Zdravie a wellness

19 úžasných výhod papriky (Degi Mirch) na pokožku, vlasy a zdravie

19 úžasných výhod papriky (Degi Mirch) na pokožku, vlasy a zdravie

Milujeme jesť všetky tie kontinentálnej kuchyne, zdobené korením. Tieto farebné vegetariáni tvorí dôležitú súčasť slaných jedál taky. Ale nie veľa vedieť, že tieto chutné zeleniny balenia úder, pokiaľ ide o výživu.

Papriky sa používajú ako v celku a prášku. Keď hovoríme o práškové papriky, paprika zaslúži dôstojné zmienku. Je to v podstate korenie z brúsenia vysuší papriky a chilli papričky. Chuť je pomerne mierne v porovnaní s chilli a cayenne papriky, ktoré sú ohnivé korenia. To preto, že má nižšiu dávku kapsaicínu, zlúčeninu, ktorá je zodpovedná za spôsobuje pálenie. Jeho farba sa pohybuje od jasne oranžovej červenej až po tmavo červenú v závislosti od typu použitých paprík.

Čo je Paprika?

Paprika je široko používaný v maďarskej kuchyne s najlepšej kvality papriky pochádzajúce z tejto krajiny. To je väčšinou používaný ako ozdoba a korenia. Na zahriatie, uvoľní svoju farbu a chuť a obchodné potravín a výrobcovia kozmetiky je tiež používaný pridať farbu do svojich výrobkov. V Maďarsku, šesť rôznych druhov papriky sú k dispozícii s chuťou od jemnej až horúce. Ak chcete odovzdať farbu pokrmu, bez toho aby sa tým zmenila jej chuť, malé množstvo paprike je skvelá voľba. Všetko, čo musíte urobiť, je miešať niektoré paprika v oleji pred pridaním do akéhokoľvek pokrmu. Paprika nie je len korenia, ktorý pridáva farbu, ale je tiež bohatá na vitamín C a karotenoidy, ktoré poskytujú celý rad zdravotných a kozmetických výhod.

load...

Paprika je tiež používaný v rakúskej, španielskej, marockej a indickej kuchyne. Na rozdiel od iných korenie, maďarská paprika má vyváženú chuť, ktorá je teplo s malým stupňom sladkosti. Španielska paprika je pomerne miernejší a je rozdelená do troch varieties-, dulce '(sladké a mierne odrody),, agridulce' (horká odroda) a picante "(hot odroda). Toto korenie je k dispozícii po celý rok v miestnych obchodoch s potravinami, a to dvojica dobre s ryžou, kuracie mäso, ryby, vajcia, cestoviny, tvarohom, zemiaky a karfiol. Pri nákupe paprika, je vhodné ísť na organické korenie získať všetky svoje silné živiny.

Kožné Výhody Paprika (Degi Mirchi):

Paprika nielen zlepšuje zdravie vášho tela, ale tiež zlepšuje vzhľad pokožky. Bohatá škála zdravotných využívajú vitamínov a antioxidantov, aby bolo prospešné pre vašu pokožku nasledujúcimi spôsobmi:

1. Zosvetlí pleť:

Paprika je plná vitamínov, železo a beta-karoténu, ktoré zabraňujú vzniku pieh a stareckých škvŕn. Zlepšujú pleť tým, že obmedzí produkciu melanínu, ktorý je zodpovedný za to, vaša pleť tmavšie.

load...

2. Anti-aging výhody:

Ako už bolo spomenuté, paprika je bohaté na beta-karotén, ktorý sa dostane premenený na vitamín A v tele. Vitamín A hrá kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravej pokožky. To zabraňuje vzniku vrások a podporuje svetlú pleť.

3. Paprika pre Glowing Skin:

Môžete si vytvoriť masky tým, že kombinuje lyžicu papriky s dvoma lyžicami medu. Naneste ho na celú tvár v rovnomernej vrstve a nechajte pôsobiť 20 minút. Tým sa vyrovnať vašej pleti, rovnako ako zníženie jemné linky, vrásky, starecké škvrny, ovisnutej kože a tuposti. To môže tiež liečiť škvrny a čierne bodky, aby vaša pleť jemnú a žiariace. Avšak, je vhodné vykonať kožný test pred použitím lokálne, aby zabezpečili, že nemusíte vyvíjať alergické reakcie.

4. Liečba Kožné problémy:

Úžasné antibakteriálne vlastnosti papriky, aby bolo účinné pri liečbe kožných problémov spôsobených baktériami. Akné je jeden taký problém. Vrátane paprika vo vašej strave môže pomôcť v prevencii vzniku akné.

5. Liečba žilky:

Paprika Bolo zistené, že sú užitočné pri prevencii a liečení žilky, pretože má určité vlastnosti, ktoré posilňujú žily a krv v tele. Pokiaľ máte rozšírené žilky na nohách, môžete toto korenie používať pravidelne vo vašej strave znížiť tieto cievy a zabraňuje tvorbe nových.

Vlasy Výhody Paprika:

Paprika obsahuje viac zdravie vlasov majú prospech živín ako väčšina vitamínových tabliet! Bohatá zabil vitamínov a minerálnych látok v tomto korení poskytujú nasledujúce výhody pre vaše vlasy:

6. Zabraňuje vypadávaniu vlasov:

Paprika je bohatým zdrojom vitamínu B6, ktorý pomáha pri prevencii vypadávaniu vlasov. Paprika tiež obsahuje značné množstvo železa, čo uľahčuje prenos kyslíka do vlasových folikulov. To stimuluje rast vlasov tým, že zlepší obeh v pokožke hlavy.

7. Trvá na vlasy:

Vitamín B6 na paprike sa podieľa na produkcii melanínu, pigment, ktorý udeľuje farbu na vlasy. V skutočnosti, sladká paprika prášok môže byť pridaná do henou na odovzdať červenkastý odtieň na vlasy, zatiaľ čo sfarbenie ju. Avšak, pred použitím ho na pokožku hlavy, je vhodné vykonať kožný test na vnútornej strane zápästia, aby nedošlo k alergickej reakcii.

Zdravie Výhody Paprika:

Táto jemná paprika korenie je naložený s antioxidantmi, rovnako ako dôležitých vitamínov a minerálnych látok, ktoré môžu udržať vaše telo zdravé. Jeho bohaté farby možno pripísať prítomnosti karotenoidov. Uistiť sa vám z neho súčasť svojho jedálnička vám môže prepožičiavajú nasledujúce paprika zdravotných výhod, aby:

8. Protizápalové vlastnosti:

Paprika má veľké protizápalové vlastnosti a je výhodné najmä pre ľudí, ktorí trpia autoimunitných a zápalových ochorení. To je užitočné pri zmiernenie opuchy spôsobené artritídou, ako aj ďalšie bolesti a bolesti v tele.

9. Znižuje krvný tlak:

Táto vlastnosť možno pripísať prítomnosti kapsaicínu v papriky, aj keď je nižšia v porovnaní s inými papriky. Kapsaicín pomáha pri znižovaní krvného tlaku uvoľnením krvných ciev.

10. Dodáva energiu:

Paprika je dôležitým zdrojom vitamínu B6, ktorý je koenzým. Inými slovami, je nevyhnutné na to, aby 100 ďalších enzýmov plní svoju funkciu dokonale. Iniciujú biochemické reakcie v tele, ktoré vytvárajú energiu, poskytuje glukózu pri produkcii neurotransmiterov a hemoglobín. Tento korenia tiež obsahuje železo, ktoré prenáša kyslík po celom tele, a je súčasťou mnohých proteínov. Tieto proteíny sú zodpovedné za tvorbu energie. Paprika je skvelý stimulant a zdroj energie, ktorý môže byť použitý na liečbu stavov, ako je únava, letargia a depresie.

11. Eye Health:

Vitamín A hrá kľúčovú úlohu v udržaní zdravého zraku a v podstate sa odkazuje na skupinu zlúčenín zvanej karotenoidy. Paprika obsahuje štyri karotenoidy a to-beta kryptoxantíny, beta-karotén, luteín, a zea-xantín. Tento vitamín sa používa očami premeniť svetlo na víziu. Luteín a zea-xantín znižujú riziko vzniku súvisiacich vek makulárnej degenerácie a šedý zákal. Je vhodné kombinovať papriku so zdrojom tukov, ako je olivový olej, aby plne využiť výhody karotenoidov.

12. Asistencie Trávenie:

Paprika pomáha pri trávení normalizáciou kyseliny v žalúdku. Je to skvelý stimulant, ktorý uľahčuje trávenie zvyšovaním slín a žalúdočných kyselín. To môže byť použitá na liečbu zažívacích ťažkostí. Avšak, vysoké dávky papriky môže interagovať s inými liekmi, takže je vhodné sa poradiť so svojím lekárom pred použitím papriku na tento účel.

13. Podporuje zdravý spánok:

Vitamín B6 v paprike má silné neurologické a psychologické účinky. Prispieva k produkcii, hormónu spánku 'melatonín, ktorý vám pomôže udržiavať normálny spánkový cyklus. Okrem toho, že zvyšuje serotonínu a noradrenalínu úrovne vášho tela, z ktorých obe vám umožní zostať šťastný a bez stresu.

14. Vlastnosti Antibakteriálne:

Bolo zistené, antibakteriálne proteín nájdený v papriky inhibuje rast niektorých baktérií, asSalmonella a E. Coli, ktoré sú často prenášané cez požití. Zahrnutie papriky vo vašej strave môže inhibovať rast týchto škodlivých baktérií, ak nie úplne zastaviť.

15. Zabraňuje skorbut:

Skorbut je zriedkavé ochorenie charakterizované opuchy a krvácanie ďasien, slabé zuby, opuchnuté kosti, rýchle dýchanie, žltačka, hnačka, depresia atď. Hlavnou príčinou skorbutu je nedostatok vitamínu C. Paprika je elektráreň vitamínu C. Tento vitamín je považovaná za zázraky a mali by byť prijaté denne, aby sa zabránilo vzniku mnohých chorôb, vrátane skorbutu. Zahŕňajú papriku vo vašej strave zvýšiť príjem vitamínu C.

16. Zabraňuje Anémia:

Ako bolo uvedené vyššie, paprika obsahuje železo, ktorý sa podieľa na tvorbe červených krviniek. Okrem toho, že hojné množstvo vitamínu C v tomto korení umožňuje telu absorbovať železo. Týmto spôsobom zahrnutie papriky v strave môže pomôcť zabrániť anémii.

17. Kardiovaskulárne výhody:

Vitamín C v paprike poskytuje ochranu proti kardiovaskulárnym ochoreniam, najmä srdcového infarktu a mozgovej mŕtvice. Vitamín E je antioxidant, ktorý zabraňuje poškodeniu voľnými radikálmi, čo znižuje riziko ochorenia srdca. Naložením s minerálmi, ako je železo, horčík, draslík a fosfor, pomáha čistiť krv a zlepšiť zdravie srdca.

18. Hojenie rán:

Paprika je dobrým zdrojom vitamínu E, ktorý pomáha pri produkcii červených krviniek. To tiež pomáha pri tvorbe zrazenín v prípade rezov a rán, čo uľahčuje rýchle hojenie rán.

19. Ďalšie výhody:

Vitamín A paprikou podporuje rozvoj zdravej bunky. Niektoré zdravé tuky sú potrebné vo vašej strave chráni nervové bunky, zatiaľ čo izolačné a chránia orgány. Lipoproteíny sú molekuly vyrobené z tukov a bielkovín, ktoré prenášajú cholesterolu cez krvné riečište. Vitamín E v paprike chránia tukové zložky lipoproteínov. Treba mať na pamäti, že tieto tuky sú menej pravdepodobné, že spôsobí zápal, ktorý prispieva k vzniku srdcových ochorení. Paprika je bohatá na vitamíny A, E a K, ktoré pomáhajú pri udržiavaní zdravej žily a kapiláry.

Od tejto chvíle je potrebné máte jasnú predstavu o tom, čo sa paprika používa a prečo by ste mali zahrnúť túto korenia vo vašej strave.

Nutričná hodnota Paprika:

Papriky nutričné ​​prínosy sú predovšetkým z dôvodu prítomnosti bohatú škálu živín, vrátane vitamínov, minerálov, antioxidantov a mimoriadne vysokou úrovňou karotenoidov. Jej detoxikačný, protizápalový, zmiernenie bolesti, a liečivé vlastnosti pochádzajú zo svojho bohatého obsahu vitamínov C, K, E, A a B komplexu. Minerály, ako je vápnik, zinok, horčík, fosfor, draslík a železo, ako aj malé množstvo vlákien, prírodný cukor a sacharidy poskytujú bielkoviny, energiu a zdravé tuky. Je tiež dobrým zdrojom fytosterolov. V nasledujúcej tabuľke sú uvedené vysvetľuje nutričný profil do hĺbky tohto mierneho korenia.

Množstvo Paprika: 1 čajová lyžička (celková hmotnosť Paprika: 2 g)

Živiny Suma
Proteín 0,3 g
Fytosterolov 3,5 mg
Voda 0,2 g
Popol 0,1 g
Kalórií
Celkové kalórie 5.8
Kalórie z uhľohydrátov 2.6
Kalórie z tuku 2.2
Kalórie z proteínu 1.0
Sacharidy
Celkový obsah sacharidov 1,1 g
Vláknina 0,7 g
Cukry 0,2 g
Tuky & amp; mastné kyseliny
Celkový obsah tuku 0,3 g
Nasýtený tuk 0,0 g
Mononenasýtený tuk 0,0 g
Polynenasýtený tuk 0,2 g
Celkové omega-3 mastné kyseliny 18,0 mg
Celkové omega-6 mastné kyseliny 148 mg
Vitamíny
Vitamín a 1055 iu
Vitamín c 1,4 mg
Vitamín e (alfa tokoferol) 0,6 mg
Vitamín k 1,6 mcg
0,3 mg
Vitamín b6 0,1 mg
Folát 2,1 mcg
Kyselina pantoténová 0,0 mg
Cholín 1,0 mg
Minerály
Vápnik 3,5 mg
Železo 0,5 mg
Horčík 3,7 mg
Fosfor 6,9 mg
Draslík 46,9 mg
Zinok 0,1 mg

Kalórií a tuku: Paprika obsahuje len 19 kalórií a menej ako 1 g tuku.

Vitamín A: naložením s karotenoidy, paprika je bohatá na vitamín A. Lyžice papriky poskytuje cca 3349 medzinárodných jednotiek vitamínu A, ktorý je o viac ako 100% odporúčanej dennej príjem tohto vitamínu.

Vitamín E: Vitamín E zohráva kľúčovú úlohu v oblasti zdravia krvi. Paprika je vynikajúcim zdrojom vitamínu E s 1 polievková lyžica prispieva 13,5% odporúčanej dennej dávky tohto vitamínu E.

Vitamín B6: vitamíny B hrajú dôležitú úlohu v poškodí tukov a bielkovín a konverzie sacharidov na glukózu. Medzi vitamínov skupiny B, paprika je obzvlášť bohatá na vitamín B6 s 1 lyžica tohto korenia poskytujúce 11,2% denného príjmu odporúčanej.

Železo: železo je dôležitý minerál v paprike. Lyžičky papriky papriky poskytuje 6% a 3% odporúčanej dennej dávky železa pre mužov a ženy v tomto poradí.

Karotenoidy: Bohatá farba papriky pochádza z bohatej množstva karotenoidov v ňom obsiahnutých. Porcie 1 lyžica papriky poskytuje 1,3 mg luteínu a zea-xantín prispieva 11% odporúčanej dennej dávky.

Som si istý, že vyššie uvedené výhody tiež si uvedomiť, že paprika nie je len ďalšie ingrediencie pre vaše jedlo a kozmetiku! Nabudúce ste na nákupoch pre korenie, nezabudnite pridať balíček papriky do nákupného košíka!

Páčilo sa vám tento článok o výhodách papriky užitočné? Nikdy opustiť svoj názor v sekcii Komentáre nižšie!

load...