji môžu mať vplyv na fungovanie štítnej žľazy. Podľa jednej štúdie publikovanej v roku 2017, katechíny môže narušiť funkciu štítnej žľazy a blokujú produkciu hormónov. To môže tiež viesť k rozšíreniu štítnej žľazy. Preto, ak ste už na lieky štítnej žľazy, poradiť sa s lekárom na zelenej príjem čajom.

Spotreba Čaj, všeobecne, bola tiež spojená so zníženou produkciu T3 a T4 hormónov. To vedie k zvýšenej produkcii TSH (hormón stimulujúci štítnu žľazu), čo môže spôsobiť problémy, štítnej žľazy.

Jeden indický štúdia uvádza, že funkcia štítnej žľazy by mohla byť narušená vysokými dávkami zeleného čaju (48). Ďalšie japonská štúdia založil spojenie medzi vysokým príjmom zeleného čajom a premenopauzálne riziko rakoviny štítnej žľazy (49). Hoci toto nebol prípad s rizikom rakoviny po menopauze, je potrebná opatrnosť.

22. Časté močenie

Kofeín v zelenom čaji tiež pôsobí ako prírodné diuretikum. Podľa správ, vedenie zelený čaj príjem počas 5 šálok denne (alebo 200 až 300 mg kofeínu denne) môže byť jedným z riešení.

Zelený čaj je tiež jedným z tých nápojov, ktoré môžu zhoršiť močový mechúr. To platí najmä v prípade, že jedinec trpí infekciou močových ciest. V takom prípad, musí sa vyhnúť zelený čaj (alebo akúkoľvek formu kofeínu) a piť veľa vody miesto.

Kofeín v zelenom čaji môžu tiež spôsobiť kŕče močového mechúra, ktoré vedú k otázkam kontroly močového mechúra. Kofeín môže dokonca škrtiť hladkú svalovinu močového mechúra, takže močenie ťažké. Jednou z alternatív by mohlo byť príjem kofeínu zelený čaj. Ale hej, poraďte sa najprv so svojím lekárom. V skutočnosti, časté močenie je jedným z príznakov citlivosti kofeínu je treba dávať pozor na (50).

V niektorých citlivých žien, čaj môže dokonca spôsobiť podráždenie močového mechúra a aby boli k úniku moču (51). V skutočnosti, aby sa zabránilo čaju alebo kávy alebo akékoľvek caffeinated nápoje (vrátane zeleného čaju) je jeden spôsob, ako pomôcť liečiť infekciu močových ciest (52).

23. Plodnosť

Jedna štúdia uvádza, že konzumácia zeleného čaju príliš často môže znížiť plodnosť (53). V štúdii, embryá a larvy vystavené menších dávok zeleného čaju boli pomalší vyvíjať. Oni tiež ukázal pokles ich schopnosť produkovať potomstvo.

V inej štúdii, testovacie skupina liečená extraktom zeleného čaju list vykázala pokles hladín testosterónu v sére (54).

Bolo tiež zistené, zelený čaj narušiť vývoj a rozmnožovanie v octomiliek. A podobné výsledky sú potenciálne možné u ľudí i (55).

24. Zuby

Jedným z hlavných zlé účinky pitia zeleného čaju, alebo zelený čaj v tejto súvislosti s ohľadom na zuby je, že obsahuje triesloviny. A za druhé, to je jeho kyslý charakter. Tieto dva faktory spôsobí, že čaj sa farbí zubami (56).

Ďalšou nevýhodou je to, čo sme videli, s vápnikom - kofeín v zelenom čaji môžu spomaliť vstrebávanie vápnika, oslabenie zuby alebo obmedziť ich rast.

To je o nežiaducich účinkov. Ale zelený čaj má niektoré ďalšie vedľajšie účinky, ktoré by mohli byť potenciálne škodlivé pre tehotné ženy.

Už sme videli niektoré z nich stručne.

Ale teraz sa pozrieme na zvyšok. Podrobne.

Nežiaduce účinky zeleného čaju u tehotných žien

 Vzhľadom k tomu, zelený čaj obsahuje kofeín, a pretože kofeín je diuretikum, musia byť obmedzené v priebehu tehotenstva. Dôvodom je kofeín by mohol mať vplyv na množstvo vody v tele. Hydratácia, ako vieme, je veľmi dôležité v priebehu tehotenstva - a diuretiká ako je kofeín, mohlo by byť problém. Stratí príliš veľa vody môže viesť k nerovnováhe elektrolytov v tele.

Podľa American College of pôrodníkov a gynekológov, musí žena nespotrebováva viac ako 200 mg kofeínu denne počas tehotenstva.

Ešte dôležitejšie je, kofeín je jedným z mnohých látok, vaše dieťa nemôže metabolizovať alebo použitie.

Štúdia uviedla, že tehotné ženy, ktoré príjem zeleného čaju zvyšuje riziko vrodených chýb, ako je rázštep chrbtice (57). Tiež, ako sme videli skôr, zelený čaj môže viesť k nedostatku kyseliny listovej. A nie je potrebné diskutovať význam kyseliny listovej pre tehotenstvo. Je však veľmi dôležité.

Aj napriek tomu, že obsah kofeínu v zelenom čaji je o 30 až 60 percent nižšie ako v káve, jeho spotreba sa neodporúča, pretože môže narušiť rad metabolických procesov v priebehu tehotenstva (58).

Podľa inej brazílskej štúdii konzumácia zeleného čaju počas tehotenstva môže viesť k fetálnej duktálny zúženiu (pľúcna hypertenzia plodu) (59).

The University of Maryland Medical Center varuje pred príjmom zeleného čaju tehotné a dojčiace ženy (60).

Väčšina štúdií neodporúčajú používanie zeleného čaju počas tehotenstva. Aj keď niektoré štúdie hovoria obmedzená spotreba je v poriadku, to je vždy lepšie poradiť so svojím lekárom (61). Mohlo by to byť aj bylinný čaj na trh konkrétne v prospech tehotných žien - vždy konzultovať s lekárom.

Nadmerná spotreba kofeínu (zelený čaj) počas tehotenstva môže spôsobiť potrat.

Takže toto bolo asi zlé vedľajšie účinky extrakt zo zeleného čaju. Ale počkajte, my sme ešte neskončila.

Môžu ľudia na lieky piť zelený čaj?

Zelený čaj je známe, že interagujú s určitými liekmi a spôsobiť nežiaduce účinky. Nasleduje zoznam niekoľkých bežne používaných liekov zeleného čaju sa nesmie užívať spolu s a účinky by sa dalo čeliť ak áno (62).

Efedrín - môže spôsobiť nepokoj, nespavosť, nezdravé chudnutie a tras

 Klozapín - Anti-psychotické účinky tohto lieku by mohlo dostať riedi vezmú Ak sa v priebehu 40 minút zeleného príjmu čajom

Lítium - Zelený čaj môže znížiť hladinu tohto lieku, ktorý sa používa na liečbu depresie

Inhibítory MAO - môže mať za následok drastické zvýšenie krvného tlaku

Fenylpropanolamín - Tento liek, ak sú užívané spolu s kofeínom (ktorý zelený čaj má), môže viesť k mánie a prudkého zvýšenie krvného tlaku

Antibiotiká - môže zvýšiť účinnosť niektorých antibiotík (ako je beta-laktámové), znížením bakteriálnej rezistencie na liečbu

 Zelený čaj tiež nesmie byť použitý, keď sa vezme lieky na riedenie krvi (63) - patrí sem lieky, ako je warfarín. Zelený čaj obsahuje vitamín K, ktoré by mohlo vyvolať warfarín neúčinné.

 A zelený čaj v kombinácii s chemoterapeutikami, bolo zistené, aby rakovinové bunky menej citlivé na liečbu (64).

 A teraz, na ďalšiu veľkú otázkou.

Koľko z toho, zelený čaj je považovaný za bezpečný?

 Ideálna dávka zeleného čaju je 3 až 5 šálok za deň, ktoré by mohli byť rovná 1,200 ml (alebo 250 mg katechínov), (65). Nikdy neberte zeleného čaju na lačný žalúdok, pretože môže spôsobiť pečeňové toxicitu.

Ak ste trpia anogenitálnej bradavice, dávka sa lokálna aplikácia čaji trikrát denne po dobu najmenej 6 týždňov. Ak trpíte srdcovým ochorením, dávka bude 400 až 716 mg katechínov denne. Pre diabetikov, dávka EGCG by bolo 84 až 386 mg za deň. A obéznych jedincov, je 125 až 625 mg katechínov denne.

Ale rovnako ako vždy, poraďte sa so svojím lekárom - as (s) by poznať svoj stav najlepšie.

Ako piť zelený čaj bez vedľajších účinkov?

Najlepšie Značky zeleného čaju s nízkymi Kofeín

Teraz vieme, že kofeín je vinníkom. Aspoň väčšinu času. Ale máme zelený čaj značky na trhu s nízkou kofeínu? Áno.

Čo sú zač? Pozrite sa na ne.

Ryu Mei Organic Hojicha Green Tea

 Voľba Organic Bancha Hojicha Pečený Green Tea

 Môžete sa tiež pozrieť TYPHOO zeleného čaju - je to jedna lacná možnosť, len v prípade, že ste sa snažia zelený čaj prvýkrát a chcú vychutnať jej chuť.

 Poznámka o zelený čaj doplnkov / tablet - pre dosiahnutie najlepších výsledkov, je potrebné piť veľa vody. A maximalizovať prínosy, môžete spárovať doplniť kvercetínu a rybieho tuku - či už v jedle, alebo v podobe doplnenie. Tieto dve živiny pomôcť zvýšiť biologickú dostupnosť zeleného čaju.

Určité zeleného čaju doplnky / Značky / Druhy na trhu mať na pozore O

Zelený čaj Triple Fat Burner

Je tam jeden doplnok mnohí ľudia majú otázky týkajúce sa - Je to diéta doplnok. A je dodávaný s niektorými nežiaducimi účinkami. Prvým z nich je úzkosť, vzhľadom k tomu, že obsahuje kofeín stimulant. Ostatné nežiaduce účinky zahŕňajú žalúdočné poruchy a arytmia (zmeny srdcového rytmu).

Zelený čaj CR

 Ten sa predáva ako energetický booster a tiež na chudnutie. Ale nie, to nefunguje, ako sa očakávalo.

Matcha Green Tea

 Tento práškový zelený má určité výhody (66). Ale ako každý iný zelený čaj značky, môže spôsobiť nežiaduce účinky, ak sú konzumované v prebytku. Takže, postarať.

SlimQuick Biopure Green Tea

 To je v podstate strata hmotnosti tablety. Myslel, že tvrdí, že pomôže schudnúť jeden (najmä pre ženy) sa rýchlo, to netrvá. A to má nežiaduce účinky kofeínu taky.

Bez kofeínu zelený čaj

 Áno, dokonca sme hovorili aj o kofeínu zelený čaj. Ale mohlo by to byť lepšie, než zeleného čaju, ktorý obsahuje kofeín. Inak je to tiež prichádza s určitým varovaním.

Existujú dva druhy kofeínu. Prvým z nich je ručné, čo výrazne znižuje koncentráciu katechínov v čaji. To okráda mimo jeho prínos pre zdravie.

Druhým dôvodom je prirodzená, kde sú čajové lístky namočené vo vode, aby sa uvoľnil kofeín a ďalšie zlúčeniny v čaji. Potom sa čajové lístky sa oddelí od vody a voda sa uvedie do kontaktu s rozpúšťadlovou názvom etylacetátu (absorbovať kofeín). Čajové lístky sa opäť ponorí do tejto vody absorbovať stratené živiny. Problém je, - listy, ktoré sú vrátené do vody opäť hromadí stopy etylacetátu, a chemické, vo vyšších dávkach, môže spôsobiť problémy s pečeňou, nervového a dýchacieho systému.

Strelný prach zelený čaj

 To je v mierne odlišným spôsobom. Listy sú stočené do malých, tesných peliet. Ale výhody a vedľajšie účinky sú rovnaké ako čokoľvek sme diskutovali v tomto príspevku.

Zelený čaj s Hoodia

 Hoodia je juhoafrický kaktus plemeno, z ktorého zlúčenina, ktorá pôsobí ako potláča chuť do jedla je odvodený. To bolo použité spolu s zeleného čaju doplnky a predávaný ako chudnutie produktu. Ale nie, mať na pozore pred ním. Raritou Hoodia povzbudila niektoré falošné hráči vstúpiť na trh. A to spôsobiť nežiaduce účinky.

Byť istí, že to, čo si kúpiť na trhu. Vaše zdravie, pokiaľ ide nielen pre vás, ale pre nás rovnako.

Vieme, že máte niekoľko otázok. Čo je dôvod, prečo máme...

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Je bezpečné piť zelený čaj na lačný žalúdok?

Nie Zelený čaj obsahuje triesloviny, ktoré by mohli zvýšiť žalúdočnej kyseliny a spôsobiť bolesti žalúdka, nevoľnosť, a dokonca aj zápchu.

Čo je EGCG v extrakte zeleného čaju?

EGCG, alebo epigallocatechin gallát, je hlavnou zložkou v zelenom čaji. To je považované za najvýznamnejšie aktívna zložka v zelenom čaji.

A mimochodom, v niektorých častiach sveta extraktu zeleného čaju je tiež nazývaný zelený čaj zložité. Takže obaja znamenajú to isté. Viac alebo menej.

Prečo zelený čaj sa cítim zle?

Záleží od druhu zeleného čaju, ktorý konzumuje. Je zelený čaj, ktorý náročné ekologické? Ak áno, pravdepodobne ste citliví na kofeín v čaji.

Alebo možno ste to brať na lačný žalúdok? Nikdy neurobil. Skúste brať čaj, ako si niečo zjesť.

Má zelený čaj spôsobiť rakovinu?

Nie, to nespôsobuje rakovinu. Ale nie je tam žiadny pevný dôkaz, že hovorí, že to môže zabrániť, a to buď.

Ale to zvýšiť niektoré faktory, ktoré môžu pomôcť v boji proti rakovine (67). Takže áno, zelený čaj, nepriamo by mohlo pomôcť v boji proti rakovine.

Môže zelený čaj spôsobiť zápchu?

To by mohlo. Vzhľadom k tomu, že obsahuje kofeín a kofeín je diuretikum. Ak nechcete piť dostatočné množstvo vody, tekutina môže byť stiahnuté z stolicu. To spôsobí, že tvrdeného stoličky a zápcha.

Aká je Arizona zelený čaj? Je to lepšie?

Ide o ďalší druh zeleného čaju, ktorý je dodávaný s cukrom. Niečo podobné čaju s príchuťou cukrovej vody. O tom, že o nič lepší, dobre sme so zmiešanými výsledkami. Držať toho, čo pracuje pre vás. Alebo sa poraďte s lekárom.

Aké sú zelený čaj cigarety? Aké sú dôsledky ich fajčenia?

Je to v podstate spôsob, ktorý tvrdí, že pomáhajú ľuďom prestať fajčiť. Predstavený Akupunkturista Ranko Tutulugdzija, ktoré nie sú ničím iným ako zeleného čaju sa hrnul do cigariet bez nikotínu (68). Hlavnou myšlienkou je poskytnúť fajčiarovi rovnaký pocit, ako je fajčenie, po celú dobu motivujúce, aby opustil zvyk.

Môžem pridať cukor do zeleného čaju?

Áno. Štúdie ukazujú, že pridanie cukru, spolu s vitamínom C, zvyšujú schopnosť tela absorbovať polyfenoly čaji je. Ale ak ste diabetik, poraďte sa s lekárom.

Má brať príliš veľa zeleného čaju Pretože moja stolica zelenať?

Nie. Ak nie je uvedené inak užívate balenú zeleného čaju, ktorý obsahuje určité farby.

Keď by som mal zelený čaj?

Ak užívate zelený čaj pre svoje antioxidanty, vezmite si ju medzi jedlami. Ale ak ste trpia nedostatkom železa, vyhnúť.

Ak je to pre chudnutie, stále môžete vziať s jedlom. Ale zaistiť, že nemáte citlivý žalúdok.

Tiež nikdy konzumovať čaju na lačný žalúdok, alebo veľmi skoro ráno. Môžete si tiež vziať pred spaním - ale zaistiť, že prinajmenšom hodinu medzera. Užívanie zeleného čaju tesne pred spaním vás môže prebudiť v mŕtvy noci navštíviť toaletu.

Aký je najlepší spôsob, ako vziať zelený čaj?

Jednoducho postupujte podľa nasledujúcich rád -

Nie viac ako 2 až 3 šálky za deň

Nikdy si to na lačný žalúdok

Neber si to popíjať neskoro v noci

Nepoužívajte zelené čajové vrecúška

Neberte to bezprostredne po jedle buď

Vzhľadom k tomu, že môže pôsobiť ako diuretikum, a to aj piť dostatočné vody

To je tiež spôsob, ako piť zelený čaj, bez toho aby museli znášať vedľajšie účinky.

Záver

Go green. Ale nie zelenšia.

Ale pred tým, dajte nám vedieť, ako tento príspevok na aké sú vedľajšie účinky pitia zeleného čaju sa vám pomohla. Tešíme sa na rokovaní od vás o iných nebezpečenstve zeleného čaju. To nám pomáha lepšie poslúžiť, čo je všetko, čo záleží.

Naozaj.

load...