Zdravie a wellness

22 najlepších výhod Barley (Jau) pre pokožku, vlasy a zdravie

22 najlepších výhod Barley (Jau) pre pokožku, vlasy a zdravie

Vedeli ste, že jačmeň je držiteľom titulu "kráľ obilnín? Ako dieťa, vaša mamička vám dal jačmeň vodu ako liek na všetky zažívacích problémov. Mal som to taky. Ale jeho výhody nie sú obmedzené na trávenie. V skutočnosti, jačmeň môže byť použitý pre všetky vaše zdravie a krásu strasti, vrátane akné, vypadávanie vlasov, obezita, rakovina a anémia.

Stále nie ste presvedčení? Tu mi dovoľte, aby som vám 23 dôvodov, prečo používať jačmeň.

Jačmeň-Krátka

Vedecký názov-Hordeum vulgare Origin-Egypt, Etiópia inými menami-jau (hindčina), Pachcha Yavulu (telugu), Barliarisi (Tamil), jačmeň (Malayalam), Jave Godhi (Kannada), Jab (bengálsky), Satu (Marathi) a Juvar / Chen (Gujarati).

load...

Než prejdeme k ďalšej časti, je dôležité, aby sme sa naučili niečo o tomto špeciálnom obilia. Aj nebude trvať dlho, sľubujem. Ideme na to!

Jačmeň je členom rodiny tráv a obilnín. Celá táto zrná sa podobá pšeničné zrná, ale je trochu svetlejšie. Pekná zlaté žltými tónmi. Toto zrno je veľmi univerzálny s bohatou maticou podobné chuti a atraktívny, žuvacie konzistencie.

Okrem toho, že obilné zrno, jačmeň má mnohostranné využitie v potravinárskom a vinárstve. Nachádza svoje použitie ako krmivo pre zvieratá a zároveň sa používa ako prísada do polievok a dusených pokrmov. Zrná jačmeňa, ktorý je bohatý na maltózy, sú vyrobené na slad, a použité ako sirup sladidlá. Na fermentovať, jačmeň sa používa ako prísada do piva a niektorých destilátov. A to nie je všetko. Okrem jeho kulinárske použitie, je to skvelý zdravej výživy plná živín a antioxidantov a má niekoľko liečivé vlastnosti. Zaujímavé, že?

load...

Existuje niekoľko typov jačmeňa k dispozícii na svojich obchodoch so zmiešaným tovarom. To vážne nám uľahčuje prácu. Nechceme, aby sa posadil a oddeľte trávu z obilnín, alebo trávia veľa času ich odšťavovania? Nebojte sa, tam je cesta von. Niektoré bežné formy jačmeňa sú nasledovné:

 1. Barley Grass: V podstate sadenice z rastliny jačmeňa je spotrebovaná vo forme ponukových listov, a je bohatá na minerálne látky, vitamíny, antioxidanty a aminokyselinami. Je bohatá na chlorofyl, ktorý detoxikuje telo od škodlivých látok.
 2. Lúpaná Barley: zastrešenou formu jačmeňa. To je zvyčajne jeden po odstránení nepožívateľné, vláknité, vonkajšie trup. Na odstránenie trup, to je známe ako lúpaných jačmeň, hrniec jačmeň alebo zmariť jačmeňa. Keď to sa varí, lúpaná jačmeň trvá dlhšiu dobu máčať, ale je výživnejšie.
 3. Pearl Jačmeň: V podstate luštěných jačmeň. Jedným z najčastejších surovín pre raňajky a desiaty receptov z celého sveta. Po odstránení otrúb, je spracovaný do rôznych výrobkov, ako sú jačmeň múka, vločky a podobne, ktoré sa podobajú ovsené vločky a krupice.
 4. Jačmeň Múka: Dobrý náhradou za pšeničnú múku a niekedy dokonca aj tortu múky. Sa získajú rozomletím celého jačmeňa. Celá jačmennej múky je výživnejšie ako perla jačmennej múky, pretože obsahuje otruby vo svojej pôvodnej podobe. Má mierne, orechovú príchuť s relatívne nižších úrovniach kalórií a vyššej úrovni vlákien.
 5. Jačmeň Green Prášok: Prášková forma jačmeňa. Obsahuje pridanej vitamíny a minerály, a je známy pre svoje liečivé výhody. Dodáva sa v rôznych príchutiach a je ľahko rozpustný. To môže tiež byť konzumované ako jačmeň šťavy.
 6. Jačmeň vody: To je všeobecne pripraví s vodou, jačmeň, a sortiment čerstvo vylisované šťavy. To je výhodné pre obličiek a močového mechúra ochorenia vzhľadom k jeho terapeutické vlastnosti.

Prečo by ste mali používať Barley

Kožné Výhody

 1. Pomáha udržiavať pleť Pružnosť
 2. Zlepšuje tón pleti
 3. Liečivé vlastnosti

Vlasy Výhody

 1. Obnoví Farba vlasov
 2. Podporuje rast vlasov
 3. Bojuje proti vypadávaniu vlasov

Zdravotné výhody

 1. Zníženie cholesterolu
 2. Pomôcky Chudnutie
 3. Ochrana proti rakovine
 4. Kontroly Diabetes
 5. Beneficial anémia
 6. Podporuje trávenie
 7. Zabraňuje žlčové kamene
 8. Zlepšuje imunitu
 9. Zabraňuje osteoporóza
 10. Bráni Ateroskleróza
 11. Chráni telesných orgánov
 12. Antidote Properties
 13. Zdravá črevná Fungovanie
 14. Diuretikum Property
 15. Ochladzuje telo
 16. Dávky počas tehotenstva

Kožné Výhody Barley

Prečo sníva o bezchybné pleti, keď môžete dosiahnuť v reálnom živote?

Nie, nie som žarty. Účinnosť jačmeňa o koži je síce sprevádzaný svojimi vedeckými a chemické vlastnosti. To je nabitý s vitamínom C, antioxidantov a minerálov. Jačmeň bolo tiež preukázané, že zníženie zápalu a vytvoriť bariéru chrániť pokožku pred vonkajšími škodlivín. Používanie jačmenná múka na tvári môže znieť trochu lacné, ale skúste to znova. Zaujíma vás, ako na to? Tu mi dovoľte, aby som vás:

1. Pomáha Udržuje pleť Pružnosť

Ach, veľký problém, ktorý prichádza s vekom!

Keď sme kríž 35, naše telo začne podľahnutie všetkým známkam starnutia. To nám dary sa ovisnutej kože, jemné vrásky a tuposti. Verte tomu alebo nie, jačmeň môže pomôcť riešiť ju.

Ale ako?

Jačmeň obsahuje selén, ktorý zachová pružnosť pokožky a chráni ju pred poškodením voľnými radikálmi. Posilnením pružnosť pokožky, jačmeň uľahčuje utiahnutie pleti, aby vaša pleť pružnejšia a dobre tónovaný a dávať to mladší vzhľad.

Antioxidanty v jačmeni pomôcť v spomaľuje príznaky starnutia. Jačmeň voda vyplavuje toxíny z tela, čím dáva vám čistý a bez vrások pleti textúru. Môžete tiež použiť jačmeňa s ostatnými zložkami, aby sa masku.

Jeden z najpopulárnejších anti-aging tváre kombináciu balenia je, že sladké kukuričnej múky a jačmeň s nádychom citrónovej šťavy. Je to naozaj robí divy. Skúste si to sami!

Budete potrebovať
 • 1 lyžice múky jačmeňa
 • 1 lyžica kukurice múky
 • 1 až 2. Januára lyžička citrónovej šťavy
 • 1 lyžica vlažnej vody
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte dva druhy múky a pridajte vlažnú vodu k tomu. Make hustú kašu.
 2. Nechajte ho odpočívať po dobu 2 až 3 minúty. Zmiešajte pasty opäť pomocou prstov.
 3. Pridajte citrónovú šťavu do pasty a dobre premiešajte.
 4. Použiť túto pastu rovnomerne na umyté tváre a krku. Masírujte jemne po dobu 2 až 3 minúty.
 5. Nechaj to na ďalšiu pol hodiny, kým pasta úplne vyschne.
 6. Umyte vlažnou vodou. Pat suché. Naneste hydratačný krém.
 7. Tento postup dvakrát týždenne opakovať po dobu dvoch mesiacov, a vidieť výsledky pre seba.

Späť na obsah

2. Zlepšuje tón pleti

Prečo mám nerovný tón pleti? Prečo sa môj tvár stále temnejší vo dne? Čo o týchto tan liniek, vždy som pokrytie sám, keď sa pod slnkom?

Zatiaľ čo bežné, že tieto otázky nám určite opustí hľadajú, že jeden výrobok. Kozmetický ktorý nám môže pomôcť dostať sa späť do, pôvodný 'my. Urobil som to isté. Moja situácia bola ešte horšia, vďaka všetkej tej slnku a prachu, ani som si spomenúť na prirodzený tón pleti.

Jačmennej múky bol navrhnutý teta bane. Mala ma presvedčil, aby sa pokúsili o pleťová maska ​​s jačmeňom a mlieka, a ako obvykle, trochu som bol zdráhajú tak urobiť. Po niekoľkých mesiacoch som sa snažil na tejto maske. Spočiatku bola zmena nie je tak viditeľný. Všetko sa zmenilo, keď som robil to súčasťou môjho krásy režimu. Urobil som to raz týždenne pre nedostatok času a trpezlivosti, a úprimne povedané, funguje to!

Pristihol som sa ísť na tomto tvár pack znova a znova. Ver mi, je to, že efektívne! Pocit zo slučky? Dovoľte mi, aby som zdieľať pôsobivé vzorec, so sebou:

Budete potrebovať
 • 1 lyžica prášok jačmeň
 • 1 lyžice mlieka
 • 1 až 2. Januára lyžice citrónovej šťavy
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte všetky prísady dobre v miske a vytvárajú hustú pastu.
 2. Použiť túto pastu rovnomerne na umyté a sušia sa na tvár a krk.
 3. Nechaj to zostane po dobu asi 15 minút. Pohodlne sa usaďte a oddýchnite si v medziobdobí.
 4. Umyte vlažnou vodou. Pat suché.
 5. Tento proces môžete opakovať dvakrát týždenne po dobu čisté a čistú pleť.

Späť na obsah

3. Vlastnosti Liečenie

Či už ide o závažný prípad úpalu alebo jednoduché, ale bolestivú kuchynským rezy-jačmeň má riešenie pre všetkých.

V skutočnosti, jačmeň greeny pasta by mala byť skladovateľnosť nevyhnutné pre kuchynskú Klutz, ako som ja.

Ako to obilie pomôcť?

Jačmeň je bohatým zdrojom zinku, ktorý urýchľuje liečivé vlastnosti tela. Jačmeň zelené, pri orálnom podaní alebo požadované ako pasta, môže liečiť tvárové lézie počas 5 - 6 mesiacov.

Späť na obsah

Vlasy Výhody Barley

Zdravé vlasy sú súčasťou zdravého tela.

Nedostatok živín alebo dlhšej chorobe môžu nepriaznivo ovplyvniť vaše vlasy, čo vedie k problémom s vlasmi, ako je stenčenie, alopécia, vypadávanie vlasov, predčasnému šediveniu, lupiny, atď To znamená, že vlasové folikuly tiež nutné živiny k udržaniu ich zdravie a rast vlasy.

Pamätať stráca kúsky vlasov, keď sa s týfusu?

Jačmeň obsahuje všetky dôležité živiny, vrátane bielkovín, sacharidov, vlákniny, rovnako ako vitamíny a antioxidanty, ktoré sú nevyhnutné pre zdravie vlasov a ponúka nasledujúce výhody pre starostlivosť o vlasy. Pozri sa:

4. Obnoví Farba vlasov

Trpezlivosť vzhľadom k nudné a bez života vlasy? Skúste použiť jačmeňa.

Možno neviete, ale konzumácia zeleného jačmeňa pomáha pri obnove farbu vlasov. Okrem toho, jačmeň obsahuje minerálne medi, ktorá sa podieľa na tvorbe melanínu, pigmentu, ktorý poskytuje farbu na vlasy.

Žiadne ďalšie šedé dni!

Späť na obsah

5. Podporuje rast vlasov

Kiež by si mohol sekundovým lepidlom vaše vlasy, aby sa zabránilo všetky tie lámaniu a vypadávaniu vlasov? Priala som si, aby bolo možné taky. Vidieť spleti sypaný vlasov na hrebeni mňa necháva so zlomeným srdcom.

Tam je prirodzené riešenie tohto problému, hoci. Celá voľba zrná.

Jačmeň je bohatý na mikroživiny, tiamínu a niacínu, ktoré pomáhajú rastu vlasov. Obsahuje tiež prokyanidinovými B - 3, ktorá sa izoluje z jačmeňa a označovaných ako rast vlasov stimulant.

Späť na obsah

Strata 6. Bojuje proti Hair

Vedeli ste, že anémia je jednou z najčastejších príčin vypadávanie vlasov? Jo, dokonca som si nebol vedomý tejto skutočnosti, než som narazil na jeden článok, ktorý ho spomenul. To ma opustil zmätený. Kde je ten odkaz? Ako boli tieto dve pripojené ešte?

Po nejakom výskume, som sa dozvedel, že plnohodnotné nedostatok železa vysiela naše telo do, prežitie režimu. ' Režim, kde to pochádza kyslík z každom kúte nášho tela, ako sú vlasové folikuly a nechty. Týmto spôsobom môže pomôcť náš mozog, aby správne fungovali.

Jačmeň obsahuje minerály železo a meď, ktoré zvyšujú tvorbu červených krviniek, tak odvracať anémia a v dôsledku toho, stimuláciu rastu vlasov.

Späť na obsah

Zdravie Výhody Barley

Po kožu a vlasy prichádzajú, zdravotných faktorov ', ktoré môžu zmeniť spôsob, akým vidíme zrna jačmeňa.

To nie je len celozrnný, mimochodom. Keďže sa jedná o veľký zdroj živín, antioxidantov a minerálov, jačmeň je naložený s úžasnou zdravotné výhody. Mnohí z nich by ste nemali ani nenapadlo. Pozri sa:

7. Cholesterolu znižuje

Vysoká hladina cholesterolu sa pomaly stáva veľkým problémom pre dnešnú generáciu. V súčasnej dobe požitia viac ako jedna tretina dospelej populácie na svete, ovládanie príjem cholesterolu je prvoradý význam.

Nebojte sa! Existuje nespočetné množstvo riešení jedného problému. Rovnako ako náš zdravý obilnín a jačmeň.

Jačmeň je bohaté na rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Rozpustná vláknina sa rozpúšťa a viaže s mastnými kyselinami, a tým zníženie celkového cholesterolu aj lipoproteínu s nízkou hustotou (LDL), známe tiež ako zlý cholesterol. Nerozpustná vláknina, na druhej strane, poskytuje kyselinu propionovú, ktorý pomáha udržať hladinu cholesterolu v krvi nízka. Nízka hladina cholesterolu výrazne znížiť riziko mŕtvice a infarktu.

Späť na obsah

8. Pomôcky Chudnutie

Schudnúť je často na našom zozname úloh. Ale my, lenivý Y generácie, radšej hľadať schodnou a ľahko sledovať riešenie, než ísť na full-out tréningu a diétneho režimu. Potom prichádza hľadanie potravín, ktoré nám môžu pomôcť vrhnúť pár kíl navyše. Našťastie, jačmeň vám môže pomôcť!

Náročné jačmeň cítite plnšie po dlhšiu dobu, a teda potláča chuť do jedla. Okrem toho sa vlákna v jačmeni uľahčuje odstránenie tuku z tela. Tak, jačmeň môže pomôcť chudnutie.

Späť na obsah

9. Ochrana proti rakovine

Barley obsahuje fytonutrienty zvanej rastlinné lignany. Jeden taký lignanov, nazvaný enterolaktón, pomáha predchádzať rakovine prsníka, rovnako ako koronárnych ochorení.

Potravinová vláknina zaisťuje dobré baktérie v hrubom čreve, ktoré pomáhajú pri správne fungovanie, a tým chráni proti rakovine hrubého čreva.

Späť na obsah

10. Kontroly Diabetes

Konzumácia jačmeňa je výhodné najmä pre diabetikov. Nie je to dobrá správa!

Tieto zrná pomáha stabilizovať hladinu glukózy v krvi. To je preto, že beta-glukán vlákna nachádzajú v celej tejto zrna môže spomaliť absorpciu v tele sacharidov z potravín, čo vedie k zníženiu hladiny glukózy a inzulínu.

Späť na obsah

11. Prospešné pre Anémia

Ako bolo vysvetlené skôr (pozri časť 6), ktorý má jačmeň môže pomôcť bojovú anémia.

Jačmeň obsahuje minerálne meď, ktorá pomáha pri tvorbe hemoglobínu, potrebného pre tvorbu červených krviniek. Tak, to pomáha bojovať proti anémii.

Späť na obsah

12. Podporuje trávenie

Pocit plnosti? Mať jačmeň voda môže pomôcť.

Jačmeň šťava je veľmi prospešné pre tráviaci systém. To podporuje trávenie tým, že umožňuje tráviace šťavy pracovať nadčas, čím sa znižuje nadúvanie pocit v žalúdku. Pomáha zbaviť kalórií tým, že zabraňuje hromadeniu tuku a zvýšiť rýchlosť metabolizmu.

To je jediný dôvod, prečo jačmeň vody je nevyhnutný pre deti.

Späť na obsah

13. Zabraňuje Gallstones

Byť bohaté na nerozpustnej vlákniny, jačmeň pomáha pri znižovaní vylučovaní žlčových kyselín. Tým sa zvyšuje citlivosť na inzulín a znižuje hladiny triglyceridov. Z tohto dôvodu, jačmeň môže pomôcť ženám účinne zabrániť žlčové kamene.

Späť na obsah

14. Zlepšuje imunitu

Myslíte ochorieť zakaždým, keď počasie trvá zase? Je možné, že máte slabú imunitu.

Nebojte sa, to môže byť ľahko opraviť. Stačí ísť na správnej výživy, nejaké cvičenia, a jačmeň.

Jačmeň obsahuje dvojnásobné množstvo vitamínu C ako pomaranče, ktorý podporuje imunitný systém tým, že znižuje riziko prechladnutia a chrípky. Železo zvyšuje objem krvi, čím sa predíde chudokrvnosť a únava. To uľahčuje riadne fungovanie obličiek a rozvoj telesných buniek. Mangánu, budete sa cítiť dobre a energický, ktorý, podľa poradia, blahodarne na nervovú sústavu a imunitný systém.

Späť na obsah

15. Zabraňuje Osteoporóza

Vedeli ste, že pohár džúsu z jačmeňa má jedenásť krát viac vápnika ako mlieko? Jačmeňa obsahuje fosfor, horčík a vápnik, ktoré sú dobré pre celkové zdravie kostí. Fosfor je účinný pri liečbe kostných a zubných ochorení. Mangán je potrebný pre normálnu produkciu kostí a tiež pre liečenie nedostatku železa. A všetci vieme, že vápnik je prospešné.

Späť na obsah

16. Zabraňuje Ateroskleróza

Zhrubnutie cievnej steny v dôsledku zrážania mastných materiálov, ako je cholesterol, je známy ako ateroskleróza.

Niacín alebo vitamín B komplex obsiahnutý v tomto potravinárskom zrna znižuje celkové hladiny cholesterolu a lipoproteínov, a tým zníženie kardiovaskulárne rizikové faktory.

Jačmeň je výhodné najmä pre ženy po menopauze, ktoré majú vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol alebo kardiovaskulárnych ochorení.

Späť na obsah

17. Chráni telesných orgánov

Jačmeň je naozaj superhrdina!

To chráni dôležité orgány ako srdce, slinivky brušnej a pečene pri zachovaní nebezpečných ochorení, ako je ochorenie srdca, hrubého čreva a prsníka a prostaty problémy v šachu. Fosfor v tejto obilí pomáha udržať kosti a zuby zdravé a pomáha fungovanie obličiek a srdcového svalu.

Späť na obsah

Vlastnosti 18. Antidote

Podľa výskumu, jačmeň má antidote vlastnosti, vďaka ktorým je možné predísť šíreniu jedu v tele.

Poznámka: Aj keď robí rýchle prvej pomoci doma je skvelé, nezabudnite ponáhľať do vášho poskytovateľa zdravotnej starostlivosti ihneď. Had alebo škorpión uhryznutie môže byť fatálne, ak sa nelieči včas. Jačmeň môže pomôcť iba spomaľuje šírenie proces jedu. Nemôže ju úplne odstrániť.

Späť na obsah

19. Zdravý črevnej Fungovanie

Vždy sa sťažujú na zápchu? Jačmeň môže zmierniť vaše problémy do značnej miery.

To tiež pomáha udržiavať zdravé funkcie čriev kvôli jeho bohatý obsah vlákniny.

Späť na obsah

20. Diuretiká Property

Jačmeň je silný diuretikum.

Náš obľúbený celozrnný pomáha udržať zdravý močový trakt tým, že bráni infekcia močových ciest (UTI).

Späť na obsah

21. Ochladzuje telo

Jačmeň voda je ideálny letný drink. Je ľahká, ľahko stráviteľné a znižuje telesné teplo. To je dôvod, prečo je zvyčajne venovaná ľuďom beží vysokým teplotám.

Späť na obsah

22. Dávky počas tehotenstva

Jačmeň voda má osobitné výhody pre tehotné ženy. Pozri sa:

 • To pomáha zabrániť droždie a UTI počas tehotenstva.
 • Pomáha zmierniť bežné problémy, ako je ranná nevoľnosť a nevoľnosť.
 • Reguluje hladinu cukru v krvi, a tak napomáha v prevencii gestačný diabetes.
 • Zabraňuje tiež opuchy (opuchnuté členku a chodidla), tým, že zlepší krvný obeh a prevencii vysokého BP.
 • To zabraňuje zápcha a hemoroidy.

Späť na obsah

Nutričná hodnota Barley

Jačmeň môže byť chutné a zdravé pridanie do svojho jedálnička, vďaka priaznivým profilom zahŕňajúce viaceré živín, ako sú sacharidy, rozpustných a nerozpustných vlákien, sodík, vitamíny, minerály, aminokyseliny, mastné kyseliny, okrem toho, že bez cholesterolu. Jej nutričná hodnota je vysvetlené nižšie.

Množstvo na 100 gramov 1 šálka (184 g) 100 gramov
Živina Percento rda
Kalórie: 354
Celkový obsah tuku 2,3 ​​g 3%
Nasýtený tuk 0,5 g 2%
Polynenasýtený tuk 1,1 g
Mononenasýtený tuk 0,3 g
0 mg cholesterolu 0%
12 mg sodíka 0%
452 mg draslíka 12%
Celkový obsah uhľohydrátov 73 g 24%
Vláknina 17 g 68%
Cukor 0,8 g
Proteín 12 g 24%
Vitamín a 0%
Vitamín c 0%
Vápnik 3%
Železo 19%
Vitamín b-6 15%
Vitamín B-12 0%
Horčík 33%
* percentá denných hodnôt sú založené na 2 000 kalóriovej diéte. Vaše denné hodnoty môžu byť vyššie alebo nižšie v závislosti od vašich potrieb kalórií.

Vlákno: Je výborným zdrojom vlákniny a obsahuje ako rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Jedna šálka varenej jačmeňa obsahuje asi 13,6 gramov vlákniny, z toho 10,8 gramov sú nerozpustné alebo vláknina, a zvyšok je rozpustný. Cholesterolu a tukov: Rovnako ako ostatné potravín rastlinného pôvodu, jačmeň je bez cholesterolu a nízky obsah tuku. Jeden šálku alebo 200 gramov varené jačmeňa obsahuje asi 270 kalórií, 59,4 gramov sacharidov, 2,2 g tuku a 0mg cholesterolu. Vitamíny: Jačmeň je veľkým zdrojom viac vitamínov, najmä vitamín B1 (tiamín) a vitamín B3 (niacín). Jedna šálka varenej jačmeňa obsahuje asi 0,16 mg tiamínu, čo je 10,6 percent odporúčanej dennej dávky alebo DV a 2,84 mg niacínu, čo je 14,2 percent DV. Sú potrebné vitamíny skupiny B pre zdravý nervový systém, správnu funkciu pečene a pre udržanie zdravej pokožky, vlasov a očí. Ďalšia vitamíny na jačmeni sú cholín, kyselina pantoténová, riboflavín a vitamíny A, K, B6 a B12. Minerály: Jačmeň obsahuje minerály, ako je selén, železo, horčík, zinok, fosfor a meď. Jedna šálka varenej jačmeňa poskytuje 230 mg fosforu, čo zodpovedá 23 percent DV. Tento minerál je zásadný, pretože je súčasťou genetického materiálu všetkých buniek, RNA a DNA. Jedna šálka varenej jačmeňa obsahuje asi 36,4 mcg selénu, čo je 52 percent z DV a 0,64 mcg medi, čo je 32 percent z DV. Selén spolu s vitamínom E, chráni bunkové membrány pred poškodením a napomáha normálnu funkciu štítnej žľazy. Medi a železa hrajú dôležitú úlohu vo vývoji kostí a chrupaviek. Antioxidanty: Jačmeň tiež obsahuje antioxidanty, ktoré hrajú dôležitú úlohu v udržiavaní dobrého zdravia tým, že spomaľuje rýchlosť oxidačného poškodenia voľnými radikálmi, ktoré sa tvoria, keď bunky tela používajú kyslík. Fytochemikálie: fytochemikálie sú prírodné chemické látky rastlinného pôvodu, ktoré znižujú riziko vzniku srdcových chorôb, cukrovky a rakoviny. Byť rastlinného zdroja, jačmeň je povedal, aby obsahoval tieto phytochemicals. Nízkym glykemickým indexom: Glykemický index meria rozsah, v ktorom 100 gramov potravín zvýši hladinu cukru v krvi v porovnaní s rastom v krvnej glukózy na požitie čistého cukru. Glykemický index varené perlovité jačmeňa je 35, čo je najnižšia zo všetkých bežných obilných zŕn. Tak, to je považované za vhodné sacharidy voľbou pre diabetikov a dieters, ktorí sa odporúča nízky glykemický jedlo plánu.

Ako sa pripraviť Jačmeň voda doma

Aj keď je k dispozícii v celom priestore trhu jačmeň vody, takže je doma, je tou najlepšou voľbou. Tým sa zabezpečí zachovanie základných živín, ktoré sú často stratené vo výrobnom procese.

Relax, nie je nič jednoduchšie, než aby jačmeňa vodu! Stačí postupovať podľa pokynov uvedených nižšie, a bude prebiehať v niekoľkých minútach.

 1. Variť hrsť jačmeňa v 1,5 litra vody. Môžete zmeniť množstvo vody v závislosti na tom, ako sa vám páči chuť jačmeňa.
 2. Potom zase teplo na nízke a variť po dobu 30 minút.
 3. Nechajte vychladnúť a piť po celý deň. Majte na pamäti, že to chutí naozaj nevýrazné. Takže, ak si nemôže tolerovať chuť a chcú ju zlepšiť, stlačiť trochu citróna v nej, alebo pridať trochu medu.

Teraz už viete, prečo sa toto vlákno-bohaté obilné zrno môže byť súčasťou vyváženej stravy, kde je možné použiť ako prílohu či vyrobených do raňajkových cereálií, poskytnúť výdatné jedlo s radom prínosom pre zdravie, kože, a vlasy.

load...