Zdravie a wellness

23 úžasných výhod Squash pre pokožku, vlasy a zdravie

23 úžasných výhod Squash pre pokožku, vlasy a zdravie

Hoci squash je v podstate zelenina z botanického hľadiska, oni sú všeobecne považované za ovocie, pretože obsahujú semená rastliny. Tekvice patrí do jednej zo štyroch odrôd Cucurbitaceae rodina zeleniny. Tieto mäsité zelenina sú chránené kôrou. Hovorí sa, že vznikli asi pred 7500 rokmi v Mexiku a Strednej Amerike. Existuje mnoho druhov tekvice.

1. Letné Squash: Táto odroda je menej vyspelé a menšej veľkosti, a mali by byť konzumované skôr. Všeobecne existujú štyri typy letné squash, crookneck, cuketa (zelené a žlté), rovný krk a mušle (pattypan). Majú tenkú jedlé kože a mäkké mäso, ktorý má vysoký obsah vody so sladkou a jemnou chuťou. Ich mäkké semená sú bohaté na vitamíny A a C, a niacín. Najlepšie z nich sú malé rozmery (cca 4 až 6 oz každý) s vady voľnej kože. Mali by byť v chlade v plastovom vrecku na najviac päť dní.

2. Winter Squash: Opačný k jeho menu, zimné squash je teplé počasie plodiny. Názov bol odvodený, pretože môžu byť uložené po celej zimné obdobie. Medzi najčastejšie typy zimné squash zahŕňajú špagety squash, žaluď squash a tekvice. Zimné squash sú zrelší a môžu byť uložené a môžu byť použité neskôr. Majú tvrdé, hrubé kože a semien a vysoký obsah vitamínov A a C, železo a riboflavín. Majú pevnejšie mäso a ich koža je nepožívateľné. Preto je nutné, aby sa olúpané pred varením. Spotrebujú viac času, aby sa varené. Najlepšie z nich sú tie, ktoré sú ťažké čo do veľkosti a majú pevný, hlboko farebné vady bez kože. Môžu byť uložené unrefrigerated v chlade a tme po dobu jedného mesiaca.

load...

Letné aj zimné tekvice sú veľmi všestranné. Sú zdravá voľba nahradiť potraviny, ktoré majú vysoký obsah kalórií a cholesterolu. Špagety squash môže byť dobrá nízkokalorické náhradky cestoviny. Podobne, tenké plátky squash môžu byť pridané do sendviče alebo sypané na šaláty. Táto zelenina môže byť tiež pureed aby vysoko výživné a lahodné squash polievku. Zimné squash môžu byť pečené v rúre s javorovým sirupom. Dezerty, ako je squash pudingu môžu byť tiež pripravené použitím squash.

3. Acorn: vlhkým, mäsitý, vláknité žltý oranžovo interiér a rebrovou, tmavo zelená oranžovo ťažké, ale jedlá kôra, tento squash ospravedlňuje jeho meno so svojim malým, žaluď podobnú štruktúru a je najčastejšie k dispozícii squash v priebehu celého roka.

4. Maslo matica: Táto v tvare zvona, dlhé nohy, tenkou šupkou, karamelový farby squash s krémovou, husté interiér je jedným z najviac rád odrôd zimných tekvice a má najvyšší obsah vitamínu A a C v porovnaní s inými tekvice.

load...

5. Hubbard: Hubbard Squash je najväčšie zimné odrody squash, ktorý má oranžovú až tmavo šedým stvrdnutej kože a sladké aj slané žlto sfarbené telo vnútri. Je sladký charakter a je ideálny pre koláč plnenie a dreňou.

6. Tekvica: Jasne oranžová tónované pleť a svetlo oranžová, hustý, mäkký sladký telo, to chutné a zdravé squash váži od 2 do 8 libier a je používaný robiť koláčové náplne, kečup, atď

7. Špagety: Toto je oválny, žltá, vláknitý konkretizovať, mierna ochutnávka squash. Mäso pri varení sa rozdelí na špagety pri pohľade prameňov a teda ospravedlňuje názov tejto squash.

8. Cukety: cuketa alebo cuketa je svetlo alebo tmavo zelenej farby, vysoko výživné squash, ktorý je považovaný ako zelenina a je súčasťou mnohých slaných jedál.

9. Patty Pán: Patty pán squash alebo žltá squash je malý, kruhový a plytké tvarovaná squash s vrúbkovaným alebo zakrivených okrajov a zelené, biele alebo žlté sfarbeného krytiny. Je zásobárňou dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ktoré poskytujú celý rad zdravotných výhod, ak sú konzumované.

10. Delicata: Delicata squash, Český squash, arašidový squash, alebo sladké zemiaky squash, táto podlhovastá rôznych tekvica s jeho citrón tónované a zelené oranžové pruhy, jedlé vonkajší kryt a mäkkou, krémovú a sladký zemiak degustačné vnútorné buničiny, z neho robí ideálny voľba pre plnkou a praženia. To patrí k rodine letné squash, ale niektorí zvažujú to byť zimné squash.

11. Žltá crookneck: Tento squash má, pokrivený krk 'alebo zakrivený koniec stonky a zožltnutie kože a mäsa. To je jeden z najobľúbenejších letných tekvice.

12. Tromboncino: Jeden noha dlho, svetlo zelenej farby, dedičstvo rastlina z Ligúrie, známy tiež ako zuchetta má odolnú vlastnosť väčšiu škodcu v porovnaní s inými squash. Je to pomalší rast ako iné tekvice, ale zostáva populárny v Taliansku, ako aj v zahraničí.

Zdravie Výhody Squash

Squash je bohaté na živiny zeleniny. Letné squash má všeobecne vyšší obsah vody ako hustejšia odrody ozimého squash. Z tohto dôvodu, zimné squash je považovaný výživnejšie. Avšak, obe odrody squash ponúkajú rôzne zdravotné výhody.

1. Prospešné pre srdce

Yellow squash môže znížiť riziko srdcových ochorení, pretože obsahuje zanedbateľné tuk a takmer žiadny cholesterol. To tiež obsahuje horčík, ktoré bolo preukázané, že znižuje riziko srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Horčík spolu s draslíkom pomáha pri znižovaní vysokého krvného tlaku, vzhľadom k tomu, vitamín C a hladiny beta-karotén pomôcť pri prevencii oxidácie cholesterolu. Tieto živiny odznejú vývoj aterosklerózy tým, že zabraňuje hromadeniu oxidovaného cholesterolu v stenách ciev.

Vitamín folát prítomný v žltej tekvice pomáha pri odstraňovaní nezdravé metabolizmus vedľajší produkt s názvom homocysteín zodpovedný za srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Navyše žltý squash je mimoriadne bohaté na kyseliny listovej, ktorá znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Tak sa znižuje riziko vzniku aterosklerózy a srdcových ochorení.

2. Dobré pre Chudnutie

Letné squash pre chudnutie je veľmi dobrá voľba, pretože je bez tuku a veľmi nízkym obsahom kalórií. Šálka ​​žltá tekvica obsahuje asi 36 kalórií, 7 g sacharidov, 1 gram proteínu a menej ako 1 gram tuku okrem toho, že bez cholesterolu. To pochádza jeho málo kalórií z jeho obsahu sacharidov, čo je tiež veľmi nízka. Preto, ak chcete schudnúť, môžete jednoducho nahradiť vyššou kalorické zeleniny, ako sú zemiaky a kukurica s žltej squash.

3. Preventívne proti rakovine

Letné squash má vysoký obsah antioxidantov, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní voľných radikálov z tela. Vysoké hladiny beta-karoténu poskytnúť ochranu pred znečisťujúcimi látkami a chemickými látkami, ktoré môžu viesť k rakovine. Je tiež bohatým zdrojom vitamínu C, ktorý zabraňuje predčasnému starnutiu a rakoviny, rovnako ako potláča bunkové delenie. To tiež obsahuje vitamín A, ktorý poskytuje ochranu proti pľúc a dutiny ústnej rakoviny.

4. Zdravé kosti

Žltá squash obsahuje hojné množstvo mangánu a vitamínu C. Mangán pomáha udržiavať zdravé štruktúry kostí, vstrebávanie vápnika, tvorbu enzýmu a kostnej budovy, rovnako ako zvyšuje minerálnu hustotu chrbtice. Vitamín C sa podieľa na produkcii kolagénu, ktorý je životne dôležitý pre budovanie kostnej hmoty. Horčík prispieva k zdraviu kĺbov a kostí. Ostatné nerastné suroviny v squashi, ako je železo, kyseliny listovej, zinku a fosforu prispievať k minerálnym zdravie kostí a poskytujú ochranu proti osteoporóze.

5. Eye Health

Letné squash obsahuje vysoké množstvo beta-karoténu a luteínu. Diétne luteín hrá významnú úlohu v prevencii vzniku šedého zákalu a makulárnej degenerácie, čo často vedie k slepote. Šálka ​​letné tekvica obsahuje asi 135 miligramov beta-karoténu a 2400 mikrogramov luteínu. Karotenoidy nájdené v zime squash tiež znížiť riziko vzniku makulárnej degenerácie.

6. Dobré pre hrubého čreva zdravie

Hojná obsah vlákniny v žltej tekvice činí prospešné pre zdravie hrubého čreva. Vláknina pomáha pri vylučovaní toxínov z tela a udržuje zdravie hrubého čreva tým, že bráni zápche. Šálka ​​žltá tekvica obsahuje asi 2,52 gramov vlákniny.

7. Trvá na tom prostaty

Žltá squash je účinný pri zmiernenie symptómov stavu zvaného benígnej hyperplázie prostaty alebo BPH. Toto ochorenie je charakterizované problematicky zväčšenou prostatou, ktorý spôsobuje ťažkosti v oboch močových a sexuálnych funkcií.

8. Znižuje príznaky PMS

Summer squash je dobrým zdrojom mangánu. Štúdia ukázala, že ženy, ktorí konzumujú veľké množstvo tohto nerastu ako súčasť ich každodennej stravy, trpí menšie výkyvy nálady a kŕče ako ostatní. Takže jesť squash je skvelý spôsob, ako zvýšiť príjem horčíka.

9. Posilňuje imunitný systém

Vitamín C v squashi posilňuje imunitný systém, a to spôsobom prevencie nachladnutia a boji s alergiami. Tieto šupky z niekoľkých odrôd squash sú bohatým zdrojom vlákniny, ktorá pomáha pri správne trávenie a môže zabrániť mnohých typov ochorení. Preto by ste mali zvážiť jesť kôru alebo kôra spolu s squash využiť týchto výhod.

10. Vitamín Rich

Summer squash je obzvlášť bohatá na vitamíny, ako je vitamín C, vitamín A a ďalších nerastov, ako je horčík, kyseliny listovej, medi, riboflavín, a fosforu. Má vysokú koncentráciu karotenoidov, ako je beta-karotén. Letné squash tiež obsahuje vysoké množstvo draslíka a mangánu, ktoré pomáhajú rovnováha tekutín a proces glukózu. Summer squash je bohatá na ďalších dôležitých živín, ako vlákniny rovnako.

11. Nízkokalorický Count

Letné tekvice sú s nízkym obsahom kalórií. Obsah sacharidov je tiež pomerne nízka. Okrem toho, že neobsahuje žiadny cholesterol. Takže, ak hľadáte dostať sa do tvaru, letné squash je tou najlepšou voľbou pre vás.

12. Zabraňuje zápcha

Vysoký obsah vlákniny nielen podporuje zdravie hrubého čreva, ale tiež zabraňuje zápche. Takže, ak ste trpia zápchou, majú nejaký letné squash.

13. Rastlinný zdroj bielkovín

Mnoho ľudí sa uchyľujú k zvieracieho mäsa pre splnenie požiadaviek na proteínové ich tela. Avšak so zvieracím mäse, často pribrať. Acorn squash môže slúžiť ako zdroj rastlinného proteínu. Zatiaľ čo jeho obsah bielkovín nie je príliš vysoká, môže sa jesť doplniť svoj celkový príjem bielkovín.

14. Poskytuje podnet k tráveniu

Lekári odporúčajú, že by ste mali konzumovať dostatok potravín bohatých vlákien rozšíriť proces trávenia v tele (1). Žaluď squash obsahuje dobré množstvo vlákniny, a môžete zahrnúť do svojho jedálnička s cieľom uľahčiť pohyb čriev. Jeho spotreba môže pomôcť zmierniť príznaky problémov a podmienok, ako je zápcha a nadúvanie trávenie súvisiace.

15. Pomáha Boj Diabetes

Potravinová vláknina v tejto zeleniny tiež pomáha bojovať proti zvýšenej hladiny cukru v krvi. Týmto spôsobom môže pomôcť brániť vzniku diabetu.

16. Reguluje krvný tlak

Táto zelenina je bohatá na draslík (2). Príjem tohto minerálu môže pomôcť pri uvoľnení krvných ciev a tepien. To účinne znižuje vysoký krvný tlak. Draslík je tiež potrebné v tele pre rovnováhu tekutín v tkanivách a bunkách. Rastlinný tiež obsahuje horčík, a tento minerál v podstate napomáha vstrebávaniu draslíka. To obsahuje zinok, ktorý tiež hrá úlohu v udržiavaní normálneho krvného tlaku v ľudskom tele.

17. Antioxidačné Výhody

Žaluď squash je bohatá na antioxidanty, ako je beta-karotén a vitamín C (3). To pomáha telu v boji proti škodlivým účinkom voľných radikálov. Takže môžete zahnať príznaky starnutia kože a ďalších kognitívnych porúch, ktoré sú vyvolané pôsobením voľných radikálov.

18. Znižuje cholesterolu

Skutočnosť, že orech squash s vysokým obsahom vlákniny je jasným dôkazom, že sa môže znížiť a udržať hladinu cholesterolu v krvi. Cholesterol je jedným z dôvodov pre kardiovaskulárne ochorenia a mŕtvice. Z tohto dôvodu, môžete spravovať svoje hladinu cholesterolu lepšie, keď budete jesť orech squash v pravidelných intervaloch (4).

Prevencia 19. Astma

Beta-karotén je antioxidant. Tento antioxidant je prítomný vo vysokých hladinách v orech squash. Štúdie preukázali, ľudia, ktorí majú vysoký príjem beta-karoténu majú nižšie riziko vzniku astmy (5). Tak, teraz viete lahodný oranžovej zeleniny môže zabrániť vzniku astmy u vás alebo vašich blízkych.

20. Zlepšenie svalových kontrakcií a preprava nervových vzruchov

Orech squash obsahuje tri veľmi dôležité elektrolyty, a to vápnik, draslík a horčík. Tieto elektrolyty napomáhajú pri kontrakcii svalov a tiež pomáhajú pri stimulácii nervové impulzy. Tieto minerály pomáhajú výrazne ak trpíte svalové kŕče (6). Draslík pomáha začať tieto elektrické impulzy, ktoré pomáhajú pri regulácii váš tep, zatiaľ čo v spojení s sodíka pomáha stimulovať svalové kontrakcie. Na druhú stranu, horčíka je známe uvoľniť srdcového svalu, zatiaľ čo vápnik je zodpovedný za ich kontrakcie.

Kožné Výhody Squash

My všetci si želajú mať bezchybný žiariaca pleť. Avšak tlaky moderného života majú svoj vplyv na svojej koži, čo spôsobuje rôzne kožné problémy. Tieto problémy možno pripísať rôznym faktorom, ako je vystavenie UV žiareniu a škodlivých chemikálií, nezdravým životným štýlom, dlhotrvajúcej chorobe apod Vyvážená strava výrazne pomáha pri poskytovaní niektorých životne dôležité živiny, ktoré môžu udržať zdravú pokožku. Zelenina všeobecne, sú dobré pre pokožku a squash je jedným z nich. Byť bohatý na vitamíny, minerály a antioxidanty, squash je docela prínosné pre vašu pokožku.

21. Udržuje zdravej kože

Ako bolo uvedené skôr, squash je vynikajúcim zdrojom vitamínu A. To má beta-karotén, ktorý sa prevedie na vitamín A v tele. Byť silný antioxidant, pre udržanie správneho zdravie a integritu kože je potrebné vitamínu A.

22. Zabraňuje starnutiu kože

Jedným zo zásadných výhod squash zahŕňa ochranu proti škodlivým účinkom slnenie a zabraňuje dehydratácii. Okrem toho, že obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý bojuje voľné radikály v tele, čím sa zabráni známky starnutia, ako jemných rýh, vrások a pigmentácie. Pravidelná konzumácia squash udržuje pokožku hydratovanú.

Vlasy Výhody Squash

Problémy Vlasy sú bežným javom v týchto dňoch a sú spôsobené rôznymi faktormi. Niektoré z týchto faktorov patrí vystavenie chemikálie, nedostatok životne dôležitých živín a dlhotrvajúcej chorobe. Tie môžu spôsobiť problémy, ako je vypadávanie vlasov, lupiny, stenčenie a predčasné šedivenie. Niektoré zelenina sú zodpovedné za stimuláciu rastu vlasov a squash je jedným z nich.

23. Podporuje rast vlasov

Ako bolo uvedené vyššie, squash je bohatým zdrojom beta-karoténu, ktorý je bezpečný, netoxický forma vitamínu A. Tento pigment je životne dôležitá pre vytvorenie a udržiavanie zdravé vlasy. Zabraňuje lámaniu vlasov a podporuje optimálny rast. Tak, takže squash časť svojho jedálnička je skvelý spôsob pre udržanie zdravého hrivu.

Tipy pre varenie / Usage

Pán Grilované Summer Squash recept Ak sa vám stále nedarí variť letné squash, vyskúšať tento veľmi jednoduchý, napriek tomu úžasne chutné recept:

Budete potrebovať
  • Olivový olej (1 pol čajovej lyžičky)
  • Cesnak, jeden mletého klinčeka
  • Soľ (¼ čajovej lyžičky)
  • Čierne korenie (¼ lyžičky)
  • Nakrájanú cibuľu (2 stredné cibule)
  • Nasekanej čerstvej Basil (jeden malý šálka)
  • Letné tekvice (2, nakrájané 1 palcový plátky)
Ako spraviť

1. Teplo panvicu na strednom plameni. Akonáhle je panva je horúca, pridajte squash plátok, cibuľa a mleté ​​strúčik cesnaku. 2. Cook zmes do plátkov otočiť dozlatista. 3. Teraz pridajte soľ a korenie. 4. Nechajte zmes varí po dobu 2 minút a vypnite zdroj tepla. 5. Nastavte ju do misky a užívať si.

Squash Výhody a výživovej hodnote

Letné aj zimné squash spadajú do kategórie vysoko výživné zeleniny. Letné squash má vyšší obsah vody. Na druhú stranu, zimné squash je nabitý viac živín. Letné squash obvykle obsahuje vyššiu koncentráciu beta-karoténu a luteín. Obe odrody squash obsahovať stopové množstvo vitamínov B, ako aj zdravé dávky železa vápnika, horčíka a draslíka. Tieto šupky tekvice sú bohaté na beta-karotén. Nutričné ​​profil tejto zeleniny je vysvetlené nižšie.

Mrkvový kolík ( Cucurbita moschata), čerstvá nutričná hodnota na 100 g. (zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 45 kcal 2%
Sacharidy 11,69 g 9%
Proteín 1,0 g 2%
Celkový obsah tuku 0,1 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2 g 5%
Vitamíny
Foláty 27 ug 7%
Niacín 1,200 mg 8%
Kyselina pantoténová 0,400 mg 8%
Pyridoxín 0,154 mg 12%
Riboflavín 0,020 mg 2%
Tiamín 0,100 mg 8%
Vitamín a 10630 iu 354%
Vitamín c 21 mg 35%
Vitamín e 1,44 mg 10%
Vitamín k 1,1 ug 1%
Elektrolyty
Sodík 4 mg 0.5%
Draslík 352 mg 7%
Minerály
Vápnik 48 mg 5%
Meď 0,072 mg 8%
Železo 0,70 mg 9%
Horčík 34 mg 9%
Mangán 0,202 mg 1%
Fosfor 33 mg 5%
Selén 0,5 ug <1%
Zinok 0,15 mg 1%
Fytoživiny
Karotén-α 834 ug
Karotén-ß 4226 ug
Krypto-xantín-ß 3471 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

Vitamíny: tekvice sú vynikajúcim zdrojom vitamínu A a veľmi dobrým zdrojom vitamínu C. Karotenoidy, najmä beta-karotén, sú primárne zdroje týchto vitamínov. Orech squash má najvyššiu hladiny vitamínu A, s 100 gramami poskytujúce 10630 medzinárodných jednotiek (IU) tohto vitamínu čo zodpovedá 354% odporúčanej dennej dávky (RDA). To poskytuje 21 mg vitamínu C, čo je 35% RDA. Squash je tiež bohatá na B-komplex vitamínov, ako sú folátov, riboflavín, niacín, vitamín B6 (pyridoxín), tiamínu a kyselinu pantoténovú.

Kalórií a tuku: Na rozdiel od ostatných zeleniny, squash má nízky obsah kalórií s 100 gramov tejto zeleniny poskytujú iba 45 kalórií. Je bez nasýtených tukov a cholesterolu, ktoré z neho robí ideálny strata hmotnosti potraviny robí. Obsahuje zanedbateľný tuk 0,2 gramu.

Draslík: squash je bohatým zdrojom draslíka s 100 gram porcie poskytuje 345.60 mg draslíka. Tento minerál je kľúčovým elektrolyt, ktorý udržuje rovnováhu tekutín a poskytuje svalovej energie.

Flavonoidné zlúčeniny: squash je tiež bohatá na prírodné poly-fenolové flavonoidových zlúčenín, ako sú alfa a beta-karoténov, kryptoxantíny-B a luteínu. Tie sú prevedené na vitamín A v tele.

Mangán: Squash je dobrým zdrojom mangánu. Tento minerál pomáha procesu telesného tuku, sacharidy a glukózu.

Kumaríny: Squash tiež obsahuje kumaríny. Aj keď sa nejedná o jednotlivo antikoagulanty, ktoré interagujú s ďalšími živinami, aby sa správajú ako antikoagulanty. Ich účinky na riedenie krvi, aby boli prínosom pre boj s vysokým krvným tlakom alebo zlý krvný obeh. Takže majte srdcových chorôb na uzde.

Fiber: Squash je dobrým zdrojom vlákniny, ktorá hrá dôležitú úlohu pri trávení. A 100 gramov slúžiace žlté squash poskytuje asi 2,52 gramov vlákniny.

Ostatné: Semená orech squash sú dobrým zdrojom vlákniny a mononenasýtené mastné kyseliny okrem bielkovín, minerálov a vitamínov radu. Obsahujú tiež aminokyselinu tryptofán podporujúcich zdravie, ktorá sa dostane premenený na zdravotný prospech GABA neuro-chemické látky v mozgu.

To znamená, zo zdravotných prínosoch squash vyššie uvedeného je zrejmé, že squash je určite zdravá a chutná voľba byť súčasťou vašej stravy. Existuje mnoho druhov letné aj zimné squash, pričom každá odroda má svoju jedinečnú chuť a nutričné ​​vlastnosti. Preto si môžete vychutnať tento úžasný zelenine kedykoľvek v priebehu celého roka obstarať jeho rôzne zdravotné výhody.

load...