Zdravie a wellness

20 účinných prostriedkov na odstránenie horúcich bliknutí

20 účinných prostriedkov na odstránenie horúcich bliknutí

Myslíte si, zažiť pocit tak nepríjemné, že sa cítite, ako by ste sa horí zvnútra naraz? Potíte ako taviace zmrzlinu a cítiť trápne, zatiaľ čo ľudia okolo pozerať sa na vás v úplnom zmätku. Sme úplne pochopiť, aké to je, keď v jednej chvíli ste v poriadku, ale hneď vzápätí ste zasiahnutí horúcu bleskom. Cítite horúčku, keď teplo sa objaví vo vašej hlave a krku a šíri sa po celom tele, takže budete potiť veľa.

Aké sú návaly horúčavy?

Návaly tepla sú bežným javom u ženy blížiace sa ich menopauze. To je spôsobené hormonálnymi zmenami, ktoré sa v tele, pretože vaječníky pripravovať uzavrieť obchod. Drastické zníženie hladín estrogénu spúšťa návaly horúčavy. Naše telo uvoľňuje teplo na účely ochladenia sama a udržiavať homeostázu. Keď sa hladiny estrogénov dip, že bamboozles náš mozog, hypotalamus byť konkrétny. Hypotalamus je časť mozgu v bazálnej oblasti, ktorá je zodpovedná za udržiavanie teploty tela na správnej ceste. Takže, keď estrogén hladiny klesať, to signalizuje hypotalamus, že telesná teplota stúpa. V takomto scenári hypotalamus snaží priniesť telesná teplota vráti do normálu, čo vám horúčka príznaky podobné. Závažnosť návalov je priamo úmerná rýchlosti vášho prechode z normálneho obdobia menopauzy.

Návaly tepla môže dať do trápnej situácie, po dobu 30 sekúnd až niekoľko minút. Ako horúci blesk nastáva, tvár sa náhle zmení na červenú a žena začne potiť. Niektoré ženy majú návaly horúčavy v polovici spánku rovnako. Takmer 95% žien blížiacich sa ich menopauze skúsenosti návaly horúčavy. 10-15% žien potýka s vážnymi prípadmi návalov horúčavy, zatiaľ čo zvyšných 85 - 70% skúsenosti mierne až stredne závažné epizódy.

load...

Top 20 prostriedky pre návaly horúčavy:

Návaly tepla, nie je zdravotný stav, ale je to dočasné poruchy naštartoval hormóny idú horí v tele. Návaly tepla môže byť upravená hormonálnu substitučnú terapiu alebo liekov. Ale tieto úpravy prichádzajú v cene. Šťourat sa hormónov má svoj vlastný súbor vedľajších účinkov, čo vedie k novším komplikácií. Ale nestratili ešte svoje srdce. K dispozícii sú prírodné spôsoby, ako bojovať a prežiť návaly horúčavy. Sme zostavili zoznam 20 najlepších prostriedky pre návaly horúčavy, ktoré môžu pomôcť minimalizovať intenzitu svojich návaly horúčavy a znížiť ich frekvenciu rovnako.

1. Zbaviť tých kíl:

Obézne ženy sa blíži menopauze sú náchylnejšie na závažné epizódy návaly horúčavy, vzhľadom na ich zvláštne váha. Niektoré z nich môžu vyvinúť močovej inkontinencie, rovnako, čo ďalej zhoršuje situáciu. Takže prvý krok ku kontrole návalov je vytvoriť zdravé stravovacie návyky a schudnúť. Mali by ste byť prekvapení, vedieť, že chudnutie tiež znižuje späť výskyt návalov horúčavy. Z výskumu vyplýva, že na každých 5 kg chudnutie, ženy vykázalo zníženie intenzity návalov horúčavy úžasnú 33%.

2. Nenechajte Pop tabletky na chudnutie:

Kým chudnutie je váš stav lepšie dosahovať to tým, že tabletky na chudnutie nie sú. Tabletky na chudnutie môže narušiť hladiny niektorých hormónov v tele, vrátane tých, estrogénu a progesterónu, čo zvyšuje vašu vnímavosť k návaly horúčavy.

load...

3. Vedenie Stres pri Bay:

Stres je hlavný vinník, pokiaľ ide o stanovenie úrovne ženskej hormonálnej v jednom ohni, bez ohľadu na to, čo jej vek. Chronický stres skazí sa hladiny estrogénu a progesterónu v tele, čo vedie k hormonálna nerovnováha. Ženy blíži svojmu menopauze by mali zabrániť tomu sami, či chcú, aby boli svedkami určité zlepšenie ich zdravotného stavu. Môžete vyskúšať meditačné a dychové cvičenia sa upokojiť svoje horiace nervy. Venovať aspoň pol hodiny svojho času každé ráno k meditácii pre pokojnú myseľ. Pôsobí zvnútra a zvyšuje vašu psychickú výdrž taky. Vaša myseľ dostane skonštruované tak, aby v boji proti náročné situácie v lepším spôsobom. Zabraňuje duševný stres a nakoniec aj hormonálna nerovnováha, čo znižuje vaše šance na získanie závažné návaly horúčavy.

4. Zdravej stravy zahrnúť fytoestrogénov:

, Fytoestrogény 'je termín používaný na definovanie estrogénmi získanej z rastlín. Vrátane mierne množstvo fytoestrogénov bohatých potravín vo vašej strave môže priniesť vaše hladiny estrogénov späť na správnu cestu. Lucerna a sladkého drievka sú bohaté na fytoestrogény a môžu byť obsiahnuté v potrave. Ale pamätajte si, že množstvo takých potravín má veľký vplyv na vaše hormóny. Takže, poraďte sa so svojím lekárom o množstvo týchto potravín, ktoré majú byť zahrnuté vo vašej strave.

5. Majú dobrú noc spať:

Spanie je dôležité, aby všetky vnútorné aktivity svojho tela podľa plánu. To je najlepší prírodný liek na návaly horúčavy. Nepravidelným spánok plán berie daň na hormonálnu rovnováhu tela. Spať aspoň 6 až 8 hodín denne. Uistite sa, že budete spať celú noc a nie počas dňa. Spí určite robiť znateľný rozdiel v štruktúre a závažnosti svojich návalov horúčavy v priebehu niekoľkých dní.

6. Yogic cvičenie:

Jóga je známe, že podporujú pružnosť tela a jeho celkovú pohodu. Jedná sa o najlepší výkon voľba, keď nemôžete ísť na ťažké tréningy. Joga pomáha chudnúť postupne, čo je skvelý spôsob, ako schudnúť. Rovnako ako meditácia, joga tiež pracuje zvnútra. Ide o komplexný prístup k obnoveniu hormonálnu rovnováhu v tele a znižuje výskyt horúceho blesku.

7. Patria ryby vo vašej strave:

Omega - 3 mastné kyseliny sa osvedčila ako výhodná v boji proti návaly horúčavy. Jesť potraviny bohaté na omega - 3 mastných kyselín bude mať pozitívny vplyv na symptómy horúce flash. Jesť ryby ako je tuniak, makrela a sardinky sú skvelý spôsob, ako uspokojiť vaše telo potrebuje pre omega - 3 mastných kyselín. Môžete jesť 2 alebo 3 porcie týchto rýb v týždni. To bude posilniť svoje telo zvládnuť epizódy horúceho blesku v lepším spôsobom. Jedným z najväčších prostriedkov pre návaly horúčavy.

8. Povedz nie Káva:

Káva je teplý výrobok od prírody. Konzumácia kávy poskytuje teplo a zvyšuje vnútornú teplotu tela. Toto nakoniec sa zhoršuje svoju kondíciu. Telo opravuje tento náhly prudký nárast teploty tým, že vám horúce záblesk, pretože potenie je spôsob, ako vaše telo samo chladenia. Z tohto dôvodu prestať konzumovať kávu úplne, pokiaľ je to možné. Ak tomu tak nie je, je potrebné znížiť späť na kávu na chvíľu prinajmenšom.

9. Kick nádobky:

Keď budete konzumovať alkoholické nápoje, ktoré vám blesk, kde narazíte na vaše telesná teplota stúpa málo. To je vlastne alkoholik blesk, ktorý vám dáva falošný pocit tepla. Tiež by sa vám mohlo dôjsť k začervenaniu tváre. Ženy konzumujúci alkohol, majú zvýšené riziko vzniku časté a závažné návaly horúčavy. Je vhodné, aby si odolať nutkaniu flámu v súčasnej dobe a umožniť tak hormóny usadiť.

10. Spice nie je Pekný:

Chilli a ďalšie horúce korenia mať vplyv na teplotu nášho tela, rovnako ako kávu. Korenie poskytnúť teplo, aby vaše telo. Telo číta ako, príliš horúci 'a pokúsi sa zachovať homeostázy. Výsledkom je, že môžete získať hroznú horúci blesk uprostred jesť vaše obľúbené pikantné potešenie. Iste nechcete začnú potiť ako prasa a získať celý červený v tvári Pri stolovaní na svojej obľúbenej reštaurácii, nie?

11. Nechaj si to cool:

Používanie teplej vody na kúpanie výsledkov do prudkého nárastu teploty vášho tela a dá vám naozaj zlý horúci blesk. Celé vaše telo je vystavené vysokej teplote, keď sa kúpať v horúcej vode. Intenzita horúce blesku môže byť veľmi vysoká v takýchto prípadoch. Tak, že by bolo naozaj pekné pre vás kúpať so studenou alebo vlažnou vodou. Podobne, nevstupujte do teplú sprchu jeden. Kúpanie je určite najhorší čas, aby si horúcu blesk. Takže buďte opatrní a dať si studený liek na návaly horúčavy.

12. Doll vo vrstvách:

Šaty vo vrstvách, keď je zimný čas. Môžete si dať dole nadmerné oblečenie, keď sa začnete cítiť teplé a dal ju späť tam, kde je potreba. Nosenie jeden ťažký a horúce kus oblečenia nie je dobrý nápad. Chýba mu prvok pohodlia. Okrem toho je zúženie vám môže dať horúci blesk.

13. Choď bavlnené oblečenie:

Bavlnené oblečenie majú úžasnú schopnosť udržať svoje telo v pohode. To saje pot, ako dobre a pomáha udržiavať normálnu telesnú teplotu. Na druhú stranu, syntetické tkaniny a vlna chýba atribút udržať vaše telo v pohode. Nenoste príliš veľa nylon, koža a Georgette taky. V skutočnosti na sebe tak nepríjemný oblečenie bráni v procese potenie, čo v konečnom dôsledku vzostupu telesnej teploty. To môže určite vyvolať horúcou blesk. Snažia dýchať a vyrovnanie sa s potom, zatiaľ čo oblečený v pokožke objímanie syntetickej tkaniny nie je efektný spôsob, ako trpí.

14. Skúste akupunktúrne terapia:

Akupunktúra je účinnou alternatívou na liečenie návalov horúčavy. Terapia sa snaží priniesť hormónov v pravom úrovniach, čo znižuje navštevovať a intenzitu návalov horúčavy. Kým tam je debata, či akupunktúra skutočne pomáha ženám trpiacim návaly tepla, ženy, ktorí sa snažili tento čínsky liečba ručiť za neho účinnosti.

15. Rush do mrazničky:

Ako som už povedal skôr, horúci blesk začína v hlave, takže svoju cestu ku krku a ramien, postupuje smerom k spodnej časti tela. Keď si myslíte, že ste asi dostať horúci blesk alebo ak ste už začali dostať jeden, stále máte šancu získať nad ním kontrolu. Ponáhľať do mrazničky, otvorte ju a umiestnite vašu tvár vedľa neho. Intenzívne chladenie účinok chladu prichádzajúceho z mrazničky je veľmi upokojujúce. To má právomoc zastaviť horúci blesk počas niekoľkých sekúnd.

16. Zabránilo ísť do sauny:

Sauny nie sú miestom k životu pre ženy bojujú s návaly horúčavy. Sauny sú horúce a zaparené. Oni by sa vaše telo príliš horúce a hypotalamus, v snahe zachovať homeostázy vám dá horúci blesk. Zaparené a horúca okolité môže spôsobiť dýchavičnosť, čo hrozbu pre Váš zdravotný stav.

17. Nenechajte hostinu o teplé jedlo:

Kto nemá rád, aby jedlo, ktoré je čerstvý z kuchyne a je ešte vriacej? Pri získavaní podáva studené jedlá je vypnúť pre väčšinu ľudí, je to užitočný spôsob, ako zabrániť vzniku návalov horúčavy. Nenapadajú na lahodný pokrm na tanieri, keď je to stále prskající. Necháme vychladnúť trochu a potom sa zakopať. Jesť teplé jedlo alebo popíjanie teplých nápojov môže spôsobiť, že začnete sa potiť, takže cesta pre horúce blesk.

18. Ukončite Dym:

Fajčenie je ďalší spúšť, ktorá stanovuje horúci blesk v pohybe. Prestať fajčiť, aby boli svedkami, ako významne znižuje výskyt návalov horúčavy v priebehu niekoľkých dní.

19. Lie Down:

Je normálne, že sa cíti veľmi nepríjemne, keď horúci blesk nastáva. Snažte sa k panike v takýchto chvíľach. Ak ste doma, stačí si ľahnúť na posteľ v naklonenej pozícii. Alternatívne môže spočívať na stoličke, keď nastaví teplo. Skúste relaxáciu sami, aby sa horúci blesk odísť.

20. Vykoná ruku ventilátor:

Hoci návaly horúčavy nie sú nebezpečné, sú trochu zlosť. Keď ste vonku, to je celkom možné sa dostať horúci blesk, ak je okolie sú horúce alebo preplnené. V takomto scenári, osobné ventilátor je skvelá vec mať. Pamätať orientálne ruku fanúšikom čínskej a japonskej použitie? Nie len to celkom na pohľad, ale aj úžasný spôsob, ako zmierniť sám seba, keď sa vyskytujú návaly horúčavy. Môžete si kúpiť niekoľko ručných fanúšikov, aby zodpovedali svojimi outfity!

Návaly horúčavy sú dočasné. Kľúčom k úspechu je, aby nepodliehali panike a prevziať kontrolu nad situáciou. Dúfame, že tento príspevok vám dal ucelený prehľad o návaly tepla, jeho príčiny a spôsobov, ako sa vysporiadať s tým. Použiť kombináciu týchto prostriedkov pre návaly horúčavy počas menopauzy nájsť úľavu z tejto škaredé tepla monštrum.

Ste našli tento článok užitočný? Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie!

load...