Zdravie a wellness

21 úžasné výhody Ginkgo Biloba pre pokožku, vlasy a zdravie

21 úžasné výhody Ginkgo Biloba pre pokožku, vlasy a zdravie

Väčšina z nás sú závislé na doplnky pre optimálne zdravie. Existuje niekoľko dôvodov, ktoré tvoria doplnky stravy-bylinkový alebo nutričné, preferovanou voľbou pre ľudí. Jeden taký široko známy bylinný doplnok je Ginkgo biloba. Ak je to prvýkrát, čo ste počuli o toto meno, počkajte, až zistíte jeho úžasné výhody, a stavím sa, nebudete na to nezabudnem. Začneme s výhodami Ginkgo biloba, potom?

Čo je Ginkgo biloba?

Rodina-Ginkgoaceae Origin-China inými menami, ginko, strieborná marhuľa

Pôvodom krajín Číny, Ginkgo biloba je ponúkaný ako jeden z najstarších druhov na milosť planétu Zem. Je tak starý, že je považovaný za, živý fossil'-druhu, ktorý sa úspešne prežila významné udalosti zániku, že naša matka Zem zaznamenala k dnešnému dňu.

load...

Má ginkgo biloba prácu? Tiež známy ako ginko, tento strom bol používaný ako liečivá bylina už od nepamäti. Ancient China rovnako použité ginkgo bylinu ako zdroj potravy. Neskôr sa jeho použitie sa stala populárnou v Európe, Nemecku a iných častiach sveta.

Meno rodu, Ginkgo 'pochádza z japonského slova, gin kyo' znamená strieborná marhuľa. Nomenklatúra druhy, na druhú stranu, je vyrobený z spájajúcej latinské slovo, bis 'pre, dva' a, Loba 'pre, laločnaté,' opisuje tvar listov. Čínsky odkazujú na tejto byliny ako ich, strieborné ovocie. '

Ginkgo biloba sa používa najmä pri príprave liečiv na podmienkach, ako je Alzheimerova choroba, a znižuje krvný obeh v tele a mozgu. Používa sa aj na liečbu nálady, strata pamäti, a niekoľko ďalších kognitívnych porúch.

load...

Bylina sa prevedie na tablety, kapsule, a čaju, po ktorej sa vo veľkej miere používajú. Vzhľadom k objaveniu rôznych ginkgo biloba použitia a výhod, sa stala veľmi populárnou v poslednej dobe. Listy a semená byliny sa najčastejšie používajú na ich rôzne výhody.

Nižšie sú uvedené niektoré z cenných vlastností bylina je.

Prečo by ste mali používať Ginkgo biloba

Kožné Výhody

 1. Vlastnosti Anti-Aging
 2. Funguje ako prírodné Sunscreen
 3. Znižuje zápal kože
 4. Funguje ako prírodné Cleanser
 5. Zabraňuje Kožné problémy

Vlasy Výhody

 1. Zabraňuje vypadávaniu vlasov
 2. Podporuje rast vlasov

Zdravotné výhody

 1. Ochorenia dýchacích ciest zaobchádza
 2. Brain Development
 3. Chráni pred očami
 4. Je dobré pre vaše srdce
 5. Energetická Booster
 6. Zlepšuje krvný obeh / a>
 7. Napomáha zvýšenie koncentrácie
 8. Bojuje proti úzkosti a depresie
 9. Znižuje príznaky PMS
 10. Pomáha predchádzať ADHD
 11. Zvyšuje libido
 12. Lieči bolesti hlavy
 13. Vylieči Hemoroidy
 14. Boje fibromyalgia

Ginkgo biloba prínosom pre pokožku

Váš sen o dosiahnutie bezchybnú pleť je len bylina preč! Doslovne. Ginkgo biloba môže byť menej populárne medzi masy, ale je to určite prírastok hodnoty vo svete starostlivosti o pleť. Ako? Prejdite nadol vedieť, ako získať čo najlepšie výhody ginkgo biloba na koži!

1. Anti-Aging Vlastnosti

Vrásky, jemné linky a ovisnuté kože sú ako tie otravné hostí, ktorí vám už vyrozumený o ich dátum a čas príchodu. Viete, že sa chystáte prísť, ale nie ste psychicky pripravení privítať.

Hostia môžu byť trochu zložité a ťažké sa zbaviť, ale našťastie to nie je prípad s príznakmi starnutia. Neveríte mi? Skúste ginkgo bylinku a uvidíte sami.

Ako je ginkgo biloba užitočná?

Táto rastlina je bohatá na antioxidanty, zlúčenina, ktorá sa živí voľnými radikálmi, ktoré spôsobujú vrásky a ďalšie známky starnutia. Ginkgo biloba je tiež veľmi relaxačné (1). Z toho dôvodu, že poskytuje úľavu od stresu-iného dôvodu za skoré vrások a jemných liniek.

Existuje mnoho spôsobov, ako môžete využiť Ginkgo biloba doplnkov, čaju alebo niekedy spoľahlivé pleťové masky. Pozrieť sa:

Budete potrebovať
 • 1 lyžica Ginkgo biloba pasta
 • 1-2 lyžička kurkuma prášok
 • 1 čajová lyžička medu
 • 1 čajová lyžička ginseng šťavy
Čo je potrebné urobiť
 1. 1. Zmiešajte všetky ingrediencie dohromady, aby vytvorili hustú kašu.
 2. Použiť túto pastu rovnomerne na premýva tvár a krk.
 3. Ponechajte masku na dobu 15 až 20 minút a umyte vlažnou vodou.
 4. Osušte a aplikovať svoje pravidelné hydratačný krém.
 5. Tento postup sa opakuje dvakrát týždenne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

2. Funguje ako prírodný Sunscreen

Aj keď je teplé a príjemné, že nechránený hostiteľ slnečnému žiareniu môže spôsobiť nezvratné poškodenie kože. Spomeňte si na vysušenú pokožku, nerovnomerný tón pleti, alebo horšie rakovinu?

To je dôvod, prečo je tak populárne opaľovací krém! To vám pomôže vyhrievať v celej teplo bez poškodenia drahocenný kožu. Ale vedeli ste, že tam je prírodnou alternatívou k tomuto drahé značkové fľašu slnečnej ochrany krém?

Áno, ginkgo je zvláštne bylina, naozaj!

Ginkgo biloba je prírodný ochranu proti slnečnému žiareniu (2). Chráni pokožku pred škodlivými účinkami slnka To je dôvod, prečo nájdete jej extrakty sa používa v mnohých opaľovací krém krémy. Môžete si vytvoriť svoj vlastný každodennú ochranu proti slnečnému žiareniu doma s niekoľkými esenciálnych olejov a ginkgo biloba. Tento krém je veľmi ľahké robiť a je veľmi vhodný pre tých, ktorí s normálnou až suchú pokožku. Pozri sa:

Budete potrebovať
 • 1 šálka čistý aloe vera gél
 • ½ šálky včelieho vosku, strúhaný
 • ½ šálky jojobový olej
 • 1 čajová lyžička vitamín E olej
 • 1 čajová lyžička Ginkgo biloba extraktu
 • 15 kvapiek levandule alebo ružového esenciálneho oleja
 • Sklenené nádobe
 • Dve plastové misky-Medium
Čo je potrebné urobiť
 1. Začať proces tým, že kombinuje gél aloe vera, vitamín E olej, extrakt Ginkgo biloba a levanduľový olej v strednej plastovej misky. Odložte nabok. To umožní, aby sa zmes nechá ohriať na teplotu miestnosti, krok potrebný pre ľahkú emulgáciu mlieko.
 2. Vezmite ďalšie misu a pridajte včelí vosk a jojobový olej do nej umiestnite túto misku vo veľkej nádobe a priviesť ju do varu. Občas zamiešajte. Dal misku stranou potom, včelí vosk úplne nerozpustí.
 3. Táto druhá zmes nalejeme do mixéra a nechajte ho vychladnúť. Otočte mixér na nízke nastavenie, akonáhle je vosk všetko ochladí.
 4. Pridajte gélové zmesi aloe vera do miešacieho zariadenia v hornej časti včelieho vosku zmesi a zmes je starostlivo na nízku úroveň.
 5. Blend je po dobu 10 až 15 minút. Za stáleho miešania zmesi medzi nimi.
 6. Preniesť ich do čistej pohára pre ďalšie použitie. Váš ručný opaľovací krém je pripravený na použitie!

Späť na obsah

3. Znižuje zápal kože

Zápal spôsobený alergiou a infekcií možno bojovať s použitím Ginkgo biloba.

Obsahuje silné protizápalové vlastnosti, ktoré sú veľmi užitočné pri znižovaní zápalu (3). Ginkgo biloba funguje výnimočne dobre pri použití lokálne zázvorom a kurkumou.

Budete potrebovať
 • 1 lyžica Ginkgo biloba extrakt
 • 1-2 lyžička kurkuma prášok
 • 1 lyžička zázvoru šťavy
Čo je potrebné urobiť
 1. Zmiešajte všetky ingrediencie pre vytvorenie pasty.
 2. Použiť túto pastu na postihnuté miesto a nechajte zaschnúť po dobu 5 až 10 minút.
 3. Umyte si ich obyčajnú vodu. Pat suché.
 4. Dvakrát používať túto pastu deň získať okamžitú úľavu od bolestivé zápaly.

Späť na obsah

4. Diela ako prírodný Cleanser

A konečne, tento pôsobivý bylina má vlastnosti prírodný čistiaci čo je silný čistič.

Uplatnenie Ginkgo biloba na koži môžu pomôcť zbaviť sa nahromadené nečistoty, oleje, mazu a iných nečistôt. Pomáha otvoriť upchaté póry, čo je bežný problém, ktorý je dodávaný s konštantným vystavenia nečistoty a znečistenia. V skutočnosti je celá rada kožných čistiace prostriedky už obsahujú Ginkgo extrakt na tento účel.

Späť na obsah

5. Zabraňuje Kožné problémy

Ginkgo biloba je bohatým zdrojom vitamínu E a tým zabraňuje kožné problémy, ako sú jazvy, strií, akné, patchiness a pupienkov. To dopĺňa pokožku a udržuje ju zdravú a sviežu.

Späť na obsah

Ginkgo biloba výhody pre vlasy

Okrem toho, že nevyhnutnou súčasťou starostlivosti o pleť režim, ginkgo biloba možno tiež použiť na dosiahnutie dlhé a zdravé vlasy. Zistiť, aké sú najlepšie ginkgo biloba prínos pre vaše vlasy:

Strata 6. Zabraňuje vlasov

Constant padanie vlasov je desivé! Mohlo by vás doslova vytiahnuť vlasy, aby zistiť, že jeden vlasy produkt, ktorý môže znížiť tento problém.

Ale prečo sa rozhodnúť pre chemickým zložením, ak máte prirodzené riešenie v podobe ginkgo biloba?

Vážne, žiaľ, ktorý je dodávaný s niekoľkými voľnými prameňmi pripojené k nášmu hrebeň sa možno vyhnúť použitiu tohto silného byliny.

Ginkgo biloba môže siginificantly znížiť rednutie vlasov. To sa ukázalo ako prospešné pre mužské plešatosti rôznych typov taky. Používa sa v kombinácii s inými rastlinnými olejmi, ginkgo biloba je prirodzený spôsob, ako zabrániť problémom s vlasmi.

Späť na obsah

7. Podporuje rast vlasov

Pozdraviť dlhé a zdravé vlasy! Ginkgo biloba extrakty sa používajú vo vlasových olejov a vlasy balenie, aby sa vlasy silné a dlhé. To je tiež používa v ošetrenie vlasov, aby sa vlasy zdravé a lesklé. To sa zvyčajne používa v kombinácii s kokosovým olejom, olej z hroznových alebo jojobového oleja.

Späť na obsah

Zdravie Výhody Ginkgo biloba

Teraz, keď vieme, ako prospešné táto bylina je pre pokožku a vlasy, poďme sa ponoriť do zistiť, ako to pomôže vás udržuje zdravé.

8. Zachádza Choroby dýchacích ciest

Bronchitída a astma môže byť liečený Ginkgo biloba (4). Extrakt biloba je zistené, že sú užitočné pri liečbe všetkých týchto ochorení dýchacích ciest v dôsledku jeho silné protizápalové vlastnosti. To účinne znižuje zápal dýchacích ciest zvýšením antioxidačné aktivity v priedušnice a pľúc. Ginkgo biloba má tiež preukázané, že majú priaznivý vplyv na fungovanie nervov.

Okrem pravidelného užívania, môžete chrániť pred znečistením a tabakového dymu s jeho pomocou.

Späť na obsah

9. Brain Development

Tu je bylina, ktorá pomáha v správnom vývoji mozgu.

Ginkgo biloba bojuje proti Alzheimerovej chorobe, strata pamäti a iných nervových porúch. Tak to by malo byť pravidelne užívať deti, mládež a seniorov podobne pre lepšie kognitívne výkonnosti. Ginkgo je obzvlášť prínosné v boji proti mozgovej problémy súvisiace s vekom (5).

Navyše, ak sú užívané spolu s antipsychotikami, ginkgo môže pomôcť pri liečbe schizofrénie a ďalších závažných duševných porúch. Je tiež známe, že zlepšenie kognitívnych funkcií u tých, ktorí majú sklerózu multiplex.

To tiež zlepšuje pamäť, koncentráciu a retenčné schopnosti detí.

Späť na obsah

10. Chráni Oči

Ginkgo biloba je účinný tonikum pre tých so zhoršeným zrakom. Táto rastlina je známe, že zlepšuje prietok krvi v očiach a chránia oči pred znečisťujúcimi látkami. To tiež zabraňuje nástupu glaukómu teda veľmi vysokého krvného tlaku v očiach (6).

Protizápalové vlastnosti ginkgo pomôcť vykoreniť šance poškodením voľnými radikálmi v podstatnej časti našich očiach, rohovky, sietnice a makuly. To ďalej napomáha znižovať oxidatívny stres v očiach. Všetky tieto faktory robia ginkgo nevyhnutnú bylina pre seniorov tým, že zníži riziko vzniku makulárnej degenerácie.

Späť na obsah

11. Je dobré pre vaše srdce

Srdcové problémy, ako je vysoký krvný tlak, upchatie, zrážanie krvi, atď môžu byť liečené pomocou tejto rastliny (7). Pozrite sa, ako zvláštne naša ginkgo je!

Rovnako vyrovnáva všetky funkcie srdca, znižuje kapilárnej krehkosť a chráni srdce pred rôznymi inými problémami.

Späť na obsah

12. Energetická Booster

Ginkgo biloba nabije telo, a to doslova! To dopĺňa stratil energetickej hladiny, takže budete fit na deň dopredu.

Táto rastlina obsahuje silné protizápalové vlastnosti. Je teda znižuje silné oxidačný stres v systéme, čistí krv a zvyšuje prietok krvi v mozgu, a poskytuje tak okamžitej energie (8).

Späť na obsah

13. Zlepšuje krvný obeh

Ako už bolo vysvetlené, ginkgo zvyšuje absorpciu kyslíka a čistí krv. To tiež zabraňuje krv z stáva hustý a znižuje pravdepodobnosť tvorby krvných zrazenín.

Okrem toho, že mimoriadne účinné pri čistení krvi, ale tiež reguluje prietok krvi do orgánov a častí tela.

Späť na obsah

14. Pomáha zvýšenie koncentrácie

Dobrou správou pre tých, ktorí s krátkym rozsahom pozornosti a zlú koncentráciu.

Niektoré druhy výskumov ukazujú schopnosť Ginkgo k boju proti úbytku kognitívnych funkcií a mozog únavu. To je tiež užitočné pri liečení kognitívne stav nazývaný mozgová nedostatočnosť, ktorý je dodávaný s príznakmi ako je zmätenosť, chronicky nízke koncentrácie, únava, časté bolesti hlavy, zlú fyzickú výkonnosť a zmeny nálad.

Všetky tieto koncentrácie zvýšiť sily ginkgo biloba je s jeho silné protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú bojové voľných radikálov škody a oxidačný stres v systéme, a tiež zlepšuje prívod kyslíka do mozgu.

Späť na obsah

15. Boje úzkosť a depresia

Cítite low po celú dobu? Nemajú žiadnu motiváciu k pokročiť vpred v živote? Sú úzkosť a časté zmeny nálad zabíjanie kvalitu vášho života? Je pravdepodobné, že ste trpia depresiou. Táto porucha, zatiaľ čo bežné, môže byť aj smrteľná, ak sa nelieči.

Žiaden strach. Ginkgo biloba je riešením poraziť blues.

Táto rastlina je známe využívať schopnosť tela zvládnuť záťažové prvky, ktoré pôsobia proti účinkom nekontrolované produkciu stresových hormónov, ako je adrenalín a kortizol (9).

Ginkgo biloba je tiež adaptogén (10). Pomáha pri zvyšovaní schopnosť organizmu vyrovnať sa s vonkajšími poruchami celkom prirodzene. Tak, ginkgo biloba je tiež venovaná nezastupiteľné miesto v procese spracovania sezónnej depresie, generalizovanej úzkostnej poruchy (GAD), sociálnej fóbie a záchvaty paniky.

Späť na obsah

16. Znižuje príznaky PMS

Ah, PMS! Tento stav, ktorý zakladá naše správanie pol mesiaca. Zlá nálada-vinu PMS! Anger-vinu PMS!

Ale relaxovať, to diabol môže byť upokojil s pomocou ginkgo biloba. Nie, nie som si srandu!

Niektoré druhy výskumov ukazujú, že ginkgo biloba môžu účinne bojovať príznaky predmenštruačného syndrómu (PMS), ako sú zmeny nálady, úzkosť a únavu (11).

Späť na obsah

17. Pomáha predchádzať ADHD

Ginkgo biloba je zistené, že je prospešné pri prevencii a liečbe ADHD a dyslexie.

To preto, že táto bylina môže zlepšiť funkciu mozgu zlepšením koncentrácie, pamäte a fyzického výkonu (12). Niekoľko štúdií ukázalo, že ginkgo biloba môže byť schopná znížiť správanie a fyzické príznaky u ľudí s autizmom, čo je potenciálnym faktorom pri liečbe tohto stavu.

Späť na obsah

18. Zlepšuje libido

Ginkgo biloba sa používa aj tí, ktorí majú erektilnej dysfunkcie, nedostatok sexuálnej túžby a impotencia. To zvyšuje libido u mužov i žien (13).

Táto bylina má pozitívny vplyv na hormóny, a to najmä na úrovni serotonínu, čo je účinná liečba pre tých, ktorí zažívajú neuspokojivý výkon v posteli. Ginkgo biloba má tiež potenciál k rozšíreniu ciev a tým zlepšuje prietok krvi do pohlavných orgánov.

Späť na obsah

19. Zaobchádza Bolesti hlavy

S ginkgo biloba čaj je dobrý spôsob, ako riešiť časté bolesti hlavy. Táto bylina tiež pomáha znížiť frekvenciu a závažnosť migrény, dilatácií cievy a zvyšuje prietok krvi v mozgu. S Ginkgo biloba je ideálny spôsob, ako bojovať proti stresu, čo je dôležitý faktor, ktorý môže prispieť k početnosti a závažnosti bolesti hlavy (14).

Späť na obsah

20. Vylieči Hemoroidy

Táto bylina je tiež výhodné pre tých, ktorí trpia bolestivé hemoroidy. Vonkajšia aplikácia ginkgo biloba v riti a konečníka pomáha zmierniť opuch, zápal, krvácanie a bolesť v oblasti (15).

Späť na obsah

21. Bojuje fibromyalgia

Pri užívaní s CoQ10, Ginkgo biloba je preukázané, že sú účinné pri liečbe fibromyalgie. Táto porucha nervového systému je sprevádzané silnými bolesťami svalov, únava, bolesti hlavy, úzkosť, nespavosť a depresie (16).

Späť na obsah

Teraz viete, čo je použitá pre ginkgo biloba a ako je dobrý. Pozrime, s nahliadnuť do jej vedľajších účinkov.

Pozor

Bylina je bezpečná pre dospelých i deti, za predpokladu, že sú uvedené predpísanej dávky. Navyše ginkgo biloba dávkovanie môže spôsobiť drobné problémy, ako je nevoľnosť, vracanie, závraty, poruchy trávenia a kŕče. Ale môžu byť tiež pozorované vážne škody, ako sú srdcové mŕtvice a semi-permanentné alergií. Záleží tiež na tom, či bylina vyhovuje telo jedinca a prináša výhody pre neho / ňu.

Existuje niekoľko opatrení, ktoré sa majú prijať pred použitím túto bylinu ako liečba pre to, aby fungoval správne. Tehotné, dojčiace ženy a ženy s anamnézou potratov by sa mali vyvarovať príjmu tejto byliny.

Ginkgo biloba môže byť uvedená ako jeden zo zlatých bylín pre jeho schopnosť účinne liečiť rad kognitívnych a fyzických porúch, vrátane depresie, PMS a erektilnej dysfunkcie. Táto bylina je tiež ideálnym riešením pre mnohé z vašich pleť a vlasy strasti.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na ginkgo biloba výhody. Tak na čo ešte čakáte? Použite Ginkgo biloba dnes a podeľte sa o svoje názory s nami!

Zostať fit, zostať zdravý!

load...