Zdravie a wellness

20 efektívnych domácich liekov pre epilepsiu

20 efektívnych domácich liekov pre epilepsiu

Ak vás slovo epilepsie napĺňa strachom, nebudeme vám za zlé. Keď vy alebo niekto viete, že má záchvat, môže to vyzerať desivo jasné. A čo ľudia nechápu, že chcú, aby sa zabránilo. Väčšina ľudí nerozumie tejto choroby a chceli zostať v blaženej nevedomosti o jej príčinách a doživotnými následkami. Mnoho mýtov obklopí epileptické obyvateľov, predovšetkým v tom, že sú mentálne retardované alebo mentálne postihnutých. To je úplne nepravdivé! Ľudia s epilepsiou alebo záchvatmi trpí zdravotný stav, v ktorom neuróny v mozgu občas správajú chaoticky, vysiela chybné signály na vyššiu ako normálnu rýchlosť, čo má za následok náhle trhavé pohyby bežne nazývajú záchvat. Tento človek má inak normálne fungujúci mozog.

Príčiny epilepsiou:

Mnoho faktorov môže robiť jeden epileptický, väčšina z nich sú neurologické. Avšak, niektoré dôvody sú psychické a fyzické taky:

 • Abnormality v neurónu fungovania
 • Poruchu neurotransmiterov
 • Nedávna poranenia hlavy
 • Nedávna cievna mozgová príhoda
 • Genetické abnormality
 • Mozgové nádory
 • Alzheimerova choroba
 • Ťažká alkoholizmus
 • Infarkt
 • Meningitída
 • Vírusová encefalitída
 • Neurocysticercosis - parazitárna infekcia mozgu
 • Mozgová obrna
 • Autizmus
 • Nedostatok kyslíka v zárodku
 • Ťažká podvýživa počas tehotenstva

Tento zoznam sa zdá byť veľmi neblahé predtuchy a vyvoláva strach z tejto zdravotný stav. Avšak, vedci sú priekopnícke každý deň v liečbe a kontrole epilepsie, ktorá je zdrojom odvahy s epilepsiou trpí. Moderná medicína a liečba môže pomôcť kontrolovať mnoho typov epilepsie a pomôcť pacientovi v prednej ako normálny život, ako je to možné.

load...

Bežné príznaky epilepsie:

Rôzne typy epilepsie pôsobí na rôzne ľudí v rôznych spôsoboch. Príznaky sa líšia od je veľmi mierne a sotva znateľný k veľmi prudké a náhle. Všetky druhy epilepsie, však potrebujú lekársku starostlivosť a neustálu starostlivosť.

 • Poor bdelosť
 • Tendencia k stare bezvýrazne
 • Záchvaty
 • Náhle zmeny nálady
 • Náhly pocit (náhle zápach alebo brnenie)
 • Náhle násilné pruhy

Tieto príznaky dôjsť počas epileptického záchvatu a zmizne, keď útok je u konca. Osoba môže alebo nemusí mať ďalší útok v blízkej budúcnosti ako epilepsia niekedy zostane spiace po celé roky predtým, než zase niekoho poraniť.

Domáce lieky na liečbu epilepsie:

Hoci epilepsie je zdravotný stav a vyžaduje pozorné sledovanie a lieky za lekárom, tam sú niektoré veci, ktoré môžete urobiť doma pomáhať seba alebo niekoho drahá pre vás, ktorí trpia epilepsiou. Tieto epilepsia domáce opravné NIE sú náhradou do správne lieky, ale sú ako doplnkovú podporu. Väčšina z nich pracuje podľa prevenciu záchvatu a ďalšie príznaky epilepsie.

load...

1. Magnesium Rich Foods:

Výskum ukázal, že nedostatok horčíka v tele môže vyvolať záchvaty epileptického osobe. Z tohto dôvodu zaistenia stravy bohatej na horčík vás udrží o krok pred ďalší záchvat. Potraviny bohaté na horčík patrí kešu oriešky, mandle a špenát. Uistite sa, aby všetky alebo väčšinu z týchto potravín bohatých na horčík pravidelnou súčasťou vašej stravy. Je pravdepodobné, že váš lekár, tiež budú mať predpísaný doplnok horčíka vo svoje lieky.

2. Ash Tekvica:

Ak nechcete uznať ho týmto menom, možno spoznáte ju podľa mena PETH. To je pravda, svetoznáma sladkú pochúťku vyrobený v Indii, pretože navždy! Skutočná ovocie sa nazýva tekvica popol alebo zimný melón. Jeho prínos v liečbe epilepsie sú dobre známe v Indii. Ak ho chcete použiť, olúpeme a nastrúhame je tekvica popol. Squeeze správne extrahovať šťavy z ovocia a na to, pridať nejaké sladkého drievka prášku. Nech je to zvyk vypiť pohár tejto zmesi každodenné získať úľavu od epilepsie a udržať na uzde záchvaty.

3. Cesnak:

Najviac ľahko nájsť v každej domácnosti, cesnak je plná liečivých dávok. Ak ho chcete použiť ako domáci liek na epilepsiu, brať rovnaké množstvo vody a mlieka. K tomu sa pridajú 3 - 4 rozdrvených strúčikov cesnaku. Zmes variť dobre a vypiť pohár tejto zmesi každý deň. Voda a mlieko, aby sa vaše telo hydratované a doplnil s minerálmi, zatiaľ čo cesnak má mnoho vlastností pre zlepšenie neurologické zdravie.

4. Kokosová Voda:

Kedy zažil, že úplne svieži a pocit chladu po pitie kokosová voda v parnom dni? To preto, kokosová voda je magický elixír naložený s životne dôležitých minerálov, elektrolytov a vody. Tieto tri veci podporujú lepšie zdravie neurónov a udržiava neurologický systém zalomené up, zabezpečenie riadneho fungovania mozgu.

5. Mlieko:

Nikdy by si prečítať toto slovo, mlieko 'sem, že nie? Všetci vieme, že vápnik nájdených v mlieku je dobré pre naše kosti. Ale vedeli ste, že vápnik je tiež životne dôležitý minerál pre dobré zdravie mozgu? Denný príjem mlieka, zaisťuje, že mozog prijíma tento minerál pravidelne. Obsah vody v mlieku tiež udržiava telo hydratované. Takže si naozaj nemám čo stratiť tým, že pridá 1 - 2 poháre mlieka do svojho každodenného jedálnička. Jeden z najlepších domáce opravné prostriedky na liečbu epilepsie kŕče!

6. Epsom Salt:

Síran horečnatý, pretože to je tiež známe ako, má nádherný vplyv na nervovú zdravie. To je prirodzene vyskytuje soľ, ktorá je bohatá na horčík a síru, ktoré sú oba zodpovedné za lepšie vstrebávanie vápnika v tele. Horčík tiež pomáha Epileptic tým, že udržiava správnu funkciu nervov, zníženie stresu, a odstránenie toxínov. Proste pričom jednu polievkovú lyžicu soli Epsom každý deň sa pohárom vody môže ukázať ako prospešné pre epilepsiu.

7. Harmanček čaj:

Známy pre svoje antioxidačné a čistiace vlastnosti, harmančekový čaj môže tiež zmierni príznaky epilepsie. Jedná sa o prírodný upokojujúci prostriedok, a pôsobí tak, že upokojenie nervov. Ak máte pocit, že máte záchvat blíži (veľa ľudí tvrdí, že ich záchvaty sú predchádza bolesti hlavy a úzkosť), určite by ste mali vyskúšať tento liek na epilepsiu. Popíjanie silné harmančekový čaj môže byť veľkou pomocou. Variť vodu a pridajte sáčok s harmančekový čaj. Nechajte ho lúhovať minimálne 15 minút, uistite sa, že čaj je veľmi silný. Popíjanie ju okamžite upokojiť nervy na hranu.

8. Bacopa Leaf:

Používa sa po stáročia v ajurvédskej medicíne, v Bacopa liste alebo Brahmi, je účinný domáci liek na epilepsiu. Je to silný nervy zdravotné promótor a je známy tým, pamäť, sústredenie, ako aj liečbe epilepsie. Zvyšuje nervovú zdravie a chráni neuróny pred poškodením, udržuje záchvaty v šachu.

9. Omega - 3 mastné kyseliny:

Ide o skupinu esenciálnych kyselín, ktoré podporujú celkový dobrý zdravotný stav. Tieto mastné kyseliny znižujú cholesterol a ciev blokády, čo zase znižuje účinky starnutia a zlepšiť nervy a zdravie mozgu. Potraviny bohaté na omega - 3 mastných kyselín sú ryby a orechy. Uistite sa, že tieto prvky zahrnie do svojho jedálnička na pravidelnom základe, aby sa zabránilo záchvaty. Tieto potraviny sú tiež bohaté na životne dôležité minerály a živiny, ktoré sú dôležité pre zdravé nervy a mozgové funkcie.

10. Indický egreše:

Amla, je nádherné ovocie, ktorých prínos nikdy neprestane prekvapovať! Nielen, že je najbohatším zdrojom vitamínu C, ale tiež má veľa antioxidantov a minerálov. Jedna poháre džúsu amla brať na lačný žalúdok môže pomôcť zmierniť príznaky epilepsie a špeciálne prevenciu záchvatov.

11. Sezamovým olejom:

Masáž tohto menej známeho oleje môžu pomôcť okamžite upokojiť príznaky epilepsie. Potom sa trochu teplý sezamový olej a vmasírujte dobre na chodidlách, chrámy a paliem. To funguje dobre, ak sa vykonáva pred spaním, po ktorom sa môžete dostať poriadnu dávku pokojný spánok.

12. Basil:

Táto dobre známa bylina nie je len vôňa faktorom pre potraviny. Bazalka alebo Tulsi je uctievaný závod v Indii z nejakého dôvodu. To môže byť použitý na liečbu mnohých ochorení a stavov, vrátane epilepsie. U pacientov s epilepsiou, priamy príjem listy bazalky a používanie bazalky šťavy na tele sú obaja rovnako účinné. Jej voňavá príroda má upokojujúce, upokojujúce a detoxikačné účinky na organizmus.

13. Kravské Ghee:

Ghí alebo topené maslo je vynikajúcim zdrojom výživy a bol používaný pre poskytovanie osobitné výživové starostlivosti u mnohých chorôb oslabenie a podmienky. Jedná sa o powerhouse koncentrovaných živín a môže pomôcť epileptikov významne. Ghí vrátane čistého kravského v strave epileptického pomáha v prevencii záchvatov, liečenie spojené epilepsie bolesti hlavy, a je zdrojom zdravých mastných kyselín.

14. Detox:

Výhody detoxikáciu organizmu rozšíri na epilepsiu rovnako. Mnohokrát, epilepsie a jej príznaky sú spôsobené neurotoxíny, ktoré sa hromadia v tele v dôsledku nezdravej stravy a zlým životným štýlom. Preto detoxikačné pomáha telu pri uvoľňovaní škodlivých dostavby a uvoľnenie tela všetkých možných toxínov. Mnoho epileptikov, a preto je bežnou praxou, aby Detox v pravidelných intervaloch.

15. Aromatické oleje:

Esenciálne oleje sú prírodné ukľudňujúce a upokojujúce činidlá. Oleje levanduľa, ylang ylang a harmančeka možno použiť denne udržať nervy zdravie a znížiť úzkosť a stres súvisiaci s epilepsiou.

16. Jogy:

Známy a celosvetovo uznávaný pre svoje rozmanité dávok, joga môže pomôcť pri liečbe a liečbe epilepsie taky. Pod dohľadom inštruktora, cvičiť yogasanas (pozícií), ktoré sú prospešné pre nervov a mozgu zdravie.

17. Ločidlo Čertovo lajno:

Hing, je ďalšie prírodné a jednoduché domáce liek na epilepsiu si môžete vyskúšať na boj s epilepsiou. V pohári mlieka, pridať nejaký ločidlo Čertovo lajno, niektoré kamennej soli (Sendha Namak) a Ghee (rarified maslo) a nechá sa dobre variť. Počkajte, až sama mlieko rozdáva nejaké krém alebo ghí a táto zmes konzumovať denne.

18. Onion:

Pre liečenie epilepsie, šťavu z 2 - 3 cibule a premiešame dobre vo vode. Vypiť pohár tejto zmesi denne najmenej po dobu 2 mesiacov a nájdete veľkú úľavu od príznakov.

19. Sladké drievko:

Opäť, sladkého drievka alebo Mulethi, dokazuje, že je oveľa viac, než to, čo vieme, aby to bolo. Brúsiť nejaké sladkého drievka a pridať ju do lyžicu medu. Take tento domáci liek každý deň nájsť úľavu od epilepsie a jej symptómov. POZOR: Nepoužívajte konzumovať sladkého drievka v priebehu tehotenstva z akéhokoľvek dôvodu, ako to môže spôsobiť predčasný pôrod!

20. Abstinencia:

Ľudia, ktorí trpia epilepsiou musia dodržiavať prísnu diétu plán, ktorý vylučuje príliš mastnú a korenené jedlá. Uistite sa, že vaša strava je málo rafinovaných cukrov a múky rovnako. Obmedzte príjem alkoholu a cigariet. Zdravý životný štýl môže ísť dlhú cestu v liečbe a kontrole stavu, ako je epilepsia, teda dať svoje telo na šancu, ktorú potrebuje, tým, že cvičí zdravé návyky.

Epileptický osoba nie je časovaná bomba čakajúca na explózii. Potrebujú veľa pozorné starostlivosti, ale môže postarať sa o seba počas non-útočné obdobie. Bremeno pacienta a pomocník je predovšetkým, aby sa ubezpečil, že spúšťačom epilepsie sú držané na uzde. To môže byť náročná úloha, ako rôzni ľudia môžu mať rôzne spúšťacie mechanizmy, ktoré možno nastaviť off epileptický záchvat. To môže byť náhly dôraz na jeden; a vystavenie hlasnej hudby pre iných; teplo a vlhkosť pre jednu a dehydratáciou za druhou. Pozorovaním, sa snaží zistiť, čo spúšťa ovplyvniť vašu epilepsiu najviac a robiť to najlepšie, aby ich odstránenie zo svojho života.

Epilepsia je vážny zdravotný stav, ale to je veľmi možné, aby ju a jej po efekty s len trochu pozorné starostlivosti kontrolovať. Nasledovať pokyny lekára starostlivo sledovať a informovať ho / ju o domáce opravné prostriedky, ktoré uvažujú, že sa snaží. Snažte sa nevynechať dávku a aby sa vaše telo i okolia bez akýchkoľvek epileptický záchvat spúšťa.

Epilepsia už nemusí byť dôverný indispozície s malú alebo žiadnu liečbu k dispozícii. Je možné dostať pod kontrolu, aby zabezpečili, že postihnutá osoba vedie normálny, zdravý život. Podiel týchto domáce opravné prostriedky na liečbu epilepsie s kýmkoľvek, kto má túto podmienku, pretože tieto im môže pomôcť zmierniť bolesť a nepohodlie, že pacient trpí.

Dúfam, že ste našli tento článok užitočný. Ešte nechajte nám svoj názor v sekcii Komentáre nižšie!

load...