Zdravie a wellness

21 najlepších výhod Brokolice (Hari Phool Gobhi) pre pokožku, vlasy a zdravie

21 najlepších výhod Brokolice (Hari Phool Gobhi) pre pokožku, vlasy a zdravie

Vaši rodičia vedeli, čo je v obchode pre svoje zdravie, keď vám povedal, jesť túto zelenajúce zeleninu s názvom brokolica. Proste veľa ľudí položiť abeceda, B 'je pre brokolicou a blaženej zdravie. Chcú vedieť toľko humbuk okolo nej a aké sú potenciálne výhody brokolicou a jeho nutričnú hodnotu, čítajte ďalej!

Čo je brokolica?

Brokolica patrí v podstate do rodiny v zelenej listovej zelenine, ako je kapusta, špenát, ružičkový kel, ktorých stonky a veľké kvety sú jedlé. Rastlina dorastá do výšky okolo 1 ½ až 2 ½ nohy a trochu pripomína karfiol. Veľké kvety sú usporiadané v stromovej štruktúre podobným spôsobom na konáre klíčenia z hrubé stonky a sú zvyčajne zelenej farby, často s fialovým nádychom.

Táto rastlina je pochádza zo Stredomoria, kde bol odvodený z starostlivého šľachtenia pestovaných listovej hlúboviny. Jeho meno brokolica bol odvodený z talianskeho slova Brocco a latinského slova, ktoré znamená braccium paže, pobočku alebo strieľať. Brokolica sa vzťahuje k zelenine, ako je kapusta, kel, karfiol a ružičkový kel. V Anglicku, to je tiež označovaný ako talianskej ružičkový kel.

load...

Ako jesť brokolica?

Dá sa jesť surové alebo varené, ale tie suroviny majú vyšší obsah vitamínov a živín. Kvetina a stonky sú jedlé, zatiaľ čo listy, je horkú chuť, sú vyradené. Iné odrody brokolice patrí broccoflower, kríženca medzi brokolice a karfiolu a brokolice alebo detské brokolica, kríženca medzi brokolica a kel. Dnes, to je populárny rastlinný v Spojených štátoch a je používaný v rôznych kuchýň.

Výhody brokolica

Pozrite sa tu jedny z najlepších Brokolica výhod pre vašu pleť, vlasy a zdravie rôznymi spôsobmi.

Brokolica Výhody pre pokožku

Rovnako ako ostatné zelené vegetariáni, môžu brokolica robiť zázraky pre vašu pokožku vďaka prítomnosti vlákniny, vitamínov, minerálov a antioxidantov. Tak, tu je veľa kožných výhody brokolica.

load...

1. Trvá na zdravie kože:

Brokolica je bohatá na antioxidanty, ako vitamíny C a E. Vitamín C stimuluje tvorbu kolagénu, a tým udržuje vaša pleť zdravú, zatiaľ čo vitamín A chráni bunkové membrány pokožky a bráni ultrafialovému žiareniu poškodeniu.

2. Podporuje kože Regenerácia a opravy:

Brokolica obsahuje látky zvanej glukorafanin ktorá sa dostane prevedené na sulforafan čo v zdravej koži a oprava poškodenia pokožky. Takže jesť brokolicu obnovuje svoju pleť rýchlejšie a dáva vaša pleť krásny lesk.

3. Anti-Aging výhody:

Ako viete, vitamín C má antioxidačné vlastnosti, ktoré bojujú voľné radikály, a tým im bráni poškodeniu pokožky. Voľné radikály sú zodpovedné za spôsobujú kožné problémy a urýchľuje starnutie kože. Elimináciou voľné radikály, vitamín C zabraňuje starnutiu kože, čím sa znižuje výskyt jemných liniek, vrások a pigmentácie. Jesť brokolicu je prospešné v tomto ohľade. Okrem toho, že obsahuje beta karotén, vitamín E a vitamín B komplex, ktorý rozširovať lesk a udržať kožu mladej.

4. Najlepší Opaľovacie:

To kapustovité vegetarián je účinnejší ako proti slnečnému žiareniu v chráni pokožku pred UV žiarením. To je spôsobené tým, že opaľovací krém absorbuje UV žiarenie a bráni prenikaniu kožou, zatiaľ čo brokolica extrahovať pri topickej dostane priamo vstrebáva do buniek kože tým, že produkuje matrice ochranných enzýmov, ktoré bránia pred poškodením UV žiarenia. To možno pripísať prítomnosti chemické látky nazývané sulforafanu, ktorá znižuje začervenanie kože a zápaly spôsobené vystavením ultrafialovému žiareniu. Tak, to je oveľa lepšie ako konvenčné ochranu proti slnečnému žiareniu.

5. Ochrana proti rakovine kože:

Opakované spálenie zvyšujú riziko vzniku rakoviny kože. Ako bolo uvedené skôr, sulforafan v brokolici poskytuje ochranu proti UV žiareniu, tým, že riadi začervenanie medicínsky známa ako začervenanie. Týmto spôsobom sa významne znižuje riziko vzniku rakoviny kože.

6. Zlepšuje kože imunitný systém:

Vitamín C, beta-karotén a ďalšie vitamíny a minerály ako selén, meď, zinok a fosfor, prítomných v tmavo zelenej zelenine, ako je brokolica môže výrazne zlepšiť vaše pleť imunitný systém, a tak vás chráni pred rôznymi infekciami kože. Vitamíny A a K, omega - 3 mastné kyseliny, aminokyseliny a kyselina listová, na druhú stranu, pridajte lesk a lesk na kožu.

Brokolica Výhody na vlasy

Ako viete, zdravé vlasy vyžaduje určité životne dôležité živiny, ako sú vitamín A, vitamín C, vitamín E, vitamín B5, vitamín B12, železa, niacín, zinok, síry, oxidu kremičitého a germánia, ktoré majú byť dodané do vlasových folikulov. Tmavo zelená listová zelenina, ako brokolica, sú super jedlo za vlasy a ich spotreba posilňuje vlasy pri korienkoch. Niektoré z výhod brokolice na vlasy sú nasledovné.

7. Podporuje rast vlasov:

Brokolica obsahuje vitamín A, vitamín C a vápnik, ktoré podporujú rast vlasov. Vitamíny A a C stimulujú produkciu mazu, sekrécia základe oleja, ktorý pôsobí ako prirodzený zvlhčujúci a kondicionér na vlasy a pokožku hlavy vzhľadom k tomu, vápnik posilňuje vlasové folikuly.

8. Posilňuje vlasové folikuly:

Brokolica olej získaný zo semien brokolica je výhodné najmä pre vlasy a pokožku. Tento prírodný olej je nabitý vlasových výživné vitamíny, ako je vitamín C a vitamín B6, ktoré robia vaše vlasy silné a hodvábne jemná, pri eliminácii vlasy krepovateniu.

Strata 9. Bojuje proti Vlasy:

Antioxidanty v brokolici olej, najmä vitamín C sa zabránilo vypadávaniu vlasov tým, že odstráni voľné radikály, a tým prispieť k zdravšie a silnejšie vlasy. B vitamíny, ako je vitamín B6 pomôcť pri znižovaní stresu, čo je faktor, ktorý môže prispieť k vypadávaniu vlasov. Tieto vitamíny podporujú duševné a fyzické zdravie, ktoré na oplátku podporuje zdravý vlasy systému. Okrem týchto, brokolica obsahuje silný látku, ktorá môže inhibovať dihydrotesterone alebo DHT, ktorý úzko súvisí s vypadávaním vlasov a stenčenie.

10. Dodáva lesk a Sheen:

Brokolica olej obsahuje unikátne zloženie mastných kyselín, ktorý je podobný silikónu nájdené v šampónoch, ktorý je zodpovedný za udeľovanie lesk vlasov. Tiež známy ako kyseliny erukovej, to omega - 9 mastné kyseliny dáva vlasy hladký prirodzený lesk bez zanechania zvyškov škodlivých prácach alebo chemických látok vo svojich vlasových folikulov. Tak, to má výhodu oproti komerčných šampóny a kondicionéry v tomto ohľade.

Zdravie Výhody brokolica:

Prínosy pre zdravie brokolica nemôžu byť ignorované. Okrem kože a vlasov výhod tu sú brokolica zdravotné prínosy!

11. Preventívne proti rakovine:

Výskumníci dokázali, že brokolica môže zabrániť vzniku rakoviny. Brokolica má určité vlastnosti, ktoré možno odstrániť estrogény, ktoré spôsobujú rakovinu z tela. Má antioxidačné karcinogénne vlastnosti, ktoré pôsobia proti rakovine. Brokolica je veľmi vhodné, aby sa zabránilo prsníka a maternice rakovinu.

12. Vysoko výživné jedlo:

Brokolica je dobrým zdrojom živín, ako sú vlákna, vitamín C, vitamín A, beta karotén atď brokolica je tiež bohatá na minerály a obsahuje draslík, horčík, mangán, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé telo. Keď je spotrebovaná tehotné ženy a poskytuje im živiny a zabraňuje problému zápchy. Šálka ​​brokolica tiež posilňuje imunitný systém

13. Skin Re-generátor:

Brokolica obsahuje glukorafanin, ktoré môžu regenerovať kožu, keď je pokožka je náchylná k poškodeniu slnkom. To tiež obsahuje beta-karotén, vitamín E, vitamín B komplex, ktorý pomáha koži tým, že mu lesk a udržuje kožu mladých.

14. Brokolica pre zdravé srdce:

Zdravotné prínosy patrí brokolica by bolo dobré pre srdce. Obsahuje vlákna, mastné kyseliny a vitamíny, ktoré regulujú krvný tlak v tele a znižuje zlý cholesterol. Brokolica môže chrániť cievy pred poškodením a regulujú krvný tlak, ktorý môže zabrániť srdcový infarkt a mŕtvica.

15. Zdravý nervový systém:

Draslík je nevyhnutný pre udržanie zdravého nervového systému. K dispozícii je veľké množstvo draslíka v brokolici, ktorá poskytuje zdravie do nervového systému a tiež pomáha správnu funkciu mozgu.

16. Veľká zdrojom vlákniny:

Brokolica nutričné ​​výhody sú početné a jedna z nich jej svoju schopnosť pomôcť pri diéte. Je to veľký zdrojom vlákniny, a je jedným z dokonalého zeleninu, ktorá pomôže pri chudnutí. Obsahuje rozpustné a nerozpustné vlákna, ktorá bráni zápchu a udržuje hladinu cukru v krvi. Šálka ​​brokolica obsahuje podstatné množstvo bielkovín potrebuje pre zdravej výživy.

17. Zdravý Vision:

Brokolica môže zabezpečiť zdravie očí, pretože obsahuje vitamín A, ktorý pomáha sietnicu absorbovať svetlo a poskytovať správne videnie. Brokolica obsahuje tiež vlastnosti pre prevenciu rakoviny, ktorá bráni šedý zákal, ktorý je zdravotný problém súvisiaci s vekom.

18. Reguluje krvný tlak:

Brokolica je bohaté na vlákninu, horčík, vápnik, draslík a omega-3 mastných kyselín, ktoré znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Okrem toho, brokolica umožňuje prietok krvi cievami riadnym spôsobom, ktorý znižuje krvný tlak.

19. Detoxikácia:

To je proces odstraňovania toxických a odpady z tela. Ffew zelenina a ovocie majú túto vlastnosť, brokolica je jedným z nich. Brokolica obsahuje glukorafanin, gluconasturtiin a glucobrassicin čo sú špeciálne živiny, ktoré pomáhajú detoxikácii zložky odpadu z tela.

20. Zdravé kosti:

Brokolica je dobrým zdrojom vápnika a môže poskytnúť vápnik, ktorý je nutný pre človeka viac ako mliečne výrobky môžu. Pomáha tiež pri prevencii osteoporózy. Osteoporóza je veľmi časté u žien počas tehotenstva alebo po tehotenstve kvôli nedostatku vápnika. V Aby sa tomu zabránilo, ktoré konzumujú tabliet alebo vápnikové doplnky, ale prirodzený spôsob, ako zabrániť nedostatku vápnika je pravidelne konzumovať brokolicu.

21. Zabraňuje Anémia:

Zdravé vlasy sú súčasťou zdravej telo aj vlasy problémy možno pripísať nedostatku živín. Anémia spôsobená nedostatkom železa je jednou z najčastejších príčin vypadávanie vlasov. Brokolica obsahuje železo a kyselinu listovú, ktoré pomáhajú pri prevencii anémie.

Ako vybrať a obchod?

Výber: Brokolica je k dispozícii po celý rok v supermarketoch, takže je dôležité, aby zabezpečili, že odroda kupujete je čerstvý. Pri nákupe brokolice, zabezpečiť, aby Floret zhluky sú kompaktné s pevnými stonkami a zdravých listov. Pozrite sa na silných rovnomerne farebných púčiky, ktoré sú tmavo zelené, šalvia alebo purpurové zeleň v závislosti na odrode bez náznaku žltnutie alebo modriny. Žltnutie brokolica alebo drevnaté stonky s otvormi na základni alebo otvorených bud zoskupenia ukazujú, že zelenina nie je čerstvé, a preto je potrebné sa vyhnúť. Stonky a kvietky by mali byť zbavené slizkých škvrny a listy, ak je pripojený, by mali byť žiarivé farby a nie vädnúcich. Nemalo by dochádzať k žlté kvety kvitnúce zo zeleniny, pretože je znamením nad splatnosti.

Skladovanie: Brokolica by mal byť neprané v plastovom vrecku, odstránenie čo najviac vzduchu z vaku, ako je to možné. Je treba skladovať v chladničke po dobu až 10 dní. Nenechajte ho pred uložením ako by sa mohlo dostať pokazené v dôsledku vystavenia vode umyť. V prípade, že nebola použitá celá brokolica, musí byť čiastkové hlavy v dobre uzavretom obale alebo plastového vrecka a chladu, ako to začne strácať vitamín C rýchlo po tom, čo bolo prerušené. Preto je vhodné používať v priebehu niekoľkých dní. Lúpané brokolica môžu byť zmrazené a v chlade po dobu až jedného roka. Varené brokolica by mali byť uchovávané v tesne uzavretej nádobe a uložené v chladničke po dobu niekoľkých dní.

Tipy pre použitie (varenie / stravovanie)

Brokolica je jedným z najviac výživných ovocia a všestranný rovnako, ktoré môžu byť konzumované ako varené a surovej podobe. Raw brokolica obsahuje viac sulforafan ako varené jeden a musí byť vhodným doplnkom do šalátov. Či jesť surové alebo varené, táto zelenina poskytuje svoje telo s množstvom živín a vitamínov, ktoré vás ochránia pred rôznymi chorobami.

Varenie: Pred variť brokolicu, treba umyť a opláchnuté studenou tečúcou vodou. Nakrájajte kvietky na štvrtiny pre rovnomerné varenie. Stonky a brokolica sú jedlé časti. Takže tiahlo musí byť olúpané a nakrájané na plátky. Ak chcete získať maximálny výživu z brokolice, je vhodné nechať ho sedieť na niekoľko minút pred varením. Brokolica môže byť varené v mnohých spôsobmi a môže ľahko byť súčasťou mnohých receptov na zvýšenie ich nutričnej kvocient. Nižšie sú uvedené niektoré zo spôsobov varenie brokolica.

Varenie v pare: Brokolica je najlepšie, keď je v pare. Ale prevarení je potrebné sa vyhnúť, pretože zvyšuje svoju silnú chuť, vytrie farbu a výluhov živín. Brokolica by mala byť varené po krátku dobu, kým sa stáva platidlom, ale zostáva krehké. Brokolica môže byť parí buď v mikrovlnnej rúre alebo na platni. V prípade, že je skorší spôsob, umiestniť ružičky brokolice v miske a naliať 2 až 3 polievkové lyžice vody na vrchole. Zakryte misku a mikrovlnnej to pri vysokej teplote po dobu 3 až 4 minúty. Zložte veko a skontrolujte, či je výberové konanie. Mikrovlnná rúra je pre ďalší 1 minútu v prípade potreby.

Pre varenie v pare je na platni, vyplňte hrniec s niekoľkými centimetroch vody a umiestniť parník kôš na vrchole, takže voda nedotýka spodnej časti naparovacia koša. Dusíme cez stredné až vysokej teplote a pridáme ružičky brokolice a stoniek. Priklopíme pokrievkou a pary za 4 až 5 minút domäkka. Dusená brokolica môže byť rád s olivovým olejom a pochutiny, šaláty, rajnice a polievok.

Blanšírovanie: To je ďalší spôsob, aby sa brokolica ponuku. Za týmto účelom naplňte misku s ľadovou vodou a priviesť ju vedľa sporáka. Priniesť veľký hrniec vody k varu a pridá lyžicu soli a brokolica kvietkov. Cook po dobu 1 až 1 ½ minút domäkka a chrumkavá. Nechajte vodu do varu a varíme stonky, až sa stanú konanie na asi 1 ½ až 2 minúty. Váš brokolica je pripravený a môže byť slúžil ako zeleniny tácky.

Sautéing: riadne opláchnite brokolicu, aby sa zabezpečilo, že je úplne suchá. Zohrejte trochu oleja na panvici pri strednej až vysokej teplote. Pridajte kvietky spolu so soľou a premiešajte s olejom. Pridajte stonky po minúte. Aj naďalej variť a miešajte, kým brokolica je jasne zelené a mäkké.

Praženia: Vaša brokolica by mal byť čo najsuchšie. Rozohrejte rúru na teplotu 425F. Srsť na ružičky brokolice a čap s niekoľkými lyžicami oleja a pol lyžičkou soli. Vytvorte vrstvu šírenie brokolicu v tenkej vrstve na fóliu lemované plech. Upiecť to po dobu 20 až 25 minút, až sa stane krehká a ukazuje hlboké karamelizovanými hnedé škvrny. Malo by byť podávané okamžite a možno ju použiť ako prílohu či pizza zálievka.

Konzumácia: Existuje niekoľko spôsobov varenie a servírovanie brokolicu. Môže byť pridaný do cestovín, pizze a šalátov alebo vyrobený do polievok, aby boli zaujímavejšie, rovnako ako výživné.

  • Cestoviny: Dusená brokolica sa môžu pridávať spoločne s maticami na cestoviny hodil s olivovým olejom. Pridajte soľ a korenie podľa chuti.
  • Polievka: Brokolica môže byť pureed spolu s karfiolom a v kombinácii s korením podľa vášho výberu, aby si lahodnú polievku. Kuracie polievka môžu byť tiež pripravené mixovanie brokolica a kuracie bujón s cibuľkou restované v olivovom oleji.
  • Omeleta: ružičky brokolice a nakrájané stonky môžu byť pridané do omeliet, aby boli výživnejšie.
  • Šalát: brokolica šalát sa môže pripraviť tým, že hodí dusené brokolica s cícer, na polovicu hroznovej paradajky, olivový olej, feta a červeného vínneho octu.
  • Dip: Dusená brokolica môže byť pureed s kyslou smotanou a strúhaným parmezánom a podávame s surovej zeleniny.
  • Fritt: nasekaný cesnak a dusená brokolica môže byť restované na olivovom oleji a pokryté rozšľahanými vajcami. To môže byť posypané strúhaným syrom a pečený na 350F až nafúkol.
  • Brokolica kapustový šalát: Toto sa môže pripraviť kombináciou nasekanej surovej brokolice s cibuľkou a obliekania je s krémom, ocot a medu. Varené brokolica môže byť oblečený s jogurtom, citrónovou šťavou a garam masala.
  • Brokolica s kuracím: Brokolica môže byť hodil sa s kosťou kúskami kuracieho mäsa a celých strúčikov cesnaku s olivovým olejom a pražia pri 400 F po dobu 35 až 45 minút, kým varené.
  • Olovrant: Broccoli môžete vychutnať ako desiatu. Dusená brokolica môže byť hodil s maslom a citrónovou šťavou a posypané praženými plátkami mandlí.
  • Brokolica s ančovičkami: Mash niekoľko ančovičiek a strúčik cesnaku v mažiari a zmiešame s olivovým olejom, citrónovou šťavou, soľou a korením. To môže byť hodil s dusenou brokolicou.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok o osvedčených výhod brokolica. Táto krehká a chrumkavá zelenina je veľmi výživný s osvedčenými zdravotných výhod a to ako v surovom a varené forme. Takto si môžete vytvoriť zdravú voľbu pridaním do svojho jedálnička.

load...