Zdravie a wellness

20 najlepších prínosov vody Chestnut (Singhara) pre pokožku, vlasy a zdravie

20 najlepších prínosov vody Chestnut (Singhara) pre pokožku, vlasy a zdravie

Vodné gaštan, bežne známy ako, Paniphal 'alebo, Singhara' v hindčine v Indii je zelenina, ktorá je pôvodom z Číny a je celkom bežné v čínskych domácností. Na rozdiel od jeho názvu, je to nesúvisí s gaštanovo v každom prípade. V tomto príspevku sa dozviete o mnohých vodné gaštany výhod, ktoré človek nikdy nevie.

Aj keď sa jedná o sezónne zelenina, v konzervách voda gaštan je k dispozícii po celý rok. Patrí do čeľade rastlín zvaných ostrice, druh bažinaté trávy s jedlé časti na dne. Viac ako 2 - 3. Závodu zostáva ponorený do vody, zatiaľ čo horná listy plávať na hladine vody. Ovocie alebo voda gaštan sa nachádza pod listami v čase ich splatnosti. Semeno je jedlá časť tejto rastliny. Toto osivo má trojuholníkový tvar, je silná a biely s miernou sladkú chuť a vôňu. Osemenie je docela ťažké sa 2 alebo 4 tupými výstupky a môžu byť odstránené iba buď krájanie je na dva kusy, alebo tým, že má teplotu varu, ktorá činí osemenia mäkšie (1).

Chrumkavé textúry a čerstvej jemnú chuť vody gaštanu nastaví tejto zeleniny od seba. Nestráca svoju chrumkavosť na varením alebo v konzervách. To môže byť buď surova alebo varené okrem toho používa ako Okrem plniace riadu. V Indii, pouliční predavači sa často vyskytujú predávajú vodné gaštany. Sú veľmi výživné, rovnako ako nízky obsah kalórií a tuku zdarma. Čerstvá voda gaštany majú dvojnásobné množstvo draslíka, zinku, vitamínov skupiny B a vitamín E v porovnaní s konzervovaných odrôd. Indický vodné gaštan alebo, singhara 'je všeobecne k dispozícii v tmavo zelenej, červenej a zmesi týchto farieb.

load...

Top 20 Water Chestnut Výhody:

Okrem ich chrumkavú textúru a sladkou jemnou chuťou, vodné gaštany majú pozoruhodnú nutričné ​​zloženie, čo je vynikajúci zdroj potravy. Ich liečivé vlastnosti, vzdialili sa dali použiť v ajurvédskej a Unani systémy liečiv. Ich početné zdravotné výhody sú nasledovné:

1. Voda gaštan pôsobí ako vynikajúci chladiva pre telo. Podporuje tvorbu slín a hasí smäd. Byť v pohode, sladký, ťažký a horký, je účinný pri kontrole uvoľnených pohybov (2).

2. Vodné gaštany sú perfektné jedlo, aby tvoril súčasť zdravého životného štýlu. Majú vysoký obsah živín a nízky obsah kalórií a takmer diéta bez tukov. Pol šálky vodných gaštanov obsahuje len 0,1 g tuku. To všetko robí im možnosť zdravé jedlo (3).

load...

3. Vzhľadom na ich detoxikačné vlastnosti, vodné gaštany sú prospešné pre ľudí, ktorí trpia žltačkou. Pacienti žltačka môžu jesť v surovom stave alebo vo forme šťavy. Pôsobí ako vynikajúci tonikum pre odstránenie toxínov z tela (4).

4. Vzhľadom k tomu, voda gaštan obsahuje užitočné minerály ako jódu a mangánu, pomáha v udržanie správnej funkcie štítnej žľazy.

5. Ktorý je bohatý na polyfenolických a flavonoid antioxidantov (5), vo vode gaštany majú antibakteriálne, antivírusové, protirakovinové a antioxidačné vlastnosti. Pomáhajú pri posilnenie žalúdka a sleziny a odstrániť príznaky slabých sleziny, ako nevkusné, nespavosť, nevoľnosť, únava a rakovinu.

6. Voda gaštan je účinná pri liečbe rôznych infekcií moču (6).

7. Extrakty z vody gaštanu rastliny sú účinné pri liečbe porúch nevoľnosti a poruchy trávenia. Vodné gaštan šťava je prírodný prostriedok zameraný na žalúdočné ťažkosti. Prášok kaša vodného gaštanu je prospešné pre čreva a pre odstránenie vnútorného tepla (7).

8. Prášok vodných gaštanov je účinný pri zmiernenie kašľa. Grind vodné gaštany, aby prášok a konzumovať ju vodou alebo akékoľvek šťavy dvakrát denne. Jedná sa o prírodný prostriedok poskytnúť okamžitú úľavu od kašľa (8).

9. Využitie vodného gaštanu buď v surovom stave alebo vo forme šťavy pomáha zmierniť problém zlej chuti do jedla u detí i dospelých.

10. Vodné gaštany sú proste perfektné poraziť horúčavu z leta, a to vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam chladenia. Majú početné liečebné a doplnkové vlastnosti rovnako.

11. Šťava z vodného gaštanu sa používa ku kontrole hnačky a úplavice a plody sú používané v liečbe bolesti hrdla (9), anémia, zlomeniny, bronchitídy a vo malomocenstvo.

12. Pomáha pri liečbe hypertenzie v priebehu tehotenstva a zlepšuje rast plodu. Kaša vyrobená z múky vodného gaštanu je venovaná tehotné ženy po pôrode pre kontrolu krvácania. Sušené semená zastaviť krvácanie a liečiť potrat problémy u žien. To tiež podporuje sekréciu mliečnej žľazy mlieka.

13. Šťava sa extrahuje z vodnej gaštany eliminuje humor žlče a hlienu a lieči nepreberné množstvo. To tiež zvyšuje mužnosť.

14. Vodné gaštany odstrániť zápaly a krvné nečistoty. Sú energie boostery, ktoré zahnať únavu a kontrolujú tok krvi z rany (10).

15. Vodné gaštany sú vynikajúcim zdrojom draslíka sa jeden šálka poskytnutie 362,1 mg draslíka. Tento minerál je zásadné pre správne fungovanie svalov a nervovej. Taktiež reguluje zadržiavanie vody a krvný tlak tým, že vyrovná sodíka.

Voda Chestnut prínosom pre pokožku:

Okrem svojich početných zdravotných výhod uvedených vyššie, vodné gaštany môže byť prospešné pre pleť nasledujúcimi spôsobmi.

16. Ako bolo uvedené vyššie, vo vode gaštany čistenie krvi odstránením toxínov z tela. To má za následok objavenie žiariace a mladistvú pleť.

17. Vodné gaštany sú účinné pri liečení stavov, ako sú osýpky. Vodné gaštany varené vo vode je vynikajúce riešenie pre pacientov osýpok. S tento nápoj pravidelne po dobu aspoň 6 - 9 dní cyklu poskytuje skvelé výsledky (11).

18. Pasta z práškového koží vodných gaštanov možno aplikovať na opuchnuté oblasti kože pre úľavu.

19. Prášok vody gaštan semien v zmesi s citrónovou šťavou pomáha liečiť ekzém, ak pravidelne použitá.

Voda Chestnut Výhody pre vlasy:

Zdravé, lesklé a poškodenie bez vlasov je niečo, čo všetci chcú dosiahnuť. Rovnako ako zvyšok vášho tela, vaše vlasy potrebujú dostatočný prísun živín k udržaniu jeho zdravie.

20. Vodné gaštany sú prospešné pre vlasy všeobecne, pretože obsahujú niektoré dôležité živiny, ako je draslík, zinok, vitamínov skupiny B a vitamín E. Okrem toho odstránenie toxínov z tela, ktoré môžu poškodiť vlasy rovnako. Tak, ich nutričná hodnota má veľa prispieť k zdravej vlasy.

 Nutričná hodnota vodného Chestnut

Množstvo vody Chestnut: 100g

Živina Suma
Voda 48,2 g
Proteín 3,4 g
Tuku 0,2 g
Uhľohydráty 32,1 g
Cukry 3,3 g
Energia 730
Diétne vlákno 14,9 g
Vápnik 17,6 mg
Zinok 0,4 ​​mg
Železo 0,7 mg
Sodík 0,8 mg
Draslík 468 mg

Dúfam, že sa vám páčil náš príspevok na vodné gaštany výhody. Takže, čo ešte čakáte, aby tento úžasný plodom časť svojho jedálnička a využívať jeho výhody sami.

load...