Zdravie a wellness

22 účinných domácich liekov na liečbu žltačky

22 účinných domácich liekov na liečbu žltačky

Príďte leta a vysokej pohotovosti siréna pre mnoho chorôb stúpa. Choroby súvisiace mnohé vodné a slnečné zdvihu začnú mať vplyv na naše telo. Vzhľadom k tomu, teploty stúpajú, by sme mali byť mimoriadne opatrní slnkom mŕtvice a ako sme konzumovať vodu udržať dôležitú rovnováhu elektrolytov v tele po celú dobu. Žltačka môže znieť desivo, ale je časté ochorenie, ktoré možno vyliečiť celkom ľahko. Ale nezabudnite, že žltačka vo svojej extrémnej podobe môže viesť k smrti. Tak odskočiť problém v jeho zárodku, a neumožňujú žltačka, aby sa stal príliš vážne.

Čo je žltačka?

Žltačka je ochorenie spojené s najviac pohyblivý a pružný organov ľudského tela, v pečeni. Žltačka dochádza, keď je nadmerná prítomnosť bilirubínu v tele v dôsledku neschopnosti pečene správne fungovalo v tandeme s obličkami na odstránenie tejto látky. Výsledkom je, že žltačka spôsobí žlté sfarbenie kože a dokonca aj bielko očí zožltne. Ľudia sa všeobecne najprv všimnúť žlť z očí ako znamenie žltačky.

Príčiny žltačky:

RBC alebo červené krvinky v ľudskom tele majú životnosť 4 mesiace a potom sa dostať von z tela. RBC dostane premenený na bilirubín po celú dobu ich životnosti a musia byť zaslané z tela, ktorá je v prvom rade funkcie obličiek a pečene. Keď kvôli nedostatku riadneho fungovania pečene, bilirubín nevyjde zo systému, spôsobuje žltačku. Pečeňové poruchy v dôsledku mnohých rôznych dôvodov. Mohlo by to byť spôsobené prítomnosťou žlčových kameňov, alebo v prípade, že osoba má hepatitídu. K dispozícii je tiež žlčových ciest blokáda kvôli niektorým chorobám, ale nie sú obmedzené na tuberkulóza, malária, týfus, žltá zimnica a hemolytickej anémie. Všetky tieto choroby majú priamy vplyv na krvného obehu a na normálnu funkciu pečene a obličiek.

load...

Bežné príznaky žltačky:

Žltačka má jedny ľahko rozpoznať príznaky a jeden by mal byť vždy na pozore pre niektoré z nich, aby sa zabránilo extrémnej výskyt choroby a získať liečbu včas.

  • Zvýšená žlté sfarbenie moču
  • Očných bielok vyzerajú žltší než bielu rovnako ako pleť
  • Vysoká horúčka
  • Strata chuti do jedla
  • Nevoľnosť
  • Zápcha
  • Záchvat bolesti hlavy
  • Silná bolesť okolo pečene

Top 22 domáce opravné prostriedky vyliečiť Žltačka:

Aj keď lekár odporučí dennú dávku liekov a zdravotnej režimu, tam sú niektoré domáce opravné prostriedky pre žltačky, ktorá môže pomôcť pri zmierňovaní príznakov. Žltačka vedie k strate chuti do jedla, ale to je rozhodujúce, aby konzumovať domáce opravné prostriedky sa čoskoro uzdraví a liečiť pečeň. Žltačka domáce opravné prostriedky, sú nasledujúce:

1. Go tango s paradajkami:

Paradajky sú bohatým zdrojom lykopénu a dobré pre zdravie krvi v tele. Majúce šťavu z paradajok skoro ráno budú divy na obnovenie zdravia pečene a zdravotné sestry ho späť do zdravia. Varí sa niekoľko paradajky vo vode, aby ich zmäkčenie. Vezmite paradajky a prevarenou vodou, sito tejto zmesi extrahovať šťavu a zbaviť paradajok kožiek. Majú pohár tejto šťavy každé ráno na liečbu žltačku. Čerstvý paradajková šťava pre dobré zdravie.

load...

2. Yellow porazí žltá:

Nič funguje ako malý kurkuma na liečbu žlť žltačky. Jednoducho zmiešajte lyžičku kurkumy v polovici pohára vody. Túto zmes vody a kurkuma 3x denne na liečbu žltačku.

3. Zblázniť:

Tento domáci liek by musel použiť dáta, mandle, maslo, cukor a kardamónu, tak aby ste ich mať doma. Všetky dobré veci idú do výroby tohto domáci liek. Trvať asi 6-7 mandle, 2 - 3 dni a 3 kardamónu a namočte cez noc. Potom, čo vás máčať tieto 3 veci cez noc, rozdrviť na pastu, keď zmäknú po namočení. Pridáme trochu cukru a jednu polievkovú lyžicu masla a riadne premiešame. Túto zmes raz za deň skoro ráno pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

4. Peptin papáje:

Papaya je dobrým zdrojom peptin a pomáha liečiť žltačku. Získať nejaké papája listy a rozdrviť, aby pastu. Trvalo pol lyžice tejto zmesi a pridajte jednu polievkovú lyžicu medu a mať.

5. Make Lemon Leaf odvar:

Variť jednu pohár vody, a keď začne vrieť, pridajte niekoľko citrón listy. Let it variť po dobu niekoľkých minút s listami a potom necháme vychladnúť. Potom, čo zmes vychladne, sito ju a piť túto vodu prevarenú získať úľavu od príznakov žltačky.

6. Ginger All The Way:

Vezmite pol lyžičky zázvoru šťavy, premiešame s polievkovú lyžicu každej z limetkovej šťavy a mäty extraktu. Majú to tak často, ako je to možné. Ak vyviniete averziu k chuti, bez obáv pridať med, aby to chutnejšie.

7. Reďkovky na záchranu:

Trvať niekoľko čerstvé reďkovky listy a uvaríme vo vode. Potom rozdrviť tieto dohromady, aby triešť alebo šťavu a sitko, ak si netrúfate, ktorý má šťavu. Majú túto reďkev šťavy dvakrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

8. Dojčiacich matiek mlieko:

Je dôležité, aby novorodenci a dojčatá byť kŕmené ich materského mlieka vybudovať imunitu proti žltačke. Malé deti a novorodenci sú pravdepodobné, že si chorobu a mal by byť uvedený do materského mlieka, aby pomohol bojovať. Materské mlieko je plné živín a dobré pre zdravie dieťaťa.

9. Osivo divy:

Získať rascu a karambol semená v rovnakom pomere, 1 polievková lyžica každý a vziať štipku soli. Pražená a mletá semená, aby prášok a pridať trochu kamennej soli dostať slanú chuť. Majú túto práškovou zmes dvakrát denne s vodou. Niektorí ľudia radia, aby sa semená priamo, ale môže byť ťažké je digest.Having vo forme prášku bude asimilácie živín jednoduchšie.

10. Go Cesnak:

Cesnak je známy pre jeho mnoho schopností a liečivé účinky. Majúce niekoľko strúčikov cesnaku, skoro ráno na lačný žalúdok môže tiež pracovať liečiť pečeň, keď je trpia žltačkou.

11. Použitie Špenát:

Špenát je bohatým zdrojom železa. Trvať aj niekoľko mrkvu a špenát, dôkladne ich umyte a nakrájajte ich dole na možnú veľkosť, aby v odšťavovači alebo mlynčeku. Získať šťavu z špenát, mrkva a nechať ju pravidelne liečiť žltačku. Obaja špenát a mrkva sú bohatým zdrojom vitamínov a minerálnych látok, ktorá pomáha telu zotaviť rýchlejšie.

12. Cukrová trstina džús:

Pričom teplota bude závratných výšin, vypiť pohár šťavy cukrovej trstiny bude prínosom pre vás v dvoch smeroch, ak ste trpia žltačkou. Jeden, dá vám odklad z tepla, dva, bude poskytovať telu životne dôležité cukru a prírodných sladidiel, ktoré pomáhajú v pečeni boj žltačku. Je dôležité mať čerstvý džúsu cukrovej homole aspoň 2 - 3 krát denne.

13. Amla alebo indický egreše:

Vek starý liek našich predkov a istá odporúčania záber našich babičiek, starý dobrý Amla alebo indický egreše účinne bojuje žltačku. Amla je bohatá na vitamín C a dobrým zdrojom mnohých ďalších životne dôležitých minerálov a živín. Urobte si Amla a extrahovať jeho šťavu po prevarení na nejakú dobu. K tomuto extraktu, pridajte trochu medu prisladiť príliš kyslý amly šťavu a soľ podľa chuti. Piť tento Amla šťavy 3x denne k rýchlejšiemu zotaveniu z žltačky.

14. Oregano:

Mnoho liečivé účinky oregano často nie sú rozpoznané. Okrem pôsobí ako pizza korenie, oregano možno použiť aj ako domáci liek liečiť žltačku. Vezmite pohár vody a pridajte oregano na neho a nechajte ho variť dostať lektvar oregano vody. Majú tento lektvar dvakrát denne ako domáci liek na žltačku.

15. Citrónová šťava:

Aj keď vidíme mnoho liekov, odporúčame použitie citrónovej šťavy pre chuť a vôňu, citrónová šťava samo o sebe tiež pomôže rýchlejšie spracovanie a zotavenie z žltačky. S citrónovú šťavu každý deň po pridanie štipku soli pomôže chrániť pečeňové bunky pred ďalším poškodením a liečiť žltačku rovnako.

16. Skúste Lassi:

Starý dobrý lassi alebo cmar je istý výstrel liek na liečbu žltačku a pomôcť pečeň zotaviť zo žltačky. Cmar je bez tukov, že telo je schopná stráviť v dôsledku žltačka. Pridať čierne korenie prášok, trochu práškového rascu a trochu kurkuma na cmarom. Piť Táto špeciálna cmar 3krát denne pre dobré trávenie a rýchlejšiemu zotaveniu z žltačka.

17. Jačmeň vody:

Niektorí ľudia odporúčajú použitie praženého jačmeňa prášku semien vo vode so štipkou každý deň na liečbu žltačku soli a medu. Iní tiež odporúčajú, aby človek by mal namočiť 2 - 3 šálky jačmeňa semená vo vode po dobu asi 3 hodiny. Akonáhle je jačmeň riadne nasiaknutý, aby ju do zmesi tým, že rozbije jačmeňa semená vo vode. Potom, čo ste dostal topiacom zmes, sito a kmeň tejto zmesi. Majú tento extrakt z jačmeňa vody po celý deň získať úľavu od žltačky a pomôcť k rýchlejšiemu tráveniu.

18. Listy bazalky:

Starý dobrý Tulsi je jedna rastlina, ktorá každý Ind domácnosť má, je účinný liek na žltačku. Ak je to možné, žuť niekoľko čerstvá bazalka listy každý deň. Prípadne môžete vykonať bazalka voľno pastu. Aad trochou medu na pastu, a majú to každý deň po dobu 2 - 3 krát.

19. Vyhnite sa korenené jedlá:

Pečeň vyrába rôzne enzýmy, ktoré sú zodpovedné za trávenie tukov. Vzhľadom k tomu, pečeň nie je schopný to urobiť efektívne anymore, to je najlepšie, aby sa zabránilo korenené a vyprážané potraviny a potraviny bohaté na obsah tuku, zatiaľ čo dole sa žltačkou. Držať domáce jedlo. Ak ste non-vegetariánska, daj to na chvíľu.

20. Nie cukrárske:

Ako vaša pečeň pokúsi obnoviť, najlepšie je vyhnúť sa všetkému, čo prichádza v pakete alebo bol vyrobený žiariť tým, lesk alebo trením. Treba sa vyhnúť niečo príliš bohatá. Držať základnej stravy alebo normálny mleté ​​pšeničnej múky, čerstvého ovocia a zeleniny a menej oleja. Vyhnúť sa všetky druhy cukroviniek a rýchleho občerstvenia.

21. Jedzte ovocie:

Uistite sa, že budete jesť viac a viac ovocia, ktoré majú vysoký obsah prírodných vôd, ako uhorky, melóna, pižmo melóny atď

22. Rest dobre a počúvať svoje telo:

Vzhľadom k tomu, žltačka inklinuje zabiť vašu chuť k jedlu, je potrebné, aby si poriadne oddýchnuť a jesť zdravo, aby sa vaše telo životne dôležité orgány v chode. Ako získať späť, možno budete cítiť vyčerpaný v určitých dňoch v dôsledku zníženia hladiny telesného tuku. Uistite sa, že budete odpočívať a nevykazujú svoj zrak a telo. Vyhnúť sa sledovanie televízie alebo vyvíja svoje telo fyzickej práce.

V neposlednom rade, navštívte svojho lekára pre pravidelnú zdravotnú prehliadku a majú svoj odporúčaný liek dávkovanie pravidelne. Vyhnúť sa akejkoľvek samoliečbu a zabezpečiť, aby si so sebou na svoje domáce opravné prostriedky v spojení s liečbou predpísanou lekárom. Ak máte pocit, nepríjemné potom, čo užívate niektorý z vyššie uvedených domáce opravné prostriedky, okamžite zastaviť, aby sa zabránilo komplikáciám. S pomocou svojej pravidelnej medicíny a týmito domáce opravné prostriedky, môžete poraziť žltačku a byť späť na nohy rýchlo!

Už ste niekedy trpel žltačkou? Použili ste domáce opravné prostriedky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...