Zdravie a wellness

23 úžasných výhod Lotusu (Nelumbo Nucifera) pre pokožku, vlasy a zdravie

23 úžasných výhod Lotusu (Nelumbo Nucifera) pre pokožku, vlasy a zdravie

Počuješ z Nelumbo nucifera prvýkrát? Čo? Ty si nikdy nepočul o lotosovýma indickej národnej kvetina? Áno! Nelumbo nucifera je botanický názov lotosu! To je krásna kvetina nielen India je národný kvet, ale aj národné kvetina Vietnamu. V skutočnosti, lotos má náboženský a kultúrny význam v mnohých ázijských kultúrach. Tu v tomto príspevku, ktorý bude skúmať mnoho výhod koreňa lotosu.

V našej krajine, považujeme lotosový ako posvätnú kvetinu. Hinduizmus, budhizmus, a mnoho ďalších významných náboženstiev svete považujú lotos ako posvätnú kvetinou, ktorá je držiteľom dôležitý náboženský význam. Iné mená pre lotosu sú, Kamal 'a koreň lotosu je nazývaný ako, Kamal Kakdi' v v hindčine,, Tamara 'v Telugu,, Thamarai' v tamilčine,, Tamara 'v Malayalam,, Tavare' v Kannadčina,, Motunkamal ' v Gujarati a, zrezaný 'v bengálčine.

Výhody Lotus koreň

Ale lotus je oveľa viac než len svojej kráse! To tiež má niekoľko výhod ponúknuť. Čítajte ďalej pre viac zaujímavých informácií o úžasné koreňových lotus výhody pre vlasy a zdravie pokožky.

load...

Lotus prínosom pre pokožku

Dnes trpí rozsiahle znečistenie. Niet divu, že pokožka začína vyzerať nudné a veku čoskoro. A aby toho nebolo málo, používanie kozmetických prípravkov poškodzuje našu pokožku nevedomky. Riešenie spočíva v použití prírodných ingrediencií. To je dôvod, prečo stále viac a viac ľudí sa obracia k bylinné produkty, aby ich kože zdravé a krásne. Nelumbo nucifera alebo Lotus je jedným z prírodných zložiek, ktoré môžu byť použité, aby si zdravú kožu. Niektoré z výhod koreňa lotosu na koži sú:

1. Bohatá na antioxidanty:

Bohaté na antioxidanty, vonné Nelumbo nucifera pôsobí ako kondicionér pokožky.

2. Pôsobí ako agent hydratačný:

Jeho vlastnosti intenzívne hydratuje a zvlhčuje pokožku a pomáha pri zvyšovaní elasticity kože a pleť, mazanie jemné linky, blednutiu hnedé škvrny a vrásky.

load...

3. Lieči Flaky a suchú pleť:

Mnohé výrobky kozmetické a kožné starostlivosť používať Lotos Ořechonosný so svojimi vedúcimi zložiek. Poskytuje okamžitú hydratáciu pokožky. Takže, ak máte pocit, vaša pokožka je šupinatá a suchá potom použiť túto bylinnú hydratáciu sa dostať, že závideniahodné žiara.

4. Bráni akné breakouts:

Bojíte sa o svoje mastnú pleť? externé použitie Lotos Ořechonosný môže vyvážiť mastnú pleť a zabrániť akné a pupienok breakouts.

5. Ak hľadáte nejakú úľavu po dni plnom stresu a úzkosti, pokúste Lotos Ořechonosný. To sa používa na výrobu parfumu a jeho olej sa používa v aromaterapii-efektívny spôsob, ako si oddýchnuť a dať svojej koži čas na omladenie.

Lotus výhody pre vlasy

Dnes sme všetci znepokojení naše vlasy vypadávanie vlasov trápenia sa stali obľúbeným predmetom nenávisti. Nie je to tak prekvapivé, že mnohí z nás sa obracajú k prírode nájsť liek pre naše vlasy problémy. Nelumbo nucifera poskytuje bylinnú starostlivosť o vlasy bez vedľajších účinkov!

6. Podmienky Vlasy:

Mnoho kondicionéry obsahujú Lotos Ořechonosný extraktov. Naneste kondicionér obsahujúci Lotos Ořechonosný ponúknuť svoje vlasy ten prirodzený lesk a úľavu od rozštiepené končeky.

7. Pridá Hlasitosť a prirodzený lesk:

Nelumbo nucifera pomáha zvýšiť objem, silu a elasticitu lámavé vlasy. Takže ak máte nudné, ochabnuté vlasy a potom urvat Lotos Ořechonosný extraktu pre zdravie vašich kadere.

8. Zabraňuje predčasnému šediveniu:

Oh! Hrôzy predčasné sivé vlasy! Prečo nevyskúšaš lotosový esenciálny olej? Podľa výskumníkov, olej stimulovanej syntézy melanínu v sivých vlasov (1), (2). Melanín je pigment, ktorý dáva vlasom jeho farbu.

To znamená, že lotosový nevyhnutné použitie oleja môže tiež zabrániť vzniku šedivých vlasov. Je to preto, že olej môže regulovať obsah melanínu vo vlasoch.

Lotus Koreň Zdravie Výhody

Nelumbo nucifera majú adstringentné, diuretikum, zvláčňujúce, antifungálne, antimikrobiálne, antipyretický, antibakteriálne, a anti-steroidy, kardiotonické, antivírusové, protirakovinové, antiparazitík, antiobezitní vlastnosti. Niektoré zo zdravotných výhod tejto rastliny sú:

9. Ayurvedic Použitie:

Všetky časti nulumbo nucifera sa používajú v tradičnej medicíne. Semená a stonky sa používajú v ajurvédskej medicíne. Lieči celý rad zdravotných problémov.

10. Lieči poruchy krvácania:

Listy Nelumbo nucifera boli použité na liečbu nadmerného potenia, horúčka, poruchy krvácania, krvácanie z nosa a krv v moči.

11. Považuje Plesňové infekcie:

Stonka Lotos Ořechonosný bolo používané na liečbu kožných ochorení, ako sú plesňové infekcie a pásový opar, kiahne, malomocenstvo, vracanie, hnačka, kašeľ, úplavica, atď.

12. Znižuje zápal kože:

Rektálne vyskočené možno liečiť mladého listu. Listová pasta znižuje zápal kože a horúčku.

13. Podporuje plodnosť dlhovekosť:

Nelumbo nucifera zlepšuje samčie a samičie fertility.

14. Znižuje cholesterolu:

To pomáha pri znižovaní hladiny cholesterolu a krvného tlaku.

15. Znižuje riziko vzniku anémie:

Lotus koreň má významný obsah železa a medi, a hrajú významnú úlohu v produkcii červených krviniek, znižujú riziko vzniku príznakov anémie a zvýšenie prietoku krvi. Preto, tento koreň pomáha pri stimulácii krvného obehu a zvyšuje orgánov okysličenie (1). To tiež zvyšuje funkčnosť, života a energetickej hladiny, pretože cirkulácia krvi je dobre stimulované.

16. Bohaté na draslík:

Lotus koreň je bohaté na draslík, čo je vazodilatátor. To znamená, že pomáha udržať cievy uvoľnené, rovnako ako pomôcky pri zvyšovaní prietoku krvi tým, že znižuje tuhosť a kontrakcie týchto plavidiel. To tiež znižuje tlak, ktorý je kladený na kardiovaskulárny systém. Draslík tiež pomáha pri vyrovnaní tekutín v tele správne a marí účinky, ktoré prichádzajú s prítomnosťou nadmerného sodíka v krvi (2).

17. Ľahkosť stolice:

Prečítali ste si, že koreň lotosu má značné množstvo vlákniny. To je skvelý pomocník v spojiť sa stolice a uľahčenie pohybu čriev robí. To tiež znižuje príznaky zápchy a zlepšuje vstrebávanie živín cez zažívací a žalúdočnej šťavy sekrétov. Poskytuje stimuláciu k peristaltické pohyb vo hladkého svalstva čriev, aby zabezpečili, že vaša stolica je ľahké a správne. Toto, podľa poradia, zabraňuje hemoroidy.

18. Bohaté na vitamín C:

Jedným z vitamínov, ktoré koreň lotosu je najviac bohaté na vitamín C. 73 percent z požiadavky vášho tela tohto vitamínu je poskytovaná 100 gramov tohto koreňa. Byť silný antioxidant, vitamín C prospieva vášmu telu v mnohých ohľadoch. Pomáha zbaviť sa voľných radikálov v tele a zabraňuje vzniku nebezpečných podmienok, ako sú srdcové choroby a rakovina. Je neoddeliteľnou súčasťou kolagénu, ktorý pomáha pri zachovaní pevnosti a integrity ciev, kože a orgánov. Vitamín C je tiež hlavným katalyzátorom pre imunitný systém.

19. Podporovať rozvoj mozgu:

Pyridoxín je členom skupiny vitamínov B-komplexu. Má priamu interakciu s nervové receptory v mozgu, ktoré majú vplyv na vašej nálade, rovnako ako vaše duševný stav. To tiež riadi bolesti hlavy, stres a podráždenosť. Kým lotosový kvet bol symbolom pokoja a mieru po stáročia, to je koreň, ktorý je v skutočnosti poskytuje!

20. Zlepšuje zdravie srdca:

Udržať vaše srdce zdravé, je najlepšie prínos koreňa lotosu. Spolu s vazodilatačný účinnosť draselného a schopnosť Vláknina k zoškrabať cholesterolu v tele, je pyridoxín, ktoré dostanete od koreňa lotosu tiež kontroluje hladinu homocysteínu v krvi, čo má priamu súvislosť s infarkty.

21. Pomáha pri chudnutí:

Ak hľadáte schudnúť, koreň lotosu je vynikajúce jedlo pridať do svojho jedálnička. To má nízky obsah kalórií, a ako ste už čítali, že má veľa vlákniny a esenciálnych živín. Keď sa vaše telo dostane všetky dôležité živiny, ktoré potrebuje, pocit sýtosti na dlhšiu dobu a vyhnúť sa problému prejedaniu, teda správu váhu efektívne.

22. Dobré pre respiračné poruchy:

Výskum ukazuje, že koreň lotosu môže mať priaznivé účinky na dýchací systém. Hovorí sa, že pomoc pri očiste a poskytujú silu do dýchacieho systému. To môže byť varené ako horúci čaj poskytnúť úľavu od kašľa, pretože môže roztaviť nahromadený hlien. To je tiež konzumované ako džús pre liečbu respiračných ochorení, ako je tuberkulóza a astmy.

23. Zaobchádza žalúdočné ťažkosti:

Pitie koreň lotosu šťava, ktorá sa mieša s zázvoru môže byť použitý ako vysoko účinnej liečbe zápalu čriev. Ak ste zvracanie krvi, krvácanie môže byť zabránené, či už je to vo vašom žalúdku alebo pažeráka. Ak je krv v stolici, krvácanie do čreva, žalúdka a konečníka môže byť zabránené rovnako. Keď trpíte niektorou z týchto problémov, piť tento zdravej šťavy a získať úľavu.

Lotus Root Nutričné

Pokiaľ ide o 100 gramov Nelumbo nucifera obsahujú:

  • Kalórie - 74 cal
  • Vláknina - 13%
  • No cholesterol
  • Vitamín C - 73%
  • Dostatočné množstvo medi a železa
  • S nízkym obsahom tuku
  • Obsahuje komplex vitamínov skupiny B
  • Bohaté na minerály a bielkoviny

V nižšie uvedených pripomienok, povedz nám, ktorý z týchto výhod je naozaj efektívne, alebo Aká bola vaša skúsenosť? Ak viete, že akékoľvek iné výhody koreňa lotosu, majú nižšie.

load...