Zdravie a wellness

20 výhody hrozna (Angoor) pre pokožku, vlasy a zdravie

20 výhody hrozna (Angoor) pre pokožku, vlasy a zdravie

Kto nemá rád sedí pred televíziou a praskanie v strapcoch? No, určite áno! Hrozno ochutnať nielen úžasné, ale tiež sú veľmi výživné. Sú nálady-posilnenie agenti a skvelé pre naše zdravie. Cukrovkou na rakovinu, hrozno možno použiť ako účinnú liečbu - a to aj bez akýchkoľvek vedľajších účinkov!

Chcete sa dozvedieť viac o hrozno a kozmetické a zdravotné výhody, ktoré poskytujú? Stačí čítať ďalej, som si istý, že budete prekvapení, mnoho z týchto skutočností.

Hrozno - Krátka

Vedecké Názov produktu- Vitis vinifera rodinná Vitaceae Ďalší Names- Angoor (Hindčina), Draksha Pandu (telugu), Draksha pazham (Tamil), Munthiri (Malayalam), Drakshi (Kannada), Dhraksh (Gujarati), a Draksha (Marathi).

load...

Hrozno sú známe ako, kráľovná ovocie ', a sú roztriedené do troch variantov na základe ich farby - červená, zelená a čierna / modrá. Toto nádherné a chutné ovocie nielen zvyšuje iskru a apelovať na vaše jedlo, ale je tiež veľmi prospešný. Hrozno obsahujú imunitu zvýšenie vitamín C, jednoduché cukry, ktoré poskytujú okamžitej energie, a antioxidanty, ktoré pôsobia protizápalovo. Jednoducho wow!

Hrozno Výhody

Kožné Výhody

 1. Poskytuje ochranu proti spáleniu slnkom
 2. Obracia starnutia
 3. Robí Skin Spevňujúce
 4. Bojuje nerovnomerný tón pleti
 5. Pomáha odľahčiť jazvy

Vlasy Výhody

 1. Liečba vypadávanie vlasov
 2. Prepožičiava lesk Limp Dead Hair
 3. Poskytuje hlasitosti na vlasy
 4. Bojuje tvrdohlavý lupiny

Zdravotné výhody

 1. Zmierňuje migrény
 2. Lieči Alzheimerova choroba
 3. Zabraňuje poruchy trávenia
 4. Bojuje proti rakovine prsníka
 5. Zabraňuje Eye degenerácia
 6. Lieči Diabetes
 7. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi
 8. Lieči obličkové poruchy
 9. Zmierňuje astma
 10. Pomáha Boj proti vírusovým infekciám
 11. Zmierňuje zápcha

Kožné Výhody hrozna

Hrozno sú elixírom pre našu pokožku. Pravidelná konzumácia a používanie hrozna nám môže dať hladkú a pružnú pokožku.

1. Ochrana proti úpalu

Niekedy, slnko je tak tvrdá, že sme nakoniec dostať opálený, aj keby sme použili ochranu proti slnečnému žiareniu. A niekedy môžeme dokonca zabudol slather na niektoré z nich. Bez obáv, príroda má riešenie pre všetky problémy. Hrozno, prekvapujúce, ako to môže znieť, je to skvelý domáci liek na spáleniny od slnka.

load...
Čo potrebuješ

Niekoľko roztlačené hrozno

Čo musíte urobiť,

1. Naneste roztlačené hrozno jemne a veľkoryso na postihnutú oblasť. 2. Nechajte to na dobu asi 30 minút pred praním ju studenou vodou.

Prečo to funguje

Mäsitá časť hrozna, rovnako ako extrakt z ich semien, obsahujú proanthokyanidinov a resveratrol, ktoré sú účinné antioxidanty (1), (2). Použitie extraktu z hroznových jadier na koži poskytuje ochranu proti škodlivému ultrafialovému žiareniu (3). Pôsobí ako ochranu proti slnečnému žiareniu tým, že znižuje začervenanie spôsobené v dôsledku spáleniny od slnka, a tiež minimalizuje možnosť poškodenia, ktoré nesú kožných buniek.

Späť na obsah

2. Obráti starnutia

Hrozno tiež pomôcť pri tónovanie koži a zvrátiť proces starnutia. Skôr, ktoré sa rozhodnú pre chemické naložené produkty, skúste použiť hrozno. Sú to vynikajúci anti-aging látky.

Čo potrebuješ

Dužina bezsemenných hrozna

Čo musíte urobiť,

1. Rub rezne na vašej tvári v kruhovom pohybe. 2. Opláchnite studenou vodou po 20 minútach.

Prečo to funguje

Voľné radikály sú hlavnou príčinou predčasného starnutia. To sa vyznačuje tým, vznik vrások a jemných liniek na kožu (4). Antioxidanty prítomné v hrozne chránia pokožku pred škodlivými účinkami voľných radikálov a zvrátiť vrások a tmavých škvŕn (5). Hrozno obsahujú vitamín C, ktorá je nevyhnutná pre tvorbu kolagénu, proteínu vláknitého, ktorá pomáha udržať pružnosť pokožky a kompenzuje starnutie (6), (7).

Späť na obsah

3. Robí Skin Spevňujúce

Ak chcete, aby naša pleť vláčnu a hladkú, sme sa uchýliť k prostriedkom, ako je používanie výrobky pre malé deti alebo stráviť bombu na dovážané kozmetiky. Ale vedeli ste, že hrozno sú skvelé peelingové prípravky, ktoré môžu vaša pleť dieťa mäkký? Nemusíte vôbec musieť vynaložiť na ukladanie zakúpených výrobkov znova, ak obsahujú hrozno starostlivosti o pleť.

Čo potrebuješ

Z hroznových jadierok.

Čo musíte urobiť,

1. Použite ho jemne drhnúť váš tvár. 2. Umyte sa studenou vodou.

Prečo to funguje

Extrakt z hroznových jadier je bohatý na vitamín E a zachováva vlhkosť pokožky (8). Tento extrakt pôsobí tiež ako exfoliant. Čistenie pokožky s ňou vedie k odstráneniu hornej vrstvy odumretých buniek, čo má za následok zdravšie a hladšie pokožku.

Späť na obsah

4. Bojuje nerovnomerný tón pleti

Mnohí z nás zažiť nerovnomerné činenia s našou tvári hľadá všetko kusé a zmeniť farbu. Ale našťastie zelené hrozno sú veľmi účinné pri liečbe nerovnomerné odtiene pleti.

Čo potrebuješ

Čerstvé hroznovej šťavy alebo rezne.

Čo musíte urobiť,

1. Naneste čerstvo vylisované šťavy z hrozna alebo buničiny na koži. 2. Nechajte zaschnúť. Ho opláchnite studenou vodou.

Prečo to funguje

Bolo zistené, hroznová drť pre zlepšenie pleti v dôsledku prítomnosti polyfenolov (9). Takže neváhajte použiť hroznovej šťavy vyrovnať kožu.

Späť na obsah

5. Pomáha pri zosvetlenie jaziev

Dospievanie je fázou, v ktorej mnohí z nás dostať akné. Avšak, ako sme vyrásť, sa zdá, že postupne mizne. Ale jazvy nikdy ísť! Ale nebojte sa, hrozno vám pomôže odľahčiť jazvy, ktoré sú spôsobené v dôsledku akné.

Čo potrebuješ
 • Zelené hrozno
 • 1 lyžica kamenec
 • 1 polievková lyžica soli
Čo musíte urobiť,

1. Zmiešajte všetky ingrediencie a zabaľte do fólie. Potom, piecť na štvrť hodiny. 2. Naneste šťavu z týchto hrozna na vašej tvári. 3. Nechajte to na dobu 15 minút a potom opláchnite teplou vodou.

Prečo to funguje

Vitamín C v hrozne prispieva k oprave kožu (10). Pri pravidelnom používaní, uvidíte jazvy zmizne úplne.

Späť na obsah

Vlasy Výhody hrozna

Už vieme, že zelené hrozno sú skvelé pre liečenie kožných ťažkostí. Ale vedeli ste, že čierne hrozno môžu byť úžasné pre vaše hriva? Čierne hrozno môže vaše vlasy lesklé, skákacie a silný. Pozrime sa.

Strata 6. Liečba vlasov

Vidieť veľa vlasov zamotaný v našej hrebeni má potenciál, aby nás vydesiť z našich dôvtipu. Najmä počas monzúnov, kedy padanie vlasov sa zdá byť tak bežné ako dážď. Ak chcete zastaviť tento poškodenia, použiť hrozno. Je nesmierne prínosné v boji proti vypadávaniu vlasov.

Čo potrebuješ

Nasadené hrozno.

Čo musíte urobiť,

1. Mash hrozno a naneste na vlasy. 2. Nech je zostať na nejakú dobu pred opláchnutím off.

Prečo to funguje

Prítomná kyselina linolová v hrozna a olej z hroznových jadier posilňuje folikulov a robí vlasy silné a zdravé (11), (12).

Späť na obsah

7. Prepožičiava Shine krívať, odumreté srsti

Konštantná vystavenie slnku zanecháva vlasy všetky suché a krehké? Je vaše prírodné tmavé vlasy stráca svoju farbu? Ak áno, potom je to o dobu, po ktorú zaberajú šťavu liečbu hroznovú pre vaše vlasy.

Čo potrebuješ
 • Koža 12 - 14 modrých odrôd.
 • 2 polievkové lyžice múky cícer.
 • 2 polievkové lyžice senovka prášok.
Čo musíte urobiť,

1. Grind čierne hrozno a nechajte ju bokom. 2. Blend cícerom múka a pískavice prach a urobiť z neho do pasty. 3. Grind všetky ingrediencie do jemnej pasty a aplikovať na vlasy vo forme balenia. 4. Opláchnite mix po 15 minút, aby si nádherné a prirodzene tmavé vlasy.

Späť na obsah

8. Poskytuje hlasitosti na vlasy

Hroznový semená je známe, že uľahčujú vlasom objem. Tak prečo nevyskúšaš toto jednoduché riešenie Peas a získať husté, nádherné zámky?

Čo potrebuješ
 • 50 g semien hrozna.
 • 50 gramov na semená senovky gréckej.
 • 1 lyžička korenia.
Čo musíte urobiť,

1. Potom senovka grécka, hroznových semienok a korenie a rozomelú ich, kým sú vo svojej práškovej forme. 2. Pridajte tohto prášku do vlažnej oleja a masáž ho pôsobiť po dobu 10 minút. 3. Opláchnite ho. 4. Dvakrát Použite ju týždenne získať čo najlepšie výsledky.

Späť na obsah

9. Zápasu Tvrdohlavý lupy

Čierne hrozno môžu zabrániť skalp svrbenie a tvrdohlavý lupiny. Pre získanie okamžitú úľavu od suchého skalpu, mash up čierne hrozno a platia pre vaše vlasy. Po 15 minútach zmyte ho. Budete prekvapení výsledky.

Prečo to funguje

Black hroznový je plný vitamínu E a antioxidantov, čo je úspešný prostriedok, ako predchádzať problémom vlasov. Dokonca sa zlepšuje prekrvenie pokožky hlavy, držať to zdravé.

Späť na obsah

Zdravie Výhody hrozna

Či už je to zelené hrozno alebo čiernych, všetky typy tohto úžasného plodu je prospešné pre naše zdravie. Pozrime sa, čo sú.

Späť na obsah

10. Zmierňuje migrény

Zrelé hroznová šťava je prastarý domáci liek na migrénu. Takže nabudúce vaša hlava pocit štípania, konzumujú pohár čerstvého hroznovej šťavy. To vás zbaviť mučivé bolesti. Mať šťava skoro ráno bez pridania vody alebo akýkoľvek druh sladidla bude dávať najlepšie výsledky.

Prečo to funguje

Antioxidanty prítomné v hrozne, ako je riboflavín, sa predpokladá, že zodpovednosť za vytvrdnutí záchvat migrény (13).

Späť na obsah

11. Lieči Alzheimerova choroba

Hrozno sú tiež užitočné pri zlepšovaní zdravia mozgu a odďaľuje nástup neurodegeneratívnych ochorení, ako je Alzheimerova choroba. Tak náročná hrozno pravidelne vás môže ochrániť pred poruchami mozgu.

Prečo to funguje

Bolo zistené, že polyfenoly prítomné na vínnej k zníženiu kognitívne pokles súvisiace s Alzheimerovou chorobou u myší, ktoré môžu byť replikované u ľudí (14).

Späť na obsah

12. Zabraňuje poruchy trávenia

Nadúvanie a pálenie v žalúdku môže byť vyliečený tým, že konzumuje pohár hroznovej šťavy. To môže tiež zabrániť dyspepsia (15).

Prečo to funguje

Vínna réva znížiť žalúdočné teplo, ktoré pomáha pri liečbe poruchy trávenia.

Späť na obsah

13. Boje proti rakovine prsníka

Nedávna štúdia uvádza, že purpurovo sfarbená svornosť hroznová šťava pomáha v prevencii rakoviny prsníka. Takže, ak chcete chrániť pred touto smrteľné choroby, uistite sa, že máte pohár tohto lahodného džúsu každý deň.

Prečo to funguje

Hrozno majú antimutagénna a antioxidačné vlastnosti, ktoré sú veľmi účinné v boji proti všetky druhy rakoviny, a ukáže byť skôr účinné proti rakovine prsníka (16).

Späť na obsah

14. Zabraňuje Eye degenerácie

Hovorí sa, že naše oči sú zrkadlom našej duše. Takže by sme mali dbať na zvýšenú opatrnosť, o tom, že? Začať konzumovať hrozno chrániť tento dôležitý zmyslový orgán.

Prečo to funguje

Hrozno sú bohaté na luteín a zeaxantín, ktoré sú zodpovedné za udržanie dobrého zdravia očí, ako starneme (17).

Späť na obsah

15. Zaobchádza Diabetes

Milujete cukru v krvi, ale majú strach z nebezpečenstva (čítaj diabetes) s ním spojené? Hrozno môže byť vynikajúcou voľbou. Sú sladké a veľmi užitočné pri prevencii cukrovky.

Prečo to funguje

Pterostilben je zlúčenina prítomná v hrozna, ktoré pomáha znižovať hladinu cukru v krvi, a preto prevencia diabetu (18).

Späť na obsah

16. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Pravidelná konzumácia hrozna môže pomôcť pri regulácii hladiny cholesterolu v krvi. Takže namiesto toho tupo sa rozhodli pre produkty, ktoré tvrdia, že znižujú hladinu cholesterolu v krvi, skúste vrátane hrozna vo vašej strave.

Prečo to funguje

Nájdené v hroznovej šťave polyfenoly, napríklad v Concord hroznovú šťavu, pomôcť znížiť zlý cholesterol alebo Low-density lipoprotein (LDL) v krvi (19).

Späť na obsah

17. Lieči obličkové poruchy

Hrozno tiež prispieť k zníženiu prípadov ochorenia obličiek, vrátane kameňov a iných problémov súvisiacich s organom.

Prečo to funguje

Hrozno prispieť k zníženiu kyslosti kyseliny močovej. Tiež odstránenie kyseliny zo systému, čo má za následok zníženie tlaku na obličky (20).

Späť na obsah

18. Zmierňuje Ako Thma

Tieto monzúny a jeseň sú najťažšie obdobie pre pacientov s astmou, kvôli silné vetry a vzdušné alergie. Hrozno sú považované za majú vysokú terapeutickú hodnotu pre astmu. Skúste im konzumovať v tejto sezóne, a uvidíte ten rozdiel pre seba.

Prečo to funguje

Hrozno majú vysokú asimilačnú silu, ktorá pomáha pri zvyšovaní úrovne vlhkosti prítomné v pľúcach a upokojujúce kŕče (21).

Späť na obsah

19. Pomáha v boji proti obrne a herpes

Hrozno sú tiež známe, že zlepšuje šance na rýchle zotavenie z vírusovej infekcie, ako sú detskej obrne a herpes. Deti, ktoré konzumujú pravidelne hrozno majú menšiu šancu, že budú spôsobené obrnou.

Prečo to funguje

Červené hrozno vykazujú antivírusové vlastnosti, ktoré vás chránia pred rôznymi infekciami, ako je poliovírus a vírus herpes simplex (22).

Späť na obsah

20. Zmierňuje zápcha

Pocit všetky nafúknuté a zápchu kvôli lahodný pikantné kura ste mali včera v noci? Majú ovocný šalát a zahŕňajú hrozno pre okamžitú obnovu. Hrozno sú veľmi účinné pri liečbe zápchy.

Prečo to funguje

Sú myšlienka ako preháňadlo potraviny, ako sú bohaté na cukry, organické kyseliny, a celulózy. Oni zmierniť chronickú zápchu posilňovacími žalúdok (23).

Späť na obsah

Tipy pre výber a skladovanie

Výber

Kvalita výrobkov je kľúčové, ak sa pozeráte na žatvu maximálnych výhod z nej. Pokiaľ ide o hrozno, vždy vybrať tie plody, ktoré sú bacuľaté, bezúhonný, rovnomerne farebný, a pevne pripojená ku stopke. Najlepší spôsob, ako zabezpečiť, že ste nákup čerstvého hrozna je držať partiu za stopku a zatfiepte. V prípade, že hrozno spadnúť zo stonky, to znamená, že boli skladované po dlhú dobu a nemala by byť konzumované. Zväzky sú držané pohromade v prípade, že driek je zelená.

Zelené alebo biele víno je najsladšie, ak majú žltkastú farbu s nádychom jantáru, zatiaľ čo červeného hrozna by mala byť hlboko farebný bez zelených plôch. Niekedy, hrozno majú biely povlak na svojom povrchu. Tento povlak, známy ako kvet, je neškodný, prírodná látka, ktorá poskytuje ochranu pred stratou vlhkosti, huby, a rozkladu.

Vyhnúť hrozno s mäkkým alebo vráskavej kože alebo stonky, ktoré sú hnedé alebo krehká. To môže byť príznakom zmrazenie alebo sušenie. Je tiež potrebné vyhnúť sa hrozno odfarbených oblastiach okolo stonky alebo netesný bobúľ, pretože naznačujú zlú kvalitu alebo úpadok.

Skladovanie

Správne skladovanie hrozna je tiež predpokladom pre udržanie ovocie čerstvé a vyhnúť sa akékoľvek zranenie alebo úpadok. Neprané hrozno by mal byť v plastovom vrecku alebo vzduchotesnej nádobe, a uložené v najchladnejšej časti chladničky. Hrozno môžu byť skladované po dobu jedného týždňa, ale ich kvalita sa znižuje s časom.

Nutričné ​​hodnoty z hrozna

Majme náčrtom o celkovom obsahu nutričných hrozna:

Princíp Nutričná hodnota Percento rda
Energia 69 kcal 3.5%
Uhľohydráty 18 g 14%
Proteín 0,72 g 1%
Celkový obsah tuku 0,16 g 0.5%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 0,9 g 2%
Vitamíny
Folates 2 ug 0.5%
Niacín 0,188 mg 1%
Kyselina pantoténová 0,050 mg 1%
Pyridoxín 0,086 mg 7.5%
Riboflavín 0,070 mg 5%
Tiamín 0,069 mg 6%
Vitamín a 66 iu 3%
Vitamín c 10,8 mg 18%
Vitamín e 0,19 mg 1%
Vitamín k 14,6 ug 12%
Elektrolyty
Sodík 0%1 mg
Draslík 191 mg 4%
Minerály
Vápnik 10 mg 1%
Meď 0,127 mg 14%
Železo 0,36 mg 4.5%
Horčík 7 mg 2%
Mangán 0,071 mg 3%
Zinok 0,07 mg 0.5%
Fytoživiny
Karotén-a 1 ug
Karotén-ß 39 ug
Krypto-xantín-ß 0 ug
Luteín-zeaxantín 72 ug

Tipy pre použitie

Jesť

Hrozno, rovnako ako niekoľko ďalších druhov ovocia, možno konzumovať buď čerstvé alebo mrazené. Mali by byť odstránené z chladničky 30 minút pred jedlom, aby ich na ideálnu teplotu okolo 60ºF. Tu je niekoľko tipov, ktoré slúžia čerstvé hrozno:

 • Podávať chladené hrozno na tanieri s niekoľkými druhov syra je jednoduchá alternatíva pre efektné dezert.
 • Umiestniť nejaké červené hrozno v nabral polovici zelenej medovým melónom a navrch s jogurtom. Párovanie to s praženými vdolky je pre výživnú raňajkách.
 • Okrem občerstvenia, hrozno môžu tiež tvoriť časť svojich jedál. Skúste pridať chladené hrozno cestoviny, kuracie mäso, sladké zemiaky, alebo rýb, ktoré môžu byť slúžil spolu s chrumkavým chlebom alebo rožky.
 • Vínna réva, spolu so syrom, plátkami sladké cibule, a čerstvý tymián môžu byť použité ako polevy na valcované lístkového cesta a pečú.
 • Môžete klesnúť niekoľko zmrznutých hrozna v šampanského a ďalších perličkový nápojov.
 • Hrozno môžu tiež tvoriť súčasť zmrzliny, limonády, koktaily, a sorbetov.

Varenie

Okrem toho, že surova alebo používať ako zdobenie, hrozno môžu byť varené v mnohých rôznymi spôsobmi. Hrozno obsahujú prírodné cukry a môžu rozširovať svoje sladké a kyslú chuť akékoľvek jedlo. Niekoľko spôsobov, ako z hrozna v receptoch sú nasledovné:

 • Rovnako ako mnoho iných plodov, hrozno možné efektívne využiť v pečených pokrmov, ako sú koláče, torty, koláče, pečivo, a pizze.
 • Môžu byť hodil svoju kožu v mixéri, aby smoothies, koktaily a ďalšie lahodné nápoje.
 • Hrozno môžu byť ochutené bohaté, tmavé alebo mliečnej čokolády, aby sa lahodný dezert.
 • Môžu byť grilované alebo údené a slúžil v teple, a to buď ako ozdoba alebo namáčanie.
 • Môžu byť taktiež použité na výrobu uhorky.
 • Hrozno, kedy matné s cukrom, aby elegantný zdobenie na torty a zákusky.
 • Robia skvelé dresingy na šaláty všetkého druhu, odovzdávať svoje šťavnaté, sladké a koláč chuť. Chutia najlepšie, keď sa pridáva ako súčasť do šalátov, ktoré používajú citrusové šťavy a ocot, ako balsamico, červeného alebo bieleho vína, ryža, alebo jablkový mušt.
 • Môžu efektívne nahradiť paradajky salsa, špajle, omáčky, atď, a môže byť na grile s mäsom, rybami alebo krevetami.

Recepty z hrozna

Aj keď sme prišli vedieť o rôznych spôsoboch, v ktorých môžu byť hrozno v potravinách, pretože vedel, zreteľné a medzinárodných receptov s využitím hrozna možno pridať trochu twist vašej strane.

1. Hroznová Focaccia

Prečo nie začať zoznam s lahodný focaccia?

Čo potrebuješ
 • 6 lyžice olivový olej
 • 2 lyžice čerstvého rozmarínu (rozdelená na dve časti)
 • 2 lyžice aktívne sušené droždie
 • 1 2-3 poháre múka
 • 2-3 Cup jemné kukuričnou
 • 5 lyžice cukru
 • 1-2 1 lyžičky soli
 •  2 1-4 poháre Concord hrozno
 • 1 - 2 Cup píniovými orieškami
 • Hrubá soľ na zdobenie
Čo musíte urobiť,

1. Začnite vykurovací olej v panvici nad strednej zásahu a pridajte 1 lyžica rozmarínu. Majte na miešanie. Teraz, odstráňte z ohňa a nechajte olej pre chladenie. 2. Vezmite do veľkej misy a pridajte 3 - 4 šálky vlažnej vody do nej spolu s kvasinkami. Nechaj to stať až sa dostane pěnovitá. 3. Pridajte zmes oleja rozmarínu do misy spolu s múkou, kukuričnú, 3 polievkové lyžice cukru a soli na kvasinkové mixu. Udržať na miešanie k vytvoreniu mäkké cesto. 4. Vzostup cesto do nádoby na báze múky a hniesť po dobu 15 minút, čo je pružná a hladká. 5. Vezmite ďalšie misu a pokvapkáme trochu olivového oleja na to. Hodiť cesto v ňom a plášť, že olejom, zakryte utierkou a nechajte bokom po dobu jednej hodiny. Uistite sa, že cesto sa zdvihne dvakrát jej úroveň pred prechodom k ďalšiemu kroku. 6. Vezmi hrozno a nakrájajte na polovicu, uistite sa, odstráňte semienka. 7. Predhrejte rúru až 400 stupňov. Teraz sa cookie list a umiestniť ju na pekáč. Prenos cesto do nej a to aj na to, až je polovica palca silný. Nevypĺňajte celú panvicu s cesta. Doplňte cesta s hroznovým vínom a orechy a posypeme hrubou soľou. Mrholenie správne olejom a nechajte variť po dobu 30 minút. 8. Vaša focaccia je pripravený na zjedenie!

2. Pečený Grape Granita

Ďalšie sladký pokrm vyrobený z hrozna, ktoré bude fúkať vašu myseľ.

Budete potrebovať

900 gramov hrozno (čierne alebo červené), prepláchne sa a dôkladne vysušiť.

Čo musíte urobiť,

1. Začnite predhriatie rúry na 500 stupňov F. Usporiadať hrozno na hrubú pekáča. Teraz, pečené hrozno, kým nie sú hnedé a chrumkavé. To bude trvať asi 25 minút. 2. Vyberte pekáč z rúry a nechajte vychladnúť hrozno. Potom, čo sú v pohode, miešať, kým nie sú hladké. Teraz nalejte pyré do misy s použitím sitko. 3. Chladiť reakčná zmes sa cez noc alebo kým sa zmrazí správne. Ale uistite sa, že ju každý hrabať raz a zároveň. Vyberte z chladničky a pridajte červené víno pre extra hroznovej-y chuťou. 4. Váš lahodný terazzo je všetko pripravené.

Hrozno sú veľmi univerzálne a výživné ovocie, ktoré môžu uspokojiť chuťové poháriky v mnohých rôznymi spôsobmi. Množstvo živín a antioxidantov, ktoré sú balené do týchto drobných plodov sú fenomenálne. Preto vidíme, že hrozno skutočne hrajú dôležitú úlohu pri zachovaní nášho zdravia.

Ak ste si vedomí žiadnych ďalších výhod hrozna, neváhajte sa o ne podeliť s nami v komentároch. Milujeme počuť od vás všetkých.

load...