Zdravie a wellness

21 úžasné výhody cuketa pre pokožku, vlasy a zdravie

21 úžasné výhody cuketa pre pokožku, vlasy a zdravie

Priali ste si niekedy môžete piť len vodu, ale ešte dostať 10x viac výhod? Ak áno, vaše želanie sa splnilo. Takmer.

Začína Z a končí I, a to vám môže pomôcť ponúknuť všetky tieto neduhy zbohom.

Hovorím o cukety. Ale nebudem, aby vám viac informácií tu. Just. Zachovať. Čítanie.

Čo je cuketa?

Tiež známy ako cuketa, cuketa je letná squash, ktorý je pôvodom z Ameriky. Patrí k druhu Cucurbita pepo, spolu s niekoľkými ďalšími typmi tekvice a tekvice. To je zvyčajne tmavo alebo svetlo zelená. Zlaté cuketa (žltá cuketa), iný druh, je oranžová / hlboké žltej farby.

load...

Cuketa je zvyčajne považovaná za zeleniny a varené a prezentované ako doprovod. Ale botanicky povedané, cuketa je ovocie. Aj keď v podstate z Ameriky, odrody squash boli vyvinuté v severnej časti Talianska po roku 1850.

Cuketu kvety sú jedlé a zvyčajne sa používa na ozdobu jedál alebo varené cukety. Ovocie je tiež značne použitý v krajinách, ako je Egypt, Francúzsko, Grécka, Talianska a Mexika.

Druhy cukety

Cuketa prichádza v mnohých odrôd. Niektoré z nich sú populárne:

 • Aristokrat, kde sa plod má voskový kože a stredne zelené.
 • Gold Rush, kde ovocie je zlatá.
 • Black cuketa, kde je koža je tmavo zelená a ovocie má biele mäso. To je najčastejšia odroda cukety.
 • Embassy, ​​ktorý je stredne zelené plody ťarchu bezchrbtový rastliny.
 • Sladké Gourmet, ktorý je libanonského odroda, ktorá je veľmi ľahká a má krémovú zelenú kožu.
 • Cuketa Gadzukes, zelené plody s výraznými svetlo zelenými hrebene.

No, to boli niektoré z populárnych typov. Ale to, čo je dobré pre cukiny? Než sme sa dostať do detailov, poďme sa pohľad na dobroty tohto squash.

load...

Štúdií o cuketa

Cukety môžu byť tiež napísaná ako Ver-SA-dlaždice. Či už budete jesť surové alebo varené, to balenie silný úder početných základných živín. Niektoré štúdie preukázali, prečo toto ovocie je tak úžasné.

Je cuketa dobré aj pre vás? Áno, jednoznačne! Po prvé, počet kalórií v cukety je super nízke. Ale koľko kalórií v cukety? Šálka ​​nakrájané cukiny obsahuje len asi 19 kalórií. Toto je to. Ach áno, brokolica a ružičkový kel sú skvelé - ale táto má oveľa nižší počet kalórií. Vzhľadom k svojej bohatstvo na draslík, ale tiež robí divy pre srdce (ktoré budeme vidieť podrobne o niečo neskôr).

Reguluje hladinu cukru v krvi, porucha, ktorá môže viesť k jednému z najzávažnejších ochorení na planéte (1). Cukety tiež obsahuje škrobovej zložky, ktoré by mohli, majú antioxidačné a protizápalové vlastnosti.

Cuketa je tiež nízky obsah cholesterolu. Takže, ak ste na chudnutie poslanie, to squash by mohla byť vynikajúcou voľbou.

Ako ste uhádol, je tu mnoho ďalších zdravotných výhod cukety. A to má zmysel len vtedy, ak sa pozrieme na ne podrobnejšie. Než budeme pokračovať, pozrite sa na živiny Super squash je bohatá na.

Cuketa Nutričné

Teraz pozrite sa na nutričnú hodnotu cukety tu:

Pozri hore uvedenú tabuľku pre podrobnú analýzu živín: cuketa ( Cucumis pepo), surové s pokožkou
Výživová hodnota na 100 g.
(zdroj: databáza národných živín usda)
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 17 kcal <1%
Uhľohydráty 3,11 g 2.5%
Proteín 1,21 g 2%
Celkový obsah tuku 0,32 g 1%
Cholesterol 0 mg 0%
Vláknina 1 g 3%
Vitamíny
Foláty 24 ug 6%
Niacín 0,451 mg 3%
Kyselina pantoténová 0,204 mg 5%
Pyridoxín 0,163 mg 13%
Riboflavín 0,094 mg 7%
Tiamín 0,045 mg 4%
Vitamín a 200 iu 7%
Vitamín c 30%
Vitamín e 0,12 mg <1%
Vitamín k 4,3 ug 4%
Elektrolyty
Sodík 8 mg 0.5%
Draslík 261 mg 5.5%
Minerály
Vápnik 16 mg 1.6%
Železo 0,37 mg 5%
Horčík 18 mg 4%
Mangán 0,177 mg 8%
Fosfor 38 mg 5%
Selén 0,2 ug <1%
Zinok 0,32 mg 3%
Fytoživiny
Karotén-ß 120 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 2125 ug

A teraz, pokiaľ ide o toľko očakávaný cuketa výhod...

Výhody cukety

1. Cuketa Výhody pre chudnutie

Ako už bolo povedané, cuketa je ovocie low-škrobu. Čo znamená, že je s nízkym obsahom sacharidov a vysokým obsahom vlákniny. Čo znamená, že ťa zaplní a odradiť prejedania (2). To je presne to, čo väčšina ľudí, ktorí chcú schudnúť, chcem, nie?

Plody má tiež vysoký obsah vody, ktorý môže udržať vám plné po dlhšiu dobu. Je to jeden z tých potravín s nízkym glykemickým indexom. Zvýšený príjem ovocia a zeleniny a nízkotučných potravín bola spojená s zdravé chudnutie a udržanie váhy (3). Ďalším prínosom potravín s vysokým obsahom vlákniny je, že vyžadujú viac žuvanie - kvôli ktorej jednotlivec potrebuje viac času na jedenie a nie je schopný tiesňava na veľké množstvo kalórií v krátkom období (4).

2. Zlepšuje zdravie srdca

Už ste niekedy počuli o DASH diéty? Nazývaný tiež diétne prístupy k zastavenie hypertenzie, táto strava je zameraný na zlepšenie zdravia srdca znížením krvného tlaku. Podľa správy vydanej Národnej srdce, pľúca a krv zavedú, cuketa je výraznou súčasťou DASH stravy (5).

Cuketa je nízky obsah cholesterolu, sodík a tuku, a pomáha udržiavať rovnováhu sacharidov - požiadavka na optimálne zdravie srdca (6).

Ďalším dôvodom, prečo cuketa funguje skvele hodí pre srdce je prítomnosť vlákien. Vysoký príjem vlákniny boli spojené s výrazne nižším rizikom vzniku mozgovej mŕtvice, hypertenzia a ochorenia srdca (7).

Cuketa je tiež bohatá na kyseliny listovej, a podľa čínskej štúdie, kyselina listová príjem je nepriamo spojené s rizikom srdcových ochorení (8). Skutočnosť, že je bohatý na ďalších živín, ako je draslík a horčík činí cuketa superfood na srdce. Research uviedla, že nedostatky v dvoch živín môžu byť priamo spojené s srdcovým zlyhaním (9).

Ďalšie živiny v cukety, ktoré stoja za pozornosť je riboflavín, ktorý je B-komplex vitamín nevyhnutný pre výrobu energie. V jednej štúdii sa zistilo, že deti s ochorením srdca, že je neuveriteľne deficitné riboflavín, s dôrazom na možnú súvislosť medzi riboflavínu a zdravie srdca (10). Ďalší čínsky štúdie spojené riboflavínu sa zmierniť srdcového zlyhania u diabetikov (11).

Nedostatok Riboflavín je tiež spojená s niektorými vrodených chýb u tehotných žien, najmä problémy s výtokových traktov v srdca dieťaťa (12).

3. Zlepšuje Eye Health

Človek nemusí byť pripomenutý význam zraku. To znamená, že cuketa sa zdá byť viac ako jedlo pre vaše oči. Plody sú bohaté na luteín a zeaxantín, dva antioxidanty, ktoré boli nájdené na prevenciu vekom podmienenej makulárnej degenerácie (13).

Je šokujúce si uvedomiť, že niektoré vážne (a často nezvratné) očných chorôb, ako glaukómu a makulárnej degenerácie súvisiacej s vekom nemajú žiadne varovné príznaky (14). Takže, čo je najlepší prístup? Vrátane cukety vo vašej strave. Cuketa je tiež dobrým zdrojom vitamínu A, ktorá sa ukázala zlepšenie zdravia očí (15). To je dôležité pre vývoj a údržbu (16) oka. Podľa správy uverejnenej Flaum Eye Institute na University of Rochester Medical Center, strava s nízkym obsahom tuku by mohlo byť prospešné pre oči - a cukety môžu byť celkom dobre súčasťou tejto stravy (17).

Squash je tiež skvelý zdroj beta-karoténu, ktoré môžu zlepšiť zdravie očí a poskytujú ochranu proti infekciám (18).

4. Pomáha kontrolovať cukrovku

Je však poľutovaniahodné, že domácnosti bez diabetika je zriedkavé scény. No, to je smutné. Takže, je cuketa vhodné pre diabetikov? Áno, značná časť je, cuketa môže pomôcť.

Non-škrobovej potraviny, ako je cuketa môžete vyplniť a pomôcť liečbu diabetu (19). A potravinová vláknina, ktorá cuketa je plná, môže spomaliť absorpciu glukózy a pomôcť pacientom s diabetom typu 2 (20). Nemecká štúdia uvádza, že nerozpustnej vlákniny (ktorý cuketa má dobré množstvo) môžu byť veľmi účinné v prevencii cukrovky 2. Typu (21). Ďalšie štúdie ukazuje účinnosť nerozpustnej vlákniny, ktorá preukázateľne znižuje riziko diabetes (22).

Vyšší príjem vlákniny je tiež spojená s nižším rizikom metabolického syndrómu, ktorý je jedným z faktorov, ktoré prispievajú k diabetu (23). Podľa University of Maryland Medical Center, rozpustná vláknina môže zlepšiť toleranciu voči glukóze u diabetikov (24). (Cukety obsahuje rozpustnej a nerozpustnej vlákniny, mimochodom).

5. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu

Cuketa je jednou z mála potravín, ktoré sú bez cholesterolu, a preto si môžete zahrnúť do vášho cholesterolu znižujúce diétu (25). Bolo zistené, rozpustná vláknina narušovať vstrebávanie cholesterolu. To pomáha znížiť zlý cholesterol alebo LDL v krvi (26).

6. Pomáha Cure Astma

Podľa iránskeho štúdiu vysokej hladiny vitamínu C v cukiny pomôcť liečiť astmu (27). Protizápalové vlastnosti cukety tiež prispieť k liečbe astmy (28).

Spolu s vitamínom C, cuketa tiež obsahuje meď, ktorý je oveľa účinnejší v liečbe astmy (29).

Jedna Fínska štúdia zistila, výhody vitamínu C pri liečení nielen astmatických záchvatov, ale tiež bronchiálna precitlivenosť (čo je charakteristické pre astmu), (30). Ako je dobre známe, že vitamín C pomáha liečiť bežné prechladnutie, to je celkom logické použiť vitamín C pre zmiernenie príznakov astmy.

7. Chráni proti rakovine hrubého čreva

Ach, to je vlákno znova! Vlákno v cukety je najdôležitejším dôvodom môže pomôcť pri liečbe rakoviny hrubého čreva (31). Vlákno sa viac vecí - absorbuje prebytočnej vody v hrubom čreve, zachováva dostatok vlhkosti v výkaly a pomáha to sa potom plynule von z tela. Z toho dôvodu vlákno funguje krásne dobre v prevencii rakoviny hrubého čreva (32). Aj keď presná znalosť o subtypov vlákien (rozpustná alebo nerozpustná) v tomto smere je dôležité, vláknina ako celok bola spojená s zníženým rizikom vzniku rakoviny hrubého čreva (33).

Podľa štúdie Los Angeles, vláknina hrá dôležitú úlohu pri regulácii normálnej črevnej funkciu a udržanie zdravej sliznici čreva. Hoci presné množstvo vlákniny a typ je stále nie je jednoznačne známe, odborník panel zo štúdie mal odporučila príjem vlákniny 20 až 35 gramov denne, aby sa zabránilo rakoviny hrubého čreva (34).

Luteín v cukety môže tiež znížiť riziko rakoviny hrubého čreva (35).

8. Zlepšuje trávenie

Okrem mnohých výhod cukety ste už videli, div squash tiež podporuje trávenie (36). Vyplýva to zo správy zverejnenej na University of Rhode Island, zelené ovocie a zeleniny, ako je cuketa, podporu trávenia (37). Môžete mať cuketu ako po-jedlo jesť - jednoducho trhať mrkvu a cukety na rýchly chlieb alebo vdolky a vychutnať chuť (a ktorých výhody sú príliš!).

V skutočnosti, neskoré Henry Bieler (prominentnej americký lekár, ktorý sa odrazil k myšlienke liečbu ochorení pomocou samotných potravín), používa sa na liečbu tráviacich problémov v jeho pacientov s pureed polievka vývar vyrobené z cukety (38). Teraz, nie je to dôvod dosť dobré zveriť, zažívacie zacelující zodpovednosť 'našich skromných cukety?

Potravinová vláknina v cukety dodáva objem do svojho jedálnička a podporuje trávenie. Avšak, zaistiť si predstaviť vlákniny vo vašej strave postupne. Zvyšovanie vlákniny v strave príliš rýchlo, môže viesť k nadúvaniu, brušné kŕče, a dokonca aj plynu (39).

Bolo zistené, že vláknina tvorí hlavné zložky potravín, ktoré majú nízku energetickú hodnotu, a teda majú osobitný význam (40). Zvlášť, keď ide o rokovania s brušnými problémov.

Ak ste trpia zažívacími záležitosťou, jednoducho vrátane cukety v jedle by mohlo stačiť. Bolo zistené, že bolo zistené, že prídavok vlákniny v chleba, sušienky, cereálie, a dokonca mäsové výrobky majú požadované výsledky (41).

Ako sme videli, cuketa obsahuje ako rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu. Nerozpustná vláknina, tiež známy ako, regulátor ', urýchľuje priechod vody cez tráviaceho traktu. To znižuje dobu k dispozícii na škodlivé látky dostali do kontaktu s črevnej steny (42).

Odporúčam vám ísť na všetky prírodné zdroje vlákniny, a to nielen cuketa sám. Ak kupujete potraviny vlákniny-bohatý od supermarketu, tam je ale jedno podzemné pravidlo - dobrým zdrojom vlákniny je ten, ktorý má aspoň 2,5 gramov vlákniny v jednej porcii. Potraviny, ktoré majú viac ako 5 gramov vlákniny v jednej porcii sú vynikajúce (43). Ale niečo nižšia ako 2,5 gramu bude len plytvanie peniazmi.

9. Znižuje krvný tlak

Pôjdete Ak po náhodnej ulici a vybrať akúkoľvek osobu, najprv vidieť, je pravdepodobné, (s) by mohol byť (alebo je pravdepodobné, že bude), ktorí trpia vysokým krvným tlakom. Ak požiadate nás, krvný tlak je viac mysli vec. Sme tak vystresovaný o všetko v živote, že problémy krvného tlaku sa stali nevyhnutným. Takmer.

Ale s cuketou zo strany našej strane, tam je nádej na oddych.

Cuketa, sú bohaté na draslík, je jedným z najviac preferovaných potravín, v boji proti hypertenzie (44). Napodiv, cuketa má viac draslíka ako banán (45).

Draslík je vazoaktívne, čo znamená, že môže mať vplyv na priemer ciev. A tým, krvný tlak a tiež (46). V štúdii Londýne, suplementácia draslíka bol spojený s zníženej hladiny krvného tlaku (47). Aj keď štúdie hovoria o určitých protichodných výsledkov vo význame pre perorálnu suplementáciu draselný, sa nikdy dokázané, zvýšiť hladinu krvného tlaku. Z toho dôvodu, že môžu byť použité bez obáv.

Podľa inej štúdii New Orleans, príjem draslíka je povinné pre boj s hypertenziou, a to najmä, keď je jedinec je schopný znížiť jeho / jej príjem sodíka (48). Okrem ovládania krvného tlaku, draslík tiež znižuje frekvenciu srdca a eliminuje škodlivé účinky sodíka (49).

Podľa Národnej akadémiou Press, adekvátny príjem draslíka pre dospelých je 4,7 gramu na deň (50). Podľa WHO, táto dávka draslíka mal najväčší vplyv na krvný tlak (51). Avšak, táto dávka sa môže líšiť podľa zdravotného stavu jedinca. Z tohto dôvodu, požiadajte svojho lekára o ďalšie podrobnosti.

Takže, prečo je tak dôležité, draslík s ohľadom na zníženie krvného tlaku? Vzhľadom k tomu, živiny je jedným z hlavných elektrolytov v ľudskom tele (52). To je nutné v rovnováhe sodíkom, v pomere 2: 1. Tieto nezdravé potraviny, ktoré tak veľmi láskyplne konzumujú každý druhý deň, majú vyššie hladiny sodíka, než draslíka. Čo je dôvod, prečo oni prispievajú k vysokému krvnému tlaku, ako žiadna iná. Cuketa je dobrým zdrojom draslíka. Stredne veľké plody ponúka 512 miligramov na živiny, čo zhruba rovná 11% vašej dennej potreby.

10. Spomaľuje starnutie

Anti-aging je veľký trh dnes. Nie menej ako miliardu doláru priemyslu. Ale pravdepodobne nebude musieť prispievať veľa k tomuto segmentu, ak máte cukety vo vašej kuchyni.

Cuketa je dobrým zdrojom antioxidantov luteín a zeaxantín. Tieto dva karotenoidy majú silný proti starnutiu vlastnosti (53). Chráni bunky tela a pokožku pred poškodením voľnými radikálmi, ktoré môžu inak viesť k predčasnému starnutiu. Luteín a zeaxantín sa našli aj na zosvetlenie kože a zlepšiť jeho zdravotný stav (54).

V štúdii sa zistilo, že luteín, aby sa zabránilo strate buniek a poškodenia membrány (55). Má tiež fotoochrannú vlastnosti, ktoré chránia pokožku pred UV poškodením. Cuketa je tiež bohatá na beta-karotén, nízke úrovne, ktoré boli nájdené zvýšiť riziko úmrtia u starších mužov (56).

Riboflavínu v cukety udržuje zdravotný stav kože, vlasov, nechtov a slizníc. Spomaľuje starnutie zvyšovaním športový výkon a prevenciu vekom strata pamäti a ďalších súvisiacich podmienok, ako je Alzheimerova choroba (57).

V jednej štúdii sa zistilo, že riboflavín predĺžiť životnosť octomiliek - naznačuje podobnú možnosť s ľuďmi (58).

Cuketa, ako sme videli, je bohatá na vitamín C. Podľa juhokórejskej štúdie bolo zistené, že vitamín spomaľovať starnutie u ľudských srdcových buniek (59). Tiež vitamín C sa nachádza vo vysokých hladinách v vrstvami kože, ktorého obsah vidí pokles v dôsledku starnutia (60). Z toho dôvodu, príjem vitamínu C, sa zdá byť logické riešenie spomaliť známky starnutia.

11. Posilňuje kosti a zuby

Zelenina a ovocie, ako sú cukety, podporovať silnejšie kosti a zuby (61). Luteín a zeaxantín v cuketa udržať kosti a zuby silné. Okrem toho tiež posilniť krvné bunky (62). Cukety tiež obsahuje vitamín K, ktorý prispieva k silnejšie kosti (63).

Horčík je ďalšie živiny cuketa je bohatá na. Väčšina horčíka tela spočíva v kostiach, ktorý pomáha budovať silné kosti a zuby (64). Horčík tiež pracuje spoločne s vápnikom pre zlepšenie svalovej kontrakcie.

Folát v cukety tiež chráni kosti (65). A tak sa beta-karotén. Štúdie ukazujú, že telo premieňa beta-karotén na vitamín A, ktorý prispieva k rastu kostí (66).

Cukety obsahuje fytochemikálie, ako sú indoly, ktoré, podľa Rutgers Cancer Institute of New Jersey, udržiavať silné kosti a zuby (67). Podobné nálezy boli publikované kalifornského ministerstva zdravotníctva (68).

12. Pomáha Balance štítnej žľazy a Adrenaline funkcie

Cuketa je bohatá na mangán, minerál, ktorý podporuje optimálnu funkciu štítnej žľazy (69).

13. Pomáha v tehotenstve

Tmavo zelená zelenina sú nutnosťou v priebehu tehotenstva, a cuketa je jedným z nich. Za deväť mesiacov tehotenstva, konzumácia cuketu ponúka adekvátne vitamíny B-komplexu, ktoré pomáhajú udržiavať hladinu energie a náladu (70).

Cuketa je bohatý na kyselinu listovú, ktorá preukázateľne znižuje riziko niektorých vrodených chýb, ako je spina bifida (miechy dieťaťa nevyvíja správne) a anencephaly (absencii väčšej časti mozgu) (71). Podľa kanadskej štúdie, viac ako 50 krajín, ktoré obohatené ich základných potravín kyselinou listovou videla dramatický pokles defektov neurálnej trubice u tehotných žien (72).

Ďalší dôvod folát je prínosom pre tehotné ženy, je jeho schopnosť produkovať červených krviniek v tele (73). To je, ako to znižuje riziko vývojových problémov v dieťati v priebehu tehotenstva.

Je dôležité mať na pamäti, že kyselina listová (alebo kyseliny listovej) funguje najlepšie, ak sú užívané pred otehotnením a počas prvého trimestra tehotenstva (74). Keďže ženy potrebujú ďalšie kyselinu listovú počas tehotenstva, je vhodné, aby sa doplnok kyseliny listovej rovnako. Okolo 400 mcg kyseliny listovej denne je doporučená pre ženy v tomto smere.

Ďalším dôvodom, prečo cuketa je dobré pre tehotenstvo je jeho obsah horčíka. Podľa talianskej štúdie, horčík je u žien s vysokým rizikom gestózou alebo predčasného pôrodu (75) veľmi dôležitá.

14. Dobré pre malé deti (i deti)

Hnačka je častým problémom medzi väčšina detí viac ako jedného roka veku. Ach áno, bude existovať lieky. Ale zmeny v strave môže tiež pomôcť. Príkrmy dobre fungovať v tomto prípade. A olúpané cukety môže robiť zázraky (76).

Šťouchané cukety môžu byť tiež dobrým doplnkom jedálnička vášho dieťaťa (77). Vzhľadom k tomu, že je mäkká a nevýrazné chuti (a pretože to príde plná živín), vaše dieťa bude môcť ľahko konzumovať. A tu je tip - Nikdy nenechávajte dieťa sama, keď on / ona je jesť. Udržujte porcie malá. A vyhnúť sa tie potraviny, ktoré on / ona môže ľahko vdýchnuť - medzi ne patrí všetko, čo je ťažké žuť.

Nie je potreba zdôrazňovať na negatívne účinky fajčenia môže mať u tehotných žien. Ale čo v prípade, že žena bola fajčiar po dlhú dobu pred otehotnením a jednoducho nemôže vzdať zvyk up? V jednej štúdii Portland, bolo zistené, že príjem vitamínu C je, aby sa zabránilo problémom pľúc u detí narodených tehotných fajčiarov (78). Cuketa, sú bohaté na vitamín C, môže pomôcť v tomto smere. Mimochodom, to neznamená, že to je v poriadku dyme počas tehotenstva. To jednoducho nie je. Ale v prípade, že myšlienka na odvykanie od fajčenia narušuje matku viac ako fajčenie samotné, by to mohlo byť alternatívou.

V inej štúdii Dánsku, bolo zistené, že deficit vitamínu C sa nepriaznivo ovplyvniť vývoj mozgu u detí (79).

V skutočnosti, že je dôležité vitamínu C pre dojčatá bola objavená cesta späť v ranom 1900s. Štúdie vykonávané vtedy zdôraznil na význame vitamínu C v prevencii skorbutu u detí (80). Dr FR Klenner, v rokoch 1948 - 49, vyliečený každú obrne prípad u detí s vitamínom C a vitamín C iba (81). Samozrejme, detská obrna je vykoreniť dnes. Je to len preto, aby ukázal, aký dôležitý vitamín C (čo cuketa je mimoriadne bohatý na) bol vo vývoji ľudstva.

Podľa americkej štúdie, nedostatok kyseliny listovej počas detstva môže dať deťom na vyššie riziko depresie v dospelosti (82).

15. Pomáha predchádzať dnu

Cuketa je vitamín C chytí pozornosť, napriek tomu znova. Jedna štúdia spojil príjem vitamínu C s nižším rizikom dni u mužov (83). To dosahuje tým, že znižovanie hladiny kyseliny močovej prostredníctvom procesu nazývaného Urikozurický účinok. Bolo tiež zistené, vitamín, aby sa zabránilo nielen dna, ale mnoho ďalších chorôb urátov súvisiace i (84).

Môžete tiež príjmu cuketa ako doplnok liečby dnou alebo ak nie je liečba funguje dobre. A pokiaľ ide o vitamín C dávkovaní v tomto ohľade, poraďte sa s lekárom (85).

Vrátane cuketa vo vašej strave môže pomôcť zabrániť dnu (86). A je to celkom jednoduché, rovnako - rovnako ako jeho jemnú chuť vhodne kombinuje s väčšinou receptov.

Hoci dna zvyčajne postihuje mužov nad 40 rokov alebo niekto s rodinnou anamnézou ochorenia, môže dôjsť kedykoľvek. Komukoľvek. To je spôsobené v dôsledku nadmerného hromadenia kyseliny močovej v tele, čo vedie k jeho akumulácii v tkanivách vo forme kryštálov v tvare ihličiek. Ale strach nie je - na rozdiel od prevzatia cukety a ďalšie potraviny bohaté na vitamín C, niečo tak jednoduchého ako pitná 6 až 8 pohárov vody denne môže zabrániť dnu (87).

16. Podporuje prostaty

Keď príde na zdravie mužov, cuketa je jedným zo zeleniny, ktorá je často prehliadaná. Ale málokedy sa dá vedieť, že jeho phytonutrients veľkým prínosom prostaty (88). Vysoký obsah karotenoidov cukety tiež spája ho so zníženým rizikom rakoviny prostaty (89).

Ako sme videli, cuketa je bohaté na beta-karotén a vitamín C. Oba tieto živiny, podľa štúdie, sa zistilo, že sú pozitívne spojené s rakovinou prostaty (90). Vitamín C znižuje poškodenie oxidačné DNA a bránia rastu a schopnosť buniek rakoviny prostaty (91).

A my sme luteín v zucchini taky. Podľa správy zverejnenej na University of California San Francisco, luteín je nepriamo spojená s rakovinou prostaty (92).

Bolo zistené, vláknina sa viaže s karcinogénmi a ich odstránenie z tela. To má tiež schopnosť, aby sa zabránilo progresii karcinómu prostaty. A fytonutrienty chráni bunky pred poškodením (93). Obe tieto zdravé zlúčenín sú bohaté na cukety, čo je mocnú zbraň pre boj s rakovinou prostaty.

17. Pomôcky Kolagén formácie

Ako sme videli, cuketa obsahuje riboflavín, ktorého nedostatok sa zistilo, že vplyv na dozrievanie kolagénu (94). Jeden dôvod cukety môžu byť skvelé pre pokožku, je jeho vysoký obsah vody - čo bolo zistené, že zlepšenie zdravia pokožky ohromne.

Vitamín C v squash hrá hlavnú úlohu pri syntéze kolagénu, ktorý, ako je známe, je veľmi dôležité pre zachovanie zdravia kĺbov, chrupaviek, kože a ciev (95). Vitamín tiež chráni telo pred poškodením buniek (96). Okrem kolagénu, vitamín C tiež pomáha pri produkcii elastínu, z ktorých oba sú nevyhnutné pre žiarivú a zdravú kožu (97).

Okrem vitamínu C, niekoľko ďalších živín, ktoré prispievajú k tvorbe kolagénu sú draslík, zeaxantín a folát (98). A rovnako ako sme videli, cuketa je plná s nimi.

Videli sme, vitamín C môže spomaliť starnutie. Ale vedeli ste, že je kolagén, ktorý udržuje pokožku pevnú a chráni ju pred vráskami (99)?

18. Pomáha V hydratácie pokožky

Tam je dôvod, cuketa sa tiež nazýva letné squash. To hydratuje tela (a kože) a pomáha to riešiť letných horúčav.

Luteín v cukety podporuje zdravie pokožky znížením reakcie zápal. Ale ako to, že podporujú hydratáciu pokožky? No, tu je veda za ním. Keď je koža vystavená slnečnému žiareniu, luteín znižuje odpoveď zápal. To znamená, že slnečné svetlo môže spôsobiť menšie poškodenie kože, a to znamená, že menšie škody na bariéru proti vlhkosti kože, ako (100). A výsledok? Dobre hydratovaná pokožka.

Máme tu zaujímavý fakt - cuketa je 95% vody (101). To samozrejme znamená, že hydratuje pokožku dobre. Ale áno, je tu jedna vec, ktorú treba vziať do úvahy - len asi 20% nášho denného príjmu vody je dosiahnuté prostredníctvom potravín. Z tohto dôvodu, to je ale dôležité, že pijeme 8 - 10 pohárov vody denne, pretože kožné bunky potrebujú vodu, aby fungovali čo najlepšie (102).

19. Zlepšuje fungovanie mozgu a pamäť

Zelené potraviny, najmä cuketa, sú bohaté na kyseliny listovej a sú vynikajúce pre zdravie mozgu (103). Kyselina listová tiež pomáha pri výrobe DNA a RNA, genetického materiálu tela. Živín, okrem zlepšenia duševného zdravia, tiež zvyšuje emocionálne zdravie (104).

Nedostatok kyseliny listovej je spojená s megaloblastická anémia, čo vedie k slabosti a únavy. Zvýšený príjem kyseliny listovej bol spojený so zníženým rizikom demencie a Alzheimerovej choroby u žien (105).

Aj náš mozog je 75% vody. Keď tam je adekvátne voda vo vašom systéme, budete viac sústredený, myslím, že rýchla a tiež zobrazovať väčšiu kreativitu. Ešte dôležitejšie je, dostatočné množstvo vody efektívne dodáva živiny do svojho mozgu a pomôcky odstránenie toxínov. To má za následok zvýšenú koncentráciu a duševnú bdelosť (106). Cuketa, okrem toho, že bohaté na vodu, tiež obsahuje vitamín C, zinok a omega - 3 mastné kyseliny, - z ktorých všetky do značnej miery prispievajú k zdraviu mozgu (107).

Aj keď nie je príliš bohatá na železo, cuketa obsahuje živiny v prijateľných množstvách. Podľa štúdie, nedostatok čoskoro železa môže viesť k trvalým neurobehavioral problémy napriek diagnózy a liečby (108). Early nedostatok železa môže dokonca ovplyvniť fyzickú štruktúru mozgu. Železo je tiež dôležité pre výrobu myelín, mastné plášťa, ktorá pokrýva nervy mozgovej a urýchľuje mozgovej komunikácie (109).

20. Podporuje rast vlasov

Cuketa, sú bohaté na zinok, podporuje rast vlasov (110). Vitamín C v cukety môže liečiť suché a štiepací vlasy (111). To tiež robí vaše vlasy pramene silný a pružný (112). Nedostatok vitamínu C môže viesť k rozšíreniu vlasových folikulov, čo by mohlo nakoniec Stall rast vlasov (113). Ale s cuketou po vašom boku, ktorý by nemal byť problém.

21. Posilňuje imunitu

Hovoríte o imunite, a vitamín C je to, čo príde na myseľ, je to tak? Nebudeme vás zase povedať, že cuketa je vynikajúcim zdrojom vitamínu C. Vitamín je aktívna forma kyseliny askorbovej, ktorá posilňuje imunitný systém. A robí to niekoľkými spôsobmi. Po prvé, vitamín C sa vyvíja v tele T-buniek (typ bielych krviniek) do funkčných T buniek, ktoré bráni proti chorobám. Pomáha tiež produkovať viac imunitných buniek. Antioxidačné vlastnosti vitamínu C tiež zabrániť buniek pred smrťou v dôsledku zápalu. RDA vitamínu C je 90 mg u mužov a 74 mg u žien (114).

Nízke hladiny vitamínu C sa do súvislosti so zvýšeným rizikom infekcie. V skutočnosti sa často odporúča vysokej hladiny vitamínu C pre HIV-pozitívnych jedincov zvýšiť ich odolnosť (115).

V štúdii Švajčiarsko bolo zistené, že vitamín C a zinok na posilnenie imunity, natoľko, že dokonca zlepšiť zdravie pacientov trpiacich niektorými imunitný deficitom ochorenia, ako je malária a hnačka (116).

No, to je dlhý zoznam výhod cukety, ktoré môžu váš život lepšie. Ale ako sa môžete tešiť na squash do svojho jedálnička?

Ako sa pripraviť cukety?

Ak ste zvedaví, ako používať cukety? Potom, nebojte sa! Tu sú fews spôsoby, ako variť cuketu:

1. Ako zdravá desiata

Jednoducho vziať surové cukety palice a občerstvenie na ne s vašou obľúbenou dip. Môžete tiež zabaliť ich do lunchbox pre zdravú olovrant.

2. Kašou Cuketa

Zaujíma vás, čo použiť ako prílohu k jedlu? Cuketa! Parné ho a roztlačíme ho. Potom môžete pyré to s inými koreňovou zeleninou a podávame. Oveľa lepšie (a zdravšie) ako zemiakovou kašou!

3. Grilovanú cuketou

Kto povedal, že iba mäso môže byť vyvolaná na grile? Plátok cukety do 1-2 palcov hrubé disky, potrite ich olejom na varenie (teplo tolerantní), a obdobie, ako si prajete.

4. Plnená cuketa

Celkom jednoduché. Rez cuketu pozdĺžne a lopatka sa vnútro. Zaplniť prázdne cuketa šálky s nakrájanou zeleninou, mäsom a syrom. Pečieme asi 40 minút pri teplote 190o C, alebo kým sa zase dozlatista. Slúžiť za horúca.

5. Použitie v šalátoch

Urob si svoj šalát zdravšie pridaním cuketu na neho. Ak máte nejaké zvyšné cuketa po gril-out, môžete jednoducho pridať do šalátu.

To bolo o tom, ako jesť cuketa v toľkých chytrými spôsobmi. Všetko dobré. Ale čo deti? Ako sa o ne?

Ako si vyrobiť cuketa pre dieťa

Už sme videli niekde v tomto článku, prečo cukety môžu byť skvelé pre deti. To má jemnú chuť. Je mäkká žuť. A ponúka mimoriadne dobré živiny.

Ale pamätajte - cuketa, a to najmä vďaka svojej koži, môže mať aj trochu žalúdočnú nevoľnosť u niektorých jedincov. Z tohto dôvodu je nutné počkať, až vaše dieťa jesť fáza 2 potraviny, ktoré by sa stalo, keď (y), že je asi 8 mesiacov (117).

V prípade, vaše dieťa je náchylný k žalúdočná nevoľnosť, olúpeme cuketu pred varením a pozorovať, ako to bude Vaše dieťa očkované. Keď veci sú v poriadku, môžete skúsiť s kožou nabudúce.

Tu je, ako si môžete uvariť cuketa pre svoje dieťa:

 1. Vyberte cuketa s pevnou a lesklou pleť. Musia byť bez modrín a akékoľvek iné viditeľné poškodenia. Udržiavať ju neprané do plastového vrecka a uložte ho do chladničky (kým nie ste pripravení ju variť, čo by zvyčajne do 4 - 5 dní).
 2. Rozdeľte cuketu na šírku na polovicu. Pripravte cuketa polovicu naraz. Môžete držať druhú polovicu späť do chladničky, kým budete chcieť používať to nabudúce.
 3. Plátok koniec cukety. Umyte ho dôkladne pod prúdom studenej vody.
 4. Nakrájajte na tenké plátky.
 5. Potom sa hrniec studenou vodou a priveďte ju k varu.
 6. Pridajte nakrájané cukety na neho. Akonáhle sa voda varí, znížiť teplotu na strednej.
 7. Udržať vriacej cuketu, kým sa výberové konanie (to by malo trvať asi 10 minút).
 8. Vypustiť vodu a preniesť uvarených cukety do mixéra. Spracovávať ju, kým nie je úplne premení v kaši. Môžete pridať trochu studenej vody, ak sa zdá príliš silný.
 9. Počkať, až kaša vychladne, než ju nakŕmiť vaše dieťa. Môžete ukladať zvyšky v hermeticky uzavretej nádobe v chladničke až 2 dní.
 10. Si môžete pripraviť na druhú polovicu cukety podobným spôsobom.

Avšak, to je vždy lepšie sa poradiť s pediatrom vášho dieťaťa pred zavedením novej potraviny v jeho / jej strave.

To bolo pre deti. Ale čo my dospelí? Prečítajte si o niektoré z najviac nákladných cuketa recepty, budete niekedy nájsť.

Delicious Recepty pomocou cuketa

Cuketa, bezpochyby je univerzálny letné squash. Si môžete vychutnať tento nízkokalorické potraviny v niekoľkých receptov. Tu hovoríme o 3 najpopulárnejších spôsobov varenie cukety:

1. Cuketa lasagne

Čo potrebuješ
 • 2 veľké cukiny
 • 1 lyžica soli
 • 1-2 kilo mletého hovädzieho mäsa
 • 1 1-2 lyžičky čierneho korenia
 • 1 malý (a kocky) zelenej papriky
 • 1 nakrájanej cibule
 • 1 hrnček paradajkového pretlaku
 • 30 ml paradajkovou omáčkou
 • 1-4 šálky červeného vína
 • 2 lyžice nasekanej čerstvej bazalky,
 • 1 lyžica čerstvého oregana, sekané
 • Teplá voda (ako budete potrebovať)
 • 1 vajce
 • 450 g nízkotučného ricotta
 • 2 lyžice čerstvej petržlenu, nasekané
 • 1 libra čerstvými šampiňóny, priečne
 • 220 g strúhaného parmezánu
 • 220 g strúhaným syra mozzarella
 • 450 g mrazeného špenátu, sekané, rozmrazené a odvodnené
Inštrukcie
 1. Predhrejte rúru na 165o C. Zhlboka pekáč a mastnoty ju.
 2. Plátok cukety pozdĺžne na tenké plátky. Posypeme soľou nad nimi.
 3. Na prípravu mäsa omáčka, variť a miešajte hovädzieho a čierneho korenia v skiller na miernom ohni po dobu 5 minút. Pridajte cibuľu a zelenú papriku a varte a miešajte, kým mäso nie je viac ružová. Pridáme paradajkový pretlak, bazalku, víno, paradajkovú omáčku a oregano a miešajte. Priveďte do varu. Znížiť tepelné a dusíme omáčku po dobu asi 20 minút. Mieša sa často.
 4. Miešať vajcia, petržlen a ricottou v miske.
 5. Maslo polovice mäsové omáčky v dolnej časti formy na pečenie. Vrstva polovicu cuketa rezy polovicu ricotta zmes sa, kompletné špenát a všetky huby a potom polovice na syr mozzarella. Opakujte rovnaký vrstvenie zostávajúcich cuketa plátky, ricotta zmesi a mozzarella.
 6. Maslo parmezánom rovnomerne cez vrchol a zakryte fóliou.
 7. Pečieme asi 45 minút a odstráňte kryciu fóliu. Zvýšiť teplotu rúry na 175 ° C a pečieme po dobu ďalších 15 minút.
 8. Let it stáť po dobu 5 minút. Slúžiť.

2. Cuketa Soba rezance

Čo potrebuješ
 • 120 g soba rezance
 • 2 až 3 strúhanej strúčikov cesnaku
 • 1 lyžica strúhaného zázvoru
 • 1 lyžice vody
 • 1 lyžica olivového oleja
 • 1-4 šálka sójovej omáčky
 • 1-2 tenké plátky červenej cibule
 • 1 na tenké plátky žltej papriky
 • 1 lyžica medu
 • 1 malá cuketa, nakrájaná na tenké prúžky ako rezance (zodpovedá 2 šálky)
 • 2 až 3 polievkové lyžice praženými sezamu
Inštrukcie
 1. Variť vodu v hrnci.
 2. Pridáme rezance soba a varíme asi 4-5 minút domäkka. Scedíme a opláchnite pod studenou vodou a držať stranou.
 3. Zahrejte olivový olej na strednom plameni vo veľkej panvici. Pridajte nastrúhaný zázvor a cesnak a varíme po dobu jednej minúty. Pridáme sójovú omáčku, med a vodu. Znížiť k varu a varíme 2 minúty.
 4. K tomuto sójovou omáčkou zmesi pridáme na tenké plátky korenie a červená cibuľa. Variť po dobu 3 - 4 minút domäkka.
 5. Pridajte cuketu rezance a za stáleho miešania. Varíme asi 1-2 minút. Môžete pridať ďalšie sójovú omáčku alebo medu, ak chcete.
 6. Hoďte to s soba rezance a posypeme sezamovými semienkami. Slúžiť.

3. Vyprážaný Cuketa Chips

Čo potrebuješ
 • 3 stredných cukety
 • 1 hrnček múky
 • 2 šálky Panko omrvinky
 • Soľ, ako je požadované
 • 1-4 šálka strúhaného syra Parmezán
 • 2 lyžice vody
 • Rastlinný olej, ako je požadované
 • 2 vajcia
Inštrukcie
 1. Zahrejte 1 až 2 palce oleja v hlbokej panvici.
 2. Udržiavať teplo oleja okolo 175o C ako ktorýkoľvek nižšej teplote urobí cuketa nasiakli príliš veľa oleja.
 3. Umiestnite múku v plytkej miske.
 4. Vezmite ďalšie misku a kombinovať omrvinky Panko, parmezán a 3 - 4 čajové lyžičky soli.
 5. Plátok cukety do 1-2-palec tlstý kruhy. Sfarbenie je v múke, ponoriť do vaječnej zmesi, a potom sa srsť v strúhanke Panko. Fry, než čipy zase dozlatista na oboch stranách (90 sekúnd na každej strane).
 6. Drain na papierové uteráky. Ochutíme soľou a podávame.

Užite si rodinnú večeru s týmito nádhernými cuketa receptov. A tiež baviť sami s týmito super fakty o cukety.

Vychladnúť cuketa Fakty

 • Jedným z cukety sa nazýva zucchini. (Au! Mýlili sme sa po celú dobu!)
 • Najväčší svetoví cuketa bolo 69 1 do 2 palec dlhý a váži takmer 30 kilogramov.
 • Cuketa je len ovocie, ktoré začína na písmeno Z.
 • Najviac sviežim z cukety sú väčšinou malé a majú tmavšiu pleť.
 • Dokonca aj kvet cuketa elektrárne je jedlé. Môžete vyprážať cuketu kvety do pochúťka.
 • A konečne, je cuketa slovo pochádza z, Zucca ', čo je talianske slovo pre squash.

Všetko dobré. Ale zajtra, kedy idete na trhu, ako viete vôbec, čo je dobré cuketa a ktoré nie? Preto…

Cuketa - Tipy pre výber a skladovanie

Ako vybrať cukety

Cuketa je zvyčajne odobraté a predané ešte pred tým, než dozreje. Z tohto dôvodu, semená a kože sú mäkké, a môžete variť aj bez lúpanie. To je dôvod, prečo cukety musia byť čisté a vada-free. Musíte byť schopní preraziť pokožku ľahko nechtom.

Tiež sa uistite, cuketu, ktoré ste vybrali, je malá až strednej veľkosti. Nie viac ako 6 až 8 palcov. Musia byť bez pichnutie a rezy. Oveľa lepšie, keď to má jeden palec stonky pripojený. Vyhnúť dlhšie alebo väčšie cuketu.

Ako skladovať cuketa

Cuketa, musí byť uchovávané v chladničke. Nezabudnite ju zabaliť tesne (118).

Teraz hovoríme o zmrazenie cuketu. Ak chcete zmraziť cuketa, vybrať ten s hebkú kožu. Umyte a nakrájajte ju a opariť po dobu 3 minút. Ochladí sa a odtok a potom zabaľte ju do nádoby s mrazničkou. Môžete tiež zmraziť drvené cuketa, ak ste to urobiť okamžite.

Ak máte v úmysle pestovať cuketu vo vašej záhrade, je nutné si uvedomiť, že to sa najlepšie darí, keď je obklopený kompost, ktorý udržuje pôdnu vlhkosť. Tiež je potrebné pridať dva palce vody každý týždeň pre rastliny prospievať.

Videli sme nespútanú dobrotu cukety dodnes. Ale rovnako ako všetko, čo získavame z prírody, cuketa má tiež svoj malý podiel vedľajších účinkov.

Nežiaduce účinky cukety

1. Zažívacie problémy

Cuketa môže spôsobiť zažívacie problémy u ľudí trpiacich syndróm dráždivého čreva (IBS). V takom prípade je konzumovať s opatrnosťou. Alebo vyhnúť úplne (119).

Horká cuketa mohlo tiež spôsobiť žalúdočné kŕče alebo hnačka alebo oboje (120).

2. Alergia

Cuketa môže spôsobiť alergické reakcie u jedincov, ktorí sú citliví na to. Patrí medzi ne nevoľnosť, svrbenie (závažná kožná svrbenie) a niektoré druhy ústnych alergií (121).

3. Alzheimerovej chorobe

Áno, môže to byť v rozpore s tým, čo sme hovorili skôr v tomto článku. Železo má pomôcť predchádzať mozgové ochorenia. Štúdie však naznačujú, že príliš veľa z nich môže spôsobiť neurologické stavy, ako je Alzheimerova choroba (122). Hoci železo nie je bohatý na cukety, je to stále lepšie, aby zvážila jeho účinky.

4. Nadmerné beta-karotén

Vzhľadom k tomu, cuketa je veľmi dobrým zdrojom beta-karoténu, môže to byť problém pre niektoré jednotlivca. Veľké dávky beta-karoténu môže byť nevhodná pre tehotné a dojčiace ženy, ľudia, ktorí fajčia (beta-karotén doplnky), ľudia, ktorí boli vystavení pôsobeniu azbestu (beta-karotén doplnkov), a jednotlivcov, ktorí podstúpili angiografiu (123).

Beta-karotén možno tiež komunikovať s liekmi - najmä tých používaných na zníženie cholesterolu a ďalšie lieky ako niacín.

Po všetkých týchto informácií o výhodách cukety, nutričné ​​hodnoty a vedľajších účinkov, poďme sa teraz pozrieť na niekoľko často kladených otázok.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Môžete jesť surové cukety?

Áno. V skutočnosti je to najlepší spôsob, ako jesť.

Je cuketa ovocie alebo zeleninu?

Ovocie. Vzhľadom k tomu, že pochádza z kvetu.

Má cuketa spôsobiť plyn?

Jesť surové cukety mohol. To preto, že obsahuje celulózu (ktorá tvorí steny buniek rastlín). Keď budete jesť surové cukety, tráviace enzýmy v tele nemôže narušiť celulózu nadol. Z toho dôvodu, že črevné baktérie prevziať. Oni sa živia celulózy rozobrať to. V procese, oni pustia odpad v podobe metánu.

Varená cuketa nespôsobí plyn. Namiesto toho ju bráni. Dôvodom je, že teplo oslabuje celulózovej väzby a rozoberie to ľahko.

Ako sezóna cukety?

Môžete parný 1-palcové plátky cukety po dobu asi 6 minút. Sezóna je s trochou limetkovej šťavy, lyžička čerstvého tymianu, štipka kajenské korenie, a dokonca aj soli.

Môžete jesť cuketa koži?

Môžeš. V skutočnosti, musíte. Je tomu tak preto, ako sme videli, cuketa je 95% vody. A väčšina z tejto vody sa vyskytuje v tele - čo znamená, že väčšina živín sa nachádzajú v koži. Lúpanie kože vás zbavuje vitamíny C a K, vlákniny, draslíka, antioxidantov a ďalších živín.

Takže jesť cuketu bez kože je takmer ako pitie čistej vody - len to, že by ste sa žuvanie v tomto prípade.

Sú cuketa semená jedlé?

Áno sú.

Koľko z cukety je príliš veľa?

Tam je konfliktné informácie v tomto ohľade. Prosím, poraďte sa s lekárom o ďalšie informácie.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na dávky cukety. Jeden z prírody to najlepšie. To je všetko, čo mám povedať. Zahrnúť do svojho jedálnička. To je všetko.

A áno, dajte nám vedieť, ak ste si priali tento post. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...