Zdravie a wellness

24 najlepších výhod Spiruliny na pokožku, vlasy a zdravie

24 najlepších výhod Spiruliny na pokožku, vlasy a zdravie

Čo je to Spirulina?

Ak máte záujem o rastlinu, ktorá môže vyživujú vaše telo tým, že poskytuje podstatnú časť svojich potrieb bielkovín, môže zabrániť alergie a posilniť váš imunitný systém, potom Spirulina je to, čo budete potrebovať. Spirulina je prírodný riasy (sinice), ktoré sú neuveriteľne vysoký obsah bielkovín a živín. Získava sa predovšetkým z dvoch druhov siníc: Arthrospira platensis a Arthrospira maxima. Na rozdiel od iných rastlín, ktoré rastú v pôde, Spirulina rastie v podobe siníc v oboch sladkej vody a slanej vody v prírode. To je tiež komerčne pestuje v Spirulina farmách. Meno pochádza z latinského slova pre, skrutkovice 'alebo, špirály', pretože jeho jari ako fyzikálnymi vlastnosťami. Táto rastlina je spotrebovaná ako potraviny, rovnako ako doplnok stravy. Je k dispozícii vo forme tabliet, prášku a vločkové forme. Okrem toho sú konzumované ľuďmi, to je tiež používa ako doplnok krmiva v akvakultúre, akvárium a hydinu priemyslu. Spirulina je prevažne zložená z proteínov a aminokyselín, a preto je prínosom pre vegetariánov. Vysoký obsah bielkovín a železa činí prospešné v priebehu tehotenstva, po operácii, a pre posilnenie imunitného systému. Vzhľadom k tomu, že je koncentrovaný celý jedlo, je ľahko začleniť do rôznych jedál, najmä pre deti, ktorí nemajú radi zeleninu.

Spirulina Zdravotné výhody:

Spirulina je "superfood", ktorý má obrovskú výživnú hodnotu. Byť bohatý na životne dôležité živiny, táto rastlina ponúka nasledujúce prínosy pre zdravie:

1. Liečba alergie:

Podľa výskumu, Spirulina môže pomôcť pri liečbe alergickej nádchy. Spotreba Spirulina pomáha pri zmierňovaní príznakov, ako je výtok z nosa, kýchanie, dopravné zápchy a svrbenie.

load...

2. Zníženie krvného cholesterolu:

Spirulina znižuje hladinu cholesterolu v krvi prirodzene a zvyšuje vstrebávanie dôležitých minerálov. Konzumácia niekoľkých gramov Spirulina denne môže znížiť hladinu LDL, alebo zlý cholesterol a zlepší pomer cholesterolu. Táto normalizácia cholesterolu hrá veľkú úlohu pri znižovaní hmotnosti.

3. Beneficial Diabetes:

V štúdii sa zistilo, že pri Spirulinu ako doplnok stravy po dobu 12 týždňov, má za následok významné zníženie krvného tuku úrovniach. Je to výhodné najmä pre diabetikov, pretože znižuje zápal a pomáha znižovať krvný tlak a cholesterol.

4. AIDS v chudnutí:

Spirulina je bohatá na beta-karotén, chlorofyl, mastných kyselín GLA a ďalších živín, ktoré sú výhodné najmä pre osoby s nadváhou. S ohľadom na tento doplnok je prospešná pri pôstu, pretože dodáva živiny, ktoré sú potrebné k očistiť a liečiť váš systém, zatiaľ čo znižovanie chuti do jedla.

load...

5. Preventívne proti rakovine:

Niektoré štúdie preukázali, že Spirulina môže zastaviť rozvoj progresie rakoviny, znižuje riziko rakoviny začatia a zvýši váš imunitný systém. Je to skvelá náhrada za živočíšne produkty, pretože obsahuje zvláštnu formu proteínu, ktorý asimiluje dobre. Na rozdiel od živočíšnych bielkovín, to nezaťaží vaše telo s odpadovými produktmi. To je tiež bohatá na phycocyaninu, pigment s vlastnosťami proti rakovine. Posilnenie imunity a inhibuje prebytok bunkové delenie. Spirulina ponúka určitú ochranu proti karcinómu ústnej dutiny.

6. Zlepšuje Brain / kognitívne funkcie:

Kyselina listová a vitamín B - 12 hrajú dôležitú úlohu vo zdravé fungovanie mozgu a nervového systému. Byť bohatý na týchto živín, Spirulina pomáha pri ochrane kognitívnych funkcií ako jedna začína starnúť. Tento doplnok stravy pomáha udržiavať funkciu mozgu.

7. Lieči depresie:

Spirulina je dobrým zdrojom kyseliny listovej, ktorá poskytuje výživu pre mozog a podporuje produkciu energie a krvných buniek. Vďaka tomu je prospešné pri liečbe depresie.

8. Eye Health:

Výskum ukázal, že Spirulina je prospešné pre oči. Je dokázané, že sú účinné pri liečbe očných ochorení, ako je šedý zákal, geriatrických diabetickej poškodenie sietnice (zápal sietnice), nefritického poškodenie sietnice a tvrdnutie sietnicových ciev (angiosclerosis).

9. Liečba vredov:

Spirulina pôsobí ako dobrá liečenie žalúdočných a dvanástnikových vredov, a to vďaka prítomnosti aminokyselín, cysteín a vysokým obsahom kvalitných bielkovín. Byť bohatý na chlorofyl, to je skvelé pre udržanie a obnovenie dobré trávenie.

10. Liečba hepatitídy a cirhóza:

Klinické správy ukázali, že Spirulina zabraňuje, ako aj lieky, stukovatenie pečene a pečene a cirhózy. Tento dodatok by sa mali prijať po dobu najmenej jedného mesiaca, aby si všimnúť prospešné výsledky.

11. Podporuje sexuálne vitality:

Vysoký obsah bielkovín v Spirulina, ako aj prítomnosť ďalších vitamínov, minerálov a enzýmov, je to výhodné pre zlepšenie sexuálnej silu.

12. Zubná zdravie:

Spirulina má vysoký obsah fosforu a pomáha zlepšiť svoje zuby.

13. Antibakteriálne vlastnosti:

Chronická kvasinka droždie je zodpovedné za zhoršenie príznakov rôznych autoimunitných ochorení. Spirulina udržuje candida prerastania pod kontrolou tým, že podporuje a podporovať rast zdravých baktérií v žalúdku.

14. HIV a AIDS:

Spirulina môže liečiť príznaky, ktoré sú vedľajším účinkom HIV a AIDS liečby. Pomáha tiež inaktiváciu vírusu ľudskej imunitnej nedostatočnosti spojené s HIV a AIDS.

15. Prospešné v tehotenstve:

Spirulina má vysoký obsah železa, ktorá je potrebná v priebehu tehotenstva, a to najmä pre tých, ktorí s anémiou. To tiež zabraňuje zápche.

16. Iné použitie Spirulina:

Spirulina má antimikrobiálne vlastnosti, ktoré môžu zničiť baktérie a vírusy, ako je HIV - 1, enterovírus, cytomegalovírus, osýpky, mumps, chrípky typu A a herpes simplex. To tiež zvyšuje imunitný systém tým, že produkujú viac monocyty, NK bunky a makrofágy, ktoré sú všetky zničiť napádajúci patogénov v tele.

Kožné Výhody Spirulina: naložením s bielkovín, vitamínov, minerálov a mastných kyselín, Spirulina má veľa čo ponúknuť, pokiaľ ide o starostlivosť o pleť. To je prospešné pre vašu pokožku nasledujúcimi spôsobmi:

17. Kože Toner:

Spirulina má vysoký obsah vitamínu A, vitamínu B - 12, vitamín E, vápnik, železo a fosfor, z ktorých všetky sú životne dôležité pre zdravie pokožky. Voľné radikály, aby vaša pleť vyzerať unavene, ochabnuté a ochabnuté. Užívanie Spirulina doplnky pravidelne robí divy pre vašu pokožku, takže to vyzeralo tónovaný, mladistvý a vitálny. To tiež lieči ochabnutý koži odstránením tela metabolické odpadové produkty a posilniť telo ako celok.

18. Liečba tmavé kruhy:

Spirulina je účinný pri liečbe tmavé kruhy a symptómov suchého oka. Jej detoxikačné účinky dať svojim očiam novú energiu a silu, odstránenie tmavé tiene a suchosť.

19. Anti-aging výhody:

Spirulina obsahuje tyrozín, vitamín E alebo tokoferol, a selén, z ktorých všetky sú známe pre ich anti-starnutie. Tyrozín spomaľuje starnutie kožných buniek. Antioxidanty obsiahnuté v ňom eliminovať voľné radikály, ktoré sú zodpovedné za starnutie kože. Skúste tento tvárové masky, aby sa zabránilo predčasnému starnutiu pokožky a bojovať proti akné. Make pasta zmiešaním nejakú Spirulina s vodou a aplikovať ich na vašej tvári. Ďalej po dobu 20 minút a opláchnite vodou. To umožní, aby vaša pleť úžasne mäkké a hladké, rovnako ako sa zabránilo známky starnutia ako vrásky.

20. Detoxikuje kože:

Spirulina napomáha rýchlejší obrat buniek, ktoré pomáhajú pleť hoja rýchlejšie. To odháňa voľné radikály a odstraňuje toxíny z kože pre zvýšenie metabolizmu pokožky. To tiež zabraňuje premnoženiu candida, ktoré môžu spôsobiť akné breakouts.

21. Zdravé nechty:

Pravidelné užívanie Spirulina lieči necht hrebene a ďalšie problémy nechty. Spirulina obsahuje 70% s vysokou hodnotou proteín, ktorý je potrebný v tele. Konzumáciu po dobu asi 4 týždňov môže vyliečiť problémy s nechtami a bradavice.

Vlasy Výhody Spirulina:

Spirulina je široko používaný pre podporu rastu vlasov a pre boj s problémami s vlasmi ako rednutie vlasov a plešatosti. Spirulina obsahuje aminokyseliny, esenciálne mastné kyseliny, vitamín A a beta-karotén, z ktorých všetky sú vhodné pre vlasy. Niektoré z jej vlasov výhod sú nasledovné:

22. Podporuje rast vlasov:

Externé využitie Spirulina môže urýchliť rast vlasov. Okrem spotreby, táto riasa sa používa ako prísada do šampónov a prípravných. Pomáha tiež pri vlasy re-rast.

23. Liečba vypadávanie vlasov:

Alopécia je autoimunitné ochorenie charakterizované stratou vlasov alarmujúce rýchlosťou. To nie je len obmedzená na samotnú vlasovú pokožku, ale tiež vedie k vypadávaniu vlasov po celom tele a tvári. To môže mať za následok holé miesta, a to aj u žien, a dokonca úplné plešatosti. Spirulina funguje ako alternatívnej medicíny odradiť ďalšej strate vlasov a uľahčuje obnovu vlasov.

24. Liečba lupín:

Spirulina funguje ako antioxidačné látky a vziať to po dobu 4 týždňov je vaše vlasy úplne lupiny-free, lesklé a silnejší.

Nutričná hodnota Spirulina:

Spirulina je super jedlo, ktoré má za sebou bohatú výživnú hodnotu obsahujúca veľké množstvo vitamínov, minerálov a mastných kyselín, ktoré prispievajú k jeho rôzne výhody. Byť jedným z najviac výživných a koncentrovaných potravinových zdrojov, je často používaný v prírodných potravinách a nápojoch, vrátane zelených potravín a nápojov, energetické tyčinky a ústne doplnky. Jeho nutričný profil je popísané nižšie:

Výživná hodnota spiruliny (sušená) na 100 g (3,5 oz)
Princíp Výživná hodnota
Energia 1,213 kj (290 kcal)
Uhľohydráty 23,9 g
Cukry 3,1 g
Diétne vlákno 3,6 g
Tuku 7,72 g
Nasýtený 2,65 g
Mononenasýtené 0,675 g
Polynenasýtené 2,08 g
Proteín 57,47 g
Tryptofán 0,929 g
Treonín 2,97 g
Izoleucín 3,209 g
Leucín 4,947 g
Lyzín 3,025 g
Metionín 1,149 g
Cystín 0,662 g
Fenylalanín 2,777 g
Tyrozín 2,584 g
Valín 3,512 g
Arginín 4,147 g
Histidín 1,085 g
Alanín 4,515 g
Kyselina asparágová
Kyselina glutámová 8,386 g
Glycín 3,099 g
Prolín 2,382 g
Serín 2,998 g
Voda 4,68 g
Ekvivalent vitamínov. 29 ug (4%)
Beta-karotén 342 μg (3%)
Luteín a zeaxantín 0 ug
Tiamín (vit 1)2,38 mg (207%)
Riboflavín (vit 2)3,67 mg (306%)
Niacín (vit 3)12,82 mg (85%)
Kyselina pantoténová (b 5)3,48 mg (70%)
Vitamín b 60,364 mg (28%)
Folát (vit 9)94 ug (24%)
Vitamín b 120 ug (0%)
Cholín 66 mg (13%)
Vitamín c 10,1 mg (12%)
Vitamín d 0 iu (0%)
Vitamín e 5 mg (33%)
Vitamín k 25,5 μg (24%)
Vápnik 120 mg (12%)
Železo 28,5 mg (219%)
Horčík 195 mg (55%)
Mangán 1,9 mg (90%)
Fosfor 118 mg (17%)
Draslík 1363 mg (29%)
Sodík 1048 mg (70%)
Zinok 2 mg (21%)

  • Vitamíny: vitamíny skupiny B sa vzťahujú na skupiny vo vode rozpustných vitamínov, ktoré sú potrebné na výrobu energie, ako aj tvorbe červených krviniek. Spirulina je dobrým zdrojom vitamínov B a obsahuje mimoriadne vysoké množstvo vitamínu B - 12. Ďalej obsahuje vitamín B1 (tiamín), B2 (riboflavín), B3 (nikotínamid), B6 ​​(pyridoxín) a B9 (kyselina listová ). Ďalšie vitamíny nachádza v týchto rias zahŕňajú vitamín K, vitamín C, vitamín D, vitamín E a vitamín A. Obsah vitamínu E v Spirulina je porovnateľná s pšeničných klíčkov, a to má 4 krát viac vitamín B12 ako surový páky.
  • Proteín: Spirulina sa skladá z aspoň 60% proteínu. 112 gram porcia obsahuje približne 64 g bielkovín. 83% až 90% je stráviteľný, pretože, na rozdiel od kvasiniek a chlorely, tieto riasy nemajú celulózy steny. Má vysoký čistý pomer využitie bielkovín (NPU) o 53% až 61%. Účinnosť pomer s vysokým obsahom bielkovín (PER) Spirulina znamená, že telo je účinne schopný použiť aminokyseliny. Proteín tvorí 15% hmotnosti tela a je životne dôležité živiny pre zdravý rast.
  • Beta-karotén: Beta-karotén je pigment patriaci do rodiny karotenoidov a je široko známy pre svoje antioxidačné vlastnosti. To je väčšinou nájdený v ovocí a zelenine, ktoré dodá červenú, oranžovú alebo žltú farbu k nim. Pol šálky sušené Spirulina obsahuje asi 342 mg beta-karoténu.
  • Esenciálne mastné kyseliny: Esenciálne mastné kyseliny sú tiež známe ako dobré tuky. Vzhľadom k tomu, tieto tuky nie sú vyrábané v tele, majú byť poskytnuté zo zdrojov potravy, ktoré ich obsahujú. Ich hlavnou funkciou je produkcia prostaglandínov, ktoré riadia telesné funkcie ako je srdcová frekvencia, krvný tlak, plodnosti a funkciu imunitného systému. Spirulina obsahuje 4% až 7% esenciálne mastné kyseliny, ako sú kyseliny gama-linolénovej (GLA), kyseliny alfa-linolénovej (ALA), kyseliny linolenovej (LA), kyselinu stearidonovou (SDA), eikosapentaenová kyselina (EPA), kyseliny dokosahexaenovej (DHA ) a kyseliny arachidónovej (AA).
  • Minerály: Spirulina je bohatá na minerálne látky potrebné pre každodenné činnosti tela. Tieto minerály sú vápnik, draslík, zinok, horčík, mangán, selén, železo a fosfor. Tie môžu pomôcť pri metabolizme, udržiavať rovnováhu vody a zlepšenie zdravia kostí. Jeho vápnika, fosforu a obsah horčíka, sú podobné ako u mlieka.
  • Sacharidy: Spirulina má iba 15% až 20% z obsahu sacharidov. To tiež obsahuje 18 rôznych aminokyselín.

load...