Zdravie a wellness

20 úžasných výhod Mango pre pokožku, vlasy a zdravie

20 úžasných výhod Mango pre pokožku, vlasy a zdravie

Neviem ako vy, ale pre mňa, mango je napísané - LIPSMACKING.

Čestne. Ako môže človek zabudnúť na tie nádherné dni od detstva, kedy sme boli zvyknutí súťažiť so svojimi súrodencami a pozre všetky manga zásobené v kuchyni?

Pravdou je, - nemôžeme. Ani raz. Nikdy.

Nielen preto, že ich chutný kvality, ale aj preto, že to, čo môžu ponúknuť nám. Právom nazývaný kráľ ovocie, existuje nespočetné výhody manga - presne to, čo budeme hovoriť o tom v tomto príspevku.

load...

O Mango - stručný

Čo je to mango? No, úprimne povedané, mango nie je treba predstavovať. Patriaci do rodu Mangifera (mango vedecký názov je Mangifera indica), ktorá obsahuje rad tropických rodiacich stromov (ktoré sú pestované pre jedlé plody), mango je pôvodom z južnej Ázie. Je to národná ovocie Indie, Pakistanu a na Filipínach i národnej strom Bangladéša.

Mango je k dispozícii v mnohých odrôd, ale jeden z najobľúbenejších medzi všetkými (áno, uhádli ste správne!) Je Alphonso. To je najviac lepšie odrody, vo vzťahu k bohatstvu, chuť a sladkosti. Tiež jeden z najdrahších druhov sa Alphonso je predovšetkým pestuje v západnej časti Indie, vrátane Ratnagiri a Raigad a oblasť Konkan Indie.

Zrelé mango ovocie sa líšia vo farbe a veľkosti. Manga môže byť žltá, oranžová, zelená alebo červená. Mango listy sú 15 až 35 cm dlhé a evergreen. Mladé listy sú orangish ružové, ale prechod na tmavé lesklé červené a zase tmavo zelené, ako oni zrejú.

load...

Mango ovocie má len jedno semeno, ktorý obsahuje rastlinné embryo. Semeno je neposlušný, čo znamená, že nebude prežiť zmrazenie alebo podmienky sušenia.

No, to je asi informácií mango ovocie. Ale sú tak dobré, že máme celý príspevok na ne? Pozrime sa.

Sú Mango dobré pre vás?

To je irelevantné otázka, že? Od detstva sme počúvali príbehy z našich babičiek a matiek o mnohých veľkých výhod manga. Keby tam bol ďalší dôvod, aby pohltil manga (na rozdiel od ich delikátnu chuť), je to preto, že z toho, čo nám bolo povedané - že plody nám poskytujú kvantá energie.

Takže áno, manga sú dobré pre vás. O tom niet pochýb. Pôjdeme ďalej a zistiť konkrétne výhody. Ale pred tým, poďme zvážiť niekoľko výskumných štúdií, ktoré spájajú manga všeobecnému celkové zdravie.

Jedna austrálska štúdia súvisí manga do veľkej zdravie, pretože obsahujú niektoré bioaktívne zlúčeniny (1). Správa uverejnená Iowa odboru zdravotníctva uvádza, že manga obsahujú najväčšie množstvo beta-karoténu, ktorý je známe, že chráni telo pred radom ochorení (2). Mango obsahuje asi 20 rôznych minerálov a vitamínov, čo je jeden z najviac živín-hustý ovocia sú k dispozícii (3).

Mango Nutričné

Videli sme, že obsahujú živiny. Ale ktorý z nich? Av akom rozsahu? koľko kalórií v manga?

Jediný mango má asi 107 kalórií. To tiež obsahuje tieto živiny:

Vitamíny

Vitamín A (1262 IU) je najvýznamnejšou živina v manga. Ďalšie vitamíny zahŕňajú vitamín C (45,7 mg), vitamín E (1,8 mg), vitamín C (6,9 mcg), tiamín (0,1 mg), riboflavín (0,1 g), niacín (1 mg), vitamín B6 (0,2 g), kyseliny listovej (23,1 mcg), kyselina pantoténová (0,3 mg), cholín (12,5 mg).

Minerály

Jediný mango obsahuje železo (0,2 mg), draslík (257 mg), vápnik (16,5 mg), fosforu (18,2 mg), sodík (3,3 mg), zinok (0,1 mg), medi (0,2 mg), a selén (1 mcg).

Ostatné Živiny

Ovocie obsahuje proteín (0,8 g), vlákno (3 g) a sacharidov (28 g).

Tieto vitamíny a minerálne látky robia mango ich mnoho výhod -, ktoré sú, čo sa budeme zaoberať teraz!

Zdravie Výhody Mango

Už sme videli krátku o tom, ako manga môže byť dobré pre vaše zdravie. Teraz sa presunieme na špecifiká. Nižšie sú uvedené mnoho spôsobov, manga, môžete využiť.

1. Prevenciu rakoviny

Vláknina z mango ovocie obsahuje karotenoidy, kyselinu askorbovú, terpenoidy a polyfenoly - z ktorých všetky sú zodpovedné za protirakovinové vlastností ovocných v (4). Manga sú tiež zistilo, že obsahujú jedinečné antioxidanty, ktoré sú chýbajúce v iných druhov ovocia a zeleniny (5). Štúdia Texas vykonaná v roku 2015 podporuje tiež anti-karcinogénne účinky manga (6).

Vlastnosti protirakovinové manga sú tiež pripočítaný mangiferín, zlúčeniny primárne nájdený v ovocí (7). Ďalšia štúdia vykonaná v roku 2017 zistilo, že mango polyfenoly potlačenie rakoviny prsníka (8). Mangiferín Bolo tiež zistené, že inhibujú rast rakoviny hrubého čreva a pečene buniek a iných nádorových buniek, ako aj (9).

Podľa správy uverejnenej Texas A & M University, sú polyfenolické zlúčeniny v manga majú antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú znížiť oxidačný stres (oxidačný stres môže viesť k chronickým ochoreniam, ako je rakovina). Okrem toho sa tiež zistilo, že tieto zlúčeniny sú protizápalové (10).

2. Predchádzať ochorenia srdca

Manga by mohla pomôcť znížiť množstvo telesného tuku a kontrolovať hladinu cukru v krvi. Podľa správy vydanej Oklahoma State University, manga obsahujú množstvo minerálnych látok a fytochemikálie, ktoré bolo zistené, že majú pozitívne účinky na telesného tuku a glukózy (11).

Manga sú bohatým zdrojom beta-karoténu, antioxidant, ktorý pomáha v boji proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú ochorenia srdca (12).

3. Pomoc Dolné Cholesterol

Manga obsahujú pektín, že sa zistilo, že znižujú hladinu cholesterolu v sére (13).

V inej štúdii na University of Madras, mangiferín (jeden z primárnych zlúčenín v manga) znižuje hladinu cholesterolu v laboratórnych potkanov (14). Bolo tiež zistené, že zvyšujú hladinu HDL (high-density lipoprotein), na dobrého cholesterolu (15).

4. Môže pomôcť liečbe cukrovky

Aký je vzťah medzi manga a diabetes? Štúdia 20 obéznych dospelých ukázali, že spotreba pol čerstvé mango 12 týždňov za následok zníženej hladiny glukózy v krvi. Tento efekt, podľa výskumníkov, bol pripočítaný prítomnosti vlákna a mangiferín, je fytochemické látky (16).

Ďalšia štúdia vykonaná v Mysore ukázalo, že extrakt z kôry mango má antidiabetickej vlastnosti (17).

Japonská štúdia ukázala, že mangiferín môže mať priaznivý vplyv na typ 2 diabetes u pacientov (18).

5. Podporujú zdravý sex

Manga môže byť dobré afrodiziakum too (19)!

Ovocie je bohaté na vitamín E, ktorý je známy pre zvýšenie sexuálnej túžby (20). V austrálskej štúdii sa zistilo, že kombinácia vitamínu E a beta-karotén pre zlepšenie zdravia spermií u mužov (21). Bolo tiež zistené, že najlepšou ochranou proti poškodeniu spermií (22) Táto kombinácia. V inej správe zverejnenej US National Institutes of Health, vitamínu E bolo zistené, že chráni spermií membrány pred poškodením oxidovať (23).

Zinok je ďalší dôležitý minerál pre samčie a samičie plodnosť, a manga sú bohaté na ňom (24).

6. Zlepšenie trávenia

Jeden hlavný dôvod, manga sú vhodné pre štiepenie je prítomnosť vlákien, ktorá zabraňuje zápcha. Vláknina tiež nás udržuje plný vážny (25). Udržuje naše hrubé črevo čisté a umožňuje pracovať optimálne. Okrem toho, manga obsahovať určité tráviace enzýmy, ktoré štiepia proteíny a trávenie podpory.

Vlákno bolo tiež zistené, že udržanie zdravia zažívacieho traktu, ktorá trvalo zlepšuje trávenie (26).

7. Mango v priebehu tehotenstva

Manga sú bohaté na železo a vitamíny A, C a B6 - z ktorých všetky sú prospešné pre tehotné ženy.

Vitamín A pomáha v boji proti infekciám a bráni problémy so zrakom u novorodencov (27).

8. Podpora Chudnutie

Mango na chudnutie? Áno, počuli ste to správne. Isté štúdie sa zamerali na dôležitosť a to nielen mango ovocie, ale jeho pleť rovnako. Tajomstvo spočíva v fytochemikálií, ktoré pôsobia ako prírodné busters tuku, ktoré sa nachádzajú iba na vonkajšej strane plodu (28).

Ďalšia štúdia vykonaná na University of Queensland zdôraznil význam mango kôry (čo väčšina z nás zvyčajne zahodiť) na chudnutie (29).

Manga obsahujú vlákna, ktoré môže byť veľmi prispieva k zníženiu hmotnosti. V University of Minnesota štúdie bolo preukázané, že vláknina, predovšetkým získané z konzumácie ovocia a zeleniny, môže pomôcť chudnutie (30). To súvisí so schopnosťou vlákna znižujú príjem potravy všeobecne, a tým podporovať chudnutie.

9. Pomôcť zabrániť Astma

Astma, hoci obyčajný, môže mať vážne dôsledky. Ale s miskou manga na kuchynskej linke, pravdepodobne nebudete musieť starať toľko.

Manga sú vynikajúcim zdrojom vitamínu C (31). Hoci väčšina štúdií oprávnenej ďalší výskum na súvislosť medzi vitamínom C a liečení astmy, oni hovoria, že vitamín C môže mať priaznivý vplyv v niektorých prípadoch (32), (33).

10. Zlepšiť Eye Health

Najjemnejšie, ale jedným z najdôležitejších orgánov tela - oka. A prichádza na vaše zdravie očí, manga sú viac než dobré. Sú to neuveriteľné.

Vitamínu A a beta-karotén v manga pomôcť zdravia zvýšenie oko (34). Najťažšie prípady nedostatku vitamínu A môže viesť až k strate zraku. Správa uverejnená v Oregon State University sekúnd skutočnosť. Vitamín A zlepšuje zdravotný stav očí a zraku. Konkrétne možno povedať, že vitamín je nevyhnutné pre optimálne fungovanie sietnice (35).

Ľudské oko má dve hlavné karotenoidy - luteín a zeaxantín. Manga sú bohatým zdrojom zeaxantínu a trvalo prispieť k zlepšeniu zdravia očí (36), (37).

Podľa štúdie Boston, manga obsahujú karotenoid s názvom kryptoxantíny, že sa zistilo, že znižuje riziko vekom podmienenej makulárnej degenerácie u starších Japoncov (38). A v závislosti na University of Utah zdravotníctva, zeaxantín v manga tiež pomáha predchádzať makulárnej degenerácie (39).

11. Podporovať zdravie mozgu

Mango, je veľkým zdrojom železa a vitamínu B6, je jedným z tých ideálnych potravín pre zdravie mozgu. Železo pomáha normálne fungovanie mozgu a vitamín B6 podporuje jeho kognitívny vývoj (40).

Štúdia vykonaná vo väčšej Noida, India ukázala, že mango extrakty obsahujú určité zásady, ktoré zlepšujú pamäť (41). Ďalšie štúdie Thailand prisudzoval na nervy vlastnosti manga, k jeho extraktov (42).

12. Regulovať krvný tlak

Manga sú bohaté na draslík, minerálne kľúče, ktorý pomáha zníženie krvného tlaku (43), (44). Podľa správy uverejnenej Stanford nemocnice a kliniky, manga sú bohatým zdrojom draslíka a môže pomôcť zabrániť hypertenzia (45).

13. Zlepšiť zdravie kože

Koža je najväčším orgánom tela, a len zriedka sa o to postarám. S manga za rohom, to by nemalo byť problém ešte. V kórejskom štúdii uskutočnenej v roku 2016, bolo zistené, mango extrakty pôsobí proti starnutiu kože UVB-indukovanej u myší (46).

Ako už bolo povedané, manga sú bohaté na beta-karotén a vitamín A, a podľa nemeckej štúdie, tieto karotenoidy môžu pomôcť obohatiť zdravie pokožky (47). Beta-karotén je tiež fotoprotektívne prostriedok a hasí sa fotochemickej reakcie v epidermis, a tým chráni pokožku pred ultrafialovými lúčmi (48).

Podľa čínskej štúdie, polyfenoly v manga vykazujú protirakovinovú účinnosť a tým môže zabrániť rakoviny kože (49).

Bolo tiež zistené, vitamín A k zníženiu produkcie ropy na koži. Takže ak vaše akné je trápi vás, vrátane manga vo vašej strave môže byť múdry nápad (50). Vitamín môže tiež pomôcť rast a obnovu pokožky a redukovať jemné linky, rovnako (51).

14. Zlepšiť imunitu

Byť bohatý na vitamín C, manga hrajú významnú úlohu v posilňovaní niečí imunity (52). Okrem vitamínu C, manga sú tiež dobrým zdrojom zinku, čo je dôležité pre zachovanie celkové zdravie imunitného systému (53).

Podľa štúdie uskutočnenej v Rajasthan, India, vitamín C je známe, že znižuje závažnosť alergií a pomáha bojovať proti infekciám (54). A podľa článku publikovanom Oregon State University, vitamín C v prvom rade chráni bunky v tele z reaktívnych kyslíkových častíc (ktoré sú generované imunitného systému zabiť patogény), (55).

15. Môže pomôcť liečiť obličkové kamene

Manga sú bohaté na vitamín B6, a podľa americkej štúdie, tento vitamín môže znížiť vylučovanie oxalátu (oxalátu kamene) (56). Je tiež zistilo, že draselného v manga, aby sa znížilo riziko vzniku obličkových kameňov (57).

16. Zvýšenie Bone Health

Prítomnosť vitamínu A je to, čo robí manga jeden z dobrých potravín pre zdravé kosti (58). Článok publikoval Pomona College podporuje tiež úlohu vitamínu A v raste kostí (59).

Vitamín C v manga napomáha tvorbu kolagénu, ktorá má úlohu v tvorbe kostí a spojivových tkanív (60).

Manga tiež obsahujú lupeol, zlúčenina, ktorá vykazuje priaznivý účinok proti zápalu a artritídy (61).

17. Možno liečbe anémie

Vzhľadom na ich obsah železa, manga sú prospešné pre jednotlivca i pre tehotné ženy, ktorí trpia anémiou (62), (63).

Mango, vzhľadom k ich obsahu vitamínu C, dokonca pomôcť v správnom vstrebávanie železa v tele (64). To v konečnom dôsledku pomáha bojovať proti anémii.

18. Help Fight úpal

Zrelé mango sú považované za osviežujúce. Šťava môže byť použitá ako povzbudzujúci tonikum pre boj úpal (65).

Bolo tiež zistené, surové mango byť povzbudzujúce, dovoľovať jedného ochladiť teplo. Manga tiež udržať telo dobre hydratované, čo je ďalší dôvod, prečo sa dáva prednosť v horúcom lete.

Tiež, pretože manga sú bohatým zdrojom draslíka, ktoré pomáhajú udržať hladinu sodíka v tele. Tento reguluje hladinu kvapaliny v tele a zabraňuje úpal.

19. Zlepšiť Vlasy Zdravie

Manga sú bohatým zdrojom vitamínu C, a tým podporiť tvorbu kolagénu pre zdravé vlasy (66). Pokiaľ máte vlasy bez lesku a sú zvedaví, ako sa robí to lesklý, obsahujú vitamín A vo vašej strave - to má vlastnosti skalp klimatizácia (67).

Oranžové ovocie, ako mango, sú tiež známe, že poskytujú výživu vlasov a liečbe lupín (68). To možno pripísať prítomnosti beta-karoténu.

20. Môže pomôcť liečbe hnačky

Nie je ovocie, ale jeho listy. Mango listy sú bohaté na taníny a môžu byť vysušené a spotrebované pri liečbe hnačky (69). V niektorých častiach karibské ostrovy, mango list odvar sa používa na liečbu hnačky (70).

Ďalšie výhody Mango

 • Manga sú tiež zistilo, že vykazujú protivredovú aktivitu, vzhľadom k tomu, že prítomnosť trieslovín, flavonoidov a saponínov (71).
 • Mango ovocie kôra môže tiež pomôcť liečiť opicu (72).
 • Manga môže zlepšiť zdravotný stav pečene, rovnako (73).
 • Plody tiež udržuje váš štítna žľaza funguje optimálne (74).

Nie je to len výhody, tam sú aj niektoré skutočnosti o manga, čo by ste chceli vedieť!

Mango Fakty a Trivia

 • Mango je známy ako kráľ ovocie po celom svete.
 • Potom, čo vzniklo vo východnej Indii, Andamanské ostrovy, a Barmy, manga sú populárne po celom svete. Predpokladá sa, že cesta späť v 5. Storočí pred naším letopočtom, Budhistickí mnísi predstavil ovocie pre Malajziu a východnej Ázii.
 • India je popredným výrobcom mango. Ale má veľmi malý vývoz pretože väčšina produkcie je spotrebovaná v tuzemsku.
 • Môžete zistiť, či je mango je zrelý alebo nie stláčať. Zrelé mango ľahko dať jemným squeeze.
 • Správny spôsob, ako plátok mango je nájsť oko (osivo beží priamo za ňou) a po lícach. Jednoducho umiestnite mango na doske, tak, že sa pozerá na vás. Urobte si odrezal centrum o pol palca. Otočte mango okolo a znížiť na druhú stranu. Teraz máte dve tváre. Vezmite jednu tvár a pretne tela, takže paralelné oštepy. Opakujte s druhou mango.
 • Mango stromy môžu rásť veľmi vysoký, asi toľko ako 100 stôp. A ešte zaujímavejšie, mango stromy môžu niesť ovocie po dobu až 300 rokov.
 • Existuje asi 400 odrôd manga v dnešnom svete.

Ako používať manga pre ľudskú spotrebu

Existujú rôzne spôsoby, ako môžete jesť mango. Nižšie sú uvedené niekoľko spôsobov, ako náročné mango, ktoré môžu obohatiť váš mango zážitok.

1. Po prvé, je potrebné zabezpečiť, mango je zrelé. Tlačiť prsty, a keď vidíte jamku tvárnenie, potom áno, mango je zrelá. Ak nie, nechajte ju bokom na niekoľko dní, kým je to zrelé.

Čo musíte robiť ďalej, je umyť. Áno, mali by ste byť odlupovanie kože rovnako - ale napriek tomu plod musia byť čisté.

Zhromaždiť svoje nástroje. Nôž, doštička, a misku. Môžete jednoducho znížiť mango ako obvykle robiť a mať.

2. Môžete tiež jesť kocky mango. Môžete znížiť mango do dvoch alebo troch častí tak, ako sa vyhnúť veľké jamy. Vezmite kus do svojich rúk a robiť zvislé rezy v tele (k vytvoreniu šachovnicový vzor). Uistite sa, že nejdú cez kožu, pretože by tak bude kaziť zábavu.

Potom, čo urobil, uchopte kožu na zadnej strane a zatlačte ju dopredu. Uvidíte mango kúsky otvára ako kvet. Posunutím tieto bloky na tanier alebo do misky a jesť je jeden po druhom.

Môžete tiež pridať tieto mango kocky ovocný šalát alebo dezert. Zmrzlina, puding, jogurt - to by bolo fantastické sčítanie.

3. Môžete tiež jesť nakrájané mango. Len vyhnúť veľkú jamu v stredu, hoci. Plátok mango, ako by ste plátok jablko. Rezané kliny z manga, a uistite sa, že nie sú viac ako palec tlstý.

Potom, čo urobil s krájanie, môžete buď jesť mango, pretože je (vynechávanie kožu) alebo lopatky mäso z pokožky a mať.

Môžete pridať tento nakrájané mango k početným pokrmy a užívať si.

Ak vás zaujíma, ako môžete zahrnúť manga vo vašej strave, máme niekoľko báječný recepty pre vás.

Mango Recepty

Len v prípade, jesť mango obvyklý spôsob, ako sa zdá byť príliš monotónna, máme niečo pre vás. Pár delikátna mango receptov, ktoré možno ľahko vykonať, ale ťažké žiť bez neho.

1. Mango Tango Black Bean Salsa

Čo potrebuješ
 • 1 mango
 • 1 plechovka čierne fazuľa, odstredí a opláchne
 • 1 plechovka jadra kukurica papriky, vyčerpaný
 • Jemne nasekané cibule, ½ šálky
 • Čerstvé a hrubo nasekané koriander, ½ šálky
 • Limetkovej šťavy, 2 lyžice
 • Cesnak soľ, 1 čajová lyžička
 • Mletého rímskej rasce, ¼ lyžičky
Inštrukcie
 1. Umyte a olúpte mango. Rez pozdĺžne. Odstrániť semeno a znížiť ovocie do ľ-palcové kocky.
 2. Kombinovať všetky zložky v stredne veľkej mise a dobre premiešajte.
 3. Chladom a podávame.

2. Mango Ovos koktail

Čo potrebuješ
 • Buničina 1 mango
 • Ovsené vločky, 2 lyžice
 • Medu, 1 polievková lyžica
 • Mlieka, 200 ml
Inštrukcie
 1. Zmiešajte prísady v mixéri. Chladom a pitie.
 2. Videli sme mnoho výhod manga a ako ich používať. Ale ako si vybrať tie správne a ukladať ich? To, kam mierime k.

Ako si vybrať dobré Mango?

Výberom toho najlepšieho zo všetkých lákavých možností, môžete získať naozaj chaotický (v pravom slova zmysle). Manga sú k dispozícii vo veľkých množstvách počas vrcholu sezóny, a tie by mohli byť v pokušení kúpiť boxful keď sú k dispozícii za rozumnú cenu (čo je naozaj to, čo chcem robiť po celú dobu). Ale ak chceme jednoducho to najlepšie, musíme mať trochu trpezlivosti a oči Hawk (len srandu!). Poviem vám malé ukazovatele o tom, ako vybrať ten správny mango.

 • Mali by ste vedieť, že manga by mali byť vybrané podľa ich vône a nie ich farbu, ktorá sa líši od odrody odrody. Ich vôňa by mala byť odlišné a zrelé.
 • Pri nákupe manga, navrhujem, aby ste si vybrať tie, bez tmavých škvŕn, škvŕn či prasklín.
 • Čerstvé mango, v priemere, meria asi štyri palce na dĺžku a váži asi deväť uncí na štyri libry každý.
 • Tiež viete, že väčšie plody majú vyšší pomer ovocia na osivo? Nie? Dobre, dovoľte mi, aby som zdieľať niektoré vedecké a pozorovacie stanoviská k výberu manga. Hoci nezrelé mango sú zelené a zrelé mango majú farbách od žltej alebo oranžovej až červenej, farba nie je vždy údaj o splatnosti. Tam sú niektoré druhy, kde zrelé mango si zachovávajú svoju zelenú farbu. Takže, vyhnúť sa mango, ktoré nemajú voňavé arómu.
 • Nikdy tiež zvoliť nedozreté manga, pretože majú nepríjemnú chuť, keď surova (ak sa vám páči zvláštnu chuť). Zrelé mango má všeobecne plnú ovocnú vôňu vyžarujúce z konca stonky, je mäkká na dotyk, a výnosy na jemným tlakom.

Skladovanie

Je samozrejmé, že ak si kúpite čerstvé a šťavnaté vyzerajúce ovocie nie je všetko. Správne skladovanie je potrebné zabezpečiť, aby ovocie zostáva čerstvý. Ako som už poznamenal, ukladanie konkrétneho ovocie je úplne závislá na druhu ovocia a podmienky (počasie a všetkého). Spomínam si kupovať celú drevenú krabičku manga, ktorý vyzeral a voňal úžasné (a oni boli príliš mňam!). Ale my sme mali konzumovať celú krabicu (Nezabúdajme, že celý box) v troch dňoch, pretože to začalo hniť v deň, keď som ho priviezol domov. Takže, z vlastnej skúsenosti, odporúčam vám byť veľmi jasné, o množstvo, ktoré sa dá kúpiť. Bez obáv, mám riešenie pre všetko (chyby sa naučí vás veľa!).

 • Manga všeobecne majú životnosť jeden až dva týždne a môže byť v chlade po dobu až troch dní.
 • V prípade, že manga sú tvrdé a zelené, by mali byť umiestnené v hnedom papierovom sáčku na niekoľko dní uležať. Tie by mali byť skladované pri izbovej teplote a preč od slnka, kým sa dozrieť. Akonáhle zrelé, môžu byť uchovávané v chladničke.
 • Manga môže byť tiež zmrazené. Ich zmrazenie robí ich koža čierna, ale vnútorné telo zostane v dobrom stave.
 • Môžu byť zmrazené buď úplne, alebo vo forme nasekanými kusov. Pri zmrazovaní olúpané mango, posypeme cukrom nad nakrájanou ovocie a jemne premiešajte s drevenou lyžicou, aby sa rozpustil cukor vo vlastnej šťave Plodom je. Tesnenie týchto kusov vo vzduchotesnej nádobe, opúšťať a pol palca vzdušný priestor, alebo v plastovej vrecúška po zatlačení všetok vzduch von.

Áno, mango je kráľ ovocie a je plná výhod. Ale rovnako ako väčšina ostatných zložkách, že má svoj podiel vedľajších účinkov.

Mango Nežiaduce účinky

1. Alergia

Bolo zistené, že niektoré osoby s alergiou na manga. Tieto alergie uvedené kontaktné dermatitída, precitlivenosť na potraviny, atď Štúdia vykonaná na univerzite v Delhi uvedené, že by to mohlo byť v dôsledku citlivosti na mango v balenej alebo konzervovaných formách (ako džemy, džúsy a pod) (75).

2. Svrbenie, čo môže viesť k ďalším vážnym vedľajším účinkom

Nazývaný tiež mango latex alergie, čo spôsobuje extrémne podráždenie na uhlov ústa, pery a špičkou jazyka. Ťažké prípady môžu zahŕňať vracanie, dýchacie ťažkosti, a dokonca aj hnačka (76).

Aj keď plody sú dodávané s niektorými vedľajšími účinkami, ktoré sú z veľkej časti vyvážené výhodami. A čo je najlepšie - sú chutné a šťavnaté, a tam by nemal byť duša, ktorá je bohužiaľ milovať!

Ale ak máte niekoho so zdravotným stavom, to je vždy lepšie poradiť so svojím lekárom predtým, než spotrebuje ovocie.

Poďme sa teraz pozrieť na niekoľko často kladených otázok.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aké sú rôzne typy manga?

Existuje takmer 400 odrôd manga po celom svete. Tu sú niektoré z najpopulárnejších z nich v Indii, ktorá je najväčším producentom ovocia.

Banganapalli - k dispozícii od apríla do júna a pochádzajúce z Andhra Pradesh.

Pair - k dispozícii od mája do júna a pochádzajúce z Gujarat.

Alphonso - k dispozícii od mája do júna a pochádzajúce z Maharashtra.

Himsagar - k dispozícii v máji a pochádza v Západnom Bengálsku.

Neelam - k dispozícii od mája do júla a obľúbený v Hyderabad.

Kesar - k dispozícii od júna do začiatku júla a pochádzajúce z Gujarat.

Totapuri - k dispozícii od júna do júla a domáci v Andhra Pradesh, Telangana, Tamilnádu a Karnátaka.

Sú manga dobré diéty?

Pol šálky nakrájané mango obsahuje len asi 50 kalórií. Môžete nahradiť niektorý z vašich vysoko kalorické občerstvenie s mangom. Napĺňa žalúdok a brzdí svoj hlad.

Ešte dôležitejšie je, manga sú bohatým zdrojom vlákniny, ktorý je známy pre podporu trávenia a udržať si pocit plný dlhšiu dobu. Preto, ak ste diéty, manga môže byť veľmi dobrý doplnok do svojho jedálnička.

Ako dozrievajú mango?

Existuje niekoľko trikov, ktoré môžu pomôcť.

Môžete umiestniť mango v papierovom sáčku a nechajte ju na kuchynskú linku cez noc. Plodom uvoľňuje etylén, bez zápachu plyn, ktorý urýchľuje proces zrenia. Ale zabezpečiť, nemáte tašku uzavrieť úplne - musí existovať nejaký spôsob, ako vzduch a plyn unikať, takže môžete zabrániť tvorbe plesní.

Môžete tiež ponoriť mango v miske nevarené ryže. Dôvodom je rovnaký ako predtým - ryža pomáha sútlač plynný etylén a urýchľuje zrenie.

Môžu deti majú mango?

Áno, manga sú bezpečné pre deti. Majú podporu trávenia a dokonca aj budovať obranyschopnosť dieťaťa. Sú tiež podporovať vývoj mozgu, niečo dôležité pre deti.

Avšak, tam sú niektoré alergie problémy s ohľadom na šupke plodu. Dotýka kože z manga môže vyvolať alergickú reakciu okolo úst dieťaťa. Táto alergia, podľa niektorých odborníkov, možno nájsť vo forme zaparenín.

Najlepší spôsob, ako sa s tým vysporiadať, je úplne šupkou mango pred kŕmením do svoje dieťa. Môžete kaša ovocie a dokonca pridať do potravín.

Sú manga vysoko na cukor?

Pol šálky nakrájaný mango obsahuje asi 70 kalórií, z ktorých väčšina pochádza z cukru. Takže áno, manga sú s vysokým obsahom cukru (zhruba približne 31 gramov na mango). Ale dobrá správa je, manga nemajú vplyv na hladinu cukru v krvi, rovnako ako iné ovocie s vysokým obsahom cukru.

Ovocie je tiež nízky obsah kalórií (110 kalórií za ovocie), a jej sladkosť vás môže odradiť od toho majú iné sladké (a nezdravé) občerstvenie.

Čo plody dobre s mango?

Plody sa dobre hodí banány. Zvlášť ak ste sa pripravujú koktail, táto kombinácia robí divy. Mango tiež sa dobre hodí kokosový, pomaranča a ananásu.

Môžete jesť mango kôru?

Ako sme už bolo uvedené, kôra obsahuje esenciálne živiny. To by mohlo chutiť horko, ale obsahuje zdravé látky, ako mangiferín. Takže áno, môžete jesť mango kôru.

Avšak, ak ste náhodou vytvoriť reakciu na mango koži, je to lepšie, nemusíte jesť. Niektorí jedinci vyvinúť alergia okolo úst, keď konzumujú kôru.

Ako sa šupkou mango?

Môžete jednoducho šupkou mango s nožom. Urobiť plytký rez pod kožou a zrezať tenký prúžok. Tento postup opakujte na celom tele manga.

Môžete tiež použiť škrabku na zemiaky. Umiestnite mango na doske a zlúpnite kožu.

Dokonca môžete použiť svoje ruky lúpať ovocie. Jednoducho nájsť stopku zrelého ovocia a pomaly odstrániť časť kôry okolo tejto oblasti. Tento postup opakujte, kým ste olúpané celé ovocie.

Niet pochýb o tom, že tieto výhody z manga sú úžasné - a ich začlenenie do svojho jedálnička bude iste vás zdravšie a silnejšie.

Prečo čakať, začať žať najlepšie mango prínosy dnes! Budete určite ďakovať sami!

load...