Zdravie a wellness

22 domáce opravné prostriedky, ako sa zbaviť zápachu vagíny, ktorý pracuje

22 domáce opravné prostriedky, ako sa zbaviť zápachu vagíny, ktorý pracuje

Vaginálnej vône je veľmi častý problém, ktorý postihuje ženy a dospievajúce dievčatá, ktorí dosiahli puberty. Tento článok hovorí o symptómoch a príčinách páchnuce vypúšťanie a / alebo nadmerného vybitia. Tiež sme zostavili 22 najlepších domáce opravné prostriedky pre túto ženskú vôňu, ktorá vám pomôže zbaviť sa tohto trochu osobných starostí v pohodlí vášho domova.

Vagina, maternice, krčka maternice, alebo vytvára číry alebo belavý tekutinu, a to sa nazýva ako vaginálny výtok (1). Jeho konzistencia a farba závisí na tom, kde ste na mesačnom menštruačnom cykle. Tento výtok je zvyčajne bez zápachu alebo môžu mať slabú vôňu. Pomáha pri poskytovaní mazanie, proti podráždeniu a infekcie, a udržiavanie zdravej pošvy (2, 3). Avšak, abnormálne vaginálny výtok, ktorý má neobvyklý a zápach môže byť dôvodom obáv. Tam môže byť tiež zmena farby, konzistencie, a / alebo výrazné zvýšenie alebo zníženie množstva, (4).

Vaginálne Zápach Príznaky

Príznaky ženskú vôňu pochádzajúci z vašich privátnych častí sa líši u žien (5). Najčastejšie vidieť príznaky sú:

load...
 • Nadmerné biely výtok
 • Páchnuce výtok
 • Kovové páchnuce výtok
 • Hustý, biely výtok
 • Rybí zápach
 • Zelenej alebo žltej prepustenie
 • Svrbenie alebo bolesť v pošve
 • Bolesť v dolnej časti brucha
 • Bolesť pri pohlavnom styku

Príčiny vaginálne Zápach

Existuje mnoho faktorov, ktoré môžu viesť k zmene v pošvový výtok a / alebo spôsobujú, že rybí zápach tam dole. V nasledujúcom sú obvyklé príčiny pošvového pachu (6):

 • Vaginálne kvasinkové infekcie vedie k husté, biele výboje.
 • Pohlavne prenosných chorôb, ako sú chlamýdie, kvapavka a Trichomoniasis spôsobuje zelenú, žltú alebo šedý výtok s nepríjemným zápachom. To môže tiež byť sprevádzaná bolesťou v panvovej oblasti.
 • Bakteriálne infekcie (bakteriálne), ktoré majú za následok, že po rybách, zápach.
 • Zmena hladiny estrogénu z dôvodu tehotenstva, dojčenia a menopauzy.
 • Zabudnutý tampón, ktorý sa produkuje zápach.
 • Rovnako ako v pokušení, ako si môže byť na videnie katalógoch farebných a efektných remienky, vyhnúť sa im na sebe, ako to môže viesť k nadmernému poteniu a zápachu. Rovnako ako vaše telo, vaša súkromná diely potrebujú dýchať rovnako.
 • Nosiť bavlnené spodné prádlo, ktoré umožňujú vaše telo dýchať.
 • Použitie príliš veľkého množstva mydla na čistenie vaginálnej oblasti môže viesť k nerovnováhe vo výrobe prírodných chemikálií. To vedie k nepríjemnému zápachu a zápach.

Okrem vyššie uvedených príčin, niektoré závažné ochorenia môžu byť tiež zodpovedná za abnormálne vaginálny výtok a nechutný zápach. Tie zahŕňajú karcinóm krčka maternice alebo pošvy.

Top 22 Domáce lieky sa zbaviť vaginálne Zápach

Ak sa chcete zbaviť vaginálnej vône, všetko, čo potrebujete, sú niektoré prírodné predmety, ktoré môžete nájsť priamo na váš domov. Tu je najrýchlejší a najbezpečnejší DIY nápravné opatrenia, pomocou ktorého môžete ľahko znížiť a eliminovať vaginálnej zápach.

load...
 1. Čajovníkový olej
 2. Prášok na pečenie
 3. Ananás
 4. Peroxid vodíka pre bakteriálnu
 5. Vitamín C so šípkami
 6. Alebo betel lístia
 7. Ocot
 8. Cesnak
 9. Chlorofyl
 10. Jogurt
 11. Bylinné Kapsule
 12. Kamenec
 13. Egreše (Amla)
 14. Neem
 15. Senovka grécka
 16. Brusnica
 17. Kurkuma
 18. Citrusové ovocie
 19. Semená a orechy
 20. Guava Listy
 21. Levanduľový olej
 22. Kyselina boritá

1. Tea Tree Oil

Ak použijete vonné obrúsky a vaginálne dezodoranty, že je na čase vyhodiť do koša. Tieto produkty môžu narušiť rovnováhu pH pošvy a vyvolať infekciu a zápach. Ak sa chcete zbaviť zápachu, použite prírodný čajovníkový olej riedený vodou ako vaginálna umývanie.

Budete potrebovať
 • Niekoľko kvapiek oleja Tea Tree
 • Šálka vody
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte tri až štyri kvapky oleja Tea Tree vo vode a použiť na opláchnutie vaginálnej oblasti. 2. Môžete tiež ponoriť tampón v olivovom oleji, zalejeme dve až tri kvapky oleja Tea Tree na ňom, a vložte tampón. Nechaj to na dobu jednej hodiny.

Ako často by ste mali robiť to

Umyť s tea tree olej-voda denne alebo niekoľkokrát týždenne. Pokiaľ ide o liečbu, tampón a oleja ', môžete opakovať niekoľkokrát týždenne.

Prečo to funguje

Tea tree oil je aj antibakteriálne a antimykotické, a tým obmedzí nákazu, kým bojuje proti zápachu (7).

pozor

Vždy vykonať skúšobnú verziu na svojom predlaktí ako tea tree olej, nemusí vyhovovať všetkým.

Späť na obsah

2. Soda

Ak ste si mysleli jedlá sóda nájde uplatnenie nielen v koláče a chleba recepty, mýlite sa. Budete prekvapení, ako to skúša metóda vám pomôže zbaviť vaginálnej vône rýchlo.

Budete potrebovať

1-2 šálka jedlej sódy

Čo musíte urobiť,

1. Pridajte jedlá sóda do kúpeľa a namočiť vaše spodnej časti tela v ňom po dobu 20 - 30 minút. 2. Môžete tiež pridať lyžičku jedlej sódy v pohári teplej vody a prehĺtať ho.

Prečo to funguje

Vaginálna zápach stupňuje, keď je hladina pH tela prekazí. Jedlá sóda pomôže priviesť hladinu pH späť k normálu, tak riadiť prebytok baktérií a plesní. To lieči infekcie a odstraňuje rozkroku zápach okamžite. Môžete tiež použiť jedlá sóda vodu ako vaginálna umývanie (8).

Späť na obsah

3. Pineapple

Tento úžasný ovocie je vraj prospešné pre vaše vaginálne zdravie a zápachu.

Budete potrebovať

Ananás alebo ananásový džús

Čo musíte urobiť,

Surové ananás a ananásovej šťavy vo vašej pravidelnej strave.

Ako často by ste mali robiť to

Môžete piť jeden alebo dva poháre čerstvej ananásovej šťavy každý deň po dobu niekoľkých dní.

Prečo to funguje

Silná vôňa ananásu zlepšuje vôňu svojich vaginálnych sekrétov.

Späť na obsah

4. Peroxid vodíka pre bakteriálnu

Peroxid vodíka je viacúčelový chemická látka, ktorá môže byť použitá na liečbu bakteriálnej a odstránenie zlé pošvového pachu. Je to jeden z najúčinnejších ženskými zápachom opravných prostriedkov.

Budete potrebovať
 • 3% peroxidu vodíka
 • 1 tampón
 • Voda
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajú rovnaké diely peroxidu vodíka a vody. 2. Dip tampónu v tejto zmesi a vložiť ju do pošvy. Nechaj to na obdobie nie dlhšie ako 30 minút.

Ako často by ste mali robiť to

Môžete opakovať každých niekoľko hodín, kým sa zápach odznie.

Prečo to funguje

Prirodzené vlastnosti dezinfekciu peroxidu vodíka zabiť zlé baktérie v pošve. To vedie k zvýšeniu počtu dobrých baktérií, ktoré sa prirodzene vyskytujú tam. Mnohé štúdie boli vykonané, a všetci preukázať schopnosti infekcie spracovanie peroxidu vodíka (9, 10).

Späť na obsah

5. Vitamín C so šípkami

Šípky sú semená ruže rastlina, a že obsahujú vysoké množstvo vitamínu C šípky, samy o sebe, alebo v kombinácii s tabliet vitamínu C môže byť použitá, ako sa zbaviť vaginálne zápachu.

Budete potrebovať
 • Vitamín C tableta
 • Šípky
 • 1 tampón
Čo musíte urobiť,

Vložte tabletu s šípky do pošvy. Môžete ju tam udržať pomocou tampónu.

Ako často by ste mali robiť to

Tento postup opakujte denne, kým rybí zápach z pošvový výtok zmizne.

Prečo to funguje

Vitamín C je imunita booster a pomáha odstrániť škodlivé toxíny z tela. Tableta, ak je použitý v kombinácii s šípky, je účinná a bezpečná metóda na liečbu bakteriálnej, jeden z hlavných príčin zápach vo vagíne oblasti (11). Štúdie účinnosti vykonaná v roku 2017 takisto ukázalo, že za použitia vitamín C tablety pre šesť dní mesačne po dobu šiestich mesiacov môže znížiť opakovanie tejto infekcie na polovicu (12).

Späť na obsah

6. Betel Listy

Kto vedel, alebo betel lístia (Paan) by mohla byť použitá na liečbu vypúšťací problém páchnuce? Prečítajte si o to zistiť, ako na to.

Budete potrebovať
 • Niekoľko alebo betel lístia
 • Tampón
Čo musíte urobiť,

1. Tear listy na malé kúsky a uvaríme. Dusíme asi 10 minút. 2. Ochladí na odvar, kým nedosiahne vlažnou teplotu. 3. Ponorte tampón v tejto kvapaline a vložte ju do pošvy. 4. Udržujte ju tam po dobu 15 minút. Odstráňte a zlikvidujte.

Ako často by ste mali robiť to

Táto denná opakovať po dobu jedného týždňa. Dalo by sa tiež piť tento odvar dvakrát denne alebo použiť vodu ako vaginálna umývanie.

Prečo to funguje

Extrakt z betel listov sa používa v mastiach pre svoje antibakteriálne vlastnosti. Pôsobí tiež ako sťahujúci (13).

Späť na obsah

7. Ocot

Ocot, najmä ACV, je ďalším účinný liek, ktorý je fail-dôkaz, pokiaľ ide o boj proti vaginálny zápach.

Budete potrebovať

1 šálka bieleho octu alebo jablkový ocot

Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte ocot vo vani s vodou a namočte v ňom po dobu 20 minút. 2. Môžete tiež zmiešať dve polievkové lyžice octu v 8 oz vody a vypiť.

Ako často by ste mali robiť to

Namočte do octu vode raz denne, kým zápach výboj je liečený. Piť ocot vody dvakrát denne.

Prečo to funguje

Ocot zbaví toxínov, ktoré spôsobujú rybí vaginálnej zápach. Je kyslej povahy a je naložený s antibakteriálnymi vlastnosťami, ktoré pomôžu zabíjať zápach spôsobujúcich baktérií (14).

pozor

Niektorí ľudia sú alergickí na ocot. Krok do vane na ľahkú váhu, a ak sa objavia pálenie, vystúpiť okamžite a umyte.

Späť na obsah

8. Cesnak

Mnohí sa môžu pýtať na účinnosť cesnaku pri liečbe zápach, ale vďaka vlastnej štipľavý zápach, funguje úžasne. Verte nám, keď povieme, že to je určite jedným z najznámejších domáce opravné prostriedky, ako zabíjať neodolateľnú vaginálnej zápach.

Budete potrebovať
 • Strúčik cesnaku
 • Fáčovina
 • Povrázok
Čo musíte urobiť,

1. Peel čerstvý strúčik cesnaku, a zabaľte ju do tenká. 2. Pripojte malý reťazec k nej. Vložte ju do pošvy a nechajte ju tam cez noc. 3. Vyberte ho ráno s pomocou reťazca.

Ako často by ste mali robiť to

Urob to raz cez noc. Štipľavý zápach vaginálne by mali byť preč do rána. Môžete opakovať v prípade, že infekcia a nepríjemný zápach je tam stále.

Prečo to funguje

Cesnak bol používaný už od staroveku na liečbu infekcií. Rôzne štúdie ukázali, že má antibakteriálnu aktivitu proti širokej škále baktérií (15, 16).

Späť na obsah

9. Chlorofyl

Spomínate si čítal o chlorofylu, že rastliny používajú, aby sa ich vlastné jedlo s využitím slnečného žiarenia a vody? Áno, to veľmi chlorofyl dokáže divy pri znižovaní vaginálnej vône.

Budete potrebovať

Kvapalné chlorofylu alebo chlorofyl tabliet

Čo musíte urobiť,

1. Nápoj jednu polievkovú lyžicu chlorofylu zriedi 8 oz vody, a nikdy nebudete musieť navštíviť lekára, ako sa zbaviť vaginálnej vône. 2. Môžete si vziať jednu tabletu večer a jedno ráno, ak nemôžete nájsť tekutý verziu v lekárni.

Ako často by ste mali robiť to

Piť alebo brať tablety dvakrát denne, kým rybí zápach z pošvy je preč.

Prečo to funguje

Tekutý chlorofyl pôsobí ako dobrý dezodorant a pomáha znižovať silný a nepríjemný zápach (17). Je ľahko dostupný u väčšiny lekárnikov.

Späť na obsah

10. Jogurt

Jogurt nemusí byť vaše obľúbené jedlo, ale môže pomôcť znížiť a výrazne znížiť vaginálnej zápach. Proste majú dve šálky nesladeného jogurtu denne, najlepšie s jedlom, s cieľom obnoviť normálny pH pošvy.

Budete potrebovať
 • 1 - 2 čajové lyžičky jogurtu
 • 1 tampón
Čo musíte urobiť,

1. Ponorte tampón v jogurte a opatrne vložte ju do pošvy. 2. Nech je to tam za hodinu alebo dve. Vyberte a opláchnite plochu.

Prípadne, ak trpíte veľmi silnú vaginálnej vône, môžete tiež ponoriť bavlnené vankúšiky v jogurte a jemne votrite je na pošve.

Ako často by ste mali robiť to

Môžete opakovať metódu bavlnené vankúšiky trikrát až štyrikrát denne. Spôsob tampón vám pomôže k odstráneniu zápachu z pošvy cez noc.

Prečo to funguje

Silný vaginálnej zápach je údaj o kvasinkovú infekciu. Baktérie v jogurte môže pomáhať v boji proti infekcii a zníženie zápachu rovnako. Prináša vaginálne pH vráti do normálu, a baktérie Lactobacillus prítomné v tom pomôže liečiť infekciu. Jedná sa o prirodzený a efektívny spôsob, ako odstrániť rybí zápach z pošvy (18, 19).

Späť na obsah

11. Bylinné Kapsule

Alkalické vaginálne pH vedie k rastu baktérií a zápach. Z tohto dôvodu je dôležité udržiavať kyslé vaginálne pH. Jedným z najlepších spôsobov, ako udržať kyslé pH pošvy je konzumovať domáce bylinné kapsule počas dvoch po sebe nasledujúcich týždňov.

Tu je, ako pripraviť bylinné kapsule:

Budete potrebovať
 • Koreňa kostihoja prášok - 2 polievkové lyžice
 • Myrha guma prášok - 2 polievkové lyžice
 • Klzký brest kôry - 2 polievkové lyžice
 • Goldenseal koreň prášok - 4 lyžice
 • Koreň Echinacea prášok - 2 polievkové lyžice
 • Žltý koreň dok prášok - 2 polievkové lyžice
 • Želatínové tobolky - veľkosť 00
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte všetky bylinné prášky. 2. Naplňte veľkosti 00 kapsule s čajovou lyžičkou (~ 700 mg) rastlinného práškovej zmesi. 3. Skladujte na bezpečnom a chladnom mieste. 4. Vezmite dve kapsule trikrát denne.

Ako často by ste mali robiť to

Trvať šesť kapsule denne po dobu jedného alebo dvoch týždňov.

Prečo to funguje

Tieto domáce bylinné kapsuly majú antibakteriálne, antimykotické a antivírusové vlastnosti, ktoré pomôžu zvýšiť celkové zdravie a prevenciu rastu mikróbov vo vaginálnej oblasti. (20, 21, 22, 23, 24)

Späť na obsah

12. Alum

Hliníkový síran draselný je známe ako kamenec. To je široko používaný na čistenie vodnej nádrže, ako tradičné holenie masti, a nakladanej zeleniny. Kamenec sa zmieša s vodou, aby sa zabiť baktérie a odstránenie telesný pach alebo pošvového pachu. V prípade, že vaginálny zápach je v dôsledku nadmerného biely výtok, kamenec môže byť užitočné pri prevencii zápach.

Tu je, ako používať kamenec, aby sa zabránilo vaginálnej zápach.

Budete potrebovať
 • Voda
 • Kamenec
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte pol lyžičky kamenca sa pohárom vody a dvakrát vypiť denne. To pomôže riadiť prebytočnú biely výtok a vaginálnej vône. 2. Namočte kamenca palicu do vody a votrite ho jemne neďaleko ústia do pošvy. Kamenec tyčinky sú k dispozícii na trhu. Urob to raz alebo dvakrát denne, kým nedosiahnete požadované výsledky. 2. Zmiešajte jedna štvrtina lyžice práškového kamenca v litri vody a umývať pošvy s touto vodou.

Ako často by ste mali robiť to

Dvakrát piť kamenec vody denne. Umyť vagína s kamenca vo vode denne po dobu dvoch týždňov.

Prečo to funguje

Kamenec zatkne bakteriálne rast tým, že zabraňuje zachytávaniu baktérií na vaginálnu stenu, čo je jeden z dôvodov, prečo vaginálnej zápachu.

Späť na obsah

13. Egreše (Amla)

Onú z najlepších a efektívne bylinné domáce opravné prostriedky, ako sa zbaviť vaginálnej vône je jesť egreše alebo Amla každý deň, až kým nedosiahnete požadované výsledky. Egreše má veľa antioxidantov a má protizápalové a antibakteriálne vlastnosti.

Budete potrebovať
 • 2 egreše
 • ½ lyžičky pečené rasca prášok
 • Štipka soli
 • 1 vodné sklo
Čo musíte urobiť,

1. Pomocou malty a paličkou brúsiť egrešov. 2. V pohári vody, pridajte egreše pasty, pražené rascu a štipky soli. Dobre premiešajte pred pitím. Urob to po dobu dvoch týždňov. 3. Môžete tiež plátok egreše, osolíme ju a nechajte uschnúť na slnku po dobu dvoch dní. Jesť dve alebo tri kúsky sušeného egrešov denne po dobu jedného týždňa. 4. Rez egreše na polovicu a dať do pohára s vodou a chladom to cez noc. V dopoludňajších hodinách, mierne osolíme a pražené rascu prášok a popíjať túto vodu po celý deň. Urob to po dobu dvoch týždňov. 5. Šťava egreše a konzumovať dve polievkové lyžice šťavy prvá vec, v ranných hodinách každý druhý deň po dobu dvoch týždňov.

Ako často by ste mali robiť to

Pomocou niektorého z vyššie uvedených metód pre atleast dva týždne pre efektívne výsledky.

Prečo to funguje

Šťava z egrešov obsahuje vitamín C, zatiaľ čo trávenie rascu pomôcky a zlepšuje imunitu. Obe zložky pomáhajú posilnenie imunity a zabiť bakteriálnej rast (25, 26).

Späť na obsah

14. Neem

Neem listy (indický orgován) a Neem kôry majú antimikrobiálne vlastnosti. Neem listy boli používané po stáročia pri liečbe mnohých kožných ochorení, kiahne, črevné parazity, a rany. Vzhľadom k tomu, vaginálnej zápach môže tiež byť kvôli bakteriálnej prerastania, Neem listy môžu byť použité pre účinnú liečbu vaginálnej zápach.

Budete potrebovať
 • 10 Neem lístia
 • 1 palec Neem kôra
 • 1 liter vody
Čo musíte urobiť,

Dôkladne umyť Neem lístia a pridajte ich do vody. Variť vodu, kým sa množstvo redukuje na polovicu. Použite túto vodu umyť vagina denník. Urob to po dobu aspoň jedného týždňa.

1. Umyte Neem dôkladne listy a nechať ich máčať vo vode cez noc. Používať túto vodu na umývanie vagíny. 2. Umyte Neem dôkladne odíde a rozomelú je v mažiari s paličkou. Nepridávajte vodu. Vezmite neem pasta a používať dlaň, aby sa päť malých "Neem gule". Dúšok jeden neem loptu každé ráno. Spláchnuť vodou. 3. Vložte neem kôru do vody a varte, kým sa voda znižuje na polovicu. Piť Táto voda je prvá vec, ktorú ráno.

Ako často by ste mali robiť to

Umyť vagína s Neem vodou dvakrát denne po dobu dvoch týždňov. Piť neem vody každé ráno po dobu dvoch týždňov.

Prečo to funguje

Vzhľadom k tomu, Neem listy a kôra majú antimikrobiálne vlastnosti, bude denná dávka tohto bylinné medicíny zabrániť rastu mikroorganizmov a vyčistiť systém zvnútra (27).

Späť na obsah

15. Pískavice

Listy a semená pískavice sú obaja prospešný pre ženy. To pomáha udržiavať hormonálnu rovnováhu, znižuje brušný tuk, zlepšuje trávenie, znižuje hladinu cukru v krvi, a znižuje menštruačné kŕče (28). Ak chcete použiť senovka grécka odstrániť vaginálny zápach, postupujte nasledovne:

Budete potrebovať
 • 1 čajová lyžička pískavice semená
 • 1 liter vody
Čo musíte urobiť,

1. Variť semená senovky vo vode až do množstva vody znižuje na polovicu. Upokoj sa a každý deň vypiť ráno pred raňajkami. 2. Namočte semená senovky cez noc vo vode. Piť to prvá vec, v ranných hodinách každý deň.

Ako často by ste mali robiť to

Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, piť senovka vodu po dobu dvoch týždňov.

Prečo to funguje

Pískavica voda má jemnú horko-sladkú chuť. Okrem toho poskytuje telu vitamíny a minerály, ale tiež napomáha chudnutiu. Menej tuku v tele by viedlo k menej potu, čo je jedna z príčin faul vaginálnej vône.

Späť na obsah

16. Cranberry

Tie by mohli byť vedomí toho, že brusnicová šťava je veľmi účinná pri liečbe infekcie močových ciest (UTI). Brusnice majú antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. Z toho dôvodu budú znížiť zápach z pošvy.

Budete potrebovať
 • 1 šálka čerstvé brusnice
 • 1 liter vody
Čo musíte urobiť,

1. Namočte brusnice vo vode cez noc. Popíjať túto vodu v priebehu celého dňa. To pomôže odplaviť toxíny a zabrániť bakteriálnym infekciám. 2. Blend alebo džús brusnice a piť šťavu bez odstránenia vlákniny. Odstráňte dužinu ak máte dráždivého čreva ochorenia.

Ako často by ste mali robiť to

Vypiť pohár brusnicového džúsu denne na odstránenie pošvového pachu.

Prečo to funguje

Brusnice sú veľmi účinné proti baktériám, ktoré ovplyvňujú vagíny a močových ciest. Brusnice zabrániť zachytávaniu baktérií na vaginálne stene, preto bráni rastu baktérií (29).

Späť na obsah

17. Kurkuma

Kurkuma má antimikrobiálne, protizápalové a antioxidačné vlastnosti. Je to jeden z najlepších domáce opravné prostriedky na liečbu mikrobiálnych infekcií a rany (30).

Tu je, ako používať kurkumu na odstránenie pošvového pachu.

Budete potrebovať
 • 1 palec kurkuma koreň alebo 1 kávová lyžička kurkuma prášok
 • 1 sklo mlieko
Čo musíte urobiť,

1. Dôkladne si umyte koreň kurkuma. Olúpte ju a žuť na to prvá vec, ktorú ráno. 2. Pridajte kurkuma prášok do pohára teplého mlieka a vypiť pred spaním do postele. 3. Dôkladne umyte koreň kurkuma. Peel ho a variť v litri vody, kým sa množstvo vody znižuje na polovicu. Používať túto vodu na umývanie vagíny.

Ako často by ste mali robiť to

Umyť vagínu s touto vodou dvakrát týždenne.

Prečo to funguje

Kurkuma, ak sú konzumované v surovom a prirodzenej forme, pomáha zabíjať baktérie a posilnenie imunity. Uvidíte viditeľný rozdiel vo vašej koži a vaše vaginálnej vône.

Späť na obsah

18. Citrusové plody

Citrusové ovocie, ako sú pomaranče, grapefruity, sladké vápno, citrón, hrozno, atď, sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C, ktorý zosilňuje imunitu (31). To pomáha telu bojovať proti rastu baktérií v pošve. Preto, jesť citrusové plody alebo piť čerstvé šťavy z citrusových plodov pomôže zbaviť vaginálnej vône.

Budete potrebovať
 • ½ šálky zelené hrozno
 • 1 sladký vápno alebo oranžové
 • 1 liter vody
Čo musíte urobiť,

1. Jedzte citrusových plodov. 2. Plátok ovocia a vyhodiť do nádoby obsahujúcej litra vody. Nech si máčať cez noc. Popíjať túto vodu v priebehu celého dňa. 3. Šťava citrusové plody a pitie.

Ako často by ste mali robiť to

Jesť citrusové plody alebo pitie šťavy denne na odstránenie pošvového pachu.

Prečo to funguje

Citrusové ovocné šťavy alebo detox vody pomôže udržať telesnú rovnováhu pH a zabrániť mikrobiálne infekcií a svrbenie v pošve.

Späť na obsah

19. Semená a orechy

Orechy a semená majú dobré množstvo vitamínu E, ktorý zabraňuje vaginálnu suchosť a svrbenie. Tekvicové semienka a mandle sú bohaté na zinok, ktorý pomáha zabrániť vaginálnu suchosť, svrbenie, rast baktérií a zápachu. Ostatné orechy, ako sú orechy, semená ľanu (bohaté na omega - 3-mastných kyselín a polyestrogen), lieskové orechy a slnečnicové semená, sú tiež užitočné pri regulácii menštruačného cyklu a prevenciu vaginálnu suchosť a hormonálna nerovnováha (32).

Budete potrebovať
 • 4 mandle
 • 2 lieskové oriešky
 • 1 lyžica prášku ľanové semienko
 • 1 šálka mlieka
Čo musíte urobiť,

1. Namočiť mandľové semená vo vode po dobu štyroch hodín. 2. Peel kože mandlí a hodiť do mixéra. 3. Toss v lieskových orieškov. 4. Nalejte mlieko a dať mu nádych. 5. Hmotu naliať mlieko do šálky. 6. Pridajte ľanového semienka a dobre premiešame.

Prečo to funguje

Orechy a mlieko prispeje k posilneniu vaše kosti, zlepšenie funkcie mozgu, upratovať kyslíkové radikály, a posilnenie imunity.

Späť na obsah

20. Guava Listy

Guava listy obsahujú triesloviny, antioxidanty, antibakteriálne a anti-proaktívnu vlastnosti. Guava listy boli používané na liečbu rán a prevenciu mikrobiálnych infekcií. Tu je, ako používať guava listy na liečbu odporný zápach pošvy.

Budete potrebovať
 • 4 - 5 guava listy
 • 1 liter vody
Čo musíte urobiť,

Hodiť v guava listov do vody a varíme vodu, až sa zníži na polovicu.

Ako často by ste mali robiť to

Vypijem to pred raňajkami každý druhý deň po dobu dvoch týždňov.

Prečo to funguje

Guava listy majú antimikrobiálne vlastnosti, ktoré ich robia jeden z najlepších bylinných prípravkov na liečbu vaginálnej vône (33).

Späť na obsah

21. Lavender Oil

Táto sladko voňajúce a náladu povznášajúci olej pomôže znížiť vaginálne svrbenie a podráždenie. Tu je, ako ju používať.

Budete potrebovať
 • 2 kvapky levanduľový olej
 • 1 kvapka mätový olej
Čo musíte urobiť,

1. Pridajte oleja do kúpeľa vody a namočte svoje telo vo vode po dobu najmenej 10 minút. 2. Pridajte oleja na liter vody a obchod vo fľaši. Chladom to. Použite bavlnu DAB toto riešenie na ústí pošvy a vaginálnej oblasti.

Ako často by ste mali robiť to

Urobte to každý druhý deň po dobu niekoľkých týždňov.

Prečo to funguje

Vôňa tohto oleja sa budete cítiť ako znovuzrodení, voňať po celý deň a obmedziť problém vaginálnej vône.

Späť na obsah

22. Použitie kyseliny boritej

Aby sa zabránilo rastu baktérií a vaginálne svrbenie, že je dôležité udržiavať kyslé pH v pošve. Lactobacillus (dobré baktérie) pomáha udržiavať kyslé hodnoty pH v pošve. Avšak, menštruačná krv a spermu zvýšiť hladinu pH a aby bolo priaznivé pre rast baktérií. Použitie kyseliny boritej, mierne antiseptikum, pomôže znížiť hladinu pH a prevenciu bakteriálnej,

Tu je, ako používať kyseliny boritej, ako sa zbaviť vaginálnej vône.

Budete potrebovať
 • Kyselina boritá
 • Želatínové tobolky - veľkosť "00"
Čo musíte urobiť,

1. Naplňte želatínové kapsule, s kyselinou boritú a držať je bezpečný vo vzduchotesnej nádobe. Uložte ho na suchom a chladnom mieste. 2. Vložte kyselina boritá jeden naplnené kapsule do pošvy. Nechaj si to cez noc.

Ako často by ste mali robiť to

Pomocou týchto kapsúl po tri po sebe idúce noci, ak máte bakteriálne vaginóza (použiť zvýšené množstvo kyseliny boritej). Za to, že použitie týchto kapsúl dvakrát týždenne.

Upozornenie: Neprehĺtajte kapsuly kyseliny boritej. Uistite sa, že štítok kontajner správne. Tiež nemajú túto metódu vyskúšať, ak ste tehotná alebo sa snažíte otehotnieť. Uchovávajte kyseliny boritej kapsule mimo dosahu detí.

Späť na obsah

Prečo mi Vagina Vôňa?

Za normálnych okolností je pošva sa skladá zo dokonalú kombináciu zdravých baktérií, ktoré udržujú pH v tomto regióne. Ak je táto rovnováha zmenený v dôsledku rôznych dôvodov uvedených vyššie ako iné baktérie a kvasinky, je zmena v tomto pH. Počet zdravých baktérií klesá, a ďalšie nezdravé baktérie a kvasinky rastú. Tie spôsobujú zmenu farby a konzistencie na výtok z pošvy a tiež viesť k zápach vo vašich privátnych častí (34, 35).

Vaginálny zápach po pohlavnom styku

Je vidieť u mnohých žien, ktoré hneď po pohlavnom styku, ale dôjsť k zmene ich pošvový výtok sprevádzaný zápach. To je preto, že väčšina bakteriálne a plesňové infekcie sa šíri pohlavia (36). S vaginálny, orálny alebo análny sex, alebo akýkoľvek sexuálny kontakt zahŕňajúce dojemné tekutinami infikovanej osoby môže u Vás zmluvu infekcie. Tieto infekcie spôsobujú vyrážky, abnormálne pošvový výtok, a to zvláštne rybí zápach z pošvy (37). Pred a po sexe umyť vaginálnej oblasti so studenou alebo vlažnou vodou. Tým sa zabráni nežiadúce bakteriálnej rast, svrbenie a kvasinkových infekcií. Môžete tiež podporovať svojho partnera, aby tak urobili rovnako.

Vaginálne zápachu v priebehu tehotenstva

Vaginálna zápach, ktorý vedie v dôsledku infekcie môžu spôsobiť vážne komplikácie počas tehotenstva (38). Ak plánujete otehotnieť, je vhodné sa nechať vyšetriť pre všetky vaginálne infekcie a liečiť ju, akonáhle to bude možné.

Je potrebné vziať v priebehu tehotenstva, aby sa zabránilo uzatváraniu zmlúv akékoľvek infekcie, ktoré majú za následok zmeny v normálnej výtok z pošvy a vôňu zvýšenej opatrnosti. Poraďte sa s lekárom v prípade, že zaznamenáte akýkoľvek silný zápach.

Ako vytvoriť váš Vagina voňať Fast

Má zmysel venovať pozornosť tomu, čo jete a udrieť z jedla, ktoré spúšťa zápach. Sladké potraviny, ktoré obsahujú veľa cukru alebo potravín bohatých na kvasinkách môže často spôsobiť vaginálne zápach. Mali by ste sa im vyhnúť znížiť kvasinkovú infekciu, a na oplátku znížiť vaginálne zápach. Niekoľko zelenina, ako je kel a zeler a ovocie, ako je ananás a brusnice sú povedal, aby sa vaše vagína vonia.

Tiež si uvedomte, vložky do nohavičiek, chrániče, alebo akékoľvek iné takéto obloženia sa konalo v úzkom kontakte so svojimi súkromnými dielov môže viesť k výrobe kvasiniek alebo baktérií, ustupuje faul vaginálnej vône. Vyvarujte sa alebo obmedzenia používania vložiek a podložiek, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Cieľom je, aby zostali prirodzené a hrať na istotu tým, že navštívite svojho lekára pravidelne.

 • Piť dostatočné množstvo vody denne

Voda pomáha udržiavať teplotu a bunkovú integritu tela a odplaviť škodlivé toxíny. Dehydratácia je jednou z príčin faul vaginálnej vône. Preto je treba, aby zostali hydratované. Množstvo vody je potrebné na pitie bude závisieť na vašej úrovne výška, váha, a aktivity. Ak ste veľmi aktívny, budete potrebovať viac vody.

 • Vyhnúť sa kúpanie v horúcej vode

Horúca voda zabíja prirodzené baktérie v tele. Dlhodobé užívanie teplej vody na kúpanie povedie k vaginálnej vône. Vezmite studené vodného kúpeľa alebo použiť vlažnú vodu na kúpanie. Môžete tiež pridať éterické oleje, okvetné lístky ruží, alebo gáfru do svojho vaničkou.

 • Vyhnúť High droždia a cukru Foods

High kvasnice a vysokým obsahom cukru potraviny môžu viesť k vaginálnej vône. Vyhnite sa jesť chlieb, koláče, pečivo, sladkosti, alkohol, šišky atď okusujú horkej čokolády, keď túži po niečom sladkom.

 • Jesť vegetariáni a ovocie každý deň

Ovocie a zelenina sú načítané s živín, ktoré pomáhajú v boji proti veľa zdravotných problémov, vrátane bakteriálnych a kvasinkových infekcií, ochorenia srdca, atď Jedzte aspoň tri porcie zeleniny a dve porcie ovocia, aby sa zabránilo odporný zápach pošvy. Môžete si tiež vytvoriť smoothies s zeleninu alebo ovocie na raňajky. Vyhnúť korenené jedlá a škrobnatých zeleninu.

 • Prestať používať mydla a vône

Mydlá a vône obsahujú chemické látky, ktoré majú vplyv na rovnováhu pH vagíny, čo vedie k rastu baktérií. Tieto chemické látky tiež zabíjať prírodné baktérie prítomné vo vaginálnej oblasti. Preto, aby sa odstránenie pošvového pachu, vyhnúť sa používanie mydla alebo vonné látky do vaginálnej oblasti. Tiež nepoužívajte vodu spreje alebo streky umyť vaginálnej oblasti. Vodné sprchy alebo streky zmyť prirodzené baktérie, čo vedie k vaginálnej zápachu.

 • Utrieť záchodového sedátka

Povrch záchodová sedátka je dobrým miestom pre mnoho patogénnych baktérií. Preto vždy utrite sedadlo, aj keď to vyzerá čistý, než sadol na ňom. Nesplachovať zatiaľ čo sedí na sedadle. Buďte veľmi opatrní pri používaní verejných toaliet.

 • Vyhnite sa príliš veľa oleja alebo mäsa počas obdobia

Vaginálne zápach počas obdobia sa dá vyhnúť tým, že zabraňujú mäso a veľa oleja do svojho jedla za prvé tri dni menštruácie. Konzumovať zelenej listovej zeleniny, zeleninové polievky, smoothies, čerstvé ovocie, čerstvé ovocné šťavy, ovocné a detox vody. To pomôže zabrániť rastu baktérií a žiadne ďalšie vylučovanie oleja cez potné žľazy, vypláchnuť toxíny z tela, a udržiavať rovnováhu pH.

 • Hovoriť Áno Soft intímky

Použitie nepríjemné vložky alebo vložiek slipového typu môže spôsobiť vaginálne podráždenie a svrbenie. To môže zabiť prirodzené pošvové baktérie a pomáhajú v raste škodlivých baktérií. Prepnúť do nohavičiek vložkou, ktorá je mäkká a pohodlná pre vás. Tým sa zabráni rastu škodlivých baktérií a odstránenie pošvového pachu.

 • Zmena Pánty vložky Často

Vložky do nohavičiek je potrebné meniť po každých tri až štyri hodiny. Použitie vložky slipového typu na viac ako štyri hodiny pomôže rast baktérií, čo môže viesť k nepríjemným zápachom. Tiež sa snaží nepoužívať tampóny, pretože podpora rastu baktérií a spôsobiť svrbenie a vaginálne nepohodlie.

 • Meniť bielizeň po cvičení

Spotené, tmavé, a kryté priestory sú ideálne pre rast baktérií. Z tohto dôvodu zmeniť spodnú bielizeň po cvičení. To pomôže zabrániť svrbenie, podráždenie a zápach.

 • Umyť vašu spodnú bielizeň pravidelne v teplej vode

Uistite sa, že pravidelne umývať bielizeň v teplej vode. Namočiť vaše bielizeň v teplej vode s umývacím prostriedkom po dobu 10 minút pred zapnutím podložku ďalej. To pomôže odplaviť všetky baktérie v spodnom prádle. Tiež, sušiť bielizeň riadne pred opätovným nosenie.

 • Bouda stehennej tuk

Extra stehná tuku spôsobuje zvýšený pot ako stehná neustále vzájomne dotýkať. To vedie k rastu baktérií a vaginálnej vône. Pravidelne cvičte zbaviť pár kíl z oblasti stehien úplne eliminovať vaginálne svrbenie a zápach.

 • Skontrolujte, či vaše hormóny

Ženy, ktoré podstupujú hormonálne zmeny, alebo trpia hormonálna nerovnováha môže mať vaginálny sekrét, ktoré majú alebo faul rybí zápach. Poraďte sa so svojím gynekológom vedieť, ako tieto hormonálna nerovnováha môže byť liečený alebo podkladové dôvod vaginálnych sekrétov. Použite antibakteriálne a antimykotické prášok na vaše vnútornej strane stehien, ako sa zbaviť vaginálnej vône dočasne.

 • Hrať na istotu

Vždy mať bezpečný sex, ak trpíte faul vaginálnej vône. Bezpečný sex obmedzí rast baktérií a tiež držať čo najďalej od škodlivých chorôb.

 • Zmeniť nohavičky dvakrát denne

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa zbaviť vaginálnej vône je dvakrát zmeniť nohavičky deň alebo každých 12 hodín. Tiež nosiť bavlnené nohavičky, skôr než hodváb alebo satén. Môžete nosiť hodvábne alebo saténové nohavičky, ale nenosí je pre dlhšie hodín. Satén a hodváb zachytenie potu a moču, čo vedie k rastu baktérií, a tým aj zápach. Prejsť na väčšie pohodlie bavlnené nohavičky pred spaním každú noc. Tiež kúpiť nohavičky rôznych typov, takže baktérie nedostane priaznivý stav rast. Ak zmeníte do nohavičiek, ktorý je rovnakého typu ako druhý, sa baktérie rastú späť v rovnakej oblasti, pretože budú mať ideálne podmienky k proliferácii.

Teraz, keď viete, ako sa zbaviť vaginálnej vône prirodzene, čo ešte čakáte? Skúste tieto jednoduché domáce opravné prostriedky založené na liečbu problému vaginálnej vône úplne. Prosím, podeľte sa o svoje názory a pohľady v sekcii Komentáre nižšie.

load...