Zdravie a wellness

20 úžasných prínosov Plantain pre pokožku, vlasy a zdravie

20 úžasných prínosov Plantain pre pokožku, vlasy a zdravie

Počkať! Nemýľte si tento skorocel so zelenou pleťou bratranca banánov. Jedná sa o burinu alebo bylina, ktorá nájdete v miernom podnebí. Existuje viac ako 200 druhov tejto byliny a môžete nájsť jeden alebo viac z nich dokonca vo svojom trávniku! Tradičný liek na rôznych kožných ochorení, vrátane spáleniny od slnka a ekzémov, táto bylina je známe, že majú bohaté antibakteriálne a antiseptické vlastnosti.

Je listy tejto byliny, ktoré vám dáva výhody. V prípade spätne vysledovať do roku 1500, mali by ste byť schopní zistiť, že tento extrakt z listov bývala liek na rôzne zdravotné podmienky, vrátane chrípky a horúčky. Balíčky s taníny, aucubin [tohto iridoidních glykozid] a slizu, extrakt skorocel list je známe, že majú expektoračný a protizápalové účinky i.

Top 20 Výhody Skorocel pre pleť, vlasy a zdravie:

Takže, chcete sa dozvedieť viac o skorocel-byliny? Čítať ďalej skorocel bylinných výhod tu!

Kožné Výhody Skorocel:

Starostlivosť o naše kože vyžaduje oveľa viac než režim starostlivosti o pleť! Naozaj krásne pleti je ten, ktorý je zdravý zvnútra. Skorocel robí len to!

load...

1. Prírodné úľavu pre spáleniny od slnka:

Extrahovať šťava z čerstvých listov skorocelu a aplikovať ich na postihnuté oblasti. Môžete tiež obklad drvením ponecháva studenou vodou podobné výhody. Kým protizápalový charakter upokojuje pálenie a vyrážky, antibakteriálne vlastnosti sa zabránilo svrbenie.

2. Lieči bodnutie hmyzom:

Extrakt z týchto listov tejto rastliny obsahuje určité prvky, ktoré uľahčujú svrbenie, zápalu a bolesti spojené s hmyzom a včelie bodnutie. Tak, to upokojuje dole koži, propagáciu rýchlejšie hojenie.

3. AIDS v Rýchlejšie hojenie rán:

Alantoín, zložka prítomná v skorocel listov byliny, má baktericídne a antibakteriálne vlastnosti. Teda, pri aplikácii na rany topicky, táto bylina pomáha pri ničení choroboplodných zárodkov. To vyvoláva rýchlejšie hojenie, a spúšťa syntézu kožných buniek.

load...

4. Znižuje šanca na zjazvenie:

Zmes kajenské korenie, kostihoja a skorocelový výťažok z listov je známe, že oživiť proces regenerácie pleti. Toto, podľa poradia, znižuje šance na jazvy na koži v dôsledku zranenia a kazov.

5. Zachádza Akné a Rosacea:

Zápalové ochorenie kože, ako je akné a rosacei získať prospech z miestnej aplikácii tohto bylinného extraktu chladenia. Spolu s zmiernenie dole zápal a bráni oblasť pred infekciami, táto bylina tiež zabráni zjazvenie indukciou rýchlejšie hojenie a regeneráciu kožných buniek.

6. Ponuky vadu zadarmo Skin:

Ako bolo uvedené vyššie, táto bylina je známe, že majú vlastnosti, anti-zjazveniu. Štúdie naznačujú, že jeden môže používať to pravidelne ako doplnok, najmä ak má človek pupienky alebo akné vymazať z škvrny a udržiavať pokožku žiariacu.

Vlasy Výhody Skorocel:

Áno! Skorocel je príliš dobré pre vaše vlasy! Tu sú niektoré z výhod skorocelu pre vaše vlasy:

7. Ako vlas plákanie:

Skorocel možno použiť ako vlasový oplach. Reťazec zmes vyrobený z listov tejto rastliny spolu s lyžičkou jablčného octu, a trochu vody, ak je to nutné, je vynikajúci vlasy opláchnite. Plus, čím bylinné Potlačením štipľavú vôňu octu taky.

8. Pomáha pri Uľahčenie lupy:

Táto bylina bol ponúkaný ako účinný prostriedok proti lupinám a šupinatá pokožku hlavy od nepamäti. Tieto antiseptické a antibakteriálne vlastnosti tejto rastliny chráni pokožku hlavy pred infekciami a poskytujú úľavu od lupín.

Zdravie Výhody Skorocel:

Zdravé telo je krásne telo! Skorocel je dodávaný s radom zdravotných výhod, z ktorých niektoré sú:

9. Dobré pre malé deti:

Zmiešajte výťažok zo skorocelu listy s trochou mandľového oleja a včelieho vosku. Táto zmes môže byť použitá ako účinný protijed na zaparenín, rovnako ako moskytov uhryznutie pre deti. Váľať kocku ľadu v liste a použiť ju masírovať detskej pokožky. To zaistí, že pokožka je bez vyrážky a zápaly. To tiež zvyšuje pružnosť a hladkosť pokožky.

10. Lieči dýchacích ciest poruchy:

Štúdie naznačujú, že protizápalový charakter tejto byliny mu umožňuje upokojiť zapálené dýchacie cesty a priedušky pasáže udalostí za studena, bronchitídy a chrípky. Ideálna dávka je 1 lyžičky extraktu trikrát denne. Šálka ​​čaju skorocelu je známe, že upokojenie podráždenej sliznice, ktoré ponúkajú úľavu od chladu a kašeľ.

11. Lieči otrava krvi:

Ponúka účinnú liečbu otravy krvi. Môžete použiť buď ju miestne ako obklad alebo vypiť ako čaj si vyskúšať výhody.

12. Natural močopudné vlastnosti:

Je to prírodný liek pri zápalových stavov postihujúcich močový mechúr a obličky. Ako prírodné diuretikum a utišujúci látky, umožňuje časté močenie, a tým eliminovať toxíny z obličiek a močového mechúra. Je účinný aj pri uvoľnení edém podmienky v rôznych zdravotných problémov. To môže byť tiež použitý ako účinný liek na posteľ zmáčanie u detí.

13. Zabraňuje krvácanie:

Tieto viazacie vlastnosti tejto rastliny aby ho bolo možné použiť v prípadoch, menšieho krvácania. Len žuť list alebo aby pastu z toho byť aplikované lokálne na krvácajúce zóne.

14. Pomáha pri vyrovnávaní sa hore s novým užívateľským popôrodné otázky:

Štúdie naznačujú, že táto bylina môžete využiť na rýchlejšiu regeneráciu po pôrode. Kým styptický povaha pomáha pri kontrole krvácania, táto bylina je tiež známe, že pomáha pri odstraňovaní placenty. Je známe, že má pozitívny vplyv na ovládanie kŕče spojené s rekuperáciou popôrodné. Pomáha tiež pri tónovanie maternice po pôrode.

15. Zmierňuje Tough obdobie:

Skorocel je účinný proti kŕčom, čo jej umožňuje využiť pri bolestivých obdobie zmierniť menštruačné kŕče. Dá sa tiež použiť skorocel odďaľovať ťažké krvácanie počas obdobia.

16. Dobré pre tráviaceho systému:

Šálka ​​čaju alebo použite listy vo svojich šalátov zmierniť zápal trápia vaše bruško. To tiež pomáha pri zlepšovaní tráviaci oheň a dokonca aj bojové problémy zápcha v zdravým spôsobom. Účinný liek na hnačku, skorocel list tinktúra je účinný liek na žalúdočné vredy, črevné vredy, dyspepsia a úplavica.

17. Potenciálny Anti-rakovinové vlastnosti:

Protizápalové povaha tejto byliny je veľmi dobre známy. To umožňuje, aby fungovali ako proti-rakovinových a anti-nádorov činidla príliš. To spomaľuje a potláča rast rakovinových buniek a nádorov, a tým sú dosť účinné pri zmiernení a prevencii šírenia tohto malígneho stavu.

18. Prospešné pre ľudí s nadváhou a obezitou:

Táto rastlina je známe, že má diuretické a detoxikačné vlastnosti. Má tiež chuť do jedla vlastnosti potláčajúceho, ktoré pomáhajú v boji proti hladu bolesť do značnej miery. Len prehltnúť 3 g tejto rastliny s 250 ml vody pol hodiny pred každým jedlom, obmedzená na maximálne trikrát denne a pozerať sa na hmotnosť rozplynie.

19. Náprava na liečbu tuberkulózy a syfilis:

Táto bylina môže byť použitý vonkajšie aj vnútorné pre liečbu tuberkulózy a syfilis.

20. Ochranné opatrenia kardiovaskulárne zdravie:

Štúdia ukázala, že táto bylina má potenciál na zníženie hladiny triglyceridov a udržať ich v požadovaných množstvách. Je tiež známe, že znižujú hladinu LDL cholesterolu, zlepšenie HDL cholesterol a udržať rovnováhu medzi týmito dvoma. Keď sú všetky tieto prvky sú pod kontrolou, potom je znížené riziko rôznych kardiovaskulárnych zdravotných problémov.

Táto rastlina zriedka sa zdá dať nejaké negatívne reakcie, a je úplne bezpečné, ktoré majú byť použité. Avšak, vždy sa uistite, že budete postupovať podľa odporúčaného dávkovania zožať maximálny prínos pre zdravie.

Už ste niekedy skúšali skorocel ako prírodný liek na svojich zdravotných ťažkostiach? Aká bola vaša skúsenosť? Podeľte sa s nami hneď nižšie v sekcii komentáre.

load...