Zdravie a wellness

20 účinných domácich liekov na liečbu bedrových oparov

20 účinných domácich liekov na liečbu bedrových oparov

Keď je človek pripútaný na lôžko alebo invalidný vozík pre dlhú dobu z dôvodu choroby, kožné vredy, ktoré sú bežne známe ako preležaniny začnú vyvíjať. Táto podmienka je celkom bežné u starších ľudí, ale oni môžu vyvinúť u ľudí v kóme, alebo tým, ktoré poskytujú imobilných v dôsledku rôznych zdravotných problémov. Byť nehybný a zostať v jednej polohe po dlhšiu dobu znižuje prietok krvi do rôznych častí kože, čo spôsobuje závažné vredy alebo pľuzgiere.

Preležaniny sú červenej farby v počiatočnej fáze a, ako plynie čas, začnú sa sfarbí do fialova. Je dôležité, aby liečiť tieto vredy najskôr, pretože môže otvoriť násilím, ak vľavo zanedbané. Akonáhle sa otvoria, infekcia môže byť spôsobené aj táto infekcia môže šíriť do rôznych oblastí svalov v tele. Oblasti, ktoré sú najviac postihnuté preležaniny sú dolnej časti chrbta, zadok, lopatky, boky, podpätky, kĺby, nohy, atď (1).

Symptómy preležaniny:

Preležaniny, nie je ťažké rozpoznať, a to znamená, že môžete je rýchlo liečiť skôr, než sa zhorší. Tu sú niektoré z príznakov, ktoré by ste mali dávať pozor na:

load...
  1. Svrbenie v tých oblastiach tela, ktoré sú pod stálym tlakom, (2).
  2. Kožné lézie, a to najmä v oblastiach, ktoré sú kostnaté, ako sú spoje (3).
  3. Skin, ktorý očervenel a nerozsvieti bielo, ak je vyvíjaný tlak na to.
  4. Teplý a nežný pocit v oblasti zasiahnutej preležaniny.
  5. Opuch a tvorba hnisu, ktorý vydáva zápach.
  6. Bolesti svalov a kĺbov.
  7. Pľuzgiere a vredy, ktoré sa zvyčajne objavujú v neskoršej fáze.

Tieto príznaky, raz zistená, môže byť ľahko spracovaná tak, aby poskytnúť úľavu od bolesti. Zápal a infekcie by malo byť zabránené, akonáhle k nim dôjde, pacienti môžu prejsť veľa bolesti. Je dôležité, aby sa ubezpečil, že boláky nedostanú poškriabaný, keď svrbí, pretože im môže zhoršiť a šíriť infekciu.

Prevenciu preležanín:

Ako už bolo spomenuté, je najlepšie na liečbu preležaniny čo najskôr. Môžete tiež zabrániť tomu, aby tým, že starostlivosť o ne, zatiaľ čo oni sú stále v počiatočnej fáze. Môžete zabrániť ich progresii premiestnením alebo otočením pacienta tak často, ako je to možné, takže krv cirkuluje rovnomerne do všetkých častí tela (4). Je tiež veľmi dôležité, aby sa ubezpečil, že koža je udržiavaná v čistote a suchu po celú dobu. Mäkké polstrovanie na posteli alebo na invalidnom vozíku pacienta môže poskytnúť úľavu tlaku a zabrániť preležaniny rovnako.

Starosť, ako zaobchádzať s preležaniny? Dobrou správou pre všetkých je, že preležaniny možno prirodzene reagovať s širokú škálu domáce opravné prostriedky. Nemusíte lieky alebo drahé liečby. Domáce opravné prostriedky sú uprednostňované veľké percento ľudí na celom svete, pretože sú bezpečné a neprídu s vedľajšími účinkami.

load...

Tu je 20 z najlepších domáce opravné prostriedky pre preležaniny:

1. Aloe Vera:

Gél slávneho aloe vera rastlina je skvelý liek na preležaniny. Každý deň Naneste gél tejto zázračnej rastliny na postihnutú oblasť liečiť vredy a zanecháva pokožku jemnú a hladkú. To tiež chladí postihnutých oblastí, ktoré poskytujú úľavu od bolesti, ako aj svrbenie, ktoré je spôsobené tým, preležaniny.

2. Cukrom a medom:

Ďalším veľmi účinný domáci liek na preležaniny je zmes cukru a medu. Nanesenie zmesi na postihnutú oblasť dvakrát každý deň rýchlo vyliečiť rany. Zmes je tiež užitočné v odstránení akejkoľvek jed z rany a zabraňuje infekcii z rozvojových.

3. Turmeric Root a Hazel:

Preležaniny môžu byť liečení tejto zmesi premytím na postihnutú oblasť dvakrát až štyrikrát denne. To poskytuje veľkú úľavu od svrbenia a bolesti spôsobenej preležaniny. Ide o jednoduchý domáci liek, že veľa ľudí používa prirodzene liečiť kožné vredy.

4. Vitamín E:

Jedná sa o veľmi účinný liek na preležaniny. Odborníci odporúčajú použitie Vitamín E olej do oblastí postihnutých vredy, ako aj celého tela získať úľavu. Okrem zmiernenie bolesti a svrbenie, to je koža hladká a vláčna.

5. Balanced Diet:

Zdravá a vyvážená strava je dôležitá pre liečbu dekubitov. Pacient by mal mať dennú stravu, ktorá je bohatá na vitamíny A, B, C, D a E. Zinok a železo sú dôležité živiny pre liečbu preležanín rovnako. Odborníci tiež radia pacientom s preležaniny jesť potraviny, ktoré sú bohaté na vlákninu.

6. Vazelína:

Jedná sa o prastarý liek, ktorý je známe, že je veľmi účinná pri liečbe dekubitov. To pomáha udržať pleť pekné a vlhká a hojí preležaniny. Naneste dostatočné množstvo želé na sterilným obväzom a zakryte ranu. To umožní, aby sa tkanivá okolo vred regenerujú rýchlejšie.

7. Mlieko Magnesia a jód:

Tento liek je ten, ktorý sa používa v nemocniciach na liečbu preležaniny pacientov. To umožňuje rýchle uzdravenie. Zmes mlieka horečnatého a jódu je potrebné najprv pripraviť a potom sa udržuje stranou po dobu asi 30 minút. Akonáhle je pripravený, mal by byť aplikovaný na preležaniny každých niekoľko hodín denne.

8. Brestu A Comfrey Listy:

Zmes týchto dvoch prírodných ingrediencií robí divy pri hojení preležaniny. To možno vykonať na pastu tým, že rovnaké množstvo klzké brestu a kostihoj listy. Naneste pastu na vredy a prikryte sterilným obväzom. Tieto preležaniny bude vyliečený druhý deň, keď sa pasta ponechá cez noc.

9. Mastencový Alebo dieťa Powder:

Uplatnenie mastenec alebo detský púder môže poskytnúť veľkú úľavu pre tých, ktorí trpia preležaniny. Malo by sa používať v oblastiach, ktoré sú vložené pod najväčším tlakom, alebo na samotných vredy. Zabránením vlhkosť, zastaví sa vredy množenie a zabraňuje infekcii rovnako. Uplatnenie mastenec alebo detský púder na rany po ich čistenie s dezinfekčným prostriedkom dvakrát denne im bude liečiť.

10. Masáže:

Relaxačná masáž môže robiť zázraky pre liečbu preležanín. Zlepšuje krvný obeh a bráni vredy. Pomáha tiež pri ich hojenie. Jemná masáž sa odporúča každý deň. Môžete použiť kokosový olej, horčicový olej, olivový olej, atď Uistite sa, že nemusíte vyvíjať tlak na preležaniny.

11. Lysol:

To je skvelý domáci liek pre liečbu dekubitov. Postihnuté časti tela by mali byť ošetrené Lysol pomocou spreji. To by malo byť vykonané dvakrát alebo trikrát denne. To bude eliminovať baktérie, ktoré spôsobujú infekciu a tiež urýchliť proces hojenia. To je účinný liek, ktorý sa bežne používa na liečbu tohto problému.

12. Vitamín E Oil A Goldenseal Prášok:

Táto zmes je ďalší účinný domáci liek na preležaniny. Antiseptické vlastnosti Goldenseal bude predchádzať infekciám a liečiť rany rýchlejšie. Všetko, čo je potrebné, je lyžička Goldenseal prášku a olej z 2 vitamín E kapsúl. V prípade, že zmes je stále príliš suchá, môžete pridať niekoľko kvapiek olivového oleja a aplikovať ich na vredy denne tri alebo viackrát.

13. Vyhnite sa fajčenia:

Fajčenie vysušuje pokožku a znižuje prekrvenie rovnako. To je dôvod, prečo je tak dôležité pre tých, ktorí sú imobilných, aby sa zabránilo fajčenia. Vzhľadom k zníženiu prekrvenie pokožky, podporuje rozvoj preležaniny a tiež spomaľuje proces hojenia.

14. Vyhnite Čaj a káva:

Kofeínové nápoje, ako je čaj a káva je potrebné sa vyhnúť tí, ktorí sú pripútaní na lôžko alebo nepohyblivé. Majú rovnaký účinok ako cigarety. Aby sa uistil, že preležaniny bránené a sú správne hojenie rán prebieha, to je najlepšie, aby zostali ďaleko od týchto nápojov.

15. Papája Mlieko:

To je ďalší upokojujúce domáci liek, ktorý môže byť použitý na liečbu preležaniny. Ďalej len "mlieko" z papáje možno nájsť v jeho kmeňa stromu alebo plodu, kým je ešte zelený. Handrou namočenou v mlieku, aplikovať ju na preležaniny trikrát denne získať úľavu od bolesti a svrbenie. To bude tiež zabrániť boláky z zhoršuje.

16. Kurkuma Prášok:

To je ďalšie bežné domáci liek, ktorý sa používa na liečbu preležaniny. Všetko, čo musíte urobiť, je posypeme malé množstvo kurkumy prášku cez oblasť, ktorá je ovplyvnená boláky. To pomáha pri dezinfekcii rany a zabraňuje infekcii. Kurkuma má mnoho liečivé sily, a tak to je určite skvelý liek na kožné lézie a vredy.

17. Myrhy a Witch Hazel:

Tento účinný liek funguje veľmi dobre pri liečbe preležanín. Vilín má sťahujúce vlastnosti, zatiaľ čo myrha pôsobí ako živice. Čistenie preležaniny zmesou týchto dvoch zložiek dvakrát až štyrikrát denne budú liečiť je rýchla a zabrániť infekcii.

18. Voda:

Je dôležité, aby pacienti s preležaniny piť veľa vody na dennej báze. To pomáha udržať pleť hydratovaná a mäkká. Pomáha tiež pri odstraňovaní odumretých kožných buniek. Odborníci odporúčajú osem až desať pohárov vody denne, aby sa zabránilo a liečiť preležaniny.

19. Med a červenej repy:

Zmes medu a červenej repy môže byť aplikovaný na preležaniny s nimi zaobchádzať. Naneste šťavu z 3 repa a 2 lyžice medu na rany s čistými bavlnenými loptičkami dvakrát až štyrikrát denne je vyliečiť. To bude mať upokojujúci účinok na oblasti, ktoré sú ovplyvnené preležaniny.

20. Slanej vody:

Preležaniny môže liečiť rýchlejšie pomocou slanej vody. To pomôže pri znižovaní nadbytočnej tekutiny v boláky a odstraňuje odumreté kože. To tiež zabraňuje zápalu a infekcie. Varí sa 2 čajové lyžičky soli v šálke vody a nechajte ho vychladnúť. Akonáhle sa ochladí, aplikovať ho na boláky na ich čistenie a dezinfekcia. Nechať zasiahnutú oblasť uschnúť a potom kryt s obväzom. To niekoľkokrát, čo môžete urobiť za deň a získať rýchle výsledky.

Ako ste si prečítať skôr, to je najlepšie, aby sa zabránilo preležaniny, skôr než starať sa o ne potom, čo boli vyvinuté. Tieto vredy môžu byť veľmi bolestivé, takže je ešte ťažšie pre pacientov prejsť každý deň. Zmena pozícií v pravidelných intervaloch a udržiavať pokožku čistú a suchú po celú dobu, je nanajvýš dôležité, aby sa zabránilo preležaniny. Trik je v tom, aby sa ubezpečil, že tlak sa nesústredí na jednu konkrétnu časť tela a krvný obeh je vždy párny.

Prírodné domáce opravné prostriedky sú najlepšie pre liečbu preležanín, pretože sú jednoduché a lacné. Môžete si vytvoriť liečebné zmesi použitím každodennej zložky, ktoré máte vo vašej kuchyni. Nemusíte ísť cez nepríjemné vedľajšie účinky, a to buď. Na rozdiel od domáce opravné prostriedky vyššie uvedené, mali by ste sa uistiť, že matrace a vankúše pacienta sú mäkké. Mali by podporiť krvný obeh a bráni tlaku na konkrétne oblasti tela, ako sú chrbát, boky, nohy, zadok, chrbtice, kĺbov a pod pretože ide o oblasti, ktoré sú náchylné k preležaniny.

Či ste vy alebo člen rodiny je pripútaný na lôžko, uistite sa, že používate bezpečné a prírodné domáce opravné prostriedky na liečbu a prevenciu preležaniny. Niektoré z liekov bude nielen liečiť rany, ale tiež poskytnúť ďalšie výhody na kožu. Napríklad, piť veľa vody, hydratuje pokožku a tiež odstraňuje škodlivé toxíny z tela. S účinnú prírodné domáce opravné prostriedky, môžete získať úľavu od preležaniny a sústrediť sa na zotavuje z vašej choroby bez pridaného bolesti a nepohodlie, ktoré prichádzajú s týmto problémom.

Dúfam, že táto informácia užitočná. Poznáte nejaké ďalšie liečbu preležanín? Podeľte sa s nami v komentároch.

load...