Zdravie a wellness

23 najlepších výhod z múky z múky - Gram múka - Besan pre pokožku, vlasy a zdravie

23 najlepších výhod z múky z múky - Gram múka - Besan pre pokožku, vlasy a zdravie

O čo ide s cizrnové múky vlastne je? Je to jeden z najčastejších vecí, nájdené v každej domácnosti.

A my ju použiť na prípravu niektoré bežné recepty.

Takže, čo je to veľký problém?

No - to je to, čo hovoríme o tento post. Medzi nie tak časté, ale neuveriteľné výhody cizrnové múky. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej.

Obsah:

 • Čo je chickpea múka?
 • Aké sú fakty O cícer, čo potrebujem vedieť?
 • Prečo je chickpea múka zdravé?
 • Aký je Nutričné ​​Profil cizrnové múky?
 • Aké sú zdravotné výhody cizrnové múky?
 • Aké sú výhody cizrnové múky pre pleť?
 • Ako sa chickpea Flour prínosom pre vaše vlasy?
 • Ako kúpiť a používať cícera múka?
 • Ako začleniť cícer Into vašej strave?
 • Akékoľvek Cícer Múka recepty?
 • Aké sú vedľajšie účinky cizrnové múky?

Čo je chickpea múka?

Jednoducho povedané, jedná sa o pulzný múka vyrobená z jedného kusu cícer (tiež známy ako Bengálsko gram alebo cíceru). Jadro stravy v kuchyni z indického subkontinentu, to múka môže byť vykonané buď zo surových alebo pražené cíceru. Surové odroda je trochu horký, zatiaľ čo pražená odroda je sviežim.

load...

Cícerová múky, tiež známy ako besan múky (Channa ka aata v hindčine, sanagapindi v Telugu, kadalai maav v tamilčine, cikkam maav v Malayalam, a Kadala Hitt v kannadčina), je často používaný ako tváre exfoliant v Indii. Múka môže tiež byť použitý v mieste vajec vo vegetariánskej varenie - všetko, čo potrebujete urobiť, je zmiešajte s rovnakým množstvom vody.

Múka je bohatá na sacharidov a bielkovín a neobsahuje lepok.

Ale počkaj - ešte predtým, než sa dostaneme k výhodám cizrnové múky, ako je to baví sa s niekoľkými super cool faktov?

Späť na obsah

Aké sú fakty O cícer, čo potrebujem vedieť?

 • 90 miliónov ton cíceru sa vyrábajú každý rok, pričom India je najväčším výrobcom a vývozcom z hrachu na svete.
 • Zelené časti rastliny a nezrelé plody sú široko používané v ázijskej kuchyni.
 • V 18. Storočí v Európe, pražená cícer boli použité ako náhrada za kávu.
 • Odstránené šupky a zelené a suché stonky cícer sa používajú ako krmivo pre zvieratá.
 • Listy cíceru sa používa pri výrobe modrých farbív.
 • Cícer je jednoročná rastlina - dokončí svoj životný cyklus v jednom roku.
 • Stonky, listy a struky cíceru vylučujú tekutinu, ktorá obsahuje šťavelovej a kyselinu jablčnú, - tieto majú afrodiziakálne účinky.

To je o skutočnostiach. Ale prečo diskutovať o fakty? Čo je tak osobitného na tomto múky?

load...

Späť na obsah

Prečo je chickpea múka zdravé?

To, čo musíme pochopiť Prvý z nich je, že výživa v cizrnové múky je rovnaká ako v cíceru. Vzhľadom k tomu, múka je vyrobená zo len jedna zložka - zem cíceru.

Jedným z hlavných prínosov tejto múky je to, že si môžete vychutnať vyššiu dávku vlákniny a bielkovín bez lepku. Keďže sa jedná o veľký zdroj vlákniny, múka môže uľahčiť váš tráviaci systém a liečiť všetky súvisiace ochorenia. To tiež stabilizuje hladinu cukru v krvi - a tým napomáha liečbe diabetu. Múka funguje skvele hodí pre zdravie srdca a môže tiež pomôcť pri chudnutí.

V skutočnosti, podľa jedného indického štúdie, cícer múka je bohatá na linolovej a olejovej kyseliny, ktoré sú nutrične významné nenasýtené mastné kyseliny. Je tiež výborným zdrojom ďalších vitamínov, ako riboflavín, niacín, kyseliny listovej, a beta-karotén. Múka môže tiež obsahovať isté antinutrièné faktory, ktoré môžu byť odstránené pomocou procesu varenia. Celkovo vzaté, múka je vyrobená z významného pulzného plodiny s rôznymi výhodami (1).

Múka obsahuje mnoho ďalších živín, ktoré sú zodpovedné za jeho výhody. Oni sú -

Späť na obsah

Aký je Nutričné ​​Profil cizrnové múky?

Múčka z múčky (besan)

Nutričné ​​fakty & amp; kalórií

Množstvá na 1 šálku (92 g)

Informácie o kalóriách
Sumy na vybranú porciu
% dv
Kalórie
356 (1491 kJ) 18%
Zo sacharidov
217
(909 kJ)
Z tuku
51.5
(216 kJ)
Z proteínu
88.0
(368 kj)

& nbsp;

Z alkoholu
0.0
(0,0 kj)
Vitamíny
Sumy na vybranú porciu
% dv
Vitamín a 37,7 jj 1%
Vitamín c 0,0 mg 0%
Vitamín d  ~ ~
Vitamín e (alfa tokoferol) 0,8 mg  4%
Vitamín k 8,4 mcg  10%
Tiamín 0,4 ​​mg 30%
Riboflavín 0,1 mg 6%
Niacín 1,6 mg 8%
Vitamín b6 0,5 mg 23%
Folát 402 mcg  101%
Vitamín b12 0.0mcg  0%
Kyselina pantoténová 0,6 mg 6%
Cholín ~
Betaín ~
Minerály
Sumy na vybranú porciu
% dv
Vápnik 41,4 mg 4%
Železo 4,5 mg 25%
Horčík 153 mg 38%
Fosfor 293 mg 29%
Draslík 778 mg 22%
Sodík 58,9 mg 2%
Zinok 2,6 mg 17%
Meď 0,8 mg 42%
Mangán 1,5 mg 7.4%
Selén 7,6 mcg  11%
Fluorid ~
* percentuálna denná hodnota je založená na 2000 kalóriovej diéte.
Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs
Zdroj: údaje o živinách pre tento záznam poskytla usda sr-21.

Aké sú výhody cizrnové múky zdravie?

1. Pomáha znížiť hladinu cholesterolu

Podľa správy z University of Toronto, jedna porcia z cícera denne môže znížiť zlý cholesterol (2). A múky, ako sme videli, je bohaté na vlákninu (obaja rozpustnej a nerozpustnej), ktoré môžu prispieť k zníženiu cholesterolu. V jednej austrálskej štúdii, strava obsahujúca cícer znížená viac zlého cholesterolu než diétu, ktorá obsahovala pšenice (3).

Ďalšie austrálska štúdia uvádza, že cícer sú bohaté na vlákninu a polynenasýtených mastných kyselín. Mohli by tiež im pomôcť k zníženiu hladiny cholesterolu (4). A čínska štúdia spája spotrebu cícer na blahodárnych účinkov na sérové ​​hladiny cholesterolu (5).

Spotreba cícer nielen znižuje hladinu zlého cholesterolu, ale zvyšuje dobrého cholesterolu rovnako (6).

2. Ovládacie prvky Diabetes

Štúdie naznačujú, že konzumácia strukovín sám (cícer, a to najmä) môže zlepšiť zdravotný stav diabetikov. Jednoducho je to aj vo vašej strave bráni diabetes, ako aj ďalších pridružených ochorení, ako sú srdcové ochorenia. Ešte dôležitejšie je, strukoviny ako prvá trieda potravín, ktoré boli uznané ako nízke hodnoty GI (7).

A podľa American Diabetes Association, cícer môže byť diabetik superfood. Harvard Medical School hlási, že cícer majú hodnotu GI 10, čo je značne nízky počet. A mimochodom, vždy rozhodnúť pre sušené cícera a tie nie v konzervách. Vzhľadom k tomu, konzervovaná cícer sú konzervované v slanej vode (voda nasýti soli), a to môže zvýšiť jeho GI až 38.

A pretože cícer obsahujú vlákninu, máme ďalšiu výhodu - vláknina spomaľuje vstrebávanie cukru v krvi a môže znížiť riziko vzniku diabetu 2. Typu. A práve táto vlákno tiež udržuje chuť k jedlu v oblasti kontroly - pomáha predchádzať diabetes súvisiace s obezitou.

Podľa inej štúdie uverejnenej v časopise American Journal of Clinical Nutrition, spotrebovávajú cícer môže znížiť postprandiálnu (obdobie po obed alebo večera) hladiny glukózy v krvi na 30 minút a 60 minút po jedle. To tiež znižuje hladinu inzulínu v krvi 120 minút po konzumácii.

Vyplýva to zo správy od North Dakota State University, je bohatá na strukoviny strava by mala byť prírodné a nákladovo efektívne riešenie pre prevenciu a dokonca aj liečbu cukrovky typu 2 (8). A bez vedľajších účinkov.

3. Pomáha zlepšiť zdravie srdca

Vzhľadom k tomu, že z cícera múka je bohatá na vitamíny, minerály a vlákninu, vrátane ju do svojho jedálnička môže podporovať zdravie srdca. Strukoviny Bolo zistené, že na zníženie rizika srdcových ochorení. Tri lyžice cíceru vám môže poskytnúť rovnaké množstvo draslíka ako banány (9). A draslíka je známe, že zníženie krvného tlaku, - čím chráni srdce rovnako.

Jeden šikovný spôsob, vrátane cícer múku vo vašej strave je jeho použitie pri príprave pečiva. Môžete tiež pridať cícer do polievky. Môžete dokonca hýbať-smažiť nejaké jarné zeleninu s cícerom. Ďalšou metódou je namáčanie sušené cícer v vody za teploty miestnosti cez noc. Čím dlhšie namočiť, mäkšie sa stávajú. Môžete tiež pridať cícer do šalátov.

Podľa správy z University of Cincinnati, strukoviny, ako je cícer sú načítané s živín, ktoré môžu pomôcť predchádzať ochorenia srdca (10). Môžete konzumovať niekoľko porcií cíceru v týždni, pretože sú nutrične hustá - obsahujú veľké množstvo živín vo vzťahu k ich kalórií.

Cícer tiež obsahovať zlúčeniny zvané saponíny, ktoré môžu znižovať hladiny cholesterolu v krvi (11).

4. Môže pomôcť chudnutie

Štúdia 2011 ukazuje účinnosť cíceru na vyvolanie straty hmotnosti. Štúdia vykonaná na 42 účastníkov po dobu 12 týždňov, sa ukázalo, že hladina nasýtenia pridanie spotreba cícer zvýšil.

Táto schopnosť cíceru na podporu chudnutia možno pripísať na vrub ich vlákniny a bielkovín - dve živiny, ktoré vám pomôžu stratiť libier.

Ďalšie štúdie uverejnenej v roku 2012 vydanie Nutrition Journal uviedol, že s vysokým obsahom bielkovín strava môže byť účinnejší ako high-sacharidov stravy, pokiaľ ide o chudnutí. Môžete použiť cícer múku namiesto mäsa, ktoré zvýši váš príjem vlákniny - robí to tiež pomáha znížiť príjem nasýtených tukov, ktoré sú škodlivé. Môžete pridať aj cícer do šalátov miesto nakrájanú šunkou alebo plátky kurčaťa.

Proteín je tiež zistilo, že majú vysoký termický efekt - to znamená, vaše telo spaľuje kalórie len tým, že sa pokazí bielkoviny na aminokyseliny. Termický efekt proteín je asi 30%, čo jednoducho znamená, že budete počas trávenia spáliť 30% kalórií.

Ak máte náročné fazuľa miesto múky, majte na pamäti, riadiacej časti. Ako šálka varených hrášku obsahuje asi 270 kalórií.

Cícer môžu nielen vyvolať stratu hmotnosti, ale tiež bráni váhu od vracia (12).

5. Zdravá alternatíva Lepok

Cícerová múky je prirodzene bezlepková, a to je výhoda, ak ste alergický na lepok. A pretože má jemnú chuť, môže to byť skvelý doplnok k takmer akékoľvek slaných jedál a dezerty (13). V skutočnosti je to tak zdravé, že múka je používaný ako hlavný mimo Indii tiež - a to najmä v krajinách Stredného východu.

Ďalším dôvodom, prečo táto múka funguje skvele hodí na prípravu pekárskych výrobkov je jeho vlastnosť väzby - absorbuje tekutiny celkom rýchlo, a jeho viazanie vlastnosť dáva veľkú štruktúru pečivo (14). A pretože je to ťažký múka, môžete ho použiť na miesto vajec a (dobrá správa pre vegetariánov). Takže áno, ak ste lepku netolerantný - žiadny problém! Stále môže mať pečené potraviny. Dokonca aj pečenie a varenie jedla od nuly môže byť jeden jednoduchý spôsob, ako sa vyhnúť lepku v strave (15).

Tiež máme tip tu - cizrnové múky o niečo chutí ako fazuľa. Preto, ak používate viac ako jedna štvrtina šálka na recepte, môžete pridať trochu viac sladidlo maskovať jej chuť.

6. Môže pomôcť liečbe anémie

Vieme, že v krvi je dôsledkom nedostatku železa. A to je miesto, kde cícer príde k záchrane. Jedna šálka cíceru obsahuje asi 5 mg železa. Meradle tento počtu šálok múky, ktorý pridávate do svojho receptu, a budete vedieť, koľko železa ste získali.

Železo z cícerovej múky môže byť užitočné najmä pre vegetariánov, ktorí nemôžu dostať svoj dennú dávku železa z mäsa. Na rozdiel od prevenciu anémie, železo tiež hrá úlohu v produkcii červených krviniek a pomáha im niesť krv do všetkých buniek v tele. Minerálne tiež zvyšuje metabolizmus a pomáha pri produkcii energie.

7. Zabraňuje kolorektálneho karcinómu

Podľa mexického štúdiu, varená cícer môže ponúknuť ochranu proti rakovine hrubého čreva. Cícer dosahuje tým, že znížením oxidácie DNA a proteínov a inhibovať funkciu beta-katenin, dôležitým onkogénne (spôsobujúce nádory) proteín v rakovine hrubého čreva (16).

Podľa amerického ústavu pre výskum rakoviny, cícer obsahovať tiež saponíny a lignany, ktoré pomáhajú pri prevencii rakoviny hrubého čreva (17). Obsahujú tiež rezistentný škrob, ktorý chráni bunky hrubého čreva - rezistentný škrob je škrob, ktorý ide nestrávené v tenkom čreve, a zdravé baktériami hrubého čreva je preto používa na ochranu hrubého čreva.

Cícer tiež obsahujú antioxidanty, ako sú flavonoidy, triterpenoidov, inhibítory proteázy, steroly a inositol. A podľa tureckého štúdii zahŕňajúcej strukoviny do svojho jedálnička môžu mať niekoľko prospešné fyziologické účinky, jedným z nich je prevencia rakoviny hrubého čreva (18).

Štúdie tiež ukázali, že krajiny s vyššou spotrebou strukovín mali menej výskyt rakoviny hrubého čreva. Semien strukovín môže byť tiež použitý ako alternatívna liečba proti rôznych druhov rakoviny (vrátane toho hrubého čreva). Ďalšie Mexické štúdium úspešne preukázali protinádorovú aktivitu strukovín v skorých štádiách ochorenia (19).

Nedávna Portugalská štúdii sa uvádza, že spotreba cícera môže inhibovať MMP - 9 želatináza proteín, ktorý je zodpovedný za progresiu rakoviny hrubého čreva u ľudí (20). Vyšší príjem strukovín môže znížiť riziko kolorektálneho adenómu, čo je typ nádoru vytvorené v tračníka tkanive (21).

Požadované denné množstvo vlákniny je 25 gramov, a cícer, sú bohaté na vlákninu, nám môže pomôcť splniť túto požiadavku. Vlákno, ako sme videli, znižuje riziko rakoviny hrubého čreva (22). Bolo tiež zistené, strukoviny, ako je cícer s cieľom zlepšiť fungovanie ciev.

Vlákno v cícer podporuje trávenie a upravuje svoje stolice. Pomáha tiež pri liečbe zápchy. Ak chcete konzumovať vlákninu v snack forme, jednoducho pečené cícera s javorovým sirupom v rúre asi 20 minút (23).

8. Pre prácu bez únavy

Vlákno v cizrnové múky môže tiež pomôcť predchádzať únave. Ako sa to stane, je celkom zaujímavé. Vláknina spomaľuje trávenie, a to robí cukor pohybovať oveľa pomalšie z tráviaceho traktu do krvného obehu. To znamená, že ste menej pravdepodobné, že k rozvoju cukru špičky po jedle. A to znamená, že nebude dochádzať k únave po následnej havárii cukru.

Šálka ​​varené cíceru obsahuje asi 12,5 gramov vlákniny, čo je polovica odporúčanej dennej dávky.

9. Reguluje krvný tlak

Jedna dobrá vec, o cícer je, že sú prirodzene nízkym obsahom sodíka. A pri použití cícer múku vo vašej strave, môže to rozhodne zabrániť vysoký krvný tlak. Podľa správ, musí zdravý dospelý človek nesmie mať viac ako 2300 miligramov sodíka na deň.

Štúdia vykonaná na krysách ukázali, že strukoviny mohli účinne blokovať zvýšenie krvného tlaku, ktoré sa obvykle deje s vekom (24). Môžu tiež obrátiť zmeny, ktoré sa vyskytujú v krvných cievach v dôsledku vysokého krvného tlaku.

Bolo tiež zistené, cícer pre zlepšenie prietoku krvi do nohy u jedincov trpiacich ochorením periférnych tepien (ochorenie je úzko spojená s ischemickou chorobou srdca). Mohli by tiež ponúkajú non-farmakologickú spôsob liečenia chorôb spojených s dysfunkciou krvných ciev.

Podľa kanadskej štúdie, diéty, vrátane cícera môže zmierniť hypertenziu a zlepšuje zdravie ciev (25). A ešte jedna švédska štúdia uvádza, že strava bohatá na strukoviny mohla regulovať krvný tlak a znížiť súvisiace kardiometabolických riziko u zdravých jedincov (26). Ďalšie štúdie podporujú príjem strukovín, aby sa dosiahlo optimálnych krvný tlak (27).

10. Posilňuje kosti

Podľa správy zverejnenej výborom lekárov pre zodpovednú medicínu, cícer obsahujú veľké množstvo vápnika. Okrem toho, tiež obsahujú horčík, minerálne telo využíva spoločne s vápnikom vytvoriť silné kosti (28).

Iné spôsoby, ako môžete posilniť svoje kosti je pravidelne cvičenia a konzumovať dostatočné množstvo vitamínu D (vitamín reguluje používanie vášho tela vápnika). A to je rovnako dôležité s cieľom znížiť straty vápnika príliš - to môže byť dosiahnutý tým, že obmedzí spotrebu soli, ako sa vaše bielkovín prednostne z rastlinných zdrojov, a odvykanie od fajčenia a alkohol.

11. Zlepšuje Brain Health

Už sme videli, že cícer obsahujú horčík. Tieto strukoviny a múka z nich (samozrejme), na sklade svoje telo minerálu. Vyplýva to zo správy zo strany Colorado kresťanskej univerzite, horčík je vaše mozgové bunkové receptory šťastný. To tiež uvoľňuje cievy, čím sa umožňuje väčší prietok krvi do mozgu (29).

Cícerová múky tiež umožňuje mozgu bunkové receptory urýchliť prenos správ (30). A to je dôležité si uvedomiť, že stres môže vylúhovať horčíka z tela. Čo je dôvod, prečo je nutné udržiavať nízku hladinu stresu. Nepotia malé veci!

Cícerová múky obsahuje vitamíny B a iné fytonutrienty, ktoré zvyšujú váš mozog zdravia (31). Oni tiež udržiavať hladinu cukru v krvi stabilnú tým, že poskytuje rovnomerný prísun glukózy - a glukózy, vieš čo, je perfektný mozog paliva.

12. Znižuje Zápal

Podľa pakistanského štúdie, cícer má protizápalové vlastnosti a môžu teda nižšie zápal (32). Cícer obsahovať aj ďalšie živiny, ako je selén, draslík a vitamíny A a B6, ktoré môžu pomôcť v boji proti zápalu (33).

13. Zlepšuje imunitu (bojuje alergia)

Podľa National Institutes of Health, cícer patrí k najbohatších zdrojov vitamínu B6, a to živina funguje skvele pri podpore imunitného systému.

Cícer tiež obsahujú vitamín A, ktorý posilňuje imunitný systém. Tieto strukoviny obsahujú zinok a tiež, čo je ďalšie živiny, ktoré posilňuje imunitný systém (34).

Späť na obsah

Aké sú výhody cizrnové múky pre pleť?

14. Pomáha liečiť akné

Zinok v cícera môžete bojovať s infekciami, ktoré spôsobujú akné. A vlákno stabilizuje hladinu cukru v krvi. Nevyvážený hladiny cukru v krvi môže stres vaše hormóny, čo spôsobuje akné. Cícer môže zabrániť. Na rozdiel od použitia cícer múku, môžete tiež pridať cícer do šalátov, alebo dokonca kúpiť nízku hummus sodný (ktorý je vyrobený z cíceru).

Môžete vytvoriť brilantné masku pomocou cícer múku. Skombinujte rovnaké diely cizrnové múky a kurkuma. K tomu pridajte každý citrónovej šťavy a surový med lyžičku. Zmiešajte v mise. Použiť túto masku do svojho vlhkého a make-up bez tváre a krku a nechajte to na dobu 10 minút. Opláchnite teplou vodou. Vaša pokožka môže mať mierny oranžový odtieň do ďalšieho umývania.

15. Odstráni Tan

Zmiešajte 4 lyžice cizrnové múky s 1 lyžičkou citrónovej šťavy a jogurt. Pridajte štipku soli a miešajte do vzniku hladkej pasty. Masku aplikujte po celej tvári a krku a čakať, až uschne. Opláchnite studenou vodou. Tento postup môžete opakovať každý deň predtým, než ste sa vykúpať.

16. Exfoliáciu mŕtvej kože

Môžete tiež použiť cícer múku ako telový peeling a olúpať mŕtvej kože.

Jediné, čo musíte urobiť, je mix 3 lyžice múky s 1 lyžičkou pozemných ovsa a 2 lyžičky kukuričnej múky. Môžete pridať trochu surové mlieko taky. Dôkladne sa premieša. Použiť túto masku, aby vaše telo a kroviny.

Čistiace funguje veľmi dobre a odstraňuje odumreté kožné bunky po celom tele. To tiež odstraňuje prebytočný maz a nečistoty. Môžete použiť túto masku vo vašej kúpeli.

17. Znižuje olejnatosť

Zmiešajte rovnaké diely cizrnové múky a jogurtom alebo surového mlieka. Naneste ju na tvár. Nechaj to na a po 20 minútach umyte si tvár. Tento proces čistí pokožku a znižuje olejnatosť.

18. Odstráni Fine fúzy

Zmiešajte rovnaké diely cizrnové múky a pískavice prášku. Pripravte si pastu. Masku aplikujte cez fúzov a čakať na to, aby uschli. Tento post, môžete si umyte.

19. Môže ponúknuť Okamžitá Spravodlivosť

Mieri do strany a chýbať, že svieti na tvári? Cícerová múky môže ponúknuť okamžité spravodlivosti.

Všetko, čo musíte urobiť, je mix 4 lyžičky cizrnové múky s 1 čajová lyžička pomarančovej kôry (zem) a ½ lyžičkou Malai. Masku aplikujte po celej tvári a krku. Nechaj to na dobu 15 minút, miesto, ktoré si môžete opláchnite studenou vodou.

Späť na obsah

Ako sa chickpea Flour prínosom pre vaše vlasy?

20. Čistí vlasy

Pridať nejaký cícer múku do misy. Pridajte trochu vody a miešajte, kým sa dostanete hladké pasty. Naneste pastu do svojho vlhké vlasy. Nechaj to zostať po dobu 10 minút. Potom opláchnite vodou. Tento postup môžete sledovať raz za 2 až 3 dni.

21. Aids rast vlasov

Bielkovina v cizrnové múky môžu využiť vlasy ohromne. Môžete použiť múke rovnakým spôsobom, ako ste ho použiť na očistiť svoje vlasy.

22. Bojuje lupy

Mix 6 lyžíc cizrnové múky s požadovaným množstvom vody. Vmasírujte túto masku do vlasov a nechajte ho na dobu 10 minút. Opláchnite studenou vodou.

23. Vyživuje suché vlasy

Môžete si vziať 2 lyžice cizrnové múky a vody, ako je požadované. Zmiešajte s nimi 2 lyžičky medu a 1 lyžičku kokosového oleja. Môžete tiež pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja, ak chcete. Masírovať tento šampón na váš vlhké vlasy, zatiaľ čo v sprche. Nechaj to na dobu niekoľkých minút a potom opláchnite teplou vodou.

To je o výhodách cizrnové múky. Ale je tiež nutné vedieť, ako nakupovať a používať ho, že jo?

Späť na obsah

Ako kúpiť a používať cícera múka?

Nájdete cícer múku do najbližšieho obchodu s potravinami, často zostavené s ostatnými bezlepkovej múky.

A môžete použiť múku v niekoľkými spôsobmi:

 • Môžete použiť múky na výrobu chleba a ďalšie pečivo. Môžete tiež zmiešať s trochou pšeničnej múky alebo používať po celú sám pre bezlepkovú receptu.
 • Ak chcete pridať niečo navyše tieseň vašich grilovaných steakov alebo bravčové kotlety, môžete stlačiť tlačidlo s trochou cizrnové múky (po kefovanie s olejom).
 • Pokiaľ chcete zahustiť polievku, cícera múka by byť skvelý nápad. Mieša sa trochu jemne mletý cícer múku v polievke. Absorbuje kvapaliny bez zhlukovaniu a pridá maslovou príchuť polievky.
 • Múka funguje fantasticky dobre rastlinných lievance. To je veľký povlak pre smažených rastlinných lievance. Jediné, čo musíte urobiť, je metla to s nejakou soľ a dostatok vody, aby tenké cesto. Dip vo svojich vegetariáni do tohto cestíčku a smažiť, kým sa zase zlatá.

Späť na obsah

Ako začleniť cícer Into vašej strave?

Existuje mnoho ďalších spôsobov, ako môžete začleniť cícer do svojho jedálnička. Niektoré z nich sú:

 • Môžete ich pridať do šalátov.
 • Pridávať do polievok.
 • Môžete sezónu a slúžiť im ako prílohu k akejkoľvek jedlo.
 • Urobiť lahodné palacinky z nich.

Späť na obsah

Akékoľvek Cícer Múka recepty?

Áno - máme dva populárne cizrnové múky recepty nižšie.

1. Talianska chickpea chlieb

Čo potrebuješ
 • 1 šálka cizrnové múky
 • 1 šálku vody
 • 2 lyžice oleja
 • Varenie spray
 • 1 ½ lyžičky talianskeho korenia
 • 1 a pol čajovej lyžičky rozmarínu, sekané a vysuší
 • Mleté čierne korenie, podľa chuti
 • Štipka soli, v prípade potreby
Inštrukcie
 1. Rozšľaháme múku a vodu v miske, kým nie je zmes hladká. Nechať ho sedieť pri izbovej teplote po dobu 2 až 6 hodín.
 2.  Predhrejte rúru na 450o F. Použitie varenie spreje na vnútornej strane kovovej panvicu koláče.
 3. Skim penu z vrcholu cícerovej múky a vody zmesi. Teraz, pridajte olej, talianske korenie a rozmarín - a miešajte, kým kombinovať.
 4. Tejto zmesi do kovovej misky koláč sa naleje pokropia čierne korenie a soľ cez vrchol.
 5. Pečieme v predhriatej rúre do okraja zhnednú. To by malo trvať asi 15 minút. Vyberte chlieb z panvice a nakrájame na klinky.

2. Chickpea Pancake

Čo potrebuješ
 • 1 jemne nasekanej zelenej cibule
 • ¼ šálky najemno nasekanú červenou paprikou
 • ½ šálky cizrnové múky
 • ¼ lyžičky každej z cesnakový prášok, morská soľ a prášok do pečiva
 • 1-8 lyžička čerstvo mletého čierneho korenia
 • Štipka červenej papriky vločky
 • ? Šálka ​​vody (plus ďalšie 2 polievkové lyžice)
 • Salsa, avokádo, kešu smotana, a hummus (voliteľne, pre porcie)
Inštrukcie
 1. Pripravte si zeleninu a ich zrušil. Vezmite si 10-palcový panva a predhrejte ho na miernom ohni.
 2. Vezmite malú misku a rozšľaháme Cícer múku, cesnak prášok, soľ, korenie, prášok do pečiva a červené korenie vločky v ňom.
 3. Pridajte vodu a šľahajte, kým nie sú žiadne hrudky.
 4. Pridáme nakrájanú zeleninou.
 5. Keď je panva predhriať, sprej s varenie sprej nepriľnavým.
 6. Naliať do celého cesta a šíriť ju po celej panvici. Varíme asi 5 až 6 minút na jednej strane, alebo kým môžete ľahko skĺznuť stierky pod ním.
 7. Flip palacinka opatrne a varíme ďalších 5 minút. To lívanec môže trvať trochu dlhšie variť ako ostatné placky.
 8. Podávame ju na veľký tanier. Top s požadovanou zálievky.

Môžete si tiež pripraviť cizrnové múky omelety na raňajky.

No, to je super dobrá časť o cizrnové múky. Ale táto múka má mať mierne vedľajšie účinky.

Späť na obsah

Aké sú vedľajšie účinky cizrnové múky?

Zažívacie problémy

Niektorí ľudia by mohli byť vystavení žalúdočné kŕče a črevné plynatosti po konzumácii cícer alebo múku. Ak sa vezmú v prebytku, môže sa tiež vyskytnúť hnačka a bolesti brucha.

Strukoviny Allergy

Ak ste citliví na strukoviny, vyhnúť sa cícer.

Ostatné úvahy

Nadmerná konzumácia cizrnové múky môže tiež spôsobiť hnačku.

Späť na obsah

Sme si istí, že máte ešte niekoľko otázok. Ale musíme je pokrytá!

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Je jesť cícer dobré pre pilotov?

Áno. Cícer obsahujú bielkoviny a početné stopové prvky, ako sú vlákna, železa a vitamínov B. Vlákno, najmä robia stolice hladšia. To prináša úľavu.

Sú cíceru rovnaká ako cícera?

Sú rovnaké.

Je tam náhradou za cizrnové múky?

No, no.

Je ľahko dostupné. To je ekonomický. A to robí divy pre vaše zdravie. Čo viac chcete!

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Len poznámka v rámčeku nižšie.

Referencie

 1. "Nutričné ​​kvalitu a zdravotné prínosy z cíceru". Medzinárodná Plodiny Výskumný ústav pre polosuchých trópov, India. 2013 v auguste.
 2. "Zníženie hladiny cholesterolu tým, že jej cícer, šošovica, fazuľa a hrach". University of Toronto.
 3. "Diétna suplementácia s cícerom najmenej po dobu...". Škola ľudských biologických vied, University of Tasmania, Austrália. 2006 december.
 4. "Cícer môže mať vplyv mastné kyseliny a ich príjem vlákniny...". Škola ľudských biologických vied, University of Tasmania, Austrália. Jún 2008.
 5. "Diétna cícer zvrátiť viscerálny adipozitu...". Shanghai Institute of endokrinných a metabolických porúch, Šanghaj. 2007 Október.
 6. "Čo môžete urobiť pre to zvýšiť svoj dobrý cholesterol". University of Massachusetts Medical School.
 7. "Môže cícer a šošovka pomáhajú cukrovku kontroly?". TIME.
 8. "Diabetes a Strukoviny: A Prúd Review". North Dakota State University.
 9. "Cícer ponúkajú zdravú alternatívu na mnohé občerstvenie". Daily Texan. 2016 apríl.
 10. "Strukoviny: Zdravý doplnkom každej diéty!". University of Cincinnati. Ohio State University. Case Western Reserve University.
 11. "Nutričné ​​kvalitu a zdravotné prínosy z cíceru". Medzinárodná Plodiny Výskumný ústav pre t on polosuchých Tropics, India. Ústav Plant Sciences, University of Saskatchewan, Kanada. 2013 v auguste.
 12. "Fazuľa, cícer môže pomôcť pri chudnutí." WebMD. 2017 March.
 13. "Prečo cizrnové múky by mal byť váš nový bezlepkové kamarát." Huffington Post. 2016 v auguste.
 14. "10 alternatívnych múky pre bezlepkové pečenie". Huffington Post. 2017 May.
 15. "Bezlepkový? Skúste tieto chutné alternatívy pšeničnej múky ". Mayo Clinic.
 16. "Varené cíceru spotreba inhibuje colon...". Department de Biologia Cellular, Mexiko. 2018 júli.
 17. "AICR to potraviny, ktoré bojujú s rakovinou." American Institute for Cancer Research.
 18.  "Vplyv metódy varenia na zvolenej fyzikálno-chemických..." University of Mersin, Turecko. 2013 február.
 19. "Živiny a nonnutrient komponenty strukovín..." Instituto Nacional Politecnico. 2016.
 20.  "Zdravé stravovacie zvyklosti znížiť riziko rakoviny hrubého čreva...". Umm Al-Qura University, Mutah University, University Taibah, Saudská Arábia. 2018 júni.
 21. "Spotreba Strukoviny a kolorektálny adenóm riziko...". Shanghai Jiao Tong University, Čína. 2014 júni.
 22.  "Mal by som jesť falafel?". TIME. 2016 apríl.
 23. "13 potraviny pre zápcha". Huffington Post.
 24. "Šošovky jsou,klíčem k bitie vysoký krvný tlak '." Expresné. 2014 december.
 25.  "Diéty Šošovka na báze zmierniť hypertenziu...". University of Manitoba, Kanada. 2015 február.
 26. "Kombinácia funkčných vlastností celozrnné jačmeňa a strukovín...". Lund University, Švédsko. 2015 február.
 27. "Vplyv diétnych impulzov na krvný tlak". University of Toronto, Nemocnica svätého Michala, Kanada. Pennsylvania State University, Pennsylvania. 2015 v januári.
 28. "Vápnik a silné kosti". Lekári výbor pre zodpovednú medicínu.
 29. "Na zamyslenie, potrava pre mozog...". Colorado Christian University. 2015 v januári.
 30. "9 top potraviny, ktoré zvýšia váš intelektuálneho potenciálu". Dr. Mercola. 2014 v októbri.
 31. "Na zamyslenie: Jedlo pre zdravie mozgu...". US News. 2017 v januári.
 32. "Agregácia a protizápalové účinky...". University of Karáčí v Pakistane. 2013 v auguste.
 33. "Pečené cícer". Syracuse University. 2015 v októbri.
 34. "Prečo nie jesť viac ovocia a zeleniny?" Federálne ochrany zdravia pri práci. 2016.

load...