Zdravie a wellness

21 efektívnych domácich liekov na červené oči

21 efektívnych domácich liekov na červené oči

Ty si išiel spať všetci zdravý ako buk, ale prebudila s očami, ktoré sú červené a ťahať za jeden povraz. Červené oči, je oveľa viac znepokojujúce, než sa zdá. To je zvyčajne spôsobené v dôsledku opuchnuté ciev. Cievy v bielej časti očí sú zväčšené a podráždené, čo spôsobuje začervenanie. To zvyčajne zvyšuje s časom, ale ak sa nelieči, môže viesť k vážnym problémom, dokonca slepotu.

Red Eye Príčiny:

Takže to, čo spôsobuje tento bolestivý problém s očami? Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu spôsobiť efekt červených očí, niektoré z nich sú:

1. Alergia:

Alergie oko, tiež známy ako očné alergie, je jednou z hlavných príčin červených očí. Alergie spôsobiť začervenanie, svrbenie, pálenie a slzenie očí. Očné alergie sú spôsobené porucha v imunitnom systéme. Imunitný systém, v snahe bojovať s alergénmi, produkuje protilátky, ktoré spôsobujú oči k uvoľneniu histamínu a ďalších látok. To robí oči červené, svrbivé a vodnaté.

load...

2. Infekcie:

Červené, svrbenie a opuchnuté oči môžu byť tiež spôsobená v dôsledku infekcie. Spoločný očné infekcie sú:

 • Zápal spojiviek alebo ružové oko: zápal spojiviek je infekcia, ktorá produkuje červené a podráždené oči. To je často spôsobená vírusom, a nie zvyčajne reagujú na antibiotiká. V extrémnych podmienkach, zápal spojiviek môže tiež viesť k svrbeniu a vypúšťanie.
 • Blefaritída: blefaritída je ďalší očné infekcie, ktorá vytvára červené oči. To je často sprevádzané kôrou tvárnenie nad riasy.

Niektoré z ďalších častých príčin červených očí, sú:

 • Nedostatok spánku
 • Alkohol
 • Fajčenie
 • Nadužívanie kontaktných šošoviek
 • Nadmerné trenie očí
 • Prirodzené uvoľnenie tela histamínu.
 • Chladný, senná nádcha a chrípka

Domáce lieky na červené oči:

Červené oko môže byť niekedy oveľa závažnejší problém. Ak sú červené oči sprevádza výtok alebo nachladnutie, a potom by ste mali navštíviť lekára, než sa pre vlastné liečbu. Ak je vaša vízia nezníži a nie ste vnímajú bolesť, potom si môžete vyskúšať niekoľko domáce opravné prostriedky na liečbu červené oči.

load...

1. Diéta:

Strava môže mať významný vplyv na zdravie očí. Jesť vyváženú stravu bohatú na omega-3 mastné kyseliny, vitamínu A, B, C, E, železa a zinku, a zeaxantín. Nedostatkom B komplex vitamínov môže viesť k ochoreniu očí vrátane začervenanie. Vitamín A je tiež nutné pre lepšie videnie. Konzumovať potraviny bohaté na karotenoidy a luteín, aby sa zabránilo červené oči.

2. Studený obklad:

Červené oči sú často sprevádzané opuchy, ktoré môžu byť ľahko liečiť doma. Ak chcete znížiť opuch, platí ľadový obklad alebo studený obklad raz za hodinu. Studený obklad pomáha obmedziť krvné cievy v očiach, zníženie sčervenanie. Môžete tiež použiť kocky ľadu zabalené do čistej handričky. Pri použití ľadový obklad, zabaľte do tenkej tkaniny, aby sa zabránilo ľadu horieť. Studený obklad tiež zníži zadržiavanie tekutín okolo očí.

3. Žinka:

Sty je tiež jednou z hlavných príčin červených očí. Môžete liečiť chlievik doma umiestnením handričkou umyť v teplej vode na zatvorené oči. Tento postup opakujte trikrát až štyrikrát denne, ale iba s teplou vodou. Teplo bude odblokovať póry v rias oblasti. Nesnažte sa pop alebo stlačiť chlievik, pretože môže šíriť infekciu do okolia.

4. Očné kvapky:

Očné kvapky na červené oči sú jedným z najlepších spôsobov liečby opuchnuté, krvou podliatymi alebo podráždené oči. Očné kvapky obsahujú histamín, ktoré riadia svrbenie a opuch. Očné kvapky by mali byť použité 4-krát denne. Jeho použitie by nemalo byť prečerpaný ako to taky môže spôsobiť ďalšie problémy s očami.

5. Vazokonstrikčný látky:

Vasoconstrictors, tiež známy ako "dostať červené out" očné kvapky, spôsobí, že cievy sa sťahujú, čo je menej nápadný. Vasoconstrictors, ak sa používa po dlhú dobu môže vytvoriť "redbound začervenanie". Prebytok použitia môže spôsobiť krvné cievy sa rozťahujú väčšia než predtým, čo spôsobuje červené oči.

6. Uhorka:

Uhorky sú veľmi účinné pri liečbe červené a opuchnuté oči. Umiestnite plátky uhorky cez očné viečka na zmiernenie začervenania. Funguje to rovnakým spôsobom ako studený obklad. Chladný povrch uhoriek spôsobuje, že cievy sa sťahujú, čo znižuje výskyt červených očí. Anti-dráždivé vlastnosti uhorky znižovať zápal, opuch a podráždenie očí. Pre dosiahnutie najlepších výsledkov, zmraziť uhorky po dobu 10 až 15 minút pred aplikáciou na očné viečka. To poskytne väčšie pohodlie. Namočte plátky uhorky v ružovej vode a chladu na chvíľu. Umiestnite ho na očných viečkach po dobu 20 minút. Uhorka tiež pomôže znížiť tmavé kruhy pod očami.

Skontrolujte tiež, či sa na toto video o tom, ako uhorky pomáha znížiť červených očí: - 3 Efektívne domáce opravné prostriedky vyliečiť červených očí

7. Rose Voda:

Umytie očí s ružovou vodou je jedným z najvýhodnejších domáce opravné prostriedky pre červených očí infekciu. Premyte oči aspoň 2 až 3 krát denne, aby sa chladiaci účinok na oči. Prípadne, namočte vatový tampón v ružovou vodou a umiestnite ho v chladničke po dobu 15 minút. Umiestnite chladný vatový tampón na zatvorené oči pre okamžitú úľavu. Môžete tiež dať niekoľko kvapiek ružovej vody priamo do očí.

8. Čajové vrecká:

Bioflavonoidov prítomné v čiernom a zelenom čaji bojovať proti vírusovej a bakteriálnej infekcie, zníženie zápalu. Čajový sáčok je efektívna liečba pre liečbu červené a opuchnuté oči. Potom sa použitú čiernu čajového vrecka a chladom po dobu 20 minút. Naneste ho cez oči a relaxovať po dobu 20 minút. Predkladaný tanín v týchto čajov tiež upokojiť svrbenie a opuch.

9. Piť viac vody:

Dehydratácia môže pijavice vodu preč od očí, čo spôsobuje začervenanie a opuch. Piť dostatočné množstvo vody na udržanie vlhkosti v očiach. Liekom je prospešné pre všeobecné blaho tele.

10. Mlieko a Med:

Antibakteriálne a upokojujúce vlastnosti oboch mliekom a medom vám môže pomôcť liečiť červené oči. Vezmite rovnaké množstvo oboch medu a teplé mlieko a dobre miešajte, kým pasta získa hladkú konzistenciu. Vezmite kvapkadlo a niekoľkokrát zhodiť 3 kvapky do očí denne. Mlieko môže tiež pomôcť zbaviť svrbenie a začervenanie očí. DAB vatový tampón v mlieku a umiestniť ho na očiach.

11. Splash vody na oči:

Splash oči studenou vodou toľkokrát, koľkokrát je to možné. Tento liek tiež pomôže upokojiť svrbenie očí a začervenanie spôsobené kvôli alergiám.

12. Harmanček:

Preveďte roztok za použitia 1 lyžičku sušeného kvetu harmančeka zmiešané v 1 šálku vriacej vody. Nechaj to strmé po dobu niekoľkých minút a nechajte ju necháme vychladnúť. Kmeň infúzie a použiť ho ako umytí oka. Alternatívne sa pridá 12 kvapiek harmančekového tinktúry na 1 šálku vriacej vody a použiť ju na umývanie oči.

13. Goldenseal:

Goldenseal bylina môže tiež pomôcť zbaviť červených očí. Zmiešajte 2 lyžičky práškového Goldenseal byliny na jednu šálku vriacej vody a použiť ju ako teplý obklad. Môžete použiť tento nálev ako očné kvapky rovnako. Pridajte dve kvapky tohto infúzneho roztoku dvakrát až trikrát denne na zmiernenie červených očí a pridružené príznaky.

14. Chladená Spoon:

Vezmite štyri kovové lyžičky a umiestniť ho do pohára s ľadovou vodou. Keď sú lyžice chladené, umiestnite jeden z nich na každom oku. Vzhľadom k tomu, lyžice otočí teplý, prepínať pomocou lyžice schladenie v ľadovej chladnej vody. Pokračujte v tom, kým napúčanie dotácií. Chladná teplota zovrieť cievy, znižuje začervenanie a opuchy očí.

15. Hamamelu:

Hamamelu bola použitá od staroveku na liečbu zápalu očí. Namočte vatový tampón do hamamelu a kompresiu cez zavreté viečka. Na sťahujúce vlastnosti hamamelu pomôcť znížiť opuch a svrbenie.

16. Aloe Vera džús:

Zmraziť vera šťava z aloe a premiešame so studenou vodou. Namočte vatový tampón a položte ju cez oči. To sa upokojiť pokožku a predchádzať zápalu.

17. Ricínový olej:

Ricínový olej sa často používa ako aktívna zložka vo väčšine komerčne dostupných očných kvapiek. Umyť kvapkadlo dôkladne mydlovou vodou a dobre opláchnite. Sať čistý ricínový olej do čistej kvapkadla. Pridajte kvapku ricínového oleja do každého oka. Tento postup opakujte 4-krát denne k upokojeniu očí a odstránenie efektu červených očí.

18. Jablkový ocot:

Jablčný ocot obsahuje kyselinu jablčnú, ktorý pomáha v boji proti bakteriálnym infekciám. Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu jablčného octu na 1 šálku vody. Splash oči roztokom trikrát denne.

19. Potato:

Rošt malý zemiakov a umiestnite ho cez oči. Na sťahujúce vlastnosti zemiakov pomôže znížiť zápal a tmavé kruhy okolo očí. Urob to po dobu troch po sebe nasledujúcich nocí pre optimálnu results.This je ďalší účinný domáci liek na červených svrbenie očí.

20. Cold chlieb:

Tento liek môže vyzerať trochu mimo misu, ale to funguje! Umiestnite studený chleba na očných viečkach znížiť zápal, svrbenie a začervenanie.

21. Umelá Tear:

Suché oči sú jednou z hlavných príčin červených očí. Začervenanie spôsobené v dôsledku suchého oka je sprevádzaný svrbením, pálením a odvážne pocit. Naše slzy sú najúčinnejšími očné čistiace prostriedky. Tieto prírodné antibakteriálne látky upozorniť na prach a alergény z očí. Sú ľahko dostupné v obchode chemikov umelé slzy. Pridajte dve kvapky umelých sĺz dvakrát denne mazať oči. Môžete si tiež vytvoriť svoj vlastný soľného roztoku pridaním 1 lyžička soli na jeden liter vody. Nepoužívajú umelé slza viac ako 3 až 4 krát denne, pretože obsahuje konzervačné látky, ktoré môžu poškodiť oči. V prípade, že podráždenie pretrváva dlhšie ako dva dni, vyhľadajte odbornú pomoc.

Preventívne opatrenia:

Prevencia, hovoria, je lepšia ako liečba. A je to tak správne! Ak môžete zabrániť niečo, prečo zbytočne trpieť? Existujú rôzne spôsoby, ako zabrániť vzniku efektu červených očí. Niektoré z nich sú:

 • Obmedzte vystavenie zdroju alergie zmierniť jej príznaky. Nevychádzať, keď peľu je vysoká, tj počas polovice dopoludnia a čoskoro večer. Zatvorte všetky okná a spustite klimatizáciu. Nepoužívajte ventilátor, ako to môže čerpať peľ do domu. Nosiť okuliare, aby sa zabránilo peľové zrná od vstupu do očí.
 • Čistiť podlahy s vlhkým mopom. Zametanie má tendenciu vyvolať alergény. Vymeniť koberce a kobercové raz za niekoľko rokov, pretože majú tendenciu pasce a držať alergény. Rozhodnúť pre žalúzie, namiesto záclon.
 • Ak váš maznáčik je príčinou alergií, pokúste sa ho udržať mimo, rovnako ako je to možné. Nedopustite, aby váš maznáčik zdieľať posteľ.
 • Nepretierajte oči. To umožní, aby tieto symptómy horšie. Trením oka tlačí alergény hlbšie, čo zvyšuje problém.
 • Obmedzte používanie kontaktných šošoviek. Šošovky vysušiť sietnice, čo spôsobuje očné horieť. Okuliare sú lepšie ako kontaktných šošoviek. To tiež chráni oči pred podráždením spôsobený k počítaču.
 • Nenosia make-upu, ak trpíte akýmkoľvek problémom očí.
 • Červené oči sú vysoko nákazlivé. Nezdieľajú uteráky, vreckovky, vankúš s kýmkoľvek.
 • Vyhnúť sa sedí v prednej časti počítača, notebooky a televízia na dlhšiu dobu. Máme tendenciu blikať menej často, keď pozeral na počítači. To vedie k vysychaniu očí, čo spôsobuje zápal spojiviek. Televízor by mal byť v ideálnom prípade 30 palcov od tela. Vezmite mini prestávky, najlepšie každých 20 minút pri sledovaní televízie. Tým sa zníži únavu očí.
 • Kúpiť okuliare, ktorých cieľom je obmedziť námahu očí od monitora oslnenia. Tieto okuliare znížiť oslnenie prichádzajúce z počítača a zabraňuje červených očí.
 • Dym vadí oči, vytvára zbytočné začervenanie. Kúpiť vzduchový filter udržať dom dym a prach zadarmo.
 • Nechoďte cez palubu na alkohole. Nadmerná spotreba alkoholu dehydruje, okrádanie zásadné tekutiny z tela. To zase spôsobí červené oči.
 • Nepoužívať kozmetiku, ktoré spôsobujú očné začervenanie. Očný make-up, najmä maskary, očné linky a riasy rozšírenie môže obrátiť oči červené. Používajte hypoalergénne produkty iba zabrániť očí začervenanie.
 • Neopiera dostatočne môžu oči červené. Uistite sa, že máte dostatočný spánok a odpočinok. A minimálne 8 hodín spánku je dosť, aby sa zabránilo efektu červených očí.

Tieto domáce opravné prostriedky pre červených očí účinne liečiť menšie podráždenie očí. Nezabudnite konzultovať očného lekára v prípade, že stav sa zhoršuje. Lekár bude kontrolovať váš zrak, oči a očné viečka, a v prípade potreby vám predpíše antibiotiká očné kvapky alebo masti.

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný. Ak máte akýkoľvek iný tip pre liečbu červených očí, že podeliť sa s nami!

load...