Zdravie a wellness

20 účinných domácich opravných prostriedkov pre bolesť kolenného kĺbu

20 účinných domácich opravných prostriedkov pre bolesť kolenného kĺbu

Bolesť kolena môže udrieť náhle alebo sa môže priblížiť bez zásahu užívateľa. Nezáleží na tom, kto ju dostane, bolesti kolien môžu zhoršovať celkom rýchlo. Už nejde o chorobu, ktorá spôsobí len staré, bolesť kolena dnes stalo bežným pre ľudí všetkých vekových kategórií. Táto situácia môže nastať z rôznych dôvodov, vrátane zranenia, chirurgia, nedostatok vitamínov, artritída, zlý zdravotný stav, a stravu. Máme uvedené niekoľko domáce opravné prostriedky pre bolesti kolenného kĺbu, ktoré môžu byť užitočné pri liečbe bolesti kolena prirodzeným a účinným spôsobom.

Zistiť, aký kolenného kĺbu bolesti Domáce liek funguje efektívne pre vás?

1. Zvýšiť príjem Mrkva:

Mrkvy sú ortodoxní čínsky liek na liečbu bolesti v kolenných kĺbov. Len rošt 2 mrkvy a pridajte citrónovú šťavu konzumovať surové. Mrkva je vhodný pre dobré zdravie a väzy upokojenie bolesti.

2. Mokré semená senovky:

To je najjednoduchšie domáci liek na bolesti kolenného kĺbu získať okamžitú úľavu od boľavé koleno. Stačí namočiť 2 lyžičky semená senovky vo vode v noci. Sceďte konzumovať ráno a liečiť kĺby. Pískavica poskytuje teplo do kĺbov, čo je hojí rýchlejšie.

load...

3. Piť viac vody:

Voda je podstatou života. A áno, pitná voda môže pomôcť zmierniť bolesť kolena taky! Správny obsah vody v našom tele je vhodné zmäkčiť chrupavku okolo kolien a hydratuje ich. To tiež pomáha udržiavať dobré cirkuláciu krvi na to, aby živiny efektívne osloviť naše kĺby. To môže byť tiež užitočné odstrániť všetky toxíny z vašich kolenných kĺbov poskytnúť úľavu od bolesti kolena.

4. Spotrebujú viac cibuľa:

Cibuľa sú protizápalové povahy s fotochemickými, ktorý stimuluje imunitu organizmu. Cibuľa obsahujú sírne zlúčeniny, ktoré pôsobia na zníženie akýkoľvek typ bolesti.

5. Masáž Joint Vaša Knee:

Jemne masírujte kolenného kĺbu s teplým olejom znížiť zápal, zvýšiť krvný obeh a uvoľniť ich. Môžete si vziať 2 lyžičky horčičného oleja s 5 strúčikov cesnaku, zahrejte ju a aplikovať pri vlažný na kolenný kĺb získať úľavu.

load...

6. Do niektorých Jóga:

Do niektorých kolenné príjemný ásany, ktoré sú šetrné. To bude iste ponúkať určitú úľavu od bolesti.

7. Použiť kokosový olej:

Zahrejte 1 šálka kokosového oleja, kým je to vlažnej. Masírujte kolená s týmto prírodným analgetikom stimulovať krvný obeh a znižuje bolesť kolena.

8. Bathua Listy / Fat-Hen:

Rozdrviť hrsť čerstvých listov bathua a získať jej šťavy. Teraz pijete tento každý deň na lačný žalúdok, aby svojmu telu nejaké úľavy od oslabujúce bolesť v kolene.

9. Mlieko a kurkuma:

To je jeden z najlepších a najviac populárne indickej liek na vyliečenie akejkoľvek bolesti. Mix 2 lyžičky kurkumy prášku na 1 pohár vlažného mlieka. Piť každý deň, aby zostali bez bolesti!

10. Semien senovky gréckej Pasta:

Vyprážanie 2 lyžičky senovka grécka semená, rozdrviť a zmiešať s vodou, aby pastu. Aplikovať tento na postihnutú oblasť získať úľavu od boľavé koleno.

11. Kurkuma a zázvor čaj:

Kurkuma a zázvor sú protizápalové povahy a môže viesť k zníženiu bolesti spojené s reumatoidnou artritídou. Kurkuma obsahuje kurkumín (antioxidant), ktorý môže ísť dlhú cestu v liečbe artritídy. Varí sa 3 šálky vody a pridajte 1 lyžička zázvor a kurkumu k nemu. Dusíme tento lektvar po dobu 20 minút. Kmeň a pridať trochu medu. Vypijem to dvakrát denne pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

12. Síran horečnatý kúpeľa:

Epsom soľ zahŕňa síran horečnatý, ktorý môže znížiť chronickú bolesť kolena. Vezmite veľkú misu s teplou vodou a pridajte 1 šálku Epsom soli. Miešajte riadne a namočte svoje boľavé kĺby vo vode. Môžete tiež zmiešať Epsom soli v vaničkou získať úľavu.

13. Zvýšiť príjem horčíka:

Horčík znižuje množstvo biomechanických reakcií v našom tele. To môže uvoľniť naše svaly a nervy, zbaví stuhnutosti a zníži bolesť. Horčík v strave alebo užívať doplnky na zvýšenie hustoty kostného tkaniva a aby boli silnejšie. Listová zelenina, orechy a fazuľa majú dobré množstvo horčíka. Horčík olej môže byť tiež aplikované lokálne na bolesti v kolenách upokojiť oblasť.

14. Extra panenský olivový olej:

Olivový olej premazáva naše kĺby a zmierňuje bolesť artritídy. Olej obsahuje oleocanthal ktorý môže znížiť bolesť v postihnutej oblasti. Masírovať kolená s olivovým olejom každodennou vyliečiť neznesiteľnou bolesťou, ktorá prichádza s artritídou.

15. Púpava Listy:

Púpava listy obsahujú vitamíny A a C, ktoré môžu byť užitočné pre opravy poškodených tkanív. Môžu tiež očistiť pečeň odvodnením toxíny. Tieto listy sú protizápalové v prírode a vyrába prostaglandín, ktorý je zodpovedný za dobré imunitnej odpovede, a tiež znižuje zápal.

16. Melasy Nápoj:

Melasy obsahujú vápnik, draslík a horčík, ktoré sú prospešné na liečbu bolesti kolena. Melasy tiež zmierniť príznaky artritídy a reguluje našu nervovú a svalovú funkciu pre silnejšie kosti. Aby melasy pitie, teplo 2 poháre vody a pridajte 2 lyžičky melasy. Každý deň vypite tentoraz získať úľavu od bolesti súvisiace s artritídou.

17. White Willow Tea:

Biele vŕby je známa ako "pôvodné aspirín", vzhľadom k jeho salicínu obsahu, čo je aktívna zložka prítomná v aspirínu. Prirodzenosti, to salicin môže pôsobiť ako liek proti bolesti, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Na prípravu bielej vŕby čaj, budete musieť variť 2 šálku vody a potom ju znížiť k varu. Pridajte 3 lyžičky kôry vŕby bielej prášok a nechajte vylúhovať po dobu 20 minút. Odstrániť z tepla a necháme vychladnúť. Každý deň piť tento čaj dvakrát. Môžete tiež pridať niekoľko med a citrón klesne na zlepšenie chuti.

18. Cvičenie:

Bolesť kolena môže akýkoľvek pohyb ťažkopádne, ale koleno však potrebuje nejaké cvičenia zostať zdravý. Cvičenie môže znížiť stuhnutosť a bolesti kolenného kĺbu a dokonca aj artritídu. Jednou z hlavných príčin bolesti kolena je navyše hmotnosť sme nosiť na našom tele. Cvičenie môže pomôcť zbaviť nadváhy a poskytovať nejaké úľavy na preťažených kolená! S riadnu pracovnú out režime, môžete posilniť svaly, ktoré poskytujú podporu pre kĺby a pomôcť im hoja rýchlejšie.

19. Peppermint a eukalyptový olej:

Mäty piepornej a eukalyptu majú analgetický a proti bolesti vlastnosti. Použitím týchto zázrak oleja môže znížiť nepohodlie a bolesť v kolenách. Použitie tohto kolena bolesť kĺbov domáci liek pravidelne poskytovať svoje boľavé kolená niektoré toľko potrebnú TLC!

20. Juniper Berry čaj:

Borievkový je veľmi prospešné pre liečenie bolesti kolenného kĺbu s terpinen - 4-olu. Vezmite borievky každý deň znížiť nepohodlie, ktoré prichádzajú s kolenné zápal. Poznámka: Neberte to v tehotenstve.

Tieto kolená lieky proti bolesti kĺbov môže ponúknuť úľavu od bolesti kolena. Však budete musieť sledovať vaša hmotnosť, jesť zdravo a pravidelne cvičiť, aby sa vaše kolená v dobrom zdravotnom stave.

Už ste vyskúšali niektorú z týchto domáce opravné prostriedky na zmiernenie bolesti kolenných kĺbov? Nami podeliť o svoj názor na túto tému.

Upozornenie: Vždy sa odporúča poradiť sa s lekárom skôr, než po nejakú radu.

Video On Home prostriedky pre artritídy zaobchádzanie

load...