Zdravie a wellness

24 prirodzených spôsobov, ako zlepšiť zrak

24 prirodzených spôsobov, ako zlepšiť zrak

Chýba vám na dni, kedy by ste mohli chváliť dokonalú krásu vašich očí po celý deň? Myslíte si, že očný make-up, je to strata času, pretože vaše okuliare maskovať magické kúzlo vašich očí tak ako tak? Prešla som podobnú skúsenosť a chcel zbaviť svojich okuliarov na dlhú dobu. Avšak, musíte pochopiť, že existujú štrukturálne zmeny v oku, ktoré vedú buď do krátkozrakosť (krátkozrakosť), alebo hypermetropia (ďalekozrakosť dlhodobé). Ak sa chcete zbaviť Vašej požiadavky cez noc, môžete sa rozhodnúť nosiť kontaktné šošovky alebo podstúpiť laserovú operáciu pre korekciu zraku.

Tieto domáce opravné prostriedky sú tak dobré, že sa zabezpečí, vaše oči späť k ich najlepšom zdraví, a to aj v najrýchlejším možným spôsobom. Poďme sa pozrieť na to, ako zvýšiť zraku prirodzenou cestou pre lepšie videnie.

Prírodné spôsoby, ako zlepšiť svoj zrak

Potraviny pre oči

1. Špenát

Špenát je bohatý nielen vitamíny A, B, C, E a minerály ako železo a zinok, ale aj na luteín a zeaxantín, chemické komponenty, ktoré pomáhajú udržať oči zdravé. Jesť špenát na dennej báze, môže zabrániť ochorenia, ako je makulárna degenerácia a šedý zákal. Špenát tiež pomáha udržiavať zdravé rohovky. Mnoho ľudí pohŕdať špenát chute a vône way. Ale môžete určite dostať cez vône pridaním elán do špenátu.

load...

Pridajte surové špenát do ovocných koktejlov alebo použite špenát a petržlen, aby zelené smoothie a konzumujú ho každý deň. Sladkosť a chuť šťavnaté ovocie, ako sú jahody a ríbezle maskovať chuť špenátu naozaj dobre pri zachovaní jeho obsah živín. Môžete si urobiť špenátová polievka alebo variť s impulzmi. Sendviče a lasagnas obsahujúce čerstvý špenát chuť nebeské. Tak prečo nie pridať twist špenát a zahrnúť ho do svojho jedálnička pre ostrejšie videnie?

2. Mrkva

Mrkva sú nádherné a zdravé zeleniny. Oni sú tak univerzálne a dá misku úžasnú farbu. Okrem toho, že chutný, mrkva sú načítané s beta-karotén, ktoré sa neskôr premenia na vitamín A, ktorý zvyšuje všeobecne prijateľné podmienky očí. Nájdete niekoľko receptov pre mrkvovú polievku na internete. Pridajte ju do karí a spárovať s ďalšími vegetariáni. Môžete získať maximálny výživu zo surovej mrkvy, pretože proces varenia mierne zhoršuje jeho nutričný profil. Munch na mrkvu, kedykoľvek dostanete chuť na desiatu alebo ju pridať do šalátov. Ale nezabudnite piť veľa vody, pretože mrkvy majú vysoký obsah vlákniny.

Môžete konzumovať jednu šálku mrkvy a egrešov šťavy na lačný žalúdok. Rovnako ako mrkva, egreše sú bohatým zdrojom vitamínu A a antioxidantov.

3. Brokolica

Brokolica je jedným zo super-potravín s úžasnou zdravotné výhody. Vrátane tejto potraviny vo vašej strave je ďalší prirodzený spôsob, ako zlepšiť zrak! Ako špenát, brokolica tiež obsahuje vitamín B, luteín, zeaxantín a. Tieto živiny šetriť nielen zrak, ale tiež pomôže vylepšiť. Jesť brokolicu pomáha udržať vyčerpania, bolesť a rozmazané videnie na uzde. Ak sú oči nie sú vystavené veľkému zaťaženiu, ktoré dosahujú lepšie výsledky po dlhšiu dobu. Brokolica podporuje zdravý zrak posilnením oči a znižuje únavu očí. Pečený, grilované, dusené alebo surové - brokolica chutí chutné. Hodiť Kvietok alebo dva vo vašom šalát, alebo pyré to, aby polievku, môžete začleniť dobrotu brokolica vo vašej strave v mnohých spôsobmi.

load...

4. Ryby

Tučné ryby ako losos, tuniak, makrela a sardinky sú balené s zdravé omega - 3 mastných kyselín. Tie fungujú ako antioxidanty, ktoré chránia oči pred poškodením voľnými radikálmi v tele. Omega - 3 mastné kyseliny zabrániť suchosť očí, ktorý je všeobecne spôsobené použitím kontaktných šošoviek. Jesť ryby aspoň dvakrát týždenne po dobu znateľné zlepšenie zraku priebehu niekoľkých mesiacov. Pečenie alebo grilovanie je najlepší spôsob prípravy týchto rýb, ktoré udržuje jej obsah živín neporušený. Pre zmenu, môžete si dokonca vytvoriť sendvič podľa plnkou grilované ryby medzi dvoma plátkami celozrnný chlieb a nejaký šalát, majonézy a korenia. Kto môže povedať nie správne vykonanej tuniakom sendvič?

5. Avocado

Avocado je ďalší vegetarián, ktorý obsahuje luteín a beta-karotén. To je zaťažené vitamínu B, C a E, ako. Ako som už spomenul predtým, luteín robí divy pre vaše oči. Je to fotochemický, ktorý znižuje citlivosť Your Eyes 'voči svetlu. To v konečnom dôsledku znižuje namáhanie očí a podporuje zdravú víziu v dlhodobom horizonte. Vykonať niektoré guacamole a teraz bez viny ponorte sa svojimi obľúbenými nachos. Alebo ako o zvodné a krémovú polievku avokádovým? Pravidelná konzumácia je najlepší spôsob, ako zlepšiť zrak.

6. Bobule

Bobule praskajú nielen s kyslý chuťou, ale aj s dobroty hojné antioxidantov. Tie obsahujú zložku s názvom rhodopsínu, ktorý urýchľuje regeneráciu buniek, ktoré sú životne dôležité pre udržanie zdravej oči. Nájdené v bobule, ako sú černice, brusnice živiny a čučoriedky posilňujú krvné cievy a zlepšujú krvný obeh v celom tele, vrátane očí. To tiež udržuje opuch a podráždenie očí na uzde a zvyšuje kvalitu vášho videnia.

7. Matice

Ako ryby, orechy tiež obsahujú omega - 3 mastných kyselín, ktoré udržujú svoj zrak na správnej ceste. Takže, nemajú vyhýbať napcháva na hrsť mandlí, vlašských orechov a kešu. Vyhnite sa jesť pražené alebo spracovaný maticu. Ísť pre čerstvé a surové orechy miesto.

Jednoducho namočte mandle v teplej vode a olúpať ich koži. Pridať tieto mandle na jednu polievkovú lyžicu čistého medu. Konzumovať denne k zlepšeniu slabého zraku.

8. Suché plody

Namáčanie 15 hrozienka a dve figy cez noc na miske s vodou. Jesť na lačný žalúdok druhý deň ráno. Veľké množstvo vlákniny a vitamínov v týchto suchých plodov prispieť k urýchleniu tráviacich procesov a pomáhajú telu zbaviť sa toxínov. To by tak pomôcť vyriešiť problémy s očami účely.

9. Čokolády

Čokolády, najmä tie tmavé, sú bohaté na flavonoidy, akýsi antioxidant, ktorý je dobrý pre sietnice a rohovky. Kúsok horkej čokolády dvakrát týždenne neuškodí. Tak neváhajte a doprajte si hriešneho dobroty čokolády.

10. Vajcia

Vajcia sa skladajú z mnohých proteínov. Bielkoviny sú základnými stavebnými kameňmi nášho tela. Ak chcete, aby bunkový proces regenerácie vo vašich očiach sa uskutoční v správnom tempe, je potrebné zadať svoje telo s vysoko kvalitných bielkovín. Vaječný žĺtok je určite víťaz v tomto prípade. Prečo nie rozlúsknuť až vajce alebo dva a vytvoriť, volské oká 'v kruhu paprikou, aby funky raňajky?

11. Čierne korenie s medom

Pridanie štipka čierneho korenia na jednu polievkovú lyžicu čistého medu dokazuje účinná pri liečbe slabý zrak. Môžete konzumovať každý deň.

12. Wild Rose Tea

Šálka ​​divokej ruže čaj každý deň. Šípek sa skladá z vitamínov B1, B2, C, P, K, E, a A. To tiež obsahuje železo, vápnik, sodík, mangán, a organické kyseliny. Tieto vitamíny zachovať pružnosť oka.

13. Med a kardamóm

Konzumovať jednu polievkovú lyžicu medu zmiešané s niekoľkými kardamóm semená. To je ďalší prostriedok, ktorý by ponúkol významný prínos k oku.

14. Konzumovať voda akumulovaná v medenej nádoby

Ukladať jeden liter vody v medenej nádobe cez noc a piť ju na druhý deň ráno. Meď dodáva nespočetné liečivé vlastnosti na očiach a iných životne dôležitých orgánov.

Starostlivosť o oči

15. Cukor - koriander očných kvapiek Riešenie

Zmiešajte jeden diel cukru s troch častí koriandra. Brúsiť obaja spolu, až sa dostanete pastu. Varí sa táto pasta vodou a pokryť ju po dobu jednej hodiny. Použite čistú bavlnenú handričku a sitko toto riešenie. To je nutné použiť ako očné kvapky roztoku.

16. Bahenný zábal

K relaxácii a omladenie oči, naneste bahenný zábal na očné viečka. To tiež pomôže pri uvoľnení tlaku a uvoľnenie natiahnutých nervy.

17. Mihnutia častejšie

Blikajúce oči vždy po niekoľkých sekundách je najlepší spôsob, ako znížiť namáhanie a únavu očí. Je to najjednoduchšie a bohužiaľ najviac zanedbané cvičenie pre oči. Ako ste blikať, oči ísť do temnej fáze na okamih, ktorý im udržuje sviežu a uvoľňuje stres. Je to ako dávať svojim očiam pauzu, aby mohli lepšie sústrediť na dlhšiu dobu. Ľudia, ktorí používajú počítače často zabúdajú blikať oči, pretože sú tak zabraný vo všetkom, čo robia. Musíte blikať oči každé štyri až päť sekúnd, aby sa zabránilo únave, napätie a podráždenie.

18. Rotačný cvičenie s otvorenými očami

Krúži oči, je to skvelý spôsob, ako sa zbaviť akejkoľvek stuhnutosti a únavy. Je to naozaj jednoduché cvičenie, ale najlepší spôsob, ako zlepšiť zrak. Pohodlne sa posaďte. Musíte otočiť vaše oči ako vzhliadnuť do strán a dolu. Po prvé, otočiť v smere hodinových ručičiek oči päťkrát. Potom to isté v proti smere hodinových ručičiek spôsobom. Táto rutina zmierni akýkoľvek stuhnutosť svalov okolo očí, čo je flexibilný a v konečnom dôsledku znižuje namáhanie očí, ktoré inak môže zhoršiť váš zrak v priebehu času.

19. Rotačné cvičenie so zavretými očami

Jedná sa o veľmi terapeutické cvičenia pre oči. Toto cvičenie je presne rovnaký ako ten vyššie uvedený, ale musí byť vykonávaná so zavretými očami. Jemne zatvorte oči, ako si sadnúť alebo ľahnúť. Presunúť svoje oči kruhovým pohybom v smere hodinových ručičiek a potom proti smeru hodinových ručičiek, päťkrát každý. Cieľom je zmierniť očné svaly, posilniť krvné cievy a zosilňuje krvný obeh a prísun kyslíka.

20. Working On ostrenie

Jedná sa o veľmi zaujímavé a rovnako účinné cvičenia pre oči a trvá len niekoľko minút. Rýchly spôsob, ako zlepšiť zrak! Musíte si sadnúť pohodlne. Rozšíriť svoju ruku a sústrediť sa na ukazováku. Zamerať sa na to po dobu niekoľkých sekúnd. Teraz presunúť svoje zameranie z prsta na iný objekt umiestnený vo vzdialenosti desiatich stôp. Zamerať sa na daný objekt po dobu niekoľkých sekúnd a vrátiť sa do prsta znova. Pokračujte v tomto cvičení po dobu dvoch minút, na posilnenie svalov okolo očí a zvýšiť svoj zrak.

21. Udržiavanie zaostrenie

Toto je variant vyššie uvedeného cvičenia. Keď sedel v pohodlnej polohe, natiahnuť ruku pred seba a držať svoj ukazovák hore a rovno. Zamerať sa na prst. Teraz pomaly privedie prstom bližšie k tvári, kým je to len štyri palce preč. Teraz natiahnuť ruku znova. Skúste udržať zaostrenie na pohybujúce sa prst. Ak sa to urobí pravidelne, toto cvičenie zlepšuje zrak do značnej miery nadčasov.

22. Palming

To nie je nijako zvlášť cvičenie, ale uvoľní vaše oči aj myseľ. Je to skvelý spôsob, ako si odpočinúť od počítača alebo televízora. Sedieť na stoličke v prednej časti tabuľky. Trvať niekoľko hlbokých nádychov. Predkláňať trochu na stole odpočinku lakte. Ľahko zložiť cez svoje ruky k vytvoreniu šálku s dlaňami. Položte dlane na oči, aby sa vaše prsty dotknú čelo a pätou ruky je na lícach. Nevyvíjajte tlak na vaše oči svojimi dlaňami. Uistite sa, že môžete mrknúť s ľahkosťou do kalichu dlane. Vezmite pomaly zhlboka nadýchnuť. Budete sa diviť, ako uvoľnene sa cítite po odpočinku vaše oči takto.

23. Naneste trochu tlak

To je tiež cvičenie, ktoré zmierňuje stuhnutosť a únavu očných svalov, takže sa cítite v pohode. Jedná sa ľahkým tlakom končekmi prstov na niektorých oblastiach svojho tváre, a to najmä tých, nad očami. Musíte sa pohodlne sedieť so zavretými očami. Mierne krútiť prsty tak, aby všetky štyri prsty sú v jednej osi. Položte prsty na ploche nad každým okom, teda tesne nad obočím. Musíte umiestniť takým spôsobom, že ukazováky dotýkať vnútornej koniec obočia. Naneste jemným tlakom končekmi prstov na danú oblasť a plynule, aby si cestu smerom k vonkajšej strane obočia, teda smerom k chrámu. Vracať na vnútornej strane obočie. Opakujte pohybovom 10 krát a budete sa cítiť svieži.

24. Splash!

Nikdy nezabudnem na umývať našej tvári niekoľkokrát za deň. Ale je dôležité pred spaním a každé ráno po prebudení sa umyť oči taky, a to najmä každú noc. Môžete použiť vodu, ktorá je pri izbovej teplote. Počas zimy, môžete použiť vlažnú vodu, pretože studená voda môže vaše oči suché. Používať pitnú vodu pre tento striekajúcej rutiny. Striekajúcou oči vodou bude vymyť prach a nečistoty, a poskytovať vlhkosti rovnako.

Hygienických

Niektoré opatrenia je potrebné dodržiavať na ochranu očí víziu a celkové zdravie očí.

  • Vyhnúť sa sedí blízko k televíznej obrazovke alebo monitora počítača.
  • Vyhnúť sa používaniu týchto zariadení po dlhú dobu a pri kontinuálnom úseku. Odtrhnúť od monitora občas oddýchnuť svojim očiam každých pár minút.
  • Nevystavujte oči k tvrdým slnečných lúčov, dymu, prachu a silným vetrom. Nosiť slnečné okuliare, aby sa zabránilo silné žiari slnka.
  • Nosiť plavecké okuliare na ochranu očí pred chlórovanou vodou v bazéne alebo trosiek v oceáne.
  • Čítať a pracovať v dobre osvetlených priestoroch, aby sa zabránilo namáhaniu zraku.
  • Odtrhnúť a oddýchnuť svojim očiam každých pár minút.
  • Praktizovať niektoré základné očné cviky, ako je zatváranie viečka a jemne masírovať vaše očné buľvy.
  • Namočiť loptu bavlny v studenej vode ružovej a umiestniť ho na viečku po dobu 5 - 10 minút.
  • Umyť alebo dezinfikovať ruky pravidelne. Pravidelne používať očné kvapky, aby sa zabránilo suché oči.

Pokiaľ ide o zlepšenie videnia, kombinácia pravej jedlo, cvičenie, a pri správnej starostlivosti o oči môže priniesť priaznivé výsledky. Celkový zdravotný stav vašich očí závisí od určitých živín, ako je vitamín A a C, bioflavonoidy, karotenoidy, omega - 3 mastných kyselín, minerálov a antioxidantov. Začlenením týchto živín do svojho jedálnička vám pomôže zlepšiť svoj zrak. Okrem potravín uvedených vyššie, sladké zemiaky, kel, mangold, repy, horčica listy tiež obsahujú vitamín A. Peppers sú bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý je nevyhnutný pre udržanie celkového zdravia vašich očí.

Správna výživa posilňuje vaše oči, zatiaľ čo správne cvičenie de-zdôrazňuje svoje extra očné svaly. Zdravé svaly a zvyšuje krvný obeh podporovať zdravší zrak. Kľúčom k lepšie videnie, je vytrvalosť a trpezlivosť, pretože neexistuje žiadna skratka k lepšiemu zraku, keď budete mať prirodzenou cestou.

Aj keď to nie je celkom možné vylúčiť problémy videnia dohromady, môžete si určite prinesie silu vašich okuliarov o niekoľko bodov v poriadku niekoľkých mesiacov. Je nutné nosiť okuliare, v prípade potreby kedykoľvek. Mnoho ľudí nenosí okuliare, myslieť si, že to skrýva krásu ich celkový vzhľad. Avšak, nie nosiť okuliare môže viesť k ďalšiemu zhoršeniu zraku. Takže držať vašich okuliarov, jesť zdravo, aby vaše oči jemné cvičenie a pomaly, ale iste, váš zrak zlepší!

Nosíte okuliare? Už ste vyskúšali tieto prírodné spôsoby, ako zlepšiť svoj zrak a majú oni pracovali pre teba? Máte špeciálny tip, ako udržať oči zdravé? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie.

load...