Zdravie a wellness

2 jednoduché metódy na výrobu koncentrovaných ovocných štiav doma

2 jednoduché metódy na výrobu koncentrovaných ovocných štiav doma

Šťavy sú chutné, zdravé a jednoduché! To je dôvod, prečo sú všetky zdravej stravy odporúčajú piť jeden pohár plnú čerstvej šťavy každý deň.

Všeobecne platí, že ovocné šťavy možno konzumovať priamo, bez nariedenie. Ale koncentrovanej ovocnej šťavy treba zmiešať s čistou vodou pred pitím. Obaja chuť a konzistencia tohto typu kvapaliny sú silnejšie ako bežné ovocné šťavy. Áno, môžete chytiť krabičku koncentrovanej šťavy z trhu, ale väčšina z týchto balených odrody obsahujú veľké množstvo umelých prísad. Ak naozaj chcete, aby mohli využívať výhody šťavy, musíte konzumovať čerstvé. Preskočiť tieto škodlivé prvky, pripravte si vlastný koncentrovanej ovocnej šťavy doma. Ale ako sa robí koncentrovanej ovocnej šťavy? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o tom:

Druhy koncentrovaných ovocných štiav a ako tak, aby boli:

V zásade existujú dva druhy ovocia - šťavnaté a non-šťavnaté. Kým šťavnaté plody sú veľmi ľahko šťavy up a skutočným pôžitkom pre šťavy milenci, extrahovanie miazgu z tých non-šťavnatých môže byť skutočnou bolesť. Takže v závislosti na šťavy-schopnosť ovocia, môžete sa rozhodnúť pre niektorú z nasledujúcich dvoch metód, aby koncentrované ovocné šťavy:

load...

1. Mrazená Concentrate metódy:

Tento postup je použiteľný pre šťavnaté a šťavnaté ovocie, ako citrón, vápno, pomaranč, mango, uhorky, melóna, liči, hrozno atď

Ako názov napovedá, tento spôsob zahŕňa zmrazenie šťavy nasleduje jeho extrakciou z plodov. Tu je krok za krokom postup:

 • Začnite s čistením a umývanie ovocia Ak chcete šťavy hore. Pred prijatím miazga von: i, olúpeme a nakrájame ich nahor (hrozno výnimka).
 • Teraz je na čase, aby sa šťava. K dispozícii je široká škála odšťavovačov na trhu k dispozícii a môžete si vybrať niektorý z nich. Zvyčajne, elektrický odšťavovač, ručný odšťavovač alebo vápno mačkátko bude najlepšie možnosti. Môžete tiež využiť svojich rúk, ak si budete priať.
 • Preniesť celý šťavu do nádoby mrazivého a umiestniť ho vo vnútri chladničky. Počkajte, až mrazí úplne.
 • Teraz si fľašu s úzkym hrdlom, ktorá môže pojať koncentrovanej šťavy. Nastaviť umiestnením strednej veľkosti lievik na papuli.
 • Otáčaním mraziacej nádoby obsahujúce mrazené šťavy cez lievik. Nechajte ho odpočívať niekedy tak, že ľadový šťava dosiahne izbovej teploty a začne kvapkať von.
 • All koncentrovaný ovocný džús vyjde nádoby mraziacej a hromadí sa v fľaši cez lievik. Ľad bude jasné alebo priehľadné postupne. Keď je celý proces je u konca, proste vyhoďte ľad.
 • Ak chcete získať dostatok ovocia, zmraziť šťavu najmenej dvakrát a opakujte celý spôsob rovnako. To umožní, aby šťava koncentrovanejšie a sviežim. Farba šťavy stmavne taky.

2. Varená Koncentrát Metóda:

Táto metóda je vhodná pre suché, non-šťavnaté ovocie, ako jablká, banánu, hrušky, granátové jablko, papája, jarabinu, atď

load...

Názov nám jasne hovorí, že tento proces sa točí okolo vriacej ovocie a ich zníženie na mäkšie buničiny. Avšak, v tomto spôsobe, výsledný produkt môže postrádať prírodnú chuť a sladkosť v dôsledku pôsobenia tepla. Nižšie je uvedený postup krok za krokom:

 • Opäť začať s čistením a umývanie ovocia Ak chcete šťavy hore. Tiež je potrebné olúpať, deseed a plátok je.
 • Teraz sa strednej veľkosti hrnca a miesto ovocie plátky v ňom. Naliať trochu čerstvej čistej vody na ich pokrytie.
 • Umiestnite hrniec na rúre a zase teplo ďalej. Nech plody variť udržiavaním tepla v médiu. Nie je potreba pokryť hrniec s vekom.
 • Uistite sa, že variť iba a kým sa premení v kašovitú buničiny ovocnej rezy. Ak je variť po dlhšiu dobu, bude obsah vody klesá a arómu koncentrovanej šťavy dostanú aj postihnuté výrazne.
 • Potom sa sito a zaťažovať ovocnú dreň cez neho. Pre jemnejšie a jasnejšie ovocných štiav, kmeň ho pomocou čistého tenká.

A tu to máte čerstvé, domáce koncentrovanej ovocnej šťavy, pripravené, aby sa tešil! Piť koncentrovanej ovocnej šťavy čerstvé pridaním požadovaného množstva vody, aby sa to, alebo jednoducho uložiť ho do chladničky pre budúce použitie.

Ako sa vám páči si džús? Máte nejaký špeciálny recept pre koncentrovanej ovocnej šťavy? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...