Zdravie a wellness

20 účinných domácich liekov na vyliečenie makulárnej degenerácie

20 účinných domácich liekov na vyliečenie makulárnej degenerácie

Zo všetkých orgánov v ľudskom tele, oko je pravdepodobne jeden ľudia cenia najviac. Tak to je celkom prirodzené, že ľudia sa stávajú starosti, keď nastane nejaký problém s očami alebo videním súvisia. Väčšina problémov súvisiacich s videním sú krátkodobé a môžu byť ľahko vyliečiť. Ale niektoré poruchy zraku v súvislosti so žiadnou konkrétnou liek. Hlavné poruchy a stavy súvisiace s očný patrí šedý zákal a makulárna degenerácia, z ktorých oba môžu viesť k oslepnutiu. Aj keď nie sú k dispozícii pre šedý zákal, ktorý môže obnoviť alebo zlepšiť chybný zrak niekoľkých ošetrenie, ľudí s makulárnej degenerácie majú menej možností.

Čo je to makulárnej degenerácie:

Makulárna degenerácia je vekom očné ochorenie, ktoré vedie ku skresleným a rozmazané videnie. To môže byť veľmi problematické, pokiaľ ide o bežné činnosti, ako je čítanie alebo pri jazde. To je zrejmé najmä u mužov a žien vo veku 50 rokov, ale občas to môže udrieť skôr taky. V staršej populácii, makulárna degenerácia je hlavnou príčinou nezvratného slepoty. V tejto poruchy, bunky v oblasti makuly zhoršuje pomaly, ktoré ovplyvňujú centrálne videnie. Priebeh súvisiacich s vekom podmienenej makulárnej degenerácie sa líšia od jednej osoby na druhú.

Makula je žltkastá malá oblasť v blízkosti sietnici, ktorá pomáha ľuďom rozlíšiť jemné detaily. Je to citlivý na svetlo tkaniva. Makulárna degenerácia nespôsobuje žiadnu bolesť a sú 2 typy - mokré i suché.

load...

Príznaky makulárnej degenerácie:

Najviac všedný príznaky makulárnej degenerácie sú:

  1. Rovné objekty objavujúce sa ohýbal alebo vlnité
  2. Rozmazaná škvrna ovplyvňujúce stred vízie
  3. Objekty mení veľkosť / farbu pri pohľade s jedným okom

Príčiny makulárnej degenerácie:

Presná príčina makulárna degenerácia je nejasný, ale lekári identifikovali niekoľko spúšťače, ktoré môžu vydláždiť cestu pre túto poruchu. Zistené rizikové faktory sú:

  1. Vek: Degenerácia makuly postihuje ľudí, pretože vstúpi do ich 40s a 50s. To je prevažne poruchy súvisiace s vekom.
  2. Dedičnosť: Degenerácia makuly môže bežať v rodine a byť prenesené na niekoľko generácií. Ak vaši rodičia alebo príbuzného mal tento neporiadok, potom stojíte vyššie riziko nákazy neporiadok. Avšak to, čo gény vlastne viedlo k jej nástup je zatiaľ byť objavený.
  3. Pohlavie: Predpokladá sa, že ženy sú viac ovplyvnené degeneráciou makuly ako muži.
  4. Závod: Štúdie ukázali, že makulárna degenerácia postihuje viac čínskych a bielych ľudí ako tmavej pleti osôb.

Diagnóza makulárnej degenerácie:

Ophthalmologists testovať ľudí pre makulárnej degenerácie, ktoré sú viac ako 60 rokov a rozmazané videnie ovplyvňuje ich život. Môžu používať špeciálne očné kvapky na zväčšenie alebo dilatácia žiakov na tento účel. Môžu tiež uchýliť k použitiu početné objekty a návrhy na testovanie vizuálne podmienky.

load...

Opravné prostriedky na liečbu makulárnej degenerácie:

Aj keď lekárska veda doteraz prísť s liek na makulárnej degenerácie, mnoho pacientov postihnutých touto podmienkou, nie sú úplne bez možnosti jeden. Diétne a zmeny životného štýlu, môžu obete tohto ochorenia viesť lepší život a spomaliť progresiu tohto ochorenia. Musíte zahrnúť niektoré byliny, potraviny a živín vo vašej strave a zbaviť nezdravých návykov vyrovnať sa s touto poruchou. K tomu, nemusíte minúť veľa peňazí, alebo pripraviť sami z chutných jedál po celý život. Ale my sme zistili niektoré jednoduché spôsoby, ako poraziť makulárnej degenerácie. Prečítajte si o to viac o prostriedkov liečiť makulárnej degenerácie:

1. Vitamín A a beta-karotén:

Vitamín A, rovnako ako beta-karotén hrá kľúčovú úlohu pri zachovaní zdravia očí u ľudí. Beta-karotén ponúka výživu fotografickým receptory oka a pomáha makulárnej fungovanie. To tiež pomáha zabrániť fotografií oxidácii šošovky. Takže, uistite sa, že vaša strava obsahuje dostatok množstvo týchto živín, ktoré majú spomaliť makulárnej degenerácie.

2. Lykopén:

Lykopén a podobné karotenoidy nájdené v zelenine, ako sú paradajky sú dôležité v boji proti vzniku makulárnej degenerácie. Štúdie preukázali, pravidelný príjem z lykopén znižuje riziko makulárnej degenerácie. V skutočnosti, lykopén môže byť užitočná v boji proti iné druhy poruchy zraku príliš. Paradajka denne môže určite majte oči zdravé a v poriadku!

3. Astaxantín:

Astaxantín je karotenoid nachádza väčšinou v riasach. Hromadia sa v tkanivách rýb, ako je pstruh, losos a krevety. Jedná sa o užitočný nástroj na posilnenie zdravie očí. Zahrnúť tieto morské plody vo vašej strave k boju proti makulárnej degenerácie.

4. Luteín a zeaxantín:

Musíte zahrnúť niektoré antioxidanty vo vašej strave k boju proti makulárnej degenerácie. Luteín a zeaxantín sú dve takéto antioxidanty a môžu byť nájdené v rastlinách s jasnými sfarbené plody. Je potrebné zahrnúť zeleniny ako rímsky šalát, paradajky, mrkva, kapusta a špenát. Luteín môže pomôcť oddialiť nástup suchú makulárnou degeneráciou tým, že zabraňuje poškodeniu slnkom.

5. Zelený čaj:

Zelený čaj je vraj prospešná pre boj rad zdravotných podmienok. To pomáha chrániť časti tela pred poškodením voľnými radikálmi. Jeho spotreba môže byť dobré aj pre tých, ktorí s degeneratívne poruchy zraku.

6. Extrakt z hroznových jadier:

Extrakt z hroznových semienok má silné antioxidanty, ktoré chránia telesné orgány a oči pred voľnými radikálmi. Štúdie preukázali, že sú tiež užitočné, aby sa zabránilo šedý zákal.

7.Taurine:

Taurín je aminokyselina a zásadný antioxidant, ktorý pomáha pri regenerácii opotrebovaných očných tkanív. Taurín pomáha oko vyhnúť ultrafialové škody a udržať centrálne videnie v starobe. Deficit tejto aminokyseliny môže viesť k degenerácii videniu.

8.Ginkgo biloba:

Ginkgo biloba extrakt je bohatý na antioxidanty a pomôcok v bunkovom metabolizme. Pomáha predchádzať degeneratívnym poškodeniu oka. Štúdie ukázali, že to môže byť užitočným nástrojom na boj proti sietnice škody.

9. Vitamín E, tokoferol Gamma:

Vitamín E a gama-tokoferol, môže pomôcť pri znižovaní poškodenie sietnice do značnej miery. Našťastie, môžete ľahko nájsť také živiny v mnohých doplnkov. Môžete si tiež vziať Vitamín E doplnkov alebo kapsule.

10. Kyselina listová:

Spotreba kyseliny listovej môže byť dobré pre vaše zdravie očí a je nutné, aby degeneratívnym očným ochorením v šachu. To môže byť nájdené vo veľkom množstve zeleniny a potravín, vrátane sójové bôby, šošovica, slnečnicové semienka, morské riasy, kukuricou a hráškom apod

11. Zabránenie nedostatku Sacharidy Kvalita:

Jesť potraviny vyrobené z rafinovaných škrobov a zvyškový cukor nie je zlé len pre pásu a zdravie srdca, ale sú tiež škodlivé pre zdravie očí. Jesť potraviny vyrobené z nekvalitných sacharidov môže zdvojnásobiť riziko straty zraku oko. Štúdia Tufts University ukázal, že ľudia, ktorí jedia potraviny s vysokým glykemickým indexom môžu byť ovplyvnené degeneráciou makuly viac než ostatní. Dlhodobá konzumácia vysokým glykemickým potravín zvyšuje hladinu cukru v krvi, čo môže mať vplyv na sietnici nepriaznivo.

12. Vyhnúť zdroje modrého svetla:

Aby sa zabránilo zhoršeniu makulárnej degenerácie, môžete vyhnúť zdroje modrého svetla a ultrafialového žiarenia.

13. Udržanie správnej očný hygiena:

Zastaviť zhoršovanie makulárnej degenerácie, je dôležité udržiavať správnu hygienu očí. Musíte zastaviť a vyhnúť sa činnosti, ktoré môžu byť stresujúce pre oko a makuly. Tí, ktorí nosia kontaktné šošovky musia byť zvlášť opatrní. Potrebujú, aby objektív v čistote od prachu, článkov a špinou. Umývanie objektív s vhodnou kvapalinou čas od času je tiež nevyhnutné. Nikdy ísť spať, bez toho aby ich preč.

14. Do očí Cvičenie:

Aj keď si nemôže zabrániť makulárnej degenerácie ovplyvnenie centrálne videnie v dlhodobom horizonte, je určite možné, aby oneskorilo nástup by sa uchyľovať k špecifickým očných cvikov. Konkrétne očné cvičenie pomôže posilniť očné tkanivá a svaly. Môžete nájsť niekoľko užitočných zdrojov na videnie posilňovanie cvičenie na webe.

15. Zdržať činností, ktoré kmeň očiach:

Keď máte makulárnej degenerácie, to dáva zmysel, aby sa zdržali krokov, ktoré by mohlo poškodiť zrak, najmä makuly a sietnice. Vyhnúť sledovanie televízie na dlhé hodiny. Z rovnakého dôvodu, pauzu pri práci pred monitormi počítačov. Keď idete von na slnku, nosiť slnečné sklá s UV ochranou. Ak máte vo zvyku čítať knihy v noci, používať správne lampy, ktoré ponúkajú požadované osvetlenie.

16. Jedzte Moringou Leaf:

Existuje len málo prírodných zdrojov a extrakty, ktoré obsahujú väčší alebo rovný množstvo živín a antioxidantov ako moringou list. Obsahuje vysoké množstvo vitamínu E, vitamín C, beta-karotén a zinok. Táto pomoc obetiam degeneratívne ochorenie oka vyrovnať sa s chorobou lepšie. Jeho antioxidanty zabrániť poškodeniu sietnice do istej miery. Nájdený v Moringou Leaf zinok tiež spomaľuje rast neporiadku. Listová možno nájsť vo forme kapsúl na trhu v súčasnej dobe.

17. Do očí prehliadky pravidelne:

Vzhľadom k tomu, makulárnej degenerácie postráda Sure Shot kúra, prevencia a včasné odhalenie môže byť tou najlepšou voľbou pre vás. Akonáhle budete krok do vašich 40s, bol by to dobrý ťah ísť za oko skontrolovať veterán očného lekára raz za 6 mesiacov. To pomôže určiť ochorenie v počiatočnom štádiu a pomôže vám lepšie vyrovnať. Vzhľadom k tomu, suché makulárnej degenerácie môže viesť k mokrej variante, je nutné, aby ľudia s bývalou stavu rozhodnúť pre periodické prehliadky.

18. Zníženie Liquor sacím:

Predpokladá sa, že nadmerný príjem alkoholu je škodlivé pre obete makulárnej degenerácie. Keď ste diagnostikovaný s poruchou, mali by ste znížiť alebo zastaviť konzumáciu alkoholu.

19. Vyhnite sa fajčenia:

Odborníci sa domnievajú, že oko tabaku na fajčenie môže zvýšiť riziko vzniku makulárnej degenerácie a tiež zhoršiť. Je tiež nutné, aby od pasívneho fajčenia tak ďaleko, ako je to možné.

20. Použitie Amsler mriežka:

Oční lekári často odporúčajú použitie Amsler mriežka pre zvýšenie ich vizuálny výkon. Je možné vložiť na stenu alebo nábytok sledovať svoje vízie každý deň.

Iné možnosti liečby makulárnej degenerácie:

Na rozdiel od vyššie uvedených prírodných prostriedkov pre makulárnej degenerácie, jeden môže tiež rozhodnúť pre niektoré konvenčné liečebné plány pre riešenie makulárnej degenerácie lepšie. Tu sú niektoré z nich:

1. Fotodynamická terapia:

Kým nie je tam žiadna štandardná liek na mokrej makulárnej degenerácie, lekári a oční lekári používať fotodynamickou terapiu a laserovú operáciu dať úľavu obetiam. Nejedná sa o dlhodobé riešenie hoci. Laserový zákrok je nasadený na odstránenie netesných a krehké cievy v oku. To nemôže byť podávaný všetkým obetiam makulárnej degenerácie. Aj potom, čo je uvedené toto ošetrenie, nové krvné cievy môžu byť generované. V Fotodynamická terapia lieky ako verteporfínu sa vstrekuje zbaviť nových krvných ciev, a to účinne spomaľuje pokles zraku.

2. Anti-VEGF liečby:

Mokré makulárnej degenerácie sa tiež liečení anti-VEGF lieky, ktoré si kladie za cieľ zmariť zrak zhoršuje. Pomáha zastaviť ďalšie cievy z rozvojových.

3. Náhradný clona:

Keď makulárnej degenerácii dosiahne v pokročilej fáze a pravidelné metódy nevykazujú žiadny výsledok, teleskopický objektív implantát je možnosť. To je drahé a objektív sa používa na nahradenie prirodzenej šošovky ľudského oka. To môže zvýšiť aj zblízka a videnie na diaľku.

4. Low Vision Aids:

Niektoré obete tohto ochorenia sú tiež odporúča používať špeciálne vyvinuté slabozrakých pomôcky. To môže zahŕňať knihy sa zväčšeným textom, šošovky, ktoré zväčšujú veci atď

Život s makulárnej degenerácie:

Ako v skutočnosti, keď vám diagnostikovaný s degeneráciou makuly, neznamená to, že budete strácať svoj zrak oko úplne! Dokonca aj keď centrálne videnie degeneruje s časom, budete stále môcť vykonávať väčšinu vašich denných i domácich aktivít bez ťažkostí.

S včasnú detekciu a liečbu, môžete zvládnuť chorobu lepšie. V čase, opakovať ošetrenie. Ak chcete získať najlepšie výsledky z liečby, dodržiavať pokyny svojho očného lekára.

Spolu s liekmi a terapie spomaliť jej agresivitu na oči, je potrebné vykonať zmeny vo vašom jedálničku a životného štýlu, ako to navrhuje lekárskymi odborníkmi. Vďaka opatrení a preventívnych opatrení, môžete pokračovať s detekciou life post makulárnej degenerácie, bez čelí mnohým prekážkam.

Máte vy alebo niekto viete, trpí makulárnej degenerácie? Čo Prírodná liečba pre makulárnej degenerácie sú tie nasledujúce? Podeľte sa s nami.

load...