Zdravie a wellness

22 úžasných výhod Dark Chocolate pre pokožku, vlasy a zdravie

22 úžasných výhod Dark Chocolate pre pokožku, vlasy a zdravie

Horká čokoláda je jedným z nespočetných derivátov kakaových bôbov. Chutí trochu horká a preto nie je veľmi populárne medzi mnohými ľuďmi. Ale to má veľa zdravia a kozmetické výhody pre ponuku, ktorá robí to výhodnejšie ako bežné odrody čokolády. Tu sa dozviete mnoho výhod horkej čokolády a mnoho ďalšieho.

Rovnako ako jeho materské ovocie, horká čokoláda je tiež plná silných antioxidantov a obsahuje rôzne dôležité živiny, ktoré vám pomôžu zostať zdravý a krásny. Silné antioxidanty ako flavonoidov pomôcť, aby sa zabránilo kardiovaskulárnych chorôb a znížiť riziko mŕtvice. Okrem toho sa tiež snaží udržať hladinu cholesterolu v krvi a krvný tlak pod kontrolou. Seamless videnie je ďalší zdravotný prínos ponúkané tohto magického zložky.

Je tmavá čokoláda pre vás dobré? Okrem zdravotnej starostlivosti, tmavá čokoláda má niekoľko výhod kozmetické ponúknuť tiež. Tento článok je o výhodách horkej čokoláde príjmu; prelistovať celý príspevok a zistiť všetko, čo chcete vedieť o tom, jej kože a vlasy sa starajú výhody, ako aj užitočné tipy pre výber, skladovať a používať tmavej čokolády.

load...

Kožné Výhody horkej čokolády:

Horká čokoláda je látka príjemná na dotyk, ktorý pomáha udržiavať zdravú pokožku žiariacu a len bezchybné. Pozrite sa na niekoľko významných výhod horkej čokolády kožu tu:

1. Vysoký obsah antioxidantov:

Ako bolo uvedené vyššie, tmavá čokoláda hostí rad silných antioxidantov. Tieto antioxidanty chránia pokožku pred poškodením voľnými radikálmi; zostáva mäkká, pružná a mladistvých na dlho.

2. Chráni pleť pred UV Poškodenie:

S výbornými vlastnosťami ochranu proti slnečnému žiareniu, že chráni pokožku pred škodlivými UV žiarenia, a tým pomáha pri prevencii ochorení, ako sú spáleniny od slnka a rakoviny kože.

load...

3. Poskytuje výživu:

Pravidelná konzumácia tmavej čokolády pomáha dosiahnuť plynulé a bezproblémové pleť. To tiež udržuje pokožku vlhkú a dobre živené.

4. Vynikajúci Skin-detoxikačným:

Horká čokoláda je vynikajúci na koži detoxikačným v kombinácii s kofeínom. To opadáva off odumreté bunky a umožňuje novo vystavené, svieža pleť voľne dýchať.

5. Podporuje Skin Glow:

Stres je obrovský prúser krásy. Ak tomu tak nie je kontrolovaná, môže zničiť celú vašu osobnosť. Horká čokoláda sa môže pochváliť krásnym uľahčujúce kvalít a zázraky pri získavaní vám žiariace pleť tým, že zníži zvýšené stresové hormóny.

Vlasy Výhody horkej čokolády

Horká čokoláda je tiež populárny pre ktoré ponúkajú mnoho výhod pre starostlivosť o vlasy. Zistiť niektoré spoločné výhody pre starostlivosť o vlasy nižšie:

6. Znižuje vypadávanie vlasov:

Pomáha pri podpore prekrvenie pokožky hlavy, čo vedie k zvýšenému rastu zdravých, lesklé zámky. Vďaka tomu, že je obehové-booster, to je tiež zistilo, že sú veľmi účinné pri znižovaní vypadávanie vlasov.

7. Zvyšuje vlasom objem:

Prestúpené dobroty niekoľkých vlasových prospech zložiek, tmavá čokoláda zlepšuje celkový zdravotný stav vašich kadere, čo je super-lesklé a objemné.

8. Zaobchádza Skalp infekcie:

S neuveriteľným protizápalové vlastnosti, ale tiež pomáha minimalizovať šance na skalp infekcií.

Zdravie Výhody horkej čokolády:

Pozrite sa tu jedny z najlepších zdravotných výhod horkej čokolády.

9. Ochorenie srdca

Tmavá čokoláda obsahuje antioxidanty, ako sú flavonoidy. Antioxidanty sú najlepšie prvky, ktoré telo môže prijímať alebo vyrábajú, pretože majú schopnosť zabrániť starnutiu vplyvom voľných radikálov, ktoré môžu spôsobiť ochorenie srdca.

10. Hladina krvného cukru

Je ťažké uveriť, že látka, cukor obohatený môže vyrovnať hladinu cukru v krvi, ale je to pravda! Množstvo cukru v tmavej čokoláde neovplyvní vaše telo rovnako ako jeho glykemický index je nízky. A flavonoidy, ktoré je obohatené o pomôcok vplyv, že inzulín ponúka na hladinu cukru.

11. Cholesterol

Nie je to mýtus, že cholesterol upcháva cievy a tepny a nedovolí im fungovali normálne. Ale tmavá čokoláda slúži na zníženie hladiny LDL (zlý cholesterol) v tepnách a srdca.

12. Mood Booster

Stres je zlý faktor, a jeden by mal vyhýbať sa to čo najviac! Obsah horkej čokolády pomoc pri výrobe endorfínov, ktoré sú produkované mozgových buniek a je známe, že zmiernenie náladu. To stimuluje mozgové bunky, a je známe, že odpočinúť osobu.

Ochrana 13. Skin

Bolo zistené, že obsah flavonoidov v horkej čokoláde, že má pozitívne účinky na telo. Jeden takýto účinok poskytuje ochranu pred škodlivým UV lúčmi slnka

Prevencia 14. Stroke

Zvýšené hladiny flavonoidov ako epicatechin je známe, že chráni mozog pred údermi. To je zrejmé v tmavej čokolády v dobrom množstve. Nervové bunky ľudí konzumovať tmavej čokolády sú menej náchylné k mŕtvici, v porovnaní s ľuďmi, ktorí nemajú konzumovať tmavej čokolády.

15. Anémia Cure

Flavonoidy v tmavej čokoláde tiež pomôcť pri liečbe anémie a poskytovať liečbu pre tých so zlou stravou.

16. Očné zlepšenie

Štúdie tiež ukázali, že flavonoidy v horkej čokolády pomôcť k zlepšeniu prietoku krvi do mozgu. To ďalej pomáha zlepšovať zrak tiež kvôli lepšiemu prietoku krvi.

17. Kognitívnych funkcií

Kognitívne funkcie v ľudskom tele sa zvyšuje s konzumáciou tmavej čokolády, pretože zlepšuje prietok krvi do mozgu.

18. Krvný tlak

Horká čokoláda je bohatá na minerály, ako je meď a horčík, ktoré sú zodpovedné za udržanie normálneho krvného tlaku, najmä v prípade osôb s nadmerným kolísaním ich BP.

19. Full bielkovín

Pitie čokoládového mlieka po cvičení je skvelé pre naše zdravie, pretože je plná bielkovín. Ak máte jeden šálka mlieka, budete konzumovať 8 to11 gramov bielkovín. Takže ak by ste chceli konzumovať asi 17 až 25 gramov bielkovín, budete musieť vypiť asi 500 až 700 a 50 ml čokoládového mlieka. To bude konať rýchlo na svojom tele, opraviť všetky tie tkanivá, a ktoré vám pomôžu získať svalovú hmotu. Obsah bielkoviny v nápoji bude skutočne vám štíhle a fit svaly.

20. Obsah sacharidov

Čokoládové mlieko tiež obsahuje sacharidy, čo je skvelé pre vaše zdravie, a to najmä ak ste boli zdvíhanie veľa závažia. Počet sacharidov tiež závisí od použitého produktu. Rôzne produkty majú rôzny obsah a množstvo sacharidov. Hershey Chocolate Milk Zdá sa, že najvyšší počet sacharidov, zatiaľ čo Digestory kalórií Odpočítavanie má najnižšiu. Cukor na to posilní vašu energiu a obnoviť ju. Budete mať možnosť vypracovať ťažšie a lepšie nabudúce budete cvičiť. V skutočnosti, to vám pomôže teraz cvičenie lepšie. Ak vaše svalového tkaniva roztrhať, bude im zabrániť dostať bolí. V skutočnosti budú dostať opravený na vlastnú päsť.

21. Zvyšuje vytrvalosť

Takže, ak ste pracoval po dobu niekoľkých týždňov alebo sa pripravujú sami na maratón skoro, budete pravdepodobne potrebovať niečo, čo zvýši vašu vytrvalosť a pomôže vám cvičenie alebo prax po dlhšiu dobu. V tomto prípade to, čo by mohlo byť lepšie, než čokoládové mlieko? To bude mať dobrú starostlivosť o svoje telo, zvýšiť silu a energiu a pomôže vám dať sto percent!

22., to ťa posilní

Čokoládové mlieko je tiež niečo, čo vám bude silnejší a zdravší v dlhodobom horizonte. Ak ste si ju aspoň trikrát týždenne po tréningu, uvidíte zmeny vo vašom tele. Budete tiež silnejší. Závažia, ktoré by nemalo byť zrušené predtým, sa teraz stane o niečo jednoduchšie ako minule. Ak ste sa vzdali príliš rýchly pri behu alebo plávanie, bude tento nápoj vás deje.

Teraz viete, čo sú výhody výhod horkej čokolády pre vaše celkové zdravie. Teraz viete, ako ju používať, a uložte ju.

Horká čokoláda: Ako vybrať a uložiť

Rôzne tmavej čokolády značky robí to trochu ťažké vybrať tú najlepšiu. Pre vaše pohodlie, mám niekoľko užitočných tipov, ktoré ponúkajú, pokiaľ ide o výber tmavej čokolády nižšie:

  • Pri nákupe tmavú čokoládu, dávať pozor na ten, ktorý má hladký a nepoškvrnenú povrch. Čokoláda vyberiete by nemala byť nudné, a nesmie mať žiadny druh pruhmi a bodky.
  • Ak je to možné, snaží sa rozbiť čokoládu, ako budete platiť za to. Ak to zlomí s čistým a pevné Snap, kúpiť ju bez váhania. Tiež venovať osobitnú pozornosť textúry. Nikdy nekupujte to, či je to zrnitý alebo príliš mastné textúru; skôr hľadať jeden s zamatovou textúru.
  • Ochutnať trochu čokolády, než si ho kúpim. Chytiť ju, ak má čokoládová chuť a arómu.
  • Uložte si tmavej čokolády v chladnom, suchom, bez zápachu mieste. Chráňte pred priamym slnečným svetlom.

Horká čokoláda: Praktické rady

  • Nepridávajte vodu v čokoláde, zatiaľ čo varenie ju, pretože má tendenciu tvrdnúť svoju čokoládu. Tiež sa uistite, aby všetky nástroje používané na výrobu čokolády recept suchá, pretože aj trocha vlhkosti môže zničiť celý recept.
  • Udržiavať teplo pod kontrolou. Netají čokoládu na veľmi vysokú teplotu.
  • So všetkými vyššie uvedenými výhodami tmavej čokolády, nie je pochýb o tom, že milovníci čokolády by mala vytvoriť zmysel pre tento druh čokolády taky! Je to kombinácia čokolády a dobré zdravie. Čo viac si môžete priať!

Dúfam, že tento článok o zdravotných prínosoch horkej čokolády vám pomôže starať o svoje celkové zdravie. Sa s nami podeliť, ak viete, akékoľvek iné top výhody stravovanie tmavej čokolády v komentáre časti nižšie.

load...