Zdravie a wellness

23 najlepších výhod Cantaloupe (Kharbuja) pre pokožku, vlasy a zdravie

23 najlepších výhod Cantaloupe (Kharbuja) pre pokožku, vlasy a zdravie

Jedným z dôvodov, prečo sa tešiť na leta je rôznych druhov ovocia sa dostanete k jedlu počas sezóny. Jedným z takých je ovocie melónu. Áno, hovorím o šťavnaté a kašovitý tekvica tiež známy ako melón. Má mierne sladký a vodnatý chuť, ktorá zvyšuje ako Dozrieva. Okrem toho, že lahodné a hydratáciu, melóny sú tiež bohatým zdrojom dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ako je vitamín A, vitamín B6, ako aj vlákniny a kyseliny listovej.

Vzrušený? Ponorte sa priamo v vedieť viac

Čo je melón?

Vedecký názov-Cucumis melo var. Cantalupensis rodinné Cucurbitaceae Native-Persia inými menami, tekvica, Rock melón, cukrový melón, perzský melón, Kharbuja (Hindčina), Parang pazham (Tamil), Thalkumbalam (Malayalam), Karbooja Hannu (Kanadský)

load...

Melónu je druh melónu, ktorý patrí do čeľade Cucurbitaceae, ktorý obsahuje tiež ovocie a zeleniny, ako je squash, tekvica, uhorky, tekvice, atď toto ovocie je svetlo žltej až oranžovej farby, niekedy s hlbším lososov odtieň a rovnako ako ostatné melóny Tiež rastie na povrchu zeme ako zadné viniča.

Toto ovocie má kruhový alebo obdĺžnikový tvar, jemnú konzistenciu a šťavnatou textúru s sladkú pižmové vôňu, ktorá je najlepšie nájdená v úplne zrelých plodov. Dutý dutina v centre obsahuje malé špinavo bielej farby semená. Melóny sú predovšetkým letné ovocie a sú najlepšie v mesiacoch apríl až august. Je melón dobré aj pre vás? Áno, je to skutočne veľmi zdravý prírastok do svojho jedálnička.

Druhy melóny

Niektoré odrody melónu ovocia sa pestuje po celom svete. Ale všeobecne, dva obyčajné druhy melónov sú veľmi populárne v západných krajinách, v závislosti na ich miesta pôvodu.

load...
 • North American Cantaloupe (Cucumis melo reticulatus): Tento typ je populárny v Spojených štátoch a bol menovaný reticulatus vďaka svojmu čistému-like (sieťovaných) kožu. Tieto melóny majú sladkú charakteristický svetlozelený šťavnaté mäso.
 • Európska Cantaloupe (Cucumis melo cantalupensis): Tento melón dostane jeho meno od talianskeho pápežskej obce Cantalupo a je charakterizovaný tým, že ľahko rebrovaný bledo zelenú kožu, ktorá je úplne odlišná od svojho severoamerického náprotivok. Gália melón a Charentais tiež patrí do tejto kategórie.

Trivia- Vyrobené z 90 percent vody, šálka melóny niesť len 60 kalórií. No, to je to, čo nazývame ovocie, ktoré je chutné, sladké a zdravé! Takže teraz vieme, ako veľa kalórií v melónu.

Výhody melón

Melóny zmieria nielen chuťové bunky, ale tiež ponúka celý rad priaznivých účinkov na zdravie. Tu je pohľad na rôzne zdravotné výhody melónu.

Zdravotné výhody

 1. Posilňuje imunitný systém
 2. Kardiovaskulárne zdravie
 3. Rakovina zabraňuje
 4. Bojuje proti stresu
 5. Eye Health
 6. Zabraňuje diabetická nefropatia
 7. Prospešné pre pľúca
 8. Liečbu nespavosti
 9. Liečba menštruačné problémy
 10. AIDS v chudnutí
 11. Prestať fajčiť Sans Abstinenčné príznaky
 12. Prospešný pre tehotné ženy
 13. Liečivý vlastnosť melón Semená
 14. Lieči bolesť zubov
 15. Lekársku hodnotu Cantaloupe Tea
 16. Zaobchádza artritída
 17. Podporuje trávenie

Kožné Výhody

 1. Hydratuje a omladzuje pleť
 2. Pleť Regeneračné
 3. Anti-Aging Výhody
 4. Liečba ekzém a ďalšie problémy Kožné

Vlasy Výhody

 1. Bojuje proti vypadávaniu vlasov
 2. Dokonalý kondicionér

Zdravie Výhody melón

Na rozdiel od ich lahodnou sladkou chuťou a lákavým arómou melóna melóny sú vynikajúcim zdrojom minerálov, pre-vitamín A, draslíka a vlákniny, čo poskytuje niekoľko zdravotných výhod.

1. Posilňuje imunitný systém

Náročné melóny na pravidelnom základe môže zlepšiť vašu imunitu na absurdít počasie a ďalších chorôb.

Prečo to funguje

Melón je bohatá na vitamín C a vitamín A, ktorý posilňuje imunitu stimuláciou bielych krviniek v tele. WBC sú považované za prirodzený obranný mechanizmus tela, ako sa brániť cudzie telesá z útoku, ako aj odstránenie infekcie, ktoré napádajú telo (1). Byť silný antioxidant, vitamín C tiež účinne bojuje proti voľným radikálom v tele. Tieto voľné radikály poškodenia kože a sú zodpovedné za spôsobujú predčasné starnutie. Pridanie melóny do svojho jedálnička môže udržať predčasnému starnutiu na uzde.

Späť na obsah

2. Kardiovaskulárne zdravie

Srdcové súvisiace otázky sú pomerne časté v týchto dňoch. Prečo neskúsiť melóny, aby sa vaše srdce zdravé?

Prečo to funguje

Tieto melóny sú bohaté na draslík, ktorý riadi krvný tlak, a tým udržanie svojho srdca zdravé. Tento minerál tiež zabraňuje hypertenziu a zabraňuje sodného z ďalej poškodzovania telesa (2). Melóny sú tiež bohaté na zlúčeninu zvanú adenozínu, čo je výhodné pre srdce, pretože má vlastnosti na riedenie krvi. Tým sa zabráni zrážaniu krvi v kardiovaskulárnom systéme. Vitamín C zabraňuje arteriosklerózy teda kôrnatenie tepien, zatiaľ čo kyselina listová pomáha v prevencii srdcových infarktov.

Späť na obsah

3. Preventívne proti rakovine

Rakovina samotný názov je panický ako by to mohlo obrátiť fatálne kedykoľvek. To najmenšie, čo môžeme urobiť, je mať potraviny, ktoré môžu zabrániť smrtiacej choroby. Jedným z takýchto potravín je melóna.

Prečo to funguje

Melóny majú vysoký obsah vitamínu C a beta-karoténu, ktorý môže účinne bojovať a eliminovať voľné radikály z tela. Tieto voľné radikály sú škodlivé zaútočiť na bunky tela a spôsobiť rakovinového rastu (3).

Späť na obsah

4. Proti stresu

Termíny v kancelárii, ponáhľajúcich deti do školy, robiť raňajkách pre mužov, klesá mamičku do triedy jogy... Taký hektický životný štýl môže viesť len k stresu. Nabudúce to tak cítiš, dajte si pauzu a dať si pohár melón šťavy. Mali by ste sa cítiť lepšie v priebehu niekoľkých minút.

Prečo to funguje

Melónu je bohatý na draslík, ktorý normalizuje srdcový rytmus a podporuje prísun kyslíka do mozgu, čím sa budete cítiť uvoľnene a sústredený. Má tiež superoxiddismutázy, ktorá proti stresu znížením krvného tlaku a relaxačné nervy. Zabraňuje bunkovú smrti spôsobené v dôsledku oxidačného stresu (4).

Späť na obsah

5. Eye Health

Kto chce nosiť škaredé okuliare alebo dráždivých objektív, keď môžete mať dobrý zrak prirodzene? Skúste ananásový melón.

Prečo to funguje

Melónu je bohatý na beta karoténu, ktoré pomáhajú pri udržiavaní zdravého zraku. Na absorpcie v tele, tieto beta karotény dostať premenená na vitamín A, ktorý pomáha v prevencii šedého zákalu a zlepšenie videnia (5). Štúdie preukázali, že pravidelná konzumácia potravín s vysokým obsahom vitamínu môže znížiť riziko vzniku šedého zákalu o 40%.

Späť na obsah

6. Zabraňuje diabetická nefropatia

Diabetická nefropatia je ochorenie obličiek, v ktorom obličkové bunky dostať nebezpečne poškodený.

Prečo to funguje

Melón extrakt známy ako "oxykinu" môže zabrániť tomuto stavu (6). Navyše, melón má nízky glykemický index (GI), čo znamená, že fruktóza a glukóza obsiahnuté v melónu je jednoduchý cukor. Tak, toto ovocie je bezpečný pre diabetikov a osoby trpiace obezitou.

Späť na obsah

7. Prospešné pre pľúca

Vedeli ste, že melóny sú jedným z najlepších plodov pre vaše pľúca?

Prečo to funguje

Pravidelný príjem tohto melónu doplní telo pred stratou vitamínu A po dobu v dôsledku kontinuálnej fajčenie alebo vystavenia dymu. To pomáha v omladzujúci pľúca a je výhodné najmä pre fajčiarov, ktorých pľúca boli vážne poškodené v dôsledku fajčenia (7).

8. Liečbu nespavosti

Všetci domáce opravné prostriedky zlyhali, aby vám zdravý spánok? Skúste ananásový melón.

Prečo to funguje

Melón má silné laxatívne vlastnosti, pretože obsahuje uniquecompound ktorá zmierňuje nervy a upokojuje obavy. Tak, to pomáha nespavosťou, ako sa zbaviť svojich poruchy spánku upokojujúce ich nervový systém (8).

Späť na obsah

9. Liečba menštruačných problémoch

Menštruačný cyklus je jedným z najobávanejších časov pre ženy. Ak ste jeden z tých, ktorí bojujú kŕče, potom melón môže pomôcť.

Prečo to funguje

Vitamín C v melóny je účinný pri regulácii menštruácii a zmierniť menštruačné kŕče u žien. Pravidelná konzumácia melónu pri menštruácii môže znížiť tok a značne zrážanie; To zbaví ďalších menštruačných problémoch. Melón je tiež niekedy používaný na vyvolanie menštruácie (9).

Späť na obsah

10. AIDS v chudnutí

Melónu pomáha pri chudnutí, pretože je nízky obsah kalórií a vysokým obsahom vlákniny. Takto si môžete jesť veľa melóny a zároveň zachovať vaše kalorický príjem pod kontrolou.

Prečo to funguje

Vláknina je prospešná pre chudnutie, pretože trvá dlhú dobu opustiť žalúdok a vstúpiť do zažívacieho traktu, čím pocit sýtosti na dlhšiu dobu (10). Tento pomalý proces trávenia zabraňuje prejedaniu. Okrem toho, vlákninu bohaté potraviny sú často rozmerné a zaberajú viac miesta v žalúdku, takže máte pocit, plnšie a bráni v maškrtenie medzi jedlami.

Späť na obsah

11. Prestať fajčiť sans abstinenčné príznaky

Chcú nakopať zadok, ale nemôže to zo strachu z abstinenčných príznakov? Skúste ananásový melón.

Prečo to funguje

Melón je výhodné pre tých, ktorí sa snažia prestať fajčiť. Je to preto, minerály a živiny v melónu pomôcť fajčiar vysporiadať sa s abstinenčnými príznakmi nikotínu efektívne. Okrem toho, že pomáha telu zotaviť rýchlejšie doplňovanie stratené vitamín A v tele v dôsledku neustáleho fajčenia (11).

Späť na obsah

12. Prospešné pre tehotné ženy

Myslenie melón počas tehotenstva je bezpečná možnosť, alebo nie? No, melón je ako elixír pre tehotné ženy.

Prečo to funguje

Kyselina listová je často odporúčaný pre ženy, ktoré sa snažia otehotnieť, rovnako ako pre tých, ktorí sú tehotné (12). Vysoký obsah kyseliny listovej melónu pomáha pri vytváraní a udržiavaní nových buniek, a to najmä u tehotných žien a tiež zabraňuje poruchy neutrálne trubice u plodov. Melón tiež zabraňuje zadržiavaniu vody pravidelne vypláchnutie navyše sodíka z tela.

Späť na obsah

13. Liečivé vlastnosť melón Semená

Jesť rozdrvených semien melóna môže pomôcť vyhnať črevné červy. Sú tiež účinné pri liečbe kašľa, horúčka a poruchy trávenia (13).

Späť na obsah

14. Lieči bolesť zubov

Melónu kôra je užitočné pri liečbe bolesti zubov. Trvať asi 6 gramov melón kože, pridáme vodu a dusíme, kým varené. Po ochladení, kmeňa a použiť ju ako ústne vody (14).

Späť na obsah

15. Lekársku hodnotu Cantaloupe Tea

Koreň melón sa používa na výrobu melón čaj, ktorý je účinným diuretikum a pomáha vyvolať zvracanie (15).

Späť na obsah

16. Lieči artritídu

Prídavkom vhodného dávku melóna do svojho jedálnička vám pomôže zabiť bolesť a nepohodlie spojené s artritídou.

Prečo to funguje

Melón nesie protizápalové vlastnosti, ktoré môžu zabrániť oxidačný stres vo svojich kĺbov a kostí, čím sa zníži zápal (16).

Späť na obsah

17. Podporuje vylúhovaní

Melóny sú ideálne pre váš žalúdok dávať to chladné a upokojujúci účinok. Reguluje stolicu aby váš tráviaci systém zdravý.

Prečo to funguje

Tento zázračný ovocie je plná zásadný vlákniny, ktorá pomáha pri regulácii správne pohyby čriev. To tiež zabezpečuje dobrý a plynulý tok potravy v tráviacom trakte, čím sa znižuje riziko vzniku kolorektálneho karcinómu (17).

Späť na obsah

Kožné Výhody melón

Všetky druhy melónov sú skvelé pre pokožku, a melón melón je najvýživnejšie medzi nimi nie je výnimkou. To ponúka nasledujúce výhody pre vašu pokožku.

18. Hydratuje a omladzuje pleť

Rovnako ako naše telo je vodnatý ovocie je zlato pre našu pleť príliš. Udržuje naša pleť hydratovaná a šťastný.

Prečo to funguje

Melón obsahuje vitamíny K a E, ktoré hrajú významnú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky a žiarivé. Vysoký obsah vody hydratuje pokožku zvnútra. Melónu je tiež dobrým zdrojom vitamínov skupiny B, cholín a betaín, ktoré udržujú vaša pokožka doplňovaný a omladená. Lokálna aplikácia melónu šťava pomáha pri zmäkčovanie a hydratuje pokožku (18).

Späť na obsah

19. Skin Regeneration

Chcete vyzerať mlado a sviežo po celú dobu? Melón môže sa to stalo.

Prečo to funguje

Vysoký obsah vitamínov A a C v melónu ovocie robí to prínosné pre vašu pokožku. Vitamín A podporuje regeneráciu pokožky, zatiaľ čo vitamín C sa podieľa na tvorbe kolagénu, spojivového tkaniva, ktorá dodáva mladistvý lesk na kožu (19).

Ako použiť

Si môžete pripraviť pleťová maska ​​spracovaním nejaký melón v mixéri a pridaním práškového ovsené vločky a jogurt buničiny, aby sa hustú a hladkú pastu. Aplikovať tento balík po celej tvári a krku. Odstráňte pastu masážou ju jemnými krúživými pohybmi. Zmyte teplou vodou. To by mal byť aplikovaný trikrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

20. Anti-Aging Výhody

Melón vás môže vziať späť do svojej dospievajúce znova! Skúste melón šalát a získať späť svoj mladistvý vzhľad pokožky!

Prečo to funguje

Melón má bohaté kyselinu listovú, ktorá uľahčuje regeneráciu buniek, čím sa vaša pleť zdravú. To je výhodné najmä pre tehotné ženy. Vitamín C, na druhú stranu, zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi. Týmto spôsobom, melón udržuje vrásky v zálive, udržuje pružnosť pokožky a uľahčuje tvorbu kolagénu, čím poskytuje výhody proti starnutiu (20).

Späť na obsah

21. Liečba ekzém a ďalšie problémy Kožné

Kantalup šťava je tiež účinný krém pre liečbu ekzémov a odstraňovanie pieh. To môže byť tiež použitý ako prvej pomoci pre popáleniny a odreniny (21).

Späť na obsah

Vlasy Výhody melón

Melón obsahuje všetky dôležité živiny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre udržanie zdravé vlasy a vlasovú pokožku. Jeho prínos pre zdravie a krásu, sú uvedené nižšie.

Strata 22. Bojuje proti Hair

Unavený zo straty hrsť vlasov denne? Strava s melónom môžete bojovať problém.

Prečo to funguje

Inozitol je forma vitamínu B, ktorý je nutný, aby sa zabránilo vypadávaniu vlasov a podporiť rast vlasov. Tento vitamín je väčšinou nájdený v citrusových plodov, s výnimkou citrónov. Melón obsahuje dostatočné množstvo inositol.Regular konzumácia tohto ovocia môže stimulovať rast vlasov (22).

Späť na obsah

23. Perfektné kondicionér

Melónu môže byť perfektné vlasový kondicionér v priebehu letných mesiacov (23). Všetko, čo musíte urobiť, je mash pohár melón s vidličkou a masírujte vlasy s týmto buničiny po umytí šampónom. Po 10 minútach zmyte.

Späť na obsah

Pozor

Budete prekvapení, vedieť, že výskum pre túto konkrétnu časť bola úplná strata času, pretože melón nesie ani jeden vedľajší účinok. Úžasné, nie je to! Oni sú zriedka známe spôsobiť alergiu.

Recepty pomocou melóny

Hej, nebudeme uzatvárať tento článok bez uvedenia nejaké chutné recepty z melóny. Tak sme tu s dvoma úžasné recepty.

1. Melónu Ice Pops

Začnime tento zoznam s našimi obľúbenými ľadu perzistentných organických látok, ktoré sú jednoducho najlepšie pre horiacich leta.

Čo potrebuješ
 • Na kocky nakrájané melóny (3 šálky)
 • 1 Lime
Ako spraviť

Blend všetky prísady po dobu tridsiatich sekúnd. Len sa uistite, že mix ich všetky hladké a pureed. Nalejte ju do zmrzlinu foriem a mrazom 12 hodín a užiť chladené a chutné popsicles.

2. Melón Smoothie

Teraz sa poďme teraz smoothie recept.

Čo potrebuješ
 • Jedna šálka melóna (nakrájané)
 • Jedna šálka jogurtu
 • 20 kociek ľadu
 • Cukor podľa chuti
 • Pol lyžičky čerstvého zázvoru (nastrúhaný)
Ako spraviť

Pridajte všetky ingrediencie do mixéra a zmes do hladka. Slúžiť v atraktívnej skla a teraz chladené nápoje v horúcom lete!

Teraz už viete, čo je dobré pre melónu a v koľkých spôsoby, ako môžete vychutnať toto šťavnaté ovocie. Teraz, s hovoriť o melónu výživnými informáciami.

Cantaloupe Nutričné

Rôzne melóna prínos pre zdravie možno pripísať na svoje bohaté nutričnej hodnote, obsahujúce vitamíny A, B, C a minerálne látky ako horčík, sodík a draslík. Okrem toho, že má nulový cholesterolu a na vysokej úrovni komplex vitamínov skupiny B, ako je B1 (tiamín), B3 (niacín), B5 (kyselina pantoténová), a B6 (pyridoxín). Pozrite sa na nutričnú hodnotu melónu tu.

Melón ( Cucumis melo), čerstvá nutričná hodnota na 100 g
(zdroj: národná databáza živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 34 kcal 1.5%
Sacharidy 8,6 g 6.5%
Proteín 0,84 g 1.5%
Celkový obsah tuku 0,19 g <1%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 0,9 g 2.25%
Vitamíny
Foláty 21 ug 5%
Niacín 0,734 mg 4.5%
Kyselina pantoténová 0,105 mg 2%
Pyridoxín 0,072 mg 5.5%
Riboflavín 0,026 mg 2%
Tiamín 0,017 mg 1%
Vitamín a 3382 iu 112%
Vitamín c 36,7 mg 61%
Vitamín e 0,05 mg 0.5%
Vitamín k 2,5 mcg 2%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 267 mg 6%
Minerály
Vápnik 9 mg 1%
Meď 41 ug 4.5%
Železo 0,21 mg 2.5%
Horčík 12 mg 3%
Mangán 0,041 mg 2%
Zinok 0,18 mg 1.5%
Fytoživiny
Karotén-alfa 2020 μg
Krypto-xantín-beta 1 ug
Luteín-zeaxantín 26 ug

 [Čítajte: Je Honey dobré pre diabetikov]

 • Vitamín A: beta-karotén, oranžový pigment je primárnym zdrojom vitamínu A v melónu. Šálka ​​balom melónu obsahuje 5986 medzinárodných jednotiek (IU) tohto vitamínu, ktorý je viac ako odporúčané denné dávky u dospelých mužov a žien.
 • Vitamín C: Čerstvé melón je bohatým zdrojom vitamínu C alebo kyselina askorbová. Tento základný vode rozpustný vitamín hrá dôležitú úlohu v raste a opravy tkanív v tele a je tiež antioxidant, ktorý zabraňuje pôsobeniu voľných radikálov. Šálka ​​balom melónu poskytuje 65 mg vitamínu C, ktorý sa rovná 87% a 72% odporúčanej dennej dávky (ODD) pre mužov a ženy, resp.
 • Draslík: melón má vysoký obsah draslíka, ktorý je elektrolyt, minerál, ktorý vedie elektrinu do tela spolu s ďalšími minerálmi, ako je sodík, vápnik a horčík. Preto je nevyhnutný minerál potrebný pre takmer všetky procesy v ľudskom tele. Šálka ​​balom melón ovocie obsahuje 463 mg draslíka, ktorý je o 10% dennej potreby.
 • Karotenoidy: karotenoidy sú žlté, oranžové a červenkasté pigmenty syntetizovaných rastlinami. Tieto pigmenty prepožičiavajú žltej alebo oranžovej farby na melóny. Znižujú riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení a niektorých druhov rakoviny. Dve karotenoidy, luteín a zeaxantín, sú životne dôležité pre správne fungovanie a vízie do očí.
 • Kyselina listová: melón je dobrým zdrojom kyseliny listovej, ktorá je dôležitým vode rozpustný vitamín B mikronutrienty, potrebné pre zdravý rast a udržiavanie buniek v tele a pomáha predchádzať anémia.
 • Myoiositol: Cantaloupe obsahuje lipid s názvom myo ktorý zabraňuje úzkosť, nespavosť a kôrnatenie tepien.

Tak, melón môže byť chutné zaobchádzať, či jedol sám alebo sa pridáva do letných ovocných šalátov. Okrem toho, že lahodné, že poskytuje rôzne zdravotné a kozmetické výhody.

Páči sa vám melónu? Čo recepty odporúčate s touto úžasnou ovocie? Komentár nižšie. Milujeme počuť od vás všetkých.

load...