Zdravie a wellness

19 vedľajších účinkov kofeínu by ste si mali byť vedomí

19 vedľajších účinkov kofeínu by ste si mali byť vedomí

"Ako malinovú moka Or kaviarni macchiato alebo A netučného s jedným čerpadlom vanilkovej latte s dvoma pridanými injekciami espresso."

Tento kúsok od Julian Mesiaca definuje naše rána, nie?

Nepochybne, kofeín je najčastejšou stimulačnou drogou v dnešnej dobe. Či už je to naše pracoviská alebo domáce, všetci vyžadujú určité množstvo kofeínu poraziť nahromadený stres!

load...

Hoci očarujúce, príliš veľa kofeínu v našom systéme môže priniesť nezvratné škody na to. Ako? Prečítajte si o to zistiť, aké sú vedľajšie účinky kofeínu.

Kofeín-A Brief

Kofeín je dobre známy ako okamžitá energia booster. Pomáha ľuďom bojovať ospalosť. Zatiaľ je to predmetom dlhodobého diskusie, pokiaľ ide o jeho dávkovaní a účinnosti.

Takže to, čo je pravda? Má kofeín zaslúži všetku lásku?

To zistíme za chvíľu.

Po prvé, poďme sa dozvedieť niečo o tejto nervovej sústavy aktivátor.

Kofeín, vedecky známy ako metyl teobromínu, je alkaloid v prírode. Táto prírodná látka sa vyskytuje v mnohých rastlinách, vrátane kávových zŕn, čaj, kola orechy a kakao struky. Tento alkaloid je dôležitou súčasťou obchodnej platformy, a jeho umelá forma je široko používaný pri výrobe farmácie drog, nápoje, čokolády, kávy a infúziami.

load...

Podľa US Food and Drug Administration (FDA), viac ako 90 percent svetovej populácie konzumuje kofeín v nejakej forme, alebo druhé. Páni, to je veľký kus! Niet divu, že sme tu, hľadajú kofeínové vedľajších účinkov.

Ako sa kofeín ovplyvňujú naše telo?

Byť vo vode rozpustný, kofeín sa ľahko vstrebáva v našom systéme. Týmto spôsobom sa dostane naše krvného riečišťa v žiadnom okamihu, od žalúdka do mozgu.

Potom očakávame nejaké škodlivé účinky? Prečítajte si o to vedieť.

Prečo by ste mali obmedziť príjmu kofeínu

 1. Indukuje úzkosti
 2. Žalúdočné ťažkosti
 3. Môže spôsobiť nespavosť
 4. Potrat
 5. Zvýšený krvný tlak
 6. Môže vyvolať menštruačných problémoch
 7. Môže zvýšiť riziko vzniku inkontinencie moču
 8. Obezita
 9. Môže vyvolať halucinácie
 10. Zvyšuje pravdepodobnosť vzniku osteoporózy
 11. Môžu rušiť Estrogén Production
 12. Zvýšené riziko záchvat dny
 13. Zvyšuje šancu na prsiach tkanivových cýst
 14. Nie je dobré pre diabetu 2. Typu
 15. Môžu spôsobovať alergie
 16. Inhibuje kolagénom Production v koži
 17. Môže zhoršiť strata sluchu Recovery
 18. Dehydratácia a sucho v ústach
 19. Spúšťa akné

Vedľajšie účinky kofeínu

Jeho návykové prírody robí kofeín veľké riziko, a to najmä medzi tínedžermi i dospelých. Široko Skúsení vedľajšie účinky kofeínu patrí dehydratácia, nadmernú tvorbu moču, čo vedie k dehydratácii, žalúdočné ťažkosti, nevoľnosť, zvýšený krvný tlak, depresia, nepokoj, zvýšená tepová frekvencia, čo vedie k smrti, obezity, zvýšenie telesnej hmotnosti, horúčku a zoznam pokračuje.

Dobre, to bol len súhrn. Prečítajte si o to získať podrobný obraz o kofeín nežiaducich účinkov:

1. Indukuje úzkosti

Nadmerný príjem kofeínu môže viesť k vážnemu prípadu úzkosti (1). Osoba s úzkosťou je známe, že čeliť konečný stupeň nervozity a nepokoja, a to aj za normálnych podmienok. Kofeín zhoršuje také podmienky (2). Z tohto dôvodu by sme mali byť veľmi opatrní, ak sa stretnú s týmito symptómami.

Spôsob prevencia

Ľudia s úzkostnou poruchou by sa mali poradiť so svojím lekárom pred zvolilo kofeín. Tým by sa vylúčila pravdepodobnosť liekových interakcií.

Späť na obsah

2. Žalúdočné ťažkosti

Kyseliny prítomné v kofeínu stimuluje žalúdok produkovať viac kyseliny, ktorá je úplne škodlivé. Tak príliš veľa kofeínu môže viesť k žalúdočné ťažkosti, ako je nevoľnosť, kŕče, hnačka a nadúvanie (3).

Spôsob prevencia

Ak máte slabý žalúdok, potom je to pre vás najlepšie obmedziť svoju dennú dávku kofeínu na dve šálky (maximálne).

Späť na obsah

3. Môže spôsobiť nespavosť

Nespavosť je v podstate stiahnutie príznak, ktorý je v kombinácii s inými fyzikálnymi problémami, ako sú zvýšenej únavy a bolesti hlavy. To je spoločným znakom medzi kofeínu závislých. V podstate ťažký užívateľ sa potýka s problémami nespavosti a podráždenosti, keby odstúpiť od kofeínu (4).

Spôsob prevencia

Najjednoduchší spôsob, ako riešiť nespavosť je zamedzením kofeín tesne pred spaním. Výrub na počte šálok denne môže tiež pomôcť.

Späť na obsah

4. Potrat

Tehotné ženy by mali byť zvlášť opatrní s kofeínom ako nadmerný príjem tejto návykovej drogy môže viesť k potratu a iných pre-pôrodné komplikácie (5), (6).

Rozpustný vo vode v prírode, kofeín ľahko prechádza placentou cez krvné riečište. Ako stimulant to priamo prispieva k rýchlemu zvýšeniu tepovej frekvencie a metabolizmu u plodu. Nežiaduce účinky príliš veľa kofeínu zahŕňa oneskorené rast plodu.

Dojčiace matky by nemali konzumovať viac ako 2 šálky kávy denne, pretože má vplyv na dieťa priamo tým, že spôsobí fyzickú podráždenosť.

Spôsob prevencia

Najlepšia rada by sa poradiť so svojím lekárom skôr, než sa rozhodnete kofeín pravidelne. Za žiadnych okolností, rádoby matky by nemalo trvať dlhšie ako 200 mg kofeínu za deň.

Späť na obsah

5. Zvýšený krvný tlak

Ľudia, ktorí trpia vysokým krvným tlakom by mali byť opatrní o množstvo kofeínu, ktoré konzumujú na dennej báze.

Tento liek je známe, že špice krvného tlaku po krátku dobu (7). Aj keď nie sú k dispozícii žiadne dlhodobé účinky kofeínu, môže sa zhoršiť stav u ľudí s nepravidelným srdcovým rytmom.

Kofeín je tiež spojená s srdcový infarkt u mladých dospelých. Vyplýva to zo štúdie, mladí dospelí s miernou hypertenziou, ktorí konzumujú viac ako štyri šálky kávy za deň, sú štyrikrát náchylnejší k infarktu než tí, ktorí konzumujú dve šálky alebo menej.

Spôsob prevencia

Ak máte vysoký krvný tlak alebo kardiovaskulárne problémy, je to pre vás lepšie hľadať lekársky posudok pred vrátane kofeínu vo svojom každodennom živote.

Späť na obsah

6. Môže vyvolať menštruačných problémoch

Kým horúci šálka kávy sa cíti skvele v tých dňoch, nadmerný príjem kofeínu môže pliesť s menštruačným cyklom. To môže spôsobiť oneskorenie obdobie, nadmerné prúdenie, a dlhotrvajúci kŕče.

Kofeín zvyšuje aj šancu na vazomotorické u žien v menopauze.

Podľa štúdie uverejnenej v časopise Journal of North American Society Menopauza, menopauzálnych žien, ktorí sú závislí na kofeínu, majú väčšiu šancu na zobrazovanie vazomotorických symptómov.

Spôsob prevencia

Množstvo je kľúčom. Vždy by ste mali merať, čo budete konzumovať, kofeín, alebo nie. Konzultácia s lekárom je tiež dôležitým krokom, a to najmä ak ste sa stretli menštruačné problémy skôr.

Späť na obsah

7. Môže zvýšiť riziko vzniku inkontinencie moču

Kofeín zvyšuje šanca na močovej inkontinencie u žien (8). Je to trápne porucha močového mechúra, v ktorom človek stráca svoju kontrolu nad močovým mechúrom. To má za následok náhly únik moču, keď žena sa smeje, kašle alebo kýcha.

Spôsob prevencia

Vyhnúť sa spotrebúvajú viac ako dve šálky kofeínu za deň.

Späť na obsah

8. Obezita

Obezita je tiež priamo súvisí s kofeínom. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, táto návyková droga prináša hladiny stresových hormónov, čo vedie k zvýšeným bodavá bolesť z hladu.

Spôsob prevencia

Káva je skvelý! Ale robiť to zvyk, môžete pridať kilá navyše na svojom tele. Tak aby bolo miesto, aby nie viac ako dva až tri šálky kofeínu za deň, a to zahŕňa kávu, cola, čokoláda a čaj.

Späť na obsah

9. Môže vyvolať halucinácie

Je pravda, že kofeín môže urobiť vysoká! A ak sa vám ísť cez palubu s touto návykovou látkou, môžu sa vyskytnúť zmätenosť a halucinácie príliš (9). V niektorých prípadoch to dokonca viedlo k úmrtiu v dôsledku kŕče.

Spôsob prevencia

Ak máte pocit, že sú stále závislí na kofeíne, že je lepšie začať odrezať na dennú spotrebu pomaly.

Späť na obsah

10. Zvyšuje pravdepodobnosť vzniku osteoporózy

Konzumovať kofeín vo veľkom množstve tiež zvyšuje pravdepodobnosť vzniku osteoporózy (10). To narúša vstrebávanie vápnika, čo vedie k rednutiu kostí (osteoporózu).

Nadmerné kofeínu môže tiež spôsobiť boľavý svaly a zášklby.

Spôsob prevencia

Kofeín je potrebné sa vyhnúť tí, ktorí trpia nedostatkom vápnika alebo ste trpel neho v minulosti. To by mohlo zhoršiť stav.

Späť na obsah

11. Môže interferovať s Estrogén Production

Vyplýva to zo štúdie, kofeín môže znížiť ženskej šance na otehotnenie o 27%. Toto percento môže ísť vyššie so stupňom závislosti kofeínu. Kofeín je tiež známe, že interferujú s produkciou estrogénu a metabolizmus.

Celkovo vzaté, kofeín je veľký ne-ne pre tých, tešíme sa na počatie. Má silné účinky, ktoré môžu komplikovať tehotenstvo (11).

Spôsob prevencia

Požiadať o radu svojho lekára, ak si nemôže žiť bez kofeínu na odporúčané bezpečné dávkovanie.

Späť na obsah

12. Zvýšené riziko záchvat dny

Ľudia s históriou dnou by sa úplne vyhnúť kofeínu, ako to bolo znovu a znovu spojená s dnou vzplanúť. To by mohlo zhoršiť ich stav (12).

Spôsob prevencia

Užívanie návrh svojho lekára, je tou najlepšou voľbou. Vedia, že váš zdravotný históriu, tým lepšie!

Späť na obsah

13. Zvyšuje šancu na prsiach tkanivových cýst

! Kofeín je zlá správa pre ženy Podľa publikovanej štúdie, ženy, ktorí konzumujú viac ako 500 mg kofeínu denne majú dvakrát väčšiu pravdepodobnosť vzniku prsníka tkanivových cýst, než tých, ktorí sa 31 - 250 mg kofeínu.

Spôsob prevencia

Obmedzujúce príjem kofeínu je jediné riešenie!

Späť na obsah

14. Nie je dobré pre diabetu 2. Typu

Ak máte diabetes mellitus 2. Typu, možno budete chcieť, aby zvážila obmedziť príjem kofeínu (13). Táto návyková liek môže zhoršiť metabolizmus glukózy, čo vedie k nekontrolovanému špica glukózy v krvnom riečisku.

Spôsob prevencia

Poraďte sa s lekárom a získať definovaný svoj denný limit kofeín.

Späť na obsah

15. Môže spôsobiť alergie

Kofeín alergie je veľmi nezvyčajné, ale niektorí ľudia by mohli vyvinúť nadmernou citlivosťou ku kofeínu molekuly. To môže spôsobiť alergické príznaky, ako sú vyrážky, žihľavky a bolesti.

Spôsob prevencia

Ak ste svedkami takéto reakcie, je lepšie prestať kofeín. Poradiť sa s lekárom, ak problém pretrváva.

Späť na obsah

16. Inhibuje kolagénom Production v koži

Kofeín je tiež známe, že znižuje tvorbu kolagénu v ľudskej koži (14).

Spôsob prevencia

Tento problém sa dá ľahko zabrániť tým, že obmedzí svoj kofeín dávku (15).

Späť na obsah

17. Môže zhoršiť strata sluchu Recovery

Podľa štúdie uskutočnenej na morčatách, kofeín môže tiež oneskoriť rýchlosť zotavenia hlukom vyvolané poškodenie sluchu. Rovnaký vzťah bol vidieť v človeka (16).

Spôsob prevencia

Ideálnym riešením je nekonzumovať viac ako 400 mg kofeínu za deň.

Späť na obsah

18. Dehydratácia a sucho v ústach

Kofeín je podobný alkoholu v mnohých ohľadoch. Je to návykové, ľahko dostupné, môže vám vysoká a spôsobuje dehydratáciu.

Keďže sa jedná o prírodné diuretikum, kofeín spôsobuje príliš veľa tekutín, opustiť systém, čo vedie k dehydratácii a sucho v ústach. Dehydrované bunky nie sú schopné absorbovať živiny ľahko a majú problémy vylučovať odpad. Z tohto dôvodu, kofeín nie je dobrý nápad pri práci von, pretože to môže spôsobiť nadmerné dehydratáciu (17).

Spôsob prevencia

Konzumovať kávu, majú čokolády. Ale robiť všetko v limite!

Späť na obsah

19. Triggers Akné

Mať veľa šálok kávy za deň môže tiež spôsobiť akné. Kofeín zväčšuje stres tela posilnením stresové hormóny, čo je jeden z hlavných dôvodov pre pupienkov. Kofeín môže ASLO hodiť svoje telo z rovnováhy, čo spôsobuje stres a nakoniec akné (18).

Spôsob prevencia

Ak máte radi svojej koži a sú veľmi náchylné k akné breakouts, možno budete chcieť obmedziť príjem kofeínu.

Späť na obsah

Príznaky kofeínu stiahnutie

Nemôže fungovať bez kofeínu vo vašom systéme? Nebojte sa, nie ste jediný. Podľa údajov viac ako 68 miliónov Američanov sú kofeín závislých v dnešnej dobe.

Ale prečo sa dostaneme závislí na kofeínu?

Kofeín je múdra droga. Potláča adenozín, chemické látky produkované mozgom, ktorý uvoľňuje naše telo. To vedie k napäté príval energie v našom systéme. Toto, podľa poradia, núti náš mozog požadovať zvýšené hladiny kofeínu stimulovať rovnakú reakciu. Tak sa vytvorí kofeín závislosť. To bolo asi kofeínu účinky na mozog.

Ľudia, ktorí sú dosť odvahy, aby opustil túto návykovú drogu čelia množstvu abstinenčných príznakov. Tieto príznaky sú zvyčajne mierne, ale môžu byť aj smrteľné pre tých, ktorí sú veľmi zvyknutí na kofeín.

Všeobecné krátkodobé abstinenčné príznaky patrí:

 • Bolesť hlavy
 • Nevoľnosť
 • Popudlivosť
 • Zvracanie
 • Vratkosť
 • Letargia
 • Bolesť svalov
 • Depresie
 • Nedostatok koncentrácie

Odporúčaná dávka kofeínu

Kofeín, s chuťou a neuropsychiatrické účinky, si vyžiadala prominentné miesto v našom živote. Čokolády alebo ranné nápoj, je to takmer nemožné, aby sa zabránilo tejto návykovej drogy. Ale je to dôležitá otázka, ktorú treba zvážiť, koľko kofeínu je príliš veľa?

Kofeín je droga. Rovnako ako ostatné alopatických liekov, kofeín môže tiež ovplyvniť ľudí rôzne. Vždy pamätajte, že akýkoľvek skôr existujúce zdravotný stav môže pridať k negatívnym účinkom kofeínu. Tak s vedomím naše telo stav, anamnéza, a denný príjem nám môže pomôcť bojovať proti tomu úspešne. V skutočnosti polovica ťažkosti spojené s touto drogou môže byť znížená tým, že drží kartu na množstvo spotrebovanej denne.

A teraz, čo je bezpečný limit pre kofeínu?

Zdravý dospelý môže spotrebovať až 400 mg (asi 4 šálky kávy alebo 10 plechoviek sýtených oxidom kofeínové nápoje), kofeínu denne bez obáv z prípadných vedľajších účinkov. Avšak, táto horná hranica je veľmi závislý na svojom súčasnom zdravotnom stave a ďalších alopatickej liečby, ktoré užívate.

Kofeín je potrebné sa vyhnúť u detí vo veku do piatich rokov, a dospievajúcich a mladých dospelých by nemalo ísť o viac ako 100 mg kofeínu denne.

Celkovo vzaté, naše kúzelné ráno-maker môže pokaziť náš deň a život príliš, keby sme krok za jeho odporúčanom dávkovaní.

Ako ste si náš článok o vedľajších účinkoch kofeínu? Mali by sme si ujsť na ktoromkoľvek mieste? Ešte písať.

Zostať fit, zostať zdravý!

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Aké sú rôzne spôsoby, ako znížiť príjem kofeínu?

Človek by nikdy prestať kofeín náhle. To môže viesť k vážnym abstinenčným príznakom, najmä ak ste zvyknutí na kofeín.

Lepším riešením je ísť pre metódu redukčné krok za krokom. Začnite tým, že delenie na počet šálok budete mať za jeden deň. Pokračovať to po dobu niekoľkých mesiacov, kým si nie ste istí, nebude podvádzať. Potom začať nahrádzať tento vysoký-kofeín nápoj s niečím zdravšie, ako zelený alebo biely čaj a bio ovocné šťavy. Udržujte svoje lekára v slučke po celú dobu.

Môžeme si vziať doplnky spolu s kofeínom?

Je dovolené, aby sa niektoré doplnky spolu s kofeínom, najmä tých, ktoré je známe, že pomôže očistiť hrubého čreva, stimuluje tráviace enzýmy, a rehydratáciu bunky. Avšak, jeden musí vyhnúť bylín a doplnkov, ktoré je známe, že zvyšujú riziko krvácania. Pred odchodom do liekov a doplnkov, ako anamnézy môže zhoršiť problém si poradiť so svojím lekárom.

Koľko kofeínu je nájdený v čokolád a nápojov?

Káva je známe, že obsahuje maximálne množstvo kofeínu. Množstvo kofeínu je však veľmi závislá na spôsobe varenia piva, pevnosť variť, druhu kávových zŕn, a veľkosti šálky. Typický 250 ml šálka čiernej kávy obsahuje asi 85 mg kofeínu. Jediný výstrel espresso má asi 63 mg kofeínu, zatiaľ čo jeden šálka kávy bez kofeínu obsahuje asi 3 mg kofeínu.

Na druhej strane, 8 unca môže červeného býka obsahuje asi 78 až 80 mg kofeínu. Šálka ​​zeleného čaju je známe, že obsahuje 20 - 45 mg kofeínu. Cola obsahuje asi 30 až 48 mg kofeínu v jednej plechovky.

Ako káva, obsah kofeínu v čokolády je tiež silne závislá na jeho druhu. Hostia z mliečnej čokolády obsahuje asi 1,4 mg kofeínu, ktoré môžu ísť tak vysoko ako 70 mg pre typické tmavej čokolády.

load...