Zdravie a wellness

21 úžasné prínosy Litchis (Lychees) pre pokožku, vlasy a zdravie

21 úžasné prínosy Litchis (Lychees) pre pokožku, vlasy a zdravie

Sparné leto so sebou celý rad šťavnatých a na vodnej báze ovocia, ktoré sú dosť trápiť svoje chuťové poháriky. Som si istý, že väčšina z vás čakajú na príchod exotických litchis. Môžu byť malé čo do veľkosti, ale ako sa hovorí,, veľké prekvapenie prichádzajú v malých baleniach '. Vedeli ste, že v starovekej Číne, darovanie liči na kráľov a kráľovien bol považovaný za veľkú česť?

Existujú početné kozmetické a zdravotné prínosy liči ovocia, od pomáhať chudnutie a trávenie na liečenie chrípky a zníženie známky starnutia. Po prvé, dajte nám vedieť malý stručne o tom, čo je liči a sú liči dobré pre vás.

Litchi - Krátka

Vedecký názov - Litchi chinensis Family - Sapindaceae domorodec - Kwangtung a Fukien provincií v južnej Číne inými menami - lichi (Hindi), Vilazi pazham (Tamil), Lichi pazham (Malayalam)

load...

Litchi alebo liči sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach, a je populárny po celom svete. Toto chutné a šťavnaté ovocie rastie v trsoch na pomaly sa rozvíjajúce strednou ihličnatý strom, ktorý nesie toto ovocie len po obmedzenú dobu. Tento strom nesie tiež krásne jarné kvety, ktoré sú naozaj krátke trvanie.

To má kruhový alebo oválny tvar s ružovo-hnedé kôra, priesvitný až bielym mäsom, a nepožívateľné semeno. To môže mať krátku životnosť, ale to šťavnatý leto liečiť viac než len ochutnať ponúknuť. Je liči zdravé? Áno, to je veľmi bohaté na živiny a ponúka mnoho výhod pre vašu pokožku, vlasy a zdravie, ktoré robia to viac neodolateľné.

Liči Nutričné

Litchis majú vysokú nutričnú hodnotu. Sú veľmi bohaté na vitamín C, obsahujúci asi 71,5 mg na 100 gramov. Sú tiež bohaté na meď a fosfor. Čo robí litchis Unikátna je, že obsahujú polyfenolov oligonol, ktorý má antioxidačné a antivírusové vlastnosti.

load...

Pre podrobnejší prehľad o výživovej hodnote litchis nájdete v nižšie uvedenej tabuľke.

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 66 kcal 3.3%
Uhľohydráty 16,53 g 12.7%
Proteín 0,83 g 1.5%
Celkový obsah tuku 0,44 g 2%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 1,3 g 3.5%
Vitamíny
Folates 14 ug 3.5%
Niacín 0,603 mg 3.5%
Cholín 7,1 mg 1%
Pyridoxín 0,100 mg 9%
Riboflavín 0,065 mg 5%
Tiamín 0,011 mg 1%
Vitamín a 0 mg 0%
Vitamín c 71,5 mg 119%
Vitamín e 0,07 mg 0.5%
Vitamín k 0,4 ​​ug 0.3%
Elektrolyty
Sodík 1 mg 0%
Draslík 171 mg 3.5%
Minerály
Vápnik 5 mg 0.5%
Meď 0,148 mg 16%
Železo 0,31 mg 4%
Horčík 10 mg 2.5%
Mangán 0,055 mg 2.5%
Fosfor 31 mg 4.5%
Selén 0,6 ug 1%
Zinok 0,07 mg 0.5%
Fytoživiny
Karotén-ß 0 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 0 ug

Výhody litchis

Kožné Výhody

 1. Predchádzať známkam starnutia
 2. Pomôže odstrániť škvrny
 3. Znížiť spáleniny

Vlasy Výhody

 1. Podporovať rast vlasov
 2. Poskytujú zreteľný topánok vašich Mane

Zdravotné výhody

 1. Majú protirakovinový efekt
 2. Podporovať kardiovaskulárne zdravie
 3. Zlepšujú trávenie
 4. Zabrániť Cataract
 5. Zákon proti chrípke
 6. Weight Loss pomoc
 7. Regulovať krvný obeh
 8. Predchádzať cieva ruptúra
 9. Protizápalové látky
 10. Poskytujú okamžitú energiu
 11. Chrániť pred herpes vírus
 12. Posilnenie imunity
 13. Regulovať krvný tlak
 14. Poskytujú silnejšie kosti
 15. Zabrániť Anémia
 16. Zvýšenie libida

Litchi Výhody pre pokožku

Litchis sú proste úžasné pre našu pokožku. Či už ste trpia škaredé vrások alebo suchú pleť, tieto exotické plody majú riešenie pre všetko.

1. Zabrániť príznaky starnutia

Ako starnete, že vaša pokožka začne ukazovať prvé známky starnutia. Litchis pri použití lokálne, môže pomôcť oddialiť ich vzhľad.

Čo potrebuješ
 • 4 - 5 litchis, deseeded a olúpané
 • ¼ zrelý banán
Čo musíte urobiť,

1. Mash banán a litchis. Dobre premiešajte, aby sa vzniku hladkej pasty. 2. Jemne masírovať vložiť na vašu tvár a krk pomocou krúživými pohybmi. 3. Majte masku na dobu 15 minút a opláchnite studenou vodou.

Prečo to funguje

Ako ste veku, vaše telo produkuje viac a viac voľných radikálov. Tieto voľné radikály poškodiť kožu a spôsobiť vrásky. Litchis sú bohaté na antioxidanty, ktoré kombinujú s voľnými radikálmi a bráni im v poškodeniu kože (1).

Späť na obsah

2. Prispieť k odstráneniu škvŕn

Škvrny sú záhubou každého, kto hľadá dokonalú pleť. Uplatnenie liči šťava môže pomôcť slabnúť na škvrny a znamienka, takže vám čistú pleť.

Čo potrebuješ
 • 4 - 5 litchis, šupka a semená odstránený
 • 2 - 3 vaty
Čo musíte urobiť,

1. Mash litchis, aby pastu. 2. Namočte vatových tampónov v paste, a aplikovať na tvár, alebo len postihnutých oblastí. 3. Majte po dobu 15 minút, a zotrite čistým žinkou namočenou v studenej vode.

Prečo to funguje

Škvrny sú v podstate miesta nesúci známky hyperpigmentácie. Litchis sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C (2). To im dáva silný liek na škvrny (3).

Späť na obsah

3. Znížiť spáleniny

Trávia príliš veľa času na slnku môže spôsobiť začervenanie a pľuzgiere. Spáleniny od slnka môže spôsobiť bolesť a podráždenie a použitie litchi naplnená vitamín E môže pomôcť upokojiť svoju zapálenú pokožku.

Čo potrebuješ
 • 3 - 4 litchis, šupka a semená odstránený
 • 1 vitamín E kapsule
Čo musíte urobiť,

1. Extrahovať šťavu z Litchi buničiny. Ak to chcete, budete musieť mash buničiny a odovzdať ju cez sitko. 2. Defekt vitamín E kapsle a pridať ju do šťavy. 3. Naneste na postihnuté miesta a opláchnite studenou vodou po 30 minútach.

Prečo to funguje

Litchi je účinná pre liečbu spáleniny, pretože jeho obsah vitamínu C. Kombinácia vitamínov C a E, bolo preukázané, že liečiť účinkami slnka na kožu (4).

Späť na obsah

Litchi Výhody na vlasy

Okrem toho, že požehnaním pre vašu pokožku, litchis tiež pridať lesk a odraziť na vaše vlasy.

4. Podporovali rast vlasov

Či už je to stres alebo znečistenia, celý rad faktorov môže spôsobiť zmätok na naše vlasy. Litchis pri použití lokálne, môžu prispieť k podpore rastu vlasov.

Čo potrebuješ
 • 7 - 8 litchis, šťava sa extrahuje
 • 2 lyžice aloe vera gél
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte liči šťava a aloe vera v miske. 2. Masážny zmes do pokožky hlavy. 3. Keep to na dobu 60 minút, a potom umyte jemným šampónom.

Prečo to funguje

Vaše vlasy rastú, keď sú vlasové folikuly správne vyživované. Medené peptidy zväčšiť vlasové folikuly, čo drasticky znižuje pokojovej fáze rastu vlasov (5). Vzhľadom k tomu, liči je vynikajúcim zdrojom medi, pomáha stimulovať vlasové folikuly a robí vaše vlasy rastú.

Späť na obsah

5. Zaistite zreteľný topánok vašich Mane

Je vaše vlasy stráca svoj prirodzený lesk z dôvodu drsných klimatických podmienok? Začnite používať Litchi buničiny ako kondicionér na vlasy.

Čo potrebuješ

Dužina z 8 - 10 litchis

Čo musíte urobiť,

1. Mash 10 litchis robiť buničiny a použiť túto buničiny pre vaše vlasy. 2. Umyte dôkladne po 15 minútach na dosiahnutie lesklé a krásne vlasy.

Prečo to funguje

Litchi je bohatá na vitamín C, ktorý mu umožňuje obnovu lesku na naše vlasy. To je tiež plná medi a železa, ktoré sú zodpovedné za zachovanie pôvodnej farbu vlasov.

Zdravie Výhody litchis

Exotické a nádherné liči je plný priaznivých účinkov na zdravie od pomáhať chudnutie k prevencii rakoviny. Pozrime sa.

Späť na obsah

6. Have protinádorové Effect

Jedným z najvýznamnejších prínosov liči je, že má protirakovinové účinky. Mať ho na dennej báze v akejkoľvek podobe, vrátane liči džús, môže skutočne zabrániť vzniku tejto smrteľnej choroby.

Prečo to funguje

Výskum pomocou Litchi extrakty ukázali, že obsahujú účinné antioxidanty a flavonoidy a majú protirakovinové účinky, ktoré sú obzvlášť účinné proti nádorovým ochoreniam prsníka (6).

Späť na obsah

7. Podporovať kardiovaskulárne zdravie

Výskumy uvádzajú, že antioxidanty prítomné v litchis môžu prispieť k podpore kardiovaskulárneho zdravia.

Prečo to funguje

Litchis obsahujú zlúčeninu pomenovanú oligonol, ktorý podporuje produkciu oxidu dusnatého (7). Oxid dusnatý alebo NO je vazodilatátora, čo znamená, že pomáha rozširovať cievy, aby prietok krvi skrze správne. Tým sa zníži tlak na vaše srdce pumpovať krv, znižuje opotrebenie a vaše srdce prechádza, a zlepšuje celkovú kardiovaskulárne zdravie.

Späť na obsah

8. Zlepšenie trávenia

Ak často trpia zápchou alebo iných porúch súvisiacich s gastrointestinálneho traktu, skúste konzumovať litchis zmierniť trávenie.

Prečo to funguje

Ako ovocie pôvodom z regiónu, litchis boli

Spotrebovanej Číňanov na pomoc pri trávení a zmiernenie žalúdočných ochorení (8). Litchis majú veľa obsahu vody, ktorá má upokojujúci účinok na žalúdok. Majú tiež značné množstvo vlákniny, ktorá pomáha pri trávení (9).

Späť na obsah

9. Zabrániť Cataract

Šedý zákal je zhoršenie zraku, ktorá je spôsobená v dôsledku zákal šošovky v očiach. Vzhľadom k tomu, šedý zákal postihuje milióny, tam boli početné štúdie uskutočnenej ohľadom ju. Jedna štúdia dospela k záveru, že litchis môže pomôcť brániť katarakta.

Prečo to funguje

Litchis obsahujú fytochemikálie, ktoré vykazujú antioxidačné a antineoplastické vlastnosti. To znamená, že pomôže zabrániť abnormálneho rastu buniek, ktoré pomáha predchádzať šedého zákalu (10).

Späť na obsah

10. Zákon proti chrípke

Chrípka je spôsobená vírusmi a je veľmi nákazlivé ochorenie. Vzhľadom k niektorým kmeňom týchto vírusov vykazujú odolnosť voči tradičným antivirotík, že treba vyvinúť nové lieky. Litchi výťažky z ovocia sa ukázali byť účinné proti týmto vírusom.

Prečo to funguje

Litchis vykazujú antivírusové vlastnosti v dôsledku prítomnosti oligonol, ktorý zastaví množenie vírusu (11).

Späť na obsah

11. Podpora Chudnutie

Byť nízkokalorickú ovocí a, liči je ideálny pre tých, ktorí chcú schudnúť.

Prečo to funguje

Litchis nemajú príliš veľa kalórií, 100 g, ktoré obsahujú iba 66 kalórií (12). Obsahujú tiež veľké množstvo vody, značné množstvo vlákien, a majú zanedbateľný obsah tuku. To z nich robí ideálne pre tých, ktorí chcú schudnúť.

Späť na obsah

12. Regulovať krvný obeh

Litchis boli nájdené na pomoc pri správnom krvným ci

Rculation po celom tele, a tým zabezpečiť riadne fungovanie orgánov a orgánových sústav.

Prečo to funguje

Prítomnosť rôznych živín, vrátane horčíka, železa, medi, mangánu, kyseliny listovej a vitamínu C, hrá dôležitú úlohu pri litchis požehnanie pre náš obehový systém (13).

Späť na obsah

13. Zabrániť cieva ruptúra

Konzumácia litchis alebo liči šťava môže pomôcť pri regulácii abnormálne otlaky z dôvodu prasknutia ciev.

Prečo to funguje

Litchi je bohatá na polyfenoly hojné, ako je bioflavonoidov zvaného rutín. Vďaka tomu je nutnosťou, pokiaľ ide o posilnenie krvných ciev (14). Táto vlastnosť tiež robí to užitočné pre liečenie stavov, ako sú kŕčové žily a hemoroidy.

Späť na obsah

14. Protizápalové látky

Vrátane lahodné litchis vo vašej strave môže pomôcť liečiť zápal a poškodenie tkaniva, ktoré môžu nastať v dôsledku rôznych faktorov, vrátane intenzívneho cvičenia.

Prečo to funguje

Bolo zistené, že flavanoly bohatých liči ovocné výťažky (FRLFE) majú protizápalové vlastnosti (15).

Späť na obsah

15. Poskytujú okamžitú energiu

Mať litchis v dopoludňajších hodinách môže poskytnúť toľko potrebnú naštartovanie do nového dňa.

Prečo to funguje

Litchi je bohatá na vitamín C, ktorá ponúka rad dôležitých funkcií v tele, vrátane toho, že dôležitým kofaktor vo všetkých enzymatických reakciách. To zohráva dôležitú úlohu v produkcii kolagénu a karnitínu, ktoré sú potrebné na odbúravanie tukov, nám poskytuje okamžitej energie (16).

Späť na obsah

16. Chrániť pred herpes vírus

Litchis nás môže tiež chrániť pred smrteľným vírusom herpes.

Prečo to funguje

Toto nádherné ovocie má proantokyanidy ktoré nesú veľmi silné antivírusové vlastnosti. Tieto vlastnosti, aby bolo účinné proti vzácnych a problematické vírusy, ako herpes alebo Coxsackie (17).

Späť na obsah

17. Posilnenie imunity

Má malá zmena počasia vás náchylné k chladný a kašeľ? Je celkom dobre možné, že máte slabú imunitu. Musieť litchis posilniť vašu imunitu.

Prečo to funguje

Prítomnosť vitamínu C v liči je veľmi efektívny pri posilňovaní imunity (18). Tento vo vode rozpustný vitamín je plná antioxidantov, ktoré chránia naše telo pred zahraničnou zárodočné invázie. Z tohto dôvodu sa jedná o vysoko odporúčané ovocie pre malé deti.

Späť na obsah

18. Regulovať krvný tlak

Sme sa všeobecne vyhnúť dužinatá ovocie udržiavať krvný tlak. Avšak, liči je úžasné, ak chcete, aby sa Váš krvný tlak pod kontrolou.

Prečo to funguje

Litchis vykonávať vyvážené draslík a množstvo sodíka, ktoré je nevyhnutné pre udržanie správneho krvného tlaku. Tiež vlastnosti vazodilatačný draslíka povoliť na upokojenie a relaxáciu ciev v tele, čo vedie k riadenej hypertenzie (19).

Späť na obsah

19. Poskytnúť silnejšie kosti

Konzumujúci litchis pravidelne môže vaše kosti silnejšie.

Prečo to funguje

Litchis sú plné základných zlúčenín, potrebných pre zdravé kosti, ako je napríklad horčík, fosfor, mangán, meď, železo a mnoho ďalších. Tieto minerály v skutočnosti zvyšujú vstrebávanie vápnika v kostiach, čo je zdravý.

Späť na obsah

20. Zabrániť Anémia

Litchis hrať dôležitú úlohu, pokiaľ ide o prevenciu chudokrvnosti.

Prečo to funguje

Toto ovocie obsahuje základné množstvo medi, ktorá zvyšuje počet červených krviniek v krvi. Všetci vieme, že anémia dochádza v dôsledku zníženia hladiny hemoglobínu. Tomu sa dá zabrániť tým, že konzumuje litchis (20).

Späť na obsah

21. Zvýšenie libida

Mnoho štúdií k záveru, že liči môže zvýšiť sexuálnu túžbu u ľudí.

Prečo to funguje

Litchi je známe, že stimuluje libido, pretože množstvo dôležitých zložiek, ako je draslík, meď a vitamín C (21).

Späť na obsah

Liči ovocie Nežiaduce účinky

 • Litchis majú vysoký obsah cukru, čo je dôvod, prečo ľudia, ktorí trpia diabetom by mali mať ich s mierou.
 • Môžu spôsobiť alergické reakcie u niektorých ľudí. Takže, ak ste mal nejaké históriu s ním, mali by ste úplne vyhnúť náročné litchis.
 • Litchi je tiež známe, že narúšajú hormonálnu rovnováhu v tele. Takže konzumovať s mierou, pretože môže spôsobiť vnútorné krvácanie, horúčka alebo mnoho iných starostí.
 • Tehotné ženy by sa mali vyhnúť nutnosti litchis, kým nie sú vo fáze dojčenia, pretože môže spôsobiť krvácanie a infekcie a poškodiť Vaše dieťa.

Ako uchovávať liči?

Litchis sú väčšinou pestuje v tropických a subtropických oblastiach. Sú to sezónne ovocie, a sú zvyčajne k dispozícii od júna do októbra. Sú ľahko podliehajú skaze, a jednou odtrhol zo stromu, nemajú ďalej zrieť.

Ružovo hnedé shell naznačuje, že ovocie je čerstvé. Zvoľte litchis, ktoré sú pevné, cítiť ťažký a má suchú škrupinu. Vyhnúť sa tie, ktoré sa cítia mäkký, alebo majú popraskané škrupiny alebo čierne škvrny.

Litchis nemajú dlhú životnosť. Pri skladovaní v chladničke v plastovom vrecku, môže trvať asi 10 dní. Chladenie sa obvykle obracia škrupiny liči tmavšie bez ovplyvnenia ovocie.

Recepty pomocou litchis

Tieto sviežim plody môžu byť použité na vybičovať veľa báječný výmysly. Pozri sa:

1. Litchi Malinovky

Osviežujúci letný nápoj pridaním litchi klasické limonády.

Čo potrebuješ
 • 12 litchis, olúpané a jamkovou koróziou zasiahnutý
 • 3 šálky vody
 • 2 lyžice citrónovej šťavy
 • 3 lyžice cukru
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte na litchis až vznikne kaša. 2. Pridáme zvyšok prísad a zmiešať alebo použiť šejker kombinovať. 3. Slúžiť vo vysokej pohára s kockami ľadu.

2. Litchi Pudding

Kto nemá rád puding? Tu je rýchly recept, aby sa lahodný Litchi puding.

Čo potrebuješ
 • 50 g granátové jablko
 • 1 a pol šálky nasekané litchis
 • 200 ml čerstvej smotany
 • 1 lyžica
 • Želatína
 • 3 lyžice
 • Puding v prášku
 • 3 šálky
 • Mlieko
 • 1 plechovka
 • Dojička sladené kondenzované mlieko
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte prášok puding v malom množstve mlieka. Teraz, pridajte túto hustú pastu zvyšok mlieka a necháme variť. Uistite sa, že konzistencia je hustá. 2. Namočte želatínu v trochou vody a pridať do pudingu. Dobre premiešajte. Teraz pridajte dojičky a riadne premiešajte. Nechajte zmes vychladnúť na nejakú dobu. 3. Opäť misy a rozšľaháme smotanu v ňom a naliať ju do pudingu. Pridajte granátové jablko a litchi a chladom to pre dve až tri hodiny.

Váš puding je pripravený!

3. Litchi ľadový čaj

Tu je recept na liči ľadový čaj na uhasenie smädu.

Čo potrebuješ
 • 2 šálky vody
 • 1 lyžička čierny čaj
 • 5 PL práškového cukru
 • 8 lyžice liči crush / liči pretlaky
 • Kocky ľadu
Čo musíte urobiť,

1. Varenie vody v panvici. 2. Pridajte čajové lístky a pokryť ju po dobu 20 minút. Môžete pridať viac čaju, ak sa vám páči váš čaj silný. 3. Nechajte vychladnúť mix za pol hodiny a potom ju kmeň. Pridajte Litchi rozdrviť a cukor na neho. Môžete zvýšiť alebo znížiť množstvo cukru a rozdrviť podľa svojho vkusu. 4. Vezmite pohár a naplňte ju s kockami ľadu. Teraz, naliať čaj Litchi nad ním a podávame chladené.

4. Ostatné využitie

Obvykle litchis sú jeden s škrupine a semená odstránený. Ich sladká chuť z nich robí skvelý doplnok k smoothies, šalátov a dezertov.

1. Olúpané a nakrájané litchis môžu byť podávané na syrov. 2. Liči môžu byť pridané do zmrzliny, puding, a jogurt a slúžil ako dezert. 3. Môžu byť sušené s kožou bez zmeny tak, že sa buničina zmenší. Sušené litchis sú tiež známe ako liči orechy.

Litchi plody sú tak dobré, že ľudia nemusia byť vyzvaní, aby ho zahrnúť do svojej stravy.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok v liči výhody. Poznáte nejaké ďalšie zdravotné výhody liči ovocie ovocie? Povedzte nám o tom v sekcii Komentáre nižšie

load...