Zdravie a wellness

20 efektívnych domácich liekov na uhryznutie Mosquito

20 efektívnych domácich liekov na uhryznutie Mosquito

Či už je to v lete alebo obdobie dažďov, komáre sú vždy pripravené k útoku na nás svojimi ostrými ihlami. Je to jednoducho žihadlo, ale výsledky sú svrbenie, začervenanie, a niekedy dokonca aj pľuzgiere. Aj keď sú tieto uhryznutie sú zvyčajne neškodné, existujú prípady, kedy by mohli vyvolať niektoré vážne zdravotné problémy, ako je malária. Tu je niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky, ktoré by niekto mohol pokúsiť zmierniť svrbenie a podráždenie spôsobené v dôsledku bodnutí komárom.

Hlavné prostriedky pre bodnutie komárom:

1. Zelená Čajové vrecká:

Zelený čaj vám môže pomôcť s viac ako vaše chudnutie. Len udržať vlhký zelený čaj sáčok na komára pohrýzol regiónu a vidieť zápal a svrbenie zmizne počas niekoľkých minút. Známe, že má antiseptické, ako aj protizápalové vlastnosti, antioxidačné bohaté na čajové vrecúška vlastne funguje ako antihistaminiká krémy.

2. Soda:

To je jeden z najviac podhodnotené kuchynskej prísady, ktoré by mohli prísť vhod pri uvoľnení nevoľnosť vašej pokožky. Pripraví sa zmes rozpustením lyžicu jedlá sóda v jednom litri vody. Jemne aplikovať pomocou čistých prstov na postihnuté oblasti. Nechajte zaschnúť a potom vyčistiť oblasť používať teplú vodu. Zmes čističe pre domácnosť, obsahujúce amoniak a sódu tiež pomáha pri zmierňovaní svrbenia. Avšak, uistite sa, že vaša pokožka nie je veľmi citlivý.

load...

3. Jablkový ocot:

Tento zlatý-farebný tekutina pomáha pri neutralizácii bodnutí komárom. Balíčky s obdivuhodné liečivé účinky, ACV môžu byť použité na zníženie podráždenia, svrbenia, ako aj bolesti spojené s komária uhryznutie. Pripravte hustú pastu zmiešaním kukuričnú múku s jablčným octom a aplikovať ich na uhryznutie pomocou čistej vatový tampón. Zmes sa nechá dobre vyschnúť pred praním teplou vodou. Ak máte nejaké ďalšie úlohy do konca a nemôže čakať na zmes na suché, utesniť oblasť s čistým obväzom. Umyte po jeho úlohou je hotovo.

4. Med:

Med je známy antiseptické, protizápalové a antibakteriálne činidlo. Navyše, to je chvályhodné hydratačné vlastnosti. Tak, to je najlepšie domáci liek na bodnutie komárom svrbenie. Naneste trochu medu na skus a nechajte zaschnúť. Napriek tomu, že sladké lieky, mohlo by prizvať ďalšie uhryznutie. Takže, uistite sa, že odpočinok v mieste, kde komáre nie sú lovíte.

5. Tea Tree Oil:

Obdarený vrodenými protizápalové, antibakteriálne a antivírusové vlastnosti, tea tree olej je jedným z najlepších domáce opravné prostriedky pre komária uhryznutie svrbenie. Tento éterický olej, spolu s mariť svrbenie, bolesti a opuchy, tiež chráni uhryznutie infekcií.

load...

6. Aloe Vera:

Vlastnosti chladenie a hydratačný Aloe Vera sú vysoko odporúčané pre liečbu bodnutí komárom. Dohromady sa svojimi protizápalovými účinkami, pomáha pri zmiernenie svrbenia a opuch skúsený kvôli uhryznutie tohto hmyzu. Len znížiť o aloe list v blízkosti spodnej časti rastliny, roztrhla a extrahovať gél. Naneste ju na postihnutú oblasť pre okamžité, viditeľné výsledky. Ak nechcete mať aloe závod doma, mohli by ste sa za pomoci svojho aloe hydratačný zo svojho kozmetického stojanu a použiť ho. Avšak, uistite sa, že je čistá forma aloe. Môžete tiež použiť kombináciu calamine a aloe krém pre lepšie výsledky.

7. Hamamelu:

Hamamelu je jedným z najúčinnejších a účinné proti komárom repelenty. Dobrým zdrojom rôznych antioxidantov, je tento základný zdrojový olej je známe, že majú upokojiť účinky na opuchy, vredy, modriny a svrbenie vďaka svojej protizápalové a hydratačné vlastnosti. Zmiešajte niekoľko kvapiek destilovanej hamamelu s CALAMINE mlieko. Naneste ju na postihnuté miesto pre získanie úľavu od svrbenia a bolesti.

8. Jan balenie / Ľadové kocky:

Mrazené objekty z chladničke môžete využiť na upokojenie svrbenie vyvolané komária uhryznutie. Kým kocky ľadu alebo ľadové zábaly sú hygienické možnosti, ak nemáte tie, skúste uvedenie krabičku svoje obľúbené mrazené hranolky zabalené do čistej handričky na postihnutú oblasť. Začervenanie, opuch, svrbenie a bolesť zmizne v žiadnom momente.

9. Teplá voda:

Môžete si vziať za pomoci šálke horúcej vody, s výhodou pri teplote 85⁰C zmierniť opuch a svrbenie okamžite. Ponorte čistú utierku vo vode a stlačte vlhký región na skus. Prípadne si môžete dať sprchu s teplou vodou. Bude hydratáciu pokožky a spomaliť svrbenie.

10. Aspirín alebo acetaminofén:

Aspirín a paracetamol sú spoločné analgetiká a nesteroidné, protizápalové lieky. Z tohto dôvodu, sú dosť účinné pri boji proti opuchy spôsobené uštipnutí hmyzom. Môžete buď spotrebovať tabliet, alebo alternatívne, drviť a pokropia prášok na postihnuté oblasti. Ak máte aspirín alebo acetaminophen sirupu alebo kvapiek, platí, že na infikované oblasti pre rýchlejšie hojenie.

11. Mäso tenderizer:

Mäso zmäkčujúce sú výborným zdrojom papaín. Papaín je enzým, ktorý pomáha v odbúravaní proteínu prítomného v komára slinách, bráni vstrebávaniu mizivé jed osteň lístie na uhryznutie. Tak, pôsobí ako antihistaminiká a uľahčuje svrbenie.

12. Alkohol:

Alkohol je známe, že má antiseptické vlastnosti. To je tiež ďalší dobrý domáci liek na komária uhryznutie svrbenie. Uplatňovať trochou alkoholu na uhryznutie, aby sa zabránilo infekcii. Alkohol je tiež známe, že zmiernenie svrbenia skúsený kvôli uhryznutí urobením ostrý pocit na postihnutú oblasť.

13. Basil:

Basil sa používa po celom svete ako prírodný repelent proti komárom od nepamäti. Môžete vidieť skupiny svätých bazalkou rastlín pestovaných v nádvoriach Tamil brahminov rodiny. Vedome či nevedome, boli ťažiť z výhod. Len rozdrviť niekoľko očistené lístky bazalky a použiť šťavu do postihnutého regiónu odvrátiť svrbenie a opuchy plynúce z uhryznutie.

14. Ústna voda:

Sa za pomoci svojho obľúbeného ústne vody, naložené s mentolom, zmierniť pocit svrbenia. Mentol je dobre prijímaný chladenie agent, ktorý ponúka garantovanú úľavu od svrbenia. Navyše, to má antibakteriálne, protizápalové a antiseptické vlastnosti, ktoré na oplátku chránia uhryznutie infekcií.

15. Kokosový olej:

To funguje ako kúzlo na zmiernenie svrbenia. Použite ho rovnako ako akýkoľvek antihistaminikami krémom. Pri aplikácii na uhryznutie, vytvára tenkú vrstvu, ktorá zaručujú postihnutú oblasť od baktérií a prachu, a tým zachovať od infekcie. Priama aplikácia na uhryznutie tiež zmierňuje svrbenie skúsenosti v tejto oblasti. Nabitý antioxidant, antiseptické a antibakteriálne vlastnosti, kokosový olej je známe, na urýchlenie hojenia. Uistite sa, že vždy kúpiť nerafinované, potravinárska tie, pre dosiahnutie optimálnych výsledkov.

16. Údaje Fullerová Krajina:

Pripravte si pastu z Fullerová Zeme s vodou. Naneste ju na postihnutú oblasť s čistými rukami alebo sterilným vatovým tampónom a prikryte čistým zábal alebo omietka to. Čakať na dve až tri hodiny pre viditeľné výsledky. Spolu s ustúpení začervenanie a opuch, môžete tiež cítiť jemnejšia pleť. Hydratovaný kremičitan hlinitý prítomný v Multan Mitte alebo Fullerová Zemi pomáha, aby sa zabránilo nečistoty z uviazla v pohrýzol oblasti, a tým marí infekcií.

17. Bambucké maslo:

Máte čisté bambucké maslo vo svojom kozmetickom kit? Potom DAB trochu na skus a uvidíte ten rozdiel. Predložený v tomto maslo Vitamín A zmierňuje svrbenie, zatiaľ čo hydratačné vlastnosti tejto krásy zložky zabezpečiť rýchlejšie hojenie. Známy pre svoje antiseptické a antialergickými vlastnosťami, bambucké maslo tiež marí infekciám postihnutého miesta.

18. Sandalwood:

Santalové drevo je jedným z najčastejšie používaných priečinkov v indickom starostlivosť o pleť. Avšak len veľmi málo ľudí vie, že by mohol byť použitý pre zmiernenie svrbenia a začervenanie vyvolaný komára, ako aj ďalšie bodnutí hmyzom. Mix 1 lyžička limetkovej šťavy 1 lyžičky každej z kurkumy prášku a santalového dreva prášku. Naneste ju na svrbenie oblasti a nechajte asi 20 minút pred praním studenou vodou. To bude ustupovať svrbenie a zmiernenie začervenania.

19. Kurkuma:

To má antivírusové, antibakteriálne, protizápalové a protialergické vlastnosti. Spolu s upokojenie svrbenie, tento zlatý-farebný prírodné antiseptikum, keď sa aplikuje priamo na skus, by tiež zabrániť infekciám. Len mix trochu kurkuma prášok s vodou a aplikovať na postihnutú oblasť pre okamžitú úľavu od bolesti a svrbenie. Ak je rana otvára, zmes kurkumy prášku a vyčisteným maslom môže byť použitá pre liečenie ju.

20. Neem:

Neem je známe, že majú protizápalové, antiseptické a antibakteriálne vlastnosti. Tak, môžete použiť šťavu pripravenú drvenie čerstvé Neem lístia na postihnutú oblasť zmierniť začervenanie, svrbenie, rovnako ako zápal, ak existuje. Pokiaľ máte Neem olej po ruke, môžete pridať niekoľko kvapiek tohto esenciálneho oleja na čisté bavlnenou handričkou a škvrnu ho na postihnutú oblasť. Spolu s liečivými uhryznutie, Neem tiež zaisťuje, že oblasť zostáva bez infekcie. Pôsobí tiež ako prírodné repelent proti komárom, a tým zabraňuje ďalšiemu komária útokom.

Ostatné domáce prostriedky pre bodnutie komárom:

Nechápte skľúčený, ak niektorý z vyššie uvedených domáce opravné prostriedky sa nebude pracovať pre vás. Tu je niekoľko ďalších možností môžete skúsiť.

 • Ovsené vločky je prírodný proti svrbeniu činidlo. Stačí použiť ho ako pasta na uhryznutie a umyte akonáhle uschne.
 • Môžete použiť obyčajný ocot na skus upokojiť svrbenie.
 • Horúci kov lyžice by mohla byť umiestnená na skus zmierniť pocit pichania.
 • DAB svoj obľúbený bez použitia chemických hydratačný, aby sa zabránilo svrbenie, najmä ak máte suchú pleť.
 • Trochu rub para mohla prísť vhod, pretože má mentol.
 • Sprej trochu svojho antiperspirantu dezodorant na postihnutú oblasť. Bodavý pocit zabráni svrbenia.
 • Naneste kúsoček škorica, nechtíka, harmančeka alebo levanduľového oleja na komária uhryznutie. Spolu s zmiernenie svrbenia, tieto oleje tiež zmierniť bolesť.
 • Pomocou fénu na skus mohli rýchlo rozptýliť histamines, a tým zachovať svrbenie na uzde celé hodiny.
 • Rub vnútro banánovej šupke na skus a svrbenie zmizne len za 2 minúty. Začervenanie tiež príde do 10 minút.
 • Naneste trochu čerstvej citrónovej šťavy na niečo k zbaviť sa zle od žalúdka svrbenie.
 • Tabuľka soľ robí divy na zmiernenie svrbenia vyvolané komária uhryznutie.
 • Naneste trochu obyčajný zubnej pasty na skus vychladnúť svrbenie a začervenanie.
 • Prach uhryznutie s trochou potničky prášok a zvyšok sústo na chvíľu vidieť výsledky.
 • Kakaové maslo, vo svojej čistej forme, by mohlo pomôcť pri zmiernenie svrbenia a bude upokojenie pokožky.
 • Rub strúčik čerstvého cesnaku na skus a nechajte ju zmierniť svrbenie.
 • Odreniu polovice cibule môže tiež pomôcť získať úľavu od bodnutí komárom.
 • Naneste trochu hřebíčkového oleja na skus a nechajte priestor k odpočinku na chvíľu pred praním ju mydlom a vodou.

Domáce opravné prostriedky pre bodnutie komárom, ktoré boli vyššie uvedené by mohlo spôsobiť rôzne výsledky pre rôzne osoby. Takže nechápem sklamane, ak jeden liek neponúka úľavu. Skúste iné. Zoznam domáce opravné prostriedky na bodnutie komárom, v skutočnosti je pomerne rozsiahle. Každý bude mať jeho / jej vlastnú sadu testovaných a preverených ty.

Ak máte niečo, čo tu nebola uvedená, potom sa s nami podelíte. Svrbenie, začervenanie a opuch spúšťa bodnutí komárom, v skutočnosti zmiznú samé o sebe s časom. Ak ste čítal skrze výrobok nájsť riešenie s čerstvým uhryznutie teraz, mali by ste vidieť, že vaše svrbenie sa zastavil a začervenanie zostúpil.

Pozor:

 • Existuje šanca, že by ste mohli byť vlastníkom citlivou pokožkou, ktorý je alergický na pomerne veľa materiálov. Z tohto dôvodu sa uistite, že ste neskúšajte žiadny takýto alergie spúšť, v opačnom prípade uhryznutie by mohlo v skutočnosti zhoršiť. Ak začnete dostať búšenie srdca alebo nevoľnosť a závraty a svrbenie, začervenanie alebo opuch zhoršuje v priebehu času navštívte svojho lekára.
 • Ak ste tehotná alebo dojčí, potom navštívte svojho lekára, než vyskúšanie niektorý z týchto domáce opravné prostriedky, ako koža sa stáva v priebehu tohto stavu veľmi citlivá.

Čo používate na liečbu bodnutí komárom? Poznáte nejaké ďalšie domáce opravné prostriedky? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...