Zdravie a wellness

20 účinných domácich liekov pre pneumóniu

20 účinných domácich liekov pre pneumóniu

Prírodné prostriedky pre zápal pľúc, sú veľa v dopyte. Aj keď to nemožno robiť veľa liečiť stav, tieto domáce opravné prostriedky môžu zmierniť vedľajšie účinky liekov vám sacích a zároveň zmiernenie príznakov. Tento zápal pľúc je zvyčajne spôsobený baktériami alebo vírusmi, a ponechanie bez ošetrenia by sa mohlo ukázať byť život ohrozujúce. Pred čítaním týmito vybranými domáce opravné prostriedky pre zápal pľúc, sa snaží vstrebať a pochopiť, čo je potrebné hľadať v prípade, že človek vyvinul tento pľúcnu infekciu.

Príznaky zápalu pľúc:

Tu sú niektoré z príznakov, môžete dávať pozor na:

 • Vysoká horúčka
 • Tras
 • Pasuje
 • Dýchacie ťažkosti alebo plytké dýchanie
 • Intenzívna bolesť na hrudníku
 • Časté záchvaty kašľa, spočiatku suché jeden a následne sa transformuje do jedného s krvou sfarbené hlienu
 • Zápcha, kŕče a delírium u detí

V okamihu, keď si všimnete nich, mali by ste ponáhľať k lekárovi. Bakteriálny zápal pľúc je častejšie a môžu byť liečené pomocou kombinácie antibiotík a domáce opravné prostriedky, bez toho aby posledne marenie účinnosti bývalý.

load...

Domáce lieky na zápal pľúc z prírody Bounty

1. Cesnak:

Cesnak je prírodné antibiotikum a má potenciál zabiť zlé baktérie spúšťať rôzne infekcie. Avšak, dobré baktérie zostávajú nedotknuté cesnaku. Zahrejte 2 alebo 3 strúčiky cesnaku, rozdrviť ich a aplikovať na hrudi zmierniť bolesť skúsenosti. Pečienka a rozdrviť 3 strúčiky cesnaku, pridajte ich do olivového oleja a zohrejte olej. Inhalovať výpary k odľahčeniu sami. Môžete tiež cesnak do svojho jedálnička zvýšiť svoj imunitný silu. Cibuľa môžu byť použité s cesnakom vo svojej každodennej strave zvýšiť antioxidačné silu nimi a zabezpečiť rýchlejšie zotavenie.

2. Kurkuma:

Zlatý žlto sfarbené kurkuma prášok má antibakteriálne, protizápalové, antiseptické a antioxidačné vlastnosti. Bohaté na kurkumín a prchavé oleje, táto bylina sa používa v indických kuchyniach ako súčasť ich varenie. Vmiešame do ½ lyžičky kurkumy prášok v teplom mlieku a piť dva poháre denne vystrašiť zápal pľúc preč. Prípadne si môžete pripraviť pastu ½ lyžičky medu a konzumovať ho v pravidelných intervaloch. Vrátane kurkuma prášok vo vašej kuchyni môže tiež udeliť rovnakým dobra.

3. Ginger:

Zázvor je najvyhľadávanejšie domáci liek na zápal pľúc a všetky infekcií postihujúcich dýchacie cesty. Napchaté s protizápalovými, antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, zázvor môžu byť použité čerstvé alebo sušené forme. Rošt čerstvý koreň zázvoru a pridať ju do čerstvo vylisované citrónovej šťavy. Príchuť s trochou medu a popíjať ju tu a tam pre úľavu od zápchy. Prípadne môžete uvariť zázvorový čaj od tlejúcich asi 1 palec strúhaného zázvoru do 225 ml vody. Pridajte trochu čierne korenie prášok a osladiť melasou alebo Jagger. Vysuší zázvor môže tiež pomôcť zmierniť podmienku. Pasta sušeného zázvoru prášku s čiernym korením prášku a kurkuma prášku môžu byť aplikované lokálne na hrudi uľahčiť preťaženie a bolesti.

load...

4. Parsnip džús:

Šťava sa extrahuje z koreňa a listy petržlenu je známe, že je účinný pri liečbe pneumónie. Bohatý na chlóru a fosforu, táto šťava je prospešné pre infekcie postihujúce bronchiálneho systému a pľúca. Vypiť 250 ml petržlen šťavy denne pre rýchlejšie hojenie.

5. Holy Basil:

Len rozdrviť svätej listy bazalky, pridať ho do eukalyptového oleja, a inhalovať výpary zmariť zápchy. Si môžete pripraviť čaj pivovarníctvo 5-6 Holy Basil listy s 8 až 10 čerstvo drveným čiernym korením a konzumovať to raz za šesť hodín. Svätý Basil a škorice čaj môže tiež pomôcť pri uvoľnení zápal pľúc. Tieto listy majú potenciál na odstránenie hlienu a prechladnutia záležitosť zhromaždené v bronchiálnej trubice. To tiež umožňuje mobilitu hlienu, dláždiť cestu pre odľahčené pľúc. Extrahovať šťava z čerstvých listov Tulsi a rozmixujte vo vode. Popíjanie to každé 2 hodiny môže zraziť horúčku skúsený kvôli zápalu pľúc.

6. Mrkva:

Mrkva je bohatým zdrojom vitamínu B komplex, horčík, draslík, vitamín A, vápnik, fosfor a železo. Protizápalové a antioxidačné vlastnosti mrkvovej šťavy pomôcť v ochrane pľúc pred oxidačným poškodením. Pridajte trochu kajenské korenie alebo čierne korenie prášok, aby nápoj účinnejšie. Odporúča sa piť 12 uncí mrkvovej šťavy na večeru pre viditeľné výsledky.

7. Semien senovky gréckej:

Piť čaj pripravený so 4 šálky semien senovky gréckej denne môže zmierniť zápal pľúc vo svojich počiatočných fázach. Ľahko pripraviť domáci liek na zápal pľúc. Prípadne môžete pridať 3 lyžičky čerstvo práškových pražených semien senovky gréckej na váš čierny čaj, aróma s medom alebo Jagger a piť jednu šálku každý deň sa dostať z pľúc. Tieto tan-farebný semená pomoc pri potení toxíny, čo eliminuje príčinu tejto infekcie pľúc.

8. Sezamové semienka:

Prítomnosť horčíka v sezamové semienka pomáha pri kŕčoch dýchacích ciest zistených pri zápale pľúc, čo so sebou na bolesť na hrudi skúsenosti. Pripravte si čaj podľa tlejúci 2 lyžice sezamových semienok s 1 polievková lyžica ľanového semienka v 250 ml vody. Pridajte štipku soli a chuti s 2 lyžice medu. Konzumovať tento dvakrát denne po dobu rýchlejšie zotavenie. Zahrejte trochu sezamový olej spolu s 2 alebo 3 štipky gáfru a inhalovať výpary pre čistenie preťaženia skúsenosti. Prípadne môžete rozdrviť 2 alebo 3 strúčiky cesnaku a zahrejte ju sezamový olej. Naneste ju na hrudi na zmiernenie bolesti.

9. Med:

Antibakteriálne a antiseptické vlastnosti medu sú obdivuhodné, čo je jeden z najlepších domáce opravné prostriedky pre zápal pľúc. Mix v 1 lyžička medu v 200 ml vlažnej vody a popíjať ju. Piť 3 až 4 poháre medu vody môže upokojiť príznaky zápalu pľúc. Pridajte trochou kajenské korenie alebo čierneho korenia prášku a sušeného zázvoru prášku s 1 polievková lyžica citrónovej šťavy pre lepšie výsledky.

10. Gáfor:

Gáfor je známe, že pomáhajú pri odstraňovaní hlienu zhromaždené v pľúcach, zmiernenie kašľa. Gáfor má tiež protizápalové a analgetické vlastnosti a môžu byť masírovať spolu s terpentínový olej na hrudi na zmiernenie bolesti. Môžete použiť gáfor esenciálny olej bohatý s anestetík, antisepticky, antispazmodické a decongescens vlastností vyčistiť dýchacie cesty, zmierniť bolesť a lepšie dýchať.

11. Oregano Oil:

Oregano olej je bohatým zdrojom antifungálnych, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, synergických efektov, ktoré umožňujú elimináciu baktérií, ktoré spôsobujú zápal pľúc. Tento olej má tiež potenciál pre zlepšenie mobility hlienu riedením, čo zaisťuje preťaženie bez pľúca. Môžete pridať 2 až 3 kvapky tohto oleja na pohár čerstvo vylisované citrónovej alebo pomarančovej šťavy. Piť tento trikrát denne. Pridá sa niekoľko kvapiek tohto oleja na vreckovku alebo čistou tkaninou a umiestnite ju vedľa vás, zatiaľ čo spí. Vdychovanie aróma by mohlo otvoriť napchaté dýchacie cesty, uľahčuje dýchanie.

12. Púpava:

Antibiotické a protizápalové vlastnosti púpava robiť to celkom účinné prírodné liek na zápal pľúc. Spolu s zmiernenie bolesti a zápalu, ale tiež našťastie preč baktérie spôsobujúce zápal pľúc, čo zaisťuje rýchlejší a úplnú úľavu. Pridať púpava listy do vody a varíme 10 minút. Kmeň a používať tento odvar. Púpava korene sú tiež známe, že je prospešné pre zápal pľúc. Prášok sušené korene. Pripravte si pastu s teplou vodou alebo sezamový olej a aplikovať ju na hruď na zmiernenie preťaženia a bolesti. Výmysel pripravený máčanie práškových púpava korene vo vode a s príchuťou medu možno použiť aj každý deň pre lepšie výhody.

13. Jablká:

Jablko denne udrží lekára preč, a tu lieči zápal pľúc oživením a doplnenie svojej antioxidačné úrovne. Piť asi 14 uncí jablčnej šťavy, vyrobené z červených jabĺk, spolu s bieleho jogurtu na raňajky. Nechaj si to svetlo a drž sa ďalej od ostatných pevných potravín v priebehu tohto jedla. Tieto flavonoidy v jablkovej šťave posilniť pľúca. Quercetin, antioxidant v jablčnej šťavy, upevňuje a posilňuje imunitný systém, ktorý umožňuje rýchlejšie zotavenie.

14. Willow Bark:

Bývaly doby, kedy ľudia používajú spoliehať na kôry bielej vŕby zmierniť horúčku a bolesti. Pripravte si čaj od máčanie z vŕbovej kôry a piť, aby horúčku dole. Analgetický a antipyretické vlastnosti spolu so svojím protizápalovým prírody zmierni horúčku, znížiť zápal a pomáhať v boji proti infekcii, prevažujúci v pľúcach.

15. Repné šťavy:

Betalainov, zložka v repné šťavy, je silný antioxidant, fungicídne a protizápalové činidlo. To umožňuje repa upokojiť a liečiť bolesť zažívajú pri zápale pľúc. Pitie tejto šťavy vymaže hlienu zhromaždené v pľúcach, čo dýchanie jednoduchšie. Džús repy s mrkvou a uhorkou a napiť tento nápoj dvakrát denne pre rýchlejšie a lepšie vymáhanie.

Zmeny životného štýlu pre boj Pneumónia:

16. Keep Yourself hydratovaný:

Rovnako ako u iných infekcií dýchacích ciest, zápal pľúc si vyžaduje udržanie sami hydratovaná. Vypiť aspoň 2 litre teplej vody denne, aby sa zabránilo dehydratácii kvôli drogám a hlienu. Tým bude zabezpečené, že sa hlien zhromaždené uvoľňuje rýchlo, napomáha rýchlejšiemu uzdraveniu.

17. Parné Vdychovanie:

Steam má potenciál k boju proti infekcii, pri odstraňovaní preťažení. To vám pomôže lepšie dýchať. Môžete použiť Netia hrniec alebo parník. Jednoduchý, veľká nádoba bude tiež robiť svoju prácu. Variť vodu, aby vaše hlavu nad parou, pokryť sami a vdychovať na prečistenie pľúc. Môžete pridať niekoľko kvapiek eukalyptového oleja do vody. Prípadne môžete mierne zahriať eukalyptový olej a vdychovať jej pary, aby sa v pohode. Sprchu s teplou vodou bude tiež poskytnúť vám rovnaké výhody.

18. Doplňte s vitamínom C:

Štúdie naznačujú, že vitamín C má schopnosť liečiť a predchádzať zápal pľúc. Osoba, ktorá bola zachránená podávaním 6 gramov vitamínu C intravenózne. Odporúčaná denná dávka vitamínu C sa pohybuje medzi 1,000 mg a 3000 mg. Môžete tiež vitamín C ovocie bohatých a zeleninu, vrátane brokolica, kel, sladké zemiaky, sladké papriky a citrusové plody vo vašej strave, aby využívali rovnaké výhody.

19. Indulge na rastlinné bielkoviny:

Skrátiť na živočíšne bielkoviny; namiesto toho, zahŕňajú proteíny z rastlinných zdrojov. Keď ste chorí, váš tráviaci sila špirály nadol. Takže je lepšie, aby sa zabránilo tvrdé potraviny. Vrátane zdravé potraviny zabalené s proteínom, ako je repa, špenát, hrach, šošovica a tí by sa skutočne dať potrebné živiny. To zase bude pomáhať v rýchlejšie hojenie a regeneráciu.

20. Zvýšiť svoj telesná teplota:

Hypertermie, ako je známe, je proces, pri ktorom sa vaša telesná teplota zvýšila podobný horúčkou. To zlepšuje hladinu imunitu a pomáha zbaviť baktérií, vírusov a toxínov z tela. Štát pod teplou sprchou po dobu 10 minút a nechajte sa potiť. Držte hlavu pokrytú kúpaciu čiapku, aby sa vaše hlavu stále vlhký. Prípadne môžete zvýšiť teplotu vášho izbovej kúrenia alebo pokryť sami s dvoma alebo troma paplónmi a nechajte sa potiť.

Tipy a triky pre boj s Pneumónia:

Zatiaľ čo vyššie uvedené domáce prostriedky pre zápalu pľúc sú účinné, tu je niekoľko trikov a tipov, ktoré je potrebné prijať na zaistenie úplné uzdravenie.

 • Ruky preč cukru, pórobetón a umelo sladených nápojov. Povedať nie spracovaných potravín.
 • Vyberte si stravu nabitý živinami, s hlavnými časťami pochádzajúcich z čerstvých zeleniny a ovocia. To bude povzbudzujúce svoj imunitný silu a zabezpečiť rýchlejšie hojenie.
 • Piť vodu a šťavy v hojných množstvách k odstráneniu toxínov a prevenciu zápchy. Vyberte si čerstvo vylisované šťavy, bez cukru. Tekutiny sú dôležité udržať si hydratované a tenké hlien. Povedz nie na alkohol a cigarety.
 • Vyhnúť chladu a mrazených potravín a nápojov. Jesť svetlo. Povedz nie na non-vegetariánskej stravy.
 • Udržujte priestor a priestor zdravé a teplé.
 • Nosiť čisté bavlnené oblečenie udržať si v teple. Ak je to nutné, môžete použiť sveter pridať teplo do hrudníka.
 • Je nevyhnutný pre odľahčenie hrudníka. Odpočinúť v hojných množstvách. Vaša práca môže čakať, ale vaše zdravie nebude. Počúvať svoju obľúbenú hudbu a relaxovať.

Spolu s týmito najlepšie domáce opravné prostriedky pre zápal pľúc, mali by ste dokončiť lieky predpísané pre zaistenie úplné uzdravenie. Sebemenší neopatrnosť a vy sa ocitnete pod útokom pneumónie znova. Aj keď tieto domáce opravné prostriedky, nie sú v rozpore s pneumónie liekmi, poraďte sa so svojím lekárom skôr, než sa snaží je von, aby sa predišlo komplikáciám.

Pamätať, pneumónia nie je len ďalšie bežné ochorenia. Zanedbanie príznakov bude mať vážne dôsledky. Takže, navštívte svojho lekára a začať medikácie v okamihu, keď sa cítite pod obliehania zápal pľúc.

load...