Zdravie a wellness

20 úžasných zdravotných prínosov húb Ganoderma

20 úžasných zdravotných prínosov húb Ganoderma

Počujeme veľa o hubách, ale koľko sú si vedomí skutočnosti, že huby príliš majú rad rôznych podôb! Už ste niekedy počuli o Ganoderma huby? Som si istý, že väčšina z vás si nie sú vedomí tohto divu huby. Obsahuje viac ako 400 stopových prvkov pre maximalizáciu telu vlastné liečivé schopnosti.

Čo je Ganoderma Huby?

Bežne známy ako leskokôrka, genoderma je najviac alkalické jedlo na svete. Jeho vedecké meno je Ganoderma a to je druh červených húb. To má zdokumentovanú históriu viac ako 200 rokov a je najviac ctený bylina v tradičnej čínskej medicíne. Ganoderma alebo leskokôrka bol predtým označovaný ako "Herb duchovnej energie" a "desať tisíc rok huba". Bohatí ľudia v dávnych dobách používal tento zázrak huby v nádeji na získanie nesmrteľnosti a pokoj.

Teraz tento zázrak bylina sa nazýva "kráľ bylín". Ganoderma je veril k podpore zdravia a dlhovekosť. To bolo dlho v čínskej medicíne používa na liečbu mnohých chorôb, ako sú bolesti tela, rakovina a ochorenie pečene. To je tiež predpísaný rôznych psychiatrických a neurologických ochorení.

load...

Leskokôrka je k dispozícii v šiestich rôznych farbách, ale modrá odroda sa najčastejšie pestuje a používa. Leskokôrka sa nepoužíva pre varenie, pretože má veľmi horkú chuť. Môžete ju nájsť v obchode s potravinami alebo supermarket. Sú použité iba na lekárske účely.

Ganoderma bola predtým pestovala iba vo voľnej prírode, ale je teraz pestuje v špeciálnych farmách a záhradách. Pestuje sa za použitia metódy na tkanivové kultúry. Proces využíva odstredivé separačné techniky zachovať živiny.

Nutričná hodnota:

Ganoderma obsahuje neuveriteľných 400 živiny! Prítomné v tejto úžasnej byliny živiny podporujú zdravie a vitalitu. Niektoré z dôležitých živín sú polysacharidy, antioxidanty, adenozín, bielkoviny a alkaloidy. Obsahuje draslík, fosfor, vápnik, vitamín A, C, E, D, B-komplex vitamínov.

load...

Ganoderma húb Výhody pre zdravie:

1. Zdravie srdca:

Výskumní pracovníci v Číne a Japonsku bolo zistené, že kyselina prítomná v ganoderic Ganoderma zlepšuje krvný obeh a znižuje spotrebu kyslíka v srdcovom svale. To tiež znižuje hladinu cholesterolu a bráni zhlukovaniu krvných doštičiek, čo často vedie k infarktu. Ganoderma zabraňuje hromadeniu zubného plaku v tepnách. Plak obmedzuje prietok krvi tým, že zužuje priechod vo vnútri tepien, čo vedie k ateroskleróze. V štúdii sa zistilo, že konzumácia Ganoderma po dobu 2 týždňov môže výrazne nižší krvný tlak.

2. Antialergické:

Ganoderma extrakt môže významne inhibovať rôzne typy alergické reakcie, vrátane astmy a dermatitídy. Tritpenes zlúčenina nájsť v Ganoderma poskytuje anti-vírusové a anti-alergické účinky. Inhibuje uvoľňovanie histamínu, čo bylinu potenciálne užitočné pre alergie. Polysacharidy zlepšenie schopnosti protilátky na boj baktérie a vírusy, ktoré spôsobujú alergické reakcie. Ganoderma je užitočný pre liečbu alergií spôsobený atopickej dermatitídy šoku, senná nádcha, žihľavka, a Food and Drug alergií.

3. Liečenie Pečeň:

Tento silný bylina chráni pečeň pred poškodením spôsobená v dôsledku fyzikálnych a biologických faktorov. To tiež lieči alkoholom indukované tuku v pečeni a cirhózy. Ganoderma môže pomôcť ľuďom v skorých štádiách alkoholické ochorenia pečene najmä tých, ktorí nemajú skúsenosti závažnú poruchu funkcie pečene. Pomáha tiež pacientov trpiacich hepatitídou B a pečeňových enzýmov. Hepatitída B je veľmi ťažké z tela a jeho opakovanie vymaže po ošetrení je vysoká. Silné látky prítomné v Ganoderma urýchliť klírens liečiv a chemických látok, uložených v pečeni. Antioxidanty prítomné v Ganoderma bojuje proti voľným radikálom, podporu regenerácie pečene.

4. Detoxikáciu organizmu:

Ganoderma odstraňuje toxíny nahromadené v tele v dôsledku nadmerného príjmu liekov a nezdravé potraviny. To podporuje účinnú syntézu žlčové a mastných kyselín, propagáciu rýchlejší detoxikáciu chemických látok z tela. Okrem toho sa zvyšuje schopnosť tela, aby sa na viac ako 1,5 násobok kyslíka. Ganoderma rýchlo okysličuje telo a upravuje hodnotu pH.

5. Liek na ochorenie obličiek:

Ochorenie obličiek zahŕňa chronické nefritída, diabetická obličkovej syndróm a nefritída. To nastane v dôsledku vysokej hladiny cukru a cholesterolu v tele. Preťažené obličky zabraňuje krv z dosiahnutia obličkovej kapiláry. To spôsobuje únavu, zadržiavanie moču a urémia. Ganoderma znižuje proteinúriu a cholesyerolemia, udržanie správnej funkcie obličiek.

6. Sound Sleep:

Čínski bylinkári tradične odporúčajú Ganoderma pre jeho spánku podporu vlastností. Pravidelné používanie ganorderma môže podporiť pomalé vlny spánku.

7. Duševné zdravie:

V Japonsku, vysuší Ganoderma sa odporúča pre liečenie neurózy spôsobených environmentálneho stresu. Štúdia tiež zistila, že pravidelný príjem Ganoderma môžu pomôcť pacientom, ktorí trpia Alzheimerovou chorobou. Poskytuje upokojujúci účinok, ktorý nie je ani narkotikum ani hypnotikum.

8. Myorelaxans:

Ganoderma bol široko používaný pre jeho svalovú relaxáciu a bolesť inhibujúce vlastnosti. Predpokladá sa, že rastlina môže i liečiť anorexia a slabosti po chronické ochorenie.

9. Imunitný systém:

Ganoderma je veľmi užitočné pri podpore imunitného systému organizmu. Reishi huby nielen stimulovať imunitný systém, ale tiež regulovať ju. Reguluje metabolickej rovnováhy a podporuje syntézu nukleových kyselín v tele. Polysacharidy zvýšiť hladinu interferónu v tele tým, že podporuje uvoľňovanie proteínu z bielych krviniek. Tieto biele krvinky pomáhajú pri inhibícii šírenia chorôb. Štúdie ukázali, že u pacientov užívajúcich Ganoderma vykazujú menej nežiaducich účinkov vyplývajúcich z chemoterapie a ožarovania. Pooperačné zotavenie je hladšia.

10. Starnutie:

Polysacharidy v Ganoderma podporovať syntézu jadrovej DNA a zvýšené bunkové delenie, oddialenie nástupu starnutia. To tiež prispieva k dlhšej životnosti rozpätia. Tento zázrak bylina pomáha zvládať niektoré z najviac život ohrozujúce vekových podmienok a autoimunitných chorôb, ako je rakovina a ďalších neurodegeneratívnych ochorení.

11. Chudnutie:

Kyslík je veľmi dôležité pre spaľovanie tukov pre palivo. Vysoké hladiny kyslíka zvýšeniu metabolizmu v tele, čo vedie k zníženiu hmotnosti. To zvyšuje rýchlosť, s akou telo poskytuje krvi kyslíkom, čo vám extra energiu. Zvýšené hladiny energie pomôžu pracovať dlhšie, napomáha chudnutiu.

12. Antioxidanty:

Ganoderma je silným zdrojom antioxidantov. Obsahuje jednu z najvyšších zdrojov antioxidantu nájdených v bylinách. Ganoderma lucidum peptid je najsilnejší antioxidant nájdené v tejto rastliny. Ďalšie antioxidanty zahŕňajú polysacharid, polysacharid peptidový komplex a fenolové zložky.

13. Rakovina:

Ganoderma je ponúkaný pre jeho výhody proti rakovine. Posilňuje imunitu a pôsobia proti proliferáciu nádorových buniek. To stimuluje produkciu interleukínu - 2, ktorý pomáha bojovať niekoľko typov rakoviny. Ganoderic kyselina, zlúčenina nájsť v Ganoderma, pomáha pre boj s rakovinou pečene. To pôsobí proti potlačenie tým, že stimuluje tvorbu proteínov v kostnej dreni. V štúdii, 34 ľudí s pokročilým karcinómom štádia dostali Ganoderma trikrát denne po dobu 12 týždňov. Výsledky ukázali významné zvýšenie T-buniek.

Nedostatok kyslíka je jednou z hlavných príčin rakoviny. Rakovinové bunky je známe, že sa darí v prostredí, ochudobnený o kyslík. Naopak, rakovinové bunky nemôžu prospievať v bohatom prostredí bez kyslíka. Niekoľko laboratórne štúdie ukázali, že Ganoderma môže zabrániť vzniku rakoviny metastáz. Inhibuje migráciu nádorových buniek a angiogenézy. Extrakty Ganoderma sa používajú vo farmaceutickom priemysle pre potlačenie proliferácie rakovinových buniek. Okrem toho, že kombinuje Ganoderma so zeleným čajom zvyšuje svoj výkon spomaliť rast rakovinových buniek.

14. Infekcie:

Ganoderma stimuluje zrelosti imunitných buniek zvaných makrofágy, ktoré Digest infekčné baktérie. To ďalej bráni vzniku sekundárnej infekcie. Je účinný rovnako proti kvasinkovú infekciu.

15. Stres:

Ganoderma bol predpísaný po stáročia k ľuďom, ktorí trpia stresom a úzkosťou. To môže účinne znížiť emočné výlevy počas chronického stresu a depresie. Starí čínski mnísi používajú leskokôrka upokojiť svoju myseľ k meditácii.

Zdravie 16. Skin:

Lokálna aplikácia Ganoderma môže byť veľmi efektívne pre hojenie kožných rán, ekzémy, psoriáza, ploštice uhryznutie, bodnutie a škrabancov.

17. Infekcie močových ciest:

Ganoderma môžu tiež poskytnúť úľavu od infekcie močových ciest. V štúdii, 88 ľudí, ktorí trpia infekcií močových ciest dostali Ganoderma po dobu 2 týždňov. Výskumní pracovníci zistili, že Ganoderma bol významne účinnejší ako placebo pri úľave od infekcie močových ciest. Inhibuje 5- alfa reduktázu, enzým, ktorý konvertuje testosterón na dihydrotestosterón. Tieto 5 alfa reduktázy, môže viesť k opuchu prostaty a zdravotný problém, ktorý ho sprevádza. To tiež zlepšuje prietok moču u mužov s miernou až stredne symptómy močových ciest.

18. Zápal:

Ganoderma extrakt je veľmi účinné pre zníženie post-herpetické bolesť, ktorá sa vyskytuje skoro po herpes lézie liečiť. Kombinácia Ganoderma so San Mioa (zmes niekoľkých čínskych bylín) môže pomôcť znížiť reumatoidnej artritídy. To pomáha znížiť opuch spojené s reumatoidnou artritídou. Ganoderma je tiež účinný pre stuhnutý krk a ramená.

19. Blood Sugar:

Ganoderma tiež hypoglykemického účinku. Obsahuje polysacharidy, známe ako Ganoderans A, B a C, ktorá poskytuje hypoglykemický účinok. To zvyšuje hladiny inzulínu v plazme zvýšiť využitie periférne tkanivá a pečeňového metabolizmu glukózy.

20. Žiarenie:

Ganoderma zvyšuje účinky rádioterapie pričom pôsobí priamo proti nádorom. Posilňuje imunitný systém, ktorý pomáha telu riadiť rádioterapie a chemoterapie. To tiež zmierňuje príznaky radiačnej terapie, ako je nevoľnosť, vracanie, horúčka, infekcie a vypadávanie vlasov a chudnutie.

Dávkovanie:

Prírodné produkty nie sú úplne bezpečné. Stanovená dávka je veľmi dôležité, aby čo najviac z týchto bylín. Ganoderma je k dispozícii vo forme kapsúl a tinktúry forme vo väčšine zdravotných obchodoch. Môžete si vziať Ganoderma v čaji a káve tiež. Avšak pridanie Ganoderma na prípravu čaju a kávy môže urobiť je veľmi horká.

Dávkovanie Ganoderma závisí od viacerých faktorov, ako je vek, zdravotnú starostlivosť a ďalších podmienok. 2,6 gramov koncentrovaných Ganoderma húb extraktov môže užívať s jedlom trikrát denne. U dospelých, ktorí trpia rakovinou, chronická hepatitída a cukrovky, dávky 600 až 1800 mg by mali byť užívané denne. Na vysoký krvný tlak, je odporúčané 55 miligramov Ganoderma. Na liečbu proteinúria (bielkoviny v moči), odporúča sa 100 gramov Ganodermy varené v 300 ml vody.

Nezabudnite sa poradiť so svojím lekárom, skôr ako prikročí k liečbe.

Vedľajšie účinky:

 • Niektorí ľudia pociťovať sucho v krku a nosa, krvácanie z nosa a zažívacie ťažkosti pri konzumácii genoderma. Medzi ďalšie nežiaduce účinky patrí krvavé stolicu a svrbenie v oblasti nosa.
 • Niektorí užívatelia môžu tiež zažiť zápcha a hnačka. Zápcha môže zmiznúť v priebehu niekoľkých dní spotreby.
 • Neužívajte Ganoderma ak trpíte autoimunitnými chorobami.
 • Tehotné a dojčiace ženy by sa mali vyvarovať užívania Ganoderma. Neberte Ganoderma pred alebo po chirurgickom výkone alebo pôrodu.
 • Je tu možnosť, že ganoderma môže mať nízky krvný tlak horšie a môže dokonca zasahovať do liekov. Jednotlivci, ktorí trpia týmto ochorením by sa mali poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje túto bylinu.
 • Vysoké dávky Ganoderma môže zvýšiť krvácanie u ľudí trpiacich trombocytopéniou. Ganoderma obsahuje adenozín, čo je látka, ktorá zabraňuje krvných doštičiek zlepení a tvoria zrazeniny.
 • To môže tiež viesť k žalúdočným krvácania u ľudí, ktorí trpia žalúdočnými vredmi. Zdržať túto bylinu, kým sa vredy lieči.
 • Závraty je ďalšie možné vedľajší účinok leskokôrka. To je často spôsobená v dôsledku nízkeho krvného tlaku. To môže tiež spôsobiť točenie hlavy a mdloby.
 • Ganoderma je známe, že spôsobujú problémy s dýchaním. Nosové diskomfort spolu s dýchacími ťažkosťami a bolesťami na hrudi sú bežné. Tieto problémy sú zvyčajne spôsobené v dôsledku alergickej reakcie. Získať okamžitú lekársku pomoc, ak budete čeliť niektoré z týchto alergických reakcií.
 • Svrbenie je ďalším častým nežiaducim účinkom tejto byliny. To môže viesť k vyrážky po celom tele. Svrbenie je často sprevádzané bolesti tela a bolesti.
 • Nadmerná spotreba Ganoderma môže tiež viesť k akné breakouts.

Našťastie väčšina z týchto nežiaducich účinkov sú dočasné a ustupujú s časom. So správnym lekárskym dohľadom, môžete znížiť tieto nežiaduce účinky.

Interakcie:

Ganoderma môžu interagovať s niektorými liekmi na predpis. Ľudia, ktorí užívajú lieky znižujúce zrážanlivosť krvi by sa mali vyvarovať užívaniu Ganoderma kvôli zvýšené krvácanie riziká. Niektoré z liekov, ktoré môžu interagovať s Ganoderma patrí aspirín, Plavix, heparín a kumarín. Iné lieky zahŕňajú kaptopril, losartan, enalapril, diltiazem, furosemid a hydrochlorotiazid. Neužívajte Ganoderma, ak užívate lieky na vysoký krvný tlak. Uistite sa, že by ste sa poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje genoderma.

Ste našli tento článok užitočný? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...