Zdravie a wellness

21 úžasné výhody Nettle Leaf pre pokožku, vlasy a zdravie

21 úžasné výhody Nettle Leaf pre pokožku, vlasy a zdravie

Urtica dioica, alebo si môžete hovoriť žihľava dvojdomá a žihľava dvojdomá. Tiež známy ako, ľudový liek 'pre jeho popularitu vo folklóre po celom svete, je rastlina často vykorenenia ako burina. To je škoda, pretože má v sebe celý rad priaznivých účinkov na zdravie! Ale predtým, než viete o výhodách žihľavy listov, tu je stručný o tejto magickej byliny.

Čo je Žihľava Leaf?

Rastlina dorastá do svojho plného potenciálu okolo 1 až 2 metre počas leta a je široko rozšírený žiarivo žlté podzemky a stolonkovitých. Rastlina má veľmi jemné, tenké vlasy okolo jeho stonky a listov, ktoré sú bolestivé na dotyk a bodnutie zle. Že je miesto, kde názov žihľava dvojdomá pochádza. Ale akonáhle sa pozriete za pálenie je žihľava list je klin plný živín a môže dať svoje telo za, sting 'dobrého zdravia!

Nutričné ​​informácie

Tak, ako sa žihľava list urobiť toľko pre naše zdravie? Robí tak pomocou živín, ktoré ju vypĺňajú!

 • Žihľava dvojdomá je bohatý na vitamín A, C, D a K.
 • To je tiež bohatá na vitamín B.
 • Je dobrým zdrojom železa, draslíka, mangánu, vápnika, horčíka, fosforu, oxid kremičitý, jód, kremík, sodíka a síry.
 • Má vysoký obsah bielkovín a aminokyselín.
 • Má nízku kalórií a počet tuku.
 • Je dobrým zdrojom chlorofylu a tanínu.

Výhody listy žihľavy

Žihľava bol známy pre svoje zdravotné prínosy zo stredoveku. Jeho koreň, listy, semená a kvety majú rôzne výhody a sú používané pre liečenie chorôb.

load...

Žihľava Leaf prínosom pre pokožku

Zavolajte nám povrchné, ale my sa starať o tom, ako sa pozeráme. Naša pleť do značnej miery určuje úroveň našej príťažlivosti. Žihľava listy pomoc pri skvelý spôsob, ako sa dostať, že bezchybnú pleť. Fin tu, ako listy žihľavy výhody kožu rôznymi spôsobmi.

1. Pomáha pri liečbe akné

Sušené listy žihľavy sa používajú externe a lokálne pre liečbu akné a škvŕn. Sušené listy žihľavy extrakty sa používajú aj ako tonikum pleť pre mastnú, akné náchylné kožu, pretože nielen pomáha pri znižovaní akné, ale tiež robí, že bezo jazvy alebo škvrny pozadu.

2. Adstringentné vlastnosti

Listy žihľavy majú sťahujúce vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe kožných ochorení ako je ekzém, bodnutie hmyzom a ovčie kiahne. Jeho extrakt alebo olej zmes pripravená s listy žihľavy môže byť aplikovaný topicky pre liečenie ekzému.

load...

3. Protizápalový

Listy žihľavy majú protizápalové účinky a môžu byť použité na liečbu kožných popálenín a zníženie naskenované jazvy.

4. Zaobchádza ekzém

Náročné listy žihľavy čaj pravidelne pomáha pri liečbe mnohých tvrdohlavé kožné ochorenia, vrátane ekzémov. Vypiť 2 - 3 šálky čaju denne žihľavy, ktorý bude očistiť svoje telo toxínov a odhaliť krásne vy. Môžete tiež použiť tinktúru listy žihľavy lokálne pre rýchle hojenie škvrnitým vyrážky, ktoré sprevádzajú ekzém.

Žihľava Leaf výhody pre vlasy

Môže listy žihľavy pomôcť naše vlasy príliš? Oni určite môže! Tu sú niektoré z výhod listy žihľavy na vlasy:

5. Považuje vypadávanie vlasov Problem

Používanie žihľavu je jedným z najstarších spôsobov liečby boji proti vypadávaniu vlasov. Žihľava dvojdomá kapsule a čaj môžu byť konzumované na liečbu vypadávania vlasov interne, zatiaľ čo dobrá masáž hlavy pomocou žihľavy olej bojuje proti vypadávaniu vlasov efektívne.

6. Pomáha pri raste vlasov re-

Nielenže žihľava dvojdomá pomoc v boji proti vypadávaniu vlasov, ale tiež pomáha v raste vlasov re-. Listy žihľavy sú bohaté na oxid kremičitý a síry. To pomáha pri vytváraní vlasy lesklejšie a zdravšie. Oplachovanie vlasov so žihľavou výťažkov a výsledkov vody v re-rast stratené vlasy a tiež pomáha pri obnove pôvodnú farbu vlasov.

7. Zaobchádza lupy

Masírovať pokožku hlavy s kokosom alebo horčičného oleja naplnená sušené listy žihľavy a cez noc opúšťať to je veľmi účinná liečba lupín. Šťava sa extrahuje drvením čerstvé listy žihľavy je masírovaná na pokožku hlavy na liečbu lupín.

Zdravie Výhody listy žihľavy

Ako už bolo spomenuté predtým, žihľava list říz, pokiaľ ide o živiny. Tu sú niektoré z žihľavy list zdravotných výhod:

8. Zachádza artritíde

Žihľava má zmiernenie bolesti a protizápalové vlastnosti, vďaka ktorým je dobrý liek na artritickej bolesti robí. To tiež lieči ďalšie spoločné príbuzné choroby ako reumatizmus, dna, bursitis a šliach. Žihľava dvojdomá džús alebo olej trela a masíroval cez kĺby zmierňuje bolesť. Tinktúra zo žihľavy a čaj konzumovaný orálne tiež pomáha zmierniť bolesť.

9. Lieči benígnej hyperplázie prostaty (BPH)

Žihľava dvojdomá sa používa v liekoch na liečbu BPH a ďalších ochorení súvisiacich s prostaty. Hoci štúdie zistili, že žihľava nie je efektívne znížiť veľkosť už zväčšenou prostatou, že je účinný pri znižovaní a liečbu ochorení v počiatočnom štádiu, keď symptómy sa začne zobrazovať. Táto bylina pomáha pri zastavenie rastu a delenia buniek okolo oblasti a pomoc pri zlepšovaní zdravia prostaty.

10. Považuje Infekcie močových ciest

Žihľava dvojdomá má diuretické vlastnosti a pomáha pri močení. Používa sa pri liečbe infekcie močových ciest, infekcie močového mechúra a močovej problémy iných spôsobený obličiek a močového mechúra kamene, pretože rúca kamene do miniatúrnych rozmerov a spláchne je von s močom. To je tiež užitočné pri liečbe hnačky a úplavici.

11. Znižuje alergie

Listy žihľavy rastliny sa používajú na liečbu a zmierniť alergie. Predpokladá sa, že konzumácia žihľava dvojdomá list pred jedlom možno vyliečiť potravinové citlivosť. Žihľava má anti-histamínu vlastnosti, ktoré pôsobia proti histamínu v tele, a tiež proti alergickej nádchy. Tieto listy sú užitočné pri liečbe sezónnej alergie, senná nádcha, kašeľ, kýchanie, žihľavka a astma.

12. Stimuluje libido

Žihľavy pôsobí ako libido povzbudzujúce, pretože zvyšuje hladinu testosterónu a tiež pomáha telu pri zachovaní to na dlhšiu dobu. Je to účinný prostriedok pre zlepšenie sexuálny apetít.

13. Pôsobí ako styptický

Žihľava je tiež známy pre svoje viazacie vlastnosti, ktoré pôsobia ako lapač miestneho krvácanie. Pomáha s vnútorným krvácaním, ako je nadmerné menštruácia, vaginálne krvácanie, hemoroidy, pľúc a krvácanie do žalúdka a krvácania pilotov, vytvorených v tele. Pomáha tiež pri zastavení vonkajšieho krvácania ako krvácanie z nosa.

14. Pôsobí ako krvný Builder

Žihľava list sa používa na liečbu anémie, pretože má vysoký obsah železa. Je známy pre svoje stavebné krv a čistenie krvi vlastnosťami. Náročný misku polievky žihľavy pravidelne je dobrý liek na liečbu anémie a tiež pre zníženie hladiny cukru v krvi.

15. Pomáha so ženami pridružených zdravotných problémov

Ženy sa odporúča konzumovať žihľavy pravidelne. Je to nielen účinné pre pokožku a vlasy, ale aj zabráni a lieči mnoho problémov žien súvisiace. Žihľava pomáha zmierniť bolesť a napätie PMS, rovnako ako menopauze bolesť. Je tiež známe, že pomáhajú v uvoľnení práce a môže byť použitý u žien na pomoc s dojčením zvýšením laktáciu.

16. Absorbuje tukov v potrave

Na rozdiel od antioxidantov sa žihľava čaj obsahuje aj ďalšie zdravotné prospech zlúčeniny, ako je beta-sitosterol, ktoré absorbujú diétne tuky prítomné v krvi. To pomáha udržať hladinu cholesterolu pod kontrolou a udržuje ochorenia srdca na uzde.

17. Chráni DNA pred poškodením

Naše rozdielne stravovacie návyky predstaviť toxínov do nášho tela. Tieto toxíny môžu poškodiť DNA a bunkové membrány. Antioxidanty obsiahnuté v listy žihľavy čaj odstrániť tieto toxíny, voľné radikály poškodenia spôsobujúce a chrániť našu DNA a bunkové membrány.

18. Znižuje bolesti svalov

Žihľava list obsahuje určité komponenty, ktoré majú veľký liečenie a omladzujúce účinky. Športové osoby budú ručiť za tento list, ktorý môže liečiť bolesti svalov spôsobené v dôsledku namáhania a po pretiahnutí.

19. Považuje močových ciest Poruchy

Pre ľudí, ktorí trpia poruchami močových ciest, žihľavy listový čaj pôsobí ako zázračný liek. Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of Herbal farmakoterapie, listy žihľavy obsahujú niektoré súčasti, ktoré splavom toxíny z tela a pomáhajú podporovať liek používaný na liečbu porúch močových ciest.

20. Vysoko účinný v prostate

Žihľavy listový čaj je vysoko účinný pri benígnej hyperplázie prostaty, ktoré sa bežne postihuje dospelých muža. Laboratórne testy na zvieratách ukázali, že tento žihľavy čaj môže spomaliť vývoj rakoviny prostaty. Hoci testy nie sú doteraz uskutočňované na ľuďoch, výsledky testov na zvieratách sú pozitívne a sľubné!

21. Funguje ako preventívne opatrenie

Jedna šálka čaju vyrobené z listy žihľavy sa skladá z niekoľkých zložiek na zdravie posilňujúci a lekári odporúčajú ho ako preventívny liek proti nachladnutiu a chrípke. Ak sa vám podarí hodiť niekoľko šálok listu varené vo vode, môžete zlepšiť imunitu vášho tela a udržať niekoľko neduhov na uzde.

Ďalšie výhody listy žihľavy

Okrem vyššie uvedených výhod žihľavy listov, existujú aj ďalšie výhody príliš a oni sú:

 • Žihľava je prospešné pre endokrinný systém.
 • Žihľava list je dobrým zdrojom antioxidantov, minerálov a vitamínov, ktoré robiť to protinádorovú a pomoc pri liečbe nádorových ochorení.
 • Žihľavy listy sú užitočné pri liečení neurologických porúch, ako je ischias a neuralgií.
 • To je tiež známe ako pružný tonikum a zlepšuje krvný obeh.
 • Je známe, že stimuluje zažívacie žľazy a pomáha pri liečbe problémov trávenia a plynov.
 • Žihľava čaj sa používa na kloktanie pri liečbe úst a hrdla infekcií.
 • Používa sa pri liečbe Alzheimerovej choroby.
 • Je prospešné pri liečení zápchy, kašeľ, zápal priedušiek a ďalších chronických kardiovaskulárnych ochorení.
 • Je známe, že zabiť črevné červy a parazity.
 • Vyplachovanie úst so žihľavou vody pôsobí ako anti-bakteriálne a zabraňuje zápalu ďasien a úst a iných ochorení ďasien.
 • Žihľava list tiež zlepšuje imunitu a pomáha pri liečbe hypertenzie.

Ako Žihľava Leaf je použitý?

Žihľava dvojdomá sa používa v mnohých rozmanitými spôsobmi. Používa sa pre potraviny, lieky, kože a ošetrenie vlasov, vlákien, farbivá, atď Žihľava sa používa pri príprave žihľavy čaju, tinktúry, žihľava polievka, žihľavy pyré a indických. Jeho výťažky, posilňujúce a sušené listy sa používajú pre kozmetické procedúry. Žihľava sa tiež používa pri príprave mnohých kapsúl a tabliet, pretože je použiteľné pre liečenie mnohých ochorení.

Tak, teraz viete, čo je žihľava list dobré a ako to je používané. Teraz sa pozrite do svojich vedľajších účinkov.

Listy žihľavy Nežiaduce účinky

Žihľava list je legendárny pre jeho výhody, a dokonca nájde zmienka v folklóru rôznych kultúr. Ale skutočným bylina má aj svoje vedľajšie účinky. Tieto listy žihľavy nežiaduce účinky sú priamo úmerné ich kombinácii s inými liekmi a tiež sa zdravotný stav jedinca.

 • Žihľava list je známe, že zvyšuje krvný tlak. Tak to môže mať nepriaznivé účinky na ľudí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom.
 • Je to mocný diuretikum, čo v kombinácii s inými diuretík môže viesť k dehydratácii.
 • Niektoré štúdie tiež ukázali, že žihľavy list môže interferovať s liekmi na riedenie krvi, a zabrániť im v liečbe krvných zrazenín.
 • Najdôležitejšia vec, ktorú by ste mali mať na pamäti pri jednaní s listy žihľavy je pálenie efekt vyvolaný jehlicovitých chĺpky na rastline. Odporúča sa používať rukavice a plné rukávy oblečenia, keď idete o vyberaní listy žihľavy, aby sa zabránilo tento žihadlo. Listy strácajú žihadlo, keď sa varí a sušia.

Aj keď táto bylina je ideálny pre pleť, vlasy a celkový zdravotný stav, je potrebné žihľava kapslí prijatá iba pod dohľadom lekára. To je v poriadku používať žihľavy pri varení, ale príliš veľa spotreba dokonca žihľava polievka alebo čaji môžu mať vedľajšie účinky. Takže, hrať na istotu a poraďte sa s lekárom skôr, než začnete žihľava.

Bol to článok o výhodách žihľavy listov užitočná? zdieľať tiež poznáte ak nejaký iný žihľava list používa u nás v sekcii komentáre nižšie.

load...