Zdravie a wellness

23 úžasných výhod Alfalfa pre pokožku, vlasy a zdravie

23 úžasných výhod Alfalfa pre pokožku, vlasy a zdravie

Po celé stáročia, lucerna bol používaný na liečebné účely. Jeho mnoho zázračné blahodarné vlastnosti nie sú skutočne tajné. V starovekej Číne, lucerna bola použitá na liečbu stavov, ako sú obličkové kamene, zažívacie ťažkosti, atď v Ayurveda, staroveký indický liečivého praxe je známe, že je účinný liek pre ľudí, ktorí trpia artritídou, ako aj tráviace a gastro -intestinal ochorenia.

Alfalfa je známe, že je jedným z najviac živín bohatých rastlín na svete. Niet teda divu, že je známy ako, otec všetkých potravín ', ktorá pochádza z jeho arabského mena, al-fac-facah'. To má veľký obsah phytonutrients, ktoré obsahujú minerály a vitamíny.

Poďme sa pozrieť na rôzne výhody Alfalfa pre pleť, vlasy a zdravie:

Výhody lucerny pre pleť

Nie je žiadnym tajomstvom, že lucerna je čarovná rastlina, ktorá je bohatá na mnoho živín. Jeho schopnosť na liečbu rôznych ochorení kože a zlepšiť našu pokožku zvnútra, je dobre známy. Ľudia z celého sveta užívania lucerny získať žiariace a zdravú kožu, a to ako vo vnútri, tak vonku.

load...

Lucerna chlorofyl je silná látka, ktorá je dobre známa pre svoje liečivé vlastnosti, zvlášť pre kožné problémy. Poďme sa pozrieť na to, ako to úžasné substancie prospieva našej pleti:

1. Pracuje ako čistič

Chlorofylu v lucerny je známa očiste nášho tela nečistôt. Je to látka, ktorá sa používa na detoxikáciu organizmu. To tiež bojuje s infekciou. Táto rastlina má schopnosť rozobrať oxidu uhličitého a zníženie akúkoľvek akciu, ktorá zahŕňa anaeróbne baktérie.

2. Udržuje zdravej kože

Lucerna chlorofyl je bohatá na vitamín A a enzýmov. Tieto vlastnosti, aby to nevyhnutné pre zdravú kožu. Vitamín A pomáha pri údržbe a výstavbe kožu, ktorá je zdravá a žiariace. Pôsobí zvnútra, produkovať veľký vplyv na vonkajšej strane.

load...

3. Bráni suchú pokožku

Suchá koža je jedným z najčastejších kožných problémov, ktoré dnes čelíme. Lucerna chlorofyl a jeho vysoký obsah vitamínu A pomáhajú liečiť suchú kožný problém. To zlepšuje pleť a textúru pleti pomocou rôznych živín, ktoré telo prijíma, ak sú konzumované.

Výhody lucerny na vlasy

Lucerny je bohatý na vitamíny. Vitamíny B1 a B6 nájdený v tejto veľkej rastliny sú nevyhnutné pre správny rast a zdravie vlasov. To je tiež naplnený ďalších živín, že je to skvelý liek pre liečbu plešatosti a zabrániť vypadávaniu vlasov robia. Tu sú obsah lucerny, ktoré prospievajú vlasy:

4. Proteín

Už ste niekedy vedieť, ako efektívne je lucerna pre rast vlasov? Lucerna má vysoký obsah bielkovín, ktoré pomáhajú v raste vlasov. Zrná, semená a výhonky lucerny do svojho jedálnička vám poskytne dostatok bielkovín, aby vám zdravé vlasy.

5. Vitamíny

Ako už bolo spomenuté, lucerna má vysoký obsah vitamínov, ako je B1 a B6, ako aj C, ktoré sú prospešné pre vlasy. Vitamíny B1 a B6 sú životne dôležité, aby sa ubezpečil, že vaše vlasy rastú zdravo. Vitamín C pomáha pri zlepšovaní cirkulácie krvi v pokožke hlavy a tiež s antioxidačným pôsobením, ktorá sa koná vo vlasových folikulov. Vitamín E v lucerny zvyšuje príjem kyslíka, a to zase pomôže v obehu vlasovej pokožky, čo je dôležité pre správny rast a zdravie vlasu.

6. Minerály

Lucerna obsahuje minerály, ako je vápnik, zinok a železo. Tieto minerály pomáhajú pri prevencii a zníženie vypadávania vlasov. Zinok je známe, že stimuluje rast vlasov. Predkladaný železo lucerny tiež pomáha v raste vlasov ako nedostatok železa, môže byť jednou z príčin vypadávanie vlasov.

7. Oxid kremičitý

Oxid kremičitý je známe, že spomaliť proces vypadávania vlasov a pomáha pri prevencii plešatosti. Lucerna obsahuje oxid kremičitý, takže je to vo vašej strave môže pomôcť v raste zdravých vlasov.

Výhody lucerny pre zdravie

Netreba hovoriť, že vysoký obsah rôznych základných živín v lucerny hrá významnú úlohu pri zdravotných výhod, ktoré poskytuje. Pre stovky rokov, táto liečivá rastlina bola použitá na liečbu široké spektrum chorôb a na podporu lepšieho zdravia. Tu sú rôzne zdravotné prínosy Alfalfa pre vás pozrieť sa na:

8. Ovládanie Cholesterol

Táto výhoda lucerny pomáha pri eliminácii zlého cholesterolu z tela. To zabraňuje tomu, aby hladiny cholesterolu v tele z deje príliš vysoká, čím sa znižuje riziko vzniku srdcových chorôb.

9. Zachádza zažívacími ťažkosťami

Je dobre známe, že lucerna je účinná pri liečbe zažívacích ťažkostí. Gastritída, žalúdočné vredy, poruchy trávenia, nadúvanie, pocit na vracanie, atď., Môže byť zabránené pomocou tejto nádhernej rastliny. Lucerna klíčky sú tiež známe pre ich účinnosť pri liečbe chronickej zápchy kvôli vysokému obsahu vlákniny.

10. Odstraňuje toxíny

Lucerna je známy pre svoje detoxikačné vlastnosti, čo je skvelé jedlo očistiť svoje telo. Denná dávka tejto rastliny udržia vaše telo čisté zvnútra.

11. Preventívne proti rakovine

Rakovina je choroba, ktorá zabije stovky ľudí z celého sveta každý rok. Môžete zabrániť riziku rakoviny, vrátane lucerny vo vašej strave. Obsahuje aminokyselinu známy ako kanavanín ktorom je známe, aby sa zabránilo vzniku rakoviny. Je tiež známe, že pomáhajú pri väzbe karcinogénov, ktoré sú prítomné v tračníka.

12. Zabraňuje UTI

Lucerna má diuretické vlastnosti, ktoré bránia poruchy obličiek, ako je zadržiavanie vody. Má tiež veľké vlastnosti, ktoré vám bránia rozvoju infekcie močových ciest [UTI].

13. Zabraňuje ochorenia srdca

Lucerna obsahuje dobré množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú v prevencii artériosklerózy, čo je začiatok akéhokoľvek ochorenia srdca. To je tiež známe ako prírodné riedenie krvi a posilňuje rutín, ktorý je prítomný v cievach.

14. Zabraňuje krvácanie

Táto zázračná rastlina má vysoký chlorofylu, železo a obsah Vitamín K. Tieto živiny môžu pomôcť pri extra produkcii krvi v tele. Alfalfa sa používa na liečbu krvácania z ďasien, krvácanie z nosa, anémia a zlú zrážanie krvi.

15. Zaobchádza príznaky menopauzy

Fytoestrogény sú hormóny, ktoré môžu byť použité v boji proti príznaky menopauzy. Tri typy tohto hormónu je možné nájsť v lucerna-kumestrolu, genisteínu a biocanine. Nájdené v tejto rastliny minerály sú tiež účinné v boji proti symptómy menopauzy. S lucerny ako súčasť svojho jedálnička, môžete bojovať s návaly horúčavy, vaginálna suchosť, nočné potenie, nízke hladiny estrogénu, osteoporózy, atď.

16. Zvyšuje odolnosť

Tieto phytonutrients, ako je napríklad L-kanavanín a chlorofylu v lucerny pomáha pri zvyšovaní odolnosti organizmu proti chorobám. To pomáha pri znižovaní hladiny cukru v krvi, prevencii cukrovky typu II, diabetes dospelých, atď Je tiež známe, aby sa zabránilo nádorov v rozvoji v rôznych častiach tela.

17. Zabraňuje otrava krvi a reumatizmu

Lucerna má iné vlastnosti, ktoré sa anti-reumatické činidlo činí. Lucerna tiež pomáha v prevencii vzniku obličkových kameňov a štrku, opuch, artritída, artróza, vredov predkolenia, otravy ťažkými kovmi a pod lucerny sa používa na liečbu mnohých ďalších chorôb a zdravotných problémov, ako je únava, strata energie, pamäťové slabosť a zníženie bdelosti, zlá funkcia štítnej žľazy, Split vlasy problémy, krehké nechty, šeroslepota, zubné problémy, nedostatok bielkovín, nízka produkcia a zlú kvalitu materského mlieka, slabé kosti, skorbut a podvýživy.

18. Kompletné omladzujúce Agent

Lucerna čaj je powerhouse výživy. Niet divu, že to bolo celkom populárne v skorších dobách ako kompletné tonikum pre zlepšenie chuti do jedla a vyvolať rýchlejšie zotavenie z rôznych chorôb. Okrem toho to tiež zvyšuje imunitu silu organizmu. Ideálne aperitív, je tiež bezpečné domáci liek na chudokrvnosť.

19. Ovládacie hladinu cukru

Diuretické povaha tohto lucerny čaj udržuje hladinu cukru stúpli pod kontrolou. Tí, ktorí sú s diabetom môžu používať tento čaj, aby sa zabránilo nežiaducemu nárast cukru v krvi.

20. Pomáha pri chudnutí

Detoxikačný povaha lucerny čaj mu umožňuje udržať hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Navyše je obohatený bielkovín a vlákniny v hojnosti, to je nádherný občerstvenie pre tých, ktorí sú na chudnutie režimu.

21. Ovládacie prvky nadmerné krvácanie

Vitamín K je známy ako zrážanie krvi vitamínu. Lucerna čaj je úžasný zdroj tohto vitamínu. Pomáha pri zrážaní krvi, tienenie vás z rozhodujúcich situáciách, ktoré môžu vyplývať z maternicového krvácania a krvácanie z nosa.

22. Kontroly krvného tlaku Level

Zvýšená hladina krvný tlak je nebezpečný, ak nie postarané v správny čas. To môže viesť k nebývalej zdravotných stavov, vrátane mozgovej mŕtvice a infarktu myokardu. Len šálka čaju denne lucerny je známe, že je prospešné pri udržanie hladiny krvného tlaku pod kontrolou.

23. Pomáha v boji proti depresii

Lucerny čaj je známe, že majú upokojujúci a sedatívny účinok na nervový systém. Šálka ​​lucerny čaj vám môže pomôcť poraziť stres a udržať obavy preč. Je tiež známe, že je veľmi efektívne pri riešení nespavosť a iné poruchy spánku.

Lucerna a ich nutričné ​​hodnoty

Liečivé vlastnosti magické lucerny môže byť použitý ako celok zariadení alebo ako vyklíčených semien alebo sušených listov. Každá časť tejto rastliny je známy pre svoje výhody. Zo všetkých rastlín na svete, má najvyšší obsah vitamínov a minerálov. Poďme sa pozrieť na lucerny nutričné ​​výhody:

Vitamíny: Vitamíny prítomné v lucerny sú vitamín A, vitamín B1 (tiamín), vitamín B2 (riboflavín), vitamín B3 (niacín), vitamín B5, vitamín B6, vitamín K, vitamín C, rovnako ako kyselina listová. To sú všetky vitamíny, ktoré musíte mať telo, ktoré je zdravé a silné.

Minerály: obsah minerálnych látok lucerna zahŕňa železo, vápnik, horčík, meď, fosfor, selén, bór, chróm, sodík, draslík, zinok a kremík, aby sme vymenovali aspoň niektoré. Prítomnosť týchto minerálov pomáha vaše telo správne fungovať a tiež zabraňuje rôznych chorôb.

Ako môžete povedať, lucerna môže urobiť veľa dobrého pre naše zdravie, čo je dôvod, prečo to robí skvelý prírastok do vašej každodennej stravy.

Lucerna je tiež bohatým zdrojom aminokyselín. Tento veľký zeleninový má 14 aminokyselín, ktoré sú v ňom, a osem z nich sú nevyhnutné pre naše zdravie. Osem esenciálnych aminokyselín, ktoré sú prítomné v lucerny sú leucín, fenylalanín, tryptofán, treonín, izoleucín, metionín, valín, a lyzín.

Kombinácia týchto živín robí z lucerny jeden z najsilnejších liečivých zeleniny na svete. Kombinovať to s inými zeleniny v šalátu alebo pridaním do polievky je niektoré z najlepších spôsobov, ako získať výhody tejto nádhernej rastliny.

Nájdete lucerny vo forme tabliet, čaju a práškovej forme. Popularita pretekov rastie s viac a viac ľudí s využitím tejto úžasnej dar prírody. V krajinách, ako sú USA a Austrália, viac ľudí sa zavádzajú ako súčasť ich každodennej stravy, pridajte ho do šalátov a polievok. To je tiež populárne ako čaj, sa mnoho ľudí radšej kávy a iných nápojov.

So všetkou dobroty, ktoré môžete nájsť v lucerna, to je určite múdre rozhodnutie, aby ju pridať do svojho jedálnička. Môžete si tiež kúpiť doplnky vyrobené z rastliny; Avšak, nie je nič výhodnejšie ako čerstvé lucerny.

S toľkými liečivé vlastnosti, môžete získať veľa jesť lucernu. Okrem prevencie rôznych smrteľných ochorení a stavov, to môže tiež vyliečiť neduhy, ktoré sú v súčasnej dobe ovplyvňujú. Čo viac si môžete priať v potravinách? Žiadny iný vegetarián na svete vám môže dať magické účinky nádherné lucerny!

Bol tento článok na Alfalfa prospieva užitočná? Podeľte sa o svoj názor s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...