Zdravie a wellness

22 účinných domácich liekov na tonzilitídu

22 účinných domácich liekov na tonzilitídu

Ste trpia bolesťou v krku? Je v krku bolestivý, najmä pri prehĺtaní? Ak vaša odpoveď znie áno, môžete byť trpia angíny. A zápal mandlí môže postihnúť kohokoľvek z dospievania do dospelosti, šetriace nič to utrpenie bolestivé krku!

Ľudské telo je perfektný zariadenie. Má svoj vlastný obranný systém, ktorý pomáha v boji patogénov a infekcií. Mandle, ktorá sa nachádza v zadnej časti úst sú súčasťou obranného mechanizmu tela. Zabraňujú baktérie a vírusy dostali dýchacie cesty pomocou ich uväznenie. Tieto pracovití mandle niekedy nakaziť rovnakým patogény, ktoré zadržiavajú, čo tieto orgány mandľového tvaru sa zapáli. To spôsobuje bolesť a nepohodlie, najmä keď prehĺtanie.

Kým angína je častejšia u detí školského chodu, môže dôjsť aj u dospelých. Táto infekcia môže byť akútne a má tendenciu sa opakovať. Výsledkom je, že mnohé deti často trpia chronickou angína. V prípade, že mandle sú chirurgicky odstrániť, aby sa zabránilo chronické angíny, že osoba môže byť náchylnejší na infekcie. To je dôvod, prečo, ak vaše mandle sú bolestivé a infikovaných, je najlepšie sa rozhodnúť pre domáce opravné prostriedky. V skutočnosti, s náležitou starostlivosťou a domáce opravné prostriedky pre angína, nebudete potrebovať lekárske ošetrenie.

load...

Ste trpí zápal mandlí?

Než sa pokúsite tonzilitídy domáce opravné prostriedky, je dôležité poznať príznaky. Pochopenie príznaky vám dá pokoj a pomôže vám začať používať domáce opravné prostriedky čo najskôr.

Príznaky angíny patria nasledujúce:

 • Opuchnuté a zapálené mandle
 • Zápal lymfatických uzlín na krku
 • Bolesť ucha
 • Horúčka a zimnica
 • Bolesť hlavy
 • Zápach z úst
 • Ťažkosti pri prehĺtaní, zatiaľ čo
 • Bolesť hrdla
 • Krku a čeľuste môže byť výberové konanie na dotyk
 • Nevoľnosť
 • Zvracanie
 • Zachrípnutie či strata hlasu
 • Prekrvenie nosovej sliznice
 • Výtok z nosa
 • Oblasť okolo mandlí vyzerá zapáli a červená
 • Slzenie a sčervenanie očí
 • Kašeľ

Angína Hlavné prostriedky:

Tam sú početné prostriedky pre angína a väčšina z nich vyžadujú bežnej prísady sú k dispozícii vo väčšine kuchýň. Niektoré z týchto domáce opravné prostriedky boli používané po stáročia a preukázali svoju schopnosť zmierniť príznaky angíny.

load...

1. Morské kloktadlo:

Nič nie je viac ukľudňujúce než slanej vody kloktadlo. V pohári horúcej vody sa rozpustí lyžičku soli. Kloktať s ním a vypľuť vodu. Tento domáci liek na angína bol používaný po stáročia poskytnúť úľavu od bolesti v krku a opuchy. To tiež pomáha čistiť ústa, prevenciu infekcie na povrchu mandliach z zhoršuje.

2. Jablkový ocot:

Mnohí ľudia pijú jablkový ocot na dennej báze zo zdravotných dôvodov. Ak ste jedným z tých, mali by ste mať žiadne výčitky kloktanie s ním. Riediť trochu octu s teplou vodou a kloktať niekoľkokrát denne. To pomôže zmierniť opuch a bolesť. To tiež pomáha vyčistiť nákazu.

3. Harmanček čaj:

Keď máte angínu, upokojujúce šálka bylinného čaju môže robiť zázraky pre svoj krk. Uvariť čaj a mať istotu, aby to pokrylo tak, že éterické oleje nemajú odpariť. Pridajte trochu medu a stisol vápna. Harmanček zníži bolesť, zatiaľ čo antiseptické vlastnosti medu bude vyčistiť nákazu a upokojiť vaše hrdlo.

3 prírodné Domáce lieky na liečbu zápal mandlí

4. Včelí Propolis:

To je živicová substancia, ktorú včely zbierajú. Je označený ako superfood a je k dispozícii vo forme tinktúry alebo spreja. Môžete ju použiť, ak sú infikovaný získať úľavu od bolesti a urýchliť hojenie vaše mandle. V prípade použitia spreja, nasmerovať ju na mandliach a priľahlých oblastí. V prípade, že používate tinktúru, pridajte niekoľko kvapiek do trochou vody a použiť zmes na kloktanie niekoľkokrát denne.

5. Cibuľa:

Páchnuce cibule má mnoho zdravotných výhod a jeden z nich je liečenie angíny. Extrakt dve polievkové lyžice šťavy z cibule a zmieša sa s pohári vlažnej vody. Použite túto vodu na kloktanie niekoľkokrát denne. Aj keď by ste mohli byť cibule dych, bude to určite zmierniť nepohodlie.

6. Ginger:

Extrahovať jednu polievkovú lyžicu šťavy z čerstvého zázvoru. Pridajte jednu polievkovú lyžicu medu a dve lyžice teplej vody. Táto zmes sa použiť na kloktanie.

7. Semien senovky gréckej:

Varí sa dve polievkové lyžice semien senovky gréckej v 500 ml vody. Potom, čo voda príde k varu, varte asi 30 minút. Kmeň a používať vodu kloktať niekoľkokrát denne. Pískavica semená majú antibakteriálne vlastnosti a pomôže odstrániť baktérie z povrchu svojich infikovaných mandlí.

8. Lime Juice:

To je vek starý domáci liek na angína. To je tiež jeden z tých najúčinnejších. Squeeze celé vápno do pohára teplej vody. Pridajte lyžicu medu a štipku soli. Popíjať túto zmes niekoľkokrát denne na zmiernenie bolesti a nepohodlie. Obsah vitamínu C v vápna pomôže posilniť vašu imunitu taky.

9. Mlieko:

Variť pohár mlieka a pridajte štipku kurkumy prášku a niektoré mleté ​​čierne korenie. Túto zmes vypiť predtým, než idete spať. Použitie tohto domáci liek na tri po sebe idúce noci na liečbu angíny a získať úľavu od príznakov.

10. Mrkva, uhorka, a červenej repy:

Vezmite rovnaké množstvo červenej repy a uhorky šťavy a pridať čerstvej mrkvovej šťavy na to. Piť šťavy zmesi každý deň, až kým nebude infekcia nezmizne. Táto zelenina sú plné živín, ktoré zvyšujú imunitný systém a pomáhajú telu bojovať s infekciou. To je najlepší mix šťavu a konzumovať skôr než piť samostatne.

11. Čerstvé figy:

Variť čerstvé figy a potom, aby pastu. To môže byť pridaný na zoznam domáce opravné prostriedky pre angína pochýb. Naneste pastu priamo do vašich zápalu mandlí. To pomôže zmierniť bolesť a zmierniť začervenanie a bolestivosť.

12. Alum:

Za starých dobrých časov, pred čistenia odpadových vôd robil vzhľad, kamenec bol použitý na dezinfekciu pitnej vody. To môže byť tiež použitý ako domáci liek na angíne. Rozdrviť kamenca na jemný prášok. Naneste ju na mandliach. Druhý spôsob je, aby sa rozpustil trochu kamenec v malom množstve vody a použiť ju k kloktadlo. To zmierni opuch a zabrániť infekcii od zhoršuje.

13. Mint Tea:

Uvariť nejaké mätový čaj a popíjať ju. To sa upokojiť do krku a poskytujú úľavu od bolesti. Ak chcete čaj sviežim, pridajte lyžicu prírodného medu. Med má tiež antibakteriálne vlastnosti, tak to bude pomáhať v boji proti infekcii tiež.

14. Horčica v prášku:

Brousící niektoré horčičné semienka na prášok a premiešame do pohára s horúcou vodou. Použite ho kloktať a očistiť svoje hrdlo. Ak použijete tento zápal mandlí domáci liek, pomôže odplaviť baktérie sa nachádzajú na povrchu mandliach a urýchliť proces hojenia.

15. Polievky a vývary:

Angína môže sťažiť jesť a prehĺtať. Ak hľadáte pre rýchle a dočasnú úľavu od bolesti, konzumujú kuracie alebo zeleninovú polievku. Tieto polievky vám tiež pomôže získať dôležité živiny, ktoré zvýši váš imunitný systém. Para vychádzajúca z polievky sa uľahčí upchatie nosa rovnako.

16. Drevo fialky:

Tiež známy ako sladké fialky a banafsha kvety, drevo fialové kvety, aby sa najlepší domáci liek na angíny. Zmiešajte kvety do trochou mlieka; topiť nejaký vyčistené maslo (ghí) v panvici a pridajte kvety a zmes mlieka do neho. Nechajte ho vychladnúť, takže sa môžete dotknúť zmes bez spálenia prstov. Naneste tenkú vrstvu tejto jedinečnej zmesi priamo do vašich zápalu mandlí. Bude poskytovať úľavu a znížiť zápal. Prípadne môžete variť kvety a mlieko po dobu asi 15 minút. Kmeň a piť, zatiaľ čo mlieko je ešte horúca.

17. Lemon:

Plátok citróna na polovicu. Na jednej polovici, pokropí liberálno soľ a mleté ​​čierne korenie. Použite lyžicu riadiť soľ a korenie do citróna. Držte citróna nad plameňom za použitia klieští, kým kus sa zahrieva. Udržiavať ju olizoval, až zostáva v citróne viac šťavy. To pomôže upokojiť vaše hrdlo a tiež vitamín C, aby vaše telo posilniť vašu imunitu.

18. Epsom Soli:

Nakresliť kúpele s teplou vodou a pridajte Epsom soľou k nemu. Byť liberálne. Máčať v tejto teplej vody. Uistite sa, že hrdlo je vo vode, keď ste vo vani. To sa upokojiť do krku a odľahčiť svoje nosné dierky.

19. Oregano:

Táto bylina je známe, že má antiseptické vlastnosti, takže môže byť použitá ako domáci liek na liečbu angíny. Pridať nejaké sušené alebo čerstvé oregano do teplej vody. Dovoliť ju strmé po dobu 10 až 15 minút. Kmeň a piť oregano čaj. To pomôže upokojiť vaše hrdlo a poskytnúť úľavu od nepohodlia.

20. Semená horčice, chren Semená, ľanové semienko, jačmeň, reďkovky Semená a jutové Semená:

Aj keď to môže naraziť ako podivné domáci liek na angíny, môžete si byť istí, s vedomím, že je to veľmi efektívna. Vezmite rovnaké množstvo semien a rozomelú ich do jemného, ​​hustú pastu. Naneste pastu na vaše zapálených mandlí a nechať to zostať. To môže žihadlo trochu, ale bude stáť za to.

21. Vodný hyacint:

Ak môžete položiť ruky na niektoré vetvičky vodného hyacintu, to môže ukázať ako skvelý domáci liek na angína. Horieť vetvičky, kým sa obrátiť na popol. Teraz pridať nejaké horčičného oleja do popola vodný hyacint vetvičiek a aplikovať ich na mandliach. Tento domáci liek pomáha znížiť opuch a zápal.

22. Ice Cream a Popsicles:

Je zvláštne, ako to môže znieť, zmrzlina a popsicles sú skvelé pre angína. Oni zmierniť svrbenie a bolesť na chvíľu a môže sa budete cítiť lepšie. Chladný môže otupiť svoje mandle po určitú dobu, ktorý ponúka toľko potrebnú úľavu.

Diéta ako domáci liek na zápal mandlí:

 • Ak máte angínu, je najlepšie prejsť na tekutú diétu v prvých niekoľkých dňoch, ako vaše hrdlo bude bolestivé. Pokúsiť konzumovať čerstvé ovocné šťavy za prvých troch až piatich dní. To posilní vašu imunitu a pomôcť vášmu telu v boji proti infekcii. Pokračujte na ovocných štiav diétu, kým bolesť zmierňuje.
 • Akonáhle sa bolesť ustúpila, je na čase posilniť vašu imunitu. Môžete to urobiť tým, že konzumuje zdravé a výživnú stravu. Jesť čerstvé ovocie, zeleninu, orechy a celé zrná. Po šťavy stravy, zaviesť tieto potraviny položky postupne, alebo nemusí byť schopný je žalúdok.
 • Počas svojho záchvatu angíny, spotrebujú veľké množstvo tekutín, najmä vody, polievky a ovocné šťavy. To bude mať vaše telo hydratované a zabrániť krku otáčania suchá a svrbí. Avšak, drž sa ďalej od prevzdušneného nápojov a príliš veľa kávy a čaju. Tieto nápoje môžu zhoršiť Váš zdravotný stav.
 • Tiež sa vyhnite príliš korenené alebo kyslé potraviny, pretože budú dráždiť hrdlo a spôsobiť vám ďalšie bolesť. Tieto potraviny môžu tiež zhoršovať zápal. Horúce omáčky, kyslá smotana a jogurt všetko veľmi chutné, ale všetko je potrebné sa vyvarovať pri záchvate angíny.

Dobrou správou je, že angína je self-obmedzujúce podmienka a často vyrieši sama o sebe, bez nutnosti návštevy lekára. Najlepší spôsob, ako na liečbu angíny je pomocou domáce opravné prostriedky. Poskytujú úľavu od bolesti a svrbenia a tiež prispieť k zníženiu zápalu. Tiež sa odporúča, aby sa rozhodnú pre multi-hrotmi prístup pri použití domáce opravné prostriedky. Inými slovami, len niekoľko angína domáce opravné zároveň pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Pozor:

Ak váš angína nezlepšia s týždni používania domáce opravné prostriedky, okamžite sa poraďte so svojím lekárom. Ak váš infekcie bakteriálne, bude to vyžadovať antibiotiká vypratať a lekár bude vedieť, ktorý z nich je predpisovať. Tiež, ak trpíte chronickou angína, domáce opravné prostriedky nemusí očakávané výsledky. Môžete vyžadovať chirurgické odstránenie mandliach, aby sa zabránilo chronické infekcie. Poraďte sa s lekárom, ktorý má najlepšie predpoklady poradia.

Ste našli tento článok užitočný? Prosím, nechajte nás slovo v sekcii Komentáre nižšie!

load...