Zdravie a wellness

20 prekvapujúcich zdravotných prínosov ženšenového čaju

20 prekvapujúcich zdravotných prínosov ženšenového čaju

Vy ste abstinent a znalec ochutené čaje? Ja tiež! Nemôžem to urobiť bez ranná šálka potrubia horúceho čaju naštartovať svoj deň. Keď som v nálade, mám rád experimentovať so svojím čajom, čo je dôvod, prečo som začal sa snaží ochutený čaj. Bolo to o jednej takejto cesty, že som zistil, ženšen čaj.

Tak, ako dobrý je to ginseng čaj? No, to je bohatým zdrojom prirodzených antioxidantov nazýva, ginsenosidy ', ktoré majú liečivé vlastnosti. Zdravotné výhody ženšenu čaje sú príliš veľa, vrátane zmierňuje menštruačné ťažkosti, zažívacie problémy, astma, artritída, a sexuálna dysfunkcia. A, ako si uvariť čaj ženšen? Čaj je vyrobený varenie trvalou ženšen koreň ako zelený alebo biely čaj a slúžil.

Liečivá prvky ženšenu čaj

Ginsenosidy: Tiež nazvaný panaxosides, tieto zlúčeniny sú najviac účinných látok s liečivými účinkami na koreň ženšenu (1). Sú najvyhľadávanejšie prírodné saponíny v prírode, ktoré môžu preniknúť bunky pre zlepšenie odolnosti voči stresu a zvyšujú bunkovú rovnováhu (2).

load...

Prísady: Môžete kombinovať ďalšie korenie spolu s ženšenom koreňa ako škorica, zázvor, a jablčný mušt, aby váš čaj sviežim a silnejší.

Kliknite tu pre zobrazenie zväčšenou verziu tohto Infographic

Aké sú výhody ženšenu čaj

 1. Zmierňuje menštruačné problémy
 2. Zaobchádza hypertenzia
 3. Pomáha V Weight Reduction
 4. Znižuje riziko rakoviny
 5. Brain Revitalizačný Agent
 6. Lieči sexuálna dysfunkcia
 7. Zlepšuje trávenie
 8. Má anti-aging vlastnosti
 9. Vymaže dýchacieho ústrojenstva
 10. Posilňuje imunitu
 11. Stabilizuje hladiny cukru
 12. Znižuje chronickej bolesti
 13. Liek na žiarenie
 14. Rehydrates kožu
 15. Pomáha v krvi Detoxikácia
 16. Bojuje s ADHD
 17. Zachádza neurodegeneratívnych chorôb
 18. Zabraňuje Strokes
 19. Divy Proti Zníženie Stressn
 20. Stabilizuje zápalových cytokínov In deti

Ženšen čaj je považovaný za jeden z najviac výživných bylinných doplnkov dostupných na svete. Ženšen čaj prínosy sú uvedené nižšie v stručnosti:

load...

1. Zmierňuje menštruačné problémy

Ženšen môže tiež pomôcť zmierniť bolesť a nepohodlie v priebehu menštruačného cyklu.

Prečo to funguje

Americký divoký ginseng čaj je známy pre jeho chladenie a upokojujúce účinky. Obsahuje stopové prvky, ktoré podporujú estrogénové aktivitu, uvoľnenie napätia z vaginálnych svalov, čím poskytuje úľavu od menštruačné kŕče (3).

Späť na obsah

2. Považuje Hypertension

Ženšen čaj je tiež účinný liek proti kolísaniu krvného tlaku.

Prečo to funguje

Ázijský ginseng čaj, tiež známy ako kórejský ženšen čaj, má upokojujúci účinok. To pomáha znižovať krvný tlak a poskytuje úľavu od ochorenia, ako je hypertenzia (4).

Späť na obsah

3. Ženšen čaj na chudnutie

Obezita sa stále viac stáva problémom zdravie ohrozujúce život. Ak sa snažíte schudnúť, patrí ženšen čaju vo vašej strave.

Prečo to funguje

Ženšen bylinný čaj je známe, že pomáhajú pri regulácii telesnej hmotnosti. Prírodné potláča chuť do jedla, pitia to denne topiť tie ďalšie vrstvy tuku z vášho tela (5). To zvyšuje rýchlosť metabolizmu o telo a spaľuje tuk. Na rozdiel od iných, zázračných 'metódami chudnutie, ženšen čaj nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, ale pomôže vám schudnúť. Ale nezabudnite, že ženšen čaj sám o sebe nemôže pomôže schudnúť. Skombinujte ju s zdravej výživy a vhodného tréningového režimu pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Späť na obsah

4. Znižuje riziko rakoviny

Podľa štúdií bolo zistené, že ľudia, ktorí konzumujú ženšen čaju sú s väčšou pravdepodobnosťou, aby zostali ďaleko od rakoviny.

Prečo to funguje

Oslavovaný ako životodarnej rastliny, vedecké štúdie preukázali, že koreň ženšenu robí majú vlastnosti pre boj s rakovinou. Zlúčenina ginsenosidy ukázali, že má účinok proti deviantními molekulárnych procesov spôsobujúcich smrtiacej choroby. Výskum tiež ukázal svoj potenciál zabíjať rakovinové bunky a inhibovať rakovine nekontrolovaný rast, invazívnosti a angiogenézy. (6). Ginsenosidy, prítomné v ženšenového čaju je známe, že zastavenie rastu nádorových buniek. Dokonca aj lekári odporučiť ženšen čaj ako rakoviny preventívne opatrenia.

Späť na obsah

5. Brain Revitalizačný Agent

To môže tiež pomôcť, aby vás viac pozorný a zlepšiť svoje kognitívne schopnosti.

Prečo to funguje

Ženšen čaj je považovaný za veľmi užitočné pre študentov. Pôsobí ako stimulant na mozgových buniek, čím dôjde k zlepšeniu sily koncentrácie a kognitívnych schopností (7). Vďaka zvýšenej retenčné schopnosti a ostražitosť, nie je vyšetrenie môže byť príliš skľučujúca.

Späť na obsah

6. Zachádza sexuálna dysfunkcia

Teraz, ak vaša reakcia je v skutočnosti? Prečítajte si o to vedieť, ako to pomôže.

Prečo to funguje

Koreň ženšenu čaj je známe, že je prosexual bylina, ktorá pomáha liečiť sexuálne problémy, ako je erektilná dysfunkcia (8). Bolo klinicky dokázané, že obsahujú fyto (Plant) testosterón, ktorá môže účinne zvýšiť počet spermií u mužov (9).

Späť na obsah

7. Zlepšuje trávenie

-Li zažívacie ťažkosti vás trápi, skúste si šálku čaju ženšenu.

Prečo to funguje

Ženšen čaj pomáha normálnu sekréciu trávenia pepsín pomoc (10). To zmierňuje zápcha, nafukovanie, plynatosť a. To tiež pomáha zaistiť úľavu od príznakov Crohnovej Disorder (11).

Späť na obsah

8. Má Anti-Aging Vlastnosti

Ženšen čaj tiež znižuje prípady predčasného starnutia pleti.

Prečo to funguje

Spotreba kórejského červeného ženšenu čaj môže znížiť príznaky predčasného starnutia. Tento čaj je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré môže zastaviť tvorbu voľných radikálov spôsobených nadmerným na slnku (12). Voľné radikály sú zodpovedné za skoré príznaky starnutia ako vrásky, jemné linky a stareckých škvŕn.

Späť na obsah

9. Vymaže dýchacie ústrojenstvo

To môže tiež upokojiť dýchacie ťažkosti.

Prečo to funguje

Americké a sibírsky ženšen čaju pomáhajú jasné zablokované dutín a priedušiek pasáže, rovnako ako zmiernenie zápalu (13). Ponúkajú účinnú liečbu pacientov trpiacich ťažkou kašeľ, astma, chladu a zápal pľúc.

Späť na obsah

10. Posilňuje imunitu

To tiež pomáha udržať čo najďalej od chladu a chrípke.

Prečo to funguje

Ženšen čaj pomáha pri posilňovaní imunitného systému (14). To tiež zlepšuje účinnosť záťažových adaptérov imunitného systému a pomáha vyhýbať bežných chorôb, ako je studená a chrípku.

Späť na obsah

11. Stabilizuje hladinu cukru

Ženšen čaj pomáha regulovať hladinu cukru v krvi.

Prečo to funguje

Podľa výskumu, ginsenosidy v americkej ginseng čaj pomáhajú kontrolovať hladinu cukru v krvi v tele, udržuje správnu funkciu pankreasu a tiež zvýšiť silu reakcie tela na inzulín (15).

Späť na obsah

12. Znižuje chronickej bolesti

Jedným z účinných zdravotných výhod ženšen čaju. Pomáha tiež znižovať účinky vyplývajúce z chronickej bolesti.

Prečo to funguje

Štúdie preukázali, že sibírsky ženšen čaj má protizápalové účinky. Bylinkári odporúčajú jeho použitie k vyliečeniu podmienok spojených so zápalom, ako artritídy a ďalších chronických bolestí (16).

Späť na obsah

13. Liek na žiarenie

Bolo zistené, ženšen čaj byť účinným profylaktické proti účinkom ožarovania.

Prečo to funguje

Bolo zistené, že ginsenosidy prítomné v ženšenového čaju zachovať bunky posilnenie imunity a poskytuje ochranu pred rádioterapiou (17).

Späť na obsah

14. Rehydrates kožu

Jeden z najlepších ženšen čaju výhod je to, že má dobrú starostlivosť o vašu pokožku. Ženšen čaj je obzvlášť ideálny pre rafináciu a rehydratácia kožu. Tiež regeneruje kožné bunky tým, že zvyšuje okysličenie. Pôsobí ako prečistenie pokožky, ako aj osvieži pokožku.

Prečo to funguje

Pridajte bylinný čaj ženšen kúpeľa, pretože pomáha pri rehydratácia a rafinácii kožu tým, že udržuje rovnováhu tekutín v tele a zvyšuje elasticitu (18)

Späť na obsah

15. Pomáha v krvi Detoxikácia

Ženšen čaj podporuje krvný obeh a čistí ju rovnako.

Prečo to funguje

Klinické experimenty ukázali, že ženšen čaj pomáha znižovať hladinu toxicity v krvi, ktorá inak vyvíjať tlak na vaše pečeň. To je tiež mierne močopudne. Všetky tieto prispievajú k čistenie krvi, (19).

Späť na obsah

16. Bojuje ADHD

Vedeli ste, že aby vaše deti piť ženšen čaj môže zachrániť pred podľahne ADHD?

Prečo to funguje

Vyplýva to zo štúdie, dokonalá kombinácia amerického ženšenu a Ginkgo biloba môže zlepšiť príznaky obklopujúce hyperaktivitu na deti (20).

Späť na obsah

17. Zaobchádza Neurodegeneratívne choroby

Parkinsonova, Alzheimerova-samotná zmienka o týchto neurologických porúch vydesiť sakra z vás. Ale štúdie preukázali, že majú ženšen čaj môže pomôcť pri kontrole a zaobchádzaní s nimi.

Prečo to funguje

Neuroprotektívne vlastnosti (antioxidant, homeostázy, anti-apoptic a imunostimulačné) kórejského červeného ženšenu pomáha zabrániť neurodegerative ochorenia (21).

Späť na obsah

18. Zabraňuje Strokes

Jeho účinnosť proti úderov je ďalšia prekvapujúca výhoda ázijské ginseng slúži.

Prečo to funguje

Ženšen má antioxidačné a protizápalové vlastnosti pomáhajú v jeho prevencii proti smrteľnej zdvihov (22).

Späť na obsah

19. Práce Wonders Proti zníženie stresu

Ženšen je vynikajúci de-stres činidlo a pomáha pri Pepping vašu náladu. Tak skúste s šálkou horúceho čaju ženšenu po dlhom dni v práci!

Prečo to funguje

Schopnosť ženšenu má upokojiť nervy a zlepšujú krvný obeh v mozgu pomáha znížiť nálady, čím ste šťastná a zdravá.

Späť na obsah

20. Stabilizuje zápalových cytokínov V deti

Chemoterapia je bolestivá a jej následky horšie. Štúdie preukázali, že ženšen má vlastnosť, ktorá sa zaoberá stabilizáciu následky zápalových cytokínov, ktoré vyplývajú z chemoterapie medzi deťmi, ktorí majú rakovinu.

Späť na obsah

Ženšen čaj Nutričné ​​fakty

Tu je prehľad o ich nutričných výhodách ženšenu čaju.

Veľkosť porcie: 8 fl oz, 240 ml, 0,3 kan
Čiastka na jednu porciu Kalórie z tuku 0
Celkový obsah tuku: 0 g 0 %
Nasýtený tuk: 0 g 0 %
Trans-tuk: 0 g 0 %
Polynenasýtený tuk: 0 g 0 %
Mononenasýtený tuk: 0 g 0 %
Cholesterol: 0 mg 0 %
Sodík: 20 mg 1 %
Celkový obsah sacharidov: 18 g 6 %
Vláknina: 0 g 0 %
Cukor: 17 g
Proteín: 0 g 0 %
Vitamín a 0 %
Vitamín c 25 %
Vápnik 0 %
Železo 0 %

Výber

Keď zbierate ženšen korene, uistite sa, že nemajú žiadne mäkké škvrny. Niekedy, vysuší Kórejský koreň ženšenu je k dispozícii; môžete použiť, že rovnako. Alebo môžete nájsť hotové odrezky koreňa ženšenu, ktoré môžete jednoducho pridať do svojho čaju.

Brewing Ženšen Tea

Čo potrebuješ
 • Ženšen Root
 • Voda
 • Korenie ako kardamóm, zázvor, atď

Teraz, keď viete, Kórejský ženšen čajové výhody, že je čas sa naučiť, ako urobiť ženšen čaj doma:

 1. Ak máte celý koreň, použite ostrý nôž rez do tenkých triesok.
 2. Môžete sa rozhodnúť používať obchodového vysuší ženšenu koreňovej odrezky.
 3. Použite aspoň jednu čajovú lyžičku z ženšenu hoblín na prípravu čaju.
 4. Dajte odrezky do čajového guľu (dostupné v každom obchode s potravinami) a ponorte ju do vody na sporáku.
 5. Počkať, až voda začne variť, a potom zložiť plameňa.
 6. Aby voda mohla vychladnúť trochu pred naliatím do šálky.
 7. Ponorte čaj loptu s koreňovými ginseng hoblín v kelímku a nechajte ho lúhovať asi päť minút.
 8. Ak sa vám páči váš čaj silný, nechajte čaj loptu máčanie po dlhšiu dobu.
 9. Akonáhle ste spokojní, čaju odstráni loptu a vychutnať blažený šálku vriacej ginseng koreňu čaju a využívať jeho výhody.

Druhy ženšenu čaj

Existujú štyri druhy ženšenu čaj Japonský ginseng čaj, sibírsky ženšen čaj, Korean ginseng čaj a americký ginseng čaj.

Japonský Ženšen čaj: Tiež volal Panax japonicam, táto odroda je oveľa lacnejšie a nachádza sa v malých dávkach medzi bylinných nápojov v Japonsku. Sibírsky ženšen čaj: Aj keď to nie je pravda, ženšen, pretože sa nepodobá koreň, a napriek tomu má všetky svoje liečivé vlastnosti. Pomáha upokojiť vírusové infekcie, ktoré spôsobujú chrípku, rovnako ako herpes. Kórejský Ženšen čaj: Panax ginseng je tiež považovaný za ázijské ginseng čaj a má príliš veľa liečivých vlastností. To pomáha zvýšiť svoju pamäť, rovnako ako koncentrácia zvyšujú a duševnú bdelosť. To tiež pomáha získať fyzickú odolnosť a zlepšenie reprodukčného zdravia. Americký ženšen čaj: Panax quinquefolius sa nachádza väčšinou v severoamerických štátoch Wisconsin a Gruzínsko. Má upokojujúci účinok, ktorý pomáha upokojiť stres. To tiež pomáha zmierniť kŕče a bolesti brucha u žien počas ich menštruačné cykly.

Všetky tieto odrody sú implicitné s určitými prvkami, ktoré sú veľmi prospešné pre udržanie dobrého zdravia a vitalitu.

Ženšen čaj Nežiaduce účinky

Nad rámec môže poškodiť vaše telo. Rovnaké pravidlo platí aj pre tento konkrétny čaj rovnako. Tu sú niektoré veci, ktoré musíte mať na pamäti, pred použitím ženšen čaj:

 1. Gastrointestinálne problémy: Nadbytok dávky ženšenu čaju bolo zistené, že k tomu, pocit nevoľnosti, vracanie, iné žalúdočné problémy a bolesti hlavy (23).
 2. Nespavosť a nervozita: ženšen čaj môže byť niekedy nadstimulačně a dá vám bezsenné noci, spolu s úzkosťou (24).
 3. Môže spôsobiť zrážanie krvi: Bolo zistené, Kórejský ženšen čaj zasiahnuť so správaním krvnej zrážanlivosti krvných doštičiek podľa štúdie University of Pittsburgh Medical Center (25).
 4. Môže spôsobiť Hypoglykémia: Ženšen čaj pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi, ale ak máte cukrovku, musíte byť veľmi opatrní. Účinky Vašich liekov spolu s účinky ženšenu čaju vám môže dať inzulínu šok, alebo inými slovami, hypoglykémia (26).
 5. Hormonálna nerovnováha: Dlhotrvajúci spotreba ženšenového čaju produkuje estrogénu podobný účinok a môžu tlmiť centrálny nervový systém, čo spôsobuje postmenopauzálnou vaginálne krvácanie (27). Vzhľadom k nadbytku estrogénu v krvi, tehotné ženy a dojčiace matky by sa mali vyhnúť ženšen čaj.

Ženšen má oprávnene získal svoju cestu na vrchol zoznamu zdravotných bylinkami. Tam je dôvod, prečo zdravotné nadšenci prisahajú na tento čaj. To vám pomôže oživiť, rovnako ako viesť zdravý život už nie je to, že niečo, čo všetci chceme?

Z uvedeného vyplýva, že je čas, aby si robil to súčasťou vášho jedálnička. Len uistite sa, že nemajú piť tento čaj viac ako dvakrát až trikrát týždenne.

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na výhody ženšenu čaju. Už ste niekedy skúšali na ženšen čaj? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti spolu s najlepšími ginseng čajový recept v sekcii komentáre.

 Odporúčané články:

 • 10 Amazing Výhody anízu čaju na vaše zdravie
 • 13 Amazing Výhody Honeybush Tea
 • 15 Overené výhody Biely čaj, ktorý vás prekvapí
 • 15 Amazing Zdravie Výhody púpava čaj
 • 7 Najlepšie Výhody Lemon zázvorový čaj

load...