Zdravie a wellness

23 úžasných prínosov Peppermint Listy pre pokožku, vlasy a zdravie

23 úžasných prínosov Peppermint Listy pre pokožku, vlasy a zdravie

Minty a svieži! Áno, obe tieto vlastnosti sú spojené s listami mäty piepornej. Či už chcete výraznú chuť k novo nájdené misky, alebo sa chcú dostať cez dych surovej cibule (-Minty riešenie pre záchranu! Milujem sladké a osviežujúcu vôňu týchto listov. To môže zdvihnúť náladu a lepšiu náladu. Ale vedeli ste, že okrem toho, že lístky mäty majú aj veľa dobrých vecí, pomáha udržiavať choroby na uzde?

Teraz sa poďme nahliadnuť do jeho výhod.

Mäta-Krátka

Botanická Názov produktu- Mentha piperita rodinná Lamiaceae Ďalšie Names- Pudina Patte (Hindčina), Milakukkirai Vitti (Tamil)

Mäta pieporná, populárny bylina známa pre svoju výraznú vôňu a liečivé hodnoty, má zeleno-fialové kopije v tvare listov a osviežujúcu chladné chuť. Vzhľadom k svojej osviežujúcu vôňu, ostrý mentolu vôňu a pocitu chladenia, to je často používané na domáce produkty, ako sú kúpeľové prípravky, ústne vody, zubné pasty a masti.

load...

Iné, než to, mäty piepornej prášok sa často používa na ochutenie nápojov a ďalších položiek potravín. Môžu byť tiež súčasťou šalátov a pridať chuť nápoja alebo dokonca čistenej vody. Zlúčeniny v listoch sa hovorí, že majú terapeutické a liečivé vlastnosti. Listy mäty piepornej sú k dispozícii po celý rok a sú väčšinou v dopyte v priebehu letnej sezóny kvôli ich chladiaceho účinku.

Pozrime sa, čo sú listy mäty použitie

Listy mäty piepornej Výhody

Zdravie Výhody listy mäty piepornej

 1. Zlepšuje funkcie pečene
 2. Prírodný liek chrípky a prechladnutia
 3. Liečenie dýchacích ťažkostí
 4. Zabije zápach z úst
 5. Anti-Cancer Properties
 6. Liečbe sezónne Fever
 7. Anti-bakteriálne agent
 8. Zlepšuje pamäť
 9. Pomáha pri znižovaní Nevoľnosť
 10. Znižuje bolesť hlavy
 11. Podporuje trávenie
 12. Prospešný pre dojčiace
 13. Lieči depresie a stres
 14. Napomáha chudnutie
 15. Zvyšuje ženskej sterility
 16. Užitočné pri liečení IBS
 17. Iné Zdravie Výhody

Kožné Výhody

 1. Starostlivosť o zdravie pokožky
 2. Bylinný liek na Kožné problémy

Vlasy Výhody

 1. Liečba lupín
 2. Liečba Vši

Ostatné Použitie

 1. Populárne prísada do čokolády a cukríky
 2. Používa sa v komerčných Cosmetics

Zdravie Výhody listy mäty piepornej

Okrem svojej osviežujúci chladivý efekt na chuťové poháriky a krku, listy mäty piepornej sú bohaté na vitamíny A a C, železa, draslíka a vlákniny, ale nízky obsah kalórií. Takže, je to za predpokladu, že sú používané v bylinné lieky. Ponúkajú nasledujúce zdravotné výhody.

load...

1. Zlepšuje funkcie pečene

Chcete zdravú a správnu funkciu pečene? Rozhodnúť sa pre evergreen a chutné listy mäty v akejkoľvek podobe, žuť mäty piepornej zanecháva surový je tiež možnosť.

Prečo to funguje

Mäta pieporná listy zlepšujú pečeňové funkcie tým, že zlepší tok žlče z pečene do žlčníka. Čerstvé alebo sušené listy mäty zvyšujú prietok žlče a trávenie podpory zo strany poškodí tukov a znižovanie zlého cholesterolu. Znížená hladina cholesterolu lieči pečeň stagnujúci zmiernením záťaž na pečeň. Čerstvé listy mäty piepornej v pokoji a upokojuje tráviaci systém zmierňuje príznaky syndrómu dráždivého čreva, vrátane trávenia, dyspepsia a koloniálnych svalovými kŕčmi (1).

Späť na obsah

2. Prírodný liek chrípky a prechladnutia

Unavený z kýchanie po celú dobu? Potrebujeme riadny opravný prostriedok, ako zabiť baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú naše časté (ešte frustrujúce) zima? Listy mäty piepornej sú vaše záchranca.

Prečo to funguje

Mentol v týchto listoch riedi hlien a vylučuje hlieny, čo poskytuje úľavu od kašľa a dopravné zápchy. Mentol je často používaný ako bežný prísada do poterov používaných na hrudi k úľave od bolesti hrudníka zažili počas chladný a chrípkou. Mäta má upokojujúci a znecitlivujúce účinok (2).

Späť na obsah

3. Liečenie dýchacích ťažkostí

Instant kašeľ môže byť príznakom problematických pľúc. Takže v okamihu, kedy máte pocit nepohodlia v pľúcach, pridáme mätu do svojho jedálnička. Osoby trpiace astmou a zápal prínosových dutín aj vy útočisko v tomto.

Prečo to funguje

Listy mäty piepornej obsahujú kyselinu rosemarinic, ktorý je prospešný u astmy kvôli svojej antioxidačné vlastnosti, ktoré neutralizujú voľné radikály a blokujú produkciu prozápalových chemických látok, ako sú leukotriény (3). Okrem toho, že uľahčuje tvorbu látok zvaných prostacyklíny ktoré udržujú dýchacie cesty otvorené pre jednoduché dýchanie. Mäty piepornej extrakt inhibuje uvoľňovanie histamínu, a tým k zmierneniu nosových príznakov alergickej nádchy (senná nádcha).

Späť na obsah

4. Zabije zápach z úst

Je samozrejmé, že mäta robí divy proti zápach z úst. Preto je jednou z kľúčových zložiek v žuvačky a zubné pasty.

Prečo to funguje

Vzhľadom k svojej chladné osviežujúcou vôňou mäty piepornej Extrakt môže byť lepšie náhradou na ústna voda chemické chlórhexidínu sa zbaviť zlého dychu. Práškové listy mäty piepornej boli často používané v stredoveku na liečbu zápach z úst a vybieliť zuby. Iba žuvanie listy mäty dáva vplyv na úst osviežovač (4).

Späť na obsah

5. Protirakovinové účinky

Mäta je tiež známe, že zabiť preč tie rakovinové bunky. Tak prečo nie používať to, aby sa zabránilo smrtiace choroby?

Prečo to funguje

Podľa výskumu, listy mäty obsahujú rastlinnú živinou, ktorá sa ukázala zastaviť rast rakovinových nádorov pankreasu, pečene a mliečne žľazy a tým chráni proti pľúc, hrubého čreva a rakoviny kože. Tiež obsahujú zlúčeninu zvanú mentol, ktorá inhibuje rast rakoviny prostaty (5).

Späť na obsah

6. Liečbe sezónnej Fever

Jesť mätový čaj alebo pridaním do vane môže pomôcť pri znižovaní horúčky jemne bez liekov a akýkoľvek negatívny vplyv na schopnosť tela bojovať s chorobou.

Prečo to funguje

Listy mäty piepornej sú predovšetkým známe, že pomáhajú pri indukcii histamines v tele, čím sa dostanú po sezónnom horúčku a alergie (6).

Späť na obsah

7. Anti-bakteriálne agent

S listy mäty piepornej môže držať čo najďalej od všetkých baktérií spôsobujúcich ochorenie.

Prečo to funguje

Listy mäty piepornej majú potenciál k zastaveniu rastu rôznych baktérií, ako je Helicobacter pylori, Salmonella enteritidis a na meticilín rezistentný Staphylococcus aureus (MRSA), (7). Sú tiež účinné pri inhibíciu rastu niektorých typov plesní. Sú užitočné pri liečení infantilné koliky.

Späť na obsah

8. Zlepšuje pamäť

Vždy zabudol kľúče od auta a musí sa vrátiť, aby si po zablokovaní vášho domu? Je čas, aby sa pokúsili o super-chladné listy mäty zvýšiť svoju pamäť.

Prečo to funguje

Silná vôňa mäty listov zlepšuje pamäť a zvyšuje duševnú bdelosť tým, ukľudňujúce a upokojujúce nervový systém (8).

Späť na obsah

9. Pomáha pri znižovaní nevoľnosť

Cestuje po dlhšej hodín v dusnom autobusu by bolo to najhoršie noc niečí. Reakcia sa pohybujú od nepokoja silným nutkaním na zvracanie. Tento pocit nevoľnosti a ranné nevoľnosti, že tehotné ženy čelia možno riešiť tým, že žuje mäty. Dalo by sa dokonca mať mätový čaj.

Prečo to funguje

Chladiaci efekt vyvolaný listov upokojuje horiace brucho a silná chuť uľahčuje off nutkanie na zvracanie, čím svoj deň lepšie (9).

Späť na obsah

10. Znižuje bolesť hlavy

Cez technologické pokrok v medicíne, nie je tam žiadny skutočný liek na bolesti hlavy a prechladnutia. Dokonca aj mierne bolesti hlavy môže byť prekážkou svoju prácu. Ak sú všetky ostatné domáce opravné prostriedky, vrátane zázvorový čaj nepreukázali užitočné, teraz je čas skúsiť niečo nové. Uplatnenie balzam na báze mäty na čelo a pozerať sa driemajúci off spať. Ver mi, že to funguje!

Prečo to funguje

Ukľudňujúce a upokojujúci účinok mäty piepornej to vhodný produkt pre rýchlu úľavu proti bolesti hlavy robí. Tiež balzam zmierňuje zápal a zabraňuje útokom z ďalších podmienok, ako sú migrény a prechladnutie (10).

Späť na obsah

11. Podporuje trávenie

Cítil nesvoj po prejedanie vaše obľúbené jedlo? Hehe, príbeh môjho života. Kedykoľvek som sa ocitol v tejto situácii, som sa natiahnuť na mincovne, ktorý je nielen báječný, ale aj upokojuje mojej bruško.

Prečo to funguje

Mint je známe, že upokojiť dole žalúdka a bojuje zažívacie ťažkosti alebo akýkoľvek zápal čriev. Tiež aromatické mäty aktiváciu slinné žľazy, rovnako ako enzýmy, štiepenie indukujúce tak, napomáha tráveniu (11). Ak máte pocit, nafúknutý a nešťastná, rozhrýzť niekoľko mäty. Pozri ako to funguje!

Späť na obsah

12. Peppermint Leaf Výhody dojčenia

Materstvo je jedným z najpríjemnejších fázach života ženy. Avšak, s ním prichádza problémami, ako sú bolesti bradaviek. Akonáhle ste urobil s vašou dojčenia fáze platí mätový olej na bradavky prsiach na liečbu praskliny a dať mu upokojujúci účinok. Trením lístky mäty na oblasť taky pomáha.

Prečo to funguje

Ako už bolo spomenuté, upokojujúci a chladivý účinok mäty zjemňuje ranu kruté sania, čím sa dostanú dole bolesť bradaviek (12).

Späť na obsah

13. Zaobchádza depresie a stres

Vedeli ste, že šnupanie mäty alebo piť mätový čaj môže pomôcť pri znižovaní stresu? Mať pohári panenského mojito môžete de-stres vás.

Prečo to funguje

Keďže sa jedná o prírodný stimulant, osviežujúca vôňa mäty môžu nechať zadarmo a šťastné po celý deň, takže máte toľko potrebný impulz (13)!

Späť na obsah

14. Peppermint Leaf na chudnutie

Napadlo vám niekedy, že majú niečo dobré vám môže pomôcť schudnúť? Mint je príchuť väčšina ľudí milujú. A žuvanie mäty to pomôže schudnúť.

Prečo to funguje

Už vieme, že mincovňa je stimulant, ktorý spúšťa uvoľňovanie riadnych tráviacich enzýmov a napomáha správne trávenie. To zase pomáha absorbovať všetky správne živiny v potravinách, ktoré konzumujú a rovnomerne distribuuje tuku v tele (14).

Späť na obsah

15. Zvýšenie samičie sterility

To je dôvod, prečo mint sa musí stať neoddeliteľnou súčasťou vašej stravy (15).

Späť na obsah

16. Užitočné pri liečení IBS

Je syndróm dráždivého čreva (IBS), môže nechať frustrovaní a rozrušený. Pridať mäty do svojho jedla a vidieť efekt to má na bruchu.

Prečo to funguje

Mäta pieporná má upokojujúci účinok na vaše brušné svaly, a tým je relaxačné a tiež pomáha zmierniť klonické kŕče (16).

Späť na obsah

17. Ďalšie výhody

Aromatické zlúčeniny v listy mäty piepornej zmierniť svalové kŕče, zvýšenie krvného obehu, zníženie bolesti a podporuje potenie, zatiaľ čo adstringentné zlúčeniny zmenšiť zapáleného tkaniva. Sú vynikajúcim zdrojom draslíka, vápnika, železa, mangánu a horčíka. Draslík je dôležitou súčasťou buniek a telesných tekutín, ktoré riadia srdcovú frekvenciu a krvný tlak, zatiaľ čo mangán pracuje s meďou ako kofaktor pre antioxidačné enzým, superoxiddismutázy.

Späť na obsah

Kožné Výhody listy mäty piepornej

Okrem svojich početných zdravotných výhod, listy mäty piepornej môže byť prospešné pre vaše kožné too.Here svoje how

18. Udržanie zdravia pokožky

Listy mäty piepornej vám pomôže dostať, že hladké a lesklé kožu a udržať ju rovnako.

Prečo to funguje

Živiny v listy mäty pomáhajú tón pleti, minimalizujú póry, znižuje opuch a obnoviť pružnosť pokožky. Vitamíny A a C sú účinné antioxidanty, ktoré bojujú zápal objavujúce sa vo forme červenej škvrny na koži. Vitamínov skupiny B, riboflavín, a kyseliny listovej, rozžiari pleť. Tieto listy môžu byť v prášku v cukre kroviny mať povzbudzujúci účinok na kožu (17).

Späť na obsah

19. Herbal Remedy Pre Kožné problémy

Listy mäty piepornej sa používajú ako prísada do aktuálnej krémy určených na liečbu rad problémov kože, ako je žihľavka, vyrážky, jedu dub alebo sumachu jedovatá. Použitie týchto mastí Má upokojujúce a hojivý účinok na kožu.

Prečo to funguje

Keďže sa jedná o prirodzené zložky, nie vedľajší účinok Variant A všetkým kožných ťažkostí a prednostné pretože jeho upokojujúci a chladivý účinok na telo (18).

Späť na obsah

Vlasy Výhody listy mäty piepornej

Vzhľadom k zdravej kombinácia vitamínov, minerálov a antioxidantov, listy mäty piepornej podporujú zdravie vlasov. Tu sú výhody, ktoré ponúka.

20. Liečba lupín

Silný čaj z mäty a žihľavy listy možno použiť ako vlasový oplach, ako sa zbaviť lupín. Pomáha upokojuje pokožku hlavy a podporuje rast vlasov príliš (19).

Späť na obsah

21. Liečba Vši

Vzhľadom k antibakteriálne vlastnosti tejto byliny, mäta pieporná extrakt je účinný pri liečbe vši zamorenie (20).

Späť na obsah

Ostatné Použitie

22. Popular prísada do čokolády a cukríky

Mäta pieporná sa používa na celom svete vo výrobe mnohých komerčných cukroviniek a čokolády, ktoré sme všetci radi, rovnako ako v mnohých alkoholických i nealkoholických nápojov.

Späť na obsah

23. Používa sa v komerčných Cosmetics

Jeho schopnosť znížiť zápal a upokojujúci účinok na nervy, že jeden z najviac preferovaných zložiek pri výrobe balzamov a zmiernenie bolesti spreje robí.

Späť na obsah

Pozor

K dispozícii sú dve strany jednej mince. Podobne, mäta taky má svoje výhody a nevýhody. Tu je niekoľko bodov, ktoré treba mať na pamäti.

Pre vašu bezpečnosť, tak by som odporúčam vám poradiť vašej rodine lekára predtým, než sa rozhodli pre mätový diétu.

Lekári varujú pred použitím mätovým ak vás

 1. Trpí cukrovkou, ako je mäta pieporná môže zvýšiť riziko hypoglykémie
 2. Sú dieťa pod sedem rokov.
 3. Sú na pravidelné dávky antacidá, ako je mäta pieporná môže zvýšiť riziko vzniku pálenie záhy
 4. Sú na dávke cyklosporínu
 5. Majú prietrž
 6. Trpí gastroezofageálna refluxná choroba,
 7. Sú lieky, ktoré sa metabolizuje pečeňou
 8. Liečený na krvný tlak

Ako si vyrobiť Trávenie tinktúry užívajúcich mätu

Pozrime sa, ako môžeme urobiť trávenie tinktúry z mäty listov.

Čo potrebuješ
 • Pol šálky vysuší listy mäty piepornej
 • 1-4 šálky koreň nasekanej zázvoru
 • 1 - 4 šálky semien feniklu (sušené a drvené)
 • 1 1-2 šálky vody (varené)
 • 1 až 2. Januára podľa vlastného výberu alkoholu (vodka alebo rum)
 • Sklenené nádobe
Ako spraviť

1. Začiatok tým, mäty, zázvor a semien feniklu do sklenenej nádoby a zalejeme vriacej vody do ich polohy (je správne pokrývajúci). 2. Teraz vyplniť pohári s alkoholom a dať veko na naozaj pevne. 3. Skladujte nádobu aspoň po dobu dvoch týždňov, v chladnom a tmavom mieste. Nech je to miesto, aby sa trepe každý deň. 4. Po dvoch týždňoch, kmeň je uvedený obsah pomocou mušelín handričkou a sklad v malých pohároch ich použitia podľa požiadavky.

Koľko musíte mať

Dospelí: až 1 lyžica môže užívať denne s vodou Tehotné dámy: Pol lyžice tinktúry v dopoludňajších hodinách, aby sa zabránilo rannú nevoľnosť deti: Až 15 kvapiek postačí

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na mätu listy zdravotné výhody. Použili ste listy mäty piepornej predtým? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami v poznámkach nižšie.

Postarať!

load...