Zdravie a wellness

20 účinných domácich liekov na suché oči

20 účinných domácich liekov na suché oči

Dobrý plač nás môže cítiť ľahké. Ale to nie je všetky slzy robiť! Tears mazanie a vyživujú oči. Takže, čo sa stane, keď naše oči vyschnú? Mnohí z nás zažili suché oči, najmä keď naša práca vyžaduje použitie počítača alebo notebooku na dlhé hodiny. Zatiaľ čo väčšina z nás prepustiť suché oči, ale štúdie ukazujú, že suché oči, ak nie postarané, môže dokonca viesť až k oslepnutiu.

To je miesto, kde domáce opravné prostriedky pre suché oči prísť na vašu záchranu. Ale liečbe suchého oka vyžaduje niekoľko zmien životného štýlu tiež. To je dôvod, prečo som rozdelil do dvoch článok - civilizačných prostriedkov a bylinné domáce opravné prostriedky. Ale skôr, než sme sa skočiť do suchých očí domáce opravné prostriedky, poďme sa najprv pochopiť, čo je suché oko je v skutočnosti!

Čo je suché oko?

Známy ako medicínsky keratoconjunctivitis sicca, syndróm suchého oka je niečo, ktorý postihuje viac ako 60% svetovej populácie, vrátane detí. Nedostatočné mazanie v očiach je základnou príčinou tohto stavu. Vaše oči obrátiť suchá, zapálená, červená, a ešte horšie, vaša vízia začína rozmazaniu. Včasná liek je veľmi dôležité, v opačnom prípade si môžete vytvoriť jazvy na rohovke, vredy, alebo v horšom prípade k strate zraku.

load...

Existujú za suchých očí početné triggery. Niektoré z nich patria:

 1. Sedí v prednej časti počítača dlhé hodiny
 2. Sledovanie televízie / čítanie kníh neustále
 3. Nadmerná konzumácia alkoholu
 4. Návykové fajčenie
 5. Hormonálna substitučná terapia
 6. Vysoký tlak
 7. Depresie
 8. Alergie a
 9. Nadmerné vystavenie nepriaznivým počasím

Bez ohľadu na príčiny, môžete sledovať prostriedky pre suché oči uvedených nižšie získať úľavu.

Suché oči domáce opravné prostriedky:

1. Uhorka:

Upokojujúci účinok uhorky je dobre známa. Spolu s upokojujúce unavené očné svaly, uhorka omladzuje a revitalizuje fungovanie obehového systému. Akonáhle je suchý pocit zmizne, budete sa cítiť svieži pre istotu.

load...

2. Mlieko:

Mlieko obsahuje rôzne enzýmy, ktoré je známe, že upokojiť a uvoľniť očné svaly. Namočte čistý vatový tampón trochu studeného mlieka. Umiestniť ho na svojich uzavretých očných viečok a relaxovať po dobu 10 minút. Môžete pridať aj niekoľko kvapiek ružovej vody s mliekom na urýchlenie výhody.

3. Harmanček čaj:

Prirodzené protizápalové a chladenie bylina, harmančekový čaj má schopnosť obnoviť stratenú vlhkosť a zároveň znížiť unavené oči. Pridá sa 1 lyžička sušených harmančekový do 200 ml vriacej vody a strmé po dobu asi 10 minút. Kmeň a chladom tekutina do čistej nádoby až do vychladnutia. Ponoriť čistých vatových tampónov v chladené čaju a umiestniť ich na zatvorené oči. Relax po dobu 15 minút. Môžete znovu ponoriť loptičky naraz strácajú vlhkosť. Tento postup opakujte, kým sa nebudete cítiť ako znovuzrodení.

4. Semien feniklu Čaj:

Mnohí z nás známe, že feniklu semená sú ideálne domáce prostriedky pre zažívacie poruchy, ale to, čo nevieme, je, že sú nádherné prírodné prostriedky pre suché oči, vredy taky. Strmé 1 lyžička sušených semien feniklu v 200 ml vody po dobu 15 minút. Kmeň ju a nechajte ju ohriať na teplotu miestnosti. Dip bavlnená tkanina v teplom čaji a miesto na očných viečok po dobu 15 minút vidieť okamžité výsledky.

5. Ľanový olej:

Ľanové semienka sú bohatým zdrojom esenciálne mastné kyseliny Omega 3 Denný príjem 2,000 mg tejto živiny je známe, že zmiernenie suché oči o 85%. Skontrolujte, či je najvhodnejšia forma tohto dodatku. Pozor tu - ak ste tehotná alebo dojčiace ženy, prosím, poraďte sa so svojím lekárom pred použitím tohto doplnku.

6. Aloe Vera:

Upokojujúce vlastnosti aloe spolu s svoje antiseptické a protizápalové vlastnosti, pomoc pri zmiernenie príznakov suchých očí. Naneste čistý aloe gél na očné viečka denne po dobu asi 10 dní cítiť rozdiel. Môžete dokonca obsahovať aloe šťavy vo svojej každodennej strave. Ale uistite sa, že aloe neprichádza do priameho kontaktu s okom.

7. Med:

Podľa štúdií vykonaných Medzinárodnej Bee Research Association, tento zlatý viskózna kvapalina je známe, že fungujú lepšie ako umelých sĺz pre liečbu suchého oka. Zmiešajte 1 lyžička medu 1 lyžička čistou, čistou vodou a použiť ju ako domáce očné kvapky. Pridajte 2 kvapky do každého oka, trikrát denne, kým suchosť zmizne. Môžete tiež použiť zmes 1 lyžička medu 1 lyžica teplej vody ako výplach očí.

Môžete pridať aj niekoľko kvapiek neriedeného medu do očí. Aj keď to trochu horí, začnete zažívať výsledky v priebehu 10 minút.

8. Ricínový olej:

Moja babička používaný pridať ricínový olej, keď sa pripravovala Kajal doma. Ako dieťa som bol naozaj prekvapený prítomnosť tejto kvapaliny v Kajal. Teraz už viem! Výskum naznačuje, že aplikácia ricínového oleja okolo očí a očných viečok skutočne pomáha pri obnove a udržanie hladiny vlhkosti, prevenciu suché oči.

Životný štýl nápravy pre ľahkú Suché oči:

9. Identifikuje spúšťacie mechanizmy:

V prvom rade je nutné zistiť skutočný spúšť za suchých očí. Je to preto, že vo vašom počítači alebo alergické reakcie? Akonáhle sa dostanete do vedieť, spúšť, jednoducho vyhnúť alebo aspoň pokúsiť sa znížiť čas, ktorý strávite s ním.

10. Nepozerajte sa na PC / televíziu trvalo po dlhú dobu:

Dajte si pauzu, pretože hovoria, 2 minúty, potom každých 60 minút pozerala na počítač / televíznej obrazovke. Len vstať zo svojho sedadla a vziať na krátku prechádzku. Je to nielen upokojuje vaše oči, ale tiež zabrániť ďalšej očné poruchy vrátane krátkozrakosť.

11. Keep Bliká:

Nemáme blikať asi 20 krát za minútu, ale to je nedobrovoľnej akcia. Musíte zvýšiť počet opakovaní mrknete, najmä ak ste vášnivý čitateľ a používateľ PC. Zlepší hladiny krvný obeh, zmierniť bolesť a začervenanie a udržiavať mazané vaše oči.

12. Wash Your Eyes Často:

Udržať vaše oči hydratovaná, je potrebné, aby sa zabránilo ich vysychaniu. Použite chladnú vodu z kohútika umyť oči. Spolu s poskytovaním vlhkosť, bude tento suché oči domáce opravné prostriedky, tiež nechať osviežujúci dotyk.

13. Vyvarujte sa nadmernému vystaveniu vetra a slnka:

Všimli ste si niekedy svoje oči rudnout a opuchnuté po únavné ceste? Stáva sa, ako vaše oči dostanú do kontaktu so vzduchom, zatiaľ čo vy pozerať sa na krásne scenérie whooshing minulosti. Nadmerné vystavenie kruté vietor a slnko môže pripraviť svoje oči mazanie, dláždiť cestu pre oči otočiť suché a červenej. Nosiť slnečné okuliare chrániť oči od drsného, ​​fúka vietor a nadmernému slnečnému žiareniu.

14. Udržať úroveň vlhkosti svojej izby:

Váš domov môže byť vinník, najmä ak žijete vo výškovej bytu! Čím vyššia je váš domov je, tým menšie množstvo vlhkosti, čo vedie k suché oči. Takže, zadržiavanie vlhkosti je veľmi dôležité. Môžete použiť zvlhčovač vzduchu, aby tento problém vyriešiť. Uistite sa, že AC je vypnutý, alebo aspoň znížiť jeho využitie ako nadmerný klimatizácia je tiež známe, že spôsobujú suché oči.

15. Použiť Teplý Compress:

Slzy sú kombinácie vody a olejových žliaz sekrétu. Možno skutočne vyvolať sekréciu týchto hormónov zlepšenie úrovne obeh v očných viečok. Namočte čistý uterák do horúcej vody a udržať ju na vrchole svojich uzavretých očných viečok. To pomôže slzné kanáliky sviečky ku skvapalnenie, umožňujúci prietok oleja k slzám a namazať oči. Iba 10 minút denne, to je všetko, čo potrebujete.

16. Na mazanie umelé slzy:

Skontrolujte, či pre niektoré over-the-counter umelé slzy. Rozhodnúť sa pre tie, ktoré sú mierne. Pridajte 2 kvapky do každého oka, zavrieť oči a relaxovať. Komponenty, prítomné v týchto, slzy 'umožní vylučovanie olejov, zabezpečiť, aby na obohatenie relatívnej vlhkosti. Tieto, slzy 'tiež upokojuje podráždenia očí a brodí off začervenanie došlo v dôsledku suchého oka.

17. Zvýšiť Omega 3 nasávaného:

Zahrnutie esenciálnych mastných kyselín, najmä Omega 3, je dôležitá pre sekréciu vodných olejových a vodných vrstiev do slzného filmu. Vrátane studenovodné ryby, ako sú sardinky, lososov a tuniakov, všetky, ktoré sú naplnené omega 3 mastných kyselín. Štúdie naznačujú, že ľudia môžu zažiť viditeľné rozdiely v ich suché oči počas 10 dní, vrátane Omega - 3 mastné kyseliny spolu s vitamínom C a vitamínu B 6 v ich strave. Pre vegetariáni a vegáni, ľanové semienka je odpoveď.

18. Keep Yourself hydratovaný:

Podľa štúdie o AllAboutVision.com, zvýšiť svoj denný príjem vody môže pomôcť zmierniť suché oči. Ľudia, ktorí trpia chronickou dehydratáciou sú vystavení vyššiemu riziku vzniku suché oči v porovnaní s tými, ktorí pijú dostatok vody. Kým človek potrebuje najmenej 125 oz vody denne, ženy potrebujú 90 oz, aby dehydratácii na uzde.

19. Munch na antioxidanty:

Vy ste na yo-yo diétu? Zbavenie sa potrebných antioxidantov má negatívny vplyv nielen na kožu a vlasy, ale aj na vaše oči! Diéty môžu zanechať svoje oči suché, takže cestu pre niekoľko nežiaducich očných stavov. Antioxidanty sú veľmi dôležité pre elimináciu voľných radikálov oxidatívny stres vyvolaný. Vyberte si stravu bohatú na zelené listy, vrátane špenát a kel. Plus, vyzdvihnúť tie multihued zatienené ovocia, najmä bobule, ako sú sklady antioxidantov.

20. Opt na draslík a zinku potravín bohatých:

Minerály, všetky z nich, nepochybne zohrávať významnú úlohu pri zachovaní zdravie vašich očí. Avšak, draslík a zinok na vrchole zoznamu. Štúdie naznačujú, že nízka hladina draslíka môže byť jedným z rozhodujúcich príčin suchého oka. Takže, vrátane draslík bohaté potraviny ako banány, datle, figy, avokádo, pšeničné klíčky, orechy, hrozienkami a mandľami vo vašej strave môže skutočne pomôcť pri zmierňovaní túto podmienku.

Zinok zohráva kľúčovú úlohu pri určovaní metabolickej aktivity najrôznejších enzýmov prítomných v cievnom povlaku oka. Skúste pridať huby, rozmanité strukoviny, slnečnicové semienka a celozrnné obilniny v strave a uvidíte ten rozdiel oni robia.

V tomto videu - Prírodná liečba pre suché oči: - 2 prírodné domáce opravné prostriedky vyliečiť suché oči

Niekoľko ďalších tipov:

Tu je niekoľko ďalších tipov, ktoré vám prídu vhod, keď boj proti syndrómu suchého oka:

 1. Nikdy nepoužívajte Vaše kontaktné šošovky dlhšie ako 6 hodín v kuse. Odstráňte je umyte oči, uvoľniť, a opätovné použitie.
 2. Nikdy nepoužívajte staré kozmetiku, pretože môžu dráždiť oči, takže je na sucho.
 3. Rozhodnúť pre očné tiene a Kajal obsahujúce mandľový olej alebo ricínový olej, pretože pomôže v zadržiavanie vlhkosti.
 4. Majte po ruke slnečné okuliare. Ak používate okuliare, potom sa uistite sa, že prídu s chladiacimi vlastnosťami.
 5. Drž sa od dráždivých, vrátane vysokej teploty a suchého počasia a nadmerným vetrom.
 6. Vždy majte oči zatvorené pri umývaní tváre sa tvár umyť alebo mydlo.
 7. Majte oči zatvorené, zatiaľ čo použitie nadácie, vlhkosť a ďalšie kozmetiku na vašej tvári.
 8. Udržujte make-up na minimum.
 9. Nepoškriabte oči, bez ohľadu na to, ako veľmi sa im svrbieť!
 10. Pred umývanie tváre vždy odstrániť make-up.
 11. Znížiť na kávu, čaj a príjem soli.
 12. Obmedziť príjem kyslých potravín, ako je ocot, paradajky, a tamarínd.
 13. Rozlúčiť na fajčenie, alkohol, sódovky nápojov, spracovaných potravín a bielej múky.
[Čítajte: Domovská stránka prostriedky získať úľavu od Pink Eye]

S vyššie uvedenými domáce opravné prostriedky pre suché oči, osoba môže ľahko prekonať túto dráždi stavu. Spolu s týmito opatreniami, uistite sa, že budete postupovať cvičením pre vaše oči taky. Tiež obsahujú veľa ovocia, zelenina, strukoviny, strukoviny, zdravé tuky a celozrnných výrobkov vo vašej strave.

Nemusíte trpieť suchých očí do praxe týchto domáce opravné prostriedky. Prevencia je vždy lepšia ako liečba. Takže, zahŕňajú preventívne opatrenia uvedených tu a chrániť oči pred vysychaním.

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný! Do podeliť o svoje názory s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...