Zdravie a wellness

20 úžasných prínosov mliečneho bodliaka na pokožku, vlasy a zdravie

20 úžasných prínosov mliečneho bodliaka na pokožku, vlasy a zdravie

Magické liečivé vlastnosti z pestreca sú známe už viac ako 2000 rokov. Jeho vyrovnávacia dávky boli zaznamenané už v 4. Storočí BC To je tiež obyčajne známy ako pani bodliak, bodliak sväté a St. Mary bodliak. To je tiež nazývaný "pečene bylinu" vzhľadom k jeho účinnosti ako prostriedok proti ochoreniam pečene. Je to bylina, ktorá rastie ročne. Stáva sa 10 stôp vysoký s fialovými a červenými kvetmi. Pestrec mariánsky je pôvodom z južnej časti Európy, severnej Afriky, južnej Rusko a Malej Ázie. To je tiež nájdené v niektorých častiach Severnej a Južnej Amerike.

Pestrec mariánsky je známy pre efektívne bylinné liečby rôznych porúch pečene. Európania boli medzi prvými, ktorí využijú semien tejto byliny na liečbu problémy s pečeňou. Táto bylina je tak pomenovaný pretože mliečna látka, ktorá je odvodená od toho, keď je rozdrví. Výskum ukázal, že má mnoho prospešných vlastností, ktoré môžu byť použité na zlepšenie zdravia a liečbe rôznych ochorení.

Pestrec mariánsky Výhody pre pleť:

Predpokladá sa, že rastlina má protizápalové, detoxikačné, upokojujúce a antioxidačné vlastnosti, ktoré pomáhajú pri zlepšovaní stavu pokožky. Odborníci odporúčajú konzultácia s lekárom pred začatím užívania pestreca doplnky, pretože tam nie je silný dôkaz na preukázanie výhod pestreca mariánskeho. Tu je niekoľko spôsobov, ako toto kúzelné bylina mohol robiť zázraky na koži:

load...

1. Pomáha zbaviť vyrážok, Zits, ekzém a akné:

Pestrec mariánsky má detoxikačné vlastnosti. Zároveň je tiež známe, že pomáhajú vyrábať žlče v čreve, aby trávenie a stolica normálne. Obaja sú dôležité pre dobrú kožu, ako sa zbaviť voľných radikálov v body.This nakoniec pomôže zbaviť sa pupienok a príbuzných kožných problémov.

2. Žiarivý a žiariace pleť:

Antioxidant a detoxikačný majetku z pestreca sú považované za prospešné pre pokožku, pretože odstraňuje toxíny z tela. Vaša pečeň a hrubé črevo sú očistené od tohto podivuhodného byliny, takže je možné, aby vaša pleť vyzerať žiarivý a žiariace.

3. Bráni Skin Flare-Ups:

Jedna zo zložiek pestreca mariánskeho je silymarín, ktorý je veril mať liečivé účinky. Zvýšením hladín glutatiónu v tele, bráni kožné ochorenia ako je lupienka a vzplanutia. Nedostatok glutatiónu, proteín, ktorý má detoxikačné vlastnosti, sa hovorí, že príčinou psoriázy. Obsah glutatiónu v pestreca je známe, pre zlepšenie stavu pokožky detoxikačné telo zvnútra.

load...

4. Hydratuje a zvláčňuje pleť:

Ako už bolo spomenuté, pestrec mariánsky má upokojujúce účinky. Je to vlastnosť, ktorá pomáha pri hydratáciu a zmäkčenie suchej pokožky. To znamená, že vytvára vrstvu cez sliznicu, a tým pomáha udržovať dýchanie pokožky, bezpečný pred vonkajším poškodením. Vaša pokožka výrazne zlepší, stále hladká a vláčna s príjmom nádherné pestreca mariánskeho.

5. Je koža čistá a priezračná:

Pestrec mariánsky je známe, že je účinný čistič krvi. Čistí krv, pomáhajú pri krvný obeh a odstrániť toxíny. To tiež čistí pokožku materiálov, ktoré spôsobujú škvrny, známok atď Mať pestrec mariánsky pravidelne vám pomôže mať jasnejšie kožu.

6. Preventívne proti rakovine kože a foto-Aging:

Podľa uskutočnených štúdií v Cancer Center univerzity Colorado, silibinínu, čo je extrakt z pestreca mariánskeho, má schopnosť opraviť alebo zabíjať bunky kože, ktoré boli ovplyvnené vystavenie UVB žiarenia. To tiež chráni pokožku pred škodlivými účinkami UVB žiarenia.

7. Oneskorenie starnutie:

Pestrec mariánsky udržuje pokožku žiariace a žiarivé. Jeho schopnosti podporovať zdravý rast buniek tiež znamená, že to pomôže oddialiť starnutie do určitej miery.

Tam nemusí byť akýkoľvek silný dôkaz, že pestrec mariánsky prospieva koži. Ale to má vlastnosti, ktoré sú prospešné pre rôzne časti tela, ako sú pečeň, obličky, hrubého čreva, krv atď čo majú vynikajúce účinky na koži. Keď vaše telo je zdravé zvnútra, to ukazuje na vonkajšej strane, rovnako, čo znamená, že budete prirodzene mať žiariacu a zdravú kožu všetky časy.

Pestrec mariánsky Výhody pre vlasy:

Pestrec mariánsky a jeho extrakty, najmä silymarín, sú študované intenzívne zistiť, ako môžu využiť naše zdravie. Už vieme, že to môže mať prospech kožu v mnohých smeroch cez čistenie a podporou riadne fungovanie rôznych orgánov v tele. Táto zázračná bylina má vraj veľký prínos pre vlasy rovnako.

Tu sú spôsoby, v ktorých je pestrec mariánsky sa predpokladá, že robiť zázraky pre vaše vlasy:

8. Posilňuje a chráni vlasové folikuly:

Vypadávanie vlasov a plešatenie je hlavným problémom u mnohých ľudí po celom svete. Mnoho vypadávanie vlasov opravné prostriedky patrí pestreca ako to je veril, že môže zabrániť vypadávaniu vlasov v kombinácii s ďalšími významnými zložkami. Pri použití s ​​inými prírodnými a bylinných rastlín, je známe, že sú účinné pre posilnenie a ochranu vlasových folikulov.

9. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Schopnosť Rastlina je detoxikovať svoje telo, je tiež jedným z dôvodov, prečo je pestrec mariánsky sa často odporúča ako liek na vypadávanie vlasov. Faktom je, že dobre vyvážené a zdravé telo je veril k posilneniu vlasov, a preto bráni pád vlasy a vypadávanie vlasov.

10. Opravy existujúce poškodenie:

Pestrec mariánsky je známe, že chráni pečeň pred škodlivými vedľajšími účinkami stresu. To tiež napomáha hojeniu schopnosť pečene. To by znamenalo, že pečeň funguje normálne a pomáha udržiavať zdravé vlasy a pokožku, ako sa zbaviť toxínov a ďalších odpadových látok z tela.

Pestrec mariánsky Výhody pre zdravie:

Vedeli ste, že US National Institutes of Health a National Library of Medicine zkatalogizovali vyše 400 vedeckých výskumov a štúdií nádherné pestreca a účinných látok, ktoré obsahuje vo svojej databáze liekov? Štúdie, ktoré boli doteraz vykonané znovu potvrdili to, čo minulé generácie poznali a verili po stáročia. Táto magická bylina je jedným z najcennejších prírodných surovín pre rôzne opravné prostriedky a ich liečby. Poďme sa pozrieť na zdravotné výhody pestrec mariánsky:

11. Zaobchádza pečene:

Pestrec mariánsky je široko známy pre svoju účinnosť pri liečení stavov, prirodzene pečeňových. Tieto podmienky zahŕňajú nasledovné:

 • Cirhóza spôsobená alkoholom
 • Poškodenie pečene indukované zneužívanie drog a alkoholu
 • Vírusová hepatitída
 • Fibróza
 • Steatóza pečene
 • Ochorenie nealkoholické stukovatenie pečene
 • Nealkoholické steato hepatitídy
 • Pečeňová toxicita spôsobené použitím steroidov
 • Znečistenie pečene spôsobené toxíny a znečisťujúcich látok

12. Pomáha zotaviť z Cirhóza:

Škody spôsobené na pečeň v dôsledku nadmernej konzumácie alkoholu môže byť liečená pomocou pestreca ako súčasť každodennej stravy.

13. Považuje Hepatitída To je spôsobený vírusovou infekciou:

Pestrec mariánsky je veľmi prínosné pre liečbu vírusovej hepatitídy tým, že pečeň silnejší. To tiež pomáha telu zotaviť sa z nízkych hodnotách odolnosť.

14. Znižuje hladinu cholesterolu:

Pestrec mariánsky je bohatá na látky, ktoré znižujú hladinu cholesterolu nezdravý v tele. To tiež znamená, že je menej stresu na pečeň a obličky.

15. Preventívne proti rakovine:

Pestrec mariánsky je známe, že má pozitívny vplyv na mnoho telesných buniek a inhibujú nepatričné ​​alebo bez zábran rast rakovinových buniek v tele. Pestrec mariánsky je známe, že pri prevencii rakoviny hrubého čreva, rakoviny obličiek, rakoviny prsníka, rakovinu pľúc a rakovinu krčka maternice, ako.

16. Zaoberá problematikou menopauzy u žien:

Pestrec mariánsky je naložený s minerálmi a pomáha pri normálnom menštruačného cyklu u žien. To tiež pomáha riešiť problémy spojené s menopauzou.

17. Považuje sezónne alergie:

Bolo preukázané, že pestrec mariánsky používa v kombinácii s antihistaminikami lieky alebo prírodné liečby môže pomôcť znížiť zápal. Je vysoko efektívny pri liečbe alergie a znížiť zápal.

18. Znižuje a lieči pálenie záhy:

Pestrec mariánsky je známe, že pomáhajú zmierniť príznaky pálenia záhy. To tiež znižuje viedlo nepohodlie.

19. Obmedzuje kŕče a bolesti:

Ak je pestrec mariánsky používa pravidelne po dobu 4 týždňov, prinesie úľavu a oddych od nevoľnosť, vracanie, kŕče a bolesti brucha.

20. Považuje ďalších zdravotných problémov:

Všetky vyššie uvedené ochorenia alebo problémy možno riešiť s využitím pestreca mariánskeho. Tie sú preverené vedeckého a lekárskeho výskumu. Existuje aj niekoľko ďalších problémov, ktoré môžu byť liečené pestreca, ale vedecké fakty a dôkazy sú nedostatočné. Niektoré z problémov sú malária, problémy slezina, Gall súvisiace problémy s močovým mechúrom a opuch pľúc, bežne známy ako zápal pohrudnice.

Ďalšie výhody z pestreca:

Obe klinickej a experimentálnej štúdie ukázali, že pestrec mariánsky má rad ďalších výhod za podmienok, ktoré nie sú spojené s pečeňou. Tieto výhody patria nasledujúce:

 • Zabraňuje Alzheimerovej choroby tým, že funguje ako terapeutické činidlo.
 • Zlepšuje krvný hladiny cukru v tele.
 • Znižuje poškodenie buniek, ktoré sú spôsobené vystavením žiarenia a chemoterapii
 • Pomáha pri problémoch týkajúcich trávenia a ďalšie sťažnosti čreva súvisiace.
 • Pomáha pri znižovaní následkov otravy spôsobené smrti cap huby.
 • Funguje ako prírodné ochranu proti slnečnému žiareniu a chráni pokožku proti UVB žiareniu.

Ako ste si práve prečítali, že sa nezdá, že je koniec spôsobu, akým táto úžasná rastlina môže pomôcť zlepšiť vaše zdravie a liečiť aj závažných stavov, ako je napríklad cirhóza. Ako ďalšie štúdie sú vykonávané, výskumníci sa dozvedieť viac o blahodarných vlastnostiach pestreca mariánskeho. S tak veľa výhod, nie je divu, že ľudia z celého sveta, ktorí sa rozhodnú zaradiť do svojho jedálnička.

Nutričné ​​hodnoty z pestreca:

Pestrec mariánsky obsahuje komplex bio-flavanoidy, ktorá sa nazýva silymarín. To je primárny zložkou rastliny. To je tiež účinná látka, ktorá dáva úžasné pestreca svoje liečivé vlastnosti. Silymarín sa skladá z 3 flavanoidy:

 • Silybinu, ktorý je tiež známy pod názvom, silibinín '.
 • Silydianin, ktorý je tiež známy pod názvom, silidianin '.
 • Silychristín, známe tiež pod názvom, silicristin '.

Hlavným flavanoidy v silymarínu je silybinu, ktorý tvorí asi 50% až 70% z najdôležitejších extraktu pestreca mariánskeho je. Silybín bola klinicky a výskumní pracovníci zistili, že, že je najviac prospešné a biologicky aktívnu zložku silymarínu.

Pred extrakciou, plody pestreca obsahujú:

 • Silymarín
 • Silyhermin
 • Neo-silyhermin A a B
 • Proteín
 • Vitamín E
 • Steroly
 • Quercetin
 • Apigenin
 • Kaempferol
 • Eriodyctiol
 • Chrysoeriol
 • Naringin
 • Dihydroxychromone

Listy obsahujú:

 • Luteolín
 • Luteolín má 7-0-glukozid
 • Triterpény acetát
 • Kyselina fumarová

Pestrec a jeho mnohých podobách:

Teraz, keď viete, výhody z pestreca, to je prirodzené, aby vedieť, v akej forme je to najlepšie využiteľný. Môžete tiež chcieť vedieť, či to je ľahko dostupné na použitie, alebo nie.

Odpoveď na to je - je ľahko dostupné na trhu vo forme extraktov a môžu byť nájdené ako tablet, gélu, prášku, tinktúry a kapsuly. V závislosti na odporúčanom dávkovaní a užívanie si môžete vybrať rôzne spôsoby, ako zahrnúť do svojej každodenné používanie.

Spôsoby použitia pestreca vo vašej každodennej stravy:

Pestrec mariánsky je univerzálna bylina, ktorá môže byť konzumované v mnohých spôsobov, ako získať jeho mnoho výhod. To je nájdené v tablety, kapsle, gélu, prášku, a tinktúry forme. Mnoho ľudí si kúpiť pestreca doplnkov, pretože sú ľahko dostupné, ako je tomu vo svojej čerstvej forme rastlín.

Tu sú niektoré zo spôsobov, ako vziať pestreca a urobiť z neho súčasť svojho každodenného jedálnička:

1. Tea:

Okrem tablety alebo kapsule stravy a tinktúr, pestrec mariánsky je k dispozícii aj vo forme baleného čaju. Každý sáčok čaju má ku všetkým výhodám tejto zázračnej byliny. Takže, šálka denne vám môže poskytnúť všetky zdravotné výhody. Ak máte čerstvé listy z pestreca, môžete tiež variť domáci čaj s drvenými listami ponorený v horúcej vode po dobu asi 5 minút alebo tak. Môžete pridať med pre extra dobroty a chuť!

2. Zriedený tinktúra:

Pokiaľ máte pestreca v tinktúry forme, vždy môžete pridať do pohára s vodou a každé ráno alebo večer vypiť. Jediné, čo môžete potrebovať, je niekoľko drobných kvapiek tinktúry ťažiť z magické účinky tejto byliny.

3. Semená v práškovej forme:

Ako ste si prečítať, semená sú najpoužívanejšie časť pestreca mariánskeho. Ak chcete mať prospech z účinných právomocí semien tejto byliny, potom ho môžete použiť vo svojej forme prášku. Môžete posypať prášku na akékoľvek jedlo, ktoré budete variť. To tiež robí úžasnú prísadu pre šalátové dresingy, omáčky, atď

4. Pestrec mariánsky kokteil:

Pijete pohári ovocné smoothie v dopoludňajších hodinách na raňajky? No, pridajte pestrec mariánsky na to! Všetko, čo musíte urobiť, je namočiť nejaké pozemné semená byliny vo vode cez noc a pridať ju do smoothie v dopoludňajších hodinách. Môžete tiež skúsiť to s lýcea plodov, ktoré boli nasekaných a dať do mixéra s trochou citrusov citrónovou šťavou! Lahodný a oh-tak-dobré aj pre vás!

5. Džús:

Môžete pridať drvený pestreca semien alebo prášku do svojho denného pohár ovocného džúsu pre extra dobroty! Ako nemôžeš milovať niečo, čo dáva svoj zdravý ovocný džús ďalšie výhody, že vaše telo vám poďakuje za?

Ak vás zaujíma, koľko pestrec mariánsky, mali by ste mať v jeden deň, odborníci odporúčajú asi 100 až 250 miligramov denne. Spotrebúvajú viac, než by to mohlo spôsobiť vedľajšie účinky, ako je nevoľnosť, bolesti hlavy, bolesti brucha, podráždenie kože a svrbenie. To je dôvod, prečo odborníci radia, že by ste sa poradiť so svojím lekárom skôr, než začnete pridávať pestreca do svojho jedálnička vo svojej čerstvej alebo podobe doplnenie. To je obzvlášť dôležité, ako to urobiť, ak užívate lieky na rôzne neduhy alebo poruchy.

Kedy sa vyvarovať pestrec mariánsky?

Aj napriek tomu, že pestrec mariánsky je naložený s mnohými zdravotných výhod a liečivé vlastnosti, je veľmi dôležité pochopiť, že by to mohlo mať tiež negatívny vplyv na určitých situáciách a chorobných stavov.

Nižšie sú niektoré z lekárskych podmienok a situácií, kedy by ste sa mali vyhnúť použitie pestreca vôbec:

1. Vyhnite Ak tehotných alebo dojčiacich:

Pestrec mariánsky je známe, že má nepriaznivé účinky na tehotné ženy a spôsobiť problémy pre dojčiace ženy. Aj napriek tomu, že neexistuje žiadny dôkaz hard core založiť to ako set fakt, rada lekára, aby prijali preventívne opatrenia, aby nedošlo k žiadne vedľajšie účinky, ktoré by mohli mať vplyv na život, ktorým sa upravujú na dieťa a matku, alebo oboje.

2. Vyhnúť, ak ste alergický na Asteraceae Or Compositae:

Pestrec mariánsky patrí do čeľade Asteraceae alebo Compositae. Ak ste alergický na niektorú z rastlín, ako sú sedmokrásky, mesiačikov, ambrózie, chryzantémy, atď, je vhodné, aby sa zabránilo pestrec mariánsky. Vzhľadom k tomu, existuje šanca, že môžete skončiť s alergickou reakciou a potrebujú lieky, aby ju opraviť. Tiež sa na svojho lekára o ďalšie rady.

3. Vyhnite Ak ste boli upozornení na zníženie estrogén:

V prípade choroby, ktorá súvisí s reprodukčný systém, lekár môže alebo mohol poradiť sledovať hladinu estrogénu v tele. To je najlepšie, aby sa zabránilo pestreca v takej situácii, ako je rastlina estrogén môže spôsobiť problémy a komplikácie.

Medzi mnoho úžasných výhod pestreca mariánskeho možno získať, keď ju konzumovať v jeho najkoncentrovanejšej forme. Môžete robiť zázraky pre svoj pečene, hrubého čreva a iných životne dôležitých telesných orgánov tým, že toto magické byliny. Ako už bolo spomenuté, môžete ho použiť v rôznych spôsobov, ako začleniť do svojho každodenného jedálnička. Tieto doplnky sú tiež účinné pri poskytovaní vám všetky dobroty pestreca mariánskeho.

S pestreca získate jasné a žiarivé pleti. Jeho použitie odstrániť škodlivé toxíny z tela a poskytuje celkový dobrý zdravotný stav. Zabraňuje tiež mnoho škodlivých chorôb. Po celé stáročia, pestrec mariánsky sa používa v mnohých častiach sveta, a to je naozaj jeden z najlepších prírodných liekov. Nedávne štúdie preukázali, toto a viac ľudí sa učia o všetkých rôznych spôsobov, ako táto bylina môžu využívať naše telo.

Udržať si zdravý a to ako interne, tak externe, zaradiť do svojho jedálnička. Niet pochýb o tom, že jeho mocné sily budú robiť vaše telo svet dobra a udržať si zdravý na mnoho rokov dopredu.

Poznáte nejaké ďalšie výhody pestreca pridať ďalej? Podeľte sa o ne tým, že komentuje nižšie.

load...