Zdravie a wellness

22 úžasných výhod čaju z harmančeka pre pokožku, vlasy a zdravie

22 úžasných výhod čaju z harmančeka pre pokožku, vlasy a zdravie

Harmanček, tiež známy ako, Babuna ka Phal 'v hindčine, je známy pre svoje liečivé vlastnosti a kozmetické výhody. Je to v podstate bylina, ktorá pochádza z kvitnúce rastliny v sedmokráska gangu. Domáci v Ázii, Európe, Austrálii a Severnej Amerike, toto krásne kvety kvetov počas skorého leta.

Harmančekový čaj, derivát tejto harmanček kvet, je zlatej farby a má delikátnu, ovocnú chuť. Tento chutný bylinný liek zmierňuje rôzne obavy vresovísk súvisiacich, ako je črevná a žalúdočné ťažkosti, úzkosť, nespavosť, vredy v ústach, a ešte oveľa viac.

Tu sú niektoré z úžasné harmančekový čaj výhody pre pleť, vlasy a zdravie.

Výhody harmančekový čaj

A. Kožné Výhody

 1. Prírodné čistiace
 2. Urýchľuje proces hojenia
 3. Natural Bleach Skin
 4. Upokojuje podráždenie kože
 5. Pomáha bojovať proti akné
 6. Chráni pleť pred radikálmi
 7. Pomáha redukovať opuchy pod očami
 8. Natural Face Scrub
 9. Skin hydratačný
 10. Tmavé kruhy

Výhody B. Vlasy

 1. Obohacuje Farba vlasov A Radiance
 2. Zabraňuje tvorbe lupín

C. Zdravie Výhody

 1. Upokojuje bolesti svalov
 2. Menštruačné kŕče
 3. Upokojuje vred Bolesť
 4. Posilňuje imunitu
 5. Udržuje hladiny glukózy v telových
 6. Pomáha pri liečbe hemeroidy
 7. Upokojuje syndróm dráždivého čreva
 8. Zabraňuje alergie a vyrážky
 9. Pomáha zbaviť migrény
 10. Propaguje Sleep

Kožné Výhody

1. Prírodné čistiace

Harmančekový čaj má úžasné uzdravenie, antioxidant, čistiace a hydratačné vlastnosti a je považovaný za účinný prostriedok pre starostlivosť o pleť (1).

load...

Späť na obsah

2. Urýchľuje proces hojenia

Naplnená veľkými liečivými účinkami, harmančekový čaj urýchľuje hojenie drobných rán a tiež dezinfikuje je (2). To bolo spočiatku používaný Gréci, Egypťania a Rimania ako liečivé masti pre liečbu rán.

Späť na obsah

3. Prírodné Bleach Skin

Harmančekový čaj je vynikajúci all-prírodné bielenie kože. Pomáha k zosvetlenie pleti a robí to žiarivý. Sprísňuje póry a mollifies kožu, čo pomáha k rozmazaniu škvrny a zápal jazvy (3).

load...

Späť na obsah

4. Upokojuje podráždenia kože

Vzhľadom k jeho zmierňovanie a antioxidačné vlastnosti, je zistené, harmanček čaj ako veľmi účinný v upokojujúce podráždenia kože a ekzém (4).

Späť na obsah

5. Pomáha v boji proti akné

Táto magická lektvar je powerhouse antioxidantov, ktorý vám pomôže v boji proti akné a pupienkov. To tiež robí divy v (5).

Späť na obsah

6. Chráni pleť pred radikálmi

Poškodenie voľnými radikálmi je jedným z faktorov, ktorý je považovaný za hlavný prispievateľ k predčasnému starnutiu. Harmančekový čaj chráni pokožku pred týmto a preto pomáha pri zachovaní svoj mladistvý šarm dlho (6).

Späť na obsah

7. Pomáha redukovať opuchy pod očami

Umiestnením chladené harmanček čajových vrecúšok pod očami pomáha pri znižovaní očnej opuchy. Tiež upokojuje unavené oči (7).

Späť na obsah

8. Natural peeling

Keď sa zmieša s práškovým mliekom, harmančekový čaj vykľuje skvelý tela a peeling. To opadáva off mŕtve, suché kožné bunky, odhaľovať nové základné bunky.

Späť na obsah

9. Výživným

Ak sú konzumované pravidelne, harmančekový čaj vyživuje a hydratuje pokožku z hĺbky. Môžete tiež použiť harmanček vo svojich domácich kozmetických receptúr čerpať svoje kozmetické výhody (8).

Späť na obsah

10. Tmavé kruhy

Harmanček čaj môže byť zabalené do malých plastových paketov alebo do kompresorov, alebo dokonca na kocky ľadu a použité na unavené oči pre liečbu tmavé kruhy alebo prepadnutý očné problémy. Udržujte harmančekový čaj vrecia na oči po dobu piatich minút a potom opláchnite studenou vodou (9).

Späť na obsah

Vlasy Výhody

Harmančekový čaj má veľa čo ponúknuť pre starostlivosť o vlasy rovnako. Niektoré z najlepších výhod tohto bylinného nápoj, sú nasledujúce:

11. Obohacuje Farba vlasov a žiarivosť

Harmančekový čaj pláchanie rozjasní blond vlasy okamžite. V kombinácii s henou, vytvára prirodzené upozorňuje na tmavé vlasy. Používanie harmančekový čaj ako finálny vlasy plákanie dodáva ohromujúci zlatý lesk na hnedé vlasy. Môžete tiež použiť harmančekový čaj pláchanie pravidelne zosvetliť vlasy po určitú dobu (10).

Späť na obsah

12. Zabraňuje lupy

Je tiež zistilo, harmanček, že je vysoko účinné pri prevencii lupiny a upokojujúce svrbenie pokožky hlavy (11).

Späť na obsah

Zdravotné výhody

13. Upokojuje svalové kŕče

Harmanček má silné protikŕčové a protizápalové vlastnosti, ktoré sú účinné pri liečení žalúdočné kŕče a črevné kŕče. Čaj tiež znižuje problémy čriev a poskytuje úľavu od plynu a nadúvanie.

Pitie harmančekový čaj dvakrát denne bude liečiť problémy, ako je syndróm dráždivého čreva, gastroenteritídy, nevoľnosť, kŕče, a žalúdočná chrípka (12).

Späť na obsah

14. Menštruačné kŕče

Harmančekový čaj je známy ako riešenie odľahčenie pre menštruačnými kŕčmi, pretože uvoľňuje svaly maternice a poskytuje úľavu od kŕče. To zvyšuje hladiny glycínu, čo prispieva k zníženiu svalové kŕče (13).

Späť na obsah

15. Zmierňuje bolesť vred

Harmančekový čaj, ak sú užívané pravidelne, môže utíšiť bolesť žalúdočný vred (14). Ak ste prešli operácie nasledujúce formácie v žalúdku kameň, potom sa s harmančekový čaj môže zabrániť reformáciu kameňov.

Späť na obsah

16. Posilňuje imunitu

Harmanček má antibakteriálne vlastnosti, ktoré pomáhajú k prevencii a liečbe studenej a kašeľ a zároveň chráni proti infekcii a ochorení súvisiacich s baktériou. Je to preto, zvyšuje imunitu človeka (15). Konzumáciu čaju chráni proti rôznym mikróbom.

Späť na obsah

17. Trvá na hladiny glukózy v telových

Harmanček čaj pomáha udržiavať hladinu glukózy v krvi, a preto pomáha pri riadení diabetes mellitus (16). Môžete sa poraďte so svojím lekárom o požadovanej dávky harmančekový čaj.

Späť na obsah

18. Zaobchádza Hemoroidy

Príjem harmančekový čaj upokojuje nervy v tele. To tiež pomáha pri liečbe hemoroidov (17).

Späť na obsah

19. Syndróm dráždivého čreva Zachádza

Harmančekový čaj znižuje kŕče v žalúdku, keď ste trpia syndróm dráždivého čreva. To tiež znižuje tvorbu plynu a nadúvanie v tráviacom trakte. To vám tiež pomôže zbaviť pálenie záhy a upokojuje žalúdočné ťažkosti (18).

Späť na obsah

20. Alergie a vyrážky

Harmančekový čaj je skvelý liek na liečbu vyrážky a ďalšie kožné alergie. Len ponoriť vatový tampón do chladeného harmančekový čaj a používať ju v priebehu oblastiach náchylných k alergii. Pri konzumácii vnútorne, čaj môže utíšiť celý systém a pomôže vám zbaviť sa alergických prejavov (19).

Späť na obsah

21. Zbaví migrény

Harmanček je známa bylina v terapeutickom použití, a zistilo sa, že je prospešné pri liečení migrény a bolesti hlavy (20). Šálku horúceho harmančekový čaj vám pomôže získať okamžitú úľavu od bolesti hlavy.

Http://www.shutterstock.com/pic - 223473016 /

22. Podporuje spánok

Harmančekový čaj je výborný liek na nespavosť alebo poruchy spánku. Mierne sedatívne vlastnosti vám pomôže zaspať rýchlejšie a lepšie (21).

Pravidelný príjem harmančekový čaj vám môže pomôcť získať dobrý spánok a môže poskytnúť úľavu od nepokojného spánku.

Späť na obsah

Harmanček čaj: Výber a skladovanie

 • Pri nákupe harmančekový čaj od potravín alebo bylinkár, vždy hľadať výrobky, ktoré sú formulované z celých kvetmi. To zaistí, že budete žať väčšinu svojich výhod.
 • Zachovať harmančekový čaj vo vzduchotesnej nádobe a uložte na suchom mieste. Chráňte ho pred priamym slnečným svetlom.

Ako si vyrobiť Harmančekový čaj doma

Harmančekový čaj možno pripraviť doma po niekoľkých jednoduchých krokov.

 • Zahriať vaše čajové kanvice naliatím trochu vody varu do neho a potom pridať nejaké plátky jabĺk, rmutování ju s drevenou lyžicou.
 • Pridať nejaké vopred premýva kvety harmančeka do vriacej vody.
 • Priklopíme pokrievkou a nechajte kvety strmé po dobu niekoľkých minút.
 • Kmeň čaj a pridajte trochu citrónovej šťavy alebo medu do neho pre väčšiu chuť.

Konzumovať šálka voňavého harmančekový čaj môže byť jedným z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť pre seba. Už ste niekedy skúsiť piť harmančekový čaj? Aká bola vaša skúsenosť? Boli by sme radi počuť od vás. Podeľte sa o svoje názory v poznámkach nižšie.

load...