Zdravie a wellness

20 najlepších výhod Cilantro (Dhaniya) pre pokožku, vlasy a zdravie

20 najlepších výhod Cilantro (Dhaniya) pre pokožku, vlasy a zdravie

Koriander, tiež známy ako koriander alebo (dhania Patti / dhaniya) v Hindi, 'Kothimeera' v Telugu, 'Kothamalli' tamilsky, 'Malliyila' v Malayalam, 'Kottambari Sopp' v Kannada, 'Kothmir' v gudžarátčina, 'Kothimbir' v maráthčina a, Dhonia Pata 'v bengálčine. Tu budeme hovoriť o pôsobivé prínosy koriandrom listov. Prečítajte si o to vedieť viac.

Čo je koriander? Koriander je aromatická bylina s širokými, jemné čipkové listy a štipľavým zápachom. Patrí do apiaceous rodiny tiež známy ako rodina mrkvy, ktorá obsahuje rastlín, ako sú zeler, petržlen, rasca, petržlen a mrkvu. Táto bylina má svoj pôvod v Stredomorí a Ázie Minor (Turecko), regiónov (1).

Rastlina dorastá do výšky 1 až 2 stôp a má tmavo zelené, lysé, mäkké listy, ktoré majú variabilné tvar, ktoré sú široké pri koreni rastliny a štíhly a ľahučké vyššie v blízkosti kvitnúcich stoniek. Všetky časti rastliny sú jedlé. Jeho čerstvé listy a sušené semená sú najčastejšie používané vo varení. Koriandra semená sú okrúhle až oválneho tvaru, žltohnedej farby s chuťou, ktorá je aromatická, sladká a citrusov, ako aj málo ostrá. Tieto semená sa bežne používajú ako korenie.

load...

Toto stredomorské bylina je súčasťou slaných jedál ako v modernej i tradičnej kuchyne. Starí Gréci používali lístky koriandra éterický olej ako prísada do parfumov, zatiaľ čo Rimania používali túto bylinu zamaskovať pach zhnitého mäsa. Okrem svojich kulinárske použitie, bolo zistené, že majú niektoré významné rastlinné odvodené chemické zlúčeniny, ktoré majú ochorenie prevencii a zdravie podporujúce vlastnosti. Bolo zistené, že listy, korene a stonky rastlín cilantro majú antiseptické a liek proti nadúvaniu vlastnosti.

Zdravie Výhody Cilantro:

Okrem svojej sviežu a aromatickú chuť, koriander je bohatá na životne dôležitých vitamínov a antioxidantov, ako je beta-karotén, vitamín C a folátov, čo ponúka množstvo výhod koriandrom nižšie.

1. Kardiovaskulárne zdravie:

Koriander bylina je bez cholesterolu, ale bohaté na antioxidanty, esenciálne oleje, vitamínov a vlákniny, ktoré pomáhajú pri znižovaní LDL, alebo zlý cholesterol a zvýšiť HDL alebo dobrého cholesterolu. Preto je výhodné pre kardiovaskulárne zdravie (2). To tiež pomáha rozpúšťať cholesterol vybudovať v tepnách, a tým pomáha ľuďom trpiacim aterosklerózy a srdcových ochorení.

load...

2. Znižuje krvný tlak:

Okrem zníženia LDL cholesterolu, jedna z výhod koriandra možno tiež znížiť vysoký krvný tlak znížením krvného tlaku. Bylinný je dobrým zdrojom draslíka, horčíka, vápnika, mangánu a železa, ako aj s nízkym obsahom sodíka. Táto vysoká draselný a nízky pomer sodíka pomáha kontrolovať srdcovú frekvenciu a krvný tlak. Železo je nevyhnutné pre produkciu červených krviniek a mangánu sa používa ako ko faktor pre antioxidačné enzým, superoxiddismutáza.

3. Zaobchádza Úzkosť:

Vzhľadom k svojej svalovej relaxačné kvalít, koriander môže pôsobiť ako mierne preháňadlo. Pomáha pri upokojenie nervov, a tým zmiernenie úzkosti (3) a zníženie škodlivých účinkov stresu. Pitie koriander šťavy zmiešanej s uhorkou a zeleru šťavy ku koncu dňa, je to skvelý spôsob, ako doplniť svoje telo vitamínov B pomáha upokojiť myseľ a umožní de-stres.

4. Uľahčuje pokojný spánok:

Znížením úzkosti a stresu, koriander pomáha zlepšiť kvalitu spánku, ako to je upokojujúce bylina (4).

5. Tráviaci pomoc:

Koriandra listy poskytujú úľavu od problémov trávenia, rovnako ako pocity nevoľnosti. Umožňujú tráviaci trakt produkovať tráviace enzýmy, ako aj viac tráviacich štiav, čím zabraňuje nadúvaniu a usadil odporný žalúdok (5). Táto bylina tiež podporuje trávenie cez peristaltické akciu. Jej antioxidačné vlastnosti pomáhajú pri podpore zdravej funkcie pečene. Koriandra listy sú dobrým zdrojom balastných látok a vlákniny, ktoré pomáhajú pri zmierňovaní zažívacie ťažkosti.

6. Heavy Metal detoxikačným:

Koriander je pozoruhodný ťažký kov detoxikačným alebo "chelatačné činidlo", ako to bolo zistené, že odstránenie ťažkých kovov z tela. Tieto kovy majú zvyčajne do tela prostredníctvom konzumácie neorganického potravín, za použitia konvenčných zásoby vody, jesť ryby, s použitím dezodoranty, fajčenie, varenie v hliníkových nádob alebo hliníkové fólie, pričom sa v priebehu predajné lieky, ako sú antacidá, za použitia vakcín alebo kovové výplne v zuboch , Oni spôsobiť vážne srdcové problémy, ako je rakovina, poškodenie mozgu, emočné problémy, srdca, obličiek a pľúcnych chorôb a slabé kosti.

Koriander má schopnosť mobilizovať ortuť z mozgu a centrálneho nervového systému jej oddelením od tukového tkaniva a prenesením do krvi a lymfy, kde sa dostane bezpečne odstránený v kombinácii s siníc názvom spirulina. Táto kombinácia poskytuje úľavu od otravy ortuťou a toxicity. Rôzne chemické zlúčeniny v cilantro sa viažu na toxické kovy a uľahčiť ich odstránenie ich uvoľnením z tkanív.

7. Anti-diabetickej Vlastnosti:

Koriander je tradične označovaný ako "anti-diabetickej" byliny (6) vzhľadom k jeho schopnosť znižovať hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Je to výhodné najmä pre diabetikov, pretože pomáha pri regulácii a udržanie ich hladiny cukru v krvi stabilná vďaka + svojej vysokej draslíka a nízkym pomerom sodíka.

8. Protizápalovo:

Koriander má silné protizápalové kapacity, ktoré môžu zmierniť zápalové stavy, ako je artritída (7), ako aj zníženie menší opuch. Zabraňuje tiež zápal spojiviek.

9. Antioxidačné vlastnosti:

Antioxidačné vlastnosti koriandra (8) možno pripísať prítomnosti antioxidantu tzv quercetin medzi ostatnými. Tieto antioxidanty chrániť bunky pred pred oxidačným stresom spôsobeným voľnými radikálmi, čím sa odďaľuje proces starnutia a prevenciu chronických ochorení neskôr v živote. Antioxidačná aktivita v koriandrom poskytuje ochranu proti najviac degeneratívnych ochorení, ako je rakovina, diabetes, makulárnej degenerácie, Alzheimerova choroba a ochorenia srdca.

10. Anti-bakteriálne a anti-hubové vlastnosti:

Koriander obsahuje zlúčeninu antibakteriálne názvom dodecenal, ktoré môžu zabíjať baktérie salmonely a zabrániť salmonely otravy (9). Jeho anti-bakteriálne vlastnosti pomáhajú zlepšiť zdravie ústnej dutiny. Tieto antimikrobiálne látky prítomné v nej pomáhajú predchádzať a liečiť kiahne, rovnako ako prežiť hnačka ak je spôsobená hubovými alebo mikrobiálnych infekcií.

11. Natural Dezodorant:

Koriander pôsobí ako prírodné vnútorný dezodorant, pretože obsahuje veľké množstvo chlorofylu, ktorá môže Detox telo zvnútra von. Tým, odplavovanie toxínov z pečene, obličiek a zažívacieho traktu, pomáha odstrániť prebytočné baktérie z tela, ktoré by inak stanovené a hromadí sa v podpazuší a chodidlá. Chlorofyl môže inhibovať baktérie kvôli svojmu vysokému obsahu kyslíka a preto je táto bylina pomáha telu pachu a vonia skvele.

12. Pomáha pri chudnutí:

Táto rastlina je ideálna pre obéznych ľudí, pretože pomáha pri znižovaní tukov, a preto pomáha pri chudnutí (10).

13. Liečba menštruačné poruchy:

Koriandra semená sú dobrým zdrojom kyseliny linolovej, kyseliny askorbovej, kyseliny stéricky a kyseliny palmitovej. Podporujú správnu sekréciu hormónov a zabrániť menštruačné poruchy. Na tento účel by mali byť namočené cez noc vo vode a spotrebovať budúci ráno dostať maximum výhod.

14. Ďalšie výhody:

Koriander je veľkým zdrojom dôležitých vitamínov a minerálov. Je bohatá na železo, ktoré je výhodné pre ľudí s nižšími úrovňami hemoglobínu a lieči chudokrvnosť. Horčík, na druhej strane uľahčuje správne fungovanie nervového systému a posilňuje kosti. Žuvanie surové koriandrom listov je užitočné pre ľudí, ktorí trpia bronchitídou a astmou (11). Olej z koriandra má antiseptické vlastnosti, ktoré pomáhajú pri liečbe vredov v ústach.

Koriander: Kožné Výhody

My všetci túžia po zdravej žiariaca pleť, a to je dobre známy fakt, že zdravie kože závisí na vnútorné zdravie do značnej miery. Rovnako ako zvyšok tela, naša pokožka potrebuje tiež správnej výživy k udržaniu jeho zdravie a minimalizovať kožné problémy. Za týmto účelom je dôležité udržiavať vyváženú stravu. Okrem toho, niektoré vonkajšie faktory tiež nepriaznivý vplyv na našu pokožku, ako je vystavenie UV žiareniu, krutých chemickým ošetrením, dlhotrvajúcej chorobe apod Čo sa týka koriander, môže byť prospešný v starostlivosti o pleť, pretože obsahuje niektoré dôležité živiny a minerály, ktoré sú nevyhnutné pre zdravá pokožka.

15. Liečba čierne bodky a akné:

Koriander šťava je veľmi účinný, ako sa zbaviť čierne bodky a akné (12). K tomuto účelu môžete miešať 1 lyžičku cilantro šťavy s 1 lyžičkou limetkovej šťavy. Aplikovať na postihnuté miesta a nechajte hodinu. Zmyte teplou vodou.

16. Liečba kožných ochorení:

Koriander pôsobí ako prírodné antiseptikum a antifungálne činidlá pri liečbe kožných ochorení, ako je dermatitída (13) a ekzém. To má antimikrobiálne látky, ktoré môžu predchádzať a liečiť kiahne taky.

17. Dobré pre mastnú pleť:

Koriander môže absorbovať prebytočnú mastnotu z vašej tváre. Ak máte mastnú pleť, môžete použiť koriander šťavy na tvár a umyte po hodine.

18. Anti-aging výhody:

Ako bolo uvedené vyššie, koriander je bohatý na niekoľko antioxidantov, ktoré bránia voľné radikály z poškodenia kožných buniek. Vitamín A je dôležitý vitamín rozpustný v tukoch a antioxidant, ktorý je životne dôležitý pre udržanie zdravej sliznice a kožu. Vitamín C je silný prírodný antioxidant, ktorý pôsobí proti voľným radikálom, a zabrániť tak príznaky starnutia (14), ako sú vrásky, poklesnuté kože a pigmentácie.

19. Zosvetlenie tmavých Lips:

Ak ste trpia tmavé pery, môžete použiť koriander šťavy na perách odľahčiť ich farbu.

Koriandra: Vlasy Výhody

Správny prísun živín do vlasových folikulov je kľúčom k udržaniu zdravej pokožky hlavy s lesklé zámky. Aj keď sa zdá nepravdepodobné, náročné a aplikovanie koriander môžu byť prospešné pre vaše vlasy rovnako.

Strata 20. Bojuje proti Vlasy:

Koriander šťava je skvelý prostriedok pre podporu nových rast vlasov a boj proti vypadávaniu vlasov, pretože obsahuje dôležité vitamíny a proteíny, ktoré pomáhajú v raste vlasov. Môžete urobiť pastu z čerstvých listov koriandra s využitím pár kvapiek vody a extrakciou ich šťavu. Aplikovať tento na váš skalp hodinu pred šampónovanie. Tento balík sa musí používať dvakrát týždenne po dobu 2 až 3 týždňov sa dostať efektívne výsledky. Prípadne môžete naplniť vaše vlasy olej s práškom vyrobené z koriandrom semien, zatiaľ čo masírovanie vaše vlasy. Môžete si tiež pripraviť vlasy opláchnite varením veľa koriandrom listov vo vode a ochladením.

Koriander výživové hodnoty

Pozrite sa tu nutričnú hodnotu koriandrom:

Cilantro ( Coriandrum sativum), čerstvé,
Nutrient value per 100 g
(zdroj: národná databáza živín usda
Princíp Výživná hodnota Percento rda
Energia 23 kcal 1%
Sacharidy 3,67 g 3%
Proteín 2,13 g 4%
Celkový obsah tuku 0,52 g 2%
Cholesterol 0 mg 0%
Diétne vlákno 2,80 g 6.5%
Vitamíny
Foláty 62 μg 15.5%
Niacín 1,114 mg 7%
Kyselina pantoténová 0,570 mg 11%
Pyridoxín 0,149 mg 11%
Riboflavín 0,162 mg 12%
Tiamín 0,067 mg 5.5%
Vitamín a 6748 iu 225%
Vitamín c 27 mg 45%
Vitamín e 2,50 mg 17%
Vitamín k 310 mcg 258%
Elektrolyty
Sodík 46 mg 3%
Draslík 521 mg 11%
Minerály
Vápnik 67 mg 7%
Železo 1,77 mg 22%
Horčík 26 mg 6.5%
Mangán 0,426 mg 18.5%
Fosfor 48 mg 7%
Selén 0,9 mg 2%
Zinok 0,50 mg 4.5%
Fytoživiny
Karotén-α 36 ug
Karotén-ß 3930 μg
Krypto-xantín-ß 202 ug
Luteín-zeaxantín 865 ug

Koriander má úžasnú nutričnú hodnotu (15). Táto rastlina je naložený s vitamínmi A, K a C, minerálne látky, ako je železo, vápnik a horčík, a má viac antioxidantov ako väčšina druhov ovocia a zeleniny. Jej nutričná hodnota je vysvetlené nižšie.

Kalórie: Cilantro je kalórie a bez tuku. Deväť vetvičky tejto byliny poskytujú len 5 kalórií.

Antioxidanty: Listy a kmeňové hroty tejto byliny sú bohaté na antioxidanty polyphenolic flavonoidy, ako kvercetín, kamferolem, rhamnetin a egignenin. Tieto fytochemikálie rovnako ako esenciálne oleje ho robí využiteľný v mnohých tradičných liečiv ako analgetiká, proti kŕčom, proti nadúvaniu, dezodorant, Depuratívna, tráviaceho, fungicídne a povzbudzujúce.

Vitamíny: Cilantro obsahuje množstvo dôležitých vitamínov, ako je kyselina listová, niacín, riboflavín, vitamín A, vitamín C, vitamín K a beta karotén. Vitamín C je silný antioxidant. A 100 g porcii koriandrom listov poskytuje 30% odporúčanej dennej dávky (RDA) vitamínu C. To tiež poskytuje 6748 IU vitamínu A, ktorý je o 225% z RDA. Koriander je jedným z najbohatších rastlinných zdrojov vitamínu K s 100 g tejto rastliny poskytujúce 258% RDA. Vitamíny a flavonoidy poskytujú ochranu pred pľúc a dutiny ústnej rakoviny. Vitamín K hrá dôležitú úlohu pri budovaní hmoty kostnej podporou osteotropic aktivitu v kostiach

Minerály: Cilantro je dobrým zdrojom minerálnych látok, ako je draslík, vápnik, mangán, železo a horčík.

Prchavé oleje: Listy a semená koriandra obsahujú esenciálne silice, ako je borneol, cineol, linalool, cymén, terpineol, dipentén, fellandren, pinénu a terpinolen.

Dúfam, že sa vám tento post o výhodách koriandrom listov. Robiť, ako sa vám to páčilo čítanie príspevok komentáre časti nižšie.

load...